JUWEELEN-SERADEN JUWEELEN-SERADEN H0HM*s -fifk Kaliloog TREKKERS Alles voor den tuin Appelstroop Zeeweg 218, v.h Kanaa!str.96 Piano of Orgel SPLUNTER'S Levensmiddelen Ce Tv-, -,v<vrï Woon-Win'' DAfVIES- en HEEREN- ICAPSALON „Wel!a" en Jndoia' permanent Parfumerieën en Toilet-artikelen ft w. d. BEVERWIJK Spannende courses te Alkmaar Mooie prestatie van Douglas H. De -openingsdraverijen te Alkmaar, welke Zondagmiddag in het Gem. Sportpark werden gehouden, zijn een uitstekende inzet geworden voor het nieuwe seizoen, niet alleen door de flinke belangstelling, doch vooral doör de geboden sport, die op een hoog peil stond. Het eerste nummer werd een vrij gemakkelijke prooi voor^Carm'a Norton, die na een uitste kenden start al gauw het veld aanvoerde.Edel- dame werd een uitstekende tweede en zal bin nenkort winnen. Het meest spannende en attractieve nummer is de Voorspoed-prijs ge weest. Twee ronden achtereen vochten Ble- riot, Captain Norton en Douglas H om de lei ding. Eerstgenoemde kon daarna het tempo niet meer volgen en viel terug, doch tot op den laatsten meter duurde deze strijd voort tuss?hen Captain en.Douglas H. Met "een laat ste aansporing werd de Beverwüksche ruin tenslotte als winnaar over de streep gevoerd. Kernei was nog niet in vorm. In den „Vooruit"-prijs verspeelde Don Bre wer zijn kansen door een fout aan den start, waardoor Bartinus de leiding kon veroveren, welke hij ondanks een aanval van Carla Scott gemakkelijk kon behouden. Deze zege kwam totaal onverwacht, wat de toto-uitbetaling van 25.30 wel bewust. De course voor amateurrijders is een voort durende strijd geweest tusschen Wladimir en Anselor. beide stayers, die zich op het zware pad ai betrekkelijk snel een voorsprong had den verschaft. Wladimir, die in uitstekende conditie was, verweeslde Friesche hengst naar de tweede plaats. De kortebaan-draverij A is er één geweest van de goede soort en met een finale, die klonk als een klok. Allouez ondervond in de finale zulk een tegenstand, dat deze reus zijn uiterste krachten moest geven om Diabolo en een Douglas H van zich af te schudden. De B- dravertj werd na feilen strijd tusschen Xave- rius en Douglas H door eerstgenoemde met gering verschil gewonnen. De uitslagen luiden als volgt: 1. Openings- prijs. 1. Carma Norton, eig. N. J. Silver (A. R. Nottelman). 2048 M., 3.38 (K.M.tijd 1.45.9); 2. Edeldame. eig en rijder: J. H. Janssen, 2000 M. 3. Dictator. P. Kramer (M. Siderius) 2040 M. Toto: w. 2.—, pï. 1.40, 2.10, 2.10. Voorspoed-prijs: 1. Douglas H. A. Blom Hzn* .(J. de Vlieger) 3.23.5, (K.M.-tijd 1.40.8) 2020 M. 2. Captain Norton, G. v. Brussel (D. v. Wie- ringen) 2020 M. 3. Bieriot, N. Duin (W. Leeu wenkamp) 2000 M. Toto: w. 1.70. pt. 1.40. 1. Vooruit-prijs: 1. Bartinus, J. G. de Jong (A. J. Kats) 2000 M, 3.25.5 (K.M.-tijd 1.42.8). 2. Carla Scott, P. Dekker (C. Bak) 2040 M. 3 Yack J. C. Slikker (T. Slikker). Toto: w. 25.30, pl. 5.40. 2.60, 4.60. Éxcelsior-prijs: 1. Wladimir, rijder en eig. D. de Graaf, 2040 M. (K.M.-tyd 1-38.7). 2. Anselor, L. Dooper (S. M. Castelein) 2060 M. 3. Drome- league, stal Excelsior (G. v. d. Wal). 206Ö M. Toto: w. 3.20, pl. 1.90, 2.10. Korte baan A. Ie race: Absyntus, tot: 4.60; 2e serie: Douglas H. tot: 1.70; 3e serie: Diabolo toto: 2.70; 4e serie: Allouez. tot: 1.30. Finale 1. Allouez. toto: 1.40; 2. Douglas H. 3. Absyr- tus, 4. Diabolo/Definitief: w. 1.80: pl. 1.30, 1.90. 1.30, 3.