■- Kaderopleiding Germaansche Landdienst. Eeuwen geleden trokken Nederlandsche koeren en handelaars naar het Oosten en vestigden zich in de steden of bouwdeji zich bóerenhoeven. Steden als Danzig en Marien- werder laten nog heden de Nederlandsche invloed in hun bouwstijl herkennen. Ook nu trekken weer jonge pioniers naar hét Oosten. In Danzig en Bromberg kan men hen in het blauwe jeugdstorm-hemd ontmoeten. In tótaal bevinden zich reeds 500 Nederlandsche jongens en meisjes in den Germaanschen Landdienst, om •het boerenwerk weer te leeren. Later zullen zij zich eigen hoeven bouwen en mede de grondslag leggen voor een. nieuwen Germaanschen boerenstand in deze gebieden. De jongens en meisjes zijn ondergebracht in kampen onder Nederland- siche leiding. Over enkele weken begint de opleiding van kampleiders(sters) voor den Germaanschen Landdienst. Zij die meenen hiervoor geschikt té zijn kunnen zich voor opleiding aanmel den. Leeftijd 1825 jaar. Aanmelden bij Germaansche Landdienst, Utrecht, Konings laan no. 9 Handel in varkens weer mogelijk. Blijkens een officieele publicatie, zal het vervoer van varkens met ingang van 8 Fe bruari a.s. weer mogelijk zijn, zij het onder bepaalde voorwaarden. Onder een nieuwe vervoersregeling men zie de officieele mededeeling is de handel in varkens, die op 10 Januari j.l. was «stopgezet, daarmede weer geopend. Taptemelk en taptemelkpoeder. Ofschoon in de aankondiging, dat voor een deel van het taptemelkrantsoen dezen win ter in het Westen des lands taptemelk-wals- poeder zal worden verstrekt. duidelijk is meegedeeld, dat deze maatregel voorloopig blijft gelden, blijkt er bij publiek en slijters misverstand te bestaan. Velen schijnen te denken, dat na de thans beëindigde distri butieperiode het taptemelkrantsoen van 1 liter weer geheel in den vorm van taptemelk kan worden verstrekt. Dat is niet het geval. Het taptemelk-walspoeder blijft tot nadere aankondiging deel uitmaken van het tapte melkrantsoen. Aanmelding voor den Landstorm. Voor de provincie Noord-Holland kunnen Nederlanders van 17 tot 45 jaar zich vervoegen voor inlichtingen en aanmeldingen bij den vertegenwoordiger van den Landstorm. Voor Alkmaar en omstreken eiken Maandag van 19 tot 21 uur. Kringhuis N.S.B., Parkstraat 3; voor Amsterdam en omstreken eiken Dins dag van 19 tot 21.30 uur district N.S.B., Jan Willem Brouwersplein 5; voor Haarlem en omstreken eiken Donderdag van 19 tot 21.30 uur kringhuis N.S.B., Paviljoenslaan 3. De duur der opleiding is vier maanden; zij die voor Arbeitseinsatz zijn aangewezen, worden vrijgesteld van uitzending. Oproep voor Rijksduitschers. Aan allen, die de Duitsche nationaliteit bezitten en totdusver nog geen vragenlijst hebben ontvangen, wordt aangeraden on verwijld bij de Ortsgruppe waaronder zij ressorteeren of bij het Deutsche Kreiswirt- schaftsamt een vragenlijst te gaan halen. Deze lijst moet duidelijk leesbaar (met blokletters) ingevuld en aldaar weer wor den ingeleverd. Zij, die verzuimen een der gelijk formulier in te vullen komen niet in aanmerking voor een nieuwe levensmidde lenkaart, aie begin Maart zal worden uitge reikt. BRAND BIJ MAATSCHAPPELIJK HULP BETOON TE AMSTERDAM. In den nacht van Donderdag op Vrijdag, om ongeveer twee uur, ontdekte men brand in het gebouw van het Centraal Bureau voor Maatschappelijk Hulpbetoon aan de Heeren gracht 174 nabij de Raadhuisstraat te Am sterdam. Ondanks de felheid van het vuur wist de brandweer uitbreiding van het ge vaar te voorkomen. Van het kantoorgebouw brandden de kel der, de gelijkstraatsche afdeeling en de eer ste en tweede étage aan de achterzijde geheel uit. De brand is ontstaan door het vlam vatten van houtwerk in den schoorsteen. PRIJSVRAAG VOOR PROZASCHETSEN IN HET