ADVIEZEN VOEDINGSRAAD Verplicht rundvet op boterbon 06 A. Tevoren bij den slager inleveren. Van 23 Januari tot en met 4 Maart is op bon „Boter 06" uitsluitend rundvet ver- krügbaar. Per bon zal men 100 gram rundvet kun nen koopen. Te dien einde moet men bon „Boter 06A" vooraf bij zijn slager inleve ren, desgewenscht tegen ontvangstbewijs en wel in het tijdvak van Zaterdag 22 Januari tot en met Zaterdag 29 Januari a.s. De af levering door den slager aan het publiek mag eerst van 6 Februari af geschieden. Zij, die gedurende genoemd tijdvak hun bon niet bij hun slager inleveren, kunnen hierop geen rundvet verkrijgen. De aandacht wordt er in het bijzonder op gevestigd, dat in afwijking van voorgaande regelingen, op dezen bon geen margarine mag worden afgeleverd, zoodat de bonnen ..Boter 06A" waardeloos worden, indien men deze niet tevoren inlevert. Laagste nummer aardappelbon alleen eerste week geldig. Zooals bekend zijn alle bonnen voor voe dingsmiddelen gedurende veertien dagen geldig. Voor aardappelen worden voor een periode van veertien dagen twee bonnum mers bekend gemaakt. Daar in de practijk is gebleken, dat in de laatste week van deze veertien dagen meer aardappelen gekocht werden dan in de eerste week, hetgeen moeilijkheden met den aanvoer mede bracht, is thans bepaald, dat in het vervolg het laagste der aangewezen bonnummers slechts gedurende de eerste week geldig zal zijn. Op bonnen, welke dit nummer dragen, zal men dus in de tweede week geen aardappe len kunnen betrekken. Voor de periode van 23 Januari tot 6 Februari is daarom be paald, dat de bonnen „Aardappelen 05" en „Toeslag 05" slechts tot en met 29 Januari geldig zijn. Ter vermijding van misverstand wordt er op gewezen, dat de bonnen „Aardappelen 06" en „Toeslag 06" van 23 Januari tot en met 5 Februari geldig zijn. BONAANWIJZING OEKRAINE- SIGARETTEN. Voor de tweede distributieperiode der Oekraine-sigaretten zijn met ingang van 22 Januari a.s. de navolgende bonnen geldig verklaard: van de roode kaart de nummers zeven tot en met elf. Van de blauwe kaart de nummers vijf tot en met zeven. Daar nog niet alle bonkaarten verzonden zijn, blijven deze bonnen, evenals de reeds eerder geldig verklaarde bonnen twee tot en met zes van de roode en twee tot en met vier van de blauwe kaart, tot nader aan kondiging geldig. De winkeliers kunnen in verband hier mede de bonnen nummer één der roode en blauwe kaarten eveneens tot nader order ter bevoorrading aannemen. Oekraine-sigaretten zullen thans ook worden verstrekt aan degenen, die volgens den staf van den Ned. Arbeidsdienst daar voor in aanmerking komen. Aan de ar Leidsmannen, die zich thans nog in een arbeidskamp in het Oosten bevinden, zul len de sigaretten rechtstreeks worden toe gezonden. Correspondentie over deze aan gelegenheid met den N.A.D. kan niet wor den gevoerd. Voorts worden Oekraine-sigaretten be schikbaar gesteld voor degenen, die aan het Oostfront staan of zich daar hebben ingezet en aan hen, die naar de meening van den Fürsorge-Officier der Waffen SS, Sonniusstraat 3. 