Arbeidsmannen vieren Bergfeest. Het is al weer bijna drie maanden geleden, dat uit alle deelen van het land jongemannen van omstreeks achttien jaar de huiselijke haard verlieten, omdat zij opgeroepen waren hun arbeidsdienstplicht te vervullen. Pe ge voelens waren verschillend. Er waren onder hen, die wat verlegen waren, nu zij hun wo ning tijdelijk moesten verlaten en zij wisten niet wat er te wachten stond. Inmiddels is de helft van den diensttijd ach ter den rug en zij, die met angst en beven uit zien naar het einde van de vijf en halve maand kunnen zeggen, dat zij den berg hebben be klommen en nu langzaam aan weer terugkee- ren. De leiding van den Ned. Arbeidsdienst is ook van meening, dat de jonge menschen den top van den berg hebben bereikt. Zij heeft de jeugd opgevoed tot flinke kerels, die thans met vele dingen beter raad weten na bijna drie maanden en nu moeten dezen verder ge leid worden, langzaam aan den berg af. Wat geleerd is, moet meer in toepassing worden gebracht en gezorgd moet worden, dat de ar beidsmannen nog datgene zullen leeren. dat in hun verdere leven van zoo'n groote waarde is. De berg is bereikt en ter gelegenheid daar van is in alle afdeelingen van den Nederland- schen Arbeidsdienst een Bergfeest gevierd. Het was de bedoeling de viering zooveel mogelijk in het openbaar te doen geschieden, voor zoo ver natuurlijk een kamp gunstig bij een stadje of groote gemeente gelegen is. Onze uitnoodi- ging, om het bergfeest mee te vieren, gold een tocht naar het in Noord-Limburg gelegen dorp Roggel, waar de arbeidsmannen ondanks de minder prettige weersomstandigheden het feest opgewekt gevierd hebben. Het kamp ligt een uur gaans van het dorp, zoodat het niet mo gelijk was een groot gedeelte van het pro gramma daar af te werken. Daarom bleef de viering beperkt tot een défilé voor het raad huis. waar de burgeemester van de gecombi neerde gemeenten Roggel en Heithuizen gereed stond het voorbijtrekken der afdeeling met den afdeelingscommandant, onder-hopman Hermans en den hoofdopzichter Van Domme len te zien voorbijtrekken. Over het keurig marcheeren sprak de burgemeester zijn tevre denheid uit. In het dorp hoorden de bewoners nog de opwekkende marschliedjes, welke op tochten gezongen worden en waarvan het re pertoire reeds na een korte periode uitgebreid is. Het andere deel van het programma werd in en nabij het kamp afgewerkt. Dat de zang een belangrijk onderdeel vormt van de werkzaam heden van den arbeidsman ondervonden we reeds om zeven uur, het oogenblik van opstaan dat dezen morgen een uur later was. De trom petter lag nog te rusten: de ploeg van dienst (die de belangrijkste werkzaamheden heeft te verrichten) was opgesteld en zong als een vroolijke reveille Wordt wakker, het zonnetje is al op" en „Vader Jacob, slaapt gij nog", een - attentie, welke de kampbewoners bijzonder op prijs stelden. De daarop volgende vlaggen- parade was tevens gewijd aan de intrede van de lente. Dezen morgen droeg de iederen dag tei'ugkeerende plechtigheid een feestelijk ka rakter door den zang. Keurig opgesteld met de blinkende exercitiesehoppen stonden de man nen om de vlaggen geschaard. De lezer verwacht niet, dat we een volledig verslag geven van het verloop van den dag. Op enkele punten willen we wijzen, zooals het poten van aardappelen op een moestuin van het kamp. Daarbij bleek de goede samen werking met de bewoners uit deze landelijke omgeving. De landbouwer Hendriks was ver schenen. om de handeling te verrichten. Deze werkte, zooals van een boer verwacht mag worden en als dezer dagen de arbeidsmannen naar den tuin trekken, om het poten voort te zetten, kunnen