EUUZOPÜN C. IJMUIDEN Stationsambtenaar P. J. Winkel jubileert. De heer P. J. Winkel, ambtenaar aan het station Velsen-IJmuiden-Oost, herdenkt Za terdag 26 Februari zijn 25-jarig dienstver band bij de Nederlandsche Spoorwegen. De jubilaris is voor vele Velsenaren een goede bekende en behoort tot een „Spoor"- familie, waarvan vijf personen bij de N.S. in diverse functies hun bezigheden verrichtten. Evenals zijn vader en broers vervult de heer Winkel met toewijding zijn taak. Aanvanke lijk was hij als arbeider te Alkmaar aange steld, doch na de vereischte studie volbracht te hebben volgde zijn overplaatsing naar Broek op Langendijk, waar hij tot telegrafist werd benoemd Ook voor het examen van assistent slaagde de heer Winkel, die ach tereenvolgens in Medemblik, Bovenkarspel en Oostwoud dienst deed. Tien jaren vertoeft de jubilaris thans te Velsen, waar hij, zooals gezegd, als stations ambtenaar werkzaam is. Bij zijn jubileum zal het stellig geenszins aan medeleven ont breken. In de woning van den jubilaris aan den Zeeweg 208 zal dus op 26 Februari een opgewekte stemming heerschen. P. J. Heynis ten grave gedragen. Bij het verscheiden van den heer G. J. Heij- nis, die door een tragisch ongeval om het leven kwam, hebben velen hun deelneming betuigd. Woensdagmorgen werden de kerkelijke plech tigheden in de parochiekerk van den H. Lau- rentius te IJmuiden-Oost, waarbij pater-rector Eigardus een H. Mis opdroeg, door talrijke collega's vrienden en bekenden bijgewoond. Onder de aanwezigen merkten wij op de heeren: J. Knape, directeur en C. J. Huigens en J. Wiersma, ambtenaren, der P. T. T. te IJmuiden. Als eerelid en oud-junioren-leider verrichtte de overledene voor de R.K. Sport- vereeniging O.I.V. verdienstelijk werk. De heer J. Sneekes, secretaris, vertegenwoordigde bij dit droevig afscheid het bestuur. Ook de Postzegelvereeniging IJmuiden en Omstreken verliest in den heer Heijnis een trouw lid, de heer A. P. R. Obermann was present om namens de postzegelvrienden de teraardebe stelling bij te wonen. Bij den laatsten tocht werd de koets ge flankeerd door collega's van den overledene, die het stoffelijk overschot op het R.K. kerk hof St. Engelmundus te Driehuis grafwaarts droegen. Pater-Rector Rigardus vervulde de gewijde ceremoniën. Bonnen en geld verduisterd. Een inwoner van deze gemeente, W. S. te Santpoort, had zich te Utrecht en Den Haag aan strafbare feiten schuldig gemaakt. De man had distributiebonnen en geld verduis terd. Hij had het geluk niet aan zijn zijde, want de politie kwam er achter en arresteer de hem. Door de politie te Utrecht is S. naar het hoofdbureau van politie te Velsen over gebracht, waar hij in arrest is gesteld. Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord, die Dins dag 15 Februari is begonnen, duurt tot en met Vrijdag 18 Februari. Zooals steeds dient men zich te vervoegen in het gebouw aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord. Postagentschap Zeeweg. In verband met de opzegging van het post agentschap aan den Zeeweg door den heer A. Franken, kan worden medegedeeld, dat het bijkantoor met ingang van 21 Februari wordt verplaatst naar het perceel Zeeweg 196. Burgerlijke Stand. Geboren: K. Kleinman, z., Kalverstraat 74, IJmuiden. A. J. Jansen, z., Duinvlietstraat 91, Velsen-N. H. Post, d., Willemsbeekweg 131, IJmuiden. J. de Jong, z., Meerweidenlaan 1, Velsen-N. A. D. H. de Haas, z., Velserduinweg 105, IJmuiden. P. Brouwer, d., Wyn, Daniëls- laan 