sbssqk De nieuwe bonnen Kinderdrankpoeder beschikbaar gesteld. Voor de komende veertiendaagsche periode zyn de bonnen 07 en 08 aangewezen voor het koopen van de gebruikclyke hoeveelheden brood, beschuit, melk. taptemelk, vleesch, aardappelen en tabak (naar keuze). Verder zijn van de bonnen algemeen geldig verklaard: 035 en 036 voor bloem, 037 voor 125 gram havermout, 038 voor 125 gram gort, 039 voor 40 plus of volvette kaas, 040 voor suiker. 041 voor jam en 042 voor vervangings middelen. Het vetrantsoen is voor deze periode ge splitst in een half rantsoen margarine op bon 07 a boter en een half rantsoen bak- en braadvet op bon 07 b boter. Voorts krygen de verschillende groepen kinderen beneden 21 jaar nog een half rantsoen boter resp. op de bonnen B 14, C 14, D 14 en E 14 Reserve. Op bon D 12 Reserve is voor de kinderen van' 2 en 3 jaar 250 gram gort beschikbaar en op bon E 12 Reserve voor de kinderen be neden 2 jaar 250 gram rijst of gort. Chocolade of suikerwerken kunnen gekocht worden op bon 07 en verder nog suikerwerken op bon 08 versnaperingen. Tenslotte is voor de kindergroepen beneden 14 jaar resp. op de bonnen C 13, D 13 en E 13 beschikbaar gesteld 300 gram kinderdrank poeder, welke hoeveelheid strekt voor een periode van acht weken, zoodat op 2 April een nieuwe bon zal worden aangewezen. In herinnering wordt gebracht, dat de bon nen 06 a (rundvet) en 08 a (margarine) geldig blijven tot 4 Maart, de bon R 01 tabak voor scheerzeep tot 29 April, terwyl van de thans nieuw aangewezen bonnen de bon 07 aard appelen en 07 toeslag slechts een geldigheids duur hebben tot en met 12 Februari. Voor chocolade en koffiesurrogaat en voor vervangingsmiddelen zal op 5 Maart een nieuwe bon worden aangewezen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is 'het morgen Zaterdag de beurt aan de letter Knie t.m. Kost. Aanmelding voor den Landstorm. Voor de provincie Noord-Holland kunnen Nederlanders van 17 tot 45 jaar rich vervoegen voor inlichtingen en aanmeldingen bij den vertegenwoordiger van den Landstorm. Voor Alkmaar en omstreken eiken Maandag van 19 tot 21 uur. Kringhuis N.S.B., Parkstraat 3; voor Amsterdam en omstreken eiken Dins dag van 19 tot 21.30 uur district N.S.B., Jan Willem Brouwersplein 5: voor Haarlem en omstreken eiken Donderdag van 19 tot 21.30 uur kringhuis N.S.B.. Paviljoenslaan 3. De duur der opleiding is vier maanden; zij die voor Arbeitseinsatz zijn aangewezen, worden vrijgesteld van uitzending. KORT NIEUWS Doordat een band van de auto, be stuurd door J. v. d. M., sprong, verloor de chauffeur de macht over het stuur. Tenge volge hiervan werd de 51-jarige gehuwde voetganger de heer H. de Jong te Nietap overreden. Het slachtoffer was onmiddellijk dood. Te Rotterdam is de 13-jarige H. P. de Jong tijdens het voetballen op het U.S.C.- terrein onwel geworden en in elkaar gezakt. Een geneesheer constateerde, dat de jongen door hartverlamming was overleden. De ..Reise- und Gaststattenmarken", welke blijkens den opdruk „Gültig bis 6-2-'44" geldig waren tot 6 Februari 1944, blijven ook na dezen datum tot nader order geldig. Aan de gemeente Amsterdam is door een particulier te koop aangeboden een bij zonder fraai portret van den bekenden Am- sterdamschen burgemeester Gerrit Jacob Witsen, geschilderd door M. van Miereveld, voor een bedrag van ƒ19.000. Daar het een zeer belangrijke aanwinst zal zijn voor de verzamelingen van het Amsterdamsch his torisch museum, heeft de burgemeester tot den aankoop besloten. Te Loenen aan de Vecht stak de 7-jarige F. G. W. uit Loenersloot, op weg naar school, onverwacht den rijksstraatweg over, terwijl een zware vrachtauto uit de richting