IJMUIDEN Sportbijeenkomsten. Zeer veel belangstelling blijkt er voor den voetbalavond te zijn, die Zaterdag 11 Maart, met ir. A. van Emmenes als spreker, van ge meentewege in Santpoort wordt georganiseerd. Reeds vroegtijdig moest worden medegedeeld, dat de zaal geheel was bezet, zoodat de overige voetballiefhebbers geduld zouden moeten oefenen. Dit bewijst opnieuw, dat dergelijke bijeen komsten in een behoefte voorzien. De heer P. Dijkstra, de gemeentelijke ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport, is begon nen met een korfbalmiddag te Santpoort, waar voor in het bijzonder aan de jeugd werd ge dacht en die een overvolle zaal trok. Het komt ons voor, dat ook andere takken van sport op deze wijze onder de aandacht kunnen wor den gebracht. Door de véreenigingen is op eigen initiatief reeds een en ander gedaan. D.E.M., Suomi en I.E.V. hebben athletiekbijeenkomsten georga niseerd en de Turnvereeniging San5>oort heeft een gymnastiekfilm doen vertoonen. Gezien de uitgestrektheid van de gemeente is er in dit opzicht nog veel werk te verrichten. We den ken aan een athletiekbijeenkomst te Santpoort, een filmavond over de wandelsport, een honk balbijeenkomst, een hockey-avond, etc. Verscheidene takken van sport hebben nog steeds niet de belangstelling, waarop zij aan spraak mogen maken en zooals bekend is, geldt in dit opzicht „onbekend maakt onbe mind". Er zijn op sportgebied reeds uitsteken de resultaten bereikt. De vereenigingen heb ben zich ook in dit opzicht zeer verdienstelijk gemaakt. Maar nog steeds zijn er velen, die voor de sport kunnen gorden gewonnen en nog altijd kunnen verkeerde begrippen e.d. worden weggenomen.Zooals gebleken is leenen de bijeenkomsten als bovenbedoeld zich hier toe goed, zoodat de verwachting mag worden uitgesproken, dat ook hieraan aandacht zal worden gewijd. „Moderne veeteelt" Zondag 12 Maart zal er een belangrijke ledenvergadering van de Geitenfokvereeniging Velsen en Omstreken worden gehouden, waar in voor het voortbestaan der vereeniging vér strekkende besluiten zullen moeten worden genomen. Het was moeilijk de beschikking over een zaal in deze streek te verkrijgen. Hierdoor wordt de bijeenkomst in café Suisse aan den Rijksstraatweg te Haarlem-Noord ge houden, begin tien uur. Na de notulen en de ingekomen stukken wordt een strikt interne aangelegenheid be handeld. Daarna volgt een bespreking over de vraag of er tot liquidatie of splitsing van de vereeniging dient te worden overgegaan. Het bestuur wenscht het oordeel van de leden hier over te kennen. Er zal na de pauze een bespreking van de jaarvergadering van den provincialen bond zijn. Dan volgen mededeelingen over melk- controle, bokken, verloting lammeren en we- kelijkschen cursus. GEMEENTE-AVOND. Er wordt Vrijdag in het Nederlandsch Herv. Vereenigingsgebouw te IJmuiden-Oost een „gemeente-avond" gehouden, waarbij het kerk koor zijn medewerking verleent. Men heeft de aanvang bepaald op half acht. H. F. C. 2—STORMVOGELS 2 7—0. De krantenberichten omtrent het uitstellen van de Technische Dag-wedstrijden, waren ook door tal van spelers van Stormvogels' reserve elftal niet_ goed gelezen, zoodat het blauw witte team" al zeer gehavend binnen de krijt lijnen verscheen, zoo zelfs, dat niet eens van een elftal gesproken kon worden. H.F.C. stelde daar tegenover een vrij sterk elftal, dat zich bovendien wonderwel bleek thuis te gevoelen