zij nuttig gebruik maken van het voorbeeld. In dit verband herinneren we aan de goede verstandhouding van de bewo ners met de jeugd. Hebben de mannen hun vrije uren, dan trekken zij naar de bewoners, waar zij een gu] onthaal vinden en gaarne geziene gasten zijn. Prettig verliepen de sportwedstrijden, waar bij de eer van de groepen op het spel stond en een hoogtepunt was de warme maaltijd, waar van de koks bijzonder veel werk hadden ge maakt. Een gezellige stemming heerschte er. Iederen Vrijdagavond wordt in de cantine een kameraadschaps- of gemeenschapsavond gehouden. Voor dit feest was een gemeen- echapsavond op touw gezet, waarvan het eer ste deel vooraf was georganiseerd. Een literair programma werd afgewerkt, met als onder werp „arbeid". De medewerkenden waren de afdeelingscommandant en een aantal arbeids mannen, die gedichten van bekende dichters uit verschillende tijdperken voordroegen. De toehoorder kreeg daardoor een goeden indruk over hetgeen de Nederlandsche dichters ge maakt hebben over den arbeid en over vele beroepen. Mocht hij er meer belangstelling voor gekregen hebben, dan Ran dit deel van het programma geslaagd heeten. Daarna tra den de arbeidsmannen spontaan voor het voet licht en het bleek, dat er onder hen een uit stekende pianist was, goede accordeonisten traden op en een vrij en vlot imitator. De wedstrijd in welsprekendheid was een succes en hartelijk is er gelachen om den origineelen eet-wedstrijd, waarbij een deelnemer ongeloof lijk groote happen nam. De afdeeling van d»n N. A. D. in Roggel mag veraf liggen, de bewoners van het kamp ver velen zich niet. Dat zij in staat zijn productief werk te verrichten, zullen we in een volgend artikel meedeelen. HIER W. A, lil de W. A.-uitzending. „Hier W. A." op Zaterdagavond, 25 Maart a.s. van 18.45— 18.55 uur, over den zender Hilversum I, zal kompaan Joh. Raatgever spreker over „De vorming in de W. A.". HET GILDE DER VESTIBGLEDIEVEN BLIJFT ACTIEF. Opnieuw heeft het gilde der vestibule- dieven van zijn aanwezigheid blijk gegeven door uit het perceel aan het Emmaplein 30 bewoond door de tam. G. een jas, een das en een hoed te ontvreemden. De heer J. Rasch zeventig jaar. Bekend publicist op het gebied der volkskunde. Zondag 26 Maart hoopt onze stadgenoot de heer J. Rasch, die zich op het gebied der volks kunde zeer verdienstelijk heeft gemaakt, zijn zeventigsten verjaardag te vieren. De heer Rasch, die zakenman-in-ruste is, maakte in zijn vrijen tijd diepgaande studie van folklo- ristischen aard en op dit gebied zijn verschei dene publicaties van zijn hand verschenen. Den 26en Maart 1874 werd de heer Rasch te Monnikendam geboren. Hij bezocht te Amers foort de H.B.S., was daarna eenigen tijd als volontair werkzaam bij Stork en vertrok ver volgens naar Zuid-Afrika, waar hij in dienst trad van de Ned. Zuid-Afrikaansche Spoorweg maatschappij te Johannesburg. Hier kwam hij in contact met het Alg. Ned. Verbond en op deze wijze werd zijn belangstelling voor de volkskunde gewekt. Daartoe droeg bovendien bij zijn ontmoeting met den Vlaamschen folklo rist Jozef Cornelissen. Toen de heer Rasch in 1901 naar Nederland terugkeerde bleef hij zich naast zijn zakenleven op intensieve wijze met de studie der literaire volkskunde bezighou den. Wat zijn zakelijke loopbaan betreft zij medegedeeld, dat hij hier te lande achtereen volgens werkzaam was bij de Ned. Centrale Spoorwegmaatschappij te Utrecht, de Ned. Mij. voor Centrale Verwarming en Ventilatie te Amsterdam en tenslotte, tot 1934, als export leider en procuratiehouder bij de Snelweger- fabriek firma Olland te De Bilt. Sedert drie jaar woont de heer Rasch te