's-Hertogenbosch, daar voor in aanmerking komen. Hun zullen kaarten worden toegezonden en wel aan de Nederlandsche adressen der rechthebben den, welke in de administratie van genoem den officier voorkomen. Eenzelfde regeling is getroffen voor SS-frontarbeiders, voor zoover zij niet van de N.O.C. een kaart ont vangen hebben. Familieleden van Nederlanders, die dienst nemen in de Duitsche weermacht (dus niet in het Ned. Legioen, dat onder den Fürsorge-Officier ressorteert) moeten zich ter verkrijging van een toewijzing in verbinding stellen met den „Weh'rmacht- fürsorgeoffizier über die Standartkomman. dantur" te Amsterdam. Met nadruk wordt er op gewezen, dat over deze toewijzing in geen geval corres pondentie met den Fürsorgeoffizier in Den Bosch kan worden gevoerd. Wanneer alle kaarten voor Waffen-SS-Angehörigen zijn verzonden, zal hiervan in de bladen mede- deeling worden gedaan. Diegenen, die dan geen kaart hebben ontvangen en meenen daar recht op te hebben, kunnen zich dan op nader bekend te maken wijze tot ge noemden fficier wenden. Eenzelfde rege ling geldt voor de Nederlanders in de Duit sche weermacht. In geen geval zullen bonnen ongeldig worden verklaard, zoolang niet alle recht hebbenden een kaart hebben ontvangen. Burgerlijke Stand. HAARLEM 21 Januari 1944. BEVALLEN: 19 Jan., C. FrijtersAvontuur, z.; M. E. P. Bakker—Molleman. z.; M. C. Schuit— Wagenaar, d.; 20 Jan., A. Hering—van Beelen, d.; A. C. EekhoutMollema. z.; E. A. Klaasen Nadorp, z.; E. C. van der LeijVander, d.; A. C. ten DamSchreuder, z.: J. M. GarstenVer- weij, d.; J. J. HendriksKlemans, d.; 21 Jan., C. E. W. v. d. HuistRoosen, z. OVERLEDEN: 19 Jan., G. S. Kreek—Maathuis. 50 j., Voorhelmstraat; J. P. H. Wuiving, 31 j.. Kamperlaan; 20 Jan., H. J. Pollé, 64 j., Hage- straat; J. J. Scherpenhuijzên, 70 j., Hazepaters laan. ONDERTROUWD: 20 Jan., C. A. G. Spaan en J. G. van Schaik. GEHUWD: 20 Jan., W. I. de Jong en A. Smeets; F. J. Zandstra en M. E. Kerkman; E. J. A. v. d. Anker en A. G. Doedens; C. J. Uittenhout en H. E. Polman; A. Kroon en J. G. Wanmaker; T. H. v. d. Poll en L. de Laat. Hoofdredacteur: F, C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haar lem. Sport en Stad; A. Overmeer, Heemstede. Buitenland: J. C. van der Laag, H'stede. Haagsch Redacteur: B. Korsten, H'stede. Nieuws en re portage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W, van Om men, Heemstede. BEVERWIJK Alle voetbalclub:, in actie. Dc voetballiefhebbers, die zich al op de ont moeting KennemersSantpoort gespitst had den, moeten nog even geduld hebben, daar zij is uitgesteld om plaats te maken'voor Kenne mersAlcmaria Victrix. Ook dit kan een aardige ontmoeting worden, in de eerste plaats, omdat Alcmaria Victrix over een behoorlijk elftal beschikt en dan na tuurlijk, omdat de rood-zwarten den laatsten tijd zoo aardig uit den hoek zijn gekomen. Deze successen werden alle op vreemd terrein behaald en wc kunnen ons voorstellen, dat de Wijker voetballiefhebbers de ploeg, die in 4 wedstrijden 7 winstpunten bij elkaar trapte, nu wel eens in eigen omgeving aan den slag wil zien. Den 31sten October j.l. won Alcmaria met 2-0. Het zou ons heelemaal niet verwonderen, wanneer de Alkmaarders thans met minder genoegen moesten nemen. D.E.M. trekt naar Succes, aan welk tochtje voor Beverwijk nog zulke prettige herinne ringen zijn verbonden (5 Dec. 0-9). Dit wordt een treffen tusschen twee zwakke zusjes uit de afdeeling, voor wie dit dus een belangrijke ontmoeting wordt. De eerste ontmoeting, op het D.E.M.