L RONA 25 resp. 50 cis. Groningen IJMUIDEN Aanhangwagen belaagde gevel. Dezer dagen trok in de Kalverstraat te IJmuiden-Oost een eigenaardig voorval de aandacht. Een door een inwoner van Haarlem bestuurde luxe auto, gevolgd door een met zand geladen aanhangwagen, reed er met een matige snelheid, toen de koppeling van de aanhangwagen losschoot. Het gevolg was, dat laatstbedoeld vervoermiddel tegen den gevel van een bloemenmagazijn reed, welke zoo zwaar beschadigd werd, dat er gevaar voor instorting bestond. Openbare Werken werd daarom van het gebeurde in kennis gesteld. Bovendien is een voor het magazijn staande lantaarnpaal afgeknapt. De politie heeft pro ces-verbaal opgemaakt. Inbraak zonder buit. In het laatst van de vorige week is er des nachts in de Amsterdamsche Vleeschhouwerij aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost ingebroken. De onbekende daders hebben zich via het z.g. bovenlicht van de straatdeur toegang verschaft Vastgesteld is, dat zij den winkel door de openslaande deuren, die op het erf uitkomen, hebben verlaten. Het eigenaardige is, dat er niets wordt ver mist. De inbrekers hebben zich dus veel moeite en risico moeten getroosten zonder iets te kun nen bereiken. De politie stelt een onderzoek in. Kaashandelaar benadeeld. Levensmiddelen ontvreemd. Een bakfiets van een in de Gerard Dou- straat wonenden kaashandelaar stond gedu rende enkele minuten onbeheerd in de Ruys- daelstraat te IJmuiden-Oost. Een onbekende heeft van de gelegenheid gebruik gemaakt om zich op brutale wijze een hoeveelheid levens middelen toe te eigenen. Het is duidelijk, dat de kaashandelaar hierdoor ernstig' is gedu peerd. Ontvreemd zijn vijftien pakjes marga rine van 1/4 kilogram elk, vijftien pakjes bak- en braadvet van 1/5 kilogram elk en vijf kilogram volvette Goudsche kaas. Er is aan gifte bij de politie gedaan, die een onderzoek instelt. Insluiper ontvreemdde margarine. De lieden, die het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen, blijken steeds brutaler te worden, nu zij hun buit over het algemeen gemakkelijk en tegen een flinken prijs van de hand kunnen doen. In een filiaal van de Melkinrichting Velsen aan de Tuinderstraat te IJmuiden-Oost is een insluiper er Zaterdag in geslaagd zich van vier pakjes margarine van 1/4 kilogram, elk, meester te maken. De politie stelt een onderzoek in. Intusschen be wijst dit voorval weer, dat men steeds op zijn hoede dient te zijn. Wandelsport. Een flink aantal leden van de IJmuider wandelsportvereenigingen De Kennemer Ja gers en De Stormvogels heeft Zondag aan een stedenschoontocht te Amsterdam deelgenomen. Het parcours was met zorg samengesteld; de V.V.V. Amsterdam zorgde voor een beknopte, maar volkomen verantwoorde toelichting. De tocht leidde langs talrijke historische plekjes in de hoofdstad, waarbij de aandacht naar be kende gebouwen en andere bezienswaardighe den uitging. De wandelaars konden dus een goeden indruk verkrijgen van hetgeen Amster dam, uit historisch oogpunt bezien, heeft te bieden. Zooals steeds liet de stemming onder de vele deelnemers bij dezen geheel aan zijn doel be- antwoordenden tocht niets te wenschen over. Van de vier stedenschoonserietochten rest nu nog die te Utrecht. Ongetwijfeld zal ook hier voor de noodige belangstelling aan den dag worden gelegd. Weer groote Waterloo-zege. In den uitwedstrijd tegen V.S.V. 4 heeft Waterloo weer eens ten overvloede bewezen in een hoogere afdeeling thuis te behooren. Het V.S.V.