IJMUIDEN Blauw-Wit bij V.S.V. op bezoek. Wat presteert Stormvogels tegen D.W.S.? Onze zwartgallige vermoedens ten opzichte van V. S. V. in haar wedstrijd tegen 't Gooi, zijn bewaarheid geworden: Met niet minder dan een 63 nederlaag keerden de V.S.V.'ers huiswaarts. De IJmuider defensie is er in haar laatste twee wedstrijden wèl hopeloos uit. Werd zij in de voorafgaande 13 wedstrij den slechts 24 maal gepasseerd, de laatste twee ontmoetingen moest Bol niet minder dan 11 keer den bal uit het net halen! Men kan het zich moeilijk voorstellen, dat een verdediging in korten tijd zoo „lek" kan worden. V.U.C., dat tot dusver in 15 ontmoetingen 63 doelpunten maakte, kon het tegen V. S. V. eenige weken terug slechts tot één doelpunt brengen en moest daarvoor de hulp van haar spil nog inroepen; een bewijs, dat de V.S.V.- defensie haar mannetje toch wel staan kan! En nu 11 tegenpunten in 2 wedstrijden, waar van 6 door 't Gooi gescoord werden, welke club in de 14 daaraan voorafgaande wed strijden het maar tot 20 doelpunten had kun nen brengen! De situatie is door één en ander zoo geworden, dat V.S.V. thans voor 't eerst in dit seizoen meer tegenpunten dan doel punten vóór heeft. Zondag komt Blauw Wit V.S.V. in 't Sport park een bezoek brengen. Groote belangen staan er niet op 't spel. Noch de kampioens-, noch de hekkensluiterstitel komen in 't ge ding. Juist daarom echter kunnen beide par tijen hun aandacht schenken aan goed voet bal. In A.'dam werden de punten gedeeld en dat kon nu ook wel eens het geval zijn. Zoo is dan de klap, die evenwel zeker niet onverwacht kwam, gevallen: Stormvogels, het door de tijdsomstandigheden zoo zwaar getroffen Stormvogels, staat definitief op de onderste plaats, 't Is voor de tweede maal in successie en dus zou degradatie naar de 2de klas moeten volgen, tenzij het Bondsbestuur inziet, dat dit toch een grove onbillijkheid zou Zijn. Als er ooit reden zou zijn, om de competitie tot een noodcompetitie te verkla ren, dan is dat nu toch wel het geval. Zondag j.l. werd van H. B. S. verloren, 't Was te verwachten en 't werd voor ons vóór den wedstrijd reeds zekerheid, toen we vernamen, dat Kraak niet onder de lat zou staan. Morgen staat de uitwedstrijd tegen D. W. S. op 't programma. Op 24 October was Stormvogels zoo brutaal tegen deze Amster dammers een 2—0 voorsprong te nemen en 't werd tenslotte -een gelijk spel (2—2). Hier voor zouden we het thans ook weer graag doen, doch we vreezen, dat de Stormpieten met minder genoegen zullen moeten nemen. De Santpoorters hebben Zondag j.l. twee kostbare punten op de Alkm. Boys veroverd. Met één gespeelden wedstrijd meer dan de Boys hebben ze thans 6 winstpunten meer dan dezen. Voorloopig kan de roodblauwe supportersschare dus „ruhig sein". 't Was tegen de Boys wel geen hoogstaande wedstrijd en de uitslag had net zoo goed andersom kun nen zijn, maar „dat mag niet hinderen": De punten zijn binnen Voor morgen is de uit wedstrijd tegen West-Frisia ingelascht, u weet wel, de clubs, waarvan Santpoort op 24 October j.l. met 81 won. Wedden, dat Bakkum c.s. zich ditmaal met heel wat min der moeten tevreden stellen? Immers, het is to» o Yver alleen K.F.C. nog maar geweest, dat in Enkhuizen gewonnen heeft De spanning rondom de onderste plaats in de derde klas is gebleven. 