e fa s.v. 5—t eo a» OS 0) IIMUIDEN Een en ander over schotvaardigheid Ook hier: „geen nieuws onder de zon". Wedstrijden, waarin niet gedoelpunt wordt, bevredigen in den regel niet, ontmoetingen met al te veel doelpunten korfbal-uitslagen pleegt men die te noemen al evenmin. Nu is er een tijd geweest, waarin de doel- punten heel duur waren, zulks als gevolg van {a| het feit, dat het voorhoedespel geen gelijken tred had gehouden met dat der verdediging, en dit moet, vergissen wij ons niet, geleid hebben tot deze wijziging in den buitenspel- regel, dat de voorhoede-speler, die vóór den 8 bal liep, in den vervolge geen drie, doch slechts twee spelers der tegenpartij vóór zich behoefde te hebben. Jh - Dit artikeltje zou in onze vulpen zijn blij— ven zitten, wanneer er alle Zondagen zoo lustig op werd los gescoord, als dat op 30 Januari j.l. het geval was. Toen toch leverden Ode 9 wedstrijden voor de Westelijke le klas niet minder dan 56 doelpunten op, wat een gemiddelde geeft van ruim 6 doelpunten per wedstrijd. In den regel echter wordt zoo'n hoog gemiddelde niet bereikt, doch vooral dit C seizoen is het toch nog vrijwel steeds zóó hoog geweest, dat we ook uit dat oogpunt bekeken, dit artikeltje gerust in de pen had- den kunnen houden. Wat ons dan tot het neerschrijven van een en ander geïnspireerd heeft? Het geringe aantal doelpunten, waarmee Stormvogels tot C dusver voor den dag is gekomen: 15 in 16 wedstrijden. Een en ander vindt natuurlijk in de eerste plaats zijn oorzaak in het feit we wezen er herhaaldelijk op dat de spelers van het blauw-witte aanvalsquintet de noodige tech nische en tactische capaciteiten missen Maar S daarnaast moet toch zeker °°k vermeld wor den, dat het schieten, zelfs bij opvallend ge- makkelijke kansen, bijna alles te wenschen overliet. Kansen, die, om in Stormvogels-stijl te blijven, vroeger bij Blinkhof Sr. zekere doelpunten zouden beteekend hebben, werden nu op een wijze, die de traanklieren der supporters overvloedig traanvocht deden voortbrengen, om zeep gebracht. Zelden, om niet te zeggen nooit, zagen we, dat een voor hoedespeler der Vogels den bal na een voor zet ineens „op zijn slof" nam. CDe klacht over gebrek aan schutters is niet nieuw. In „De Sport" van Augustus 1920 ftl stond een artikel, waarin dit punt werd aan geroerd. We nemen een deel er van hier over. Het zal den opmerkzamen lezer opval I*" len, hoeveel van het hier geciteerde op den huidigen aanval van Stormvogels van toe- passirfg is. ■6 „De spelers zijn zoo weinig zeker van hun schot," zoo heette het in dat artikel, „dat zij óf wachten, totdat de bal goed stilligt, met het gevolg, dat zij hem in 9 van de 10 ge- C vallen kwijt zijn, öf zij zeuren er zoo lang mee rond. dat de schietkans verloren is ge gaan. Toch is een schot, dat er naast gaat, maar dat ineens is' gelost, verre te verkiezen boven het gezeur voor 't doel, zonder dat het ooit tot een schot komt. De „schutter-ineens" heeft tenminste kans. dat hij doel treft, de pingelaar niet. Het ineens schieten vraagt oefening, wil Smen de kunst machtig worden. Waar is de tijd. dat een doelverdediger den geheelen ©middag niets anders deed dan den bal aan de voorwaartsen toegooien, die hem dan ineens C moesten spelen? En waar zijn de voorhoede spelers, die bij het oefenen en later natuur- lijk ook in den wedstrijd trachten den bal ineens in het doe! te schieten, hoe gek het ding ook voor de voeten komt En toch is een zacht, maar