1, Santpoort. J. de Kort, z., Lagersstraat 5, IJmuiden. B. P. Vosse, d., Berkenstraat 24. IJmuiden. J. J. Klut, 35, Willebrordstraat 66, IJmuiden. Overleden: K. v. Hesselingen, 39 j., echtg. van G. Vrieze, Vlierstraat 9, IJmuiden. P. J. Heijnis, 56 j., echtg. van C. J. Zonneveld, Ratelstraat 60, IJmuiden. Nederlaag van O.I.V. De wedstrijd N.A.S.O.I.V. is in een neder laag van de IJmuidenaren geëindigd. Op het hooge eischen stellen terrein heeft O.I.V. er van gemaakt wat er van te maken was; het pleit voor deze ploeg, dat zij in de eerste helft nog knap open spel te zien gaf, zoodat menig een aan een groote N.A.S.-nederlaag ging den ken. Door de omstandigheden konden de voor- waartsen echter niet tot het juiste schot ko men. Het was jammer dat de buitenspelers bepaald zwak waren. Gezien zijn spel had O. I.V. voor de rust een voorsprong moeten ver overen, hetgeen beslissend zou zijn geweest. Intusschen heeft de middenlinie en in het bij zonder spil Jac. Vink weer goed gewerkt; ook de achterhoede was een rots in de branding, waardoor de N.A.S.-voorhoede tot ongeveer acht minuten voor het einde niet kon scoren. Wegens het overlijden van O.I.V.'s oud- junioren-leider en eerelid P. J. Heijnis, werd voor den wedstrijd een minuut stilte in acht genomen. O.I.V. was direct voor het N.A.S.-doel en bleef ageeren, tot de N.A.S.-voorhoede lang zamerhand actiever werd. Beide doelen be leefden hachelijke momenten. Na de rust werd N.A.S. steeds sterker, maar de ÏJmui- der achterhoede toonde waartoe zij in staat is. De druk werd echter te zwaar en de N.A.S.- rechtsbinnen doelpuntte onhoudbaar. Vier minuten voor het einde voegde de N.A.S.- middenvoor er een onhoudbaren goal aan toe (2-0). Het was een sportieve, spannende wed strijd, die door enkele leden van de t. c. der afdeeling Haarlem werd bijgewoond. Zwemmen biedt veie attracties. Variatie in Velserbad. Vooral onder de huidige omstandigheden wordt de noodzakelijkheid van het geoefend zwemmen meer dan eens bewezen. Menigeen, die zich nimmer met de zweipkunst bezig hield, werd hiervan tijdens het Onverwacht te water geraken de dupe. Het stemt dan ook tot voldoening, dat de directie van het Velserbad geen enkele poging ongebruikt laat om de animo voor het zwem men te stimuleeren. De heer J. J. Waagmeester directeur, deelde ons in dit verband mede, dat er weer aantrekkelijke plannen worden uit gewerkt. Het voornemen bestaat n.l. om bin nenkort een zwemmiddag te organiseeren. Dit evenement belooft iets bijzonders te worden. Ieder zal zich er immers van kunnen over tuigen, dat het zwemmen niet alleen een nut tige bezigheid, doch bovendien een bron van veelzijdige ontspanning is. Reeds eerder maakten wij er gewag van, dat het „figuurzwemmen" met toewijding wordt beoefend. Dit nieuwe onderdeel ver dient aller belangstelling. De opgaven zijn echter niet gemakkelijk en slechts door een degelijke voorbereiding en geduld kunnen er goede resultaten worden bereikt. Het onberispelijk uitvoeren der diverse standen vergt vaardigheid, doch er werden reeds vorderingen gemaakt. Binnenkort zullen de Velsenaren zich hiervan tijdens de eerste openbare demonstratie kunnen overtuigen. Behalve dit figuurzwemmen, waarbij de heer F. C. G. Duvergé zich een stuwkracht toont, zijn er voor dezen zwemmiddag nog meer ver rassingen in het verschiet. Indien de voortee kenen niet bedriegen, zullen ook de „Ratten vanger van Hameln" en zijn gevolg voor een aardig