-elftal was een gewillig slachtoffer. Stuk voor stuk deden de V.S.V.'ers hun best, doch het spel van Waterloo was superieur. De rust ging met een 0-5 voorsprong van Waterloo in. In de tweede helft was er het zelfde spelbeeld, Waterloo scoorde nog vier maal. De V.S.V.'ers wisten door een penalty de eer te redden. Het einde kwam dus met 1-9. VELSEN SUCCESSEN KENNEMEK PLUIMVEE- VEREENIGING. Eenige leden van de Kennemer Pl-uim- veevereeniging, welke deelnamen aan de Zaterdag en Zondag in het Concertgebouw te Haarlem gehouden Pluimveetentoonstel ling van de Pluimveevereeniging „Haarlem" hebben wederom prachtige successen be haald. Vooral in de afdeeling hoenders kwa men onze plaatsgenooten goed voor den dag en behaalden de vier leden, die hun vederdragers tentoonstelden niet minder dan elf eerste prijzen met totaal 19 inzen dingen. De konijnentelers, eveneens vier in getal konden met hun 7 inzendingen thans geen eersten prijs bemachtigen. De successen waren: Konijnen: S. van Driel, 2 inzendingen, een tweede prijs zeer goed en een zesde prijs goed; K. Stiemer, 1 inzend, beoordee ling: goed; B. H. Vink, 3 inzend, één beoor deeling vrij goed en een beoordeeling best; J. W. Koet, 1 inzend, tweede prijs goed. Hoenders: B. W. F. R. Jonker, 9 inzen dingen, drie eerste prijzen zeer goed; twee eerste prijzen goed, drie tweede prijzen goed en een derde prijs; B. R. Suyk, 5 inzend., een eerste prijs zeer goed, twee eerste prij zen goed en twee tweede prijzen goed; J. J. Suyk, 3 inzend, een eerste prijs zeer goed, een eerste prijs goed en een tweede prijs goed; J. J. Koek, 2 inzend, een eerste prijs goed en een tweede prijs goed. In aanmerking genomen, dat het totaal aantal inzendingen op deze tentoonstelling 3200 bedroeg, waarvan 500 hoenders en 2700 konijnen, is het resultaat voor de Ken nemer Pluimveevereeniging alleszins fraai en kan met de hoenders vooral zeker nog menige mooie prestatie worden behaald. HANDBALCLUB „IJMOND". Van de vier elftallen der Handbalver- eeniging „IJmond" is slechts het eerste van de dames in actie geweest. De ontmoeting tegen de Zandvoortsche dames van O.S.S. I werd gespeeld te Haarlem. Het was bijna onmiddellijk na den aan vang te bemerken, dat O.S.S. over een ge vaarlijken aanval beschikte, die het de IJmond-verdediging behoorlijk lastig maak te en het vorderde dan ook eenigen tijd alvorens de Velser-achterhoede zich had aangepast. In deze periode zagen de Zand- voortschen kans de leiding te nemen door een schot van hun middenvoor in den hoek van het doel (10). Een goede tegenaanval van IJmond had succes toen mej. T. Struik de partijen weer op gelijken voet bracht. Desondanks behield O.S.S. een weinig over wicht en even voor de rust had dit tot ge volg, dat opnieuw de IJmond-keepster werd gepasseerd 2<1). Na de hervatting bleek de IJmond-ach- terhoede den goeden vorm te hebben gevon den en de aanvallen van O.S.S. kranig af te weren. De aanvalslinie der Velser dames, die nu meer steun kreeg ook van de mid- denlinie, deed nu beter werk. Er werd aar dig gecombineerd en de aanvallen, die ont wikkeld werden, droegen een meer gevaar lijk karakter. De gelijkmaker kwam vrij spoedig en nadat over en weer afwisselende kansen ontstonden, was het tenslotte op nieuw mej. Struik, die even voor het einde het derde doelpunt wist te scoren en daar mede haar club de overwinning te bezorgen. 