Haarlem. Door het contact met Jozef Cornelissen en andere Vlaamsehe volkskundigen kwam de heer Rasch op de gedachte een Nederlandsch folkloristisch tijdschrift op te richten gelijk Vlaanderen die reeds in meer dan één uitgave kende. In 1929 zag onder zijn leiding het tijd schrift „Eigen Volk" het licht. Later werd de naam herdoopt in „Ons eigen volk". Nog steeds voert de heer Rasch de hoofdredactie van dit belangrijke periodiek, waaraan tal van folklo risten van naam medewerken. De heer Rasch schreef een vijftal handboekjes, n.l. „Onze geboortegrond" (vragenboek) „Ons volksleven" (vier lezingen), „Nederlandsche folklore" (woor denboekje), „Ons volk" (handboek voor de Nederlandsche volkskunde), „Onze seizoen feesten" (oorsprong en beteekenis der feesten bij de verschillende jaargetijden). Thans heeft zich onder voorzitterschap van den letterkundige August Heyting een comité tot huldiging van den a.s. zeventigjarige ge vormd. Op een receptie, die Zondagmiddag van 3 tot 5 uur ten huize van den heer Rasch Iordensstraat 38, wordt gehouden, zal een huldeblijk worden aangeboden. Oberstleutnant Dr. Bake, drager van het Eikenloof met de zwaarden bij het Ridderkruis van het IJzeren Kruis, com mandant van een regiment zware pant serwagens, dat binnen 3'A week meer dan 500 pantserwagens en Sturmgeschütze, alsmede 400 Pak en strikken geschut ver nietigde, tijdens een terreininspectie. (PK Valtingojer/Atl/H P. c) INBREKERS WERKTEN ONDER politietoezicht: Op 17 Januari van dit jaar werd een in braak gepleegd in de fabriek van de firma Luycks aan de Burmanstraat te Amsterdam. Zeven mannen wisten, door het stukslaan van een ruit en het forceeren van een deur, binnen te dringen en achthonderd liter al cohol van 96 pet., bestemd voor de azijn- makerij, weg te halen. Zij goten de alcohol over in vier kleinere vaatjes, die zij naar buiten rolden. Daar stond een auto gereed, die de gestolen waar zou vervoeren. De zaak liep echter anders dan de heeren had den verwacht, want de auto bleek een poli- tie-auto te zijn en toen drie van de vier vaatjes waren opgeladen, verschenen er zes politiemannen, die de inbrekers inrekenden. Thans stonden de dieven terecht voor de rechtbank te Amsterdam. Het werd bij de behandeling van de zaak duidelijk, hoe de politie zoo op het juiste moment ter plaatse had kunnen zijn. Enkele rechercheurs waren nl. in con tact gekomen met de verdachten en men had toen geprobeerd hen om te koopen. De rechercheurs hadden gedaan alsof zij erop ingingen en zij hadden de inbrekers eigen lijk geanimeerd, de zaak door te zetten. Zij zorgden voor een auto, maar zooals de dieven pas later merkten een politie auto. De verdachten beweerden dat de recher cheurs hadden meegewerkt en zelfs hadden beloofd het transport te zullen dekken. De officier van justitie, eischte tegen elk der verdachten een jaar gevangenisstraf. De verdedigers wezen erop, dat de inbraak mo gelijk was gemaakt door de politie, die naar hun meening in zeker opzicht zelfs mede plichtig kan worden genoemd. Zij vroegen daarom vrijspraak subs, uiterste clementie. I Vechtpartij met noodlottig gevolg. Bakker staat terecht wegens mishandeling, den dood ten gevolge hebbend. Zaterdagavond 29 Januari ontmoette de een en twintig jarige bakker D. K. uit Vel- sen in een café aan de Leidschevaart zijn vriend B. en samen zochten zij vervolgens eenige Haarlemsche café's af, om een meisje uit Beverwijk te ontmoeten. Zoo kwamen zij terecht in een café in de Koningstraat. In genoemde lokaliteit vertoefde ook de dertig jarige H. van Dijk. K. was eenigen tijd geleden tot een gevangenisstraf veroor deeld en hij was van meening, dat