R »RONA< feecew yan ZONDER ZEEP..A KLOKPOEDER w IJMUIDEN Stormvogels ontvangt D.F.C. Kraak waarschijnlijk present, Op het terrein aan den Terrasweg te Sant poort vraagt Zondagmiddag half drie een interessante wedstrijd de aandacht: Storm vogels ontvangt D. F. C. De voetballiefhebbers zullen met genoegen vernemen, dat Kraak waarschijnlijk van de partij zal zijn. Is hij toch nog verhinderd, dan zal G Snoeks zijn plaats bezetten. P. Keur en H. Veldman, van het tweede elftal zijn respec tievelijk als middenvoor en linksbuiten aan gewezen. Zij hebben Zondag j.l. tegen De Kennemers 2 een goeden wedstrijd gespeeld en krijgen nu gelegenheid in het eerste elf tal hetzelfde te doen. De opstelling is aldus: doel: Kraak; achter; Haak en Hoogendijk; midden: Goedhart, Zwemmer en Jac. v. d Kuil: voor: Ketting, Kuiper, Keur, Opbergen en Veldman. De reserves hebben ditmaal vrij. Stormvo gels 3 ontvangt te twaalf uur Concordia 1 met: doel: Wagenaar; achter: Taat en J. v. d. Wel; midden: E. GraVemaker, W. de Krijger en P. Heilig Sr.; voor: A. P. A. v Opbergen,, v. d. Meer, Glas, Prins en Wichmann. Voetballezing door Ir. A. van Emmenes. Uitgaande van gem. afdeeling 1. o. en sport. Naar wij vernemen zal ir. A. van Emmenes volgende maand op verzoek van de afdeeling lichamelijke opvoeding en sport der gemeente Velsen een interessante causerie over de be- teekenis van de voetbaltactiek komen houden. Ir. Van Emmenes is in voetbalkringen wel bekend, zoowel als hoofdredacteur van de Sportkroniek als door zijn talrijke lezingen in vele plaatsen van ons land. Zijn beschou wing zal dan ook het beluisteren alleszins waard zijn. Met het oog op de plaatselijke omstandig heden zal de lezing in Zomerlust te Santpoort Dorp worden gehouden en wel op 11 Maart te half acht. Er is vrij toegang voor de wer kende leden van de voetbalvereenigingen en natuurlijk ook voor de besturen en elftal commissies daarvan. Het is te verwachten dat een groot aantal personen de lezing zal bij wonen. De Kennemer Jagers. Ook bij De Kennemer Jagers is reeds aan dacht aan de komende maanden gewijd. Het bestuur zal er voor zorgen, dat de leden ook dan geregeld in de gelegenheid zullen zijn aan tochten deel te nemen. We hebben onlangs het ontwerp-programma voor Noord-Holland gepubliceerd en kunnen er aan toevoegen, dat ook De Kennemer Jagers hiervan een goed ge bruik zal weten te maken Het bestuur van deze vereeniging heeft be wezen vele bezwaren te kunnen overwinenn en is er hierdoor in geslaagd het onderlinge contact te bewaren. Het ledental is nog steeds bevredigend, zoodat De Kennemer Jagers het nieuwe jaar met goeden moed is begonnen. O.I.V. naar N.A.S. Voor O.I.V. is de belangrijke uitwedstrijd tegen N.A.S. vastgesteld. Deze zal Zondagmid dag twee uur te Halfweg worden gespeeld. Vooral nu Droste en N.A.S. een gelijk aantal puntep bezitten, zal laatstgenoemde club alles in het werk stellen om de IJmuidenaren met leege handen huiswaarts te zenden. Wij ge- looven echter niet, dat O.I.V. daar wat voor gevoelt. De t. c. heeft de beschikking over het vol ledige elftal, zoodat O.I.V. te 11.10 uur van het station Velsen-IJmuiden-Oost vertrekt met: doel: Nanne; achter: Sneekes en Haver; mid den: Jer. Vink, Jac. Vink en Cottaar; voor: Zonneveld, W. Buur, Kramer, Epskamp en Buur Sr. VLUCHTHEUVELS VERDWENEN; Ingevolge de voorschriften inzake het ver dwijnen van de vluchtheuvels etc., is men er ook in de gemeente Velsen toe overgegaan deze te verwijderen. Te Santpoort-Station was een weg te halen vluchtheuvel van een standaard met klok voorzien, welk uurwerk velen van dienst was, omdat het station niet in het bezit van een dergelijk attribuut is. Het wordt dan ook gewaardeerd, dat de klok niet