TABAKSAROMA 50 ct. per flacon DROGISTERIJ „CENTRAAL", Gele Pruimenjam opknappen Schoencrême REM SPLUNTER's Levensmiddeiencentrale 1JMUIDEN Verlenging geldigheidsduur „Ausweise". Blijkens een bekendmaking van den burge meester van Velsen in dit blad moet de geldig heidsduur van alle „Ausweise" van de inwo ners van I.Jmuiden-Oost en Driehuis worden verlengd. Degenen, die hiervoor in aanmer king komen, moeten zich vervoegen in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school no. 4 aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden-Oost. Dit is geopend van kwart over acht tot kwart over twaalf en van een tot vijf uur. De verlenging geschiedt op 7, 8, 9 en 10 Maart straatsgewijze. Het aanbieden van „Aus weise" van personen, die niet meer in de ver sperde gebieden IJmuiden-Oost en Driehuis wonen, is streng verboden en zal als sabotage worden beschouwd. De „Ausweise" moeten op den vastgestelden datum worden aangeboden, aangezien dit later niet meer mogelijk is. De „Ausweise" voor één gezin kunnen door een lid daarvan, hetwelk achttien jaar of ouder is, worden medegenomen. Velsen-Noord en Velsen-Zuid. Ook de geldigheidsduur van de „Ausweise" van de bewoners van de versperde gebieden Velsen-Noord en Velsen-Zuid moet worden verlengd. Dit geschiedt eveneens in het gym nastieklokaal van de openbare lagere school no. 4 aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden Oost en wel op Vrijdag 10 Maart van kwart over acht tot twaalf uur en van één tot vijf uur Voor Velsen-Noord betreft dit Nieuwe Schulp weg. Rooswijk, Velserbosch en Wijkermeer- polder. Velsen-Zuid omvat Biezenweg, Dood- of Nieuweweg, Driehuizerkerkweg, dr. Kuy- perlaan, Duin- en Kruidbergerweg, Hagelin- gerwèg, Hageveldstraat, 4e Havenstraat, Hof- geest. J. Kostelijklaan, Kennemerlaan, Kerk- pad. Kerkplein, Kerkweg, Kweekerslaan, Meer vlietstraat, Middenhavenstraat, Rijksweg, De Savornin Lohmanlaan, Spekkenwegje, Sta tionsweg, Trawlerkade, Velserbeek, VerLoren van Themaatlaan, Vuurtorenstraat. Water landweg, Wijk aan Zeeërvoetpad, IJmuider- straatweg en Zeeweg. Wandeltocht V.W.C. Fraai parcours vastgesteld. De Velser Wandelsportcommissie heeft voor haar eersten tocht, die Zondag 12 Maart zal worden gehouden, een fraai parcours vastge steld. De deelnemers zullen niet over gebrek aan afwisseling hebben te klagen, daar zij in de gemeenten Velsen, Bloemendaal en Haar lem zullen komen. Als startplaats is alsnog Zomerlust aan de Hoofdstraat te Santpoort dorp aangewezen. Vandaar gaan de wandelaars via de Hoofdstraat en den Terrasweg naar de Burgemeester Enschedélaan. Hierna volgen zij den Middenduinerweg tot den spoorwegover gang, waar zij de Willem de Zwijgerlaan in slaan. Het parcours leidt dan langs den Duin weg en de Velserenderlaan naar den Bergweg. Vervolgens wandelt men langs den Brederode- weg, de Brederodelaan en de Mollaan, om langs den Bloemendaalscheweg tot den vier sprong bij den wegwijzer te loopen. Daarna tippelt men langs den Militairenweg, den Zee weg, den Brouwerskolkweg, over de brug, langs het Brouwerskolkje tot den Duinlustweg. langs Kraantje Lek, via den Zijweg, Boven- weg, Oosterduinweg, Slangenkruidlaan, de brug over het Ohmplein, langs de Thomson- laan, de Pijlslaan, de brug over de Schouwtjes laan, langs Wagenweg, Plein en Groote Hout straat naar restaurant Munniks te Haarlem, hetwelk de rustplaats is. De terugweg leidt via de Groote Markt door de Jansstraat, langs den Jansweg, over het Kennemerplein. langs