mnrsB-0 "•"HELIORINE LflöN'S PRODUCTEN v/h gebroeders laan IJMUIDEN Verkeer vergt oplettendheid. Enkele zeer ernstige ongelukken hebben te IJmuiden-Oost bewezen, dat het verkeer nog steeds zijn eischen stelt en hiermede rekening •moet worden gehouden. Voorzichtigheid is ge- wenscht, hetgeen het ongeluk, waarvan een kind het slachtoffer werd, .beeft aangetoond. ■Men verzuime niet de jeugd er op te wijzen, dat oppassen nog steeds noodig is. Van het klimmen op „gasdolly's" hoort rripn gelukkig nagenoeg niet meer. Daarentegen plegen velen zonder op het verkeer te letten, den rijweg over te steken. Ook al omdat de vluchtheuvels zijn verdwenen, is en blijft dit gevaarlijk. Veel animo voor zang. De animo poor het geoefend zingen blijkt weer toe te nemen. Opmerkelijk is dit ver schijnsel bij de Van Leers Personeelvereeni- t ging, waar steeds met initiatief wordt gewerkt, zoodat er uitstekende resultaten worden be reikt. In korten tijd heeft de zangafdeeling zich belangrijk uitgebreid, waaraan enkele goede uitvoeringen waren te danken. Na het mannenkoor, het kinderkoor en het dubbel- mannenkwartet is nu een dameskoor gevormd, hetwelk zich direct in een groote interesse mocht verheugen. Ook hiervan is de leiding in handen van Ben Nuyen. Er is reden den gang van zaken bij de vereeniging met belangstel ling te volgen Helpt de vogels. „Helpt onze gevleugelde vrienden den winter door". Op deze noodzaak is meer dan e^ps van de zijde van Dierenbescherming de aandacht gevestigd. Vooral thans komt het er weer op aan de vogels, die veel last van den winter hebben, zooveel mogelijk bij te staan. Dit kan doorgaans met eenvoudige middelen geschie den. Als ieder het zijne doet, worden er goede resultaten bereikt. Controle „Ausweise". Nog steeds blijken er personen te zijn, die zonder een „Ausweis" te hebben het versper de gebied in de gemeente Velsen willen bin nengaan. Dit is zeer onverstandig, aangezien ontdekking over het algemeen niet uitblijft en onaangenaamheden dan het gevolg zijn. We herinneren er aan, dat voor werkelijk dringen ds bezoeken aan het versperde gebied een „Tages-ausweis" kan worden aangevraagd. Strawberries. Van de voor de hockeyclub Strawberries vastgestelde wedstrijden hebben er Zondag slechts drie doorgang kunnen vinden. Het eer ste dameselftal lijkt zijn vorm te hebben her vonden. Op eigen terrein werd met 4-0 van T.H.C. '25 gewonnen, vooral door toedoen van de dames Graefer en v. d. Hoff. Qe midden linie was het zwakste deel; zij steunt in het bijzonder bij den aanval niet voldoende. Verder waren de uitslagen: Ever Swift 3 Strawberries 5 3-0 en Strawberries 4Alliance 3 0-2. Wandeltocht der V.W.C. Naar wij vernemen blijkt er reeds thans veel belangstelling te bestaan voor den wan deltocht, die Zondag 12 Maart door de Velser Wandeicommissie zal worden georganiseerd. Zooals wij indertijd hebben medegedeeld is de commissie door de IJmuider wandelsport- vereenigingen De Kennemer Jagers 'en De Stormvogels gevormd, met ais doel deze lief hebberij meer bekendheid te geven en door een vlotte samenwerking zoo goed mogelijke resultaten te behalen. Naaf buiten laat de V. W. C. het eerst van zich hooren door het organiseeren van een tocht, waarmede tevens het seizoen wordt geopend. Voor dezen oorlpg vroeg de Noorder- sluis-marsch van De Kennemer Jagers gere geld de aandacht, doch deie kon wegens de bijzondere omstandigheden natuurlijk nu niet plaats hebben. Voor den tocht van 12 Maart is intusschen reeds heel wat .voorbereidend werk verricht. De wandelliefhêbbers worden opgewekt deel te nemen De commissie