't Is op het oogenblik Schoten, dat de roode lantaarn zwaait, doch nog voor vijf andere clubs is het „Weest op uw hoed': '-sein geheschen. Daaronder bevindt zich ook Ter rasvogels, dat Zondag j.l. met 20 van T. IJ. B. B. verloor en met haar 13 punten nog niet veilig is. Ook Bloemendaal is met haar 12 punten nog lang niet zeker van haar zaak. De ontmo.eting tusschen deze clubs op Zon dag a.s. is dus wel een zeer belangrijke en er zal dan ook zeker de noodige belangstelling voor bestaan. De Witten leverden de vorige week de kranige prestatie tegen de kam pioenen geiijk te spelen, 't Is dus oppassen voor de Vogels! Op meer dan een gelijk spel durven we waarlijk niet te hopen. Schoten kan 't tot 16 punten brengen en Kinheim heeft er met nog 4 wedstrijden voor den boeg reeds 15. Practisch kunnen de Velsenaren zich dus reeds in veiligheid reke nen, maar aan den anderen kant kunnen we ons voorstellen, dat zij liefst zoo gauw moge lijk zekerheid hebben. Of zij die morgen reeds zullen hebben, is echter een andere vraag, daar Halfweg ook nog in aanmerking voor de onderste plaats komt. En op eigen terrein kon Kinheim ook maar op 't nippertje winnen. De I. E. V.'ers behaalden Zondag j.l. een kranige 13 overwinning op Vitesse en blij ven dus nog steeds een ernstige bedreiging vormen voor A. D. O. Opvallend is ook het succes der I. E. V.'ers in uitwedstrijden. Slechts van Uitgeest hebben zij verloren, maar toen was het raak ook: 41. En nu is morgen de gelegenheid daar, om revanche te nemen, want Uitgeest komt .op bezoek. Pakt deze gelegenheid aan, I.E.V.'ers. Voor de Reserve 2e klas wordt de „plaatse lijke" ontmoeting V. S. V. 2Stormvogels 2 gespeeld. Daar zal 't geducht bij spannen We verwachten een gelijk spel. Santpoort 2 krijgt Haarlem 3 op bezoek. Evenals op 24 October houden we 't op een gelijk spel. Belasting-verordening. De taak van den gemeenteraad waarnemende heeft de burgemeester bij besluit van 20 Sept. 1943, gewijzigd bij zijn besluit van 5 Oct. 1943 de „Verordening tot het heffen van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting" vast gesteld. Het eerste artikel hiervan luidt als volgt: Op alle aanslagen in de personeele: be lasting worden ten behoeve der gemeente ge heven 125 opcenten op de hoofdsom. In het tweede en laatste artikel is vastgelegd, dat de verordening 1 Januari 1943 in werking treedt, met ingang van welken datum de verordenin gen op de heffing en invordering van opcenten op de hoofdsom der personeele belasting, vast gesteld bij raadsbesluiten van 26 November 1937, vervallen. Het besluit van den burgemeester is 14 Dec. 1943 door den secretaris-generaal van het departement van binnenlandsche zaken goed gekeurd. Opgepast voor vestibule dief. In andere plaatsen is het talrijke malen voorgekome:., dat dieven kleedingstukken uit vestibules weghaalden. Thans is ook de ge meente Velsen met een bezoek vereerd. Uit de vestibule van een woning aan den Terrasweg te Santpoort, werden dezer dagen 's avonds dri-e mantels ontvreemd. Dat de dief geen ge brek aan brutaliteit had, moge blijken uit het feit, dat er menschen in hu*s waren, toen de diefstal werd gepleegd. Een hunner had iets gehoord en was gaan kijken, maar er was nie mand te zien, te-rwijl de deur dicht was. De politie heeft de zaak in onderzoek. In- tusschen zij men gewaarschuwd Ondernemingsbelasting. De burgemeester, de taak van den gemeente raad waarnemende, heeft bij besluit van 27 September 1943 een verordening van kracht doen worden, waarin is bepaald, dat het ver- menigvuldigingscijfer, als bedoeld in art. 19 van het Besluit op de Ondernemingsbelasting 1942, voor het belastingjaar 1944 op 2.4 is vast gesteld. De secretaris-generaal van het depar tement van binnenlandsche zaken heeft hier aan per 15 December 1943 zijn goedkeuring gehecht. Van groenten tot briketten. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van 20 tot en met 27 Januari werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen etc. gedaan: groenten en aardappelbonnen; een handschoen, een groene portefeuille, een rieten kindertaschje, een paar grijze wantjes, een groen-grijze muts, een want, een ceintuur, een rijwielhandwarmer, een vulpenhouder, vijf pasfoto's, een wantje, een vulpotlood, een schoolpet, een portemon- naie, een hoed en twee pakken briketten. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van 11 tot 12 uur, 'sen van 4 tot 5 uur, 's Za terdagsmiddags uitgezonderd, inlichtingen te bekomen. Thalia: „Het tweede schot". Voor de liefhebbers van dit genre is „Het tweede schot" een welkome afwisseling. Deze film, die in het Thalia-Theater wordt ver- Joond, heeft geen gebrek aan de noodige span ning en speelt bovendien in een sfeer, die de handeling geregeld ten goede komt. Viktor Staal neemt een vooraanstaande plaats in. Voor welke moeilijkheden twee jonge men schen, die van elkaar houden, door omstandig heden buiten hun schuld kunnen staan, komt in het verhaal tot uiting. Aan de grens van Oost-Pruisen ligt een landgoed, waarvan de eigenaar is neergeschoten. Als dader werd de jachtopziener König (Theodor Loos)beschouwd doch deze is wegens gebrek aan bewijs vrij gesproken. De weduwe van den eigenaar, Bar bara Wittuhn (Kathe Haack), die het landgoed is gaan besturen, heeft een zoon, Hans (Vik tor Staal), die na zijn studie te hebben vol bracht, zijn vacantie op de bezittingen gaat doorbrengen. Hij wil landbouwer worden en aldus de traditie van het geslacht hooghouden, welk besluit door Barbara met instemming wordt vernomen. Tot zoover vlot alles goed. Dan hoort de weduwe echter, dat Hans zijn hart aan Lene, de dochter van jachtopziener König (Viktoria von Ballasko), heeft verloren. Zij weigert hiermede aecoord te gaan, omdat König in haar oogen de moordenaar van haar man is. Ten einde raad neemt zij zich voor het landgoed te verkoopen, waartoe zij met een zekeren Bogdan (Franz Nieklisch) in connectie treedt. De spanning wordt steeds meer opgevoerd, wanneer Hans heeft vernomen, dat een vroe gere knecht Bogdan van den moord op zijn vader verdenkt. Bogdan staat trouwens on gunstig bekend, zoodat Hans de koe direct bij de hoorns grijpt en de zaak gaat onderzoeken. Hoe het geval zich verder ontwikkelt, willen we niet verklappen. Maar wei kunnen we de liefhebbers van romantiek nog even gerust stellen; ook hier geldt „eind' goed, al goed", want de waarheid wint en Hans en Lene kun nen dus gezamenlijk hun weg op het levenspad vervolgen. J. J. E. VAN BAARSEL. Wat Strawberries wacht. Het wedstrijdprogramma van de hockeyclub Strawberries vermeldt voor Zondag de volgen de ontmoetingen: Dames: HurleyStrawberries 1 te half 1 aan de Van Hogendorpstraat te Amsterdam; B.D. H.C. 7Strawberries 2; B.D.H.C. 9Strawber ries 3; Strawberries 4Strawberries 5 te 11 u. H.B.S. bStrawberries b. Heeren: Strawberries 1Zandvoort te half 3; Alliance 2Strawberries 2; Zandvoort 3 Strawberries 3; Strawberries 4Zandvoort 4 te kwart voor 1; Strawberries 5Hermes 2 te 1 uur; Strawberries aHurley a te half 12. Door het afkeuren der terreinen hebben de dames van Strawberries 1 nu al verscheidene weken niet gespeeld, maar zij zullen bewijzen de