den Schoterweg, door de Gen. Cronjéstraat, over het Soendaplein, door de Floresstraat, langs den Spaarndam- scheweg en dan langs de prachtige „Mooie Hel" naar Spaarndam, Via Taanplaats, West- kolk, IJdijk, Visschereinde, Slaperdijk, Rijks straatweg en Hoofdstraat komt men weer bij Zomerlust. De af te leggen afstand bedraagt vijf-en- twintig kilometer. HAARLEMSCHE RECHTBANK De grossier in inbraken. Tijdens de zitting der Haarlemsche Recht bank was de president Donderdag van mee ning, dat de IJmuider melkslijter J. v. d. M. zoo langzamerhand de reputatie van „gros sier in inbraken" had verworven. V. d. M. stond terecht voor het feit, dat hij op 13 Januari in den manufacturenhandel N. aan den Zeeweg te IJmuiden-Oost had inge broken. Een uitgebreide collectie textielartikelen, waaronder tafellakens, zakdoeken en hand doeken behoorde tot de buit. 't Was geen ge makkelijke taak geweest om zich toegang tot het pand te verschaffen, want via de brandgang bij den Engelmundusweg en een schutting van een aangrenzend erf kwam v. d. M. voor enkele schuifdeuren, die met een bandafnemer werden geforceerd. Eerst na vernieling van een rolluik en een glas- in-lood raampje was de man in staat om zijn daad te volbrengen. Er werd gecon stateerd, dat v. d. M. deze vierdubbele in braak met vakkennis had uitgevoerd. Bo vendien bleek dit avontuur de ffnale van een reeks inbraken te zijn. Vooraf bracht hij immers dergelijke ongewenschte be zoeken aan de Inkoopvereeniging Kenne- merland, de Melkinrichting: Gemeenschap pelijk. Belang, den rijwielhandel J. en een slagerij. Daar v. d. M. behoudens een kleine over treding voorheen nimmer werd veroordeeld, hield de officier bij zijn eisch rekening met de omstandigheden en vorderde één jaar gevangenisstraf. Uitspraak 16 Maart. Bekercompetitie. Voor de competitie om den N.V.B.-beker speelt V.S.V. in de afdeeling A met: Alcma- ria Victrix, D.W.V., H.V.C. en De Kenne- mers. Stormvogels weert zich in dt afdee ling D tegen Ü.V.V., H.B.C., Hercules en R.C.H. Sportdag „De Stormvogels". Naar het zich laat aanzien, zal het bestuur van de wandelsportvereeniging De Stormvo gels binnenkort zijn plannen inzake het houden van een sportdag kunnen verwezenlijken. Zooals bekend is, ligt het in de bedoeling dezen wegens de bijzondere plaatselijke om standigheden in Santpoort te doen plaats heb ben. De voorbereidingen zijn in een gevorderd stadium. Er is contact met alle Santpoorter sportvereenigingen gezocht en over het alge meen bleken deze in principe bereid te zijn mede te werken. De Stormvogels wil den sportdag een veelzijdig karakter geven, zoodat het een bijzondere gebeurtenis belooft te worden. Intusschen is het nog niet mogelijk geweest definitief een datum vast te stellen. Dit houdt verband met het beschikbaar zijn van het terrein, waarop men het oog heeft. Eerst dient het voetbalprogramma geheel te worden afge werkt en dan zal de juiste dag kunnen worden bepaald. Het is verheugend, dat De Storm vogels voldoende doorzettingsvermogen blijkt te hebben. Stormvogels. Het tweede elftal van Stormvogels zal Zon dag te twee uur op bezoek bij H.F.C. 2 gaan. Er wordt te twaalf uur per trein vertrokken. De opstelling is als volgt: doel: Snoeks; ach ter: Ermshaus en Martens; midden: Aptroot, Jordaan en Wolthuis; voor: Kuiper, H. C. v d. Kuil, Keur, J. v. d. Kuil en Veldman. Stormvogels 3 ontvangt te twee uur Onze Gezellen met: doel: Wagenaar; achter: Taat en Heilig Sr.; midden: Outenaar, Sieben en De