s X m S A fi Qi £2 8# fi a A eo A O SI 0) s 0) fc (A 0) 0) a> •Ï2S* •m fc O w 0» IP8 •VI (8 9 H 2 C8 ee IJMUIDEN Stormvogels zonder Kraak. 25 Nederlaag tegen H.B.S. Aan de technische capaciteiten en tacti sche inzichten der spelers werden in deze ontmoeting hooge eischen gesteld en daar maar een gering aantal spelers hieraan bleek te kunnen voldoen, stond de wedstrijd op een niet al te hoog peil. Reeds vóór de bal aan het rollen ge bracht was, was Stormvogels dubbel gehan dicapt: In de eerste plaats, omdat Kraak wegens een armblessure niet van de partij was en dan, omdat de H.B.S.-aanvoerder den opgooi gewonnen had, wat onder de gegeven omstandigheden ongetwijfeld een voordeel beteekende. Kraak werd vervangen door Keemink. Het ligt voor de hand, dat deze voor een ondankbare taak stond, want „Natuurboter is niet te vervangen" mag waar zijn, even waar is het, dat Kraak moeilijk gemist kan worden. Keemink heeft er ongetwijfeld „aardige ballen" uitgehouden, doch hij moet nog levendiger in zijn optreden wor den en vlugger in zijn reacties. Na de rust werd het tweetal tegenslagen opgevoerd tot drie, doordat al spoedig Zwemmer moest uitvallen. Zijn plaatsver vanger Snoeks deed het niet slechter dan de anderen, doch juist, toen de stand 23 was, hadden we hem zoo graag in het midden veld zien opereeren. De eerste helft gaf een sterk aanvallend H.B.S. te zien. Herhaaldelijk moesten Wij- ker en Haak in actie komen en dat vergde veel van hen, want de H.B.S.-aanval had in Koning, v. d. Vegt en Walhain stevige door zetters. Al heel spoedig had Oldemans suc ces, toen Keemink niet krachtig en snel genoeg uitliep (01). Op enkele uitvallen van Stormvogels na, waarbij Opbergen eens een flink schot loste, bleef H.B.S. steeds aan het woord. Keemink stopte een aantal schoten uitste kend, doch twee harde schoten van Van der Vegt en Walhain waren hem te machtig. De rust ging in met 03, waarbij dient te worden aangeteekend, dat Wijker een zeker doelpunt gered had. Na de rust wist het moedig volhoudende Stormvogels den achterstand tot 23 op te halen. Beide doelpunten werden door Kui per gemaakt, het laatste uit een strafschop. De mogelijkheid, dat Stormvogels gelijk zou maken, leek heelemaal niet denkbeeldig, want de blauw-witten waren in deze pe riode ongetwijfeld in de meerderheid ge weest en Herklots en v. 't Oever stonden soms raar te schutteren. Direct na het 2de doelpunt werd deze hoop echter de bodem ingeslagen, doordat Walhain den stand op 24 bracht en drie minuten later zelfs op 25. De Stormvogels bleven het zij tot hun eer gezegd volhouden. Een center van Cupido stelde Opbergen in staat een hard schot te lossen, dat Boas keurig stopte, doch nog fraaier stopte de H.B.S.-doelman een kogel van v. d. Kuil. H.B.S. won dus met 52. STORMVOGELS 2—WFC 2 GING N IKT DOOIÏ Deze ontmoeting ging niet door, omdat de consul in de ochtenduren den toestand van het Terrasvogels-terrein van dien aard acht te, dat. wanneer Stormvogels 2WFC 2 ge speeld werd, de ontmoeting Stormvogels HBS geen doorgang zou kunnen vinden. Later bleek, dat de ontmoeting der beide reserve-elftallen toch niet zou zijn doorge gaan, ten eerste, omdat er geen scheids rechter was komen opdagen en in de tweede plaats omdat WFC om 12 uur nog' niet pre sent was. De Zaankanters verkeerden n.l. in de meening, dat de ontmoeting pas om 2 uur gespeeld zou worden. Te hunner verontschuldiging moge aan gevoerd worden, dat 1n de officieele mede- deelingen van de N. V. B. was een aanvangs tijd van 12 uur ook niets te vinden was. 