-veld gespeeld, leverde een puntloos gelijk spel op. Nu D.E.M. tegen H.R.C. er echter zoo lustig op los gedoelpunt heeft, zou ons een kleine zege voor haar niet verwonderen. Beverwijk ontvangt het Sterke Q.S.C. Dat kan een aantrekkelijke ontmoeting worden Reeds op 17 October had Q.S.C. de grootste moeite met de Wijkers (1-0) en 't ziet er thans voor de Wormerveerders weer naar uit, dat zij zich zullen moeten inspannen, want de rood witten hebben tegen D.E.M. getoond, dat zij toch nog doelpunten kunnen maken. Het tweede elftal van Kennemers krijgt R. C.H. 2 op bezoek. Het vorige jaar brachten de R.C.H.-reserves het tot 'n beslissingswedstrijd om de bovenste plaats, maar thans zijn zij zoo sterk niet. Wij verwachten dan ook een Wij ker zege NUTSLEZING INDONESISCHE MUZIEK. Een der methoden om een diepere studie te kunnen maken van de beschavingsge schiedenis der oude volkeren, die door de eeuwen heen het eilandenrijk Oost-Indië bewoonden, is naast de ethnologie en de anthropologic wel de musicologie of verge lijkende muziekgeschiedenis. Deze weten schap houdt zich bezig met het bestudeeren en de vergelijking der mogelijkheden waar op en hoe verschillende melodieën gebouwd zijn. Elk ras immers wordt gekarakteriseerd door een speciale manier van zingen en de wijze waarop men in Indonesië musiceert vormde het onderwerp der Nutslezing, die mr. Jaap Kunst in het Kennemer Theater hield. Een kort overzicht van de beschavingsge schiedenis dezer streken liet spr. aan zijn eigenlijke causerie vooraf gaan. Het eilan denrijk, dat de brug vormt tusschen Ach- ter-Indië en Australië is uiteindelijk steeds een amalgama van allerlei rassen geweest, rassen, die, meest van het Noorden komend, dit Indonesië binnendrongen, er zich ver mengden en nieuwe volkeren vormden, de oude voor zich uit drijvend. Dit voortdu rend gaan en komen dezer volkeren, de meeste met een eigen beschaving, spiegelt zich o.m. ook af in hun muziek, die immers zoo'n kenmerkende uiting van de cultuur waarde van een volk is. De laatste decennia hebben de speurders op het gebied van etihnolcgie de gelegen heid gekregen, dank zij de vindingen der moderne wetenschap, de mogelijkheid van en de wijze waarop deze Oostersehe volken musiceeren, wetenschappelijker te onder zoeken. De stelling, dat elk ras gekarakteriseerd wordt door zijn eigen manier van zingen, vond spr. treffend bevestigd op Nieuw-Gui- nea, waar mr. Kunst in het centrale gebied bij de Papoea-pigmeeën een wijze van zin gen opmerkte met een geheel eigen karak ter. Men zong daar n.l. steeds in gefiori- tuurde drieklanken, een soort fanfares dus. En dan niet met borststem, maar met kop stem. Voor het meerendeel zong dit volkje als het zong, religieuze liederen en de soort melodieën wordt vrijwel precies hetzelfde teruggevonden in Midden-Afrika. Zoodat men de mogelijkheid mag opperen, dat er vroeger tusschen beide streken een innig contact bestaan heeft. Onder welke omstan digheden en hoe lang geleden is een diep geheim, dat wellicht eens ontsluierd zal worden. De z.g. wereldsche liederen der Papoea's, gebeurtenissen beschrijvend, wor den vrijwel gelijksoortig