buitengebruik is geraakt, doch op een plaats in de directe nabijheid is opgesteld. Vraagc voortaan MOLENAARS KINDERBLOEM ter vervanging van Molenaar's Kinder meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar's Kinder- bloem is een zeer goed voedsel voor baby's eo kinderen - licht verteerbaar, voedzaam en smakelijk. Uitsluitend ver krijgbaar op de rijstbonbene vens op de be- scbuitbon (1 pak is 3 beschuit- bonnen). Thalia: „Mijn vriendin Josefine". Het Thalia-Theater presenteert de film „Mijn vriendin Josefine", die onder regie van Hans H. Zerlett is tot stand gekomen en waarvan de voornaamste rollen in handen van Hilde Krahl, Paul Hubschmid, Fita Benkhoff, Hans Leibelt, Ölga Limburg en Gerda Maria Ferno waren. Het is een vlotte amusementsfilm, welke de lachspieren meer dan eens in wer king stelt. Josefine (Hilde Krahl) is een bijdehand en levenslustig meisje, dat in het huis van haar oom de jonge jaren voorbij ziet gaan. Wanneer zij duidelijk bemerkt, dat de familie haar wel de lasten, maar niet de lusten van het leven gunt en zij haar geduld verliest, besluit Jose fine buitenshuis te gaan werken. Zij komt in een bekend modehuis, waar eigenaar Milan- der (Paul Hubschmid) haar attenties bewijst zonder echter het door hem gewenschte resul taat te boeken. Intusschen leiden deze niet door Josefine geaccepteerde attenties er toe, dat zij haar werk verlaat. En het „geluk" is haar gunstig: de zangeres Bianka, vriendin en vroeger méér dan dat van Milander (Fita Benkhoff) leent geld van den modehuis- eigenaar en laatJosefine daarmede een eigen zaak beginnen. Het meisje heeft succes en is een heele dame geworden, wanneer Mi lander het maar nu als concurrent! weer ontmoet. Is het een wonder, dat er dan talrijke verwikkelingen komen We willen er niets meer van vertellen, be houdens, dat Josefine en Milander het ten slotte uitstekend met elkaar kunnen vinden, Sportdag De Stormvogels. Zooals we indertijd hebben medegedeeld, had het bestuur van de wandelsportvereeni- ging De Stormvogels het plan opgevat een sportdag te organiseeren. Men was voorne mens dit evenement in den herfst van het vorige jaar te doen plaats hebben, doch al spoedig bleek, dat hiervan wegens het verge vorderd seizoen moest worden afgezien. Wij vernamen, dat het uitstel geen afstel beteekent. Het bestuur van De Stormvogels heeft den moed niet opgegeven en heeft waar mogelijk reeds voorbereidend werk verricht. Zooals men zich wellicht zal herinneren, was besloten den sportdag, met het oog op de bij zondere plaatselijke omstandigheden in Sant poort te houden. Intusschen is contact gezocht met de sportvereenigingen aldaar, waarvan een aantal reeds in principe zijn medewerking heeft toegezegd. Men mag dus een goede samenwerking verwachten'. Wat het terrein betreft, waarvan gebruik zal worden gemaakt, is eveneens overleg gepleegd. Naar bleek moet De Stormvogels nog even gedüld hebben alvorens de datum van den sportdag definitief kan worden vastgesteld. Het wachten is op het vrijkomen van bedoeld terrein, na afloop van de gewone voetbal competitie en de wedstrijden om den N.V.B.- beker. Alles zal in het werk worden gesteld om den sportdag een bijzonder karakter te geven. Aan activiteit is in ieder geval geen gebrek. Gratia-Plato. Vele moeilijkheden heeft de gymnastiek- vereeniging Gratia-Plato door de bijzondere plaatselijke omstandigheden ondervonden, maar steeds duidelijker blijkt, dat het bestuur er in geslaagd is stand te houden. Dit komt niet alleen tot uiting in het stevige onder linge contact, doch tevens in de prestaties. Gratia-Plato heeft zich met de dames- afdeeling bij den vereenigingswedstrijd in vrije oefeningen van den Kennemer Turn kring onder leiding van mej. A. van Osthertun geweerd De. IJmuidenaren beschikten over zestien dames bij het nummer grond-gymnas- tiek en behaalden 29'/2 punt, waardoor zij op een tweeden prijs (procents-gewijze) beslag legden. Tevens verkregen zij van het geheel den derden prijs Dit mag zeker een goed re sultaat van Gratia-Plato worden genoemd. Waterloo v s Spaarndam. Waterloo zal Zr ..