a o a 8 o> a 8 8 8 8 8 8 8 8 M W O as TAMINIAU CO 8 X 4> M tw 0) 0) <y 0) IPI IM *8 «4 0 0» tPI IN 8 8 8 8 *3 IJMUIDEN Afscheid J. Dalhuysen. Vele leden vail liet schoolbestuur dor Ned. Hervormde gemeente, oen groot deel van het personeel, een aantal leerlingen en ondlecrllngen der Iusingcrschool met hun oudei's en andere belangstellenden waren Za terdag in het schoolgebouw aan den Dennen weg te Bloeiuendaal samengekomen om af- selieid te nemen van den heer <T. Dalhuysen als lioofd der Insingerschool. Daarbij waren tevens aanwezig de lieer O. G. Dun, inspec teur van het Ij. O. te Alkmaar en de hoorden van de andere Hervormde scholen te IJmui- den en I.tmuiden-Oost. Nadat de heer en mevr. Dalhuysen met hun kinderen hadden plaats genomen heet te de voorzitter van het bestuur, de heer .T. C. Dunnebier, allen welkom, Reeds enkele keeren bij vorige gelegenheden heeft men in dezen kring den heer Dalhuysen gehuldigd als hij jubileerde, doch dit samenzijn draagt wel een zeer bijzonder karakter, in de eer ste plaats omdat het een afscheid is en dus voor het laatst, daarnaast ook, omdat de ge meente en dientengevolge ook de school verstrooid en verspreid is. Maar een vertrek zonder een openlijk afscheid is ondenkbaar na dit leven, gewijd aan de IJmuidensche jeugd. Als men op deze loopbaar terugziet, valt vooral de periode op van de kleine school in de Breesaap. waar de heer Dal huysen niet alleen schoolhoofd was, maar ook de vaderlijke adviseur van de geheele bevolking. Na ruim 6 jaren werd de school overgeplaatst en groeide zij uit tot een groote met 12 lokalen. Met veel toewijding heeft hij ook daar gearbeid en zeker zal het geen verloren werk zijn, waarop de schei dende onderwijsman straks kan terugzien, 't Bestuur en allen wien de school ter harte gaat, hopen, dat het hem gegeven wordt om in zijn jaren der ruste nog het herstel dei- school te zien. Deze wensch ging vergezeld van een stoffelijk aandenken. Vervolgens sprak 3e heer Dun, inspecteur L. O., die het een vreemd afscheid vond, omdat naar zijn gevoel de heer Dalhuysen en IJmuiden onverbreekbaar één waren. Zelfs zoo één, dat spr. het zich niet reali- seeren kon, dat de band tusschen den heer Dalhuysen en de Insingerschool verbroken zou worden en diens ambtstijd ten einde is. Doch nu zijn wij zoover en straks is hij ook in naam niet langer hoofyi der Insinger school. Bij dit heengaan huldigt spr. hem, al was het soms wel eens op den grens der wet wat de heer Dalhuysen deed om zijn school goed te laten functionneeren, want in elk geval zorgde hij daar toch voor, zoo dat zijn school de grootste werd uit deze gemeente. Moge hem nog een gelukkige tijd der ruste wachten. Namens het onderwijzend personeel sprak de heer P. J. de Korte, om het scheidende hoofd te danken voor hetgeen hij ter wille van het personeel deed. Namens personeel en leerlingen bood hij een boekengeschenk aan; hij huldigde mevr. Dalhuysen met bloemen. De heer A. Kool voerde het woord als de oudste der andere hoofden van de Protes- tantsch Christelijke scholen. De heer K. Tijssen, die zelf in de Bree saap tot de leerlingen behoorde en wiens kinderen later bij den heer Dalhuysen school gingen, dankte dezen voor de wijze, waarop hij met zijn leerlingen omging. Men zal dit niet licht vergeten. De heer R. Stobbe, administrateur dei- scholen, dankte tenslotte voor de wijze, waarop steeds met hem is samengewerkt. Hierna was het woord aan den heer Dal huysen, die dankbaar was voor de tot hem gerichte