onverwachts gelost schot veel gevaarlijker dan een kogel, dien een ieder, dus ook de doelman, a. h. w. voelt aankomen." Het blad noemt voorts eenige staaltjes van schieten „uit den goeden ouden tijd". Vooral de aanvallers van de roodbroekenclub „Haar lem" schijnen in dit opzicht een zekere ver maardheid te hebben gehad. Zoo werd een wedstrijd tegen Rapiditas met 41 gewonnen hoewel Rapiditas verre in de meerheidheid Cwas geweest en de bal bij haar doel nimmer over de achterlijn was gekomen. Haarlem kreeg echter 4 schietkansen en benutte ze alle vier. Tegen R.A.P. werd een 30 achter. ^1 Stand in een kwartier tijd omgezet in een ge- lijk spel, een 51 achterstand bij de rust tegen D.F.C. werd zelfs veranderd in een 65 voorsprong, terwijl Haarlem een wed strijd tegen Sparta met 3—1 won, hoewel zij P®4 5 minuten voor tijd nog met 2—0 achterstond fft Een paar schutters van dat kaliber zou W vooral Stormvogels best kunnen gebruiken W Burgerlijke Stand. ONDERTROUWD: N. D. Faber, Workum G 10 en F. Walthuis, Velsen-N., Duinvliet- straat 57; toek. adres: Workum K 10. J. Stoop. Santpoort, Kweekerslaan 21 en A. r Rook, Santpoort. Tulpenstraat 23. K. Jager, S IJmuiden, P. Heinstraat 36 en W. Schadé, IJmuiden, Zeeweg 16rd; toek. adres: IJmui- den, P. Heinstraat 36. G. UiterwijkWin kel, IJmuiden, De Ruyterstraat 60 en G. Bus, IJmuiden, Stationsweg 194. F. Schul- t^t Ier. IJmuiden, Engelmundusweg 17 en C. Beneker. Santpoort, Kerkerinklaan 66; toek. W adres: IJmuiden, Ger. Doustraat 3. GEHUWD: P. G. Dekker en M. Buren, Bloemendaa,"chestraatweg 151 Santpoort; HC. Aalbersberg en E. Strijker. Zandersstraat 18 IJmuiden. O GEBOREN: G. Walstra, d., Bloemendaal- schestraatweg 145b, Santpoort; J. A. Visser, - z., Molenstraat 8 Santpoort. 5P OVERLEDEN: L. v. d. End, 1 j., z. v. L. PN v. d. End en J. Blanken, Zeeweg 25 IJmui den; A. Koster, 39 j., echtgene. v. J. Noten boom, Schuitstraat 8 Santpoort; F. J. v. d. Zwet Slotenmaker, 60 j., echtgene. v. R. Kossen, Willemsbeekweg 99 IJmuiden; E. M. Broodbakker, 40 j., ongehuwd. Zeeweg tg 170, IJmuiden; E. v. d. Pas, 65 j., echtgen.e v. J. v. d. Does, Zeeweg 123 IJmuiden. UITREIKING DISTRIBUTIEBESCHEIDEN 1 De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van IJmuiden-Oost, Vel- sen-Dorp en Driehuis, welke 31 Januari is begonnen, zal tot en met Dinsdag 8 Februari duren. Zooals bekend is moet men zich in het Pa-tronaatsgebouw te IJmuiden-Oost vervoegen. Van een balk tot een parapluie. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van 26 Januari tot en met 3 Februari werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan: een balk, een portemonnaie met inhoud, een wantje, een ringetje met steen, een taschje, een bankbiljet, een „Ausweis", een brood zakje, een overschoen, een tafelmes, een handschoen, een broche, een huissleutel, een muts, een bril, een schoen en een parapluie Bovendien werd een hondje aangetroffen, waarvan de eigenaar onbekend is. Aan het hoofdbureau van politie. Tiberius plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdagsmid dags uitgezonderd. fa O Ver. tot Bestrijding der T.B.C. Consultatiebureau te Beverwijk. Toen de bepalingen inzake de versperde gebieden in de gemeente Velsen van kracht werden waren velen niet meer in de gele genheid het consultatiebureau aan de Bri- niostraat te IJmuiden-Oost te bezoeken. Dit was des te meer te betreuren, aangezien tal rijke personen kort te voren door de om standigheden waren