V/ICKS ïürtiiïL LOANS PRODUCTEN /hoot v*h urn4 UMUIDEN Dievengilde actief. Het politierapport heeft dezer dagen weer eens bewezen, welk een activiteit degenen die het met hun geweten spoedig op een accoordje gooien, tegenwoordig aan den dag leggen. Vooral de „kruimeldieven" doen nog al eens van zich spreken. Hun vergrijpen worden bevorderd door de tijdsomstandig- heden, aangezien een kleine buit dikwijls reeds veel waarde heeft en het niet moeilijk valt deze spoedig van de hand te doen. Van het optreden van vestibule-dieven in andere plaatsen werd vaak gehoord. Ook de gemeente Velsen blijkt thans tot hun opera tieterrein te behooren. Nadat zij hun slag in Santpoort en Velsen-Noord hadden geslagen vernam men gedurende eenigen tijd niets van hen, doch deze week kwamen zij weer te Santpoort in actie. Zij gaan op zeer bru tale wijze te werk. Het verdient daarom aan beveling, dat men zooveel mogelijk op zijn hoede is. Men zorge er, vooral 's avonds, voor, dat de deuren goed gesloten zijn. Het is niet verantwoord eenig risico te loopen. Ook winkels worden nogal eens met een bezoek vereerd, weer een bewijs van de bru taliteit, die de dieven aan den dag leggen. Dat de politie niet stilzit is onlangs gebleken bij de opheldering van den diefstal van een kasregister, bij welke gelegenheid tevens twee gevallen van ladelichting tot klaarheid werden gebracht. Men kan van de politie echter niet het onmogelijke verlangen en dient daarom mede te werken door te too- nen, dat men weet, dat voorkomen nog steeds beter is dan genezen. Dit geldt in het bijzonder voor rijwieldief stallen, een euvel, dat in elke plaats voor komt. Wanneer men eens zou nagaan, hoe veel rijwielen er op deze wijze van eigenaar zijn verwisseld, zou men een respectabele lijst samenstellen. Diefstallen uit stallingen en schuurtjes zijn steeds weer onder de aan dacht gebracht, zoodat het publiek weet, waaraan het zich in dit opzicht heeft te hou den. Het is opmerkelijk, dat er ook nog ge regeld fietsen onbeheerd worden achter gelaten. Het gebeurt natuurlijk, dat het niet anders kan, maar indien zulks even mogelijk is behoort men zijn stalen ros een (betrek kelijk) veilig plaatsje te geven. Deze week was er nog een frappant geval: er werd een rijwiel gestolen, hetwelk slechts twee minu ten onbeheerd had gestaan Diefstallen van waschgoed blijven uitzon deringen, dank zij de voorzichtigheid, die wat dit betreft in acht wordt genomen. De konijnen blijken echter weer, evenals textiel, zeer in trek te zijn. Dat kwam ook te Bever wijk tot uiting, waar in één keer meer dan tien konijnen van een inwoner werden ont vreemd. Dat is wel heel jammer na de moeite, die men zich nu eenmaal voor deze dieren heeft te getroosten. Oppassen is ook hier geboden HAARLEMSCHE RECHTBANK De serie verduisteringen De 26-jarige Velser timmerman W. S. had zich Donderdagmorgen voor de Haarlem- sche Rechtbank te verantwoorden terzake een door hem gepleegde serie verduisterin gen. De man huurde omstreeks het einde van het vorig jaar een smoking, welke de eigenaar nimmer terugzag. Na het gebruik van een bakfiets kon de verhuurder later slechts constateeren, dat een der buiten banden was verdwenen. Zelfs een Haagsche actrice werd de dupe, want het gelukte ver dachte een bontjas en een polshorloge te bemachtigen. Verder behoorde een deken tot de verduisterde goederen. S., die een strafregister had met diverse veroordeelin gen, bleek zelfs nog meer op zijn kerfstok te hebben, want binnenkort zal hij te Utrecht en Den Haag opnieuw voor de rechtbank moeten verschijnen. Ditmaal eischte de of ficier een gevangenisstraf van 1 1/2 jaar. Uitspraak 6 April. PHILATELIE. Voor de postzegelverzamelaars staan weer enkele interessante avonden op het program ma. Zoo houdt de postzegelvereeniging IJmui- den en Omstreken heden