't Gooi—V.S.V. 63. Hoewel V.S.V. de toss won, hadden de Vel- senaren o.a. te kampen met het tamelijk zware terrein, waarop in ieder geval de thuisclub beter uitkwam dan V.S.V De les, die V.S.V. in dit opzicht een week tevoren in Delft had gekregen, bleek vergeten. Zes maal werd de anders toch zoo hechte V.S.V.- verdediging gepasseerd, driemaal in de eer ste en driemaal in de tweede helft, waaruit reeds moge blijken, dat de Hilversummers ook beter speelden dan de V.S.V.-ers. De V.S.V.-voorhoede stelde hiertegenover drie doelpunten, hetgeen een behoorlijke prestatie kan worden genoemd. De Velser achterhoede gaf echter reden tot klagen Kreuning opende de score. Na 20 minuten was het Mosterd, die van het aarzelen van De Vries gebruik maakte en met een goed schot den stand op 20 bracht. Even later wist dezelfde speler met een goeden kopbal het derde doelpunt te maken en reeds dacht men, dat dit de ruststand zou worden, toen Van der Lugt een goeden voorzet van Sterk fraai inkopte. Wie verwacht had dat het woord thans aan de bezoekers zou zijn, kwam bedrogen uit. De Gooilanders zagen de stroohalm die hen mo gelijk nog voor de onderste plaats zou red den. Zij bleven geducht aanvallen en bij een hoekschop bleven De Vries zoowel als Van de Gevel toezien hoe één der Hilversummers nummer 4 langs doelman Bol schoot (41). Nu kwam er een periode waarin 't Gooi geheel werd overspeeld. Uit een goed door Balvers genomen hoekschop schoot Sterk in, 42. Kort nadien maakte Van der Lugt er 43 van. Inmiddels liet Kreuning een vrij een voudige kans om te doelpunten voorbij gaan, doch Mosterd deed het beter. Deze speler, die in het algemeen vrij poover voetbalspel te zien gaf, leverde fraai werk. Hij passeerde achtereenvolgens De Vries en Van de Gevel en toen doelman Bol (53). Zelfs maakte hij zijn vierde doelpunt en bracht hiermede den stand op 63. Verduisteren: van 17.30 tot 8.30 uur Wandelsport. De minder gunstige omstandigheden ten spijt was een flink aantal leden van de IJmuider wandelsportvereenigingen De Kennemer Jagers en De Stormvogels Zon dag naar Amersfoort gereisd, om aan den tweeden tocht van de Stedenschoonserie deel te nemen. Er was veel belangstelling en het parcours was fraai, zoodat er een prettige stemming heerschte en allen den tocht volbrachten. Met belangstelling wordt naar den volgenden wandeldag uitgezien. Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: B. Beekman en G. Dragstra, toek. adres: Walravenstraat 9 Vel- senNoorö; J. J. Sjerps en G. Kalshoven, toek. adres: Wijk a. Zeeërweg 29 IJmuiden; C. Aaldersberg en E. Strijker; A. Schonen berg en J. J. Combé, toek. adres: Oegst- geest, Lindenlaan 14; Th. Rijke en M. J. Westerhuis, toek. adres: Watervlietstraat 34. P. G. Dekker en M. Buren. GETROUWD: J. F. Kruining en Z. Gies- selbaeh, Bloemendaalschestraatweg no. 131 Santpoort. GEBOREN: N. P. de Boer, d.. Gr. Hout of Koningsweg 348, Velsen-N.; J. A. An- driesma, d., Hoofdstraat 156 Santpoort; A. W. Schoone, d., Bloemend.str.weg 71, Sant poort; H. Otter, z., Burg. Enschcdélaan 53, Santpoort; P. J. J. Elmers, d„ Corverslaan 114 Velsen-N.; P. Kaij, z„ Wijkerstr.weg 207 Velsen-N.; M. v. d. Vaart, d., Stationsweg 159 IJmuiden. OVERLEDEN: J. Scholder, 62 j., echtgen. van V. L. Havermans, Lumeystr. 14, IJmui den; W. S. Lolkema, 5 j„ zoon v. M. Lolke- ma en M. de Graaff, P. Potterstr. 