Krijger; voor: E. Gravemaker, Glas, Marinus, Prins en Westerwal. V.Z.V.'ers weren zich goed. Reeds langen tijd hebben wii van de plaatselijke zwemyereeniging V.Z.V. niets vernomen. En als wij er dan nu iets van gaan schrijven dan is dat niet direct over successen, welke door de vereeniging zijn behaald, maar meer over de successen van de leden, die zij eens de hare mocht noemen. Want V.Z.V. bestaat alleen nog maar voor de adspirantleden, welke zij nog regelmatig op Woensdag in het Velserbad bijeen brengt. De sportzwemmers zijn naar andere vereenigingen vertrokken, en hoewel het vreemd zal klinken is dit een goed besluit geweest. V.Z.V. had geen goed zevental meer en zou in een lage klasse moeten zijn gaan spelen. Het gevolg zou zijn geweest, dat het spelpeil van de spelers zeer achter uit was gegaan. Er werd dus besloten om met de sportzwemmers(sters) naar de D. W. R. in Haarlem te gaan, waar zij zeer gastvrij werden ontvangen. En het zijn nu de resultaten van die V.Z.V.'ers in D.W.R., die wij eens willen bezien. In het eerste zevental der polospelers, welke ploeg in de hoof dklasse uitkomt en een goed figuur slaat, weren de oud-V. Z. Vers Paul Gottmer, Pum Swier en Cor Visman zich. Stuk voor stuk zijn zij hun plaats daar waard. Zij wisten een eersten prijs te behalen op het IJ, U.Z.C. en Zian in Alkmaar en wonnen reeds diverse wed strijden voor de competitie. In het tweede zevental spelen Kramer en Moeken. Voor het derde komt de. veteraan De Meiier in actie. Bij het damespolo heeft de V.Z.V.- keepster B. Blok al eenige malen het doel van het eerste zevental van D.W.R. ver dedigd. Ook zij weert zich uitstekend. De prestaties van deze speelster zullen straks zeker niet minder zijn dan zij geweest zijn. Op zwemgebied maakt M. Jurg goede vor deringen. Bij de laatst gehouden kringwed- strijden werd zij eerste, gelijk met nog twee zwemsters uit Haarlem. Zij zal een goede vervangster zijn voor M. Kwak. Ook G. Huizing en H. Nabben zwemmen nog goed. hoewel zij nog niet zoo in de ge legenheid zijn geweest om hun kunnen te toonen. In U.Z.C. te Utrecht zijn ook nog eenige V.Z.V.'ers terecht gekomen. Daar doet vooral H. Veen van zich spreken. Op polo- gebied heeft hij zeer goede vorderingen gemaakt en hij speelde onlangs reeds in het Nederlandsche jeugdzevental mee. Een keurige prestatie van dezen jeugdigen zwemmer. J. Mulder doet het ook goed. Hij is reserve voor het Utrechtsche jeugd zevental en dat zegt ook al weer genoeg. Dus tot nu toe is er niets dan lof voor de prestaties van onze afwezige zwemmers (sters). In Friesland heeft mej. Budding nog vorigen zomer een succesje behaald op een langen afstandwedstrijd. Dat is hetgeen wij te weten kwamen over onze IJmuider zwemmers(sters). De genen, die wij noemden, komen niet onge traind bij V.Z.V. terug en het zal den eer sten tijd vooral van dit ploegje afhangen. De successen zijn goed en er wordt nog ge werkt. Het belangrijkste is, dat het bestuur nu datgene bij elkaar houdt wat er nog is, opdat deze jonge zwemmers straks niet voor een gesloten deur komen. Er zal dan weer hard gewerkt dienen te worden, maar V.Z.V. rekent op de toekomst. SANTPOORT Terrasvogels. In den strijd om den N.V.B.-beker staan Terrasvogels interessante wedstrijden te wach ten. De Santpoorters weren zich in groep L tegen den derde klasser K.V.V. te Krommenie en de vierde klassers Verkade te Zaandam. Westzaan te Westzaan en W.S.V. (1930) te Wormerveer. Voor Zondag 12 Maart is de wedstrijd Ver kadeTerrasvogels vastgesteld. R.K. S.V. SANTPOORT. Voor de competitie om den N.V.B.