om 7 uur een ruil- avond voor leden en belangstellenden in het St. Fidelisgebouw, Willemsbeekweg te IJmui- den-Oost. Een soortgelijke bijeenkomst, speciaal voor de verzamelaars in Beverwijk en omgeving, zal worden gehouden op Maandagavond 27 Maart om 7 uur, in een zaal van het Witte Kruis Badhuis aan de Baanstraat te Bever wijk. De bedoeling van deze avonden is de verzamelaars in nader contact tot elkaar te brengen, iets wat hun verzamelen slechts ten goede kan komen. Naast gelegenheid tot ruil, koop en verkoop zullen waarschijnlijk weer een veiling en een verloting worden gehouden. Ongetwijfeld zullen heel wat verzamelaars van deze gelegenheid gebruik maken om op de hoogte te biijven en hun philatelistische kennis verder uit te breiden. Verstrekking van Vitamine C tabletten. Dezer dagen zal op alle scholen voor lager uitgebreid lager, middelbaar en nijverheids onderwijs begonnen worden met de uitreiking van Vitamine-C-tabletten, terwijl de Distri- butiedienst de tabletten zal verstrekken voor de kinderen beneden den leerplichtigen leeftijd tegelijk met het uitreiken der distributiebe scheiden. Onder de vitaminen neemt het Vitamine-C een belangrijke plaats in. Het komt vopr in de meeste groenten en vruchten, in aardappelen, in melk, indien althans de koe groenvoer ont vangt, en in geringe mate in vleesch. Wanneer het vitamine-C in de voeding ont breekt, ontstaat scheurbuik. Wanneer het niet geheel ontbreekt, maar in onvoldoende hoeveel heid in de voeding voorkomt, dan treedt er een toestand van vermoeidheid en prikkel baarheid op. Kinderen groeien dan slecht en gaan er bleek en pafferig uitzien, hun eetlust vermindert en zij zijn vatbaarder voor be smettelijke ziekten. De z.g. voorjaarsvermoeid heid is een gevolg van vitamine-C tekort. Wanneer dus reeds in normale tijden menig een lijdt aan gebrek aan vitamine-C, hoeveel erger moet het dan zijn in dezen tijd. De voe ding, die wij thans gebruiken, bevat onvol doende vitamine-C en dat is vooral voor de kinderen zeer belangrijk. De tabletten moeten weken lang regelmatig genuttigd worden; om den anderen dag één tablet, zij moeten of in hun geheel worden doorgeslikt, of in den mond fijn gekauwd wor den, maar niet in water opgelost. Ze moeten droog en koel en op een donkere plaats be. waard worden, daar zij anders bederven. Zij, die de tabletten afhalen bij den Distribu- tiedienst, dienen een zakje, een doosje, een couvert of iets dergelijks mee te nemen om er de tabletten in te doen Ten slotte kan nog worden meegedeeld, dat de Distributiedie" :t ook vitamine-C-tabletten uitreikt aan aanstaande moeders en kraam vrouwen. Politievoetbalcompetitie. Door de wijzigingen, die onlangs in de politie-voetbal-competMie zijn aangebracht, is het moeilijk een duidelijk beeid te ver krijgen van de huidige situatie. Zooals men zich zal herinneren had Velsen, vóór de ver anderingen van kracht wei-den, de mogelijk heid kampioen te worden geheel in eigen handen. Daarom was het zoo jammer, dat den strijd te elfder ure een ander beeld werd gegeven. Het laatst is een volledige stand van de afdeeling per 22 Februari bekend. Deze was als volgt gesp. gew. gel. verl. pnt. v.t. M. S. D. H. 8 5 2 1 12 33—15 Velsen -9 6 0 3 12 40—16 Roode Haan 8 3 3 2 9 25—15 Utrecht 7 3 1 3 7 16—27 Vuurvr. 3 6 1 1 4 3 12—28 B. S. H. 4 1 0 3 2 6—24 Vuurvr. 4 5 1 0 4 2 7—21 AGENDA Vrijdag 24 Maart: IJMUIDEN: Thalia- Theater: Nieuw programma (film) 7.30 uur. St. Fidelisgebouw: Ruilavond Postzegelver eeniging IJmuiden en omstreken SANT POORT: Ledenbijeenkomst Postzegelvereeni ging Santpoort, 7.30 uur. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R, Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer. H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse!. Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede. Verkoudheids Preparaten over heel de wereld bekend Men ziet, dat Velsen toen evenveel punten als de leidende club M.S.D.H. had, doch laatstbedoeld elftal een wedstrijd minder had gespeeld. Velsen maakte dus nog een goede kans. Intusschen heeft Velsen zich nog tweemaal geweerd eh beide malen een over winning behaald. Er rest nu nog slechts één ontmoeting en wel „uit" tegen B.S.H. Wordt ook deze wedstrijd gewonnen, dan is het wachten op een misstap van M. S. D. H. Aan spanning is er dus geen gebrek Competitie De Gieteling. De derde ronde is gestreden en de strijd is steeds spannender geworden. Vooral in afdee ling A loopen de krachten zeer weinig uiteen en het verschil is dan ook zeer gering. Er is nog van alles mogelijk en wij zouden dus niet graag een voorspelling wagen, welk koppel uiteindelijk de overwinning zal behalen. Zoo is het verschil tusschen de eerste twee slechts een halve punt. Rodenberg maakte wel een heel goede beurt, door met een werkelijk fraaie score van 45 punten de eerste plaats te bezetten en zich daardoor van de tiende naar de vierde plaats op te werken. VogelzangVogelzang deden het slecht en vielen van twee naar zes terug. In afdeeling B. waren het Nieuwenhuizen De Weers, die zich op de eerste plaats ves tigden. GregouirGregouir werden zesde, maar behielden toch de eerste plaats, hoewel RodenbergWesterwal van de gelegenheid gebruik maakten en nu met gering verschil tweede zijn. De standen zijn: Afd. A.: 1. Gerssen Gerssen 168. 2. ZandbergenChristophersen I68I/2. 3, Maandagv. Ommeren 174. 4. Ro denbergCattermolen 175. 5. Kroonsberg— Schouten 175%. 6. VogelzangVogelzang 178. 7. v. d. BroekHeijnen 181. 8. ManteMole naar 183%. 9. v. d. WeesDe Waard 185. 10. SwierVisman 1881/2- 11. VermeulenSchuurT man 203. Afd. B. 1 GregouirGregouir 174. 2. Ro denbergWesterwal 1751/2. 3. Nieuwenhuizen De Weers 177%. 4. Jongkindmevr. Meyes 180. 5. AdelaarKramer 193%. 6. Sintvan Loon 194. 7. KeyserDe Sonneville 199%. 8. KoetenMulder 204%. 9. BrusseTen Broeke 211. 10. BachKochx 230. 11. De BieJon ker 231%. 12. v. d. Bergv. d. Berg 234%. Athletiek. De veelzijdige Politiesportvereeniging Vel sen blijft er, ondanks de moeilijke omstan digheden, naar streven den leden zooveel mogelijk gelegenheid te geven meer dan één tak van sport te beoefenen. Nu het athletiek- seizoen is begonnen is de vereeniging ook in dit opzicht actief. Het ligt in de bedoeling de athletiekliefhebbers bij de politie aan wedstrijden te laten deelnemen. Donderdag 30 Maart zal M. Braun in actie komen bij den politie-veldloop over 3% kilo meter, die te Delft wordt gehouden. Braun weert zich in de B-klasse. Bovendien zullen enkele leden van de Politiesportverejeniging Velsen Donderdag 6 April aan een. politie-veldloop te Apeldoorn deelnemen. SANTPOORT Spanning bij de dammers. Bij de voortzetting van de wedstrijden voor de onderlinge competitie van de Damclub Sta biel speelde J. H. Bakhuys weer eens een ouderwetsche partij. G. Zuiderduyn moest on dervinden, dat Bakhuys, al is hij den laatsten tijd uit vorm, nog gevaarlijk uit den hoek kan komen. P. Smit deed ook flink werk door na een zeer goeden strijd van E. Zuiderduyn te winnen. J. Oosterling had tegen P. de Kort een on regelmatige partij met wisselende kansen, maar wist toch beide punten te behalen. Bu ren speelde tegen G. Kok remise. De partijen E. ZuiderduynJ. Oosterling. J. JansenP. Smit en C. OudDe Kort werden afgebroken. De stand in de kopgroep ziet er nu als. volgt uit: 1. J. Janseji 11 gesp., 19 pnt. 2. E. Zuider duyn 12 gesp. 18 pnt. 3. J. Oosterling 12 gesp. 17 pnt. 4. G. Zuiderduyn 11 gesp. 14 pnt. 5. P. Smit 8 gesp. 14 pnt. Zooals men ziet, staat Jansen nog steeds bovenaan. De grootste bedreiging vormt eigen lijk Smit, want deze kan nog een punt meer krijgen. De afgebroken partij JansenSmit is