IJMUIDEN Stormvogels-verdediging stelde teleur. A.D.O. won met 35. Terwijl tot dusver steeds de voorhoede der Vogels voor teleurstellingen zorgde, was het in de ontmoeting tegen A.D.O. de verdediging welke danig teleurstelde. En dat, terwijl de aanvalslinie ditmaal juist voor een aantal doel punten zorgde, dat de basis had kunnen zijn voor de eerste overwinning op „eigen terrein". Tot tweemaal toe hebben we ons gisteren verwonderd: Eerst toen we bij den aanvang zagen, dat de verdediging niet meer met den stopperspil speelde, later, dat men, ondanks het feit, dat de verdediging groote gaten ver toonde, in zijn speelwijze bleef volharden. Vergissen we ons niet, dan werd voor 't eerst tegen Volewijckers Zwemmer opdracht gegeven „stopper" te spelen. Zonder nu direct te willen beweren, dat het stopperspil-systeem toen reeds tot in de perfectie gespeeld werd daarvoor is nu eenmaal wat meer noodig dan alleen den spil opdracht te geven als derden achterspeler te fungeeren moet wor den gezegd, dat de voorhoede van den a.s. kampioen der afdeeling, schitterend in be dwang werd gehouden. En later werden o.a. ook de Sparta-voorhoede alle doelpuntkansen ontnomen. Waarom dan thans Zwemmer weer opdracht gegeven aan te vallen en waarom niet van tactiek veranderd, toen te zien was, dat het in de verdediging absoluut niet boterde? Her haaldelijk profiteerde A.D.O. van het gebrek aan contact tusschen midden- en achterspelers en van de openingen tusschen spil en vleugel- middenspelers, welke niet of onvoldoende door de achterspelers werden aangevuld. Meer dan Kraak lief geweest zal zijn, zag hij de A.D.O.- aanvallers, zonder meer door een Stormvogel verdediger gehinderd te worden, op zich af komen, en tot viermaal toe leidde dit tot een doelpunt, waaruit blijkt, dat Kraak door uit- loopen de situatie ook al niet vermocht te redden. Bij dit alles moet nog gevoegd worden, dat Kraak, zeer tegen zijn gewoonte in, indi vidueel ook nog een fout maakte, welke even eens tot een doelpunt leidde. De Haagsche verdediging maakte ook al geen sterken indruk, wat de voortvarende lezer mogelijk reeds uit het drietal Storm vogels-doelpunten zal geconcludeerd hebben. Sterk was het spel van den IJmuider aanval nog lang niet, doch het pleit voor het quintet, waarin v. d. Kuyl wel de minste rol speelde, op den voet gevolgd door Meyer, dat het al thans een tweetal kansen Zwemmer nam ook een doelpunt voor zijn rekening aan greep. Hadden Meyer in den aanvang met zijn kopbal, die rakelings de lat scheerde, en Cu pido met zijn schot tegen de lat even meer geluk gehad, dan hadden we van nóg grooter activiteit der voorhoede kunnen gewagen. Tot tweemaal toe hebben de blauwwitte aanvallers een achterstand ingeloopen. Eerst zelfs één van 2 doelpunten, welke ontstaan was, doordat De Heer en Vreeken in de 7de en 25ste minuut Kraak wisten te passeeren. Drie minuten na dit laatste doelpunt was de stand echter reeds gelijk door toedoen van Zwemmer en KettingVan Opbergen. Na de rust greep „Pietje" bij een voorzet van Clavan, den Haagschen rechtsbuiten, lee- lijk mis en de andere Haagsche vleugelspeler voltrok toen het vonnis (2-3). De twee Storm vogels-buitenspelers zorgden een kwartier voor het einde voor den gelijkmaker, Cupido door keurig voor te zetten en Ketting door fraai in te koppen (3-3). In de resteerende minuten werd Stormvo gels' lot beslist. Vreeken, zoowel als Clavan konden ongehinderd op Kraak lostrekken en in beide gevallen trof hun schot doel, een teeken, dat de Hagenaars het hoofd koel hielden. STORMVOGELS 2—KCH 2 2—0 De eerste helft van deze ontmoeting was niet zoo bijzonder boeiend. De verdedigingen bleven de aanvallers de baas. zoodat de rust met 0—0 inging. Na de rust evenwel zagen Keur en Broek huis kans den RCH-doelman te passeeren (2—0). Zij na vermeld, dat Keemink een door de Haarlemmers genomen strafschop wist te stoppen. Wat Strawberries presteerde. De uitslagen van de Zondag door de hockey club Strawberries gespeelde wedstrijden lui den als volgt: Dames: Strawb. IIStrawb. Jeugd A (onderling) 2-0; Strawb. IIIAlkmaar II 0-1 en Strawb. bB.D.H.C. b 0-1. Heeren: Amsterdam IIStrawb. I 4-0; Lei den III—Strawb. II 0-2; Strawb. II—B.M.H.C. V 4-0; Strawb. V—V.V.V. III 4-0; Strawb. V— U.V.O. (Schagen) 0-11 en Strawb. aT.H.C. b 2-1. De wedstrijd van Strawberries I (dames) tegen O.K. heeft door het wegblijven van de gasten geen doorgang kunnen vinden. De wedstrijd Ever Swift 3Strawb. 