wijst hen er op, dat een groot gedeelte der gemeente Velsen ver sperd gebied is geworden, waardoor alleen Santpoort en omgeving voor het tippelen in- aanmerking komt. Er is echter een fraai par cours, hetwelk zeker in den smaak zal vallen. Startplaats is Zomerlust aan de Hoofdstraat te Santpoort-Dorp, vanwaar tusschen tien en twaalf uur wordt vertrokken. De te loopen afstand bedraagt vijf-en-twintig kilometer. Als vanzelfsprekend gelden ook ditmaal de bepalingen inzake het individueel wandelen. Om deel te nemen moet men bovendien bij een wandelsportvereeniging of persoonlijk bij den bond aangesloten zijn. Gelegenheid tot aanmelding bestaat bij: schi'iftelijk alleen H. C. Smit, Willebordstraat 81 te IJmuiden-O.l mondeling bij Joh. Rademaker, Reguliers dwarsstraat 11 te Beverwijk en L. Bakker, Burgemeester Enschedélaan 53 te Santpoort- Dorp. AGENDA Dinsdag 22 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: De stem van het woud (film) 7.30 u. SANTPOORT: Zomerlust: Concert Vox Hu mana, 7.30 uur. VELSEN: R.K. Vereenigings- gebouw: Vastenavondfeest I. E. V. Woensdag 23 Februari: IJMUIDEN: Thalia- Theater: De stem van.het woud (film) 7.30 u. AGENDA VOOR AMSTERDAM DINSDAG 22 FEBR. Stadsschouwburg: „De mooiste oogen van de wereld", 7.15 uur. Concertgebouw: Bonte avond Frontzorg, 7 u. Centraal Theater: „Colinette", 7.15 u. Leidsche piein Theater: „Sprookjes", 7.30 uur. Royal: Variété, 2.30 en 7.30 uur. Metropool: „Hiep, hiep, hiep, hoera, ik ben papa!", 7.30 u. Carré: Circus Mikkenie-Strassburger, 2 en 7.15 uur. WOENSDAG 23 FEBR. Stadsschouwburg: „Butterfly", 7 uur. Concertgebouw: Piano-' avond Theo van der Pas, 7.15 uur. Muziek- lyceum: Dansavond Anika, 7.15 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Dinsdag. Visschen „evacueeren". Aan de Roemeensche waddenkust komen op het oogenblik vischsoortén voor, die men er vroeger niet kende. Vermoedelijk zijn zij afkomstig uit de Krim. Visschers te" Constanza hebben groote visschen ge vangen, waarvan met zekerheid kon wor den vastgesteld, datzij uit het Oosten kwamen.Deskundigen nemen aan, dat de vissohen, door het oorlogsgeweld ge noopt, naar het Westen hebben moeten „evacueeren". N. W. B.-KRUIS. De heer M. Anthonissen te IJmuiden -«.er- wierf het enkel kruis van den N. W. B VELSEN Het kampioenschap van Watervliet De Amsterdamsche ploeg Indo 2, welke moest trachten de definitieve bezetting van de onderste plaats te ontgaan, kwam geheel gewijzigd en versterkt uit. De kracht was zoodanig toegenomen, dat Watervliet, ondanks de beste verwachtingen, een tegenstand kreeg, zooais in deze competitie nog niet was ont moet. Met het voordeel van de omstandig- den vielen de hoofdstedelingen terstond ver woed aan, doch de Velsenaren wisten het spej, hoewel van gelijke kracht, evenwel te verplaatsen. Roel Velthuys was zoo uitstekend op dreef, dat hij., binnen 10 minuten met twee fraaie voltreffers Watervliet een nuttigen voorsprong bezorgde. Na de vakverwisseling had Indo een gevaarlijker aanvalskwartet dan de Vel senaren, zoodat Broeksma c.s. het niet ge makkelijk kregen. Even voor de rust zoTgde mej. B. Tuyn voor een weldadige opluchting door den stand op 30 te brengen. Na de her vatting kreeg Watervliet het voordeel van de omstandigheden en mede door fraai mid- denvakspel van Velthuys c.s. een aanmerke lijk overwicht. Ongeveer een kwartier voor het einde, nadat vele vrije kansen hopeloos waren teloor gegaan, werd het vierde doel punt gescoord, waarna vlak voor het verlos sende eindsignaal het Indo gelukte een ver diend tegenpunt te maken (11). De uitbundige