2 IJmui- den-Oost; J. S. v. Rixel, 1 j., zoon v. G. van Rixel en J. C. Vendel, Wüstelaan 21, Sant poort; A. Venema, 33 j., echtgenoote van Van Hamburg, N. J„ Schipbroekenweg 11, Santpoort; J. Borm, 31 j„ echtgen. van R. Oldenburg, v. Speuykstr. 44 IJmuiden-Oost. JAS UIT EEN WONING ONTVREEMD Iemand uit een andere gemeente had zijn blauwe gabardine regenjas in een perceel aan de Jan Kostelijklaan achtergelaten. Toen hij terugkwam bleek de jas te zijn verdwe nen. De politie stelt een onderzoek in. VISCHPRIJZF.N VAN ZATERDAG. Kleine tarbot f 5f 3,50, griet f 2,50, kleinmid- delschol f 2,50. kleine schol 2e soort f 2, 3e soort f 0,80, 4e soort f 0,50, kleine schar 2e soort f 0,30, bot f 1. kabeljauw f 2,20f 2. groote gul f 1,65 f 1,50. kleine gul f 1,35—f 1,20, bliek 1 0,20, alles per kg. VELSEN Na-uitreiking distributiebescheiden De na-uitreiking van distributiebeschei den aan de inwoners van Velsen-Noord zal Dinsdag in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg geschieden. Onderlinge wedstrijden G. V. „Sparta". Het bestuur van de Gymnastiekvereeniging „Sparta" blijkt ondanks de moeilijke omstan digheden een flinke activiteit te ontwikkelen, die zich hoewel niet naar buiten weergevend, toch toont, dat achter de schermen en in onderling verband goede krachten zijn, welke voor „Sparta" een behoorlijke toekomst in houden. Zooals met vele sportvereenigingen het geval is, dat vooral in de oudere afdee- lingen en bij de gymnastiek speciaal die der heeren met moeilijkheden wordt gekampt, is het ongetwijfeld van „Sparta" stimuleerend om groote aandacht aan de jongere garde te wijden, opdat voor latere jaren een gezonde basis wordt gevormd, In het gymnastieklokaal der Chr, school aan de Van Langeveldstraat werden Zater dagmiddag voor de adspiranten-afdeelingen van Sparta onderlinge wedstrijden gehouden onder leiding ,van de heeren J. van Geel en J. Groeneveld, waarbij als juryleden fungeer den de heeren G. Boeke, P. de Reus en J. de Graaf. Dat deze wedstrijden ook door de ouders werden geapprecieerd bleek uit de aanwezig heid van velen van hen, welke door hun be langstelling tevens een stimulans waren voor de jeugdige gymnasten zich zoo goed moge lijk te weren, waardoor de prestaties bij zonder goed konden worden genoemd en derhalve de wedstrijden ook uitstekend deden slagen. Bij de kleuters kwamen de meisjes I. An drea, E. Roschar en G. Velden en de jongens J. Bierman, E. Luttik, J. de Reus en A. v. d. Zwet. Overigens werd bij de adspiranten pittig gegymd om zob mogelijk tot de besten te be- hooren, waardoor aan de wedstrijden een aardig karakter werd gegeven. De uitslagen waren Kleine meisjes: 1ste gelid: 1 A. Streefland 33 pnt.2. A. v. d. Aart 32pnt.; 3. S. Schutte 31 p.; 4. I. Velden 30% P-; 5. J. Weg man 29% P'. 6 en 7. N. v. Tiggelen en A. Ouwerkerk, beiden 2812 p. 2de gelid: 1. C. de Reus 30% p.; 2. B. de Graaf 39 p.; 3. R. Steyn 28 p.; 4 en 5, A. Otte en G. Greshof 27 p.; 6 en 7. N. v. Dijk en R. Scholten 26% pnt. 3de gelid: 1. A. Allan 29 p.; 2. J. v. d. Werff 28% p.; 3, 4 en 5. E. Dijkstra, J. Schipper en G. de Greef 27% p.