genoodzaakt zich in den omtrek te vestigen. Een voorloopige op lossing werd gevonden door gelegenheid te geven op een bepaalden tijd naar dr. Kiel- stra te Bloemendaal te gaan. Thans heeft het bestuur van de Vereeni- tot Bestrijding der Tuberculose een doel treffende regeling kunnen vaststellen. Het is er toe overgegaan in het perceel Klooster straat 5 te Beverwijk een tijdelijk consulta tiebureau in te richten. Ongetwijfeld wordt hierdoor aan veler wenschen tegemoet ge komen. Over de regeling volgen nog nadere mededeelingen. Politie-elftal ontvangt B.S.H. Het voetbalelftal van de Politiesportver- eeniging Velsen zal Dinsdagmiddag weer voor de competitie in actie komen. Op het Kinheim-terrein krijgt Velsen bezoek van BSH, het elftal van de Haarlemsche Poli tiebrandweer. Deze ploeg is eerst onlangs tot de competitie toegelaten, maar heeft reeds talrijke vriendschappelijke wedstrij den gespeeld (van Velsen werd verloren), zoodrt het voor onze politiemannen zaak is zich voor onderschatting te hoeden. Velsen zal vermoedeliik de volgende op stelling hebben: doel: Best; achter: Witte brood en Dekker; midden; Van Woudenberg Verwoerd en B. Kamerbeek; voor: Wielinga Bakker, Bakkum, Hamers en Ninaber. Re serves zijn: J. Kamerbeek, Zeiss en v. d. Leur. Diploma-zwemmen in Velserbad. Geregeld worden de vele bezoekers van het Velserbad in de gelegenheid gesteld zich in te spannen voor het behalen van de be kende diploma's, welke als juiste graadme ters van de vorderingen worden beschouwd. Het is verheugend, dat hiervoor steeds weel de noodige belangstelling aan den dag wordt gelegd. In het laatst van de vorige week is de aandacht opnieuw naar het di ploma-zwemmen uitgegaan. De jury be stond uit de heeren J. J. Waagmeester en J. Brandsema en mej. J. Huysman. Slechts drie candidaten moesten worden afgewezen. Geslaagd zijn voor diploma A: Rika van Es, Rachel Koeman, Fenje Lenting Ineke Mac Daniel. Aaltje Nap, Tiny Struyk. Alida Visser, Apolonia Stol, Jannie v. d. Grijn, Marietje Vuyck, Jacob Breuk, Johan nes Oldenburg. Nicolaas Rijke, Gerrit Scheuten, Pieter de Vries, en Karei van Bremen. Voor het diploma B slaagden: Pieternlela de Beurs, Nelly v. d. Kommer, Adriaan Meyboom, Dirk Vendrig en Johannes Zwa nenburg. BRIDGEN BIJ POLITIE-SPORT- VEREENIGING. Dat de Politie-Sportvereeniging Velsen veelzijdig is mag zoo langzamerhand wel als algemeen bekend worden beschouwd. Het ligt thans in de bedoeling van het bestuur een bridge-afdeeling te vormen. Aangezien hiervoor een groote animo bestaat, mag ver wacht worden, dat zich een behoorlijk aanta*! deelnemers zal aanmelden. Het ligt in het voornemen eens per week gelegenheid tot bridgen te geven. VELSEN A.D.O. won verdiend {05). Technisch beter dan I.E.V. Voor deze meest belangrijke ontmoeting van de geheele omgeving bestond in Van Gelder's Sportpark een ongekende belang stelling, die afgezien van het resultaat aan IEV ongetwijfeld een betere kas heeft be zorgd. De Heemskerkers speelden een prachtigen wedstrijd, die zoowel technisch als door het getoonde élan de Velsenaren overvleugelden. Doch hoewel dit al het ge val mocht zijn, trachtte IEV 't beste er van te maken. De groote fout van IEV school weer in het te korte spel. terwijl het combi neeren en plaatsen alles te wenschen liet. Middenvoor Th. de Jong deed uitgesproken zijn best. maar de aanvalslinie was er ho peloos uit. Geen enkel behoorlijk schot werd gedaan, maar dit kwam ook voornamelijk