4 (da mes) moest uitgesteld worden, aangezien de velden in Overveen niet beschikbaar bleken te zijn. De Stormvogels. De leden van de IJmuider wandelsport- vereeniging De Stormvogels zullen Zondag 23 Januari weer in actie komen. Te Amers foort zal dan worden deelgenomen aan den tweeden tocht van de Stedenschoonserie, waarvan de eerste onlangs te Haarlem is gehouden. Voor den tocht te Amersfoort wordt veel belangstelling aan den dag ge legd. VERBODEN UITVOER VAN BLOEMEN. In ons blad van 13 Januari is een van het A.N.P. ontvangen verslag opgenomen van de zitting van het Economisch Gerechtshof, waar in een zaak behandeld werd tegen een inwoner van IJmuiden, die bloemen naar het buiten land had uitgevoerd. Het blijkt, dat men ons den naam van den verdachte onjuist heeft op gegeven; het is niet R. van den Berg, die met deze kwestie niets uitstaande heeft, doch P. van den Berg te IJmuiden. V.S.V. verloor met 51 van D.H.C. te Delft Toen de eerste helft gespeeld was, zag het er zeker niet naar uit, dat D.H.C. zulk een royale overwinning zou behalen. De stand was toen 1-0 voor de thuisclub, welke door Bruins de leiding had weten te nemen. Wel had V.S.V. het zwaar gehad op het voor haar zeer moei lijk te bespelen terrein, doch de Delftsche voorhoede was niet gevaarlijk en het schot van Bruins was oogenschijnlijk wel houdbaar geweest. Het kwam zelfs zoover, dat V.^.V. na een half uur spelen overwegend in den aanval was, doch de afwerking liet veel te wenschen over. Slechts Van Eerden, die een opvallend herstel sinds den vorigen wedstrijd toonde, schoot af en toe eens en ook Van Zand be sloot enkele malen een aanval met een ver- geefsch schot. In de tweede helft was bij D.H.C. Ditmars vervangen door Dor jee en bij V.S.V. Van Eerden door Bouwens. In beide gevallen be- teekende dit geen verbetering. V.S.V. viel het eerst aan en had succes door Sterk, doch diens fraaie doelpunt werd niet toegekend. Even daarna zette Van Zand fraai voor, waarna Balvers op schitterende wijze ge lijk maakte. Blijkbaar stimuleerde deze gang van zaken de Delftenaren meer dan de V.S.V.'ers, want zij zetten felle aanvallen op; waartegen de achterhoede der bezoekers dikwijls machte loos stond. Bruins bracht den stand op 2-1 en vrij kort daarop maakte Dijkman er 3-1 van. Hierbij bleef het niet, want toen Van Osch te zacht op zijn doelman terugspeelde, pikte Dijkman den bal op en schoot in (41). De enkele aanval, die V.S.V. intusschen wist te forceeren, had geen succes. Steeds bleken de terreinmoeilijkheden te groot te zijn voor de bezoekers, in het bijzonder voor de V.S.V.- achterhoede, die nogmaals gepasseerd werd door Van Geest, den Delftschen rechtsbuiten. 5-1 werd hierdoor de nederlaag voor de Vel- senaren. Politie-elftal versus Vuurvreters. M. S. A. P. U. uit de competitie. Het voetbalelftal van de Politiesportver- eenig-ing" Velsen zal zich Dinsdag opnieuw voor de competitie weren, na gedurende veertien dagen niet in actie te zijn geweest. Op het terrein van Kinheim wordt te twee uur gespeeld tegen Vuurvreters 4 (Den Haag), welke ploeg eerst onlangs tot de af deeling is toegelaten. De opstelling van Velsen zal vermoede lijk als volgt zijn: doel: Best; achter: Witte brood en Dekker; midden: v. Woudenberg, Zeiss en Kamerbeek I; voor: Wielinga, Bak ker I. Bakkum, Ham'ers en Ninaber. Reser ves zijn: Verwoerd en Kamerbeek II. De gang van zaken in de politiecompetitie is intusschen niet bevorderlijk voor een spannend verloop. Werden onlangs twee elf tallen alsnog tot