„g om in conditie te blijven, een vriendschappelijken wedstrijd tegen Spaarndam, eerste klasser der afdee ling Haarlem van den N. V B., spelen. Het belooft een interesse .te o oeting te wor den, te meer, omdat Waterloo nu kan toonen waartoe zij tegen een eerste klasser in staat is. De IJmuidenaren spelen met: doel: A. de Groot; achter: A J. 't Hoen en M. Verswij- veren: midden: H. Broekman, P. Sloot en A. van Zonderen; voor: H. Verswijveren, J, Kok, P. Zwaan, W. Snoek en D. J. de Bruin. OUD-KATH. JONGELIEDEN VEREEN. D.G.S. Ondanks de omstandigheden, die aan vele vereenigingen, welke voorheen een actief leven in onze plaats demonstreerden, al sedert meer dan een jaar groote moeilijkheden in den weg leggen, blijkt, dat de activiteit slechts ten deele is beknot. Zoo zal de Vereeniging vhn Jonge Oud-Kath. D.G.S., welke gewoon was maandelijks haar bijeenkomsten in het O. K. Verenigingsge bouw aan de Noorderkade te houden, eerst weer na een betrekkelijk lange rustperiode een ledenvergadering organiseeren, welke Zon dag 13 Februari te 3.15 uur plaats vindt te Haarlem in'de Gemeentekamer van de Oud- Katholieke kerk aan de Kinderhuissingel. In afwijking van de normale gebruiken zal de agenda slechts kort zijn, doch daarentegen wordt grootere aandacht gewijd aan de mede werking van de leden. De heer T. Vis zal o.m. een 10-minuten-praatje houden, terwijl voorts een improvisatiewedstrijd plaats vindt. Tenslotte vermeldt het programma een bij zondere attractie onder het motto: „wie raadt dit?" BEVERWIJK SCHIP LEEG GESTOLEN. Een te Bloemendaal woonachtig reeder deed bij de politie aangifte van diefstal van de na genoeg complete inventaris van een in de Zwaaihaven liggend schip. De politie stelt een onderzoek in. DE SCHOOLTANDARTSENDIENST. Wij vernemen, dat de tandartsendienst ten behoeve van de schooljeugd, welke binnen niet al te langen tijd ter plaatse gaat functionee- ren, zal worden gevestigd in een der panden naast het Luxor Theater aan de Breestraat en wel dat, waarin thans een automatiek is ge vestigd. VELSEN WINT WATERVLIET I WEER Na de succesvolle serie ontmoetingen van het eerste twaalftal der Korfbalvereeniging Watervliet, die alle in overwinningen zijn ge ëindigd en waardoor Watervliet I fraai onge slagen aan den kop gaat van de 3e klasse N. K. B., beheerscht de vraag of Zondag weer gewonnen wordt, het geheele Velser korfbal- kamp. Hoewel dus te Haarlem van de gelijk namige korfbalploeg werd gewonnen en Haar lem I nu op bezoek komt bij Watervliet I, welke ontmoeting te twee uur aan den Mun- nikenweg te Beverwijk zal plaats vinden, mag verwacht worden, dat Haarlem flink partij zal geven en het dus een belangrijke wedstrijd worden gaat. Indien nu Watervliet opnieuw de zege zou behalen, wat althans zal moeten kunnen, vooral wanneer de spelers zich volledig geven, is het buitengewoon te betreuren, dat den af- geloopen Zondag de wedstrijd Fortuna I ver sus Watervliet I niet is doorgegaan. Want daar alle senioren-twaalftallen nu thuis spe len, had de geheele Watervlietfamilie getuige van een eventueel kampioenschap van het eer ste twaalftal kunnen zijn. Uit de vier nog te spelen ontmoetingen moet Watervliet I n.l. vier punten zien te veroveren om zich kam pioen te mogen noemen, aangenomen dat de ernstigste tegenstander T.H.B. alle wedstrij den wint. De belangrijkheid van den