Kwart eeuw Volkshuisvesting. De „Voorzorg" viert zilveren jubileum. Na <3en vorigen oorlog bestond er behoefte aan woningen en het gevolg was. dat ver schillende vereenigingen gesticht werden met het doel woningen te bouwen. De belangstel ling onder de Haarlemmers was zoo groot, dat in alle deelen van de stad woningen ver rezen. Enkele vereenigingen bestaan in deze rnaand-en vijf en twintig jaar, waaronder de woningbouwvereenig'.ng ,,De Voorzorg", welke op 7 Februari 1919 werd opgericht, nadat in de vergadering van de af deeling Haarlem van den Chr. Nationalen Werk mans bond op 15 Januari op voorstel van het lid, den heer G. Kracht besloten was tot de stichting. Een jubilee rende voorzitter Van ,.De Voorzorg" is de heer J. van Daale 25 jaar voorzitter en het beste was met hem een gesprek te voeren over het verleden. „De woningtoestanden waren vóór 1919 treurig", begon de jubileerende voorzitter en aan de hand van eenige foto's toonde hij, hoe het er in sommige sloppen uitzag. Gelukkig kan een wandelaar thans zeggen, dat een aan zienlijke verbetering tot stand is gekomen. Krotten, welke gebouwd waren in sloppen en stegen, hebben plaats gemaakt voor goede ruime woningen, gebouwd aan breede straten en pleinen, zoodat licht en lucht overal kun nen binnentreden." De heer Van Daale deelde mee, dat het eenste bestuur bestond uit de heeren J. van Daale, voorzitter, M. J. de Jong, secretaris, W. C. Takes, penningmeester, G. Kracht en J. Nieuwland. commissarissen. Een raad van commissarissen werd samengesteld en be stond uit de heeren ds. C. J. van Paassen, mr. A. J. FJnschedé, notaris T. Bruyn Pzn., mr. R. C. Bakhuizen van den Brink en G. A. Groote Haar. Van deze heeren is mr. Bak huizen van den Brink 25 jaar lid van den raad en het bestuur is hem dankbaar voor het vele, dat hij voor de vereeniging heeft gedaan. Gemakkelijk hebben wij het in het begin niet gehad, vervolgde de heer van Daale. Wel toog het bestuur met bekwamen spoed aan den arbeid en op 31 October van het oprich tingsjaar kwam het bericht van het gemeen tebestuur, dat een strook grond ten westen van de Leidschevaart kon worden afgestaan voor den bouw van 62 "woningen. 2 0 Januari 1920 werden de aanvrage met stukken naar het gemeentebestuur gezonden met verzoek een bouwvoorschot te verleenen. Het duurde echter tot 14 April 1921, alvorens de aanbe steding kon worden gehouden. Daarna moest echter een tweede aanbesteding worden ge houden en toen aan den bouw begonnen was, ging de aannemer failliet. In de daarop vol gende maanden ondergingen de opvolgers hetzelfde lot. Het gevolg was, dat de huizen, welke gelegen zijn in de omgeving' van de Karei van Manderstraat, eerst op 3 Mei 19 24 officieel in gebruik konden worden ge-no men. De toenmalige burgemeester, de heer AGENDA ZATERDAG 29 JAN. IJmuiden. Thalia- Theater: Het tweede schot (film) 7.30 uur. ZONDAG 30 JAN. IJmuiden. Thalia- Theater: Het tweede schot (film), 7.30 uur; matinee's 3 en 5.15 uur. Santpoort. Terrasweg: TerrasvogelsBloemendaal (voetbal), 2 uur. Beverwijk. Sportpark: V.S.V.Blauw Wit (voetbal), 2.30 uur. MAANDAG 31 JAN. IJmuiden. Thalia- Theater: Het tweede schot (film) 7.30 uur. AGENDA VOOR HAARLEM Zaterdag 29 Jan. Stadsschouwburg: pianorecital Marinus Flipse, 7.30 u. Gem. Concertgebouw: bokswedstrijden. 