Utrecht naderde. De bestuurder kon niet meer uit wijken en de jongen geraakte met het hoofd onder de wielen en was op slag dood. Op den overweg te Hoedekenskerke is de 86-jarige H. H. door een goederentrein gegre pen, waarbij hem beide voeten werden afge reden. Hij werd naar het ziekenhuis te Goes overgebracht, waar hij kort na aankomst is overleden. Een familie uit de Fokke Simonszstraat te Amsterdam kwam. toen zij van een bezoek aan Groningen huiswaarts keerde, tot de on aangename ontdekking, dat dieven bedden- en linnengoed, alle kleedingstukken en schoenen gestolen hadden. Tragischer was het geval bij een jong gezin in de Van Spilbergenstraat, waarvan de moe der in het ziekenhuis ligt en de vader met een baby tijdelijk elders bij familie vertoeft. Toen de man eens in zijn woning kwam kijken, bleek deze vrijwel volkomen leeggehaald te zijn. Door het ruitje van de straatdeur in te slaan, hadden de inbrekers het slot kunnen openen. Verduisteren: van 17.50 tot 8.15 uur 5 Febr.: zon op 8.17,-onder 17.32 uur maan onder 5.42, op 14.11 uur 6 Febr.: zon op 8.15. onder 17.32 uur maan onder 6.35, op 14.59 uur Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem (afw.), Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H stede. Buitenland: J. C. van der Laag. H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Geïnterneerde burgers op Java. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving, door bemiddeling van het internationale co mité van het Roode Kruis te Genève, uit Japan een opgave van namen van op Java geïnterneerde burger-personen van Neder landsche nationaliteit. De uitgewerkte lijst omvat de volgende namen met vermelding van leeftijd en beroep: Anholt, M., 51 j., dierenarts; Deancona, S., 36 j., bij de pestbestrijding werkzaam; Arkel, Teunis van, 46 j., inspecteur; Arent, Jacob van, 52 j., inspecteur gevangeniswezen; Aronson, Mozes, 59 j., handelsman; Asperen, Hendrik van, 55 j., bankemployé; Doesschate, M. C. A. ten, 46 j., werkzaam bij de algemeene secreta rie; Atkins, W. C., 48 j„ ifïgenieur; Aver, J. U., 45 j., werktk. ingenieur; Berg, J. van der, 58 j., restaurateur; Benjamins, I., 71 j., mili tair; Beusekom, G. M. van, 54 j., directeur van een maatschappij; Bes, Johannes, 49 j., portier; Beukelman, H. R., 53 j., spoorbeambte; Bel- iaard, J. A., 58 j., leeraar; Beek, A. G. van der, 54 j., administrateur; Berkei, G. J., 51 j., werk tuigkundige; Bergman, R. A. M., 44 j., dokter; Berg, J. H. v. d., 51 j., arts; Beekman, W. M., 58 j., beroep onbekend; Bergh, A. J. J. van den 44 j., employé; Beusekamp, C. J., 47 j., fabrieks ingenieur; Beckerman, G. S-, 59 j., winkelier; Beek, J. G., 26 j., geestelijke; Beemster, Cor nells, 39 j., bewaker race-terrein; Beis, J. A. S., 30 j., schepeling; Beste, F. W. de, 51 j., beroep onbekend; Besancon, C. J., 46 j., be grafenisondernemer; Bergh, A. G. M. W. H., 55 j., gepensionneerd; Berkhoff, Karei, 45 j., accountant; Berkhout, F. J. A., 39 j., im- en exporteur; Bergsma, W., 56 j., fabrieksinge- nieur; Bent, P. N. van der, 51 j., ingenieur bij een maatschappij; Beulen, W., 38 j., korporaal bij de landmacht; Berg, A. van den, 57 j., fabrieksingenieur; Beumer, G. J., 62 j., restau rateur; Beurden, E. F. C. van, 56 j., beroep on bekend; Beek. J. van, 57 j., zonder beroep; Bemmel, H. T. van, 51 j., handelsemployé; Beekhoven, Johan van, 38 j., hotelhouder; Beens, T. A., 52 j., militair van het landleger; Beer, B. A. de, 57 j., militair van het land leger; Beverwijk, W., 56 j., politie-beambte; Beek, J. A. van, 18 j., zonder beroep; Berk, A. G. van den, 50 j., handelsman; Barmann, P. H., 53 j., werkzaam bij melkerij; Baidemann, J. 53 