kunst niet verleerd te zijn. Strawberries 1 (heeren) komt uit tegen zijn oude rivalen, de Zandvoorters, die altijd een stevige partij hockey spelen. Wij houden het op een kleine overwinning van de gastheeren. Strawberries 2 (heeren) en 4 (heeren) moe ten kunnen winnen. Van de andere elftallen zijn we niet zoo zeker. MET EMERITAAT. Het Prov. kerkbestuur van Friesland heeft met ingang van 1 Mei a.s. eervol emeritaat verleend aan ds. H. Bogers, Ned. Herv. predi kant te Achlum en Hitzum. Ds. Bogers werd 26 Oct. 1878 alhier geboren en studeerde aan de R. U. te Utrecht, om in 1903 candidaat te worden in Noord-Brabant en 15 Mei 1904 te Heilouw in zijn ambt te worden bevestigd. Hij diende de gemeenten van Tuil, Zoelen, Klaaswaal, Reitsum en verbond zich 12 Maart 1933 aan zijn tegenwoordige ge meente. Hij heeft zich op verschillend gebied be wogen en met name zijn krachten gegeven aan den arbeid van het Ned. Jongelingsverbond en het Ned. Bijbelgenootschap. BEVERWIJK Kcnnemers naar kampioens- candidaat. Voetbalprogramma van Zondag. Het Sportpark bleek niet bespeelbaar en daarom gingen de wedstrijd e» van de Ken- nemars-elftallen niet door. De positie van het eerste elftal verslechterde inmiddels niet. daar de Alkmaarsche Boys dien dag beslag legden op.... 2 verliespunten. En nu trekken de "YVijker roodzwarten morgen op naar „de groote Koogrsche", op welken titel de Koogers ditmaal zoo terecht aanspraak maken. Tegen W. F. C. begingen zij eenige weken terug even een leelijken misstap, doch desniettegenstaande prijken zij met een voorsprong van 5 punten fier aan 't hoofd hunner afdeeling en 't zou al raar moeten loopen, wanneer hun het kampioen schap nog ontging. En toch gevoelen, o.i. de Kooger zich mor gen nog lang niet zeker van hun zaak, want natuurlijk is de tijding van d-e Kennemers- successen ook tot hen doorgedrongen en her inneren zij zich nog goed, hoe zij op 10 Oc tober slechts met 0—1 van Kennemers kon den winnen. Op hun eigen terrein verspeel den de Koogers nog maar één puntje, n.l. te gen WFC. Als de Kennemers dat kunststukje ook eens uithaalden?! Beverwijk boekte een aardig succes door van QSC met 20 te winnen, aldus revanche nemend voor de op 17 October geleden 10 nederlaag. De Bever wij kens spelen wel wis pelturig dit seizoen! Daarom ben je haast huiverig om voor hen in hun uitwedstrijd te gen Schagen een overwinning te voorspellen en toch kom je daar toe, als je o.a. bedenkt, dat Maenhout c.s. op hun eigen terrein met 62 van de Schagenaren wonnen. DEM ontvangt bezoek van het sterke Zaandijk, dat ook dit seizoen wel weer wat voor den kampioenstitel schijnt te gevoelen. Met alle respect voor de op 9 Januari j.l. op HRC behaalde 7—3 overwinning, durven we nu toch heusch niet op een DEM-zege of ge lijk spel te rekenen. Kennemers 2 gaat naar de Kaasvst-ad, om daar de Alcmaria-reserves te bekampen. Op eigen terrein toonden zij zich met 21 de mUnderen en ook thans rekenen we op een roodzwarte-zege. VOOR DEN POLITIERECHTER. De 31-jarige tuindersknecht A. I. te Be verwijk maakte zich op 9 November van het vorig jaar meester van een collectie tex- tielgoederen. waaronder tafel- en bedde- lakens. baddoeken, broeken, borstrokken en dergelijke. Vrijdagmorgen werd hij door den Haarlemschen politierechter conform den eisch veroordeeld tot een gevangenis straf van zes weken. Ook de 32-jarige C. A. B., timmerman te Wormerveer, had zich voor den politierech ter te verantwoorden. Deze verdachte maakte zich