woorden. Doch veel, van hetgeen hij kon doen, had hij te danken aan de be stuursleden, waarbij hij vooral wijlen ds. H. W. Creutzberg herdacht, den huidigen voor zitter noemde en voorts vooral niet te ver geten het personeel, waarmede hij steeds in harmonie mocht samenwerken. Hij hoopte dan ook, dat eens de tijd zal komen, dat hij weer uit Beetsterzwaag, waar hij nu door de omstandigheden woont, kan terugkeeren naar IJmuiden. Tot slot zong men nog gezamenlijk Gez. 280 1. Daarna was voor alle aanwezigen nog ge legenheid om met een handdruk persoonlijk afscheid van de familie Dalhuysen te nemen Strawberries. De uitslagen waren Zondag bij de hockey club Strawberries als volgt: Dames: Strawberries 1Hurley 41; Strawberries 2Alliance 02; Strawb. a Alliance a 3-—1 en Strawberries bRood Wit c 0—5. Heeren: BMHCStrawberries 1, 1—3, Zandvoort 2Strawberr. 2, 23 en Straw berries 5Alliance 4, 50 (wegens niet op komen). Op het spelverloop komen wij nog terug. De overige wedstrijden werden door bij zondere omstandigheden gestaakt. RESERVES SPEELDEN NIET. De kampioenswedstrijd Stormvogels 2 De Kennemers 2, die Zondag zou worden gespeeld, is uitgesteld. AGENDA MAANDAG 27 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: „Maske in Blau" (film), 7.30 uur. DINSDAG 28 MAART. IJMUIDEN. Thalia-Theater: „Maske in Blau" (film), 7.30 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM MAANDAG 27 MAART Stadsschouwburg: „Butterfly", 7 uur. Concertgebouw: Piano avond Willy Meeuwisse, 7.30 u. Centraal Thea ter: „Half om half", 7.30 u. Leidscheplein Thea ter: „Sprookjes", 7.30 u. Royal: „De Commen saal", 2.30 en 7.30 uur. Hortus Theater: Variété revue, 7.15 uur. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 uur. DINSDAG 28 MAART Concertgebouw: Orgelconcert Piet van Egmond, 7.30 uur. KI. zaal: Piano-avond Erik Then-Berg, 7.30 uur. Centraal Theater en verdere theaters: zie Maandag- Verlenging geldigheidsduur „Ausweise". Men dient goede nota te nemen van de bekendmaking van den burgemeester in zake de verlenging van den geldigheidsduur van „Ausweise voor werknemers in de be drijven. De werkgevers van bedrijven (ook overheidsbedrijven) gelegen binnen de ver sperde gebieden in de gemeente Velsen. zijn verplicht, ten behoeve van hun buiten deze gebieden wonend personeel een lijst aan te bieden, bevattende de namen, adressen, ge boortedatum- en plaats en letter en num mer van het persoonsbewijs van genoemd personeel, vergezeld van de bijbehoorende „Ausweise". Dit dient 29 of 30 Maart van negen tot elf uur of van één tot drie uur in het gebouw Kerkweg K 6 te Velsen te geschieden. Deze regeling geldt niet voor de visch- handelbedrijven, daar deze zich moeten wenden tot de vakgroep Groothandelaren in visch, afdeeling IJmuiden, secretariaat Rijksvisehhai 33 b. Degenen, die buiten de versperde gebie den wonen en daarin zelfstandig (dus niet in een bedrijf) werkzaam zijn, dienen hun „Ausweise" voor verlenging van den gel digheidsduur persoonlijk op 30 of 31 Maart in het gebouw Kerkweg K 6 te Velsen aan te bieden, tusschen negen en twaalf uur en een en vier uur. Deze regeling geldt niet voor viscbhandelaren. Zij, die ten onrechte „Ausweise" ter verlenging aanbieden, zijn srtafbaar. Burgerlijke Stand Gehuwd: A. Morriën en G. Oldenburg, Am sterdam, Nieuwe Keizersgracht 3huis. Geboren: C. A. den Dunnen, z.. Pelsstraat 38 Velsen-N. J. C. Stevens, d., Wijkerstraatweg 84, Velsen-N. P. Kooiman, d., K. Zegelstraat 15 IJmuiden. P. T. F. van