j., werkzaam bij een fabriek; Aalders, Louis 54 j., beroep onbekend; Abraas, K. H., 52 j., journalist; Adam, P. H., 26 j., expediteur; Adrianus, C. K., 49 j., werktk. ingenieur; Ag- terhof, Hermanus, 46 j., empl. scheepv.mij. Ageman, Adriaan, 45 j., ingenieur marine- arsenaal; Aken, H. P. van, 20 j., inspecteur; Akerman, J. C., 50 j., gevangenisdirecteur; Aiken, A., 50 j., landbouwer; Alberts, Albert, 58 j., beroep onbekend; Altona, Jacobus, 59 j., pakhuis-opzichter; Alstorphius v. Schoone- veldt, J. W. F., 40 j.. ambtenaar; Bauer, F. S., 28 j., politieposthouder; Batenburg, J. C., 52 j., belastingambtenaar; Baas, W. J. S., 35 j-, planter; Balfers, M. J., 61 j., inspecteerend ambtenaar; Baiefooy, N. T. J., 69 j., zonder beroep; Ravensteijn, W. J. van, 17 j., student; Baarveldt, C., 76 -j., koopman; Barbas, F. C., 46 j., part. secretaris; Bakker, R. J. C., 56 j.t inspecteur; Bas, P. de, 65 j., douane-ambte naar; Tuyll van Serooskerken, J. W. G. baron van, 37 j., plantage-beheerder; Baas, Jacob, 55 j., architect; Bakker, Arie, 51 j., leeraar; Baggen, A. H. L., 43 j., leeraar; Berg, H. A. van de, 35 j., schoolhoofd; Beumkens, B. N., 24 j., schepeling; Beusker, F. J., 51 j., make laar; Berg, J. K. van den, 32 j., werkzaam bij het vervoerwezen; Benthem, Adrianus van, 51 j., employé; Beest, Aart, 31 j., kok; Beest, T. C., 23 j., schepeling; Bentley, Hendrik, 49 j., employé; Belderok, G. S. A., 31 j., zendeling; Bernard, J. S., 50 j., werkzaam in den land bouw; Berkei, W. J. J. van, 59 j., pakhuis ambtenaar; Bilderbeek, Evert, 55 j., werkt.k. ingenieur; Bilt, F. van der, 39 j., gouv.-ambte- naar; Birkenveld, H., 51 j., techniker; Blok, P., 57 j., inspecteur; Blok, S. A., 45 j., inspecteur; Blekkingh, J. J. A., 62 j„ fabrieks-ingenieur; Blekkingh, S. J., 28 j., bank-employé; Blikhuis, J. G. K., 34 j., fabrieks-employé; Dijkslag, Frederik, 49 j„ automobiel-verkooper; Ble, Jan de, 18 j., zonder beroep; Bitter, Johannes, 19 j., zonder beroep; Blanken, P. den, 53 j., direc teur van postkantoor; Blaeser, W. A. H., 30 j., electro techn. ingenieur; Blom, G. M., 55 j., manager; Blankenzee, J. A., 52 j., werkzaam in den landbouw. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeling van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, dr. Kuyper- straat 9, te 's-Gravenhage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboorte-datum, beroep en laatst bekende adres der geïnterneerden. „HIER W.A.". „De vrucht van nieuwsgierigheid en kop pigheid" is de titel van de rede van banlei der J. J. van der Hout in de W.A.-uitzen ding „Hier W.A." op Zaterdagavond 5 Fe bruari a.s. van 18.4518.55 uur over den zender Hilversum I. KAPELAAN VEROORDEELD. Het Vredegerechtshof veroordeelde den 33-jarigen F. H. P. van der K., kapelaan te Zwolle, vroeger te Renkum. die terecht heeft gestaan wegens het houden van een openbare inzameling voor noodlijdende ka tholieke werkloozen en door den Vrede rechter te Arnhem was veroordeeld tot 1 maand gevangenisstraf, in hooger beroep tot ƒ50 boete of 25 dagen hechtenis. J. A. SIBINGA MULDER OVERLEDEN. In den ouderdom van 77 jaar is te Am sterdam overleden de heer J. A. Sibinga Mulder, die meer dan 26 jaar op de bekende villa Karan te Bussum heeft gewoond. Hij was vooral bekend om zijn groote liefde voor plantenkunde en tuinbouw. Hij ging aan het einde van de vorige eeuw naar Nederlandsch Oost-Indië. waar hij in de ki nacultuur werkzaam was. Later werd hij administrateur van de suikerfabrieken van de H.V-A. In 1918 werd hij benoemd tot directeur van landbouw, nijverheid en han del in Ned.