teruggevonden in Centraal Australië. Een zonderling conglomeraat, en toch verklaarbaar, vond spr., lang de Moesi nabij Palembang (Sum.) n.l. een Javaansch or kest met Achter-Indische stemming, com posities zuiver Chineesch van aard spelend, waarbij in 't Maleisch werd gezongen. Ver klaarbaar, immers verschillende groote cul turen van het Aziatische werelddeel hebben hun stempel op deze muziek gedrukt. Op de Oostpunt van Flores hoorde spr. oud-Hol- landsche liederen zingen, die hier te lande reeds lang vergeten zijn. daar echter door den inlander vrij goed werden bewaard door ze als zijn muziek te aanvaarden en gemeen goed te maken van het eigen volk. Uit Centraal Azië (Turkestan) heeft, vele duizenden jaren geleden, de oer-muziek zich verspreid over de toenmalige wereld en het zeer merkwaardige daarbij is, dat bij de volken van Zuid-Amerika, Centraal Afrika, Australië en Indonesië, zoowel als van b.v. Perzië, dezelfde toonschalen als van deze oermuziek gehandhaafd bleven. Spr. verklaarde dit door aan te gevén, dat muziek oorspronkelijk een middel was om booze geesten te verjagen (verg. Fr. chant - enchanté) en dat daarom deze melodieën precies werden overgenomen als ze oor spronkelijk klonken. Over tal van Indonesische muziekinstru menten gaf spr. interessante bijzonderhe den, die hij met lantaarnplaatjes toelichtte en waarbij de gamelan natuurlijk een be langrijke plaats innam. A. J. VAN DER WEIJDEN. BONTE AVOND. De Gemeenschap „Vreugde en Arbeid" organiseert Woensdag 26 Januari 's avonds half acht een bonte avond in het Kennemer Theater. Medewerking wordt verleend door een aantal bekende artisten, welke daardoor aan de vele uitvoeringen en gezellige avon den, die in onze plaats steeds meer in trek blijken te komen, weer enkele uren van ontspannend genoegen zullen toevoegen. BURGERLIJKE STAND ONDERTROUWD: A. P. de Jong en J. M. Kalf, toek. adres: Oosterbeek, Renkum, We verstraat 57; G. Barbiers en W. van der Doe, toek. adres: Velsen, Koningsweg 162. GETROUWD: A. Nieuwenhuizen en I. L. Grapendaal; C. S. Honings en P. J. Tempel man. GEBOORTEN: F. v. d. OutenaarAlber- da, z„ Iepenlaan 16: M. Hoornsv. d. Sluis, d„ Duinwijklaan 45; A. LuntzKanis, z„ Heemskerkerweg 218; R. BerseeKleijn, z.. Populierenlaan 46b; M. M. BootsmaSteur, d., Zeestraat 135; A. R. van LeusdenWes tendorp, d., Wijkerstraatweg 160; I. Kae- bisch-Koning, d., Willem Passtoorsstraat 1, A. L. v. DuivenvoordeSmit, z., Gladio- lcnlaan 53; J. W. M. G. Versélewel de Witt Hamervan de Ven. z.. Vondellaan 89; J. Munter-Schouten, d.. Populierenlaan 18; A. G. SchoutenPel, d., Rijvordtlaan 67; B. G. J. van BalenRoovers, z.. Patersweg 44; J. C. TeelingHeijnis, d„ Populierenlaan 11a; C. D. Christian!van Twuijver, z„ Alkmaarsche^veg 338; C. PauwZandber gen, d„ Munnikenweg 51. OVERLEDEN: C. Henneman. oud 11 jaar, mannelijk, alhier Striok van Linschotenstr. 47; K. Jongejan, 10 j., mann., alhier Baan- straat 43; E. M. Lindeman, 63 j„ weduwe van F. Snel, wonende te Heemstede; H. Krouwels, 62 j., echtgen. v. C. F. Lubbers, alhier C. H. Moensplein 40; M. J. Landman, 89 jaar, echtgen. van G. C. Baars, alhier, Heemskerkerweg 11; Th. Stegeman, 1 jaar, vrouw., Velsen-Noord. Schoonoortstraaf 34. gere kaas) 0C29 Algem, 100 gr. 5 Febr. Koffiesurr. 