U MUIDEN Tekort van 18.000 broodrantsoenen! Bakkersknecht keek niet erg nauw. De afdeeling economische zaken van de politie heeft een eigenaardig geval te behan delen gekregen- Een te Velsen gevestigde bak ker constateerde in zijn zaak een tekort van niet minder dan 18.000 broodrantsoenen! Als verdacht van frauduleuze handelingen met deze bescheiden is een te Beverwijk wonende knecht van den bakker aangehouden en in het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost opgesloten. Uit het onderzoek is gebleken, dat de ar restant een gedeelte der broodrantsoenen had verkocht. Tevens had hij brood afgeleverd zonder daarvoor distributiebescheiden in ont vangst te nemen. Er is proces-verbaal opge maakt. Overtredingen met oude metalen. Twee té IJmuiden wonende handelaren in oude metalen verkochten deze zonder toestem ming van het bevoegde Rijksbureau te hebben verkregen. Geconstateerd werd, dat zij hun oude metalen bovendien tegen een veel te hoo- gen prijs verkochten. Tevens bleek een van hen de verkoopen niet in het daarvoor be stemde register te hebben aangeteekend. Hij kreeg van de politie, die tegen een en ander in actie kwam, nog een afzonderlijk proces verbaal. Visch- of shaghandelaar? De politie constateerde, dat een te Sant poort wonende, doch te IJmuiden zaken doen de vischhandelaar handel in Belgische shag dreef. Door een proces-verbaal werd hem dui delijk gemaakt, dat een schoenmaker zich beter bij zijn leest, ofwel een vischhandelaar zich beter bij zijn visch kan houden. Zonder vergunning gewerkt. Tegen twee inwoners van IJmuiden werd door de politie proces-verbaal opgemaakt we gens het be- en verwerken van Non Ferro- metalen, zonder daartoe vergunning te hebben gekregen. In beslag genomen werden een giet- pan. ongeveer 300 kilogram nog niet bewerkt zink, een groot aantal reeds gegoten, doch half afgewerkte producten, benevens gietvormen. Onbevoegd distributiebescheiden voorhanden. Een te Bloemendaal wonende arbeider had onbevoegd distributiebescheiden voor handen. Dit werd door de Velser politie ontdekt, waarna de arbeider met een pro ces-verbaal werd vereerd. Verboden vervoer van visch. De tijd, dat men zooveel visch kon mede- nemen als men wilde, is voorbij. Dit onder vond een IJmuidenaar, die een partij visch vervoerde, zonder te kunnen aantoonen, dat hij daartoe gerechtigd was. Hij had een pro- ces-verbaal in ontvangst te nemen. Zijn visch werd in beslag genomen. Dure spruitkool. Door de politie werd geconstateerd, dat een te IJmuiden wonende groentehandelaar zijn spruitkool tegen veel te hoogen prijs aan het publiek verkocht. De gevolgen ble ven niet uit: de overtreder werd bekeurd en een hoeveelheid spruitkool werd in be slag genomen. Groentehandelaar op den bon. Een te IJmuiden-Oost wonende kleinhan delaar in groente en fruit werd door de po litie geverbaliseerd, aangezien hij groente tegen te hoogen prijs had gekocht, natuur lijk om -deze eveneens boven den vastge- stelden prijs aan den man te brengen. Op 190 kilogram groente werd beslag gelegd. Tabak van auto ontvreemd. De expediteur G. te IJmuiden-Oost kon deze week vaststellen, dat ook degenen, die het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen graag meer te rooken hebben dan hun rant soen toelaat. Hij deed bij de politie aan gifte van diefstal van vijf en twintig pakjes shag en vijftien pakjes sigarettenpapier. Een en ander is in Haarlem of Velsen tij dens de bezorging van rookartikelen van een vrachtauto ontvreemd. Het gestolene was voor IJmuiden-Oost bestemd: Naalden waren te duur. Een te IJmuiden gevestigde manufaetu- rier werd door de politie wegens prijsop drijving bij het verkoopen van naalden ge verbaliseerd. Nederlaag van politie.elftal. Een voetbal kan raar rollen en het kan op en om de groene velden dus vreemd toegaan. Enkele weken geleden had het elftal van de Politiesportvereeniging Velsen een uitstekende kans op het kampioenschap: nog slechts één club zou gelijk kunnen eindigen en practisch stond vast, dat het doelgemiddelde