-Indië, wat hij bleef tot 1923. In Nederland is de heer Sibinga Mulder van 1916 tot 1918 lid van de Tweede Ka mer geweest en vele jaren curator van de Landbouwhoogeschool te Wageningen. Oude rantsoenbonnen na 6 Februari ongeldig! De aandacht wordt er nogmaals op geves tigd, dat de rantsoenbonnen van het oude model, dat wil zeggen de rantsoenbonnen met groenen achtergrond, na 6 Februari a.s. ,niet meer geldig zijn. Met ingang van 6 Februari a.s. zijn dus uitlsuitend de rantsoenbonnen met blauwen achtergrond met opdruk 15-4-'44 gel dig. Alleen de oude rantsoenbonnen voor brandstoffen blijven ook na 6 Febr. a.s. geldig. Door het Deutsche Obergericht veroordeeld. De arbeiders Jan Prins en Sies Staudt moesten zich voor het Deutsche Obergericht verantwoorden wegens diefstal uit de weide en een vergrijp tegen het economische leven in oorlogstijd. Zij hebben in de buurt van Enschedé vee uit de weide gestolen, ter plaatse geslacht en het vleesch deels met hun gezinsleden verbruikt, deels met winst verkocht. Zij werden beiden tot elk 3 jaar tuchthuis en tot een boete van 1000 gulden veroordeeld. De vrouwelijke postbeambte Luise Faude heeft van het feit, dat zij op het Deutsche Luftgaupostambt te Amsterdam werkte, ge profiteerd om enkele veldpostpakjes met cigaretten te verduisteren. Zij werd als schadelijk element voor het volk wegens ernstige verduistering van officieele papie ren en wegens fraude in functie gepleegd, veroordeeld tot 3 jaar en 6 maanden tucht huisstraf. Daar zij hardnekkig bleef ontken nen en eerst nadat het overtuigende bewijs van haar schuld was geleverd tot een be kentenis kon worden gebracht, werd de preventieve hechtenis niet in mindering ge bracht. BEVERWIJK DE HEER CALKOEN OVER VINCENT VAN GOGH. Dat de Vereeniging „De Gieteling" een goede keuze heeft gedaan met haar lezingen serie over „Groote schilders en beeldhou wers en hun werk" is na de buitengewoon geslaagde lezing over Rembrandt van Rijn ook Woensdag weer gebleken in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Schans. De heer H. J. Calkoen van Santpoort, welke zich een zeer goed ingewijde toonde, mocht voor een groote belangstelling het. zij het korle, leven en de werken van den beroemd geworden Vincent van Gogh op indrukwek kende wijze te belichten. De heer Calkoen begon met er op te wij zen, daf hij door bemiddeling van familie banden van den grooten schilder, in de ge legenheid was, juist ook Vincent in het hui selijk leven te typeeren, waarin hij als een koekoeksjong is geweest. Als zoon van een eenvoudig predikant heeft hij vele „am bachten" betracht, doch zooals later bleek voelde hij zich een geroepene om den men- schen datgene te geven, wat in hem leefde en waarvoor nu velen onmiskenbaar dank baar zijn. In 1853 te Zundert (N.Br.) gebo ren, was hij 27 jaar oud, toen hij zich vol komen, in groote hartstocht, aan zijn roe ping overgaf. Te veel is over Van Gogh gesproken en geschreven en zelfs heeft men een film over hem willen maken. Doch dit alles is erger dan '4e miskenning, welke hij tijdens zijn leven en werken als schilder ondervond. Het zou trouwens niet in staat zijn om dergelijke groote figuur naar de juiste waarde te schetsen. De werkelijke waarde van Van Gogh's werk is uit te drukken in de samenvatting: „het leeft, het groeit". Het genie Van Gogh heeft den dood overwon nen. daar hij in zijn werk voortleeft. On denkbaar zou Van Gogh zijn zonder de be schuttende heg van zijn 4 jaar jongeren broer Theo. Zijn ziekte, welke onbetwist baar individueel was, tastte zijn kunst niet aan, doch juist in dezen tijd ontstonden zijn mooiste en gaafste werken en naai-mate de ziekte-aanvallen toenamen, werden de per spectieven, diepten, kleurencombinaties tot een symbolisch geheel, dat