doordat ADO hiertoe geen gelegenheid gaf en de IEV-voorhoede zich te bang toonde om door te zetten. Afgezien van enkele fou ten in de verdediging welke evenzoo vele doelpunten ten gevolge hadden, heeft de IEV achterhoede zich kranig gehouden. De halflinie bleef echter ook te veel achter. Zooals te begrijpen buitte ADO dit alles uit. Prachtig samenspel, goede lange passes en een stuwende voortvarendheid kenmerkten de daarmede gepaard gaande techniek, welke een hoogere klasse waardig was. Allen gaven zij zich, maar rechtsbinnen Sinnige, die onvermoeid scheen, blonk uit door zijn geestdriftigen aanvalsvorm, en derhalve bij de bezoekers domineerde. Toen IEV aftrapte ondernam zij den eersten aan' val met een mooie doorbraak van Th. de Jong. ADO was ietwat nerveus maar daarna wogen beide partijen goed tegen elkander op. ADO ontwikkelde eenige mooie aanval len en na 13 minuten kon Sinnige een mooi schot, hoewel houdbaar, in den uitersten hoek deponeeren (0-1), als gevolg van een fout in de achterhoede. Na een gelijk op- gaanden strijd kreeg J. de Jongden bal vrij, maaide er over heen, doch herstelde zich op korten afstand van het doel, zette voor maar zijn broer had pech toen deze Kloes den onberekenbaren kopbal in handen speel de.Hierop toonde ADO 'n prachtig veldspel, waardoor IEV hachelijke momenten be leefde en Van Tunen zijn kunnen moest toonen. Elke IEV-aanval strandde op te kort spel, terwijl tevens elk verband zoek bleef. Een vrije trap van Th. de Jong ging ver naast. Een omzetting van den IEV-aanval kon ook na de hervatting geen verbetering brengen. Direct na den aftrap ontstond een verrassende ADO-aanval, die de achter hoede verblufte en binnen de minuut pas seerde Sinnige opnieuw doelman Van Tu nen (0-2). Het tempo werd van beide zijden aanmer kelijk opgevoerd, doch het wilde bij IEV noch vlotten noch lukken. Het te korte spel was precie? in de lijn van ADO. die den gastheeren er zoo goed als niet aan te pas lieten komen door het voortreffelijke sa menspel. Te ver opdringen van Van der Zon die werk voor twee verzette, werd noodlot tig. Uit een goeden throuehpass kreeg Cor- nelisse den bal en scoorde langs v. Tunen (0-3). Nu kreeg IEV last van zenuwen, zoo dat het in het geheel niet meer wilde vlot ten. waarbij bovendien pech een belangrijke factor was. Want hoewel alsnog getracht werd de eer te redden mocht ook dit niet baten, daar vooral de ADO-rechtsback deze gelegenheid ontnam. Het einde van deze belangrijke ontmoeting, die goed gefloten ■werd. kwam met omaeranderden stand, waardoor de Heemskerkers zeer verdiend een stap dichter bij het kampioenschap van 4 C zijn gekomen en IEV, op papier althans de bovenste plaats kan afschrijven. A V.V.B. verf' •ng* ihar* lüjelï* ,0 Vraagt voortaan MOLENAARS KINDER BLOEM ter vervanging van Molcnaar's Kinder meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molcnaar's Kinder- bloem is een zeer goed voedsel voor baby's en kinderen - licht verteerbaar, voedzaam en smakelijk. Uitsluitend ver krijgbaar op de rijstbonbene vens op de be- schuitbon (1 pak is 3 beschuit- bonnen Wellicht door de omzetting van het elftal, waardoor een betere schotvaardigheid van de voorhoede werd verkregen, is V.V.B. er op het Beverwijk-terrein in geslaagd, een flinke zege te behalen op C.S.V. Deze 51 uitslag was wel eenigszins geflatteerd ten opzichte van de krachtsverhouding, doch verciend is de overwinning zeker. Het meest frappante was wel, dat C.S V soms betere spelmomenten had dan de gast heeren. t De score had voor V.V.B. nog hooger kun nen zijn, gezien de legio kansen, vooral in de eerste helft. De Breesapers begonnen goed en een serie schoten van Bravenboer als middenvoor waren glanspunten in deze periode van V.V.B.