032 Algem. 250 gr. 5 Febr. Margarine 05B Boter 125 gr. 5 Febr. Margarine 08A Boter 125 gr. 4 Mrt. Melk 05. 06 Melk 1% lit. 5 Febr. Petroleum (verlich- ting) 52 en 53 S. 121 1 lit. 8 Febr. 50 en 51 S. 121 1 lit. 8 Febr. 64 S 221 1 lit. 8 Febr. Rijst E09 Reserve 250 gr. 5 Febr. Scheerzeep R01 Tabak 45 gr. 29 Apr. Tabaksartik. 05, 06 Tabak 1 rants. 5 Febr. Toiletzeep EU Reserve 1 rants. 5 Febr. Rundvet 06 A Boter 125 gr. 4 Mrt. Suiker 030 Algem. 500 gr. 5 Febr. Suikerwerk 05 Versnaper. 100 gr. 5 Febr. Taptemelk 05 06 Taptemelk 1% lit. 5 Febr. Vermicelli 028 Algem. 100 gr. 5 Febr. Vleesch 05 A06A Vleesch 100 gr. 5 Febr. Vleesch 05B, 06B Vleesch 25 gr. 5 Febr. Waschpoeder 034 Algem. 1 rants. 19 Febr. Waschpoeder C10, D10, E10 Reserve 1 rants. 19 Febr. Peulvruchten 027 Algem. 250 gr. 5 Febr. AGENDA Zaterdag 22 Januari. IJMUIDEN. Thalia- Theater: Schoonmama weet het! (film), 7.30 uur. Zondag 23 Januari. IJMUIDEN. Tha lia-Theater: Schoonmama weet het! (film) 7.30 uur; matinee's 3 en 5.15 uur. SANT POORT. Terrasweg: StormvogelsH.B.S. (voetbal), 2.30 uur. BEVERWIJK. Kenne mer-Theater: „Vier mannen en een meisje" door Nieuw Leven (tooneel), 3 uur. HAAR LEM. Haarlem-terrein: SantpoortAlkm. Boys (voetbal). Maandag 24 Januari. IJMUIDEN. Tha lia-Theater: Schoonmama weet het! (film), 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM. Zaterdag 22 Jan. Concertgebouw: Liederen- avond 7.30 uur. Stadsschouwburg: „Georges Dandin" en „Belachelijke hoofsche juffers" 7.15 uur. Centraal Theater: „Adriaan en Olivier" 7.30 uur Leidscheplein Theater „Alleen voor dames" 7.30 uur. Royal: „Ik moet met je trouwen", 2.30 en 7-30 uur. Me tropool: „De krant komt uit" 7.30 uur.'Carré: Circus 2 en 7.15 uur. Zondag 23 Jan.: Concertgebouw: Volks concert 7.15 uur. Stadsschouwburg: „Ik hou van vier vrouwen" 2 uur. „Tosca" 7 uur Centraal Theater: 2.30 en 7.30 uur. Leidsche plein Theater: 2.15 en 7.30 uur Royal: 2, 4.15 en 7.30 uur. Metropool: 2.30 en 7.30 uur. Carré circus 2 en 7.15 uur. Maandag 24 Jan.: Centraal Theater en overige theaters: zie Zaterdag. Stedelijk Mu seum: Tentoonstelling „Wat Aarde bewaar de" en „Be Brug" dag. 104 uur. AGENDA VOOR HAARLEM ZATERDAG 22 JAN. Stadsschouwburg: dansavond Gertrud Reistikow, 7 u. Gem. Con certgebouw: variétéprogramma, 7.15 u. Ge bouw H.K.B.: schermfeest „Brassinne", 7 u. Rembrandt: „Tonelli" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Palace: „Huwelijksreis zonder man" (18 j.) 2, 6 en 8.15 u. Luxor: „Een hart bedreigd" (18 j. 2.30, 6 en 8.15 u. Frans Hals: „Tragedie eener liefde" (18 j.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Driemaal bruiloft" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 u. ZONDAG 23 JAN. Stadsschouwburg: Georges Dandin" en „Belachelijke hoofsche juffers", 2 u. „Tehuis voor dames", 7 uur. Concertgebouw: (bovenzaal) liederenmatinee Annie, Schoen,2.45 u. Kindervoorstelling „Hans en Grietje" (groote zaal), 2.15 u. Bioscopen: 1.30, 3.45, 6 en 8.15 u. (Luxor: jeugdvoorstelling „Het dappere kleermakertje" 1.45 u. „Een hart bedreigd" 3.45, 6 en 8.15 u.) MAANDAG 24 JAN. Stadsschouwburg: „Ingeborg" (Deutsches Theater) 7 u. Bioscopen middag- en avondvoorstellingen. 1 APOTHEKEN. 