>6. N. Gutteling 25% P- Groote meisjes: lste gelid: 1. Iet Schouten 44 p.; 2. J. Vermandel 42% p.; 3. R. v. Weel- deren 41p.; 4. C. van As 41 p.; 5. T. Roos 40% pnt. 2de gelid: 1, W. Douma 42% pnt.; 2. A, v. d. Werff 40% p.; 3. T Dekker 40 p.: 4. Gr. Velden 39p.; 5. Gr. Vel 37 pnt. Jongens: lste gelid: 1. J. de Reus 42 pnt.; 2. W. Schouten 40% p.; 3. J. de Graaf 38 p.; 4. L. Scheflers 37 p.: 5. J. Slotboom 36% p.: 6. S. Otte 34% p.; 2de gelid: 1. W. v. d. Klok en G. de Reus, beiden 36% p.; 2. C. Kat 35% pnt. en 3. F. Gleysteen 35 p.; 3de gelid: 1. Fr. v. d. Zwet en H. Teeling, beiden 39% p.; 2. R. v. Aalst 38% p.; 3. H. de Ruiter 34 pnt. De eerste drie van ieder gelid zullen een diploma en een prijsje ontvangen, welke op een volgenden repetilieavond worden uitge reikt. Aan het einde van deze geslaagde „Sparta"-wedstrijden bracht de heer J. Groe neveld, secretaris, dank aan allen, die hun medewerking tot het welslagen hadden ver leend. I I.E.V. versloeg Vitesse (13). Ondanks het feit, dat de omstandigheden het terrein onbespeelbaar hadden gemaakt wat yiteraard van grooten invloed was op de capaciteiten van de spelers en het samenspel, hebben de Velsenaren in Castricum een lastige klip omzeild door Vitesse 1922 een 13 neder laag toe te brengen. De I. E. V.'ers hebben zich in deze ont moeting ongetwijfeld van hun goede zijde laten zien, waarbij Nieuwenhuizen in de eerste helft veel werk verzette en Spruit in de middenlinie vooral na de rust een prima partij speelde, daarbij opvallend tactisch en kalm de situaties beheerschend. Doch niet minder was dit het geval met de achterhoede van de Castricummers, welke speciaal na de hervatting een blok vormde, terwijl ook de linksbuiten thans de aanvalsleiding uitbuitte. Na den aftrap door I. E. V. werd reeds zoo danig gecombineerd, dat van een overwicht sprake was, dat ondanks taaien tegenstrijd gehandhaafd kon blijven. De Vitesse-doelman kon ternauwernood een ver schot van Nieu wenhuizen bedwingen. In deze periode kwa men door tegenaanvallen van Vitesse wel eenige gevaarlijke momenten voor het I.E.V.- doel, maar Van Tunen was op zijn post. Aan de andere zijde loste Schoorl een lerm schot, dat echter via den paal weer in het veld belandde. Een schuiver van De Jong wist de Vitesse-keeper nog juist te stoppen. De spil der Castricummers stuwde prachtig en viel daarbij op. De linksbuiten gaf goede voor zetten. doch het binnentrio faalde steeds. Na afwisselende aanvallen kreeg Schoorl 7 minuten voor de rust den bal; een fel schot volgde van den vleugel af, waarbij de doel man slecht wegwerkte en den I.E.V.-rechts- buiten gelegenheid gaf via onderkant lat te scoren (01). Direct na de hervatting was I.E.V. stevig in den aanval. Een hoekschop, zuiver ge plaatst door Schoorl genomen, vond opnieuw een slechte afwerking van den doelman, waar bij de bal op ongeveer 12 meter voor het doel voor de voeten van Schavemaker kwam, die mét een flink schot den stand op 02 bracht. Vitesse kwam nu wat meer los, maar de I.E.V.-verdediging bleek prima. Totdat uit een door den linksbuiten geleiden aanval de bal voor het doel kwam en de rechts binnen prachtig en kansloos Van Tunen pas seerde (12). Nog een kwartier was te spelen. Vitesse zette alles op den gelijkmaker en drong zelfs op, echter zonder resultaat. Vijf minuten voor 't einde beging de Vitesse- doelman een blunder bij het wegschoppen van een ver schot. Hij miste half en met een kalm rollertje stelde de toegeloopen Nieuwen huizen zijn club veilig. (13). I.E.V. propageert athletiek. De R.K. Sportvereeniging „I. E. V.", welke verschillende afdeelingen en derhalve vele leden telt. organiseerde Zaterdagavond in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wij kerstraatweg een propaganda-bijeenkomst, ten einde de athletiekbeoefening onder deze leden te stimuleeren. Gezien de omstandigheden was de op komst, vooral van de jongere leden, goed en droeg deze bij Om dezen eersten I.E.V.