de competitie toegelaten, thans is MSAPU, de ploeg van de Mare chaussee te Bilthoven, teruggetrokken. De door dit team gespeelde wedstrijden komen te vervallen. Velsen won tweemaal van dit elftal, namelijk met 81 en 83. Het is door een en ander moeilijk een overzicht van den huldigen stand van zaken in de afdee ling te geven. Zege op Haarlems Brandweer. Vorige week heeft Velsen op het Kin- heim-terrein een vriendschappelijken wed strijd tegen de jonge ploeg van de Haarlem- sche Brandweer gespeeld en een 4-—0 zege behaald. Het was een slappe vertooning van weers kanten, zoodat de ontmoeting het aanzien nauwelijks waard was. Velsen was verreweg het meest in den aanval, doch over het ge heel genomen was zijn voorhoede zeer slecht. In het eerste half uur zorgde ook de Haar- lemsche Brandweer voor enkele aanvallen, maar daarna zijn de gasten bijna niet meer op de speelhelft van de Velsenaren geweest. Hieruit volgt, dat de Velser verdediging een kalmen middag had. Spil Zeiss heeft zich zeer goed geweerd. In de voorhoede der gastheer en was De Jong, die ook jaren geleden voor het politie- elftal in actie is gekomen, rechtsbuiten. Hij toonde het spel niet te zijn verleerd en gaf dan ook goede voorzetten. Middenvoor was ditmaal Wielinga, die tot nu toe de rechts buitenplaats bezette. Hij was de eenige van de voorhoede, die kalm speelde en kon hier door de vijandelijke netten driemaal doen trillen. De Haarlemsche doelman bleek last van zijn zenuwen te hebben en maakte hier door een onbetrouwbaren indruk. Na de rust herstelde hij zich. Het was Bakker, die Velsen dank zij een voorzet van Ninaber, in de eerste helft de leiding gaf met een schot, dat onhoudbaar kon worden genoemd. Velsen was na de rust steeds in den aanval. Wielinga maakte toen zijn drie doelpunten, die den stand op 40 brachten. Scheidsrechter Keur leidde tot ieders te vredenheid. Van een rugzak tot een ring. Wat er werd gevonden. Ri het tijdvak van 5 tot en met 12 Ja nuari werd bij de politie aangifte van de vol gende gevonden voorwerpen gedaan: een rugzak, een sluiting van een horlogeketting, een want, een zakdoek, een rozenkrans, een paar dameskousen, een portemonnaie. een sjaal, een sleutel van een melkbus, een da- mespolshorloge, een handschoen, een kin derwantje, een kindermuts, een tasch met inhoud, een bril en een ring. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmulden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd, inlichtin gen te bekomen, VELSEN RIJWIEL UIT SCHUUtt ONTVREEMD. Mej. H. deed bij de politie aangifte van diefstal van een rijwiel uit een schuur, staande aan de Duinvlietstraat te Velsen- Noord. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord zal van Dinsdag 18 Januari tot en met Vrijdag 21 Januari geschieden. Zooals steeds moet men zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. SANTPOORT Sport Vereent actief. Moeilijk is het afgeloopen jaar ook voor de korfbalvereeniging Sport Vereent ge weest, maar het bestuur is er in geslaagd haar te handhaven en een behoorlijke acti viteit te ontplooien. Geconstateerd mag worden, dat de gang van zaken bij Sport Vereent gezond is en er naar wordt ge streefd, steeds meer bekendheid aan de mooie korfbalsport te geven. In het vereenigingsleven komt het voor al tegenwoordig op het onderlinge contact aan en daarvoor weet de vereeniging te zorgen. Onlangs zijn de spelers en speel sters van het eerste twaalftal in intiemen kring bijeen geweest, dank zij de gastvrij heid van enkele leden, en duidelijk kwam tot uiting, dat hiervan een goede invloed uitgaat. Aan het tweede- en het derde twaalftal is toegezegd, dat zij eveneens op deze wijze bijeen zullen komen. Ook overigens word er veel aandacht aan het vereenigingswerk gewijd. Nu de bepa lingen inzake het vroeger binnen zijn in de gemeente Velsen zijn opgeheven, is direct besloten een spelavond te doen plaats heb ben. Ongetwijfeld zal ook deze bijeenkomst in een behoefte blijke» te voorzien. Wat het