's Avonds na 7 uur en Zondag geopend: Bosch en Vaart-apotheek, Bosch en Vaart straat 26, Tel. 13290; Florijn, Groote Hout straat 78. Tel. 10500; Remmers, Kruisstraat 6, Tel. 10354: Noorder-apotheek, Jan Gijzenkade 181, Tel. 23821. HEEMSTEDE: Heemst eedsche Apotheek, Binnenweg 98, Tel. 28197. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 23 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7 30 Edvart Grieg-programma. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Gram.muz event. Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd Uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zon der zorgen. 10.00 Morgenschemer in Amsterdam. 10.40 Gram.muz. 11.00 I'beria. 11.30 De Stem der S.S. 11.40 Marschen. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Viool en orgel. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Zang en piano. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Het Residentie-orkest. 15.00 Het wekelijksche luister spel. 15.45 Ork. Will Glahé. 16.25 Theo Uden Mas- man. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Recht door Zee 17.30 Wereldschlagers. 18.15 Nederlandsche Volks klanken. 19.00 BNO Nieuws. 19,10 Spiegel van DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Boter 05 05 06 06 05, 06 025. 026 05A Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Periode 5. 6, 7, 3 20 t.m. 22 BV 11, 12, 13, 16. 17 KF Brood 05A06A Brood 05B, 06B Eenheidszeep 033 Gort E09, D09 Jam 031 Kaas (20 plus of ma- Aardapp. Toeslag Aardapp. Toeslag Beschuit Al gem. Boter Brandst. Brandst. Brandst. Brandst. Brood Brood Algem. Reserve Algem. 2 kg. 29 Jan. 1 kg. 29 Jan. 2 kg. 5 Febr. 5 Febr. 5 Fefor. 5 Febr. 5 Febr. 1 kg. 70 gr. 70 gr. 125 gr. 1 eenh 1 eenh 1 eenh. 1 eenh 400 gr. 100 gr. 1 rants. 250 gr. 250 gr. 31 Dec. 30 Apr. 29 Febr. 30 Apr. 5 Febr. 5 Febr. 19 Febr. 5 Febr. 5 Febr, L/AM nCIJ RECEPTEN VOOR HET GEBRUIK VAN TAPTEMELKPOEDER. In verband met het efit, dat met ingang van de komende distributieperiode in het Westen des lands voorloopig taptemelkpoeder op de bon zal worden verkrijgbaar gesteld, laat de Voedings raad hieronder eenige aanwijzingen volgen voor het gebruik van dit poeder. Gortmoutpap met melkpoeder. 9 kopjes (pl.m. 9 dl.) water, 2 kopjes (plm. 100 gr.) melkpoeder, 1% kopje vlugkokende gortmout, een snufje zout. Het melkpoeder met een beetje lauw water aanmengen en roeren tot een glad papje. De gortmout en een snufje zout toevoegen. De rest van het water aan de kook brengen. De massa langzaam bij het kokende water voegen en, al roerende, vijf minuten gaarkoken. Vanillepudding met melkpoeder. 9 kopjes (pl.m. 9 dl.) water. 2 kopjes (plm. 100 gr.) melkpoeder, custardpoeder, vanillesuiker of essence, suiker naar smaak. Het melkpoeder met een beetje lauw water aanmengen en tot een glad papje roeren. Zoo veel custardpoeder als er noodig is om 1 1. melk te binden en vanillesuiker of essence toevoegen. De rest van het water aan de kook brengen. De massa langzaam bij het okkende water voegen en al roerende even door laten koken. Suiker naar smaak toevoegen. De pudding in een met water omgespoelde vorm gieten en koud laten worden. Koffievla. ivj kopje (plm. 25 gr.) taptemelkpoeder, V* liter water, 1 eetlepel aardappelmeel; 6 volle lepels gortgrutten, 4 