wedstrijd van Watervliet tegen Haarlem laat zich dus begrijpen. Te 12 uur speelt Watervliet 4 tegen Haarlem 3, welk twaalftal moet kunnen worden be dwongen. Echter bestaat er twijfel of de zege zoo groot zal zijn als uit (6-2). Het vijfde en zesde twaalftal van Watervliet ontmoet elkander voor de competitie, waarbij alles mogelijk is. Van de succesvolle adspiranten komen de b- en d-twaalftallen in het veld, naar welker verrichtingen eveneens met belangstelling wordt uitgezien. Voor Zondag staat op het programma der adspiranten: Aurora b—Watervliet d en voor Zaterdagmiddag Watervliet b tegen Ooster kwartier b „I. E. V."-CLUBAVOND. Na de geslaagde propaganda-bijeenkomsten dêr R.K. Sportvereeniging I. E. V.. welke ge specialiseerd waren om de athletieksport te stimuleeren, geeft het actieve bestuur aan zijn voortvarendheid nieuwe vormen door Zaterdag te 7 uur in het R.K. Vereenigings- gebouw aan den Wijkerstraatweg wederom een clubavond te organiseeren. Deze heeft echter betrekking op de afdee ling voetbal om te trachten ook voor deze tak van sport, niet alleen onder de leden, maar ook en vooral onder de donateurs een grootere belangstelling te wekken. Teneinde aan dezen clubavond, die door alle senioren, voetbal-Zondag-junioren, als mede belangstellenden kan worden bijge woond, een bijzonder cachet te geven, is het bestuur er in geslaagd den heer G. Kruyver te Zaandam, voorzitter van district West I van den Ned. Voetbalbond, bereid te vinden een lezing te houden,' welke tot onderwerp heeft: „Organisatie en speltechniek". KINHEIM NAAR SCHOTEN 1. Nu de geel-zwarte ploeg enkele weken rust heeft gehad, althans v<?or de competitie, wordt Zondag te Haarlem de ontmoeting tegen Schoten 1 gespeeld. Daar Daniëls nog steeds ziek is en dus nog niet van de partij kan zijn, is C. Druyven onder de lat opgesteld, terwijl in de voor hoede H. Groeneveld als middenvoor zal fun- geeren, waarin hij wordt bijgestaan door J. Starreveld en A. Prinssen als rechts- en linksbinnen. Overigens is het elftal ongewij zigd, zoodat Kinheim vertrekt met: doel: C. Druyven; achter: W. G. Groeneveld en S. de Vries; midden: F. Snissen, P. Rem en H. J. v. d. Wateren; voor: W. A. Raaymakers, J. Starreveld, H. Groeneveld, A. Prinssen en O. Kuilenburg. Op verzoek van Kinheim is de voor Zondag vastgestelde wedstrijd E. D. O. 4 tegen Kin heim 2 uitgesteld. SANTPOORT Uitslagen Stabiel. In het begin van deze week is de onderlinge competitie van de Damclub Stabiel voortge zet. De uitslagen waren als volgt: J. Jansen won van H. BOntebal C. Oud won van Schre- gardus; J. Oosterling won van H. Bontebal; Bakhuys (die nu een uitzondering maakte) won van Zonneveld en E. Zuiderduyn (die een goede partij speelde) won van J. Buren. C. Oud heeft ook nog twee afgebroken par tijen uitgespeeld; hij won van G. Zuiderduyn en verloor van E. Zuiderduyn. E. Zuiderduyn bezet momenteel de boven ste plaats. De hierom aan den gang zijnde strijd telt voldoende eandidaten. De stand is bovenaan als volgt: E. Zuiderduyn 8 gesp., 11' pnt.; J. Jansen 7 gesp., 11 pnt.; J. Ooster ling 7 gesp., 9 pnt.; P. Smit 5 gesp., 8 pnt. en P. de Kort 6 gesp., 8 pnt. R. KRAMER JUBILEERDE. De heer R. Kramer heeft Donderdag bij zijn 25-jarig dienstverband als klerk op 't kantoor van notaris W. A. Dolleman mogen ervaren, dat zijn arbeid in de achterliggende periode werd gewaardeerd, 's Morgens had de huldi ging plaats, waarbij ook de echtgenoote van den jubilaris tegenwoordig was. De heer Dol leman richtte hartelijke woorden aan het adres van den heer Kramer. Spr. schetste de toewijding waarmede steeds werd gewerkt en ontrukte daarbij enkele herinneringen aan het verleden. Spr. overhandigde een enveloppe met inhoud. De heer