-, 2.80. B-draverij: le serie: Xaverius, totoi 1.20; 2e serie: Captain Norton, toto: 2.20: 3e serie: Douglas H, toto: 1.30; 4e serie: Dromeleague, d. 1.30. Finale: 1. Xaverius, toto: 2.70, 2. Dou glas H, 3. Dromeleaugue, 4. Captain Norton. Definitief: w.: 6.-; pl. 1.30, 1.20, 1.30. 2.-. Kennemers-H.V.C. 2-4 Het was een onbeteekenende wedstrijd die gistermiddag in"'t Sportpark aan het niet tal rijke publiek werd voorgezet. De thuisclub verloor verdiend, doch niemand zal zeggen dat de gakten met de rust een 40 voorsprong verdiend hadden, hetgeen lang niet in «ver een stemming was met het spelbeeld. want de Wijkers waren ongetwijfeld ook voor de rust in 't veld sterker, doch de voorhoede en dan speciaal de beide binnenspelers Bakker en v. d. Bos brachten er vrijwel niets van terecht, en het spel werd veel te peuterig ge houden. In de middenlinie werd v. d. Wal nogal gemist, alhoewel Hoeben kranig partij gaf. De verdediging maakte enkele kostbare foutjes voor de rust en doelman Bosman was lang niet in z'n besten vorm. De Kennemers zaten er direct goed op en de eerste 10 minuten was de bal niet voor 't H.-doel weg te krijgen, doch toen bleek reeds het spel te kort, alhoewel spil Van Wijk het goed open gooide. De eerste aanval der gas ten bracht een corner en ria half wegwerken scoorde de linksbuiten 01. Bij de volgende corner was een missen der geheele achter hoede oorzaak dat de linksbinnen gemakke lijk kon inkoppen 02. De Kennemers onder namen vele slordige aanvallen en toen Koldewijn en Bosman vergaten in te grijpen kopte de buitenspel staande mid-voor in 03. Om de maat te doen overloopen speelde Hóeben een gemakkelijken bal ontactisch terug en kwam de bal in 't eigen doel 04. Een gedeprimeerd K.-elftal speelde heftig op den aanval. doeh> er kwam voor de rust geen tegenpunt. Na de rust een steeds aanvallend Kenne- mer-elftal. doch de H. V. C.-verdediging met doelman Brits aan 't hoofd, hield lang stand. Uit de vele kansen die de K.-voorhoede kreeg gelukte het alleen aan Albers om met twee doelpunten de nederlaag wat dragelijker te maken. De H. V. C.-voorhoede kwam slechts tegen het einde nog enkele keeren langs Kol dewijn en Bijnders zonder verder resultaat. UITSLAGEN. V. S. V.-Jun. aKennemers a 36 Kennemers CKennemers B 26 Zaterdag-Junioren: Kennemers aKinheim a 150 I. E. V. BKennemers C 07 Kennemers DTerrasvogels B 11 D E. M CKennemers E 60 v EEN S. O. S. VOOR HET DIER. De afdeeling Beverwijk e.o. van de Ned. Vereeniging tot Bescherming van Dieren or ganiseert hedenavond te 8 uur in de Menno- zaal aan de Parklaan een propaganda-byeen- komst, die ongetwijfeld interessant belooft te worden door hetgeen den leden en belang stellenden, welke alle vrijen toegang hebben, geboden wordt. De prachtige film „Een S.O.S. voor het dier" zal worden vertoond, waarbij de heer G. Nieuwenhuysen, directeur der Vereeniging een toelichting geeft. Voorts behandelt de heer Nieuwenhuysen het onderwerp: „80 Jaren dierenbescherming". Beverwijk G.V.O. 8-1 Niemand had een dergelijken uitslag ver wacht en het pleit voor Beverwijk's voor hoede om een dergelijke overwinning te be vechten, ofschoon GVO's achterhoede kra nig heeft medegewerkt. Direct na den af trap forceeren de Wijkers een corner welke wordt, weggewerkt. Even later kruipt het GVO-doel eenige malen door het oog der bekende naald maar doelpunten blijven uit, totdat Maenhaut een goede pass geeft aan Heilo en de stand is 10. Een vrije trap kogelt Maenhout van verren afstand in 