Kesselring weerlegt leugens omtrent Monte Cassino. Geen Duitsche soldaat in de abdij De opperbevelhebber van de in Italië strijdende Duitsche troepen, generaal-veld- maarschalk Kesselring heeft ten aanzien van den barbaarschen Engelsch-Ameri- kaanschen bomaanval op de oude eerbied waardige abdij Monte Cassino de volgen de verklaring afgelegd: 1. Op 15 Februari 1944 in den tijd van 9.30 tot 10 uur hebben verscheidene golven van aanvallende viermotorige Engelsch-Amerikaan sche gevechtsvliegtuigen talrijke bommen uit geworpen op de abdij van Monte Cassino, het moederklooster van de Orde der Benedictijnen. Hierbij is het klooster volkomen verwoest en is een groot aantal der bewoners van het klooster gedood, bedolven of gewond. Het klooster had reeds op 15 Januari door vijan delijk artillerievuur groote schade geleden. 2. De vijandelijke leiding beweert den aan val te hebben ondernomen ter vernietiging van de in het klooster aanwezige Duitsche troepen en verdedigingswerken. Daartegenover stel ik ondubbelzinnig vast: Toen het Vaticaan eenige maanden geleden door bemiddeling van de Duitsche ambassade bij den Heiligen Stoel tot mij het verzoek richtte het klooster Cassino niet bij de gevechtshandelingen te betrek ken, heb ik mij met dit voorstel terstond accocrd verklaard op voorwaarde dat de tegenpartij een dienovereenkomstige hou ding zou aannemen. Ik heb toen verboden dat Duitsche soldaten het klooster en zijn naaste omgeving zouden betreden. De strikte naleving van dit bevel is voort durend gecontroleerd door de bevoegde com mandanten en speciaal opgestelde wachtposten en veldgendarmerie. Zelfs van het verlof, om zwaar gewonden in geval van nood tijdelijk in het klooster onder te brengen, is tot aan het bombardement geen gebruik gemaakt. Wel werd aan talrijke Italiaansche vluchtelingen toegestaan zich onder de hoede van het kloos ter te begeven. Op den dag van den aanval bevonden zich dientengevolge verscheidene honderden vluchtelingen in de abdij die in ver trouwen op de heiligheid van het geestelijke gebied en zijn neutraliteit het klooster als toevluchtsoord hadden opgezocht. Om de in het klooster aanwezige niet te vervangen cul- tureele waarden, vooral de. bibliotheek, in ieder geval in veiligheid te brengen, hebben reeds geruimen tijd geleden Duitsche troepen deze bezittingen naar het Vaticaan overge bracht. 3. De bewering, dat het klooster was gemaakt tot het ..sterkste artillerie-ver sperringsfort ter wereld" is een vierkante leugen, die een bepaald doel nastreeft. 4. Ook de andere beweringen dat de abdij en het daarbij behoorende terrein gebruikt of ingericht was voor andere militaire inrichtin gen, machinegeweerstellingen, plaatsen van waarneming voor de artillerie enz. berusten op fantasie. In werkelijkheid bevond zich sinds het wegvoeren der cultuurschatten geen Duit sche soldaat meer in het klooster Monte Cas sino, zoodat noch het beschieten van het abdij gebouw door Amerikaansche artillerie op 15 Januari, noch de luchtaanval van 15 Februari eenigerlei militaire schade heeft aangericht of ook maar één Duitschen soldaat heeft gewond. Getroffen werden uitsluitend de nog in het klooster achtergebleven monniken en de Ita liaansche gevluchte burgers. Schriftelijke verklaringen. 5. Het feit dat zich binnen het bereik van het klooster geen Duitsch soldaat heeft opge houden wordt door de volgende schriftelijke verklaringen versterkt: a. De abt van het klooster Monte Cassino, bisschop Gregorio Diamare, verklaarde: ,,des- gewenscht verklaar ik op schrift, dat zich in het klooster van Monte Cassino geen Duitsche soldaat bevond of bevindt. 