25 JAAR BIJ „DE PLAATWELLERIJ". Het jubileum van den heer F. Geissler, die Maandag gedurende een kwart eeuw in dienst was bij de N.V. „De Plaatwellerij" v.h. Olie en Gonnermann is niet onopge merkt voorbijgegaan. De jubilaris, aie als pijpleidingmonteur aan het bedrijf werkzaam is, werd des mor gens op het directiekantoor ontvangen. In tegenwoordigheid van de heeren P. Altena, procuratiehouder en P. Kok, algemeen be drijfsleider, uitte de heer J. D. B. Olie, di recteur, zich in een hartelijke toespraak, daarbij de goede arbeidskwaliteiten van den heer Geissler belichtend. Vervolgens wenschte spreker: dat de jubilaris nog vele jaren zijn beste krachten aan het bedrijf mocht geven. Een enveloppe getuigde voorts van de erkentelijkheid en waardeering voor den jubilaris, die tevens te zijnen huize een prachtige, kostbare bloemenmand van zijn directie ontving.' En waar ook de collega's zich niet onbetuigd lieten, werd het mede door de vele persoonlijke gelukwenschen een mooie herdenkingsdag voor den jubila ris en zijn familie. TRAINING „SUOMI". Daar de gymnastiekzaal der Chr. school aan de Van Langeveldstraat heden- en Woensdagavond voor andere doeleinden wordt gebezigd, zullen respectievelijk de dames- en heerenoefenuren van de H.A.V. „Suomi" deze week niet doorgaan. Echter zal de training voor beide groepen op de bekende uren de volgende week weer normaal plaats hebben. BEVERWIJK BRIDGEDRIVE „DE GIETELING". De Bridgeclub van de Vereeniging „De Gieteling", welke zich steeds in een flinke belangstelling mag verheugen, hetgeen zeker een gevolg is van de prettige sfeer, die tij dens de wedstrijden en de competitie heerscht, zal binnenkort de competitie be ëindigen met de slotwedstrijden. Overwogen wordt, daar het seizoen hiertoe nog tijd genoeg biedt, alsnog een voorjaarscompeti tie in te lasschen. Voor Zaterdag wordt echter nog de maan- delijksche bridgedrive georganiseerd voor de leden onderling, waaraan als gewoonlijk weer aardige prijzen zijn verbonden. KINDERMIDDAG „DE IJZEREN VOORN". De Hoogoven Hengelaarsclub „De IJzeren Voorn" organiseert Zaterdag een kinder middag in het Kennemer Theater. Het ligt in het voornemen van het be stuur om aan de kinderen van de leden eenige aardige films te vertoonen, zoodat zij op enkele prettige uurtjes worden vergast. KALEIDOSCOOPAVOND HOOGOVEN- STATEN. Op veler verzoek zal Zaterdag 12 Februari opnieuw een kaleidoscoopavond van de per- soneelvereeniging Hoogovenstaten worden ge houden. Dit is reeds de derde maal, dat hier voor de aandacht wordt gevraagd. De bijeen komst heelt plaats in het Kennemer Theater te Beverwijk en begint te zeven uur. HOOGOVEN-STATEN. De gehouden kaleidoscoopavonden van de Vereeniging Hoogoven-Staten blijken zulk een groote belangstelling te hebben, dat de organisatoren besloten hebben nog een derde uitvoering te geven, hetgeen op veel vuldig verzoek geschiedt. Evenals de vorige avonden zal ook deze in het Kennemer Theater plaats vinden en wel te 7 uur op Zaterdag 12 Februari. MAX BLOKZIJL IN HET KENNEMER THEATER. Heden-, Dinsdagavond zal de bekende radiospreker van het politieke weekpraatje, Max Blokzijl, spreken in het Kennemer Theater, Het ligt in het voornemen na de pauze vragen te beantwoorden. GEVONDEN EN VERLOREN VOORWERPEN. Gevonden: een portefeuille met inhoud, sleutel, hangertje, zw. heerenhoed, dames rijwiel, liomaatschapkaart Hoogovenstaten, huissleutel, portemonnaie met inh., passer