dan ook van zeer veel belang. FIETS ONTVREEMD Ten nadeele van een inwoonster van Sant poort werd 's avonds een fiets ontvreemd. Het rijwiel had onbeheerd aan den zijkant van een woning 'aan den Brederoodscheweg gestaan. VELSEN AFSCHEID R. VAN AALST. Onder zeer groote belangstelling heeft de heer R. van Aalst, chef-stoker van de afdee ling Centrale der Papierfabriek Van Gelde: Zonen N.V. wegens het bereiken van den pensioengerechtigden leeftijd Donderdag morgen afscheid genomen, hetwelk plaats vond in het lokaal der meetafdeeling. Hierbij waren o.m. aanwezig de bedrijfschef, de heer J. D. Kist de Ruyter, chef-machinisten en vele kameraden, met wie de scheidende steeds een prettigen omgang heeft gehad. De heer Van Aalst werd in hartelijke bewoor dingen toegesproken door den bedrijfs- ingenieur, den heer ir. L. P. Krijger, welke memoreerde, dat met den scheidenden func- tionnaris, de laatste van de oude garde als chef-stoker vertrok om plaats te maken voor jongere en nieuwere krachten In de afge- ioopen 11 jaren heeft de heer Van Aalst het bedrijf der Centrale zien uitgroeien tot een druk van 135 Atmosfeer en dus geholpen bij den opbouw van een geheel nieuw apparaat. Hij heeft echter getoond zich aan de steeds w;jzigende omstandigheden te kunnen aan passen. Spreker schetste hoe thans de dag was aangebroken, dat de scheidende na vele jaren van een welverdiende rust mocht gaan genieten, welke van ganscher harte door allen is gegund. Zich verder in groote waardee ring uitende over het werk van den heer Van Aalst, bood spreker hem namens allen een prachtige vulpenhouder aan. Met eenige gevoelvolle woorden dankte de chef-stoker voor de samenwerking en vriend schap in al die jar'en ondervonden en toonde zich verheugd over het feit. dat een tijd van rusten was aangebroken. Ten slotte hoopte de heer Van Aalst, dat èn voor het bedrijf èn voor het personeel spoedig -betere toestan den zouden ontstaan, waarop allen met een handdruk van den chef-stoker afscheid IJMOND 2 KAMPIOEN? Door de fraaie overwinning op het Haar- Iemsche Rapiditas 4 van j.l. Zondag is het tweede dames-elftal van de Handbalvereeni- ging IJmond met een even groot aantal pun ten als Bato 2 uit Haarlem boven aan de ranglijst geëindigd. Tusschen deze beide elf tallen zal nu Zondag een beslissingswedstrijd moeten worden gespeeld om bet kampioen schap van de derde klasse Ned. Handbal- Bond, afdeeling Haarlem, welke uiteraard een zeer spannende ontmoeting belooft te worden. Indien de reserve-IJmond-dames er in mochten slagen dezen wedstrijd te winnen, dan zou dit de eerste maal zijn, dat de jonge Handbalvereeniging een kampioens-elftal in haar midden heeft, hetgeen, gezien de thans bereikte resultaten geenszins denkbeeldig behoeft te zijn. En daar het tweede IJmond- dames-elftal dezen winter pas voor de eer ste maal aan de competitie heeft deelgeno men. zou het eventueele kampioenschap een fraai slot van een goed seizoen beteekenen. Verwacht mag dan ook worden, dat de Velser dames alles op alles zullen zetten om de overwinning te behalen. Deze interessante ontmoeting wordt Zon dagmorgen te half elf gespeeld op het terrein aan de Oosten de Bruijnstraat te Haarlem. De opstelling der IJmond-dames is: doel: J. Backer; achter: R. Rosier en R. van Vee- len; midden: B. Bakker, L. Mossel en R. Los; voor; R. v. Dongen, R. Hofman, G. de Groot, S. de Feber en S Vessies. In verband met bovenvermelden uitwedstrijd van het tweede IJmond-dames-elftal. zal de vastgestelde oefenwedstrijd tusschen een dames A. en B.