7 uur. Rembrandt: „Tonelli" (18 j.), 2.30, 6 en 8.15 u. Palace: ,,Wat 'n sehatje" (14 j.), 2, 6 en 8.15 u. Luxor: „Operabal" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Frans Hals: „Scheppingsdrang" (18 j.), 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Recht zaak Dr. Deruga" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Zondag 30 Jan. Stadsschouwburg: „Ni- codemus en z'n schaduw" (Ver. J. J. Cre- mer), 2.15 u. Bioscopen: 1.30, 3.45, 6 en 8.15 u. (Luxor 1.45 u.: jeugdvoorst. „Hans en Grietje"; 3.45, 6 en 8.15" u: „Operabaï"). Gebouw H.K.B. jeugdvoorstelling Paedago- gisch Poppenspel, 2.30 uur. Maandag 31 Jan. Stadsschouwburg: „Afscheid" 7.15 u. Bioscopen: middag- en avondvoorstellingen. APOTHEKEN, "s Avonds van 7 uur af en Zondag ge opend: Duym en Keur, Keizerstraat 6, tel. 10378; Begemann en Sneltjes, Kruisweg 30, tel. 10043; Marnix-apotheek, Mamixstraat 65. tel. 23525. Heemstede: Apotheek Schotsman, Bin nenweg 206, tel. 28320. AGENDA VOOR AMSTERDAM ZATERDAG 29 JAN. Stadsschouwburg: „Peer Gynt", 6.15 u. Concertgebouw: Kamer orkest m.m.v. Hubert Barwahser, fluit, 7.30 u. Centraal Theater: „Colinette", 7.30 u" Leidsche- pleiri Theater: „Alleen voor dames", 2.30 en 7.30 u. Royal: „Ik moet met je trouwen", 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Alles met muziek", ".30 u. Carré: Circus Mikkenie-Strassburger, 2 en 7.15 uur. ,ONDAG 30 JAN. Stadsschouwburg: Gysbreght van Aemstel", 1.30 u.; „Het tehuis voor dames", 7.15 uur. Centraal Theater: 2.15 en 7.30 uur. Leidscheplein Theater: 2.15 en 7.30 u. Royal: 2, 4.15 en 7.30 u. Metropool: 2.30 en 7.30 u. Carré: 2 en 7.15 uur. MAANDAG 31 JAN. Stadsschouwburg: „Maria Stuart", 7 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Zaterdag. Stedelijk Mu seum: Tentoonstelling „Wat Aarde bewaarde'' en „De Brug", dagelijks 104 uur. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem (afw.), Chef van Dienst en Binnenland. S. K. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buitenland: J. C. van der Laag. H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. C. Maarschalk, onthulde op dien dag een gedenksteen, welke in perceel Karei van Manderstraat 30 is aangebracht." De heer Van Daale zei, dat het bestuur door dezen tegenslag niet ontmoedigd was, '■n tegendeel, met animo werd verder gewerkt voor de tallooze leden, die ingeschreven stonden. Ten zuiden van het pas gebouwde complex verrezen 84 woningen, het gemeen tebestuur van Schoten, dat 132 woningen had laten bouwen, wees er 24 aan „De Voor zorg" aan, de vereeniging bouwde een com plex van 4"0 woningen aa.n de Bromostraat en omgeving en verder nog in nauw contact met de vereen'ging ,.Sint Jozef" 39 woningen aan de Jan Everfesenstraat en Trompstraat en 7 woningen voor ouden van dagen aan de Van Wassenaarstraat. In totaal beschikt „De Voorzorg" over 2 56 woningen. Het bestuur bestaat reeds geruimen tijd uit de heeren J. van Daale, J. Fiege, J. C. de Vries, A. van der Vecht, H. Rees, D. van der Wal en A. J. d*e Nijs. In den raad van commissarissen hebben zitting ds. W. J. van Elden, mr. R. C. Bak huizen van den Brink, mr. P. E. Barbas, H. Franken en E. v. d. Wall. „En de toekomst? Ja daaraan heeft het bestuur reeds zijn aandacht besteed. Zoo spoedig mogelijk zal worden begonnen aan den bouw van 9 5 woningen, waarvan 85 een- gezins, 5 beneden- en 5 bovenwoningen aan den Vond el weg. Het gemeentebestuur heeft hiervoor den grond reeds toegewezen, en de teeke-ningen van architect Korrimga liggen gereed. Dan hebben we nog een wensch, n.l. ongeveer vijftig woningen voor ouden van dagen te bouwen, want daaraan is een groote behoefte. We h,open daarin spoedig te sla gen," besloot de krasse voorzitter, die zoo veel overheeft voor de vereeniging en de le den, voor wie hij steeds gereed staat, als zij wensch en hebben. Ter gelegenheid van het jubileum zal op Maandag 7 Februari van drie tot vijf uur een receptie worden gehouden in hotel Lion d'Or. De zangeres Maartje Offers overleden. De internationaal vermaarde zangeres Maar- De