intermezzo zorgen. Ongetwijfeld zullen de nieuwe „bad-attracties" een welkome bij drage zijn om bij personen met „watervrees" het enthousiasme voor de gezonde zwemsport op te wekken. POLITIE-ELFTAL SPEELDE NIET. Het voetbalelftal van de Politiesportver- eeniging Velsen zou deze week tegen een ploeg uit Hoorn in het vfld komen. De wedstrijd heeft echter geen doorgang kunnen vinden. „IN VEILIGE HAVEN". Hoewel het bestuur der Speeltuinvereeni- ging In Veilige Haven te IJmuiden-Oost aan vankelijk het voornemen had om in bioscoop De Pont een filmvoorstelling voor de jongeren te organiseeren, moest dit plan vervallen. Een en ander beteekende een tegenvaller, doch men laat zich niet ontmoedigen. De heer P. C. Reek deelde ons mede, dat er binnen kort getracht zal worden toch nog iets te bereiken. HET ARME BOERTJE EN DE GESTOLEN AUTOBANDEN. Er verschenen zes personen voor den econo- mischen rechter te Haarlem, die zich hadden schuldig gemaakt a3n een ongeoorloofde han del in twee auto-buiten- en binnenbanden. De IJmuidensche chauffeur A. Spanjaard en zijn collega en plaatsgenoot J. van Es hadden de kostbare rubberbanden van iemand uit Sant poort gekocht. Later bleek, dat de banden ge stolen waren. Zij gingen van hand tot h'and, er kwam ook nog een vrachtrijder aan te pas en tenslotte belandden zij bij den veehouder P. S. te Heemskerk. Deze laatste vertelde aan den ecor.omischen rechter, dat hij maar een arm boertje was en met de heele zaak niets uitstaande had. Op de vraag van Zijne Edel achtbare wat het arme boertje dan wel voor de banden had betaald, schoot de publieke tribune met de togadragers in een lach, want het boertje noemde een nogal flinke som van drie cijfers! Het boertje kreeg 75 of 20 dagen. De overige vonnissen luidden: C. Nelis, auto monteur te Haarlem, 50 of 10 dagen; A. S„ chauffeur te IJmuiden, 100 of 30 dagen; J. van E., chauffeur te IJmuiden, 25 of 10 dagen E. van Houwelingen, vrachtrijder te IJmuiden f 25 of 10 dagen en J. van Steijnen, bankwer ker te IJmuiden, 25 of 10 dagen. VISCHPRIJZEN VAN WOENSDAG Gr. tarbot 8-6.50, kl. tarbot 5-3.50, gr. griet 5.35- 5.-, kl. griet 2.65-2.50, kl. middeltongen 7.-, kl. tongen 4-2,50, kabeljauw 2,20-2.-, gr. gul 1,65-1,50, kl. gul 1,35-1.20, bliek 20 ct„ kl. haring 55 ct., wijting 80 ct., middelschol 3.-, kl. middelschol 2,50, kl. schol 2e s. 2.-, idem 3e s. 80 ct., idem 4e s. 50 ct., kl. schar 30 ct., vischpuf 10 ct., bot 1.-, alles per kg. SANTPOORT Competitie Stabiel. In het begin van deze week is de onder linge competitie van de Damclub Stabiel voortgezet J. H. Bakhuys speelde tegen Schregardus een wilde partij met wisselende kansen. Tenslotte slaagde Bakhuys er echter in Schregardus het onderspit te laten delven. Ook J. Jansen ontwikkelde een wilde partij en wel tegen J. Oosterling; Jansen behaalde de overwinning. P. Smit speelde tegen J. Buren remise, F. Bontebal presenteerde een schitterende par tij; het leek wel of een meester met het eindspel bezig was. Verder dan tot remise kon hij het echter niet brengen. Bakhuys verloor zijn afgebroken ontmoeting met C. Oud. E. Zuiderduyn won van N. Zonneveld, daar laatstgenoemde een blunder maakte. De partijen G. Zuiderduyn-P. de Kort en H. Bontebal-N. Zonneveld werden afgebroken. SUPPORTERS PER JAN-PLEZIER De R.K. Sportvereeniging Santpoort heeft trouwe supporters, die vooral dit seizoen, waarin de ploeg het allerminst gemakkelijk heeft, hun spelers geregeld hebben willen aanmoedigen. Zondag wordt te Heemstede de belangrijke wedstrijd H.B.C.