Van IJMUIDEN Strawberries kampioen! Op fraaie wjjze is het eerste heercn-elftal van de hockeyclub Strawberries er in ge slaagd op het kampioenschap van de promotie klasse beslag te leggen. Dit geschiedde in den uitwedstrijd tegen Amsterdam 3, waarin de Aardbeien het waarlijk niet gemakkelijk heb ben gehad, doch kranig hebben volgehouden. Nadat een 2-0 achterstand was ingehaald, werd slechts enkele minuten voor het einde het doelpunt gemaakt, dat zoowel de zege als het kampioenschap veilig stelde. Welk een enthou siasme het verkrijgen van de cerepalm bij Strawberries te weeg bracht, laat zich denken! De ontmoeting was zeeg spannend. Vooral in de tweede helft werd er vlot spel vertoond. Welke verwachtingen Strawberries ook mocht hebben, de Amsterdammers toonden di rect, dat zij er niets voor gevoelden zich de kaas van hun boterham te laten eten. Zij be gonnen met goeden moed en het gelukte hun het spel in handen te nemen. Strawberries deed wat mogelijk was, maar de gastheeren lieten zich niet tegenhouden. Zij troffen twee maal doel en verwierven aldus een betrekke lijk geruststellend lijkenden voorsprong, waar tegenover de bezoekers voorloopig niets wisten te plaatsen. Het zag er dus voor Strawberries aanvankelijk niet al te goed uit. Hun volhar ding werd echter enkele minuten voor de rust beloond, want C. Maters schoot uit een strafcogner prachtig in, waardoor er met 2-1 kon worden gedraaid. Na de hervatting bleek, dat de Aardbeien er niet aan dachten zich gewonnen te geven. Er we:.! dadelijk flink aangepakt en herhaaldelijk ontstonden er gevaarlijke aanvallen op het Amsterdamsche doel. De keeper der gasthee ren was echter op zijn post en smaakte het genoegen verscheidene schoten onschadelijk te maken. Er zat echter een doelpunt in de lucht en dit kwam van den stick van H. Stada, die om den uitgeloopen doelman heenspeelde en den bal in het net deponeerde. De partijen Stonden weer op gelijken voet Toen kwam tot uiting, dat tientallen sup porters van de Aardbeien zich de verre wan deling door Amsterdam-zonder-tram hadden getroost om hun eerste- heerenploeg aan te moedigen. Zij toonden, dat hun hoop was her leefd en vuurden hun elftal aan. Fel ging Strawberries zich weren en naarmate de tijd verstreek, nam de spaninng toe Onder luid gejuich maakte J. Otto enkele minuten voor het einde den goal, die de Aardbeien kam pioen deed worden. Joost Otto werd na het eindsignaal door vele supporters op hun schou ders getild, een onderscheiding, die hem voor zijn uitstekend spel als linksbuiten zeker toe kwam. Het is vele jaren geleden, dat Strawberries 1 een kampioenschap behaalde. En al is er dit jaar geen promotie, de vele goede reserves en de vooruitgang van het spelpeil rechtvaardigen de verwachting, dat de overgang naar de eer ste klasse slechts een kwestie van nog enkele seizoenen is. Ziehier de opstelling van het kampioenselftal: doel: J. v. d. Bliek; achter: Ferment en Huiskes; midden: J. Brunink, .J. Jansen en F. Marcelis; voor: J. v. Randtwijk, C. Maters, H. Stada, H. Brunink en J. Otto. Behoeft het nog betoog, dat aanvoerder Van de Bliek na dezen spannenden en prettigen wedstrijd zeer voldaan met zijn mannen huis waarts keerde? 