-beker speelt Santpoort in de afdeeling B met A. F. C., 't Gooi, Haarlem en Hilversum. VOETBAL. De Velser clubs spelen voor den N.V.B.- b^ker gezamenliik in de afdeeling M, waar- Tran de indeeling is: Bloemendaal, I.E.V., Kinheim, Onze Gezellen en V.VJ3. Ds. 3. Adr. Visser vertrekt. Zooals reeds is gemeld, gaat ds. J. Adr. Vis ser binnenkort Santpoort verlaten. Hij heeft het beroep naar Lathum aangenomen. Jan Adriaan Visser werd 11 Februari 1913 te Zetten geboren. Hij kreeg eerst een H.B.S.- opleiding. Na enkele jaren op het Geref. Gym nasium en het Herv. Lyceum te Amsterdam geweest te zijn, deed hij in 1936 Staatsexamen. Hij studeerde in Utrecht theologie. In Mei 1942 werd hij als candidaat tot den Heiligen Dienst toegelaten tot de evangeliebediening in de Ned. Herv. Kerk. Met bijna algemeene stemmen werd hij benoemd tot voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie alhier. Hij begon zijn arbeid te Santpoort 1 Juli 1942, na door dr. G. Grootjan Jr. uit Watergraafsmeer (Amster dam-Oost) te zijn ingeleid. Tegelijk benoemde de Kerkeraad der Ned. Herv. gemeente hier hem tot hulpprediker. Ds. Visser is de eerste voorganger der Ned. Herv. Evangelisatie te Santpoort. Hij heeft zijn moeilijken arbeid van den grond af moe- fen opbouwen. Vooral de ieugdvereenigingen der Evangelisatie zijn tot bloei gekomen. Ds. Visser hoopt 2 April, des morgens, in de Ned. Herv. Kapel, afscheid te nemen van de Evangelisatie. De datum van zijn bevestiging en intrede te Lathum is nog niet vastgesteld. Competitie Stabiel. De wedstrijden voor de onderlinge compe titie van de Damclub Stabiel zijn in het begin van deze week voortgezet. De uitslagen waren als volgt: J. Jansen won van C. Oud. G. Zui- derduyn won van P. de Kort, E. Zuiderduyn won in vijftien zetten van J. H. Bakhuys, J. Oosterling won van F. Bontebal, G. Zuider- dyn won van H. Bontebal en P. de Kort won in de Bross-zet van C. Oud. De partijen OosterlingZonneveld, E. Zui derduynF. Bontebal en J. JansenBakhuys werden afgebroken. BEVERWIJK D.E.M. actief. De Zondag in end Leidschen Hout te houden Bosehloop is de eerste wedstrijd van het nieu we seizoen, waaraan athleten van D.E.M. zul len deelnemen. Het kan een goede training zijn en daarop heeft D.E.M. ook 't oog gericht. Intusschen mag worden verwacht, dat deze wedstrijd een druk seizoen zal inluiden, want D E.M. heeft zich in de afgeloopen maanden goed voorbereid. Onder leiding van den be kenden sportleeraar Jan Hut is er met enthou siasme geoefend, hetgeen den juisten club geest weder flink heeft bevorderd. Bovendien zijn er natuurlijk geregeld vorderingen ge boekt. Het vorige seizoen heeft bewezen, dat er bij D.E.M. op de juiste wijze werd en wordt gewerkt. Zooals bekend zal zijn, streeft men er niet naar „sterren" op te kweeken, en dat is een zeer verheugend verschijnsel. Voor een ver antwoorde beoefening van de sport en dit geldt vooral voor athletiek komt het aan op de vereenigingsgedachle en dus het berei ken van goede prestaties in clubverband. Juist hierdoor komen de goede krachten op de iuisten tijd en onder de gunstigste omstandig heden naar voren. Er is om een en ander reden de verrichtin gen van D.E.M. in het nieuwe seizoen met be langstelling te volgen UITVOERING S. S. H. Donderdagavond gaf de gymnastiekafdee- ling van de Hoogovenstaten, S. S. H., onder leiding van den heer J. A. ten Napel, een uit voering in het Kennemer