bestuur betreft kunnen wij me- dedeelen, dat ce functies in een bestuurs vergadering als volgt zijn verdeeld: E. Ha- nekroot, voorzitter; B. Vink, vice-voorzitter; K. Kaayk, secretaris; M. Rip, penningmees ter en wedstrijdsecretaris, H. Klaver, com missaris (propaganda), E. Fortgens, com missaris en J. A. de Vries, adspiranten- leider. BEVERWIJK Het Roode Kruis Ziekenhuis. In den loop der jaren heeft het Bever- wijksche Roode Kruis Ziekenhuis reeds di verse belangrijke verbeteringen ondergaan en het stemt tot voldoening, dat het streven om de inrichting te vervolmaken ook onder de huidige omstandigheden gunstige resul taten oplevert. Bij het gereedkomen van twee nieuwe ziekenzalen is dit duidelijk tot uiting gekomen. Het aantal patiënten, dat thans kan worden verpleegd, bedraagt tachtig, hetgeen bijna het dubbele betee- kent van het aantal opnamen, waarvoor bij de oprichting, nu reeds zestien jaar geleden, ruimte beschikbaar was. Het behoeft geen betoog, dat in de toekomst velen van een dergelijke uitbreiding zullen kunnen pro fiteered Er is bij de indeeling der nieuwe zalen,'die elk een oppervlakte van 48 vier kante meter hebben, met alle eventueele eischen rekening gehouden; zoodat het ver blijf der verpleegden door alle mogelijke comfort zoo licht mogelijk wordt gemaakt. Verder voorziet de nieuwe wachtkamer thans in een lang gekoesterden wensch. De ingang, welke werd verlegd naar de West zijde, heeft het voordeel, dat zij als het ware direct toegang verleent tot diverse vertrekken, die voor meer zakelijke doel einden worden gebezigd, zooals een direc teurskamer, het kantoor en de opnameka mer. Verder kan nog worden opgemerkt, dat de polikliniek als gevolg van de ingrij pende wijzigingen naar een nabijgelegen gebouw werd verplaatst. Stellig zullen vele Beverwijkers met interesse kunnen consta- teeren, dat de belangen der zieken met toe wijding worden behartigd. De geleidelijke ontwikkeling van het Roode Kruis Zieken huis spreekt in dit opzicht weer eens de taal der feiten! Tooneelavonden Van Leer. Henk Bakker's blijspel „Haar laatste wil" heeft al veel triomfen gevierd; ditmaal had de tooneelvereeniging der personeelsvereni ging van v. Leer het tot onderwerp van haar twee tooneelavonden gekozen. De regie is dit seizoen toevertrouwd aan den heer C. van der Plas, die vroeger te IJmuiden op dit gebied werkzaam was bij de Oud-Katholieke tooneel vereeniging. „Het Voetlicht" verscheen in een geheel nieuwe samenstelling, wat mij met belang stelling naar het samenspel dezer groep deed uitzien. Laat mij beginnen met den regisseur een pluim te geven voor zijn zorg, besteed aan het verkrijgen van een goed sluitend samen spel met de daarmee zoo nauw verbonden prima rolkennis. Beide waren boven allen lof verheven; er zat zoodoende tempo in de voor stelling en de aandacht bleef steeds gespan nen. Er waren ook tekortkomingen waar ik min der enthousiast over ben, vooral omdat ze bij een rustig beschouwen op een repetitie ver meden hadden kunnen worden, n.l. het abnor male chargeeren der beide Xantippe-rollen der dames Snetselaar en Groen. Dat was zelfs voor een klucht (want de regie had „Haar laatste wil" van een koddig blijspel getrans formeerd in de grovere klucht) veel te erg. Ook kruidenier Groen was in zijn doen en laten nog teveel clown en dat is toch heusch- onnoodig, zoowel voor den heer Groen als tooneelfiguur als voor den vertolker van die rol, die als geroutineerde speler op minder clowneske manier ook zijn succes wel binnen weet te halen. Slager Snetselaar had het succes minder voor het grijpen, maar steekt daarom des te meer verdienste in zijn spel, omdat hij het beheerschte en steeds zich zelf bleef. Ook Vierkant, de varensgezel, had die verdienste; zijn grime was niet geslaagd, al vertoonde hij een innige gelijkenis met een bekenden duiker. Hans Alkema en Tilly de Veer sloegen als het verliefde duo geen kwaad figuur. De jon gelui, wien de tooneelsfeer wat vreemd aan deed, omdat ze