vreugde van de Vele Water- vliet-supporters laat zich denken, maar niet minder die van de dames en heeren spelers van het buitengewoon succesvolle Watervliet- twaalftal, dat op zulk een fraaie wijze alle 10 gespeelde wedstrijden in overwinningen had omgezet. Aanvoerder J. Broeksma mocht na afloop van den enerveerenden kamp hartelijke ge- lukwenschen ontvangen van den Indo-aan voerder, alsmede van een afgevaardigde van het Haarlemsche T. H. B. Voorzitter Velthuys bleef natuurlijk niet achter en bood bloemen aan, terwijl de feest commissie van Watervliet het gelukkige twaalftal van keurige feesttakjes voorzag. Het was ook wel een buitengewoon mooi resultaat tijdens het eerste seizoen in den Ned. Korfbalbond. De feestavond. De in allerijl georganiseerde feestavond voor de Watervliet-familie in het Statenhuis ken merkte zich door een prettige kampioenssfeer, waarbij bleek hoe allen met dit buitengewoon mooie resultaat van het eerste twaalftal mee leefden. In zijn opening schetste voorzitter R. J. Velthuys hoe de verwachtingen waren over troffen door reeds in één. seizoen het onge slagen kampioenschap van de 3e klasse N.K.B. te bereiken, terwijl hij voorts memoreerde, dat Watervliet drie jaar geleden nog als een kleine groep voor groote moeilijkheden stond en thans een vereeniging is, welke een groot aantal leden heeft, zoodat zelfs tien twaalf tallen aan de huidige competities deelnemen. De voorzitter zeide niet alleen als eerste twaalftal zeer trotsch op het resultaat te zijn, doch ook als vereeniging. Met 10 gespeelde en 10 gewonnen wedstrijden heeft Water vliet I met 69 doelpunten voor en 25 tegen een grooten voorsprong op de naaste concur renten: een verheugend resultaat. Voorts deelde de vóorzitter mede tevoren door het hoofdbestuur van Hoogoven-Staten hartelijk te zijn gehuldigd, waarbij bovendien afgevaardigden van de bij Hoogoven-Staten aangesloten sportafdeeiingen tegenwoordig waren. Allen spraken hun gelukwenschen uit. V. V. B. zorgde tevens voor een bloemen hulde, terwijl De IJzeren Voorn een paar korven toezegde, welke in de Watervliet- kieuren zuilen worden geschilderd. De heer Velthuys dankte het hoofdbestuur voor den grooten steun en de prettige wijze, waarop piet Watervliet wordt meegeleefd. Vervolgens sprak de heer A. Demmers, al gemeen voorzitter van H. S. het eerste twaalf tal toe, welke zeide, dat het groote geheim van dit kampioenschap niet alleen ligt in de 12 spelers(sters), maar in den buitengewoon goeden clubgeest, die is opgebouwd. Spreker stelde voor door goede kameraadschap aan het mooie ideaal mede te werken. Als blijk voor de behaalde prestatie, zal Watervliet een door het hoofdbestuur aan ïe bieden verJ eenigingsprijs ontvangen en den leden van het roemruchte twaalftal een draag-insigne worden aangeboden. Aanvoerder J. Broeksma bracht den heer Demmers dank voor zijn gêlukwenschen, op merkende, dat het twaalftal deze prestatie niet door technische vaardigheden had be reikt. maar door de vriendschappelijke ver standhouding, welke den geest bevordert. Ook dankte de aanvoerder nog mej. Jo Kui per. die door omstandigheden niet langer deel kon uitmaken van Watervliet I. Tijdens dezen uitstekend geslaagden feest avond werd het voorstel van het bestuur de contributie te verhoogen met algemeene goed keuring aanvaard Een actie tot werving van donateurs zal worden ingezet. Het feestelijk gedeelte van deze Watervliet- familie-bijeenkomst bestond uit muziek, zang en enkele aardige tooneelstukies. Het door Roel Velthuys vervaardigde kam pioenslied had een zeer groot succes. Doch niet minder