—Santpoort ge speeld, waarvan veel kan afhangen. Het zal duidelijk zijn,dat de Santpoorter supporters re niet aan denken verstek te laten gaan. Voor reismoeilijkheden hebben zij natuurlijk een open oog. Daarom hebben zij besloten met eenJan-plezier naar Heemstede te trek ken! Er wordt vertrokken van de Hoofdstraat, hoek Hagelingerweg. Het „oude" keert weer, ook op voetbalgebied Sport Vereent bijeen. Het was een goede gedachte van het bestuur van Sport Vereent in Hotel Vreeburg voor de leden en genoodigden een contact- en club avond te houden. Deze bijeenkomst is druk bezocht geworden. Bij de opening was het de voorzitter, de heer E. Hanekroot, een voor recht te mogen constateeren, dat de belang stelling voor dezen avond, gezien de opkomst, buitengewoon te noemen was, waaruit blijkt, dat er een goede geest in de vereeniging heerscht en allen daadwerkelijk willen mede werken om weer met volle energie te gaan opbouwen, hetgeen door de buitengewone tijdsomstandigheden verloren is gegaan. Nadat enkele interne aangelegenheden wa ren besproken en de voorstellen van het be stuur met algemeene stemmen waren aange nomen, toonden de diverse vragen der leden, dat er voor den huidigen gang van zaken in de vereeniging, zoomede voor de toekomst plannen, veel belangstelling bestond. Daarna was er gelegenheid zich te wijden aan de diverse spelen, onder leiding van den heer J. Landsman, die echter handen te kort kwam om alles nog vóór 10 uur af te werken. Tot besluit kon dan ook den leden en ge noodigden worden medegedeeld, dat gezien het goede resultaat van dezen avond, de volgende maand weer een dergelijke bijeenkomst zal worden gehouden, die er zeker toe zal bij dragen om den geest en den onderlingen band te versterken. De leden zullen elkaar onge twijfeld beter leeren kennen en waardeeren. Een bijzonder woord van dank werd gebracht aan allen, die hebben medegewerkt voor het welslagen van dezen avond en wel speciaal aan het adres van den heer S. Hamburg, die voor een buitengewone attractie had gezorgd. Sport Vereent is op den goeden weg, en in dien het bestuur met de volle medewerking der leden en allen, die belang stellen in de mooie korfbalsport, op deze wijze voortgaat, dan zullen de beoogde resultaten niet uit blijven. KONIJNENDIEF IN ACTIE. Een inwoner van Santpoort kwam tot de onaangename ontdekking, dat een onbevoegde op het erf achter zijn huis was geweest en uit een aldaar staand hok twee konijnen had ontvreemd. Er is aangifte bij de politie gedaan. Deze stelt een onderzoek in. DRIEHUIS Een kwart eeuw bij de N.S. Seinhuiswachter Bakker jubileert. De heer G. Bakker, eerste seinhuiswach ter bij de spoorweghalte Driehuis-Wester- veld, herdenkt Vrijdag 17 Maart zijn 25-jarig jubileum bij de Nederlandsche Spoorwegen. De jubilaris begon zijn loopbaan in deze ge meente als lijnwerker en werd in 1933 be vorderd tot seinwachter bij den spoorweg overgang Hoogovens te Velsen-Noord. Sinds 1933 is hij te Driehuis werkzaam, waar de bediening der spoorboomen en de drukte der spoorweghalte met - haar reizigersvervoer steeds de volle aandacht van het personeel vergt. De heer Bakker toonde zich een actief „spoorman", die zich, vooral onder de foren sen, talrijke goede kennissen wist te ver werven. De bevordering tot eersten seinhuis wachter bewees vorig jaar de waardeering voor zijn accuratesse. Stellig zal de heer Bakker in zijn woning aan