op het zware, lastig te be spelen terrein, wat van de Stormvogels nu juist niet gezegd kon worden. Groot was ook het verschil in schotvaardigheid. Moesten de Stormvogels den bal steeds goed voor de voe ten hebben, alvorens tot een schot te komen, de H.F.C.'ers aarzelden geen oogenblik, wat doelman Snoeks zou kunnen beamen. Hij werd danig aan den tand gevoeld, doch weerde zich terdege. Desniettegenstaande moest hij voor de rust reeds viermaal den bal uit het net halen. Ook na de rust kreeg de Stormvogels- aan val, waarin de beide Van der Kuils ontbraken nog wel doelpunt-kansen, doch ze werden niet geaccepteerd. Meer dan die van H.F.C. echter moest de verdediging van Stormvogels in actie komen. De spelers deden, wat ze konden, doch de rappe H.F.C.-aanval speelde, als bestonden er geen terreinmoeilijkheden. Driemaal moest Snoeks den bal nog uit het net halen, zoodat H.F.C. met niet minder dan 7-0 won. AGENDA. DONDERDAG 9 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: 'n Oud hart wordt weer jong (film), 7.30 uur. BEVERWIJK. Luxor Theater: Daar houden de vrouwtjes van (operette). 7.15 uur. Kennemer Theater Uitvoering B. G. V. Turnlust, 7.30 uur. K. S. A.-gebouw: Propaganda-avond Ned. R.-K. Blindenbond. Veilinggebouw Kennemerland Vergadering Tuinbouw Studieclub. VRIJDAG 10 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: Nieirw programma (film), 7.30 uur. SANTPOORT. Bijeenkomst Post- zegelvereeniging Santpoort, .7.30 uur. BE VERWIJK. Hervormd Vereenigingsgebouw: Vergadering N. C. V. B. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 9 MAART. Stadsschouw burg: „Der Graf von Luxemburg", 6.15 uur. Concertgebouw: Concert m.m.v. Lorna von Ronacher, sopraan, 7.15 u. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 u. Leidscheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 u. Royal: „Als mannen lie gen", 2.30 en 7.30 u. Metropool: Mysterie revue, 7.30 u. Hortus Theater: „Herrie in huis" 7 u. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 u. VRIJDAG 10 MAART. Stadsschouwburg: „Der Graf von Luxemburg", 6.15 u. Centraal Theater en verdere theaters: zie Donderdag. kort nieuws Jaarvergadering Het Witte Kruis. Een Finsche Onder voorzitterschap van den heer C.Ding- Kozakken in het Westen. - Naast de Duitsche aanvalreserves staan vrijwillige troepen uit het Oosten, die zich door geregelde oefeningen voor komende groote opgaven voorbereiden. Een eskadron kozakken tijdens een rit door een Fransch stadje. PK Nieberle/HH/St. P. c. boer, dien een zeer groote erfe nis ten deel viel, kocht een land goed met bouw land en adopteer de tevens een 14- tal arme weezen aan wie hij deze bezittingen ter be schikking stelde. De Britsche berichtendienst meldt, dat de Co- lumbiaansche re geering is afge treden. Den laatsten tijd neemt in ver scheidene Engel- sche steden het vandalisme hand over hand toe. Uit leegstaande huizen wordt al les wat maar eenigszins te sloo- pen valt, gestolen. Politie-elftal Velsen, In verband met de wijziging der politie- voetbalcompetitie, kwam de wedstrijd van Velsen tegen de ploeg der Haarlemsche Brandweer-politie te vervallen. Vrijdag komt het Velser politie-elftal echter in actie voor een vriendschappelijke ontmoeting met de leerlingen der Visscherij school. De opstelling der Velser agente» luidt: doel: Best, achter: Wittebrood en Dekker: midden: Tjeerds, Verwoerd en Kolk; voor: De Jong