Theater te Bever wijk. Na een woord van welkom door den voor zitter, den heer C. v. Voorbergen, lichtte deze op propagandistische wijze het publiek in over het nut van de gymnastiek. Ook in deze uitvoering bleken de tijdsom standigheden op de heeren-afdeeling vat te hebben gekregen, waarom die nu met enkele gasten versterkt was, w.o. de bekende turner Roodenburg, die enkele puike staaltjes in toesteltnurnen vertoonde. Nu S.S.H. tot haar voordeel ontkomen is aan de gedurige leiderswisselingen, is het den di recteur van de laatste jaren, den heer ten Napel, gelukt, den uitvoeringen een eigen ka rakter te geven. Vooral Donderdag kwam dit uit en het mag gezegd, dat de opzet in groote lijnen gelukt is. Wel werd in een viertal num mers ook waar het niet te pas kwam, getracht vrije oefeningen en oefeningen aan drie toe stellen tegelijk op al te kunstmatige wijze on der één tempo te brengen, wat stijl of afwer king niet ten goede kwam, maar hiertegen over stond zooveel goeds, dat de uitvoering als geheel zeer geslaagd mag heeten. Vóór de pauze waren vrijwel alleen de ad- spiranten aan bod, en wel in een aantal num mers van den meest uiteenloopenden aard. Ook overigens was de uitvoering afwisselend genoeg, zelfs bij de zoo zwak bezette heeren afdeeling. In aantal en hoedanigheid bleek de damesafdeeling sterker en hierin schuilen dan- ook krachten, die het technisch leven van S. S. H. zullen kunnen bevorderen. De geheel bezette zaal toonde zich met de verrichtingen van de S.S.H.-gymnasten bij zonder ingenomen. De voorzitter deelde nog mede, dat ter ge legenheid van het 15-jarig bestaan van de vereeniging op 29 April een avond wordt ge geven, waaraan o,a. zullen medewerken de keurkorpsen van den Amsterdamschen Turnbond. Het S.S.H.-publiek wacht dus een demonstratie van buitengewoon gehalte! Bijeenkomst N.A.F. Door het Nederlandsch Arbeidsfront werd Donderdagavond in het gebouw Adrichem een openbare ledenvergadering gehouden, waarbij de heer W. Piersma, provinciaal leider tot onderwerp had gekozen: Waarheen gaat het met den Nederlandschen werker? De heer C. B. Meijer, plaatselijk leider, merkte allereerst op, dat er wellicht door de nadere gegevens omtrent het streven van het N.A.F. misverstanden zullen verdwijnen. Bij het begin van zijn rede schetste de heer Piersma het nut om iets meer van de wen- schen van het N.A.F. te vernemen. Tot een der voornaamste grondslagen behoort de waar deering van den mensch in zijn natuurlijke eigenschappen, terwijl voorheen de macht van het goud overheerschte. Waar was in het ver leden de erkenning voor de arbeiders met de gewone ambachten, zooals voor de visschers, de boeren en de arbeiders? Er bestond immers meer interesse voor de sluwe- en de handige lieden, dan voor den eenvoudigen noesten werker. Wel was er een soort medelijden met de „ploeteraars", doch hun arbeid werd onder schat. De toekomst der jeugd in de bedrijven was evenmin rooskleurig en velen groeiden als ongeschoolden op voor „beroepswerkloo- zen". De verantwoordelijkheid ontbrak. De dreiging der werkloosheid benam ook aan vele ouderen het levensgeluk en de ouden van dagen werden na talrijke welbestede arbeids- iaren veelal aangewezen op de mildheid van familieleden, kinderen of Maatschappelijk Hulpbetoon, aldus spr. De grondstelling van het N.A.F. is: een volk leeft van arbeid. De heer Piersma wees er hierbij op, dat deze voorwaarde in de toekomst de werkers opheft. De eer van den arbeid zal niet worden beïnvloed