den Driehuizerkerkweg zijn 25-jari.g ju bileum op waardige wijze herdenken. BEVERWIJK Nieuw Leven De Geheelonthouders Tooneelvereeniging Nieuw Leven zal Zaterdag 19 en Zondag 20 Februari het tooneelseizoen besluiten met enkele opvoeringen van „Silvia Silombra", tooneelspel in drie bedrijven van jhr. A. W. G. van Riemsdijk. Aan de voorstellingen, die in het Kennemer Theater worden gegeven, werken mede de dames M. Braas-Van Helden, G. Jansen-Kop- penol, Berghuis-Bekker en B. Schilvis; als mede de heeren L Peek, G. Jansen, A. C. Groot, T. van der Werf, Jac. Davidson, H. Bleeker, J. P. van Amstel en D. Bakker. Variété in Luxor Van Vrijdag tot en met Donderdag worden 's avonds, benevens Zondagmiddag, in het Luxor Theater variété-voorstellingen gegeven. Er wordt medewerking verleend door Arman- da, in een sensatienummer; de Drie Adlers, mondaccordeonnisten; John Kloos, humorist conferencier; de Twee Tedsons, met jonglee- ren en acrobatiek; Wasso Krimsky, zanger danser; Henny Ackema, accordeonnist; Durbin ep ass., balletspel; Ronnie en Noldie, dans paar en parodisten; Jan Neuhuys, muzikale leiding. AGENDA Donderdag 17 Februari. IJMUIDEN: Thalia- Theater: Mijn vriendin Josefine (film) 7.30 uur BEVERWIJK: Veilinggebouw Kenne- merland: Afdeelingsvergadering Ned. Mij. van Tuinbouw en Plantkunde. Vrijdag 18 Februari. IJMUIDEN: Thalia- Theater: Nieuw filmprogramma, 7.30 uur. BEVERWIJK: Luxor Theater: Variétévoor stelling, 7,30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM Donderdag 17 febr. stadsschouwburg „De mooiste ooyen van de wereld", 7.15 uur. Concertgebouw: Concert m.m.v. Leo Orthel (piano), 7.15 u. Krasnapolsky„Kermis in de hel", 7.30 u. Centraal Theater: „Colinette", 7.15 u. Leidscheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 u. Royal: „Enwie kust mij?", 2.30 en 7.30 u. Metropool: „Puckie, de pantoffelheld" 7.30 u. Carré: Circus Mikkenie-Straösburger, 2 en 7.15 uur. VRIJDAG 18 FEBR. Stadsschouwburg: „Rigoletto", 7 u. Concertgebouw: Vioolavond Ella Kasteliz, 7.30 u. Centraal Theater en ver dere theaters: zie Donderdag. Royal: Variété, 2.30 en 7.30 uur. Behandel Uw aardappelen met het door wetenschappelijke instan ties beproefde en onderzochte Remt de spruitvorming en voorkomt voedselverlies. Verkrijgbaar bij drogisten, zaadhandelaren enz. Indien niet voorradig, vraagt aaressen bij de N.V. Amsterdamsche Chininefabriek Zaaipeulvruchten voor volkstuinders. Zij, die dit jaar zaaipeulvruchten wenschen aan te schaffen voor uitzaai op eigen erf, in volkstuinen e.d., zullen op de eerstvol gende bonnen, welke voor peulvruchten wor den aangewezen, t.z.t. zaaipeulvruchten kun nen koopen. Zij moeten deze bonnen, indien zij deze voor het koopen van zaaipeulvruch ten willen bestemmen, niet gebruiken voor het koopen van consumptiepeulvruchten, doch bewaren, teneinde daarmede op nader te be palen wijze gedurende een nader bekend te maken tijdvak zaaipeulvruchten te betrek ken. Teneinde te kunnen bepalen hoeveel peulvruchtenbonnen men voor het koopen van zaaipeulvruchten dient te reserveeren, wordt medegedeeld, dat in geen geval per bon meer zaaipeulvruchten dan consumptiepeulvruchten beschikbaar zullen worden gesteld. Volkstuinders e.d., die van bovengenoemde regeling geen gebruik maken, zullen niet in de gelegenheid worden gesteld om op andere wijze zaaipeulvruchten te betrekken. Slechts zij, die landbouwzaaipeulvruchten, als groe ne erwten, schokkers, bruine boonen enz. wenschen