WESTFRIESCH. Het hoofdbestuur van de West-Frieze-Styk heelt een prijsvraag uitgeschreven voor proza schetsen in het Westfriesch De mededingers zijn geheel vrij in hun keuze van onderwerp. De bijdragen dienen een lengte te hebben van tenmniste tien duizend woorden en ten hoogste vijftiendui zend. Het Westfriesch, dat gebruikt wordt door de inzenders, mag plaatselijk gekleurd zijn. dat wil zeggen dat inzendingen b.v. in de dialecten van Egmond, Enkhuizen, Texel, de Zaanstreek of Volendam enz. evenzeer mede zullen dingen als inzendingen die in het algemeene Westfriesch gesteld zijn. De inzendingen moeten vóór 3 April 1944 aan het algemeen secretariaat van de West- Frieze-Styk, Buurt 128, de Beemster, ont vangen zijn. AGENDA VOOR HAARLEM DINSDAG 8 FEBR. Gem. Concertzaal: concert Rott. Philh. Orkest, solist Jan Keessen viool, 7 u. Muziekzaal Brinkmann: liederen- avond Kammersanger Fritz Harlan, 7 u. Rem brandt: „Als mannen liegen" (tooneel) 2.30 en 7.30 u. Palace: „De vrouw der zonde" (18 j.), 2 en 8 u. Luxor: „Dr. Crippen aan boord" (18 j.) 2.30 en 8 u. Frans Hals: „Het geval Styx" (18 J-), 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Een vrouw gaat naar de tropen" (14 j.) 2.30 en 8 uur. "WOENSDAG 9 FEBR. Stadsschouwburg: „Melodie en Rythme", 7.15 u. Muziekzaal Brinkmann: lezing dr. A. v. d. Boom over de St. Pieterskerk te Rome, 7.30 u. Gem. Concert zaal: concert mannenkoor „Proza en Poëzie" 7 u. Bioscopen: zie Dinsdag. Hoofdredacteur: F. C. Derks Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J J E van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W.' van Om men, Heemstede. Jubileum „De Voorzorg" De heer J. v. Daale hartelijk gehuldigd. Het bestuur van de woningbouwver- eeniging „De Voorzorg", doch in het bij zonder de voorzitter, de heer J. van Daale, hebben Maandagmiddag tijdens de re ceptie, gehouden in hotel Lion d'Or, ter gelegenheid van het vijf en twinitg jarig bestaan, ondervonden, dat het werk in brceden kring op hoogen prijs is gesteld- De heer Van Daale, die zijn functie 25 jaar waarneemt, kreeg gelegenheid een terug blik te werpen op de periode, waarin weinig aan de volkshuisvesting werd gedaan. Ook de toekomst heeft zijn belangstelling en de volle aandacht van het bestuur. Dat blijkt b.v. uit de plannen, om aan den Vondelweg woningen te bouwen en uit het voornemen om ouden van dagen een gerieflijke woning te bezorgen. Namens den burgemeester verscheen ter receptie dr. A. H i d d e m a, wethouder van sociale zaken, die de gelukwenschen over bracht. De heer E. v. d. Wall voerde het woord voor de leden van den Raad van Commis sarissen en richtte zich in het bijzonder tot, den jubileerenden voorzitter, wien hij toe- wenschte nog een aantal jaren van arbeid ter bevordering van de volksgezondheid. „De Voorzorg" heeft een actief bestuur, dat altijd gereed staat voor hen, die in de woningen gehuisvest zijn. De huizen worden doorloo pend onderhouden en zoo noodig verbeterd. Het is te begrijpen, dat de raad van commis sarissen do resultaten met genoegen gade slaat. Ook sprak de heer Van de Wall woor den van gelukwensch aan het adres van mr. R. C Bakhuizen van den Brink, die 25 jaar lid van den raad van commissarissen is, doch de receptie niet kon bijwonen. De voorzitter van den Nationalen Woning raad, de heer L. van der Wal, merkte op, dat bij een jubileum een blik in het verleden geworpen wordt. In het verre verleden, waar mee spr. de periode vóór 1900 bedoelde, ont brak er nog veel aan de volkshuisvesting. Toen de arbeiderswijken vernieuwd werden, dan was het de bedoeling van de bouwers, om wat te verdienen en hoe het verder met de woningen ging, interesseerde hen niet. Welk een verbetering is er ontstaan na de invoering van