steeds psycholo gisch verantwoord is. Een geroepene voelde hij zich, die een brandende, hartstochtelijke liefde jegens de menschen in zijn wenken weergaf. Zooals hij ook heeft getracht de liefde van Christus jegens de wereld nabij te komen. In slechts tien jaren tijds kwam alwat Van Gogh naliet tot stand, zoodat hij letterlijk alles heeft gegeven, wat in hem was. Uitvoerig belichtte de heer Calkoen op waarlijk aangrijpende wijze de tragische levensloop van den begenadigden kunste naar, vol van verloren illusies, die hem vele ervaringen rijker maakten. Na den docd van zijn vader trok hij naar Antwerpen, Brussel en Parijs (1886) en maak'.e zelfs drie schilderijen op één dag. In Juli 1890 overleed hij. Deze schijnbare ondergang was in werkelijkheid een overwinning. Zijn hartstochtelijke liefde voor de kunst deed hem opbranden als een vulkaan, waardoor hij een schat van prachtige werken heeft achtergelaten. Eerlijke schilder als Van Gogh was ver kreeg zijn werk een geniale uitbeelding. Aangevuld met buitengewoon boeiende toe lichtingen, waarbij fragmenten uit brieven van dezen geroepen kunstenaar kostbaar materiaal vormden, die aantoonden, dat ziin kunst de waardeering der geheele wereld onbetwist mag hebben, toonde een serie lichtbeelden verschillende fraaie fotorepro ducties van Van Gogh's onschatbare mees- sterwerken, welke de grootste aandacht van de vele aanwezigen hadden. De heer G. van Eijk, tweede voorzitter van „De Gieteling". welke deze lezing, welke op allen een diepen indruk maakte, had geopend was ongetwijfeld de tolk der aanwezigen in zijn warme dankbetuiging aan den heer Calkoen. De volgende lezing in deze serie van ..De Gieteling vindt plaats op 16 Februari, waarbij de Haarlemsche beeldhouwer Theo van Reyn zal spreken over „Michel Angelo". Geet den moed niet op als Teeletten tijdelijk uitver kocht zijn bjj uw winkelier. Schrijf ons even, bij wien U ze geregeld koopt, dan zul len wij ons best doen, ze TJ te bezorgen. Zcxs-LOCS Chefaro - Rotterdam Leervak „vorming" op de M.T.S. te Haarlem. Aan de M.T.S. te Haarlem zal in het tweede halfjaar een nieuw leervak, n.l. „vorming" worden ingevoerd. Aan den jongen technicus, die na de M.T.S. in een leidende positie in de techniek wordt geplaatst, worden, naast een degelijke techni sche opleiding van groote veelzijdigheid, nog andere eischen gesteld, n.l. het bezit van lei derseigenschappen en algemeene ontwikkeling, zoodat de betrokkene boven zijn onderge schikte komt te staan en in staat is dezen raad te geven en alles uit breeder gezichtskring te beschouwen. Om aan deze eischen tegemoet te komen, wordt thans aan de Haarlemsche M. T. S. een eerste poging gedaan en wel in den volgenden geest; het geven van het leervak „vorming", dat in het eerste studiejaar zal omvatten erfelijkheidsleer en biologie; het ge legenheid geven, tegen verminderde prijzen muziek- en tooneeluitvoeringen, voordrachten enz. van cultureele en vormende waarde bij te wonen; het houden van voordrachten in eigen kring met gedachtenuitwisseling; het ook tij dens technische lessen meer letten op 't juiste gebruik van onze taal en het ontwikkelen van het vermogen, zijn gedachten vlot en welover- I wogen onder woorden te brengen; het inrich ten van een speciale afdeeling in de biblio theek, waarin niet technische boekwerken, die tot het bereiken van het gestelde doel kunnen y bijdragen, worden opgenomen. PARKETWACHTERS. Dezer dagen zijn ook in Haarlem parket wachters in functie getreden. Zij behooren tot 1 een corps, dat speciaal is opgericht voor den dienst in het gerechtsgebouw, het transport van arrestanten en andere werkzaamheden, welke met de taak van den strafrechter samen hangen. Het geheele corps omvat 450 man, waarvan er thans 18 in Haarlem zijn gedeta cheerd. De kleur van de uniform is donkergrijs. De platte pet heeft aan de voorzijde een rood-wit- blauw embleem in een zilveren lauwertak. De z.g. „spiegels" op de kraag zijn donkerrood met zilveren streep, ook de bies van de pan talon, de afzetting van de uniformpet en de V-vormige strepen op de mouwen, zijn don- kerrood, waardoor deze kleeding zich onder- I scheidt van die der gewone politie. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 5 FEBRUARI 1944. I HILVERSUM I, 414.1 M 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Vlotte wijsjes. 7.40 Sport nieuws. 7.50 Progr. Overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Gevarieerde ochtendklanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Het Orkest van dc Neder landsche Kameropera. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Or kest Gerard Lebon. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Orgelcooncert. 11.15 Drieluikprogramma van Noord-Europa. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Persoverzicht. 13.00 Land en Volk bréngt13.05 Orkest Gerard, van Kreve- len en soliste. 13.30 De wekelijksche wandeling. 13.40 Orkest Gerard van Krevelen en soiiste. 14.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest. 15.00 De windwijzer. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uit zending voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Aan sluiting met café-cabaret L' Ambassadeur te Rot terdam, 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Salonorkest. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van I den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Orgelconcert. 19.30 Wie is Borgia. I. 20.05 Voor de familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws- en cult berichten. 22.15 Uw favorieten van het witte doek. 23.1524.00 Dansorkestenparade. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Het Omroeporkest. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Concert op kerkorgel. 16.00 Componisten dirigeeren eigen werk. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Groot Rhythmisch Orkest. 17.30 Kamerorkest composities. 18.00 La cloches de Corneville, ver- 1 korte operette. 19.00 BNO Nieuws en act. be schouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Divertimen to in D gr. t. van Mozart. 20.00 Het Mannenkoor „Zang na Arbeid". 20.15 Voor luisteraars die graag lezen. 20.30 Het Amusementsorkest en Het Vroolijke Klaverblad. 21.00 orkestconcert. 21.45 A vond wij ding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, be richten. AGENDA Vrijdag 4 Febr. IJMUIDEN. Thalia- Theater: 5000 Mark belooning (film), 7.30 u. Zaterdag 5 Febr. IJMUIDEN. Thalia- Theater: 5000 Mark belooning (film), 7.30 u. SANTPOORT. Jeugdhuis: Filmavond Turn- vereeniging Santpoort, 7 uur. AGENDA VOOR HAARLEM Vrijdag 4 Febr. Stadsschouwburg: ,.De mooiste oogen van de wereld", 7.15 u. Rem brandt: „Als mannen liegen" (tooneel), 7.30 uur (Zaterdag 2.30 en 7.30 uur). Palace: „De vrouw der zonde" (18 j.) 2 en 8 u. (Za- terdag 2, 6 en 8.15 u.). Luxor: „Dr. Crippen J aan boord" (18 j.), 2.30 en 8 u. (Zaterdag I 2.30, 6 en 8.15 u.). Frans Hals: „Het geval Styx" (18 j.), 2.30 en 7.30 u. (Zaterdag idem). Moviac: „Een vrouw gaat naar de tropen" (18 j.), 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.). Muziekzaal Brinkmann: Derde lezing A. F. J. Portielje, 7.30 u. Zaterdag 5 Febr. Stadsschouwburg: jeugdvoorstelling „Sneeuwwitje", 2.30 uur. „Jonkvrouwe de la Seiglière", 7.15 u. Bios copen; zie Vrijdag.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2