was dit het geval met de Berry's, die op hun gitaar met amusante liedjes een groot aandeel in het welslagen hadden, even als de heer en mevrouw Velthuys, welke als tooneelisten zich zeer verdienstelijk maakten. De aard van het gezellig samenzijn liet dan ook toe, dat men zich ongedwongen, kon uiten in een gulle feestvreugde, die op haar beurt weer uitdrukking gaf aan de prettige vriend schapsbanden, welke den onderlingen club geest in zoo groote mate doen versterken. Dit alles zal met de spelkwaliteiten van Watervliet I ongetwijfeld bijdragen om een plaats in de tweede klasse van den N. K. B. te bereiken, wat wij gaarne met de groen gelen wenschen. V. V. V. VERLOOR VAN I. E. V. (2-4). De plaatselijke ontmoeting van de beide Velsen-Noordsche vierde klassers is ondanks een 2-0 voorsprong van de thuisclub met de rust verkeerd in een goede overwinning van I.E.V.; dat in de tweede helft den goeden vorm scheen te hebben teruggevonden. De omstan digheden deden op het open veld vrij veel afbreuk, waardoor de wedstrijd slechts een middelmatig peil bereikte. Dit was grooten- deels het gevolg van te weinig technische kwa liteiten bij enkele spelers. Aanvankelijk bleef de achterhoede van de bezoekers behoorlijk de situatie meester en liet zich door de,veelvul dige aanvallen niet overmeesteren, hoewel V. V.B. deze met groote élan opzette, doch waar van de afwerking veel te wefischen overliet. Dat V.V.B- daarentegen toch twee doelpunten wist te maken, was meer een gevolg van het verkeerd beoordeelen van twee overigens zeer goede voorzetten van Zandbergen door den I.E.V.-doelman, Van Tunen. Na de hervatting gaf I.E.V. den toon aan, maar bijna vergrootte Y-V.B. den voorsprong in de eerste minuten, toen Spruit goed doorzette,doch zijn schot ging aan den verkeerden kant van den paal langs. De aanvalslinie der Breesapers mocht daarna zelfs den schijn niet verwekken gevaarlijk te zijn, temeer daar linksbuiten Kelderman slecht op dreef was. Een verzuim van den V.V.B.-doelman, waar bij uitloopen erger had kunnen voorkomen, schonk I.E.V. het eerste doelpunt (2-1) en toen De Jong even daarna goed doorbrak was de stand gelijk (2-2). De Breesapers stelden wan hopige pogingen in het werk om het spel te verplaatsen, maar zij slaagden daarin niet, al thans zeer matig. Wel werd hard gewerkt, doch de omstandigheden hiepen I.E.V. en daar door behield zij het beste van het spel. Een ver schot van Oorthuis verdween onhoudbaar voor Van Riessen, die zijn doel gaoedig ver dedigde, in het net (2-3). V.V.B. speelde daarna te veel op den aanval en dit was een pracht gelegenheid voor een doorbraak. Een goede voorzet van Schoorl zette De Jong even voor het einde ook nog om in een doelpunt (2-4). IJMOND-DAMES WONNEN. De IJmond-dames van het eerste elftal heb ben Zondag een goede beurt gemaakt door de sterke tegenstandsters van H.O.C. te Haarlem een 4-0 nederlaag toe te brehgen. De Velser dames behouden hierdoor nog een vrij behoor lijke kans op het kampioenschap der afdee- üng. Reeds direct na den aanvang bleek dat IJmond in hef veld sterker was. doch eerst na een kwartier was het mej. Struik, welke er in slaagdfc de verdediging der Haarlemschen goed te passeeren en met een doelpunt te besluiten (0-1). Ondanks de aanhoudenda»aanvallen van IJmond konden de Velser dames voor de rust echter niet meer scoren. Na de hervatting ging het met de Velser ploeg nog beter en werd aardig gecombineerd en goed doorgegeven. Wel deed H.O.C. af en toe een uitval, doch deze kon steeds zonder gevaar worden afge wend. IJmond kwam er daarentegen steeds beter