15 Febr. 1944, Gregorio Diamare, Viscovo Abate de Monti Cassino." b. De beheerder der abdij van Monte Cas sino, don Nicola dementi, en de bisschoppe lijke gedelegeerde van het bestuursbureau van het diocees van Monte Cassino, don Francesco Salconio, verklaarden: ,.Don Nicola Clementi, beheerder der abdij van Monte Cassino en don Francesco Salconio, bisschoppelijk gedelegeer de van het bestuursbureau van het diocees van Monte Cassino, die zich in veiligheid hebben weten te stellen voor den bomaanval van 15 Februari, waardoor de geheele abdij verwoest werd, verklaren, dat zich in het klooster en in zijn geheele omgeving geen Duitsche verdedi gingswerken of troepen of oorlogsmateriaal van eenigerlei aard bevonden hebben. 16 Februari 1944, don Nicola Clementi, be heerder van de abdij van Monte Cassino, don Francesco Salconio, bisschoppelijk gedelegeer de van het bestuursbureau van het diocees van Monte Cassino. 6. Nu de inrichtingen van het klooster zijn vernield, spreekt het uit militair oogpunt van zelf, dat het klooster Monte Cassino in de Duitsche verdedigingswerken wordt opgeno men. 7. De Pauselijke residentie Castel Gandolfo, die eveneens door Engelsch-Amerlkaansche bomenwerpers aangevallen en zwaar bescha digd is, en waarbij meer dan 500 personen, on der wie 16 kloosterzusters, gedood werden, is nooit door Duitsche troepen bezet geweest. De exterritorialiteit van dit gebied is heel bijzon der gerespecteerd. 8 Als verantwoordelijk opperbevelhebber in Italië stel ik derhalve het volgende vast: Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. O vermeer, H'stede, Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J, J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Wat in het klooster verloren ging. Uit het klooster van Monte Cassino wordt gemeld, daL bijna alle kunstschatten van dit cultuurmomïment vernietigd werden. Het door Coliccio gesneden koorgestoelte uit 1696 is geheel verbrand, evenals het hout snijwerk van de sacristie. De mozaieken, vier schilderstukken van Solimana, zijn vernield. Het gewelf van de kloosterkerk is ingestort, waardoor ook fresco's van Luca Giordano vernietigd werden. Ook de fresco's boven de deuren zijn vernield. De bronzen hoofddeur van de kerk, waarop in zilver ingelegd de be zittingen van de abdij stonden opgesomd, werd uit de hengsels gelicht en door de lucht geslingerd en heeft door den kloosterbrand sterk geleden. De bibliotheek van het klooster met haar 80.000 deelen en 1200 handschriften was zoo als gemeld, voor het grootste deel tijdig door Duitsche soldaten naar Rome overgebracht en daar ter beschikking van het Vaticaan gesteld. Helaas is toch een groot aantal bullen en andere handschriften verloren gegaan, die in de kloostermuren waren gemetseld en met het oog op de heiligheid van de plaats door de Duitsche soldaten niet verwijderd waren. Onder deze documenten bevindt zich de commentaar van Origenes over den brief aan de Romeinen, die door Rufines in de zesde eeuw werd vertaald, alsmede een Dante met opmerkingen in de marge uit de vierde eeuw- Vermoedelijk zijn ook alle Pauselijke bullen, die op Monte Cassino betrekking hadden en sedert de elfde eeuw verzameld werden, in de ruïnes van het klooster verbrand. Een van cultunr gespeende Amerikaansche soldatcska heeft in onmachtige woet^e een der kostbaarste monumenten van Italië zinloos verwoest en gevluchte Italiaansche burgers, mannen, vrouwen en kinderen door bommen en artillerievuur verpletterd. Daarmede is