der Velse- naren dan in ieder geval nog beter zou zijn. En toen gebeurde waar niemand op kon reke nen. Terwijl Velsen was uitgespeeld werden er nog twee ploegen tot de competitie toegelaten, waardoor we constateerden het onlangs reeds de spanning verdween en de animo verslapte. Na dezen vreemden gang van zaken kwam nog de mededeeling, dat een elftal zich uit de competitie had teruggetrokken. De reactie is niet uitgebleven. Zonder stimulans is het moeilijk zich geheel te geven. Velsen heeft deze week tegen de Haagsche Vuurvreters gespeeld. De ploeg had twee in vallers; Den Haag telde er één. Het einde kwam met een 3-6 nederlaag der Velsenaren. De eerste aanvallen waren voor de Vuurvre ters, doch zij strandden veelal op buitenspel. Succes bleef echter niet uit: de middenvoor besloot een aanval met een goed schot, het welk Best stompende wist te keeren. De bal kwam voor de voeten van den Haagschen links binnen, die keurig inschoot, (0-1). Daarna viel ook Velsen aan. Een schot van Bakkum werd gestopt. Een voorzet van Ninaber schoot Bak ker ineens in, doch de keeper redde ten koste van een corner, die niets opleverde. Weer trokken de Hagenaars er tusschen uit, maar hun aanvallen leverden geen tastbaar resultaat op. In deze periode was Vuurvreters beslist sterker. Zijn voorwaartsen schoten vele malen, doch Best gaf niet thuis. Het spel van Den Haag was sneller en er werd beter geplaatst. Kort voor de rust trok Velsen er evenwel tusschen uit en Bakkum wist met een goed schot gelijk te maken (1-1). Na de hervatting waren de Hagenaars direct in den aanval en spoedig wist de rechtsbinnen te doelpunten. Even later had ook de midden voor succes (1-3). Velsen gooide toen alles op den aanval, hetgeen noodlottig werd.De Haag sche linksbuiten snelde op het Velser doel af en loste een hard schot, dat Best onvoldoende verwerkte, waardoor de middenvoor rustig kon scoren (1-4). Dit werd Velsen te bar. Er werd even flink aangepakt en Bakkum wist den stand met goede schoten op 3-4 te brengen. Hiermede bleek Velsen zijn kruit echter te hebben verschoten. De Hagenaars voelden dit aan en maakten nog twee doelpunten, waarbij Best niet geheel vrijuit ging (3-6). Scheidsrechter Sjouwerman leidde goed. VISCHPRIJZEN VAN DINSDAG. KI. griet f 2,50. kl. middelschol f2.50. kl. schol f 2, idem 3e s. f 0,85, iderr. 4e s. f 0.50. kl. schar f 0,30, bot f 1, kabeljauw f 2,20—f 2, gr. gul f 1,65 f 1,50, kl. haring f 0,55, alles per kg. VELSEN Weer een rijwiel ontvreemd. Een inwoner van Velsen-Noord had zijn rijwiel onbeheerd voor een perceel aan de Corverslaan achtergelaten. Toen hij tien minuten later terugkwam bleek het in han den van een onbevoegde te zijn geraakt. De politie is van den diefstal op de hoogte ge steld. I. E. V. NAAR VITESSE. De vierde klasseF I.E.V., welke thans op den goeden weg naar een vooraanstaande plaats op de ranglijst blijkt te zijn, trekt Zondag naar Castricum, om daar Vitesse 1922 te ont moeten, hetgeen geen gemakkelijke opgave beteekent. Daar er voor de Velsenaren alles op het spel staat en de punten dus zeer kostbaar zijn, is na den vriendschappelijken wedstrijd tegen Kinheim, waarin niet minder dan 4 I.E.V.- doelpunten voorkwamen, een wijziging van de opstelling ingevoerd. De back v. d. Vlies speelt nu linkshalf en wordt vervangen door Stals. In de aanvalslinie hebben De Jong en Nieuwenhuyzen van plaats verwisseld, zoodat misschien meer productivi teit van de voorhoede kan uitgaan. I.E.V. vertrekt met: doel: W. van Tunen; achter: W. F. Stals en J. v. d. Zon; midden: A. Spruit, P. v. d. Berghe en J. v. d Vlies; voor: N. N„ J. Schavemaker, Th. de Jong, G. Nieuwenhuizen en P. Schoorl. EEN DRUKKE KORFBALDAG. Na de achtste overwinning in successie van het eerste Watervliet-twaalftal volgt voor deze uitstekende ploeg Zondag wederom een wedstrijd, welke nu op eigen terrein aan den Munnikenweg te Beverwijk wordt gespeeld. De groen-gelen krijgen dan bezoek van het Amsterdamsche Luto 2, welke ontmoeting te 2 uur aanvangt. De uitwedstrijd tegen deze