in en reeds spoedig volgden twee goede doelpunten (0-3). Hoewel de overwinning thans veilig was,zette IJmond niettemin de gestadige aanvallen voort en even voor het einde was het opnieuw mej. Tj. Struik, die het vierde doelpunt scoorde (0-4). Zondag a.s. spelen de IJmond I-dames thuis tegen nummer één van de ranglijst, zoodat het spannen kan. Want indien zij dezen wedstrijd weten te winnen, hebben deze beide clubs ongeveer gelijke kansen op het kampioen schap. BEVERWIJK D.E.M. houdt nationale veidloopen. De athletiekafdeeling van D.E.Mi heeft van de wintermaanden een uitstekend gebruik ge maakt. De athleten zijn goed getraind, de on derlinge band is weer verstevigd en organisa torisch is er weer heel wat werk achter de schermen verricht. Uit alles blijkt, dat D.E.M. niet alleen de oudste, maar ook de vooraan- staandste athletiekvereeniging in deze streek is. Vorig seizoen werd dit door de schitteren de resultaten duidelijk bewezen. D.E.M. vraagt ifi het nieuwe seizoen al weer spoedig de aandacht voor iets bijzonders. Zon dag 19 Maart zullen er te Beverwijk nationale veidloopen worden georganiseerd.Ongetwijfeld zullen de^g een zeer interessante gebeurtenis vormen. TUINBOUW STt DIECliUB. De Tuinbouw-Studieclub van de Algem. Vereeniging voor Bloembollencultuur en de KweekéSêVereeniging „Flora", welke op velerlei manieren tracht dep tuinbouw stimuleerend te beïnvloeden zal Woensdag avond te half acht in het Veilinggebouw „Kennemerland" wederom een interessante lezing doen houden. Alle leden en belangstellende vaklieden kunnen dien avond vernemen, wat de heer B. Machielse, tuinbouwleei;aar, weet te be- hanctelen over ..De beteekenis van grond onderzoek". Voorts zal de vertooning van de A.S.F.- bloembollenfilm plaats bobben, wat zeker zal bijdragen de belangstelling te doen toe nemen. LEZING VOOR „DE GIKTELING". Woensdagavond te hall' acht zal in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw aan de Schans de serie lezingen over „Beroemde beeldhouwers en schilders en hun werk", welke door de Vereeniging .De Gieteling" op zulk een uitnemende wijze zijn georga niseerd worden best.ten. L. enais verleden week zal ook nu de Haarlemsche beeldhouwer, de heer Theo van Reijn, dezen lezingavond verzorgen en spreken over den modernen beeldhouwer August Rodin. Ongetwijfeld mag, gezien de groote be langstelling bij de voorgaande lezingen, weer op talrijke bezoekers worden gerekend. «AH DE WEG 4310 VLUGKOKENDE GORTMOUT Pittig en gezond voedsel voor jong en oud Het voedzame en gezonde kindermeel. Uw baby vindt het heerlijk, omdat het wat lijmerig is en lekker zoet smaakt! N.V. KONINKLIJKE PELLERIJ „MERCURIUS" Bevestiging en intrede Ds. M. E Ouwehand. De mooie Groote Kerk der Ned. Hervormde gemeente aan de Kerkstraat, was Zondag in bruikleen afgestaan aan de zustergemeente van Wijk aan Zee en Duin, aangezien de kerk van Wijk aan Zee lijdelijk buiten gebruik is. En men had zeker een waardig gebouw noo dig, nu de gemeente in ds. M. E. Ouwehand, gekomen van Blokzijl, een nieuwen herder en leeraar ontving, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van ds. J. Bronkhorst naar Willemstad. In den voormiddagdienst werd de nieuwe predikant in zijn dienstwerk ingeleid en be vestigd door een studievriend van hem, ds. D. Veldkamp, van Den Bildt, uie in een hartelijke toespraak van zijn groot vertrouwen in de ambtstoewijding van- ds. Ouwehand deed blijken. Des middags sprak deze, in de geheel gevulde kerk, zijn intree-predikatie uit naar aanleiding van 1 Cor. 1 :2a: „Doch wij pre diken Christus, den gekruisigde". In