Van D. hem verraden had. Hierover ontstond een korte woordenwisseling en Van D. noodigde den ander uit mee naar buiten te gaan, om de zaak uit te vechten. Daar gaf D. K. van D. een klap in het gezicht, waardoor deze achterover viel en met zijn hoofd kwam hij op de tramrails terecht. Van D. bleef liggen en was niet in staat, om op te staan. Toen kort daarop een tram naderde, legden be zoekers van het café hem op het trottoir en later brachten zij hem naar huis. Een dok ter werd gewaar: chuwd, die een ernstige hersenschudding constateerde en overbren ging naar het St. Elisabeths Gasthuis nood zakelijk achtte. Daar is het slachtoffer viel en twintig uur later overleden. Wegens mishandeling den dood ten ge volge hebbend had D. K. zich voor de Haar lemsche rechtbank te verantwoorden. Hij verklaarde eenige café's te hebben bezocht, om het meisje uit Beverwijk te zoeken en steeds had hij wat gedronken. In het café aan de Koningstraat zag hij Van D. aan het buffet staan en daar hij veronderstelde, dat deze hem verraden had, ging hij naar hem toe. Op verzoek van Van D. zijn zij naar buiten gegaan en daar kreeg hij een slag in het gezicht. K. sloeg terug met zijn volle hand op neus en lippen. Vermoedelijk stond v. D. op den rand van 't trottoir en kon zijn evenwicht niet houden, waardoor hij met zijn achterhoofd op de rails viel. Vervolgens is K. weggeloopen. B. die K. in een café ontmoet had, deelde als getuige mee, dat zijn vriend hem wel eens verteld had, dat hij veronderstelde, dat Van D. hem verraden had. Ook dien dag had hij zich daarover uitgelaten. In het café aan de Koningstraat had een ontmoe ting plaats en daarbij zag B„ dat beiden naar buiten gingen. Aangezien Van D. groo- ter en sterker was, achtte hij het raadzaam mee naar buiten te gaan. Daar zag hij in het maanlicht, dat het slachtoffer een stap ach teruit deed en met zijn hoofd op de tram rails viel. De officier van justitie was van meening dat verdachte vechtlust getoond heeft door dat hij Van D. wilde ontmoeten. Op straat heeft hij den ander een geweldigen stoot ge geven. waardoor deze als een blok is geval len. Spr. achtte opzet van mishandeling aanwezig en eischte een gevangenisstraf van acht maanden. De verdediger, mr. B. W. Stomps merkte op, dat verdachte meegeholpen heeft de Beverwijksche schoone te zoeken. Zijn be doeling was niet Van D. te ontmoeten. Bo vendien heeft deze aan verdachte gevraagd mee naar buiten te gaan en daar heeft hij vermoedelijk den eersten stoot gegeven. Volgens pl. is er van noodweer sprake. Bo vendien heeft het slachtoffer een stap ach teruit gedaan, zoodat de dood een gevolg is van een handeling van ..Van D. Pl. conclu deerde tot vrijspraak en verzocht verd. on middellijk in vrijheid te stellen. De rechtbank wees het verzoek af en be paalde de uitspraak op Donderdag 6 April. HAARLEMSCHE RECHTBANK Zwijntjesjagers. De 19-jarige Haarlemsche banketbakker P. J. M. stond terecht terzake het plegen van een aantal rijwieldiefstallen in Haar lem en omgeving. In totaal zouden er door hem 10 rijwielen zijn ontvreemd. Er was een gunstig reclasseeringsrapport ingewon nen, zoodat de officier een gevangenisstraf van 8 maanden met toepassing der gratie- clausule eischte. De 20-jarige huisschilder C. B. L. zou zelfs niet minder dan 20 rijwie len hebben gestolen. Tegen hem luidde de eisch 1 jaar en 6 maanden, door te brengen in een bijzondere strafgevangenis. Looddiefstal. De Haarlemsche grondwerker W. B. ver schafte zich in den nacht van 1 Februari via een kelderraam toegang tot een perceel aan den Kerkweg te Zandvoort, waar hij een aantal looden buizen en kranen ontvreemd de. De