's Avonds werd het behalen van het kampioenschap nog in intiemen kring door vele Strawberries gevierd. Insluiper in actie. Nu zoovele goederen moeilijk zijn te verkrij gen slaan de lieden, die het met de eerlijkheid niet zoo nauw nemen, dikwijls hun slag. Het is geenszins pverbodig ook tegen het optreden van insluipers te waarschuwen. Een inwoon ster vNan IJmuiden-Oost deed dezer dagen de onaangename ontdekking, dat een onbekende uit haar woning een heerencostuum 'had ont vreemd. Men zij op zijn hoede! AGENDA. WOENSDAG 15 MAABT IJmuiden. Thalia Theater: „Gabrielle Dambrone" (film) 7.30 u. Beverwijk: Kennemer-Theater: „De commen saal" door Gezelschap Bouber voor Arb. Too- neelfonds. DONDERDAG 16 MAART. IJmuiden. Thalia-Theater: „Gabrielle Dambrone" (film) 7.30 u. Beverwijk. Luxor-Theater: Variété- revue, 7.15 u. Kennemer-Theater: Uitvoering B.G.V. Turnlust. Hervormd Vereenigingsgeb. Schans: Vergadering N.C.G.O.V. AGENDA VOOR AMSTERDAM WOENSDAG 15 MAART. Stadsschouw burg: „Ik hou van vier vrouwen", 7.30 uur. Concertgebouw: De film- en revuester Evelyn Künneke, 7.15 uur. KI. zaal: Liederenavond Lya Ziverts. 7.30 uur. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 uur. Leidscheplein Theater: „Sprookjes", 7.30 uur. Metropool: „Daar zit muziek in", 7.30 uur. Hortus Theater: Variété revue, 7.15 uur. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 uur. DONDERDAG 16 MAART. Stadsschouw burg: „De Mirakelridder", 7 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Woensdag. Is «réér dc bonbon» Xe keeren wéér... ze$f hef Heertje K De Heir's Chucokdt- m ifceutf/abrutan 40 jaar gehuwd. Het echtpaar J. Leegwater en H. Leegwater Meeuwenoord zal Vrijdag 24 Maart zeker als een bijzonderen dag beschouwen, want het zal dan veertig jaren geleden zijn, dat het in het huwelijksbootje stapte. Ongetwij- felt zullen de echtelieden ondanks de bij zondere omstandigheden ondervinden, dat velen met hen medeleven, zoodat er 24 Maart wel talrijke herinneringen zullen worden opgehaald. Rijkspostspaarbank Aan de kantoren van de Rijkspostspaar bank in de gemeenten Velsen en Beverwijk werden gedurende de maand Februari de volgende bedragen respectievelijk ingelegd en terugbetaald Beverwijk 144.740.27 en 33.731.88; IJmui den 48.701.66 en 24.728.50; IJmuiden-Oost 33.991.52 en 10.114.09; Santpoort-Dorp 33.228.27 en 9669.53; Santpoort-Station 21.993.63 en 9249.67; Velsen-Noord 20.913.61 en 7833.40. De volgende aantallen nieuwe boekjes werd afgegeven: Beverwijk 191, IJmuiden 116. IJmuiden-Oost 107, Santpoort-dorp 34, Sant poort-station 20 en Velsen-Noord 29. Athletiek wint veld Het is onder de sportliefhebbers bekend, dat de belangstelling voor athletiek in deze streek aanmerkelijk is toegenomen. Dit is niet alleen tot uiting gekomen in het aantal personen, dat de wedstrijden bezoekt, maar vooral in de toeneming van het aantal beoefenaren. En daar gaat het juist bij athletiek in de eerste plaats om. D.E.M. te Beverwijk en Suomi te Velsen zijn de vereenigingen, die zich in deze streek weren. Dat zij uitstekende resultaten hebben behaald, mag wel als bekend worden beschouwd. D.E.M. heeft het vorige seizoen zoowel met de juniorenploeg als in de athie- tiekcompetitie, waarin het zelfs als eerste ein digde, opmerkelijke successen geboekt, die een goede propaganda zijn geweest. De R.K. Sport- vereeniging heeft bewezen er niet van te hou den zich telkens weer naar voren te dringen en behoefde daar geen spijt van te hebben, omdat er juist in Intiemen kring hard werd gewerkt, waardoor rustig aandacht aan een harmonische ontwikkeling van de leden kon worden geschonken. Dat dit