deze prediking zeide ds. Ouwehand, dat hij zich beschouwt als een heraut, die geen eigen woord heeft te brengen, doch daarentegen een zeer belapgrijke boodschap van zijn vorst. Deze boodschap van hem is: Christus, de gekruisigde. Een evangelie, dat den Joden en allen, die jjelooven in machtsvertoon, een ergernis is. Terwijl de Grieken, als dragers van de wereldsehe wijsheid, in het kruis slechts ee~n dwaasheid kunnen zien Doch in de gemeente van Wijk aan Zee en Duin wil spr. slechts de heraut zijn van dat krachtige evangelie, hetwelk de zaligheid werkt. Aan het einde der preek richtte hij toespraken tot den kerkeraad, de kerkvoogdij, den con sulent, zijn bevestiger, collectanten, organis ten en tenslotte tot zijn collega's in den ring. In het bijzonder ook verheugde het hem hier. naast zijn echtgenoote, ook zijn ouders en schoonouders aanwezig te zien, alsmede zijn ambtsvoorganger, ds. Bronkhorst van Willemstad. Namens de gemeente sprak de consulent, ds. Peters van Beverwijk, zijn ambtgenoot toe; hij verzocht de gemeente hem toe te zin gen Gez. 263 1 en 5. Vervolgens wenschte ds Bronkhorst zijn opvolger en de gemeente geluk met dezen dag. Tenslotte sprak een der ouderlingen namens de gemeente woorden van darik tot ds. Peters voor zijn werk als con sulent, terwij] hij ds. Ouwehand deed toe zingen Gez. 217 5. Behalve de reeds genoem de predikanten waren nog aanwezig ds. Brons geest van Velsen en een vertegenwoordiger van den Kerkeraad van IJmuiden. Nieuw-Leven. Zooals is gemeld heeft de Geheelonthouders tooncelvereeniging Nieuw Leven tot besluit van dit seizoen Silvia Sitómbra. tooneelspel in drie bedrijven van jhr. A. W. G. van Riems dijk, in studie genomen. Hiervan zullen twee uitvoeringen worden gegeven, welke 19 en 20 April in het Kennemer Theater zuilen nlaats hebben. SANTPOORT H.B.C.—Santpoort 55. Santpoort nam revanche. Na jarenlange vruehtelooze pogingen om van de HBC'ers te winnen, is het Santpoort thans gelukt op* beide punten beslag te leggen. Het zag er aanvankelijk naar uit. dat Santpoort een eclatan te overwinning zou boekén,want binnen het kwartier was Ketel reeds driemaal gepasseerd; Bakkum wist zeer spoedig den hattrick te ver richten, zoodat de Santpoort-papieren hoog ge noteerd stonden. Wel deed de veteraan A. Martin zijn uiterste best om zijn mannen ten aanval te leiden, doch door het uitstekend verdedigings werk van Gerrits en Wijker, de beide kanthalfs van Santpoort, waren deze aanvallen van ieder gevaar ontbloot en kon Stet rustig zijn doel ver dedigen. Weifelend ingrijpen van J. Nijssen wist v. Bakel handig uit te buiten en juist voor- het rustsignaal moest Stet visschen. Direct na de hervating was er wederom zoo'n geval: Stet werd houdbaar gepasseerd. Door dit succes aangemoedigd namen de HBC'ers het spel in handen en menig gevaarlijke situatie ont stond voor Stet's heiligdom. Het spel was dan ook beide backs was zeer zwak en het was dan ook niet te verwonderen, dat Stet wederom moest visschen (43). Toen steeg de spanning ten top, v. d. Linden kreeg de kans vai^ den dag toen Nijssen faaide. durh ij laaide /.eli' ooit* en Stet bracht redding. Dat werd spil Tromp te bar, hij wist moeizaam eenige aanvallen op te- bouwen, de bal kwam bij Diederiks, welke keurig voor gaf en onfeilbaar kopte J. Bakum zijn. vierde doelpunt langs keeper Ketel. HBC gaf zich gewonnen en in de resteerende minuten was het spel het aanschouwen niet meer waard. De omstandigheden waren evenzoo- vele belemmeringen om een mooien wedstrijd ten beste te geven.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3