I, Bakker, Wielinga, Hofman en Groot. Reserves zijn Hamers, Ninaber en Bontsema. Als scheidsrechter heeft de heer J. Keur de leiding. De wed strijd wordt gespeeld op een terrein aan den Munnikenweg achter het VSV-terrein te Beverwijk. Verlenging „Ausweise". Vrijdag 10 Maart is er gelegenheid tot verlenging van den geldigheidsduur van de „Ausweise" der bewoners van Verl. Wijk aan Zeeërweg, Verspreide Woningen, Vlier straat, Van den Vondellaan, De Weerdstraat Willemsbeekweg, Wijk aan Zeeërweg, Zan dersstraat, Zeeweg en Zoutmanstraat. Men moet zich vervoegen in het gymnas tieklokaal van de openbare lagere school no. 4 aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmui- den-Oost, hetwelk van kwart over acht tot kwart over twaalf en van één tot vijf uur is geopend. De „Ausweise" moeten op den vastgestelden dag ter verlenging worden aangeboden, aangezien dit daarna niet meer mogelijk is. Vdsen-Noorcl en Velsen-Zuld Vrijdag 10 Maart dient tevens de geldig heidsduur van de „Ausweise" van alle in woners van de versperde gebieden Velsen- Noord en Velsen-Zuid te worden verlengd. Dit geldt voor de inwoners van: Velsen-Noord: Nieuwe Schulpweg, Roos- wijk, Velserbosch en Wijkermeerpolder. Velsen-Zuid: Biezenweg, Dood- of Nieu- weweg, Driehuizerkerkweg, Kruidberger- weg, Dr. Kuyperlaan, Duin- en Kruidber- gerweg, Hagelingerweg, Hageveldstraat, 4e Havenstraat, Hofgeest, J. Kostelijklaan, Kennemerlaan, Kerkpad, Kerkplein, Kerk- weg, Kweekerslaan, Meervlietstraat, Mid- denhayenstraat, Rijksweg, De Savornin Lohmanlaan, Spekkenwegje, Stationsweg, Trawlerkade, Velserbeek, Verloren van Themaatlaan, Vuurtorenstraat, Waterland weg, Wijk aan Zeeërvoetpad, IJmuider- straatweg en Zeeweg. Men moet zich eveneens vervoegen in het gymnastieklokaal van de openbare lagere school no. 4 aan den Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden-Oost, hetwelk daartoe is ge opend van kwart over acht tot twaalf uur en van één tot vijf uur. Wandeltocht V. W. C. Zooals te verwachten was wordt er veel belangstelling voor den wandeltocht van de Velser Wandelsportcommissie, die Zondag 12 Maart te Santpoort en omgeving wordt gehouden, aan den dag gelegd. Ook buiten de provincie blijkt er aandacht voor te zijn. Dit is te begrijpen, omdat met dezen tocht het nieuwe seizoen wordt ingeluid. Boven dien bieden Santpoprt en omgeving veel natuurschoon en afwisseling, waardoor de deelnemers een prettigen' dag kunnen hebben. De wandelsportcommissie heeft van de organisatie veel werk gemaakt, hetgeen on der de huidige omstandigheden trouwens ook noodzakelijk is. Voor start, rust en eind plaats zijn de juiste maatregelen genomen, die een vlot verloop waarborgen. De com missie heeft hiervoor de beschikking over leden van de vereenigingen De Sormvogels en De Kennemer Jagers, die zich spontaan tot medewerking bereid hebben verklaard. Het is verheugend, dat er in dit opzicht geen reden tot klagen is. De commissie heeft er naar gestreefd en kele origineele denkbeelden te verwezen lijken. Het verkrijgen van geschikte herin neringen bleek zeer moeilijk te zijn. Beslo ten werd een fraai diploma te laten ver vaardigen, waarop een afbeelding van de Ruine van Brederode voorkomt. Iedere deelnemer, die den tocht volbrengt, wordt in het bezit hiervan gesteld. Er is reden om aan te nemen, dat de tocht aan de verwachtingen zal voldoen. Belang stellenden kunnen Zondag te Santpoort eens met