opnieuw bewezen, dat de Angel Saksische en bolsjewistische oorlogvoering geen ander doel kent dan de eerbiedwaardige getuigen der Europeesche cultuur te vernieti gen. Voor de cynische leugenachtigheid en de schijnheilige verklaringen, waarmede de An gelsaksische leiding de schuld daarvoor schuift op de schouders van mij en mijn soldaten, kan ik slechts de diepste verachting tot uitdruk king brengen. (w.g.) KESSELRING, generaal-veldmaarschalk. De slachtoffers. Onder het puin der vernielde abdij wer den tot dusver ongeveer 100 gedoode Bene dictijner monniken gevonden, zoo meldt de omroep van Rome. Voorts zijn tot dusver reeds meer dan 600 doode of zwaar ge wonde burgers geborgen. Het aantal min der zwaar gewonden bedraagt, voor zoover tot dusver is vastgesteld, bijna 1000. Volgens een bericht uit Washington heeft president Roosevelt tegenover persvertegen woordiger den luchtaanval op den Monte Cas sino verdedigd met de mededeeling, dat hij noodzakelijk was ter voorkoming van slacht offers in eigen gelederen. Tijdens het vervoeren van de tot dusver op Pauselijk gebied bij Castel Gandolfo onderge brachte vrouwen en kinderen, heeft het Anglo Amerikaansche luchtwapen Donderdag een nieuwen terreuraanval op het onschuldige plaatsje ondernomen en, naar de zender te Rome meldt.zijn bommen laten neerkomen tus schen de rijen der op bevel van den Paus wederom geëvacueerde bevolking. Talrijke personen werden daarbij gewond of gedood. Germaansche Landdienst. Eind Februari of begin Maart begint de op leiding voor kampleider en kampleidster voor den Germaanschen Landienst. In den Land dienst krijgen jongens en meisjes van 1417 jaar hun eerste opleiding tot boer en boerin, Overdag wordt gewerkt bij boeren in het dorp, terwijl men 's avonds in het kamp terugkeert Elk kamp omvat 2030 jongens of meisjes. Zij die er voor gevoelen de leiding over zulk een kamp op zich te nemen kunnen hiervoor worden opgeleid. De opleiding duurt ongeveer 3 maanden. Aanmeldingen hiervoor te richten aan en inlichtingen te bekomen bij den „Na tionale Jeugdstormafd. Landdienst, Utrecht, Koningslaan 9. Plaatselijke evacuatiemaatregelen. In verschillende deelen van het Nederland- sche kustgebied vinden op het oogenblik plaat selijke' evacuaties der burgerbevolking plaats, die op militaire gronden noodig zijn. De eva cuaties geschieden in de eerste plaats uit de overweging, dat men de Nederlandsche bur gerbevolking tijdig wil beschermen voor mo gelijke gevaren. Alle evacuatiemaatregelen geschieden vol gens plannen, waarbij de Nederlandsche auto riteiten en organisaties in groote mate betrok ken worden. De bewoners van de te ontrui men gebieden, die bij familieleden en kennis sen in andere provincies onderdak kunnen vinden, hebben de mogelijkheid, binnen een bepaalden tijd de nieuwe verblijfplaats zelf te kiezen. Na afloop van dezen termijn geschiedt de ontruiming volgens vastgestelde regelen. Inlichtingen worden verstrekt door de burge meesters in de te ontruimen gebieden, alsmede door de plaatselijke vertegenwoordigers van het bureau „Afvoer burgerbevolking". HET TREINONGELUK BIJ LISSE. In aansluiting op het bericht over het trein ongeval te Lisse, vernemen wij, dat nog drie arbeiders in een ziekenhuis te Leiden zijn overleden, zoodat het aantal slachtoffers negen bedraagt. Vier personen zijn zwaar gewond in_ een ziekenhuis opgenomen. BEVERWIJK Als er zieken zijn. Voor spoedgevallen wordt Zondag a.s. de dienst waargenomen door dr. Muys van de Moer, Zeestraat 96, Telef. 