een gezonde basis is hebben de resultaten bewezen. Suomi is een jonge vereeniging, doch heeft zich steeds zeer actief getoond en intensief aan wedstrijden deelgenomen. Na de fusie met de gelijknamige damesvereeniging is er een respectabel aantal leden, zoodat het bestuur op een stevige vaste kern kan bogen. Dikwijls hebben leden van Suomi goede (en zeer goede) resultaten be haald, waardoor de naam van deze vereeniging spoedig een bekenden klank heeft gekregen. Ook in clubverband heeft Suomi zich actief getoond, waardoor het vorige seizoen zeer druk bezet was. Men kan er op rekenen, dat de beide ver eenigingen zich voor het nieuwe seizoen flink hebben voorbereid. Hierdoor zal het hun mo gelijk zijn er het hunne toe bij tc dragen om de athletiek opnieuw steeds meer veld te doen winnen. Het is in dit verband de moeite waard er de aandacht op te vestigen, dat het leden tal van de Nederlandsche Athletiek Unie, dat in 1940 nog 2500 bedroeg, in 1943 tot 16355 is gestegen! In Noord-Holland zijn er 2935 actieve leden. Het is verheugend, dat deze streek wat athle tiek betreft, niet achterblijft. Want deze tak van sport is van veel waarde en verdient daarom aller belangstelling. UITGESTEI.DE VOETBAL WEDSTRIJDEN. De voor Zondag vastgestelde wedstrijden om den Ned. Voefbalbondbeker VSV—HVC, Sant poortHilversum, HBCStormvogels zijn uitge steld. J. DE VRIES. De heer J. de Vries, die is afgetreden als secretaris voor Noord-Holland van de Neder landsche Athletiek Unie, is tot lid van ver dienste hiervan benoemd. De heer De Vries woonde tot enkele jaren geleden in deze ge meente en heeft zich ter bevordering van de athletiekbeoefening in deze streek een ijverig werker getoond. HOCKEY-UITSLAGEN. Het eerste dames-elftal van de hockeyclub Strawberries heeft in den uitwedstrijd tegen B. D. H. C. 4 een 4—3 overwinning behaald. Op eigen terrein verloor de tweede dames- ploeg met 14 van H B. S. 2. Wat de dames en de meisjes betreft waren de uitslagen overigens: Strawberries bV. V. V. a 12 en Strawberries 4Strawber ries 5 42. Het derde heeren-elftal speelde thuis vriend schappelijk tegen V. V. V. 2 en won met 50. De vierde heerenploeg verloor den uitwed strijd tegen Fit 2 met 41. ZEGE VAN WATERLOO-RESERVES. De Waterloo-reserves hebben getoond in hun afdeelmg niet tot de zwakste ploegen tè behooren. V. V. H. 2, nog een concurrent voor de bovenste plaats, werd kansloos verslagep. Waterloo heeft het spel geregeld in handen gehad en was zijn voorhoede wat schotvaar- diger geweest dan zou de zege zeker grooter zijn geworden. Het was na twintig minuten, dat de bal, na hard te zijn ingeschoten door Bouwens, van den V. V. H.-keeper terug kwam. De debuteerende K. v. d. Outenaar greep snel in en gaf den doelman het nakijken (10). Na de rust ging V. V. H. zich flink roeren, maar het achtertrio van Waterloo weerde eiken aanval af. Geleidelijk kwamen de IJmuide- naren weer in het offensief en bij een der aanvallen maakte S. v. d. Outenaar zich met een fraaie schijnbeweging vrij om onhoud baar te doelpunten. Met 20 brak het einde aan. SANTPOORT TURNVEREENIGING SANTPOORT Bij den voorturncursus van den Kennemer Turnkring, die in het Sander-Instituut te Haarlem plaats heeft, zal de Turnvereeniging Santpoort worden vertegenwoordigd door de dames W. T. Bakker, M. Sabelis en J. v. d. Klift, alsmede de heer J. Vogel. BEVERWIJK Gezelschap Bouber: „De Commensaal" Toen Bouber's