étui, zw. heerenwant, dameswant, kinder wantje, heerenhoed, want, donkerblauwe portemonnaie met inli., sleutelring met vier sleutels, heerenhoed, bruine kinderporte- monnaie, hoes van parapluie. Verloren: een spaarkaart, jeugdkaart N.S,. actetasch, foxterrier, zilverbon a ƒ2,50, zw. zeildoeken portefeuille met inh., stem peltje, bruine hoed. dameshorloge, ceintuur, portefeuille met inhoud. SANTPOORT Gehavend Terrasvogels verloor in Den Helder. Terrasvogels, dat practisch met vier in vallers naar Den Helder vertrok, heeft het tegen de kampioensclub niet kunnen bol werken. Met deze gehavende ploeg was den Santpoorters de nederlaag tevoren reeds ver zekerd. Het resultaat is hoofdzakelijk te wij ten aan de slecht stuwende middenlinie, want de voorhoede, die geheel op zich zelf was aangewezen, kreeg hierdoor heel weinig ge legenheid tot schieten, een factor, welke voor al tegen een elftal als Helder dringend nood zakelijk is. Vooral de vleugels der Vogels wisten maar weinig succes te boeken tegen de hechte achterhoede van de gastheeren. De Santpoorters konden niet tippen aan het open spel en het zuiver plaatsen van de tegen partij. Voor den wedstrijd begon bood de aan voerder van Terrasvogels Helders aanvoer der wegens het kampioenschap van diens ploeg bloemen aan. Na den aftrap bleek al direct dat Helder in kampioensvorm was. Zij ontwikkelde dadelijk prachtig open spel, waardoor de Santpoorters geheel in de schaduw werden gezet. Terrasvogels had trou wens last van den door het harde veld effect vollen bal. Binnen een half uur slaagde Helder er in tweemaal te scoren; het tweede doel punt was te houden geweest. Na de thee werd er bij de Vogels minder gepraat en beter gevoetbald. Desondanks was Helders voorsprong tot 40 vergroot, toen er een half uur in de tweede helft was ge speeld ook ditmaal hadden de Santpoor ters één doelpunt moeten voorkomen. Nadat de middenlinie wat meer naar voren was ge komen kon de voorhoede eens flink door zetten, waardoor de middenvoor de eer van Terrasvogels kon redden (41). Met dezen wel wat geflatteerden stand kwam het einde. Er werd sportief gespeeld, zoodat de scheids rechter. die overigens goed leidde, weinig moeilijk werk behoefde te verrichten. Gelijk spel van Santpoort. 41 achterstand ingehaald. Santpoort heeft Zondag te Amsterdam een vriendschappelijken wedstrijd gespeeld tegen De Spartaan. Het was een nuttige oefening, welke met een gelijk spel (4—4) eindigde. De Spartaan trapte af en zonder dat een Santpoort-speler er aan te pas kwam werd de bal reeds achter doelman Stet gedepo neerd (10). Hierna bleef De Spartaan steeds aanvallen en door toedoen van den midden voor wist zij den stand binnen vijftien mi nuten op 30 te brengen. Santpoort, die met vier invallers in zijn voorhoede speelde, ondernam enkele aanval len, waarvan J. Nijssen er een wist te gebrui ken (31). Met dezen stand ging de rust in. In de tweede helft zagen wij hetzelfde spel beeld. De Spartaan wist zijn voorsprong door tóedoen van zijn middenvoor op 41 te bren gen. Er waren nog twintig minuten te spelen en het leek er op, dat Santpoort met een ge- lijkluidenden uitslag genoegen zou moeten nemen. De Santpoorters dachter er echter anders over. Wij zagen eensklaps een her boren elftal. C. Tromp beheerschte het ge- heele middenveld en zette zijn voorhoede aan het werk. Een aanval van rechts, gevolgd door een voorzet, gaf Bakkum gelegenheid het leder ineens in