aan te koopen, moeten hun bon bewaren. Waalsche boonen vallen niet onder de boven omschreven regeling, hiervoor zal een afzonderlijke regeling worden getroffen. TTEN JAAR GEëlSCHT WEGENS MOORD OP JOODSCH MEISJE Voor de Haagsche rechtbank heeft te rechtgestaan de 22-jarige kappersbediende J. A. H., die eenigen tijd geleden het 16-ja- rige joodsche meisje B. de V. om het leven had gebracht. Uit het getuigenverhoor bleek, dat eenige Haagsche families het meisje illegaal o- - derdak hadden verschaft. Het meisje vt - langde echter steeds geld en levensmiddi - lenbonnen en dreigde de families bij Duitsche politie te zullen aangeven, indie. zij niet kreeg wat zij verlangde. De familie waren hierover met elkaar gaan praten en' daarbij kwam het denkbeeld ter sprake, het meisje uit den weg te ruimen. De 22-jarige zoon van een der families heeft het meisje eerst vergiftigde bonbons gegeven en toen deze niet het resultaat hadden, dat hij ver wachtte, heeft hij haar op een wandeling meegenomen en haar op een stille plek ge wurgd. Een psychiater verklaarde, dat verdachte in angst- of paniekstemming heeft gehan deld, waardoor het feit hem niet ten volle kan worden toegerekend. De officier van justitie eischte wegens moord tien jaar gevangenisstraf. Uitspraak 29 Februari. UITREIKING VAN NIEUWE BONKAARTEN. De plaatselijke distributiediensten reiken van 20 Februari tot en met 18 Maart 1944 tegen overlegging van de oude distributie stamkaart en het daarbij behoorende oude inlegvel bonkaarten voor voedingsmiddelen uit. Bij de uitreiking der kaarten wordt de linkerbovenhoek van het oude inlegvel ver wijderd. Het resteerende gedeelte van het inlegvel moet tot nader order zorgvuldig door het publiek worden bewaard. Zij, die geboren zijn tusschen 20 Februari en 20 Maart van de jaren 1923, 1930 en 1940 moeten hun inlegvel ruilen vóór het in ont vangst nemen van hun nieuwe bonkaarten. RAAD VAN RECHTSBIJSTAND IN STRAFZAKEN. Blijkens het jaarverslag van den Raad van Rechtsbijstand bij de Arrondissements rechtbank te Haarlem werden in 1943 52 zittingen gehouden. Tijdens deze bijeen komsten vervoegden zich 47 bezoekers en bezoeksters (vorig jaar 99), terwijl buiten de zittingen nog 10 (16) verdachten zich tot den Raad wendden, hetzij schriftelijk we gens verwijderde woonplaats of in spoed- eischende gevallen persoonlijk bij den secretaris. Bij 23 (40) gevallen, waarvan 18 (32) ter zitting en 5 (8) buiten de nor male spreekuren, kon worden voldaan aan het verzoek tot toevoeging van een raads man. De behandelde zaken kunnen worden gerangschikt in 7 groepen en wel: ciefstal 8 (13), distributiebepalingen 6 (11), heling 3 (4), valschheid in geschriften 2 (0), ver duistering 2 (3), mishandeling 1 (4) en op lichting 1 (0). BURGERLIJKE STAND BEVALLEN: 13 Febr.: J. M. EversLodedr, d. A. Alphenaar—Boxs, z. 14 Febr.: E. J. A. PetersBrans, d. E. SpeelmanBeurskens, z. 15 Febr.: J. C. Beunder—Hekkema, d. C. J. BakkerHoven, z. W. van der PloegMone, z. 16 Febr.: R. C. de JagerBiegiesch, d. OVERLEDEN: 13 Febr.: L. F. A. Melchior, 89 j„ Raamvest. 14 Febr.: M. Taag, 22 j., Jan Gijzenkade. M. Paape, 76 j., Padangstraat; C. Poen, 57 j„ Ursulastraat. C. P. KaterKat, 61 j., Lingestraat. 15 Febr.: H. J. Sint, 1 mnd., z. van C. Sint, Pijlslaan. E. H. C. Blaauw, 41/t mnd., d. van G. L. Blaauw, Assendelverstraat. B. M. Scholten, 8 j., d. van B. M. Scholten, Gen. Joubertstraat.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3