hoofdstad-bewo ners werd destijds met 4-5 gewonnen, zoodat, gezien het goede combineeren van de Velse naren, ook nu weer op een zege wordt ge rekend, waardoor de weg naar het kampioen schap in deze afdeeling der derde klas N.K.B. open staat. Watervliet 5 gaat naar Sport Vereent 3 te Santpoort en krijgt een lastige taak. Er wordt verwacht, dat deze ploeg van Watervliet wei een veer zal laten. Het zesde twaalftal (de nieuwelingen) speelt voor de competitie een wedstrijd tegen de club genooten van het vierde. Voor eerstgenoemde ploeg kan dit een interessante oefening wor den. Na een lange rustperiode komen ook de Watervliet-adspiranten weer in het veld. Zon dag vermeldt het programma Aurora b tegen Watervliet c en Zaterdag Oosterkwartier a tegen Watervliet a. In het Oostelijk zwembad te Rotterdam worden met zeer veel succes zwemlessen gegeven aan blinden. Terwijl een blind meisje een blinde leerlinge vasthoudt, geeft de instructeur door zijn megafoon aanwijzingen. (C.N.F./van Rhijn Pax c) KORT NIEUWS Te Rotterdam werd de 76-jarige F. Breedveld in zijn woning aan de Beukelaars straat vdoor een benauwdheid overvallen. Bij 't openschuiven van het raam is hij voorover op straat gevallen. Voorbijgangers vonden den man dood op den weg liggen. Te Amsterdam is uit het Jacob v. Lennepkanaal het lijk opgehaald van éen 57-jarige vrouw. Later op den dag is in de Rechtboomsloot het lijk drijvende gevonden van een 43-jarigen man. Vermoedelijk zijn beiden slachtoffer van de duisternis. Teekent U graag? dan iaKcfetmgen over «id schriftelijke teekenlessen »éta langstellenden toegang is voor de I.E.V.« leden van 16 jaar af. Het voornemen be staat om dien avond over de athletiekspor! alsmede over gehouden wedstrijden eenige smalfilms te vertoonen. BEVERWIJK ECONOMISCHE RECHTER Een aardbetienkwestHg De 7 3-jarige Beverwijksche tuinder M. val der Does verhandelde het vorig jaar de op brengst van een oppervlakte van 2 00 roe den met aardbeien beteel-den grond. Vooi den Haarlemschen economischen rechte] werd aanvankelijk tegen hem een geldboetf van f 200 of 2 maanden hechtenis geëischt Daar de aardbeienp-lanten echter nog ii bloei stonden en de vruchten dus niet aan wezig waren, werd deze verdachte vrijge» sproken. De tuindersknecht P. Beentjes tl Heemskerk voor wien de eventueele oogss bestemd zou zijn vervoerde op 22 Juni 7! sloffen aardbeien. Hij werd conform dei eisch veroordeeld tot f 40 boete of 10 dagei hechtenis. De grossier N. J. Schuyt zou ii deze aardbeienkwestie bij V. d. D. voor zijl knecht als tusschenpersoon betrokken zijl geweest.~Dit beteekende echter voor hem eej ernstige overtreding, daar hij onder gee| beding aan dergelijke handelingen ma| deelnemen. Zijn zaak wordt door de zoom voortgezet als gevolg van de diverse over- tredingen. Tegen hem luidde het vonnis val den economischen rechter conform den eiscl 2 maanden gevangenisstraf. Zijn dochter dl 2 2-jarige G. L. Schuyt stond eveneens terech' daar zij een hoeveelheid aardbeien op clan- destiene wijze aan het publiek had verkocht Zij werd tot een geldboete van f 75 of 12 da. gen hecht-rns veroordeeld. Een bandoiidraina De 48-jarig* Beverwijksche autoslooper J Faber maakte destijds bezwaren tegen he verkoopen van autobanden aan het be treffende Rijksbureau. De man strandde o] financieele argumenten, daar hij voorui wilde weten, wat de opbrengst zou zijn. li principe wilde hij dus de verlangde goede ren wel leveren, doch daar aan zijn wenscl niet werd tegemoetgekomen maakte hij ziel niet meer druk. Het resultaat was, dat hi Woensdagmorgen voor den Haarlemschei economischen rechter moest verschijnen. Bi man handhaafde zijn houding en werd ver oordeeld tot f 300 boete of 2 maanden hech tenis. Het valt te betwijfelen, dat hij in hoo ger beroep meer gehoor voor de door hen naar voren gebrachte bezwaren zal ervaren Heeft uw winkelier soms geen Teeletten meer in voor raad, neem het hem - en ons - niet kwalijk! Laat ons maar even weten van wien U ze betrekt, dan zullen wij trachten U te