volkstooneel nog lang niet officieel bekend was, schreef Bouber tusschen zijn nijpende dagelijksche theaterzorgen in, al Amsterdamsche volksstukken.En daarin lachte de Amsterdamsche humor en treurde de narig heid van het kkine, dagelijksche leven, maar het was altijd zoo voortreffelijk afgemeten, dat het een genot was door dezen auteur-regis seur-acteur een avond lang bezig gehouden te worden. De menschen in een stuk van Bouber bleven menschen als ze erg gemeen waren, hadden ze ook hun zonnige oogenblikken, des noods zoo tusschen twee dronkenschappen door maar Bouber's tooneel hield steeds contact met de zaal en dus met het volk. Zoo was het twintig jaar geleden en zoo is het gebleven: Bouber weet dit publiek te boeien door zijn rake dialogen, waarin de din gen onverbloemd bij hun naam genoemd wor den en door zijn onopgesmukt weergeven van de eenvoudige conflicten des levens, die de betrokken tooneelfiguur die deze ondergaat, als de grootste aardsche emoties ziet. Zoo was het vroeger met Bouber's werk, zoo is het nu ook weer met zijn laatste penne- vrucht „De commensaal", het spel van huise lijk lief en leed, dat op de manier, dezen schrijver eigen, een pakkende dialoog meege kregen heeft. Ernmy Arbous speelde voortreffelijk de voor de tweede maal getrouwde Tante Marie, door haar eersten echtgenoot verlaten, door den tweeden verzorgd, nadat hij haar voor veel ellende behoed heeft. Als echtgenoot no. 1 weer terugkomt, is het conflict geboren. Het tweede bedrijf, waar Marie's zoon het voor zijn tweeden vader, de dochter het voor haar teruggekeerden vader opneemt, is fel van taal, maar prachtig door Bouber uitgewerkt. De beide tegenspelers van Emmy Arbous waren Herman Bouber als de stiefvader en André van Dijk als de teruggekeerde deserteur Bedrijf na bedrijf bouwde de hoofdrolver tolkster het karakter op door sober maar im poneerend spel. De acteur Bouber was als de zeeman van Meurze een ruige, doch eerlijke figuur. Als aan het slot Johan (de ex-echtge noot, die als commensaal bij haar zijn intrek heeft genomen) tegen haar verwachting in, weer de wijde wereld intrekt en de zeeman haar weer niet in den steek laat, weet Bouber zoo'n levensechtheid in zijn spel te leggen, dat men vergeet dat het spel is. De Johan van André van Dijk was hoogst verdienstelijk, maar bleef de mindere van deze twee. Evert en Jopie (Wim Kouwenhove en Ans Koppen), Marie's kinderen, speelden hun rol len met veel intelligentie, al was er uiterlijk weinig leeftijdsverschil tusschen moeder en kinderen, hetgeen eigenlijk een compliment voor mevr. Arbous is. Greet Gerlach, Mia Horna, Joh. Visscher, Heddy Bouber en vele anderen, die .de spelers van het eerste plan omringden, waren typen uit het Amsterdamsche volksleven, zooals al leen een Bouber ze in woord en gebaar schet sen kan. Bouber heeft eer van zijn nieuwe stuk, dat voor het Arbeiderstooneelfonds in een voor treffelijk tempo werd opgevoerd. A. J. VAN DER WEIJDEN. Textieldief weerde zich. De dieven toonen ook in de gemeente Beverwijk een toenemende interesse voor kleedingstukken. Menigeen werd hiervan reeds de dupe en geregeld komen er bij de politie nieuwe aangiften van dergelijke dief stallen binnen. In een gang van een woning aan de Mee- rensteinstraat bestond de buit Vrijdag uit twee damesmantels, waarmede de daders ongemerkt verdwenen. Zij verschaften zich waarschijnlijk toegang tot het perceel met een valsche