Dijke, z., Schoonoort- straat 8, Velsen-N. R. H. A. van der Stok, d., Kerkerinklaan 1, Santpoort. Overleden: F. H. Wijnveldt, Beecksangh- laan 34, Velsen-N. Stormvogels verloor eersten Bekerstrijd. De Stormvogels hebben de voorronde der bekercompetitie met een nederlaag ingezet en 't zij direct maar gezegd, we kunnen haar niet onverdiend noemen. De ploeg der blauw-wit- ten die zonder Opbergen, Wijker en Goedhart was, hing als droog zand aan elkaar, techniek en tactiek waren ver te zoeken en uitzonder lijke schutterscapaciteiten hebben we bij de aanvallers der thuisclub ook niet kunnen ont dekken. Het begin was al bijzonder sensationeel, want nauwelijks was de bal aan 't rollen ge bracht, of de kwieke Utrechtsche voorhoede overspeelde de verre van op dreef zijnde Stormvogels-middenlinie. Het schot van den rechtsbuiten kon Kraak in eerste instantie nog stoppen, doch toen hij den bal niet klemvast kon krijgen, kogelde de rechtsbinnen het leer keihard via den paal in 't net. Wegens buiten spel werd dit doelpunt echter afgekeurd. Een en ander bleek slechts uitstel en geen afstel te zijn, want drie minuten later pas seerde de rechtsbinnen Kraak opnieuw (0-1). Er brak nu een minder prettige periode voor Kraak aan, want zonder dat hij er wat aan kon doen, werd hij in korten tijd door links buiten en midvoor tweemaal gepasseerd (0-3), doordat de middenlinie vrijwel nergens was en van de achterspelers alleen Haak een strui kelblok bleek te zijn. Het dreigde een débacle voor de thuisclub te worden, doch het werd zulks niet; omdat jammer genoeg wel wat laat, Zwemmer en Snoeks er wat beter in kwamen. Daardoor kon nu ook de blauwwitte voorhoede enkele aanvallen ondernemen, doch tegen de robuste achterhoede der Herculanen bleken Keur c.s. allerminst opgewassen, zoo dat de Utrechtsche doelman weinig te doen kréég. Bovendien maakte Veldman de fout te veel naar binnen te gaan staan, een kwaal, die besmettelijk bleek, want in de tweede helft deed Jordaan hetzelfde. Rust 0-3. Het pleit voor de Stormvogels, dat zij daar na kans gezien hebben deze achterstand geheel In te loopen. Fraai was hun spel ook nu nog allerminst, doch het voordeel van den wind bleek voldoende, om het spel nu het meest op de Hercules-helft te houden. Toch leek 't ons aanvankelijk allerminst toe, dat Stormvogels het tot een doelpunt zou brengen: Daarvoor 'rad de Utrechtsche defensie te doortastend op Maar nadat Jordaan een vrij eenvoudige kans verloren had laten gaan door tegen den doel man te schieten, kwam er toch wat meer „fut" in de aanvallen. En toen Veldman eenmaal het net gevonden had (1-3), raakte Hercules de kluts wat kwijt. Vijf minuten later doel puntte Veldman opnieuw, terwijl Keur na goed werk van Veldman een halve minuut later de partijen op gelijken voet bracht (3-3). Dit doelpunt schudde Hercules wat wakker. De beide rappe vleugelspelers weerden zich geducht en toen Kraak na het vangen van een hoog schot den bal liet vallen, werkte de rechtsbuiten na eenig heen en weer getrgp den bal in de touwen (3-4). Kort voor het einde kreeg Jordaan na het nemen van een hoekschop nog een mooie kans om gelijk te maken, doch hij was juist iets te laat. MOOIE SUOMT-PRESTATIE TE DELFT Bij den Zaterdag gehouden loop door Delft hebben de belde deelnemende leden van de H.A.V. Suomi een mooi resultaat behaald. Het traject liep over een lengte van 3800 M., waar bij vooral verschillende athleten-in-opkomst elkander bekampten. Bij deze totale-start lag Weenink