3450. Variété in „Luxor". Opnieuw organiseert de directie van het Luxor Theater gedurende de komende da gen een reeks voorstellingen, welke zich kenmerken door hun gevarieerd karakter. Het uitgaand Beverwijksch publiek heeft tijdens dit seizoen in de talrijke bonte pro gramma's reeds tientallen artisten zien op treden, zoodat het een lastige opgave wordt om telkens met nieuwe attracties voor het voetlicht te komen. Waarschijnlijk waren dan ook Vrijdag slechts de „nieuwsgierigen" bij de opening aanwezig en stellig zijn zij geenszins in hun verwachtingen teleurgesteld. Allereerst was er bijvoorbeeld de jeug dige Henny Ackema, die in Beverwijk geen onbekende is. Zijn vlot spel verschafte de liefhebbers van accordeonspel enkele mo menten van muzikaal genot; hetwelk in het applaus tot uiting kwam. Voor degenen, die iets zonderlings wilden beleven, gaf het duo Ronnie en Noldie een demonstratie van hun merkwaardige dans- allures, waarbij een parodie op een huise lijke bezigheid niet achterwege bleef. Van beter gehalte was het optreden van den Oekrainischen zanger Wasso Krimsky, wiens forsch stemgeluid de liederen met temperament ten gehoore bracht. Het pu bliek moest tenslotte constateeren, dat Krimsky eveneens in het dansen zeer be dreven was. Na dit exotisch nummer verscheen Jos Wind ten tooneele, die op zijn beurt allerlei imitaties op oorspronkelijke wijze ten beste gaf. Het programma kreeg een climax, want ook de Drie Adlers oogstten hun succes. Deze jongelui bespeelden mondaccordeons, waarbij onder anderen enkele fragmenten uit de 2de Hongaarsche Rhapsodie van F. Liszt aardig werden weergegeven. Durbin en zijn assisteinte zorgden voor 'n spannend kwartiertje. De evenwichtskun stenaar verrichtte boven op een hooge stel lage van tafeltjes (die met de balvormige pooten op elkaar werden geplaatst) en stoe ien huiveringwekkende toeren. John Kloos, die geregeld „tusschen de be drijven" zijn leutige belevenissen opdischte, behield zijn originaliteit. In afwijking met sommige voorgangers bevatten zijn lied jes simpele, doch nieuwe actueele onder werpen uit het alledaagsche leven met ge zonde humor doorweven. Hij leverde een belangrijke bijdrage tot het welslagen van den avond, waaraan nog diverse artisten medewerkten. Het programma vermeldde tenslotte de luchtsensatie van Armanda en de Twee Tedsons, die met jongleeren en acrobatiek aller aandacht op zich vestigden. VELSEN EEN ÏJMOND-WEDSTRIJD. Voor Zondag is slechts voor de vier elftallen van de Handbalvereeniging IJmond één wed strijd vastgesteld en wel voor het eerste elftal der Velser dames. Dit gaat op bezoek bij het Haarlemsche H.O.C., dat tot de sterkste tegen standers in de competitie kan worden gerekend Het zal dus de IJmond-dames allesbehalve gemakkelijk worden gemaakt om goede resul taten te behalen, maar, waar een wil is, is een weg. En dus mag verwa.cht worden, dat alle zeilen worden bijgezet om zoo goed mogelijk te kunnen slagen, temeer daar dit zeker noo dig is, indien de Velser dames de goede plaats op de ranglijst willen handhaven. De IJmond-dames van het eerste elftal ver trekken met: doel: A. v. d. Scheur; achter: C. de Pagter en A. Oortwijn; midden: F. Mol, A. Harmeyer en M. Michel; voor: N. de Waard, Tj. Struik, L. Konz, N. van Deijck en S. Vessies PREDIKBEURTEN ZONDAG 20 FEBRUARI IJMUIDEN-OOST Ned. Hervormde Kerk, Velserduinweg. 10.30: Ds. G. F. Cailenbach. Geref. Kerk, Velserduinweg. 10 en 3.30: Dienst. Oud-Katliolieke Kerk (De Goede Herder kerk). Velserduinweg. 8.45: H. Dienst. Clir. Geref. Kerk, Vereenigingsgebouw Kal verstraat. 