sleutel. Rijwielbanden ontvreemd De heer B. deed dezer dagen de ontdek king, dat onbekenden een bezoek hadden ge bracht aan zijn winkel in de Torenstraat. De daders, die vermoedelijk van de duisternis gebruik hebben gemaakt, wisten met een aantal rijwielbuitenbanden te ontkomen Er wordt door de politie een onderzoek inge steld. Het Witte Kruis Het Witte Kruis Badhuis aan de Baanstraat wordt geregeld door honderden personen be zocht. Zoo bedroeg het aantal stortbaden gedurende de afgeloopen week 814, terwijl er 296 kinderbaden werden verstrekt. In totaal maakten dus 1110 Beverwijkers van de in richting gebruik. IR. S. S. LANTINGA KOMT SPREKEN. Voor de leden van de Tuinbouw Studieclub, de Maatschappij voor Tuinbouw en Plantkunde," de Vereeniging voor Bloembollencultuur en de volkstuinhouders van Van Leer's Personeelver- eeniging staat Dinsdag, 21 Maart in de Veilingzaal „Kennemerland" te half acht een zeer belang rijken avond te wachten. In onderlinge samenwerking hebben de bestu ren dezer vereenigingen den bekenden Rijkstuin- bouwconsulent, den heer ir. S. S. Lantinga, be reid gevonden een lezing te houden over het onderwerp: „Veel groenten van weinig grond". Ongetwijfeld zullen velen met belangstelling de uiteenzettingen en adviezen van den heer Lan tinga volgen. CLUBAVOND D. E. M. De R.K. Sportvereeniging D.E.M.", welke nog steeds een goede activiteit aan den dag legt, houdt Donderdagavond te half acht een interes santen clubavond in het K.S.A.-gebouw. Het bestuur is er in geslaagd voor dezen avond den bekenden natuuronderzoeker den heer J. P. Strijbos te kunnen uitnoodigen. Deze zal met film en lichtbeelden aan de zeker vele belangstellenden een „Avontuur op Spits bergen" vertoonen. NA ELF UUR EN DUS Vraagt voortaan MOLENAARS KINDERBLOEM ter vervanging van Molenaar's Kinder meel, waarvan wij de productie tijdelijk moesten stopzetten. Molenaar's Kinder- bloem is een zeer goed voedsel voor baby's en kinderen - licht verteerbaar, voedzaam en smakeliik Uitsluitend ver krijgbaar op de rijstbonbene vens op de be schuitbon (1 pak is 3 beschuit bonnen). Er worden nog steeds personen na elf uur s avonds op straat aangetroffen, met als resultaat, dat zij naast de gebruikelijke boete op het politiebureau een onvrijwillig logies krijgen. Nogmaals wordt er daarom gewaar schuwd, dat de overtreders van het bekende verbod een behoorlijke straf ontvangen. Jaarbijeenkomst van de Ned. Ver. tot bescherming van dieren De jaariijksche ledenvergadering van de afd. Beverwijk en Omstreken van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, welke Maandag avond in de Mennozaal werd gehouden, mocht zich in een goede belangstelling van de leden verheugen. Bij ontstentenis wegens ziekte van den voor zitter, den heer dr. Alb. Vis, opende mevr. Henneman met enkele woorden deze bijeen komst, waarna de heer J. Alb. Vis eenige door het hoofdbestuur ingezonden stukken aan de vergadering ter kennis bracht. Een voor de afdeeling verheugend succes was de afschaffing van de oogkleppen bij de paarden, waartoe op verzoek de burgemeester van Beverwijk zijn gewaardeerde modewer king verleende. Voorts was aan den directeur van het gemeentelijk slachthuis verzocht te willen mededeelen of aldaar gelegenheid be stond tot het slachten van konijnen, op welke vraag echter nog geen antwoord was ontvan gen. De heer C. E. Guye, secretaris, liet in zijn jaarverslagen over 1942 