achter, maar nam na 1000 M. gedecideerd den kop om dezen niet meer af te staan, waardoor hij ge makkelijk en in goede conditie won van den Trekvogels-man P. van Rijn. In het totaal- klassement eindigde Joop Kooiman, die even als hij zelf met jonge opkomende athleten had te kampen, op fraaie wijze als zevende, zoo dat dit geen slecht resultaat was. De uitslagen waren: A-klasse: 1. Joop Wee nink, Suomi, 11 min. 57.8 sec. 2. P. van Rijn, Trekvogels, 12 min. 12.8 sec. B-klasse: 1. Den Ouden, S.V.V., 12.16.2 2. v. d. Steen, Docos, 12.20.2. 3. Stuivenberg. Holland. 12.29. C-klasse: I. S. Leys, Alliance, 2. Joop Kooiman, Suomi, 3. F, Zeegers, A. V. '40. Politiesportvereeniging veelzijdig, De activiteit in 1943 Aan het jaarverslag der Politiesportver eeniging Velsen over 1943 is het volgende ontleend: Er werd druk en met veel succes gevoet bald. De athletiek werd in beperkte mate be oefend. Vijf leden namen te Hilversum deel aan den veldloop over 3^ km om het club- en persoonlijk kampioenschap der Neder- landsche politie. Vrij laat in het seizoen hadden de H.L.O. examens plaats. Vijftien leden legden de proeven af en slechts enkele personen moesten op klimmen en zwemmen worden afgewezen. De zeer korte tijd van voorbe reiding was hiervan een der belangrijkste oorzaken. Het vereenigingsjaav werd met 82 leden begonnen. Door benoeming elders, over plaatsing en om andere redenen bedankten er 12, terwijl er 5 nieuwelingen toetraden. Aan het einde van het verslagjaar bedroeg het ledental dus 75. VELSEN IJMOND-DAMES KAMPIOEN De Zondag tc Haarlem gespeelde beslissings wedstrijd om het kampioenschap van de derde klasse Ned. Handbalbond, afd. Haarlem is door de dames van JJmond 2 op verdiende wjjze gewonnen. Hierdoor heeft de jonge Hand balvereeniging „IJmond" voor de eerste maal een kampioenschap veroverd. In het veld waren de partijen vrijwel tegen elkander opgewassen. Felle aanvallen wissel den elkander af en eerst even voor rust loste S. de Faber een schot op doel, dat door de Bato-keepster verkeerd werd beoordeeld (1-0). Na de hervatting kreeg IJmond 2 overwicht. Een tweede misgreep van de Bato-keepster bezorgde het tweede doelpunt (0-2), waardoor Bato een verloren strijd speelde. Verschillen de pogingen van de Haarlemschen om de eer te redden faalden. Even voor het einde bracht G. Martineau den stand op 0-3, waardoor IJmond overtuigend de meerderheid bewees. Na afloop werd het elftal toegesproken door den heer A. H. Diets, competitieleider, ver tegenwoordigers van Bato en van IJmond, welke laatste aan de aanvoerster mej. J. Backer bloemen overhandigde. DE HOOGOVEN SCHAAKCLUB ACTIEF. Het bestuur van de Hoogoven Schaakclub heeft besloten een clubkampioenschap te doen verspelen en daartoe een tiental scha kers aangewezen. Het belooft een interes sante strijd te worden. De uitverkorenen zullen een dubbele ronde spelen. De tien H. O. S. C.'ers, welke het ver- eenigingskampioenschap zullen trachten te behalen zijn de heeren: ir. W. J v. d. Blink, A. de Bruin, C. Brouwer, J. Don, G. L. de Haas, J. de Haas, G. Paardenkooper, G. van t Veer, P. A. Veldheer en B. Wulrns. Voorts zijn voorbereidingen getroffen om onzen nationalen schaakmeester dr. Max Euwe, Zaterdag 1 April te ontvangen voor een simultaan-séance tegen een dertigtal schakers van de H. O. S. C Ten slotte vermelden wij nog. dat de tour- nooileider van de'H. O. S. C., de heer Veld heer. tijdens het door de Schaakclub „Wee nink" te Amsterdam gehouden tournooi er in is geslaagd om in de vijfde groep der Hoofdklasse een tweeden prijs tc behalen. Voorwaar een mooi resultaat. WATERVLIET WON OVERTUIGEND. Voor de na-competitie van N.K.B.