2-0. Daarna komen de bezoekers aan het woord en na eenige corners genomen te hebben weet hun linksbuiten den achterstand in te loopen 21. Even later maakt* H. v. Lint niet een vleugelschot 31 waarna de rust intreedt. Na de rust 'n geregeld aanvallend Beverwijk elftal. Maar Holman kogelt eenige malen over of naast, terwijl GVO den paal bewerkt. Na een gezamenlijken aanval der Wijkers plaatst Koek keurig naar H. v. Lint en deze maakt keurig 41. Als Heilo stevig doorzet brengt een der GVO'ers den bal in eigen doel. 51. Vanaf den aftrap nemen de Wijkers den b i over en als H. v. Lint voorzet is het weer een GVO'er die den stand op 61 brengt. Na een vergeefschen aanval van GVO komt Beverwijk weer in actie en Heilo maakt in zijn eentje 71. Wel forceeren de Krommenieërs nog een corner en wel doen zij hopeloaze pogingen den achterstand te verkleinen. Maar de Wijkers denken er anders over. Na eenig gewirwar voor het Wijker doel, wordt de bal naar Holman geplaatst die eindelijk ge luk heeft en in zijn eentje maakte hij 81. De tijd is verstreken en de goed leidende scheidsrechter blaast inrukken onder een goeden aanval- van GVO. Uitslagen: Beverwijk 2Spaarndam 1—5 LEV aBeverwijk a 0—1. IJMUIDEN Vereeniging voor Lijkverbranding. De jaarverslagen van den secretaris zoowel als van den penningmeester der afdeeling Vel- sen van bovengenoemde vereeniging wijzen uit, dat het ook voor deze organisatie een jaar van veel mutatie geweest is. Aan het werk van secretariaat en van fiseaat waren dit jaar grootère kosten verbonden in verband met de veie wijzigingen in de ledenlijsten. Nu het leden-register over 1943 definitief afgesloten is, kon het afdeelingsbestuur eerst eens een inzicht krijgen hoe de stand van zaken eigen lijk is. 1 Januari 1943 opende met 613 leden; over het afgcioopen jaar traden 85 nieuwe leden toe. Dit zou dus een brutogetal van 698 contri buanten te zien gegeven hebben op 31 Decem ber 1943. De afdeeling verloor echter in totaal precies 300 leden, waarvan 9 overleden "en 4 uit andere hoofde werden afgevoerd. Het restantledental was 1 Januari van dit jaar 398 en sindsdien is de afdeeling Velsen de 415 al weer gepasseerd. Over belangstelling voor' de crematie-idee valt dus in deze gemeente niet te klagen. Daar door bijzondere omstandigheden het houden van excursies naar het crematorium niet meer mogelijk is, was een machtig pro pagandamiddel voqrloopig uitgeschakeld. Om die rédenen achtte'het bestuur het gewensch- ter de gebruikelijke ledenvergadering met haar geringe opkomst te vervangen door een klin kenden propaganda-avond. Ds. Westmüse trad er als spreker op, een zestig musici verleen den orchestrate en vocale medewerking, de propagandafilm werd er^prtoond. De toeloop was zoo groot, dat velen Teruggewezen moes ten worden. Veel directe ledenwinst leverde de avond niet op, maar het is in den loop der jaren wel gebleken, dat het zaad eerst lang zaam ontkiemt en resultaten van propagahda- acties voor de crematiegedachte - eerst na eenige maanden bemerkt worden. Dit is ook nu weer bewezen, want velen zijn in de pe riode na dezen avond als lid toegetreden. De kosten van den avond waren hoog, maar, zoo als de penningmeester in zijn verslag schrijft: ons kassaldo verminderde er door, maar de crematiegedachte wint veld. Intensief huisbe zoek draagt daar veel toe bij. Aan propaganda werd dit jaar ruim 235.uitgegeven. Het afdeelingsbestuur verloor door vertrek van de heeren