-elftal van de handbalver eeniging IJmond geen doorgang vinden. BEVERWIJK KLEINKUNST-AVOND IN HET LUXOR. Het trio artisten, dat een kleinkunstavond in het Luxor theater verzorgde, had een dankbaar en aandachtig toeluisterend publiek tot gehoor en oogstte terecht een gul applaus. Zij, die dikwijls via de microfoon hun gaven ten beste gegeven hadden, kwamen nu in persoon voor het voetlicht met een serie aardige schetsen: het waren Kommer Kleijn, Willem van Capellen en Eva Jansen, waar van de eerstgenoemden voor de pauze één- acterden, zooals we dit van deze voordrachts kunstenaars gewend zijn geraakt in den loop der jaren. Vooral de ontmoeting der twee vroegere schoolkameraden op het bankje was een geestig woordenspel, dat door een levendige actie van beiden geaccentueerd werd. Eva Jansen, die met enkele vlot en raak voorgedragen monologen de aandacht voor zei de schilde* I f In één opzicht lijkt Florita niet op thee: er zitten geen thee-blaadjes in! Maar overi gens zijn klenr, geur, smaak en aroma bijna zoo fijn ais echte thee. U moet Uw winkelier ook eens Florita vragen! Om d;in weer eens „Zöndagscho" thee te zetten. 10 tabletten 12 et. THEËTABLE I'TEN met den echten theesmuak N.V l(0fFit NANBftMU „MAIAGAtPA'1 A iiAM zich had opgeëischt, vervulde als onmisbare derde de rol van Renée in de bekende één- acter van Franschen oorsprong „Kamer no. 13". A. J. van der Weijden. VOORSTELLING GING NIET DOOR. In het Kennemer Theater zou, onder auspi ciën van Vreugde en Arbeid, door het Noord- hollandsch tooneel (gezelschap Willem van der Veer) een opvoering gegeven worden van het historisch Nederlandsch tooneelspel „Witte van Haemstede" van drs. J. W. van Cittert. De voorstelling kon echter niet doorgaan, daar het gezelschap weigerde in een onverwarmde zaal te spelen. Felle aanval op Eden. Dc Daily Mail doet een hevigen aan val op Eden. Het blad schrijft o.a.: Po len, Ierland, Griekenland, Joegoslavië, Frankrijk, Italië en Argentinië wat een diplomatiek porcelein is er de laat ste maanden gebroken. Misschien zal Eden beweren, dat het meeste door het Amerikaansche ministerie van buitenlandsche zaken of door het Krem lin gebroken werd en dat de rest vervolgens in zijn handen stuk ging. Dóch zwijgen, en dan nog wel een zwak zwijgen, is de Britsche buitenlandsche poli tiek niet waardig. Op het oogeriblik wordt de groote alliantie bijna door een anarchie beheerscht. Moskou zet een melodie in, Washington een andere en Londen neuriet onhoorbaar het refrein. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN HANDEL IN VARKENS BENEDEN 25 K.G. DOOR VARKENSHANDELAREN. Str eekhandelaren en groot-handelaren als streekhandelaar optredend, komen niet voor aan koopvergunningen in aanmerking. Dit neemt niet weg, dat zij toch een voorraad handelsbiggen op hun bedrijf kunnen hebben en wel: 1. indien af komstig van een markt, bestemd voor doorver- voer naar veehouders binnen hun provincie. Het ver voerbe wijs moet bij de marktadministratie worden aangevraagd tegen overlegging van een aankoopvergunning van den kooper; 2e. indien afkomstig van een markt en aldaar gekocht zon der aankoopvergunning, dus voorraad vorming bestemd voor rechtstreeksohen doorverkoop op aankoopvergunning, aan veehouders binnen hun provincie, of om opnieuw op een markt binnen de provincie te worden aangevoerd; 3. indien afkomstig van het bedrijf van een groot-hande laar. Aan een handelaar wordt geen vervoerbe- wijs afgegeven, voordat hij zijn erkenningsbewijs met persoonsbewijs heeft getoond. Het köopen en verkoopen van biggen op de markten kan aan deze handelaren alleen worden toegestaan binnen de provincie waarin zij wonen. Groothandelare®. De taak van deze handelaren is het onderhou den van den interprovincialen handel. Zij mogen in andere provincies de handelsbiggen alleen persoonlijk op een markt aankoopen. indien aan- koopvergunningen worden overgelegd en niet rechtstreeks van de varkenshouders. Deze big gen dienen vervoerd te worden naar hun eigen provincie. „RAANKONINttC Klaar in een wip!

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3