de Woningwet, een der beste wetten op het gebied der sociale maatregelen. Vooral na den vorigen oorlog ontstonden er woningbouwvereenigingen, welke voorzagen in den woningnood. In de periode 1920'30 faalde het particulier initiatief, dat echter daarna weer op den voorgrond wenschte te komen. Het gemeenschapsbesef wordt echter in deze het beste gediend door de woning bouwvereenigingen. Voor de besturen blijft daarom een mooie taak weggelegd en spr. hoopte, dat de jubileerende vereeniging met eveneveel belangstelling zal blijven voort- werken. Vervolgens richtte spr. zich tot den heer Van Daale en bood hem als waardeering voor den arbeid ten behoeve der volkshuis vesting verricht, een glazen schaal aan.. Ook sprak de heer Van der Wal in hartelijke be woordingen over het feit, dat mr. Bakhuizen van den Brink, die weliswaar buiten den kring der bewoners van woningbouwvereeni gingen staat, reeds 25 jaar zijn medewerking verleent. Namens de federatie van Haarlemsche Wo ningbouwvereenigingen bood de voorzitter, de heer W. C. van Kampen, de geluk wenschen over en wenschte ook de heeren Van Daale en Bakhuizen van den Brink ge luk De periode van 19191944 is niet gemak kelijk geweest, doch er wacht nog een be langrijke taak. nu er weer een tekort aan woningen is. Spr. bracht dank voor hetgeen het bestuur gedaan heeft ten behoeve van arbeiders en bood namens de aangesloten ver- eenigingen twee etsen aan, waaronder een fraaie kleurets van De Waag en omgeving. Vervolgens voerden het woord de heeren P. S t r ij b o s c h, namens „Sint Jozef"; W. D ij k s t r a, namens „Onze Woning"; M. d e Braai, voorzitter van de woningstichting „Patrimonium"; J. F. S n o e k s, voorzitter van „Spaarnoog" en A. J. van der Ploeg, namens de vereeniging „De Voorzorg" uit Beverwijk. Een aardige attentie was het, toen twee be woners naar voren traden, om een schilder stuk namens alle leden der vereeniging aan te bieden. Verder waren op de receptie aanwezig de heeren H. H. Kuhlemeier en J. H. Hensen, ambtenaren van Bouw en Woningtoezicht, en vertegenwoordigers van de woning bouwver- eenigingen St. Bavo, Eigen Woning, Gem. personeel, Luctor et Emergo, Ons Belang, Het Oosten, Volkshuisvesting, Zorgvliet en Vooruitgang. Jan Wiegman xestig jaar. Vrijdag 11 Februari a.s. hoopt een geziene figuur uit de Haarlemsche kunstenaarswereld, Jan Wiegman, zijn zestigsten verjaardag te vieren. Als kunstschilder is Jan Wiegman geen on bekende, maar bovenal yerwierf hij zich naam als illustrator. In den loop der jaren zijn tal van boeken verschenen, die Wiegman van illustraties voorzag en men mag zeggen, dat vooral zijn silhouetten bij oud en jong terecht groote populariteit genieten. Ook als schimmensnijder heeft Jan Wiegman zijn ta lenten getoond en menigeen bewaart de beste herinneringen aan de schimmenvertooningen der „Waghespelers", van welk gezelschap Wiegman een eerste kracht uitmaakte. In ket Haarlemsche schilder- en teeken collega „Kunst Zij Ons Doel" is Jan Wiegman een gewaardeerde figuur. Sinds verscheidene jaren heeft hij zitting in het bestuur en als commissaris voor de kunstbeschouwing be wijst hij zijn vereeniging uitstekende diensten. Bij feestelijkheden in het sehildersgenoot- schap toont hij steeds zijn organiseerende en stuwende kracht en menige gedenkwaardige gebeurtenis werd met een berijmde kroniek van Jan Wiegman opgeluisterd. Het is daar om wel jammer, dat de tijdsomstandigheden het niet toelaten dezen sympathieken kunste naar bij zijn zestigsten verjaardag een hem passende huldiging te bereiden, hetgeen niet wegneemt, dat de heer Wiegman in zijn wo ning aan de Bosboom Toussaintlaan 35 te Heemstede, a.s. Vrijdag ongetwijfeld vele blijken van genegenheid zal ontvangen. „Florentiner