internationaal vermaarde zangeres Maartje Offers is dezer dagen plotseling op Tholen vertoefde, was een dag of tien ge leden ziek geworden, maar zoover hersteld, dat zij voornemens was spoedig naar haar woon plaats terug te keeren. De overledene was 27 Februari 1892 te Kou deck aan den Rijn geboren; reeds op 12-jari- gen leeftijd trad zij voor het eerst in het openbaar op. Sedert 1910 trad zij regelmatig op en werkte o.a. vele malen als soliste aan oratoria mede. Na den vorigen oorlog werd zij eerst aan de Fransche opera in Den Haag verbonden en daarna van 1920 tot 1923 aan de Nationale Opera. Zij kreeg een contract als prima donna bij de Scala te Milaan onder Toscanini. Zij maakte o.a. reizen naar New-York, Engeland, Schotland en Ierland. Zij was de eerste Ne- derlandsche zangeres van wier kunst gramo- foonopnamen werden gemaakt. In de laatste jaren beperkte mevr. Offers zich tot het les geven. Moskou's bedoelingen met Europa. Dr. Göbbels over het Sowjet-Russisch- Poolsche conflict. In Das Reich noemt dr. Göbbels het Poolsch-Sovjet-Russische conflict en de houding van Engeland daarbij een voor beeld, waaruit ieder moet leeren, wat er in en met Europa zou gebeuren, indien de Duitsche weermacht niet aan zijn gren zen op wacht stond. Als de geschiedenis nog eens tot Augustus 1939 teruggedraaid zou kunnen worden, aldus Göbbels, zouden de Polen met hun tegenwoor dige ervaringen ons waarschijnlijk de sleutels van Danzig in plechtigen optocht op een gou den presenteerblad komen brengen. Het is meer dan tragi-komisch, dat het volk, dat in dezen oorlog het eerst door de Britsche hulpbeloften verlokt is, ook het eerst den dank van de firma Engeland in de practijk onder vindt. Dr. Göbbels merkt dan op, dat het conflict zich ontwikkelt, terwijl de bolsjewisten nog voor de grens van het voormalige Polen staan. Het is als het ware een publicistisch voorpos- ten-gevecht en een voorbeeld .voor hetgeen men van de bolsjewisten zou kunnen verwach ten, als zij werkelijk de Duitsche weermacht onder den voet zouden loopen en Europa, al was het maar voor een deel in bezit zouden krijgen. Wie zou ze dan verhinderen te doen wat zij doelmatig achten Churchill of Roose velt misschien met hun beproefde divisies uit Zuid-Italië of de Engelsche burgerwacht De minister herinnert aan de Engelsche be lofte, dat de Polen door Oost-Pruisen en Sile- zië schadeloos gesteld zouden worden, ais zij aan de territoriale Sovjet-eischen tegemoet zouden komen, waarbij de Engelschen met elegant handgebaar het volkomen bijkomstige feit negeeren, dat zoowel datgene, wat het Kremlin voorloopig verlangt, als dat, waar mede de Polen schadeloos gesteld zouden wor den, in Duitsch bezit is. Het oude Europa was ziek tot in het merg. Het moet de lijdensschool van dezen oorlog doorloopen om zichzelf terug te vinden. Dat kost veel goed en bloed. Maar wie telt de offers, als het doel zoo verheven is? Wij althans zullen op den dag van onze overwinning kunnen beweren, dat wij geen offers geschuwd hebben. De ziekelijke maat schappij, vorm der burgerlijke plutocratie en de daarmede verbonden joodsche democratie, zijn rijp voor de ineenstorting en het bolsje wisme heeft, thans voor onze Europeesche samenleving, geen aanspraak op de opvolging. Derhalve zullen wij Duitsehers wel geroepen zijn voor die opvolging. Wij geiooven dat wij spoedig weer de situatie volkomen meester zullen zijn, n.l. als de vijandelijke machtsmid delen niet meer toereikend zullen zijn om den natuurlijken gang van zaken tegen te houden. Het beeld van den oorlog kan in één slag ver anderen. Dan zullen wij weer voor het uur van onze hoogste vuurproef staan. Nog nooit in onze