en 1943 duidelijk uit komen, dat de vereeniging ondanks de huidige moeilijke omstandigheden, prachtig werkt, want niet slechts werd in vete gevallen voor honden en katten een goed tehuis gevonden, maar tevens kon de vereeniging haar bemid deling verleenen bij het afmaken van 99 hon den en 117 katten. Ook het ledental was eenigs zins toegenomen en bedroeg op 31 December j.l. 92. De penningmeester, de heer J. Alb. Vis, kon mededeelen, dat het gastoestel in het asyl geheel was afbètaald en zelfs mocht de kas nog een ruim batig saldo opleveren. Tot leden van de controle-commissie zagen zich benoemd mej. v. d. Heyden en de heer Henneman. Bij de bestuursverkiezing werd de heer Guye her benoemd. In de vacature van dr. M. A. de Ruiter zag de heer F. R. C. Rijkens zich geko zen, welke als tweede voorzitter zal fungeeren en tot afgevaardigde naar de algemeene ver gadering werd de heer J. A. Vis benoemd. Den heer Rijkens was het opgevallen, dat de konij nen over het algemeen zeer slecht zijn onder gebracht en hij vroeg of hiertegen niets was te ondernemen.Het bestuur zal trachten om tegen dit steeds toenemende euvel bij de verschil lende instanties iets te kunnen bereiken. Na de behandeling der gewone agenda volg de een aantrekkelijke filmvertooning „Een S.O.S. voor het dier" toegelicht door den heer G. Nieuwenhuysen, voorzitter der Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren. Allereerst schet ste spreker in een gloedvol betoog, wat de Vereeniging in den loop van 80 jaren op haar terrein, ondanks vele moeiijlkheden in den aanvang van haar bestaan, heeft gepresteerd. Thans bij de herdenking van haar jubileum kon spreker zeggen, dat de vereeniging zegen en succes ondervindt, wijl zij het begrip zelf verloochening in haar banier heeft. Merkwaar dig is voorts dat de publieke opinie ten aan zien van dierenbescherming, ook in dezen tijd, is gewijzigd. Ruwheid, onbeschoftheid en on nadenkendheid zijn de drie factoren, waar tegen Dierenbescherming bij haar arbeid heeft te strijden. Maar reeds zijn velen in den lande overtuigd van het feit, dat „Dierenbescher ming" en „Menschenbescherming" synoniem zijn. Met groote aandacht werden de veelal fraaie beelden uit het dierenleven en lijden gevolgd. Mevr. Henneman sloot deze geslaagde bijeenkomst. CAUSERIE VOOR ,.DE GIETELING". Se groote belangstelling, welke de prachtige cultureele lezingen georganiseerd door de Ver eeniging „De Gieteling" in de afgeioopen we ken hebben ondervonden, heeft ongetwijfeld bijgedragen om het bestuur opnieuw een zeer interessanten lezingavond te doen houden. De heer ir. J. T. Bijhouwer uit Wageningen, die een studie maakte van den ontwikkelings gang van Kennemerland van vroegere tijden tot heden, zal over deze streek voor leden en donateurs een "causerie houden. Als onderwerp zal de heer Bijhouwer dat gene bespreken, waf voor de bezoekers aan dezen avond het meest van belang is, n.l. Be verwijk en Velsen met de omstreken. Aan de hand van lichtbeelden zal de spreker de ge schiedenis en de bijzonderheden vertellen van bekende bouwwerken, buitenplaatsen, kerken en van de streek zelf. Naar deze bijzonder heden te oordeelen, dus een zeer belangrijke en wetenswaardige causerie. Deze lezing over „Kennemerland" en „Oude tuinen en behuizingen", vindt plaats Zaterdag avond 18 Maart te half acht in de Mennozaal aan de Parklaan.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3