man, wieris strafregister vóór 1937 reeds 10 vonnissen vermeldde, hoorde een gevangenisstraf van 6 maanden tegen zich eischen. De „gevonden" margarine" Toen de Haarlemsche wagenmeester H. J. A. M. M. dér Nederlandsche Spoorwegen in de vroege morgenuren van 1 Februari zijn werkzaamheden had geëindigd, werd hij door enkele rechercheurs aangehouden. Ai spoedig bleek, dat M. diverse spoorgoederen in zijn bezit had. Van onder zijn kleeding kwamen 20 pakjes margarine tevoorschijn, terwijl hij een jute zak met twee doozen margarine bij zich had. Aanvankelijk was verdachte in gezelschap van twee andere personen, doch deze wisten te ontkomen. M. gaf voor de margarine tusschen de sporen te hebben gevonden en het zou zijn bedoeling zijn geweest om de hoeveelheid margarine naar den chef te brengen. Voor de recht bank bekende hij evenwel, dat het wel de gelijk in het voornemen lag om het gevon dene naar huis te vervoeren. De verdachte, die na een dienstperiode van 16 jaren in middels zijn ontslag heeft gekregen, zal waarschijnlijk 6 maanden binnen de gevan genismuren moeten doorbrengen. Arbeulseontvactant pleegde onregelmatigheden. Gedurende het tijdvak van 27 April tot en met 10 November was de 26-jarige Haar lemmer J. S. F. T. als arbeidscontractant werkzaam op het Gewestelijk Arbeidsbu- DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen Aardappelen Aardappelen Aardappelen Bak- en braadv. Beschuit 13 Aardappelen 13 Toeslag 14 Aardappelen 14 Toeslag 13B Boter 13 Béschuit Bloem 073/074 Algem. Brandstoffen 15 t.m. 19 B.V. Brandst. Periode 5, 6, 7, 8f Brandst. 11, 12, 13, 16, 17 K.F. Brandst. 23BV Brandst. Brood 13. 14A Brood Brood 13, 14B Brood Eenheidszeep 080 Algem. Gort D25, E25 Reserve 2 kg. 25 Mrt 1 kg. 25 Mrt 2 kg. 1 Aprli |^|1 April l April 1 April 1 April 1 kg. 100 gr. 70 gr. 70 gr. Gort Havermout Jam Kaas (magere of 20 14 Beschuit 14 Beschuit 079 Algem. i eenh. 31 Dec. 1 eenh. 30 April 1 eenh. 30 April 1 eenh. 30 April 400 gr. l April 100 gr. 1 April t rants. 15 April 250 gr. 1 April plus) 077 Algem. Kaas (magere of 20 Boter plus) 10B Kindermeel 14 Beschuit Margarine 12A, 12B Boter 62% gr. 62% gr. 250 gr. 100 gr. 250 gr. 1 April 1 April 1 Aprti 1 April 15 April 13A Boter 13, 14 Melk 075 Algem. E25 Reserve R01 Tabak 078 Algem. 13, 14 Taptemelk Margarine Melk Peulvruchten Rijst Scheerzeep Suiker Taptemelk Tabaksartikelen (shag, rook- of pruimtab.) 13, 14 Tabak Toiletzeep E27 Reserve Vermicelli 076 Algem. Versnaperingen 13 Versnap. Vieesch 13, 14A Vleesch - Vleesch 13, 14B Vleesch Voedingssuiker 14 Beschuit Waschpoeder 081 Algem. Waschpoeder C26 D26, E26 Reserve 62% gr. 1 April 125 gr. 15 April 125 gr. 1 April 1?; lit. to April 250 gr. 1 April 250 gr. 1 April 45 gr. 29 April 500 gr. 1 April 1 lit. 15 April 1 rants. 1 April 1 rants. 15 April 100 gr. 1 April 150 gr. 100 gr. 25 gr. 62% gr. 1 April L April 1 April 1 April 1 rants. 15 April 1 rants. 15 April reau. Tot zijn werkzaamheden behoorde het uitbetalen van sociale toelagen aan vrouwen wier echtgenooten in Duitschland vertoe ven. Deze bedragen werden op staten ver antwoord, terwijl de afrekening eenmaal per week geschiedde. Toen echter bleek, dat T. een lager bedrag uitbetaalde dan hij van den kassier had ontvangen, werd aanvanke lijk aan een vergissing gedacht. Tijdens een herhaalde controle konden echter ongeveer 40 gevallen worden geconstateerd, waarbij de betrokkenen te weinig ontvingen. T. had zich Donderdag voor de Haarlemsche Recht bank te verantwoorden, doch ontkende zich gelden uit de Staatskas te hebben toege- eigend. Volgens de verklaringen der getui gen zouden wel degelijk onjuistheden zijn voorgekomen, Sommigen