F. Th. C. Z. Menagé Challa. penningmeester en G. Vlietstra, afdeelingsoe- stuurder voor Santpoort, twee actieve mede werkers. De heer Menagé Challa overleed kor ten tijd daarna, zoodat de heer J. F. W, Kor ting te Santpoort, vice-voorzitter, het penning meesterschap overnam. De secretaris, de heer A. J. van der Weijden, vertrok naar Haarlem. In onderling overleg met den voorzitter, den heer Y J. Reitsma, te Santpoort, besloot men het bestuur voorloopig als driemanschap sa mengesteld te houden, ten eerste omdat-de afdeeling aanzienlijk kleiner is geworden, ten tweede omdat het een vlotter functioneeren van het bestuursapparaat in deze omstandig heden mogelijk maakt. - Voor de komende maanden heeft het bestuur stappen gedaan tot het wederom organiseeren van een avond als in October 1.1. gegeven werd Deze zal 19 April a.s. gehouden worden in het Jeugdhuis der Ned. Herv. Kerk te Santpoort. Ds. Alb. Vis, doopsgezind predikant te Bever wijk, zal een causerie houden over „De cre matie van religieus standpunt'bezien". Ook dien avond zal de vereenigjngsfilm over de crematie gedraaid worden en zullen enkele musici muzikale medewerking verleenenr LEZING T. S. C. UITGESTELD De bijeenkomst van de Tuinbouw Studie club Beverwijk en Omstreken, welke Don derdagavond zou worden gehouden is niet doorgegaan. De redenen hiervan waren, dat de Vei lingzaal Kennemerland tijdelijk niet gebe zigd kan worden, zoodat dus ook de interes sante lezing van-den heer P. Boschman van Uitgeest over Kaapsche bolgewassen, welke met lichtbeelden zou worden toegelicht voorloopig tot latereti datum is uitgesteld. Geitenfokkers vereeniging Velsen en Omstreken Tientallen liefhebbers der „Moderne Vee teelt" hadden Zondagmorgen aan de uitnoo- diging van het bestuur der Geitenfokkers- vereeniging Velsen en Omstreken gehoor ge geven en waren naar Haarlem-Noord gekomen om in café Suisse aan den-Rijksstraatweg de ledenvergadering bij te wonen. Allereerst uitte de heer H. Prent, die de voorzittershamer hanteerde, zijn tevredenheid over de buitengewone opkomst. De notulen der vorige vergadering van den secretaris Chr. Opdam werden vervolgens goedgekeurd! Bij de behandeling van het agendapunt splitsing of, liquidatie, merkte de .heer Prent op, dat het bestuur uitsluitend het algemeen belang der leden wil behartigen. Er zal niet worden geaarzeld om steeds in* overleg met de lqden die noodzakelijke regelingen te tref fen, welke de „raoderne veeteelt" ten goede komen Door de verklaringen van diverse leden werd er veel opgehelderd. Na een uit voerige gedachtenwisseling had een voorstel van de heeren P. Bakker ^n A. Tabernal om in een rondschrijven de huidige gang van zaken toe te lichten, aller instemming. Men hield voorts rekening met artikel 17 van het huish. reglement der vereeniging. In overleg met den Prov. Bond zullen stellig eventireele misverstanden woeden opgeheven. De 56 aan wezige leden (waaronder 24 IJmüidenaren), vernamen, dat het bestuur zijn werkzaam heden normaal zal kunnen voortzetten. Er kwam verder een voorstel aan de orde voor de Provinciale jaarvergadering op 16 Maart te Alkmaar. De afdeeling zal hierbij een verzoek indienen om voor de onderlinge kamgj. der 10 kring-vereenigingen een subsidie tè verleenen. Als afgevaardigden werden be-; noemd de I.Timndenaren J. C. Stoop en N. Zwaan; alsmede de bestuursleden Chr. Opdam en H. Prent. Het bestuur streeft voorts naar de brëedere toepassing der melkeontrole op