het individueele wandelen kennis maken. Verduisteren van 18.45 tot 7 uur. BEVERWIJK Bijeenkomst Amateurtabaktelers. vereeniging Door bijzondere omstandigheden werd de voor Woensdagavond aangekondigde bijeenkomst van de Vereeniging van Amateurtabaktelers in een lokaal aan de Stumphuisstraat gehou den, wat niet kon verhinderen, dat de ver gadering buitengewoon goed was bezocht. De heer W. Muyen opende deze eerste ledenver gadering, welke in hoofdzaak was gewijd aan de planten en de bestelling daarvan. Aller eerst zette de heer Muyen het doel der ver eeniging nog eens nauwkeurig uiteen, hierbij speciaal werd gewezen op het kweeken van de goede soorten, de voorlichting en het grootste belang van de telers, het fermentee ren. Van zeer groot gewicht is het opkweeken en bloc voor de geheele vereeniging. wat ge heel in eigen plaats zal geschieden. Teneinde dit onder en door de ieden te bevorderen, als mede om minderwaardige soorten te voorko men, is de plantprijs vastgesteld op 7 cent per stuk. De planten zullen dan meermalen verspeend onder goede controle met kluit aan de leden worden afgegeven. Het zaad, dat voor de teelt zal worden gebezigd, zal van uit gesproken kwaliteit zijn. Als de meest promi nente tabaksoorten werden genoemd te types no. 0 Maryland, no. 5 Sietlief, no. 11 Havana, no. 12 Manilla evenals no. 23 en no. 25 Maas- en Waal, de laatste beter bekend onder den naam ir Slits. In verband met deze opsom ming werd voorts uitvoerig toegelicht op wel ke wijze de beste melange wordt verkregen en hoe de planten, teneinde een voorspoedigen groei te bevorderen, moeten worden gezet. Per bedrijf mag slechts-en ten hoogste 1 Are aan tabaksplanten worden gezet, wat neerkomt op een totaal van ongeveer 600 planten of per vierkante meter gemiddeld 6 planten. De interessante, voor de amateurtelers van groot belang zijnde mededeelingen, deden verschil lende vragen naar voren komen, die de heer Muyen alle tot tevredenheid beantwoordde. De reeds eerder vastgestelde contributie on derging een wijziging en werd gebracht op fl. 4.per jaar voor het lidmaatschap der vereeniging inclusief het orgaan,, de tabaks plant" een het voorlichtingsboekje van ir. Slits. Het lidmaatschap zonder meer werd op f. 2.50 vastgesteld. Om aan vele vragen van de leden in de toekomst te kunnen beantwoor den, zal een vragenbus worden ingesteld om verzoeken over de teelt van de tabak op des kundige wijze te kunnen beantwoorden Tij dens deze vergadering bleek, welk een goedé stap is gedaan om de amateurtabaktelers van Kennemerland in een vereeniging bijeen te brengen, want dal in een groote behoefte wordt voorzien, is duidelijk af te leiden uit het steeds toenemende aantal leden. Thans is dit aantal, dat bij de oprichtingsvergadering ongeveer dertig bedroeg uitgegroeid tot reeds 75 leden. Dat het voorts niet aan activiteit ontbreekt stelt de binnenkort opnieuw te or- ganiseeren bijeenkomst in het licht. Doch al met al zal straks in Beverwijk door de voor lichting ongetwijfeld een lekker rookertje op de velden staan wachten. V.V.V. blijft actief. Trots de beperkte mogelijkheden, weet het bestuur der afdeeling Beverwijk van de Ver eeniging voor Vreemdelingenverkeer zijn werkzaamheden voort te zetten. Hoewel de plannen slechts een bescheiden karakter dra gen, wordt er „iets" gedaan Zoo zal het ge zelschap Cor Ruys op 21 April voor de tweede maal in een korte periode voor V. V. V. een tooneelvoorstelling geven. Verder worden er voorbereidingen getroffen voor het inrichten van een zoogenaamde „Beverwijksche"-etala- ge. De decors hiervoor zijn vrijwel gereed. De beteekenis van Beverwijk als exportplaats en aardbeienstad zal door een en ander worden weergegeven. Het is de bedoeling, dat met een dergelijke expositie in vele plaatsen de inte resse voor Beverwijk zal worden opgewekt. H.O.S.C.