op 20 Augustus van het vorig jaar schuldig aan een bankbiijettendiefstal, waarbij hij zijn .overbuurman voor ongeveer ƒ75,benadeelde. B. zal thans vier maan den worden opgesloten. Tijdens hun werkzaamheden te IJmuiden hebben enkele arbeiders een collega op listige wijze een horloge ontfutseld. De grondwerker C. v. M. te Den Haag had daarbij op 10 October 13,als geschenk aanvaard en stond als heler terecht. De officier achtte het noodzakelijk om voor deze gemeene streek conform den eisch het vonnis te bepalen op zes weken gevangenisstraf. De 38-jarige A. J. Z. te Velsen-Noord, die het horloge had gekocht, verklaarde in tegenstelling met de verkla ringen der getuigen, niets van de herkomst af te weten. Desondanks luidde het vonnis tegen hem 3 weken gevangenisstraf. De timmerman IJ. trachtte zijn verliezen bij het kaartspelen aan te vullen door te Beverwijk een damesrijwiel te ontvreem den. De politierechter vond een dergelijke methode zonderling en H. zal zes maanden binnen de gevangenismuren moeten door brengen. H. O. S. C.-SCHAAKTOURNOOI. Dr. Euwe komt Het Hoogoven-Nieuwjaarsschaaktournooi, dat zulk een buitengewoon succes is geworden, blijkt in de schaakwereld de gemoederen ook nadien nog te hebben beziggehouden. Als gevolg van de mooist gespeelde partijen heeft op voorstel van de H.O.S.C. de Neder- landsche schaakmeester dr. Max Euwe in over leg met zijn Oostenrijkschen collega Hans Kmoch uit Amsterdam schoonheidsprijzen toe gekend voor de zes- en vierkampen. De schoonheidsprijs voor de zeskampen, die beschikbaar is gesteld door den .tijdschrift commissaris van den A.N.S.B., den heer L. G. Eggink, viel ten deel aan den heer J. van Oosterwijk Bruyn te St. Maartensdijk voor zijn partij tegen den heer. J. v. d. Zanden ta Am sterdam. In deze kamp verwierf de heer Van der Zanden eveneens een eervolle vermelding voor zijn schaakpartij tegen den heer Joh. Osbaan uit Wassenaar. De door de Ver. „Hoogoven-Staten" beschik baar gestelde schoonheidsprijs voor de vier kampen, werd toegekend aan den heer H. Blokker te Haarlem voor zijn partij tegen den heer D. B. A. Appel uit Alkmaar. De tournooileider van H.O.S.C., de heer P. A. Veldheer zag zich voor zijn partij tegen den heer W. J. Saeys uit Haarlem, beloond met een eervolle vermelding. Voorts kunnen wij thans reeds mededeelen, dat het bestuur van de H.O.S.C. 't voornemen heeft den nationalen schaakkampioen dr. Euwe uit te noodigen om voor de Hoogoven-schakers een simultaan-wedstrijd te spelen. Vast staat, dat dr. Euwe in principe bereid is aan deze uitnoodiging gehoor te willen geven, doch zijn vele wedstrijden van thans laten niet toe nu reeds een definitieven datum te bepalen; ver moedelijk zal deze 11 Maart of 1 April zijn. Als er zieken zijn. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door Dr. Th. J. J. Du- texloo, Zeestraat 29, telef, 3838. BURGERLIJKE STAND Getrouwd: J. Hutter en V. Stefaniak; A. C. J, van Altena en N. J. Vonk. Bevallen: J. Luijt— Rademakers, z., Wij- kermeerweg 13; H. M. BeentjesBruins, z., Oosterwijkstraat 21; G. W. van der Ploeg— Vroom, z., Zeestraat 44; K. Jarusen—de Roo, d., Oo'stertuinen 69; H. J. DijcksPrinssem, dochter, Arendsweg 184; B. Buitenhuis—S-int z., Zeestraat 35; C. J. Jongeleende Ruijter, zoon, Groote Houtweg 12 6; AG. I. Roze- mande Munk, z., Heemskerk, Hoogdorper- weg 13d; A. M. DoesburgVoorhout, d„ Munnikenweg 127; A. C. DuinDuijn, d.