-overwicht, dat er toe leidde, dat de C.S.V.-rechtsback niet kon wegwerken en de gastheeren de leiding te bezorgen door in eigen doel te trappen (1-0) *?j '°]r!ïï1K';kogel van Bravenboer stelde de lat op de proef en andere schoten gingen naast of juist over. Goed doorgeven van Aptroot had succes daar Bravenboer onhoudbaar kon inschieten (20). C.SV. werkte zich nu wat los, maar de Velser achterhoede, v. Vuuren en Clots, bedwon gen elk gevaar. Nog voor de rust bracht Zandbergen van dichtbij uit een goed geno men hoekschop den stand op 30. De pro ductiviteit van C.S.V. was ver te zoeken, hoewel het veldspel zeker beter was dan dat van V.V.B. Na de hervatting kwam C.S.V. beter voor den dag en aanvankelijk leek het, alsof de bordjes gedraaid zouden worden, toen de Castricummers tegen scoorden (31) De aanvallen waren echter van korten cuur, wat ook van invloed was op het tempo, dat nu daalde. De bal bleef voornamelijk op het middenveld en bij V.V.B. beging de half linie de fout het leder te lang bij zich te houden. Aptroot bezorgde zijn club nog twee doelpunten, terwijl Lantsink een straf- schap niet benutte, daar het zachte schot door C.S.V.'s doelman werd gestopt (51). WATERVLIET I SPEELDE NIET. Op verzoek van het hoofdstedelijke For- tuna I, dat, naar men ons mededeelde, niet met zijn sterkste twaalftal kon uitkomen in de ontmoeting tegen de Velsenaren te Am sterdam, is deze wedstrijd niet doorgegaan. Overigens een bevreemdend verzoek, waar door Watervliet I, indien deze ploeg kans had gezien Fortuna te verslaan, de volgende week op eigen terrein de gelegenheid het kampioenschap van de derde klasse Ned. Korfbalbond te behalen, aan zich ziet voor bijgaan. ZE WILDEN KOLEN STELEN. Twee inwoners van Velsen-Noord werden door de politie betrapt toen zij, zonder daar toe gerechtigd te zijn, bezig waren een zak met kolen uit een aan de halte Velsen- Hoogovens staanden spoorwagon te vullen. SANTPOORT Goede prestatie van T.V.S. Tijdens de Zondag in het gebouw van den Haarlemschen Kegelbond te Haarlem gehou den vereenigingswedstrijden, die door den Kennemer Turnkring waren georganiseerd, heeft de Turnvereeniging Santpoort zich weer goed geweerd. Duidelijk kwam tot uiting, dat T. V. S. over een bekwame leiding beschikt en er met animo is geoefend. Bij de knotsoefening werd met 33 punten op een eersten prijs beslag gelegd. Bij de rhythmische dans verwierf T.V.S. met 26 pun ten een derden prijs. FIETS ONTVREEMD. Een inwoner van Amsterdam deed bij de politie aangifte van diefstal van een rijwiel. De benadeelde had zijn fiets bij de particu liere rijwielstalling op het terrein van de Nederlandsche Spoorwegen te Santpoort- Station in bewaring gegeven. Er wordt een onderzoek ingesteld. Gymnastiek in woord en beeld. T.V.S. hield een filmavond. Ziedaar T.V.S.: een vereeniging, die zich niet door de tijdsomstandigheden heeft laten ontmoedigen en op een groote toename van het ledental kan bogen, een vereeni ging tevens die weet waarvoor zij werkt en hierdoor steeds op de juiste wijze aan den slag is, een vereeniging bovendien, die naar buiten dikwijls van zich doet spreken door goede prestaties zoowel persoonlijk als in