10 en 3.3 0: Leesdiienst. Vergadering v. Geloovigen, Willemsbeek- weg 30. 10: Eeredienst. 4.30: Bediening des Woords. Geloofsgemeenschap Het Leger des Heals, Willemsbeekweg. 10.15: H. Dienst. Woensdag 7.30: Oponbaj-e Samenkomst. Zaterdag 7.30: Bidstond. Ned. Luthersch Genootschap geen dienst. VELSEN Xed. Hervormde Kerk (Geref. Kerk). Ko ningsweg. 11.15 en 6.30: Ds. Johs. Brons geest. Geref. Kerk. Koningsweg 9.30 en 4: Dienst SANTPOORT Ned. Herv. Kerk. 10: Zendel. A. de Neef, van Oegstgeest. Ned. Herv. Kapel. 3 0: Dr. H. van der Loos voin Schoten. 5: Ds. L. La-gerweij, van IJm. Geref. Kerk. Enschedélaan. 10 en 3.30: Ds. H. J. ten Brink. Gel. Gem. Het Leger des Heils, (gebouw Herst. Verb.) Wustelaan. 3.45: Samenkomst. Oud-Katholieke Kerk (Ned. Herv. Kerk) Enschedélaan. 3: H. Dienst. BEVERWIJK Ned. Herv. Kerk. 9.30: Ds. J. A. Peters. 11: Ds D. Veldkamp, van De Bilt. Bevestiging van Ds. M. E. Ouwehand, ber. pred. te Wijk aan Zee en Duin. 4: Ds. M. E. Ouwehand van Wijk aan Zee en Duin. Intrede. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat 10.30: Ds. Frerichs. Vrije Evangelisatie „Maranatlia"' Koning straat 41. 9.30: Bidstond. 10 en 5: J. Se- vensma uit Amsterdam. 11.45: Zondags school. Woensdag 7: P. D. Bardelmeijer, uit Noordwijk aan Zee. WIJK AAN ZEE EN DUIN Ned. Hem. Kerk en Vereon.geb., Populie laan. Geen dienst. Zie Beverwijk. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145, Den Haag. Tel. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 109 uur. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 09 Aardappelen 09 Aardappelen 10 Aardappelen 10 Bak en braadvet 09B Beschuit 09, 10 Bloem 056, 057 Boter B17, C17. D17. E17 Brandstoffen 15 t.m. 19 BV Periode 5, 6, 7, 8 20 t.m. 22 BV 11, 12, 13, 16 17 KF Brood 09, 10A Brood 09, 10B Eenheidszeep Gort Jam Kaas Margarine Margarine Melk Petroleum 52, 050 D20. E20 051 053 09A 08A 09, 10 (verl.) 53, 54, 55 65 Peulvruchten 055 Rijst E20 Scheerzeep R01 Suiker 052 Taptemelk 09, 10 Tabaksartikelen (shagtabak. rookta bak, of pruimtabak) 09. 10 Vermicelli 054 Vleesch 09. 10A Vleesch 09, 10B Versnaperingen 09 Waschpoeder 049 Wasclipoeder C18 D18, E18 Toiletzeep El 9 Rundvet 06A Aardap. Toeslag Aardap. Toeslag Boter Beschuit Algem. Reserve Brandst. Brandst. Brandst. Brandst. Brood Brood Algem. Reserve Algem. Algem. Boter Boter Melk S 121 S 221 Algem. Reserve Tabak Algem. Taptemelk Tabak Algem. Vleesch Vleesch Versnap. Algem. Reserve Reserve Boter 2 kg. 26 Febr. 1 kg. 26 Febr. 2 kg. 1 kg. 100 gr. 70 gr. 70 gr. 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 125 gr. 4 Mrt 1 eenh. 31 Dec. 1 eenh. 30 Apr. 1 eenh. 29 Febr. 1 eenh. 30 Apr. 400 gr. 4 Mrt 100 gr. 4 Mrt 1 rants. 18 Mrt 250 gr. 4 Mrt 250 gr. 10 gr. 125 gr. 125 gr. 1% lit. 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 4 Mrt 1 lit. 8 Mrt 1 lit. 8 Mrt 250 gr. 4 Mrt 250 gr. 4 Mrt 45 gr. 29 Apr. 500 gr. 4 Mrt 1% lit. 4 Mrt 1 rants. 4 Mrt 100 gr. 4 Mrt 100 gr. 4 Mrt 25 gr. 4 Mrt 150 gr. .4 Mrt 1 rants. 18 Mrt 1 rants. 18 Mrt 1 rants. 18 Mrt 100 gr. 4 Mrt AGENDA Zaterdag 19 Februari: SANTPOORT: Zomer- lust: Propagandamiddag Geitenfok vereen. Velsen en omstreken, 3.30 uur. BEVERWIJK: Kennemer Theater: Feestavond De Kenne- mers, 7 uur. Luxor-Theater: Variétévoor stelling, 7.30 uur. Zondag 20 Februari: VELSEN: R.K. Ver eenigingsgebouw: Vastenavondfeest R. K. Sportver. I E. V. BEVERWIJK: Luxor- Theater: Variétévoorstellingen 3 en 7.30 uur. Maandag 21 Februari: VELSEN: R.K. Ver eenigingsgebouw Vastenavondfeest R. K. Sportvereen. I. E. V. BEVERWIJK: Luxor- Theater: Variétévoorstelling 7.30 uur. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 20 FEBRUARI 1944 HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Orkest Barnabas von Geczy. 8.00 De zin van het boer-zijn. 8.15 Progr. Overz. 8.30 Gram. muz. event. Sportnieuws. 8.35 Gram.muz. 8.45 Godsd. Uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmor gen zonder zorgen. 10.00 De kruistocht om de ziel. 11.00 Salonorkest. 11.30 De stem der S.S. 11.40 Marschmuizek. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Kamer orkest „Ars nova et antiqua". 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 Viool en piano. 13.30 De schijn-werker. 14.00 Fragmenten uit de Missa solemnis van Beethoven. 15.00 Het wekelijksche luisterspel. 15.45 Orgel en Omroepvolkszangkoor. 16.15 Stafmuziekkorps der Haagsche politie. 16.55 Sportuitslagen .17.00 Recht door zee. 17.30 Wereld schlagers. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Sport van den dag. 19.30 Operetteconcert en gram.-intermezzo. 21.30 Hongaarsch Orkest Bandi Balogh. 22.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 22.15 De kompasnaald trilt. 23.1524.00 Avond concert. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Godsd. Uitz. 11.00 Het Omroep Syrnphonie orkest. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Lichte zang. 13.00 Toespraak. 13.15 Het Amuse mentsorkest, solist en gram.muz. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Orkestrevue. 16.00 Orgelconcert. Circa 16.25 Gram.muz. 17.00 Pianovoordracht. 17.30 De toekomst der wetenschap. 17.50 Prima Ballerina. 18.00 Georg Freundorfer speelt eigen werkjes. 18.15 Zie programma Hilversum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Danscollege. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Rhapsodie en suite. 21.00 Symphonisch avondcon cert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. MAANDAG 21 FEBRUARI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Kinderkoor. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. Overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Muziek van de bergen. 8.45 Voor de huisvrouw. 8.50 Volks zangkoor. 9.00 Licht klassiek orkestconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Ork. Willy "Kok en gram.muz. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Zang en piano, 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Salon orkest en Guitaarduo „Klankenspel". 14.00 Om- roepkerkorgel, zang en piano en gram. intermez zo. 15.00 Godsd. Uitz. 15.15 Elck wat wils. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Amuse mentsorkest en soliste. 18.00 BNO Friesch praat je. 18.05 Viool, altviool en cello. Ca. 18.25 Liede ren van Schumann en Wolf. 18.45 Politiek week- praatje. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Carnavalprogramma met beroemde compesities. 20.00 Een programma, gewijd aan het Concert gebouworkest naar aanleiding van den sterfdag van Willem Kes, 19 jaar geleden. 22.CO BNO Nieuws- en cultureele berichten. 22.15 Zangso listen in de kleine K. 22.35 Dezelfde solisten in de groote K. 23.0024.00 Orkestconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 „Die Fledermaus". Operette. 18.15 Orkest Gerard van Krevelen en soliste. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Dansorkest Dick Willebrandts. 19.50 Orgel en azng. 20.15 Toen er nog geen S.O.S. over zee klonk. 20.30 Orkest Boyd Bachman. 21.10 Orkest Bandi Balogh. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cultureele berichten. Verduisteren: van 18.00 tot 7.45 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2