-Gusto. Zaterdag zullen twintig leden der Hoogoven schaakclub te Leiden een vriendschappelijken massa-kamp spelen tegen de leden van Gusto te Schiedam. Tijdens een vorige ontmoeting met deze groep schaakliefhebbers behaalden de H.O.S. C.'ers een keurige overwinning, zoodat de spe lers van Gusto thans wellicht zullen trachten om revanche te nemen. GEVARIEERD CONCERT. Door het Beverwijksch Mannenkoor Zanglust, onder leiding van zijn directeur den heer H. van Dijk, zal in de tweede helft van April een gevarieerd concert worden gegeven. De Be- verwijksche Harmoniekapel verleent hierbij haar medewerking. Ier hield de afdeeling Beverwijk der Noord- Hollandsche Vereeniging Het Witte Kruis Woensdagavond in het Wijkgebouw aan de Baanstraat haar jaarvergadering. De agenda vermeldde allereerst de notulen van den heer D. Bakker, secretaris, welke in dank werden aanvaard. Bij de ingekomen stukken was voorts een mededeeling van den heer H. J. Blaauw, waarin hij de afdeeling de toezegging deed voor een reserve-cylinder van het zuurstofapparaat. In zijn -jaaroverzicht memoreerde de heer D. Bakker het verscheiden van het bestuurs lid mevr. A. ZwartDekker, hetwelk een ver lies voor de afdeeling beteekende. Ook het vertrek van zuster P. C. Gravemaker werd niet vergeten. Voor de kraamverzörging ver richtte deze trouwe figuur veel werk. In de vacante functies werden inmiddels benoemd mevr. v. d. Werf—Mooy en Zuster M. Teer. De Moedercursus en de cursus v«or huishou delijke ziekenverpleging werden door ongeveer vijftig leerlingen gevolgd. Het aantal leden steeg van 1495 tot 1716. De bloei der afdeeling kenmerkte zich dus in een ledenwinst van 221. De beperkte voorraad verplegingsartikelen kon niet worden uitgebreid. De heer Bakker verzocht de leden met nadruk om het mate riaal met zorg te behandelen. Verder zal er een vierde verpleegster voor de afdeeling worden ingeschakeld en wel Zuster M. M. de Boer. Ook de heer T. H. W. Reijnders wees in zijn keurig verzorgd financieel jaarverslag op de unstige positie der afdeeling. Het cijferma teriaal toonde aan, dat de contributies met 472.50 waren gestegen. De rekening der ver eeniging had 4027.73 ontvangsten, 3933.69 uitgaven en sloot met een voordeeiig saldo van ƒ94.04. In 1943 bedroeg het totaal aantal baden 46.679, waaronder 16.640 kinder- en 28.339 baden voor volwassenen. Deze gegevens over 1940 vermeldden een totaal van 29.081, waaronder 5225 kinderbaden en 15.851 baden voor vol wassenen. De goede resultaten werden echter door de verhooging der variabele lasten be ïnvloed; zoodat de exploitatierekening van het badhuis een nadeelig saldo van 463.10 op leverde. De afdeeling Wijkverpleging had een druk jaar De beide zusters legden 5947 bezoeken af verdeeld over 221 patiënten. Dit onderdeel van den vereenigingsarbeid sloot met een na deelig eindbedrag van 548.81 hetgeen door de gemeente-subsidie werd gedekt. Voor de kraamverzörging overheerschten de uitgaven van 2401.91% de ontvangsten van 2222.75 met 179.16l/2- Bij de afdeeling T.B.C. was er over 1943 een voordeeiig saldo van 62.66. Het aantal ver pleegden in sanatoria, dat aanvankelijk 19 be droeg, was aan het eind van het vereenigings- jaar 11 patiënten (voor rekening der vereeni ging). Zes personen vonden genezing, terwijl er 5 patiënten op een wachtlijst moesten worden geplaatst. De subsidies waren 7500 van de gemeente Beverwijk, 730 van het Rijk en f 245 van de Nrd.