door de beurs en mag geen handelsartikel van vraag en aanbod wor den. Er zal slechts worden gevraagd: Hoe en in welke overtuiging vervult men zijn taak. In de achterliggende periode bracht de ver deeldheid een zekere machteloosheid en thans kan een en ander niet in één handomdraai worden gewijzigd. De houding van velen ken merkt zich veelal nog door gebrek aan ge meenschapszin. Het N.A.F. verlangt echter bewustheid van den werker, opdat hij als pio nier kan optreden in dienst der volksgemeen schap. Vroeger beteekende het lidmaatschap van een vakvereeniging een soort verzekering, doch thans wordt er offeren gevraagd. Door samenwerking zal er aan de willekeur een einde kunnen komen. De heer Piersma zeide, dat er nog veel ont breekt, maar er wordt onversaagd gewerkt. De ordening van den Nationalen Arbeid be teekende als „grondwet" voor den arbeider de basis voor een betere toekomst. De aanspra kelijkheid van den bedrijfsvoerder, de rechten en plichten der sociale voormannen, de toe passing van bedrijfsreglementen, het zijn slechts onderdeelen van hetgeen wordt ver richt. Vroeger behoorden zulke belangrijke veranderingen tot de onmogelijkheden, doch geleidelijk zal er zelfs nog meer kunnen wor den verbeterd. Na een overzicht gegeven te hebben van de moeilijke omstandigheden en toestanden, ad viseerde spr. allen om de feiten te overden ken. De idealisten „leven" en de N.A.F.-leden kunnen met woorden en verstand de actie ondersteunen. De heer Meijer dankte spr. voor zijn be toog, waarna er nog talrijke vragen werden beantwoord. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN. ADRESWIJZIGINGEN. Aan belanghebbenden wordt bekend gemaakt dat het adres van den Hoofdassistent J. Koogei' is veranderd en thans luidt: Jan van Scorelkade 60, Alkmaar. De hoofdassistent C. J. Bruin, voor heen wonende te Hoogkarspel, woont thans A 71, Burgerbrug. DE RIJKSLANDBOUWCONSULE-NT VOOR NOORD-HOLLAND. ROOIEN VAN AARDAPPELEN DOOR DE OOGSTCOLONNE. Diegenen welke in den a.s. zomer een beroep willen doen op de oogstcolonne van den Gemach tigde voor den Oogst gelieven er rekening mede te houden dat een dergelijk beroep alleen zal worden aangenomen indien de aardappelen op zoodanige wijze worden geteeld dat het rooien gemakkelijk kan geschieden (verbouw op ruggen). DE PROV. PRODUCTIECOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. INLEVERING EIEREN. Door den Provincialen Voed- selcommissaris te Alkmaar is aangewezen voor het verza melen van EIEREN van Pluimveehouders zonder voe dertoewijzing de Haarlemsche Eierveiling. Pluimveehouders kunnen de eieren bezorgen: Dinsdags: van 10—12 u. bij G. JONGE- JANS, Baanstraat 43, Bever wijk; van 24 u. bij Café Rest. „De Weyman", Hoofd straat 216, Santpoort; Vrij dags: van 26 uur bij de Haarlemsche Eierveiling, Zo- mervaart 18, Haarlem. NU IS HET TIJD voor het van UW RIJWIEL en het Vulcaniseeren van Uw Ban den. Heeft U bandenbonnen? Levert ze bij ons in. Rijwielhandel CEDERSTR. 53 - IJM. O. HUWELIJK Voor een gelukkig Huwelijk is vertrouwen noodig. Het is nu eenmaal een belangrijke stap om een levenspartner te kiezen. Wilt U dan ook een directe en discrete kennis making, wendt U dan uitslui tend tot een betrouwbaar en beschaafd adres en dat is: BUREAU KUNZE Titiaanstr. 48 - A dam Zuid Vraagt kostelooze inlichtin gen in blanco enveloppe. goed voor V? kg. Koningstraat 23 - Beverwijk Zwart en bruin MEUBELWAS Kalverstraat 14 - IJm. O.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3