Brokat" „Deutsches Theater" - Stadsschouwburg. Het opvoeren van een Italiaansch stuk; in het bijzonder van een blijspel, door Noordelin gen, biedt buitengewone moeilijkheden. Hoe die verrukkelijk licht toets, het sprankelende dat het stuk heeft, alleen al doordat het in het Italiaansch geschreven werd, weer te geven in de zwaardere, stroeve sprake uit het Noor den? Mogelijk is het, we hebben het Maandag gezien, maar welk een studie, welk een nauw keurig inleven in den geest van het origineel, welk een regie is er vereischt om dien verruk kelijk luchthartigen sfeer van het oude Flo rence te kunnen scheppen. Aan den anderen kant: vindt zulk een vol ledig tendenzloos stuk met zijn volkomen amoreele figuren, voor wie het leven louter een spelletje is, niet juist bij ons, zwaartillen de probleemvorschers uit het Noorden, een nog dankbaarder onthaal dan in het land waar het geschreven werd? Voelen we het niet als een bevrijding om eens twee uren volledig probleemloos en ongeremd vroolijk te ziin? Giovanni Torzano's succes met zijn blijspelen buiten zijn vaderland, vooral in Duitschland, wijst daar op. De schrijver staat als nauwelijks een ander de kunst om een leuke intrige te spinnen, waaromheen hij zijn vlot getypeerde personen groepeert. Waarna hij u alles op dient in de heerlijke saus van een fleurige milieu-schildering. Madonna Oretta is geen voorbeeld van hu welijkstrouw. Haar sukkel van een man, veel ouder dan zij, kan ze gemakkelijk bedotten een paar minnaars tegelijk daar ziet ze niet tegen op. Maar 't is haar alles slechts spel. Tot zij den graaf di San Gomignano te zien krijgt, op wien zij werkelijk verlieft. Edoch, bedoelde graaf heeft al een minnares, aan wie hij ge noeg heeft en die hij volkomen vertrouwt. Het toeval wli dat deze dame in Oretta's winkel komt om brocaat te koopen. Maar het stuk dat zij wenscht heeft Oretta voor zich zelf bestemd zij geeft 't niet af; Genovieffa gaat woedend weg en beklaagt zich bij den graaf. Deze komt onmiddellijk naar den win kel om het brocaat toch nog te bemachtigen en Oretta de les te lezen. Het loopt echter anders dan hij verwachtte; niet alleen dat de geslepen dame hem met een kluitje in het riet weet te sturen, ze slaagt er ook in zijn wan trouwen tegenover zijn geliefde op te wekken. Tijdens zijn afwezigheid verschijnt Oretta als jongeman verkleed bij Genovieffa, die zij op vérgaande wijze het hof maakt. Daar komt de graaf binnen en betrapt de „gelieven". Zijn trouwelooze minnares wijst hij de deur. Oretta lijkt haar doel bereikt te hebben. Maar haar straf blijft niet uit: de graaf, die alle vrouwen is gaan wantrouwen, besluit er niet één goede geliefde maar meer minnaressen van wat goed- kooper allooi op na te gaan houden.Hoe Oretta hem ook hiervan geneest om tenslotte haar doei te bereiken, wordt pas in het laatste be drijf op een allerleukste manier aanschouwe lijk gemaakt. Madonna Oretta's rol kon wel moeilijk aan een betere kracht dan Cissie Henkell toever trouwd worden. Al de charme van figuur, ge laat en beweging, heel het rijke register van intonatie en gebaar bracht zij er bij te pas. Graaf di San Gemignano van Joachim Ernst, een edelman zoo weggeloopen van een 16de- eeuwsch schilderij, was waardig, mannelijk, beminnelijk, kortom zooals hij zijn moet. Michael Arcos, dien we tot nu toe vooral zagen in ironisch getinte rollen van een veelal langzaam tempo, voldeed ook als pantoffelheld en hoorndrager buitengewoon. Spelleiding, decor en costumeering waren boven allen lof verheven. B. VEURMAN. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Woensdag de beurt aan het restant van de letter M vanaf Mey en N. GEVONDEN VOORWERPEN. Bont, Wegant, Verspronckweg 91; beursje met inh., Kensen, Spionkopstraat 23; boekje. Bureau van Politie, Smedestraat 9; handschoen, v. Zijp, M. v. Heemskerkstraat 31; hoed, Boersma, de Clercqstraat 101; hoeden, v. d. Horst, Parklaan 24; hond. v. oGrkum, v. Nesstraat 91; hand schoen, Plomp. 2e Hoogerwoerdstraat 52; hoed. Hazelzet, Schoterboschstraat 10; hoed. Haak, Pleiadenstraat 11; kousen, Springveld, Schoter- weg 220; klompen. Bureau van Politie, Smede straat 9, mof, Brink, Indischestraat 56; porte feuille met inh., v. Poelgeest, Klarenbeekstraat 59 rd.; portemonnaie met inh., v. Veen. Hierony- mus van Alphenstraat 22; rozenkrans, Twisk. Jan Steenstraat 8; schoen, v. Rijn, Lange Heeren straat 4 rd.; schoen, De Nijs, Kerkplein 32; tasch. Heins, Lange Margarethastraat 38; tabakszak met intti., Bureau van Politie. Smedestraat 9; vel. Mos- sinkhof, Duvenvoordestraat 120, want, Dollee, Middenweg 6; want. Konings, Besoekistraat 16: bril, v. Ameijden, Middellaan 8; bril, Bureau van Politie, Smedestraat 9; étui, Wassenaar, Delft kade 6; geld, Kraayer, Coltermanstraat 11 rd.; handschoenen, Konijnenberg, Tetterodestraat 50; handschoen. Prent, Adr. de Jongestraat 33; hoed v. Meurs, Oost-Indiëstraat 122; hoed,Blauw, Beu kenstraat 3; 'hoofddoek, Diesens, Stuijvesantstr. 13; hoed, Vermeulen, GijSbr. v. Aemstelstraat 40; hoed, HeerkenThijssen, Plein 13; hoed, Berens, Florapark 13; handschoen, Lucas, Nieuwe Kerk plein 28; kistje. Fiege. Gouwstraat 44; mutsje, Teeken, Louise de Collignylaan 16; portefeuille, v. d. Hoorn, Tulpenstraat 3 zw.; portemonnaie met 'inh., Peters, Damaststraat 33; portemonnaie met inh.. Pols, Koninginneweg 44; jongenspet, v. Andel, Allanstraat 76; portemonanie met inh., v. Herwaarden, KI. Houtstraat 66 rd.: tasch met inh.. Op de Kelder, Ted. v. Berkhoutstraat 7 rd.; tasohje met mh„ Bureau van Politie, Smedestr. 9; want, v. Looy, Wilgenstraat 92; wanten, Da niels, Trompstraat 25. SPORT EN WEDSTRIJDEN Dammen ST. BAVO (HEEMSTEDE) KAMPIOEN. Zondagmiddag speelde St. Bavo te Heemstede tegen T.E.P. uit Haarlem. Ook hier bleek St. Bavo, hoewel met eenige invallers spelend, verre de sterkere. De uitslag werd 164, waar door de Heemsteedsche club beslag legde op den kampioenstitel der le kl. Ned. Dambond afd. Kennemerland. Na afloop werden de win naars gelukgewenscht, waarna de voorzitter, de heer J. Warmerdam, de spelers dankte voor hun prestatie. Gymnastiek WEDSTRIJD K.T.K. Zondagmiddag werd onder leiding van den heer F. Bischot in het H.K.B.-gebouw door den Kennemer Turnkring een vereenigingswedstrijd in vrije oefeningen e.d. gehouden. Jury-leden waren de heeren A. Metz (Leiden), J. J. Poll (Wormerveer), J. v. d. d. Reijden (Amsterdam) en J. Schoonberger (Zaandam). Voor dezen wedstrijd bestond zoo danige belangstelling (de zaal kon slechts 40% van de gegadigden bevatten), dat een gedeel telijke herhaling annex een belangwekkende lezing in het voornemen ligt. Gemiddeld bleek de wedstrijd op iets lager peil dan de vorige soortgelijke, maar daartegenover stond, dat nu de beste nummers hooger geschat mochten worden dan die van vorigen keer. Ook nu wa ren er slechts enkele afdeelingen, die het niet tot een derden prijs (voor minstens 60% van het totaal aantal punten) wisten te brengen. Een tweede-prijs kon worden verkregen bij een minimum van 70 van het totaal en een eerste bij een minimum van 75 Tien afdee lingen voldeden aan de eischen en zij lieten dan ook nummers zien, die het geheel tot een keur-uitvoering stempelden. De uitslagen luidden: Dames: 1. T.V.S. met knotsoefening 33 p. (le prijs); 2. Concordia met hoepeloefening 31 p. (le prijs); 3. Gratia-Plato met grondgymnastiek 29y2 p. (2e prijs); 4. Turn lust H. met vrije oefening 28'/; p. (2e prijs); 5. Turnlust B. met knotszwaaien 28 p. (2e prijs); 6. T.V.S. met rhythmischen dans 26 p. (3e prijs) 7. Turnlust B. met bewegingsstudie »24'/i p. (3e prijs). Dames-senioren: 1. Turnlust B. met vrije oefening 28 p. (2e prijs). Heeren: 1. Bato met vrije oefening 33'/? p. (le prijs). 