-Holl. Ver. ter Bestr. de T.B.C. De heer Reijnders wekte tenslotte alle leden op om hun vrijwillige bijdrage te ver- hoogerv en de afdeeling eventueel door giften en legaten te steunen. Na het uitstekend rapport der kascommissie sloot de heer C. Dingier de „zakelijke" jaar vergadering. POPULAIRE AVONDEN V. L. P. Ondanks de groote verscheidenheid aan amusement, welke onze plaats thans sedert geruimen tijd biedt, ontwikkelt het bestuur van de Van Leer's Personeelvereeniging een zoodanige activiteit, dat opnieuw enkele, naar mag worden verwacht, goede avonden voor haar leden konden worden georganiseerd. De belangstelling voor de Van Leer-avonden welke ook bij de voorgaande tooneeluitvoerin- een duidelijk tot uitdrukking kwam en waarbij uitsluitend met krachten uit de eigen leden- schare werd gewerkt, heeft de leiding van de Van Leer's Personeelvereeniging ongetwijfeld gestimuleerd eenige populaire avon-s—-oor de leden te arrangeeren. Deze worden Zaterdag en Zondag af in het Kennemer Theater gehouden ook thans zullen eigen krachten het afwisselende programma verzorgen. Door de tooneelvereeni- ging ,,'t Voetlicht" zal onder regie van den heer C. v. d. Plas worden opgevoerd de klucht „Arme Rijken" van Nono. De Zingende Transvalers, leden van het Rhythme-quintet, zullen met gitaar en een liedje de aandacht vragen, terwijl voorts de heeren S. Nuyen, tenor en P. Heilig, bariton, in een vocale uitvoering hun medewerking verleenen. Het beloven dus weer aardige avon den te worden, die tot het onderling contact het hunne zullen bijdragen. VELSEN UIT HET WATERVLIET-KAMP. Voor Zondag staan voor de Kolfbalvereeni- ging Watervliet slechts drie senioren-wedstrij den op het programma, terwijl de adspiranten in een tweetal ontmoetingen zullen trachten zoo gunstig mogelijke resultaten te boeken. Zoowel het eerste als het tweede Watervliet- twaalftal beschikken over een vrijen dag. Tegen Nw Flora 2 te Haarlem zal het derde Velser twaalftal den strijd opnemen en daar deze Haarlemsche ploeg niet tot de sterkste van de afdeeling behoort, moet deze ontmoe ting door de Velsenaren gewonnen kunnen worden. Doch de Watervlieters zullen er goed aan doen de tegenstanders niet te onderschat ten. Ook het vierde twaalftal gaat naar Haarlem en komt uit tegen Aurora 3, waarvan thuis met 3-5 werd verloren. Echter heeft Watervliet 4 getoond in uitwedstrijden tot betere presta ties in staat te zijn dan op eigen veld en der halve worden de verrichtingen van Zondag met belangstelling tegemoet gezien. Op het terrein aan den Munnikenweg te Beverwijk komt het zesde Watervliet-twaalf- tal te 2 uur in het veld om het tegen Haarlem 3 op te nemen. Het krachtsverschil en de ge oefendheid van deze ploegen loopen nogal uiteen, zoodat de Velsenaren het wel niet zul len kunnen bolwerken. Tenslotte spelen de adspiranten Aurora b— Watervliet c en Watervliet d versus Ooster kwartier d.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3