productie- en vetgehalte. Speciaal F. geiten komen voor dit kostelooze onderzoek in aanmerking. Vervol-' gens werd er medegedeeld, dat de stand plaats der bokken eerst het volgend jaar zal tvorden verwisseld In principe kwam men nog overeen om te zijner tijd wekelijksche clubavonden te organiseeren, waarbij de le den, die te Alkmaar de diverse cursussen volgden, hun ervaringen zullen kunnen uit wisselen. Voor de aangifte van lammeren bin nen het „Sperrgebiet" dient men zich te ver voegen bij den heer Grapendaal. Tijdens cfe rondvraag deelde de heer Prent nog mede, dat degenen, die voor een kraeht- voertoewijzing in aanmerking wenschen te komen, zich eventueel tot den voedselcom- missaris kunnen wenden. Onder luid applaus dankte de heer Frat^lt- fort tenslotte het bestuur voor zijn activiteit, waarmede deze geslaagde vergadering tot het verleden behoorde. Twee jaar bezet Java. Ter gelegenheid van den tweeden verjaar dag van de bezetting van Java heeft de woordvoerder van het Japansche militaire bestuur o.m. verklaard: „Nadat men door de oprichting van een vrijwillig hulpcorps is in gegaan' op den wensch van de bevolking om aan de verdediging van haar vaderland mede- te werken, is intusschen de opleiding van een Javaansch officierencorps reeds zoover ge vorderd, dat thans kan worden begonnen met de opleiding der recruten. Ook de politieke medewerking van de inlanders door hun raad gevende comité's heeft goede resultaten afge worpen met betrekking tot de omschakeling van het land door den totalen oorlogsinzet". Hoera, wij hebben een zusje. Wij noemen haar L O E S.J E. THEO EN JOHNNY NIEROP IJmuiden-Oost, 11 Maart '44. Tijdelijk AnthoniusZieken huis. Ondertrouwd:- R. H. OLDEMAN Ned. Herv. Predikant Santpoort S. J. F., MET. Huwelijks-» kking 14 Maart 19--.. 11.30 u. Raadhuis Heemstede 12.30 u. Ned. Herv. Kerk Kerkplein Heemstede. te koop gevraagd. Br. met opgave van merk en prijs aan H. van Buul Sr., Burg. de Raadtsingel 23b Dordrecht Trawlerlfade, zeer g„„._ ÜStores. Koopsom f 9000. Te bW.? Makelaar C. VISSER Hzn., Bruno Klauwersstr. 2, Santpoort. li®*1 H. \7. dames, kruisstr. 19 - H. w. D. H. w. dames, kruisstr H. w. dam H. w. dam H. W. damta epj H. w. damh h. w. dam ft w. dam; ft w. dames! H. W. DAP£§1 te loop®®* go# reikoope®> eerst ®*S e/ H. W. DAT^ h. w. dames, .KRUISSTR. 19 .KRUISSTR. 19 KRUISSTR. 19 KRUISSTR. 19 KRUISSTR. 19 KRUISSTR. 19 SSTR. 19 SSTR. 19 UiSSTR. 19 RUISSTR. 19 KRUISSTR. 19 yo DAMfes t. 19 - H. W. DAMES, KRUISSTR. 19 l.19 - H. W. DAMES, KRUISSTR. 19 Drogisterij „de Vergulde Gaper" J. v. Leeuwen v./h. Sant Stationsweg 161, IJm. Oost Diversen te koop Te koop kinderledi- kantje ƒ40. Te k. gevr. wandelwagentje en schoen tjes m. 25. Bais, Ladderbeek straat 58 Velsen-N. Te koop haardkachel ƒ35. Kinderbox ƒ25. Prins, Ahornstraat 7. Prachtig wit dwerg- keeshondje te koop, 1 jr oud, prijs ƒ125. Tevens een Hollandsche Foxterrier, oud 7 weken, 75. H. Handgraaf, Bloemend.straatweg 92 Sant poort-Station. Diversen NET KOSTHUIS gevr. door net persoon met eigen bed. Santpoort-D. of Sant- poort-St. Van Dalenlaan 12, Santpoort. J. C. Roufoos. Wachtmeester van ge meentepolitie zoekt te IJmui- den-Oost of Santpoort in klein gezin net kosthuis. Brieven No. T 1731 a. d. bl. JAC. BOS Zaadteeli Zaadhandel BREESTRAAT S b, BEVERWIJK Besteed Uw bon voor Honig's pud ding, dan krijgt U iets goeds en iets smakelijks pUDDtt-*0 I 6

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 4