helpen. Chefaro - Rotterdam SANTPOORT Groentehandelaren in overtreding. Tegen vier te Santpoort wonende klein handelaren in groente en fruit is door de politie proces-verbaal opgemaakt wegens het tegen te hoogen prijs koopen van groente met de bedoeling deze eveneens te duur aan consumenten over te doen. In totaal werd 150 kilo groente in beslag ge nomen. Competitie Stabiel. De onderlinge wedstrijden van de Dam club Stabiel zijn in het begin van deze week voortgezet. E. Zuiderduyn wist van Schregardus te winnen, waarin hii de pun ten zeker niet cadeau kreeg. H. Bontebal won van F. Bontebal. De partij J. Ooster lingC. Oud werd remise. Afgebroken werden de ontmoetingen P. de KortJ. Jansen, G. ZuiderduynP. Smit en J. H. BakhuysG. Kok. J. Buren speelde remise tegen J. Dingerdis. De ranglijst ziet er momenteel als volgt uit: E. Zuiderduyn 6 gesp., 8 pnt.; P. Smit 3 en 6; J. Jansen 4 en 6; P. de Kort 4 en 6; J. Oosterling 5 en 5; G. Zuiderduyn 4 en 4; J. Buren 4 en 4; J. H. Bakhuys 2 en 2; H. Bontebal 2 en 2; N. Zonneveld 3 en 2; F. Bontebal 4 en 2; C. Oud 1 en 1; J. Din gerdis 1 en 1; J. Dingerdis 2 en 0; C. Schre gardus 3 en 0; G. Kok 0 en 0. De meeste spelers hebben nog eenige af gebroken partijen. Verduisteren: van 17.15 tot 8.30 uur. 21 Jan.: zon op 8.39, onder 17.04 uur maan op 4.01, onder 13.26 uur Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord. die Dinsdag is begonnen, zal tot en met Vrijdag duren. Zooals steeds moet men zich in het R.K. Vereenigingsgeboutv aan den Wijker- straatweg vervoegen. I.LV. stimuleert de athletiek- beoefening. Het athletiekseizoen staat na eenige maanden rust, welke voor training zijn be nut, spoedig weer voor de deur en reeds thans blijkt, dat er door de besturen der afhletiekvereenigingen voorbereidingen ge troffen worden om niet alleen de toeoefe ning, maar ook het wedstrijdwezen uit te buiten. Weliswaar mocht er tijdens de periode van rust, althans wat vooral de wedstrijden betreft, weinig worden vernomen, éoch er is achter de schermen en in de oefenzalen flink aangepakt. De R.K. Sportvereeniging I.E.V., welke zich ook reeds eenige jaren op het terrein der althetiekbeoefening beweegt, deed in dezen tijd, behoudens het organiseeren van onderlinge wedstrijden en het uitkomen van enkele leden bij atletiekwedstrijden, niet bijster veel van zich hooren. Toch mag er worden verwacht, dat de. I.E.V.-athle- tiek-afdee'ling meer activiteit zal ontwik kelen. Alvorens het gebruikelijke seizoen wordt ingeluid zal er Zaterdagavond te half acht in het R.K. Vereenigingsgebouw te Velsen Noord een propagandabij eenkomst worden georganiseerd, waarin behalve voor be AGENDA DONDERDAG 20 JAN. IJmuiden. Thalis Theater: De Egoïst (film), 7.30 uur. Velsei Bioscoop De Pont: Geen voorstelling. Bevei wijk. Luxor-Theater: Sterrenparade (variété 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 20 JAN. Stadsschouwburj Georges Dandin" en „Belachelijke Hoofsch Juffers", 7.15 uur. Concertgebouw: Concert n m.v. Walter Gieseking, piano, 7.15 u. Centras Theater: „Adriaan en Olivier", 7.30 u. Leidsch plein Theater: ,.Adeen voor dames". 7.30 uu: Royal: „Alles of niets", 2.38 en 7.30 u. Metre pool: „De krant komt uit", 7.30 uur. Carrl Circus, 2 en 7.15 uur. VRIJDAG 21 JAN. Stadsschouwburi „Rigoletto", 7 u. Centraal Theater en verdei theaters: zie Donderdag. Stedelijk Museuii Tentoonstelling „Wat Aarde bewaarde" en „E Brug", 104 uur. AGENDA VOOR HAARLEM DONDERDAG 20 JAN. Stadsschouwburi „Der blaue Heinrich" (Die Spieloperette) 7 i Rembrandt: Operette „Weensch Bloed", 2.i en 7.30 u. Palace: „Schaduwen der duisternil (18 j.) 8 u. Luxor: Jeugdvoorst. „Het dappei kleermakertje", 1 30 en 3.45 u. „Een nacht v- dwaasheid" (18 j.) 8 u. Moviac: „Driemai bruiloft" (alle leeft.) 2.30 en 8 uur. VRIJDAG 21 JAN. Stadsschouwburi „Half om half". 7.30 u. Gem. Concertzaa piano-recital Walter Gieseking, 7.30 u. Muzif zaal Brinkmann: lezing A. F. J. Portielje, H uur. Bioscopen: nieuw programma.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3