vermoedelijk voor het eerst in plankenland rondwandelden, waren soms te gereserveerd en bleu. iets wat beslist niet i het regieboek staat. Maar zij hebben niette min een veelbelovende entrée in deze nieuw 'groep gemaakt. Het is jammer, dat er van de beide drog notarisklerken niet meer gemaakt is dan het geen men nu te zien kreeg. Dit was nu juis eens de gelegenheid om types ten tooneele tc brengen. Met zulke derde plans rollen kaï juist nog zooveel bereikt worden door eei juiste typeering. Het oude mannetje van he duo was reeds een verdienstelijke poginj daartoe. Twee uitvoeringen voor circa 900 belangstel lenden heeft de tooneelgroep van „Haar laat ste wil" kunnen geven; wel een bewijs, dat er animo voor het werk van „Het Voetlicht" be staat. A. J. VAN DER WEIJDENi ATHLETIEK. De heer Jan Hut, leeraar M.O. L.O. te Haarlem, sportleider van D.E.M.'s athle- tiekafdeeling, is tot lid van de landelijke commissie voor hel afnemen van het exa- men voor jeugdleider(-ster) athletiek be noemd. Leen. en pachtleveranties aan Bolivia gestaakt. Te Washington is Vrijdag bevestigd, dat de leen- en pachtwetleveranties aan Bolivia ge staakt zijn. Deze maatregel vloeit voort uil het feit, dat de Boliviaansche regeering door de „vereenigde naties" niet erkend is. De Amerikaansche regeering schijnt gelei delijk over te gaan tot het nemen van econo mische sancties tegen Bolivia. Zoo heeft het departement van buitenlandschen handel mede gedeeld, dat de controle op den uitvoer naar Bolivia wordt verscherpt. Volgens een ander bericht uit Washington bestaat bovendien de mogelijkheid, dat de Boliviaansche credieten in de Vereenigde Staten geblokkeerd worden. RADIO-UITZENDINGEN VAN DEN JEUGDSTORM. De Jeugdstorm zal van Dinsdag 18 Januari a.s. af regelmatig zijn stem door de radio laten weerklinken. In het bijzonder zal hierbij het woord gericht worden tot de z.g. rijpere jeugd, waarbij.alle vraagstukken, die in deze jeugd leven, openhartig besproken zullen worden. De „Nationale Jeugdstorm" verwacht van deze regelmatige uitzending een leven dige gedachtenwisseling met de jeugd en vooral met dat gedeelte der jeugd dat, hoe wel nog afzijdig staande van den nieuwen tijd, oprecht zoekend is naar een positieven uitweg uit de impasse, waarin ons land en volk geraakt is. Dinsdag 18 Januari 's avonds van 18.4518.55 uur zal „de stormer" voor de eerste maal spreken met als onderwerp: „Onze kennismaking". - AGENDA MAANDAG 17 JAN. IJMUIDEN. Thalia- Theater: De egoist -(film), 7.30 uur. VEL- SEN. Bioscoop De Pont: Rosen in Tirol" (film), 7.30 uur. BEVERWIJK. Luxor- Theater: Sterrenparade (variété), 7.30 uur. DINSDAG 18 JAN. IJMUIDEN. Thaüa- Theater: De egoist (film), 7.30 uur. VEL SEN. Bioscoop De Pont: „Rosen in Tirol" (film), 7.30 uur. BEVERWIJK. Luxor- Theater: Sterrenparade (variété), 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM MAANDAG 17 JAN. Stadsschouwburg: „Don Pasquale", 7.30 uur. Centraal Theater: „Adriaan en Olivier", 7.30 u. Leidscheplein Theater: „Alleen voor dames", 7 30 u. Royal: „Alles of niets" 2.30 en 7.30 u. Metropool: ,,De krant komt uit", 7.30 u. Carré: Circus, 2 en 7.15 uur. DINSDAG 18 JAN. Stadsschouwburg: „La Traviata", 7 u. Centraal Theater en overige theaters: zie Maandag. Stedelijk Museum: tentoonstelling „De Brug" en „Wat Aarde be waarde", dagelijks geopend 10-4 uur. AGENDA VOOR HAARLEM MAANDAG 17 JAN. Stadsschouwburg: „Aan flarden" (Vereen. Tonevo). Rembrandt: ope rette „Weensch Bloed" 2.30 en 7.30 u. Palace: „Schaduwen der duisternis" (18 j.) 2 en 8 u. Luxor: „Een nacht vol dwaasheid" (18 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „De groote schaduw" (18 jaar) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Driemaal brui loft" (alle leeft.) 2.30 en 8 uur. DINSDAG 18 JAN. Stadsschouwburg: mu ziekuitvoering „Accordia" 7 u. Gem. Concert zaal: Concertgebouworkest, solist Herman Krebbere, viool, 7 u. Bioscopen: zie Maandag.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3