J. Bakker was de tolk der collega's en wist eveneens met kernachitge woorden zijn gelukwensQhen, welke vergezeld gingen van een fraaie plant en een bedrag aan geld, aan te bieden. De viering werd na het dankwoord van den jubilaris nog geruimen tijd voortgezet. SLIJPSTEEN GESTOLEN. Een inwoner van Santpoort deed aangifte van diefstal van een slijpsteen met ijzeren bak en standaard, van een grasland aan den Rijksweg alhier. Ook voor het reinigen van 't vaalwerl en cfe pannen, is Klokpoeder nu fu aangewezen reinigingsmiddel. Gebri Klokpoeder in de keuken. GWXA9 ock voor vüi(e handerC MR. J. H. Sivn.i Tot president van de rechtbank te Arn hem is benoemd mr. J. H. Smits, tot dus verre vice-president. Mr. Smits werd op 21 Oct. 1897 te Amsterdam geboren. Na zijn studie werd hij in Januari 1923 waarne mend griffier en op 3 Juni 1924 rechter- plaatsvervanger bij de rechtbank te Haar lem. Op 9 Jan. 1929 werd mr. Smits rechter en op 31 Oct. 1938 vice-president van de rechtbank te Arnhem. FAILLISSEMENTEN. De Haarlemsche Rechtbank heeft Dinsdag het volgende faillissement uitgesproken: N.V. Spaarbank van. de Nederlandsche Han dels- en Landbouwbank, gevestigd en kantoor- houdende te Haarlem, Kruisweg no. 63. Curator Mr. A. Bruch te Haarlem en rechter-commissa- ris mr. J. H. P. E. Mijnssen te Haarlem. In het faillissement van G. Bakker, aannemer te Haarlemmermeer, werd in plaats van mej. Mr. E. Gouda tot Curator benoemd Mr. H. J. M. Tonino te Haarlem. AGENDA Vrijdag 11 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: Mijn vriendin Josefine (film) 7.30 u. IJMUIDEN-OOST: St. Fidelisgebouw: Bijeen komst Postzegelvereen, IJmuiden en omstre ken, 7 uur. SANTPOORT: Bijeenkomst Post zegelvereen. Santpoort, 7.30 uur. Zaterdag 12 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: Mijn vriendin Josefine (film) 7.30 u. BEVERWIJK: Kennemer Theater: Filmmid dag De IJzeren Voorn. Kennemer-Theater: Caleidoscoopavond Hoogoven-Staten. 7 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM. Vrijdag 11 Februari: Stadsschouwburg: „Die Verschwörung des Fiesco zu Genua" (Deut- scher Theater) 6 uur. Concertgebouw: Liede- renavond Albert DanaGeorge van Renesse, 7.30 uur. Centraal Theater: „Colinette 7.15 u. Leidscheplein Theater: „Sprookjes" 7.30 uur. Royal: „En.wie kust mij?" 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Puckie, de pantoffelheld" 7.30 u. Carré: Circus Mikkenie-Strassburger, 2.00 en 7.15 uur. Zaterdag 12 Februari: Stadsschouwburg: .Figaro", 6.30 uur. Concertgebouw: Voor dracht mr. A. W. Kamp, 7.15 uur Krasna- polsky: „Kermis in de hel", 7.30 uur. Bellevue: Roodkapje" 2 uur. Centraal Theater en ver dere theaters: zie Vrijdag. AGENDA VOOR HAARLEM VRIJDAG 11 FEBR. Gem. Concertzaal: Concertgebouwtrio (H.O.V. meestercyclus) 7.30 u.muziekzaal Brinkmann: 4e lezing A. F. J. Portielje, 7.30 u. Rembrandt: „Strijders tegen den dood" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 u. (Zater dag idem), Palace: „Het bad fn de schuur" (18 j.) 2 en 8 uur. (Zaterdag 2, 6 en 8.15 u.) Luxor: .Zonsopgang" (18 j.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) Frans Hals: „Vergeef on» onze schulden" (18 j.) 2.30 en 7.30 u. (Zaterdag id.) Moviac: „Overschotje" (alle leeft.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) ZATERDAG 12 FEBR. Stadsschouwburg: bonte avond ten bate van den N.V.D., 7.30 u. Gebouw H.K.B.: Amusementsavond „De Kruid noten", 7 u. Gebouw Zang en Vriendschap: lezing door H. Korringa: „Wandelingen in en om Haarlem", 2 u. Bioscopen: zie Vrijdag. VO II C* is Je kinderdrank! De „Rona"-carameIdrank lieeft een heerlijke smaak en is voor Uw kinderen een ideale bijvoeding.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3