-ploegen in de omgeving van Haarlem is te Beverwijk gespeeld tusschen Watervliet en Aurora, de huidige kampioen der le klasse afdeeling Haarlem. Er ontwikkelde zich direct een vrij snel spel, waarbij de aanvallen der thuisclub het ge vaarlijkst waren. De aanval der Haarlemmers was wel snel, doch te onbeheerscht, zoodat de Velser-verdediging weinig moeite had. Daar entegen ontstonden fouten in de Aurora-ver- dediging en Watervliet buitte deze onmiddel lijk uit. De 5-0 voorsprong in de eerste helft kwam door Velthuys (2 x), Gieze (2 x) en Tolk. Na de rust zakte het spelpeil zienderoogen. Aurora maakte een verdiend tegenpunt (5-1), doch Velthuys scoorde daarop nog tweemaal (7-1). Tegen het einde kwam Aurora nog eens los en smaakte het genoegen den achterstand met nog een doelpunt in te loopen (7-2). SANTPOORT Santpoort door A.F.C. overspeeld. Door omstandigheden werd een uur later begonnen. A. F. C. nam direct net spel in handen en met open aanvullen overspeelde zij de geheele Santpoort-defensie dusdanig, dat Stel binnen het kwartier drie maal moest visschen, terwijl Santpoort's aanval nog niet tot het A.F.C.-doel was doorgedrongen. Dat wat Santpoort toch te bar en deze club wist door kranig vol te houden het spel toch eenigszins te verplaatsen. Hoewel er vele malen besluiteloos werd gespeeld, noteerden we eenige flinke schoten van Ninaber en Bakkum, terwijl Tromp Sr een goeden kop bal ten koste van een corner zag gekeerd. Kort achter elkaar scoorde A.F.C. tweemaal en daar Bakkum een tegenpunt maakte ging de rust met 15 in. Hoewel individueel wel va:i goeden wil, was het roodbroeken-elftal zoo onsamen hangend, dat van ploegverband niet meer gesproken kon worden, terwijl vanzelfspre kend bij A. F. C. alles vlotte. Toch was Sant poort steeds in den aanval, waardoor A.F.C. zich meer op de verdediging toelegde. Slechts eenmaal wist A.F.C. nog te doelpunten, waar toe Bakkum c.s. niet in staat bleken (16). A F. C. won verdiend, al was er bij de roodbroeken wegens de omstandigheden in het geheel geen concentratie. BEVERWIJK DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Zondag 16 April, 's middags te vier uur, wordt in de Doopsgezinde Kerk aan de Meerstraat een dienst in de Friescihe taal gehouden, welke onder leid ig van os. J, C. Tuninga te Arnhem zal staan. TEO-jam is ook nü nos lekker. Steed3 herken baar aan de roode T op de verpakking. Mis schien kunt U de „zil- ver"-k wall telt ergens krjjgen CREMATIE F. H. WIJNVELDT. Onder groote belangstelling werd Zater dagmiddag in het Crematorium te Velsen het stoffelijk overschot van den heer F. H. Wijnveldt, in leven fabrikant (een bekende figuur in tabakskringen), penningmeester der Spaarbank en voorzitter der afdeeling Be verwijk van de Vereeniging voor Faculta tieve Lijkverbranding, verascht. Nadat allen zich in Hal II hadden verza meld, sprak de heer R. T. van Doorn een kort afscheidswoord. Spr. achtte het nood zakelijk om in het verlies te berusten en kracht te putten in het mooie voorbeeld, dat de overledene door zijn eerlijke levenshou ding heeft achtergelaten. De heer J. P. San ders, oud-vriend, herdacht voorts het onver- wachtsche verscheiden van wijlen den heer Wijnveldt. Bij hem deed men nimmer een vergeefsch beroep op medewerking. Als vak man was hij een sieraad voor de tabakskerf- industrie. Gedurende