nationaal-socialistische geschiedenis hebben wij zulk een vuurproef niet doorstaan. Geïnterneerde burgers op Java. Het Nederlandsche Roode Kruis te 's-Gra venhage ontving, door bemiddeling van het Internationale Comité van het Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave van namen van in het „Java-kamp" op Java geïnterneerde burgerpersonen van Nederlandsche nationaliteit. De uitgewerkte lijst bevat de volgende na men met vermelding van leeftijd en beroep: Beyerink, Marius, 57 j., klerk; Bendsneyder, A. O., 33 j.,klerk; Bebelaar, Dirk, 30 j., accoun tant; Carels, Benjamin, 19 f., student: Cazier, N. D., 17 j., geen beroep; Castens, H. C., 35 j., gouv.-beambte; Caffin, R. E., 21 j., klerk; Ca- valje, L. F., 54 j., gepens.; Capellen, J. A. van, 52 j., klerk; Carpentier-Alting, J. H. A., 20 j., student; Casand, Ynze van, 37 j., klerk; Car negie, W. R., 28 j., klerk; Cann, C. H. van, 33 j., geen beroep; Blom, C. B., 59, sergeant; Ceu- ninck van Capelle, de, 26 j., machinist; Chate- lin, C. R. W., 39 j., klerk; Christiaansen, J. P. 40 j., klerk; Charles, T. A., 39 j., klerk; Chun, H. C. F. E. M., 57 j., klerk; Claas, C. W. F„ 31 j., bewaker; Cijfer, A. S., 31 j., klerk; Cijfer Hartogh, 56 j., geen beroep; Cleveringa, Pieter 43 j., gezagvoerder; Claessen, W. A., 49 j., klerk; Cleef, T. J. van, 47 j., arbeider; Cornets, de Groot, W. H., 19 j., student; Corduwener, P. H., 60 j., gepens.; Coninck Liefsting, 51 j., klerk; Cohen, M. E., 33 j., accountant; Cornet, J. J., 25 j., arbeider; Corver, Louis, 31 j., klerk; Coningh, Adolf de, 59 j., chef; Cordesius, Leo pold, 42 j., machinist; Coolwijk, D. H., 31 j.. pianist; Cohen, Louis, 54 j., kleermaker; Buys. Arie, 54 j., koopman; Buys, Hendrik, 51 j., teekenaar; Buytenweg, J. J. F., 44 j., plantage opzichter; Biersteker, Douglas, 40 j., admini strateur; Buriks; Hendrik, 61 j., leeraar; Buys, Thomas, 54 j., directeur export maatschappij; Buuren, Arthur van, 21 j., student; Buurman, J. J., 32 j., zeeman; Bustraan, J. W., 59, hoofd ingenieur; Bult, Klaas, 52 j., klerk; Burki, W. A. T., 56 j., arbeider; Buys, Anthonius, 48 j., klerk; Bruink, J. W. van, 37 j., klerk; Coesel, R. G. M„ 31 j., derde machinist; Coeverden, Adolf van, 55 j., kok; Collette. W. J., 20 j., student; Coolwijk,Johannes van de, 60 j., hoofd van filiaal; Cornelisse, Gerrit, 57 j., ingenieur; Coelijn, J. M„ 44 j., klerk; Cooten, Lubbertus van, 50 j.. filiaalhouder; Cohen, E. R., 19 j., student; Coster, L. A. C., 36 j., machinist; Col- denhoff, P. G., 33 j., klerk; Coster, J. C. A., 39 j., arbeider; Corbelli, G. A., 43 j., ingenieur; Coerman, Jan, 57 j., electro-techn. ingenieur; Cozijn, Dave, 19 j., student; Crawfurd, Charles, 45 j., klerk; Cramer, E. B. J., 50 j., afd.-chef; Cramer, D. C. G., 37 j., accountant; Cursham W. J., 34 j., klerk; Dalmeyer, Jan, 34 j., accoun tant; Damme, J. J. van, 35 j., klerk; Dassen, J. H„ 19 j., student; Davis, F. J. H., 37 j., ingenieur; Dahmen, W. P., 54 j., klerk; David, L. J., 61 j., koopman; Danner, H. R., 21 j., stu dent; Daams, E. J. B., 55 j., beroep onbekend; Davidsz, J. W„ 23 j., student; Dam, Johannes van, 36 j., eerste machinist; Dalmeyer, M. P., 43 j., postbeambte; Darlang, Udo, 35 j., chef; Daems, T. J. A., 49 j., klerk; Dadelhart-Toorpo 42 j., accountant. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de 5e afdeeling van het Informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, dr. Kuyperstraat 9 te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, beroep en laatst bekende adres der geïnterneerden. DE RUNDVETBON EN DE CENTRALE KEUKEN. Personen, die gewoon zijn hun maaltijden van de centrale keuken te betrekken, kun nen den voor rundvet aangewezen bon „Bo ter 06A" bij deze instelling inleveren. Zij behoeven 'dezen bon dus niet bij een slager in te leveren. EEN TRIEST JUBILEUM. Vier en twintig maal is de 40-jarige Utrecht- sche koopman W. H. nu reeds veroordeeld, waarvan tweemaal wegens economische de- lieten. De economische rechter veroordeelde hem onlangs tot 2 jaar gevangenisstraf. Van dit 25ste vonnis kwam verdachte in hooger beroep voor het Economisch Gerechtshof. Verd. had in Utrecht van eenige personen distributie-stamkaarten in pand genomen en van verschillende vrouwen distributie-bonnen en levensmiddelenkaarten gekocht. Bij huis zoeking vond de politie verschillende van deze bescheiden verstopt in een broeikas achter zijn woning. Grof geld kreeg een vrouw die 10 stamkaarten afstond en levens middelenbonnen. De procureur-generaal eischte bevestiging van het vonnis. TENTOONSTELLING LEERLINGEN HENK DE VRIES. Van 30 Januari tot 13 Februari wordt in Huize „Sinneveld", Bloemendaalschestraat- weg 8, een tentoonstelling gehouden van werk van leerlingen van den Santpoort- schen kunstschilder Henk de Vries. De ex positie omvat schilderijen en pastels. KORT NIEUWS Een landarbeider uit Ransdorp, die bezig was een hek aan den Durgerdammergouw te repareeren, kreeg daarbij een toeval, waardoor hij in een naastgelegen sloot viel en verdronk. Eerst later, toen de man werd vermist en men hem ging zoeken, vond men hem in levenloozen toestand terug. Zaterdag 29 Januari. Te Heiloo heeft een brand gewoed in een tegenover de Kennemer-manége te Heiloo gelegen dubbele woning. In korten tijd brand de de woning geheel uit. De bewoners (ge- evacueerden) konden van hun huisraad vrij wel niets meer redden. Door krachtig ingrij pen van de brandweer kon het belendende perceel behouden blijven. De rechtbank te Amsterdam heeft een 18-jarigen koopman uit Haarlemmermeer en een 39-jarige chauffeur uit Amsterdam, elk tot negen maanden gevangenisstraf met af trek van voorarrest veroordeeld. De beide mannen hadden in October van het vorig jaar een Chinees naar een garage in de Lepel straat gelokt, waar hij was neergeslagen en beroofd. Een rijwielhersteller te Alkmaar vervaar digde een telescoop, waarmede hij reeds schitterende resultaten bereikte. De zuil van dit instrument is gemaakt van de cardan-as van leen auto, waaronder een driepoot is gelascht, welke dienst doet als Pool-as. Hierdoor kan men met den telescoop, welke 350 maal vergroot de be weging der sterren volgen. De amateur astronoom met zijn apparaat. (C.N.F/Kuiper Pax c) SANTPOORT NEiD. HERV. KAPEL Met ingang van Zondag zuilen de avond diensten, welke in de Ned. Herv. Kapel wor den gehouden te 5 uur beginnen. IJMUIDEN OUD-KATHOLIEKE KERK. Daar de leden der Oud-Katholieke ge meente van IJmuiden sedert geruimen tijd niet meer over hun eigen kerkgebouw aan de Noorderkade kunnen beschikken, konden derhalve ook verschillende kerkelijke her denkingsdagen, welke men gewoon was met ritueele plechtigheden te vieren, geen door gang vinden. Waar behalve in IJmuiden-Oost ook vele Oud-Katholieken verblijven in Santpoort en Beverwijk en voor de laatstgenoemden de Goede Herderkerk niet is te bereiken, zal in verband daarmede, nu de gelegenheid daar toe is, de kerkelijke herdenking van Maria Lichtmis op Dinsdag 2 Februari des morgens te kwart voor üen in het kerkgbouw der Vereen, van Vrijz. Hervormden aan de Park laan te Beverwijk worden gehouden. Gebruikelijk is tijdens dezen H. Dienst, dat vooraf de wijding der kaarsen plaats heeft. VISCHPRIJZEN VAN VRIJDAG. Kleine tarbot f 3.50, kleine griet f 2.50, kabeljauw f 2.20—2.00, groot gul f 1.65—1.50, wijting f 0.80, middelschol f 3.00, klein-mmdel-^ schol f 2.50, kleine schol 2e soort f 2.00, 3e soort f 0.80, 4e soort f 0.50, kleine schar f 0.30, vischpuf f 0.10, bot f 1.00 per Kg. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 30 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Muziek voor strijkorkest. 8.00 I>e zin van het boer zijn. 8.15 Progr. Overz. 8.30 Gram.muz. event. Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. Uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zon der zorgen. 10.00 Mijlpalen van het Derde Rijk. 11.00 Orkest Gerard van Krevelen. 11.30 De stem der S S. 11 40 Marschen. 11.45 Voorwaarts kame raden! 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Palestrina-herdenking. 12.45 Uitz. van het landsche Verbond voor Sibbekunde. 13.00 Het Haagsch blaaskwintet. 13.30 De schijnwerper. 14 00 Het Residentie-orkest. 15.00 Het wekelyk- sche luisterspel. 15.45 Theo Uden Masman. 16.15 Het Stafmuziekcorps van de Rotterdamsche Po litie. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Cabaret der Be kenden. 17.30 Wereldschlagers. 18.15 Nederland sche volksklanken". 19.00 BNO Nieuws. *^.10 Spiegel van den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Opera: „II Malato immaginario". 21.00 Gram.muz. 21.30 Viool en piano. 22.00 BNO Nieuws en act. ■beschouwing. 22.15 Viool, orgel en piano. 23.45— 24 00 Gezongen dansjes. HILVERSUM II, 301.5 M 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Ochtendconocert. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Het Amuse mentsorkest. 13.00 Toespraak. 13.15 Orkest Ma- iando. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Septet Jonny Ombach en soliste. 15.00 Om en om-programma. 15.30 Zang en orgel. 16.00 Klassiek Zondagmiö- dagconcert. 17.30 In de Taveerne ?,'t Koggeschip". 18.00 Muziek uit Nederlandsch Indië. 18.15 Zie programma Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Orkest Frans Wouters. 19.45 Het Meistersextet en de Meisjes. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Orkest Piet van Dijk. de Kilima's en zang. Ca. 20.50 Gevarieerd avondconcert. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing MAANDAG 31 JANUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Zangklasse van Zanglust. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Oohtendspel. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. Overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgenconcert. (Van 8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Licht orkestconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Salonorkest en orgelspel. 11.00 Voor de kleu ters 11.30 Zang en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en Volk brengt13.05 Vervulde wensehen. 13.45 De vlag van Estland. 14.00 Viool, piano en kerk orgel. 15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Franz Lehar-programma. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 Gram.muz. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Zang, piano en blaasinstrumenten. 20.00 Het Omroep Sym- phonie-orkest en soliste. 20.45 Schubert. 21.00 Het Omroep Symphonie-orkest. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Vocaal avondprogramma. 23.00 Pianovoordracht. 23.2024.00 Het Groote Om- roep-orkest. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 „Der Zigeunerbaron". 18.00 De Orkesten van Otto Dobrindt en Will Glahé en zang. 19.00 de jeugd. 19.20 Het Amusementsorkest. Klaver de jeugd! 19.20 Het Amusementsorkest, Klaver Drie en solist. 20.15 „Paganini", lezing. 20.30 Van alles wat. 21.45 Avond wij ding. 22.00 BNO Nieuws en cult, berichten. Verduisteren: van 17.50 tot 8.50 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2