waren voor f 80, f 60 of f 50 benadeeld. Omtrent de veran deringen ih de cijfers der staten kon ver dachte geen opheldering brengen. De offi cier achtte het misdrijf zeer ernstig en vor derde een straf van i0 maanden. Boksen KAMPIOENSWEDSTRIJDEN VOOR AMATEURS. De wedstrijden om het bokskampioenschap van Nederland voor amateurs, welke aanvankelijk te Groningen zouden worden gehouden, zullen thans plaats hebben in Den Haag en wel op 8, 9 en 10 Mei. De finale is bepaald op 15 Mei. LUC VAN DAM TEGEN HENRI LAGROUi Naar wij vernemen zal de Rotterdammer Luc van Dam op Woensdag 5 April a.s. in het Con certgebouw in Amsterdam uitkomen tegen den Belgischen middengewichl Henri Lagrou. De organisatie berust bij de afdeeling lichamelijke opvoeding van het N.A.F.. dat er hiermede in geslaagd is het internationaal sportcontact ook voor wedstrijden in ons land te herstellen. Schaken OM DEN „VAN GORSELENBEKER". Deze week vond de uitreiking plaats van den „Van Gorselen"-beker. Evenals vorig jaar won G. Kroone den wisselbeker, echter na herkamp met J. Blokker en G. v. d. Velde, die resp. den 2en en 3en prijs wonnen. De heer Kroone liet dezen avond een tweetal partijen op het demonstratiebord zien. Korfbal D. E. D. I WINT. D.E.D: 1 won in een goeden en snellen wedstrijd met 64 van Archipel I. Hoewel de spelverhouding beter in 'n gelijk spel was uitgeedrukt, kwam D.E.D. alleen op grond van haar Zwoegen de overwinning toe. Door dezen uitslag kan veilig worden aange nomen, dat de laatste plaatsen voor Oosterkwar tier I en Koog Zaandijk I gereserveerd zullen blijven. Blauw Wit i behaalde een benauwde 21 zege op S.V.K. I De stand in de eerste klasse is thans: Westerkwartier I gesp. 14, pnt. 24: Swift I 14, 18; Archipel I 15. 17; Blauw Wit I 15, 15; S.V.K. I 14. 13; D.E.D. I 13, 13; Rohda I 14. 12; Koog Zaan dijk I 13, 7 Oosterkwartier I 12, 5. De wedstrijd D.T.V. 2Oosterkwartier 2 moest worden afgelast. RADIO.PROGRAMMA ZATERDAG 25 MAART 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. Overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Och- tendconcert. (Van 8.45—8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Licht klassiek ochtendconcert. 9.45 Godsd. Uitz. 10.00 Orkest Gerard Lebon. 10.45 Voor de jeugd. II.00 Orgelspel. 11.30 Het Scalakoor van Milaan. 12.00 Almanak. 12.15 Theo Uden Masman 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Wenken voor onze volkstuinders. 13.05 Amusementsorkest en soliste. 13.30 De wekelijksche wandeling. 13.40 Amuse mentsorkest en soliste. 14.00 Het Rotterdamsch Philharmonisch Orkest en solist. 15.00 Lente sprookjes, revue. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Salonorkest en orgelsoli. 18.00 BNO Politiek week overzicht. 18.10 Orkest Gerard van Krevelen. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Pianospel. 19.30 Verloopen tij II, hoorspel. 20.00 Voor de familie Lüistergraag. 22.00 BNO Nieiuws- en cuit. berich ten. 22.15 Dansverscheidenheid. 23.0024.00 Solis ten passeeren de revue. HILVERSUM II. 301.5 M. 14.00 Orchestraal concert. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Het Calvet-kwartet. 16.20 Organisten impro- viseeren. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Orgelspel. 17.30 Soldatenfunk „Nord-West". 18.30 Berlijnsch Staatsopera Orkest. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Meis- jeszangklasse. 19.40 Pianofantasieën. 20.15 De Amersfoortsche kei en Jonker Meyster. 20.30 Joe Rixner-programma. 21.00 Klassiek avondcon cert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. Verduisteren van 19.00 tot 6.50 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2