de jaren van concur rentie werden er zware eischen gesteld aan zijn aanpassingsvermogen. De moeilijkheden konden de liefde voor het vak evenwel niet uitblusschen en zoo bleef hij de beminde persoonlijkheid, wiens adviezen steeds weer klank vonden. Mr A. Moens, voorzitter van het Spaar- bankbestuur bracht zijn waardeering tot uiting voor de toewijding, waarmede wijlen de heer Wijnveldt zijn sociale taak vervulde. In September 1934 aanvaardde hij de functie van penningmeester en er kon sindsdien veel nuttig werk worden verricht. Spr. betreurde het, dat deze vruchtdragende samenwerking werd afgebroken. Namens de afdeeling Beverwijk der Ver eeniging voor Facultatieve Lijkverbranding uitte de heer E. F. Avenarius zijn waardec- ring over den arbeid van den overledene, die zich als voorzitter een stuwende kracht toonde. Bij het dalen der kist, die met diverse bloemstukken was bedekt, speelde de orga nist een gedeelte uit de Mat.theus Passion van J. S. Bach. Ir. P. Donker besloot de plechtigheid en dankte voor het medeleven. BURGERLIJKE STAND. Ondertrouwd: G. A. Gottmers en J. Bron, toek. adres Alkmaarscheweg 181. A. Zwager man en H. A. de Ruiter, toek. adres Koning straat 103. Geboorten: J. J. DekkerSanberg. d.. Tul penlaan 11. R. C Allonvan Dam. d., Bloem hofstraat 5. A. C. H. Middelkoopvan Balen, z., Reguliersstraat 11. P. E. LouweZweep, d., Breestraat 99. A. van Vianen-Huipen, z., C. Matersweg 89. M. A. BleekerKaandorp, d., Kloosterstraat 27. N SlingsPost, zoon. Melklaan 98, Velsen-Noord. P. C. Helsen Timmers, d., Acacialaan 60. M. Th. de Jonge van Lonkhuijzen, d., Wijkeroogstraat no. 24 Velsen. A. van Someren—Vrijhof, z„ Mun- nikenweg 88. C. GroenVerduin, d., C. H. Moensstraat 2 a. S. H. SteenmeijerBerk hout, z., Raadhuisstraat 2. J. G. B Steger- 'noekAardenburg, d., Groenelaan 11. Overleden: L. van Delft, 37 j., echtg. van J. A. Limburg, Romerkerkweg 63. C. Braam, 76 j., wed. van W. Oorthuijzen, Peperstr. 36. J M. E. Mol, 77 j., wed. van J. A. Daems, Peperstraat 17^ A. Bogaard, 61 j., echtg. van A. T. Tromp, Adrichemstraat 50. H. J. Luk- kassen, 64 j., vr., Duinwijklaan 55. N. P. van Rijn, 9 j., mann., won. te Uithoorn. J. de Laat, 77 j., echtg van W. J. Stokman. Peper straat 17. D. E. MBEVERWIJK 1—1. De plaatselijke bekerwedstrijd tusschen D. E.M. en Beverwijk werd een gelijk spel, voor Beverwijk ruimschoots genoeg om zich zoo goed als zeker eerste in deze competitie te plaatsen. Beverwijk was aanvankelijk meer in den aanval, met den wind in den rug, maar de verdediging van D.E.M., waarin de jeugdige Kleine ook nu weer een goede wedstrijd speel de, wist hier wel raad mee. De aanvallen van D.E.M. waren evenmin van gevaar ontbloot en de doelman van Beverwijk moest verschillen de malen handelend ingrijpen na goede voor zetten van Tervoort. Bij een nieuwen aanval werd hem het uitzicht ontnomen en hij kon een schot van Schram niet meer machtig wor den (1-0). Niet lang daarna echter maakte de doelman der thuisclub bij een eenvoudig schot een grove blunder en de toestormende Van Lint Jr. bracht de partijen op gelijken voet. Na de hervatting kwam D.E.M. spoedig in den aanval. Beverwijk werd hoe langer hoe meer teruggedfongen, maar haar verdediging hield zich kranig. D.E.M. kreeg zeven hoekschoppen te nemen tegen Beverwijk geen een. Kort voor het einde had Beverwijk nog bijna succes met eenige vlotte uitvallen. De D.E.M.- verdediging bleef echter paraat.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3