eetlepels koffieextract, een snuifje zout, kopje suiker, Vz 1. water. Het taptemelkpoeder met Vz dl. lauw water aan mengen en roeren tot een glad papje. Het aard appelmeel toevoegen en het papje verdunnen door 1 Vz dl. water toe te voegen. Het vocht onder roeren aan de kook brengen en even doorkoken. Deze dunne saus koud laten worden. Van Vi 1. water met de gortgrutten en wat zout een dikke brij koken en deze koud laten worden. Eerst kort voor het eten de dunne saus met een garde zoo stijf slaan, dat men de kom kan omkeeren. Lepelsgewijze de suiker er door kloppen. De grutten vermengen met het koffie-extract en eveneens lepelsgewijs door de stijfgeslagen saus kloppen. De vla in een glazen schaal over doen. den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Cen trales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Operette „Eva". 21.15 Orkest Will Glahé. 21.30 Hongaarsch Orkest Lajos Veres, 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 22.15 In Zondagavondstemming. 23.0(1—24.00 Tot sluitingstijd: dansmuziek. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Kamermuziekconcert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Lichte Zang. 13.00 Toespraak. 13.15 Harmonie-orkest. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Het Omroep Meisjes koor. 15.00 De Lichte Toets. 16.00 5de Symphonie van Bruckner. 17.10 Sonate voor piano en viool. 17.30 Een volgenden keer beter III. 18.00 Tango liederen. 13.15 Zie Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 De stoelen aan den kant. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Van gitaren en violen. 21.00 Gram. muz. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. MAANDAG 24 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Accordeon en cither. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Ochtendmelodieën. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Het Sylvestre Trio. 8.45 Voor de Huisvrouw. 8.50 Volkszangkoor. 9.00 Klassiek ochtendconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Walter en Willi Kollo. 10.20 De Melodisten. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Pianovoordracht. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Klaas van Beeck. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt13 05 Salonorkest en gram.muz. 14.00 Nocturne. .15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Het Amusementsorkest en soliste. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Viool, altviool, cello en piano. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Zang en piano. 20.00 Het Omroep Symphonie-orkest. Ca. 20.30 De dood van Baldur. 21.05 Het Omroep Symphonie-orkest. 22.00 BNO Nieuws- en oult. berichten. 22.15 Klassieke dansen. 23.00 Licht Operaconcert. 23.4024.00 Nocturnes van Frédé- ric Chopin. HILVERSUM II, 301.5 M 17.00 Opera-orkest. Ca. 18.15 Gram.muz. 18.30 Dansorkest Dick Willebrandts. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Avondconcert. 20.15 De avonturen van mijn vriend Gozewijn en mij. 20.30 Zang. accordeon en Orkest Jean Buurman. 21.10 Bloemenruiker. 21.45 A vond wij ding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. Verduisteren; van 17.15 tot 8.30 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2