het doel te deponeeren (42). Direct kwam er weer een aanval van rechts, waarna Bakkum keurig inkopte (43). Nog vijf minuten restten Santpoort om ge lijk te maken. De spelers zetten de tanden op elkaar, opnieuw ontstond er een aanval van den rechtervleugel, een voorzet volgde en met een formidabelen onhoudbaren kopbal had Bakkum succes (44). Hierna kondigde de scheidsrechter, welke een gemakkelijke taak had direct het einde \%n den wedstrijd aan. Uitreiking distributiebescheiden. De nieuwe distributiebescheiden zullen van Woensdag 9 Febr. tot en met Maandag 14 Febr. aan de inwoners van Santpoort-dorp en Sant poort-station worden uitgereikt. Zooals steeds moet men zich hiervoor in de lokalen van het Badhuis aan de Wüstelaan vervoegen. 1 1 -V A:"xxNJ 3sg /<- ÉÉS V - ook voor Uw kinderen! Het beste ifi ook voor Uw kinderen maar jui»! goed genoeg. Neemt daarom.,Rona"op Uw kinderbon, esn lekkere en voedzame drank. In pohjes van 150 en 500 gram: Operaconcert. In de zaal van Zomerlust te Santpoort-dorp zal Woensdagavond kwart over zeven een Italiaansch opera-concert worden gegeven. Hieraan wordt medegewerkt door de eerste solisten van de Amsterdamsche Opera: Greet Koeman, sopraan; Siemen Jongsma, bariton; Gerard Groot, bas en Co v. d. Heide Wijma, piano. DE LAGERE ELFTALLEN Het tweede elftal van Terrasvogels is er Zondag op eigen terrein in geslaagd met hooge cijfers te winnen. I.E.V. 2 had een 7-3 neder laag in ontvangst te nemen. Verder waren de uitslagen bij Terrasvogels: D.E.M. 5Terrasvogels 3 0-0; Terrasvogels adsp. aDe Kennemers b 7-1; D.E.M. b Terrasvogels b 4-0 en Terrasvogels cStorm vogels c 1-1. EX-MARECHAUSSEE STAL 17 FIETSEN. De Bossche rechtbank heeft den kantoor bediende J. van D. uit Den Haag, die niet minder dan 17 fietsen had gestolen in Eind^ hoven en omgeving, veroordeeld tot 2 jaar gevangenisstraf. De man, die vroeger deel had uitgemaakt van het corps marechaussee, placht met verschillende andere Haagsche zwijntjesjagers af en toe naar Brabant te gaan om fietsen te stelen. OPTISCHE- EN FIJNMECHANISCHE INSTRUMENTEN. Blijkens een in de Staatscourant van 3 Februari opgenomen beschikking is aan fabrikanten met ingang van 4 Maart 1944 de vervaardiging, verkoop en aflevering van de in die beschikking genoemde opti sche en fijne mechanische instrumenten met toebehooren, zonder vergunning van den directeur van het Bureau voor de Metalen- verwerkende Industrie, verboden. AGENDA DINSDAG 8 FEBR. IJmuiden. Thalia- Theater: 5000 Mark belooning (film) 7.30 uur. WOENSDAG 9 FEBR. IJmuiden. Thalia- Theater: 5000 Mark belooning (film), 7.30 uur. Santpoort. Zomerlust: Italiaansch Opera-con cert, 7.15 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM DINSDAG 8 FEBR. Stadsschouwburg: „Butterfly", 7 uur. Centraal Theater: „Coli- nette", 7.15 u. Leidscheplein Theater: „Sprook jes", 7.30 uur. Royal: „Enwie kust mij?", 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Pucky, de pan toffelheld", 7.30 uur. Carré: Circus Mikkenie- Strassburger, 2 en 7.15 uur. WOENSDAG 9 FEBR. Stadsschouwburg: „Ik hou van vier vrouwen", 7.30 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Dinsdag. weet zijn tradities verankerd in de imposante Martini toren! Nederland! hecht aan tradities, zooals het vader- landsche kopje koffie. Gelukkig dat Niemeijer ze ook nü nog voort zet in zijn voor treffelijk surrogaat PALM

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3