-ath- letiekavond te doen slagen. De beer B. G. Luttikhuizen, algemeen voorzitter .schetste in zijn opening hoe de athletiekafdeeling, klein begonnen thans groeiende is en dat dit uiteraard ook met de specifieke athletiekavond het geval zal zijn. Onder de aanwezigen waren ook de beide kapelaans der parochie A Groen en J. M. J. Keet, geestelijk adviseur. De heer H. Conner, oefenmeester van de I. E. V.-athletiek-afdeeling, hield een inlei ding over „De sport der eeuwen", waarbij hij uitging van de sport bij de oude volken, de Egyptenaren en Grieken, alsook de latere Romeinen en schetste daarbij op welke wijze hun speciale sportbeoefeningen tot stand kwamen en werden onderhouden. Vervolgens kwam de heer Conner op het thema van de Olympische Spelen, die aan Diogenes, den Griek, hun oorsprong hebben te danken. De moderne Olympische spelen werden ongeveer een eeuw geleden ingesteld door den Franschen Baron de Hubertv, welke daarmede de thans bij allen in de wereld be kende en in normale omstandigheden elke periode van vier jaar steeds in andere lan den gehouden spelen heeft gestimuleerd. Uit voerig belichtte spr. op onderhoudende wijze de verschillende tijdens deze spelen behaalde prestaties der internationale athleten, waar onder vooral bij de laatste Olympische spelen onze landgenooten zich ook danig lieten gelden. Ten slotte hekelde de heer Conner de steeds meer in toepassing gebrachte gewoonte van enkele individueele athleten zich speciaal op het verbeteren van prestaties en daarmede records toe te leggen, waardoor aan de eigen lijke sport ontegenzeggelijk afbreuk wordt gedaan, wat spreker ook ziet bij de huidige Olympische spelen. Derhalve wenschte hij, dat de athleliek- leden van I. E. V. niet zullen sporten tot najagen van prestaties, doch de sport om de sport zouden blijven beoefenen, hoewel na tuurlijk getracht moet worden de indivi dueele resultaten op te voeren. Tijdens deze bijeenkomst vertoonde de heer Uitings enkele sportfilms van de N. A. U., waarvan de eerste eenige flitsen van wed strijden en internationale athleten te zien gaf. terwijl de tweede de Profilti-film „En nu athletiek" zich specialiseerde tot het wed strijdwezen op het terrein der athletiek van de laatste jaren. Beide rolprenten hadden groote belangstelling. De voorzitter was de N. A. U. dankbaar voor de gelegenheid, welke I. E. V. geboden was door de films den leden eenigen indruk van deze tak van sport te hebben kunnen geven, waaruit tevens bleek, dat deze tak van sport velerlei onderdeden tot beoefening heeft. Hij hoopte in de naaste toekomst ook voor I. E. V. de athletiekbeoefening te kunnen uitbreiden. Aan het slot van dezen geslaagden avond spoorde de heer Luttikhuizen aan voor de athletiek-afdeeling tot een actieve ledenwer ving over te gaan, temeer daar deze sport een stimulans is voor wilskracht, verkregen door regelmatige en doelmatige oefening. WATERVLIET I SPEELDE MET. Zeer tot spijt van vele korfballers en na tuurlijk ook van de kampioens-pretendenten zelf, kon de belangrijke ontmoeting tusschen het eerste twaalftal van de korfbalclub Wa tervliet en het hoofdstedelijke Luto 2 geen doorgang vinden. De omstandigheden hadden het terrein in een desolaten toestand ge bracht. OVERSCHRIJVINGEN NAAR V. V. B. Naar uit de officieele mededeelingen van den N. V. B. blijkt, zal het ledental van de Voetbalvereeniging „Breesaap" weer met enkele spelers worden uitgebreid. Niet min der dan drie spelers hebben overschrijving naar V. V. B. aangevraagd en wel P. Span jaard van V.S.V., A. Greshof van Kinheim en C. Rademakers van V.V TJ BEVERWIJK Tooneeluitvoering „Nieuw Leven", Anjoel Valo en Koos Brakenberg zijn de auteurs van een vroolijk drie-bedrijvig spel, dat zij „Vier mannen en een meisje" doop ten en dat „Nieuw Leven", de geheel-ont houders tooneelvereeniging, voor Kenne- merland ten doop hield. Regisseur G. Berg huis had zich moeite gegeven van het aar dige gegeven, dat de gemoedelijke strijd van 4 mannen van verschillenden leeftijd om 1 jong meisje schildert, een even zoo aar dige vertolking te laten zien. De omgeving waarin zich de intrige van het eerste be drijf afspeelt is de personeelskamer met keuken van een hotel en deze entourage stelt de auteurs in de gelegenheid eens een nieuwe sfeer te scheppen: Antoon de hotel- knecht (G. Jansen) en de oude kok Hendrik (L. Pesch) zijn ieder op zijn manier weg van de dochter van een armen dorpsdokter, die als dame-huishoudster Coleta (mevr. C. BerghuisBekker) een onmisbare leidster van de hotelhuishouding zoowel als van de om haar heen zwermend» bewonderaars blijkt te zijn. Als het personeel van de eigenaresse va- cantie krijgt en gedrieën naar Zwitserland trekt, voeren de auteurs hun publiek in 2 en 3 naar het terras van een berghotel, waar de strijd om Coleta dan uitgevochten wordt, alles in het gemoedelijke en niet ontbloot van een goed-Nederlandsche badinage. In middels hebben zich bij het gevolg van Co leta de zoon van de eigenaresse Michel (A. G. Groot) en een in hoogere sferen levend jonker (J. Davidson) aangesloten, zoodat al het viervoudig mannelijk vernuft gescherpt moet worden wie ten slotte de lieftallige Coleta tot bruid zal weten te krijgen. Als geheel een verwikkeling, die vlot en prettig is uitgewerkt en waar de mij onbekende auteurs een aardig Nederlandsch blijspel mee leverden. „Nieuw Leven" had de rollen in het kader van de capaciteiten van den werkenden kring goed bezet, maar het tempo was dit maal wel zeer, zeer traag. Al trachtte vriend Antoon met geforceerde vroolijkheid er wel eens wat meer gang in te brengen, het stuk „liep" niet. Erg stevig leken me de rollen er niet in te zitten: een dergelijk blijspel moet a priori met een prima ról- kennis ten tooneele gebracht -vverJen anders is het kansloos. Coleta's spel was van een cna-moiite na tuurlijkheid, haar voornaamste tegenspeler Michel ontwikkelt zich tot een kracht, die het genre jeune premier steeds beter blijkt te liggen. Van Antoon hebben de auteurs 'n type gemaakt, dat bij voorbaat reeds de sympathie van de zaal heeft; de heer Jansen heeft -dit ook ervaren, al heb ik hem wel eens beter spel zien geven. Het was ditmaal niet zoo afgewerkt als we het van hem ge wend zijn geraakt. De kok was niet rolvast, maar was keurig geschminkt. Ober Heinz van T. v. d. Werff was correct tot in de finesses; naar zijn werk heb ik met genoe gen gezien en geluisterd. Met niet minder voldoening mag ik de keurige typeering vermelden van den halfgaren jonker. De laatste en de ober waren slechts derde plans-rollen, maar voor hun creaties niets dan lof. A. J. VAN DER WEIJDEN. AGENDA Maandag 24 Jan. IJMUIDEN. Thalia- Theater: Schoonmama weet het! (film), 7.30 uur. Dinsdag 25 Jan. IJMUIDEN. Thalia- Theater: Schoonmama weet het! (film), 7,30 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3