2. Turnlust B. met grondgymnastiek 31 p. (le prijs). Tennis PROPAGANDA VOOR DE TENNIS-SPORT. Op initiatief van de Stichting Heemsteed sche Sportparken is Zaterdagmiddag in het restaurant van het Sportpark een propaganda- middag gehouden meer speciaal bedoeld ter bevordering der tennissport. In zijn openingswoord zeide de heer C. A. Schipper, ambtenaar voor de sport, dankbaar te zijn dat zoovelen aan de uitnoodiging had den gevolg gegeven. De heer C. Vreedenburgh, propagandist van den N.L.T.B. sprak zeer waardeerend over de medewerking van het gemeentebestuur van Heemstede, dat daar mede het actief deelnemen aan de tennissport bevordert. Spr. wilde hier geen propaganda maken voor het aansluiten bij den tennisbond, doch alleen zich bepalen tot het bevorderen van het spelpeil in al haar geledingen. Hij gaf een uitvoerige uiteenzetting van het spel. Velen meenen al iets te kunnen, als zij een slag geven waarbij de bal maar „in" blijft. Men moet gelooven verder te kunnen komen. En dan veel over tennissen lezen en het ge- lezene in, toepassing brengen. Verder gaf spr. den raad, wedstrijden te gaan zien om het spel en iets over te hebben voor een oefenmeester. De heer C. M. M. Constandse behandelde vervolgens de techniek van het spel, waarna eenige films o.a. het spel van Kea Bouman, Miss Wils, Tilden en eenige wedstrijdfrag menten lieten zien. Voor de aanwezigen, die met groote aandacht sprekers en films volg den, was het een leerzame middag. De diiinst Lichamelijke Opvoeding en Sport der N.S.B. organiseerde in het ge bouw der Amsterdamsche Sportgemeen- schap een schermwedstrijd. Eenige leden van den Nationalen Jeugdstorm meten eikaars krachten. (C.N.F./Schipper Pax c) RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 9 FEBRUARI 1944. HILVERSUM I, 414 4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Grogr. Overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Och- tendcooncert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Omroeporkest en solisten. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Orkest Francis Keth. 10.45 Boeken van in zicht. 11.00 „Zanglust". 11.30 Piano voordracht. 12.00 Almanak. 12.15 Ork. Gerard van Krevelen. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt.... 13.10 Orkest Gregor Serban. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Rotterdamsch pianokwartet. 15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Halfweg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor jonge menschen. 18.00 BNO Brabantsch praatje. 18.05 Vervulde wenschen. 18.45 Ervaringen van een distributieambtenaar. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Het Omroep Symp.honie Orkest en solisten. 19.45 De familie Speelman. 20.15 Het Omroep Symphonie Orkest en soliste. 21.00 Uit 't jonge hart. 22.00 B NO Nieuws- en cult, berichten. 22.1524.00 Van de eene melodie in de andere. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Ork. Adalbert Lutter. 18.00 Het Berlijnsch Philharmonisch Orkest. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Musette- orkest en soliste. 19.45 Theo Uden Masman. 20.15 Onze hond in oorlogstijd. 20.30 Amusementsor kest en soliste. 21.15 Strijkkwartet. 21.45 Avond wijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. Verduisteren: van 17.45 tot 8.00 uur 9 Febr.: zon op 8.10, onder 17.40 uur maan onder 8.28, op 17.56 uur (6.29 uur V.M.) 10 Febr.: zon op 8.08, onder 17.41 uur maan onder 8.55, op 19.01 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2