clubverband en door een vlotte organisatie. Al deze factoren maken T.V.S. tot een ge zonde vereeniging en het behoefde daarom ook geen verwondering te verwekken, dat het bestuur het initiatief nam tot het hou den van een flink opgezetten filmavond. De bijeenkomst had Zaterdag in het Jeugdhuis te Santpoort-Dorp plaats. Er was veel belangstelling. De heer G. Hop, voor zitter van de Turnvereeniging Santpoort, sprak de inleidende woorden, waarbij hij vooral 'de donateurs, die hun trouw hebben bewezen, welkom heette. Het aantal leden en adspirant-leden is zoo groot geworden, dat er te Santpoort geen zaal is om allen te herbergen, waardoor er geen zaaluitvoering kan worden gegeven. De voorzitter uitte de hoop, dat er even als vorig jaar een openluchtuitvoering zal kunnen worden georganiseerd. Tenslotte deelde hij mede, dat de keifrturner J. de Graaf door omstandigheden verhinderd was de aangekondigde demonstratie te verzor gen. De aandacht werd hierna *op het witte doek gericht. De heer J. Brouwer, te Wor- merveer, vertoonde de door hem vervaar digde N.G.V.-film. Deze vormde geen slui tend geheel, doch -bestond uit zelfstandige one erdeelen, die echter een overzichtelijk 'beeld van het landelijk gymnastiekleven gaven. De opnamen, die door den heer Brouwer met enkele woorden werden toe gelicht, vergden veel tijd. zoodat het gevaar, dat buitenstaanders wel wat te veel van het goede zouden krijgen, niet denkbeeldig was. De films zijn evenwel, zooals duidelijk blijkt, voor de gymnastiekliefhebbers be doeld en hebben daarvoor ontegenzeggelijk een bijzondere waarde. Er werden bijvoor beeld overzichten van wedstrijden en de bondskeuruitvoeringen te Lochem gegeven, die heel wat fijne kneepjes demonstreerden. Zij toonden tevens de sfeer bij dergelijke evenementen. Technisch van groote betee- kenis waren de opnamen van persoonlijke verrichtingen, waaraan door de beste tur ners en turnsters is medegewerkt. Het zou te ver voeren indien we een vol- ledigen indruk van het vertoonde wilden geven. We moeten daarom overigens met enkele bijzonderheden volstaan. Er was een interessant filmpje over rhythmische gym nastiek, hetwelk de opzet en de mogelijk heden duidelijk maakte. Welk 'n volmaakte demonstratie zou een geluidsfilm kunnen brengen. Buitengewoon belangwekkend waren de opnamen van grondgymnastiek, beginnend met de inspiratie: spelletjes op straat van jongens en meisjes en dan toonend, dat dit tot honderden nattige en dikwijls vermake lijke oefeningen heeft geleid. Als geheel bezien was het filmprogramma zoo, dat we volmondig kunnen zeggen; T.V.S. heeft er goed aan gedaan dit te laten vertoonen. Er is nog een demonstratie door twee dames der vereeniging gegeven en boven dien heeft de heer Hop diploma's van den Kennemer Turnkring en van de onderlinge wedstrijden uitgereikt. In zijn slotwoord dankte de voorzitter den heer Brouwer voor zijn medewerking, in welk verband hij er aan herinnerde, dat het de bedoeling was geweest juist de leden te doen zien wat er door inspanninng en gestadig oefenen is te bereiken. De prettige mededeeling werd ge daan, dat er Zaterdag 11 Maart voor de jeugd van T.V.S. een filmbijeenkomst zal worden gehouden. Ook daarvoor zal veel belangstelling zijn! AGENDA. Maandag 7 Febr IJMUIDEN: Thalia- Theater: „5000 Mark belooning" (film), 7.30 uur. Dinsdag 8 Febr. IJMUIDEN: Thalia- Theater: „5000 Mark belooning" (film), 7.30 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3