® Groote Houtweg 143; J. W. van den Bosch- de Haan. Oostertuinen 1, z.A. Stelder— Winkelhuijzen, z., Creutzberglaan 2 0a; N. RitecoScheer, d., Heemskerkerweg 94; A. M. Visser—Vrendenberg, z., Stumphiusstraat 20; C. J. van Waverende Winter, d., Brand steeg 3; J. Roestvan d<m "R^ri? Boogaard laan 2a. Overleden: G. Winkel, oud weduwe van G. Smit, alhier, Zeestraat 93; G. J. N. de Ruiter, oud 1 j., mannel. Kuikensweg 13A; E. Korsman. oud 6 0 j., echtgenoote van R. van Balen, Groote Houtweg 81; R. Hommes, oud 75 j., echtgenoot van T. van der Woude, alhier, Groenelaan 13. LEZINGAVOND DE GIETEL1NG. In het kader van de lezingenserie, welke de Vereeniging „De Gieteling" organiseert over de bespreking van „beroemde beeld houwers en schilders en hun werk" zal de I tweede lezingavond Woensdag 2 Februari in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Schans worden gehouden. De heer Calkoen van Santpoort, welke ook de vorige lezing verzorgde, zal thans het leven en werken van den bekenden schilder Vincent van Gogh behandelen. SANTPOORT T.V.S. houdt filmavond. Ook bijeenkomst voor de jeugd. Zooals men weet lag het in de bedoeling van het bestuur der Turnvereeniging Sant- poart 11 December een N. G. V.-filmavond te doen plaats hebben, doch moest hiervan we gens bijzondere plaatselijke omstandigheden worden afgezien. Besloten is de bijeenkomst alsnog Zaterdag 5 Februari te zeven uur in het Jeugdhuis aan de Burgemeester Enschedé- laan te Santpoort-Dorp te houden. De voor stelling zal alle hoogtepunten van het Neder- landsch Gymnastiek Verbond laten zien, on der meer de N. G. V.-kampioenschappen, grondgymnastiek, rhythmische gymnastiek, turndemonstratie, etc. Medewerking verleent de keurturner J. de Graaf te Wormerveer. Tijdens de pauze zullen de in 1943 behaalde diploma's worden uitgereikt. Ook de adspiranten worden niet vergeten. Zaterdag 4 Maart worden zij in de gelegen heid gesteld een filmavond bij te wonen, tij dens welke een speciale jeugdfilm zal wor den vertoond. Ook de ouders zullen deze voorstelling van jong T. V. S. kunnen bij wonen. Stabiel besluit competitie. Zondag tegen St. Bavo. De Damclub Stabiel zal Zondag haar laat- sten wedstrijd voor de competitie spelen. In de zaal van Röhm komen de Santpoorters te twee uur tegen St. Bavo uit. Deze wedstrijd is voor St. Bavo zeer belangrijk, want als deze ploeg van Stabiel weet te winnen is ze kampioen Stabiel zal natuurlijk alles in het werk stellen om St. Bavo een warme ont- vanst te bereiden. De Santpoorters spelen met: P. Smit, J. Oosterling, E. Zuiderduyn, J. H. Bakhuys, J. Jansen, C. Oud, G. Zuider duyn, N. Zonneveld, F. W. Schmidt en P de Kort. Onderlinge wedstrijden. In het begin van deze week zijn de onder linge wedstrijden van Stabiel voortgezet. De uitslagen waren als volgt: P. de Kort wint van H. Bontebal; J. H. Bakhuys verliest van Oosterling; G Zuiderduyn wint van P. Smit (een voor eerstgenoemde zeer mooi resultaat); J. Jansen remise met F. Bontebal; G. Kok verliest van L. Jansen; J. Jansen wint van P. de Kort. Afgebroken werden de partijen E. Zuiderduyn—N. Zonneveld en G. Zuider duynC. Oud. VELSEN OM DEN N. V. B.-BEKER. De gelegenheid om in te schrijven voor deelneming aan de wedstrijden om den N.V.B.-beker, welke per 1 Februari a.s. wordt gesloten, hebben de beide vierde klassers van Velsen-Noord benut om zich ook daarbij te gaan meten. Zoowel de R.K. Sportvereeni- ging I.E.V. als de voetbalvereeniging Bree» saap zullen bij deze wedstrijden uitkomen.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3