KLOMPEN HUWELIJK „Java" deurenfabriek. Hongaarsche partijen ontbonden. IJMUIDEN Groentehandelaren in overtreding. Drie te IJmuiden wonende groentehande laren werden door de politie wegens prijs opdrijving bij het verkoopen van groenten bekeurd. Spinazie, welke voor 44 cent per kilogram aan den man mocht worden ge bracht, werd a ƒ1,50 per kilogram verkocht. Voor andijvie, die ook niet meer dan 44 cent mocht kosten, lieten zij eveneens ƒ1,50 be talen. Prei verkochten zij voor 80 cent per kliogram, hoewel 17 cent de vastgestelde prijs was. Voor spruiten, die 46 cent moch ten opbrengen, werd ƒ1,50 berekend. Drie bakkers bekeurd. Door de politie werd vastgesteld, dat drie te IJmuiden gevestigde koek- en banket bakkers zich bij het verkoopen van koek, banket en pannekoeken niet aan de vastge stelde prijzen hielden. Er werd proces-ver- baal opgemaakt. Duur brood. Een te IJmuiden wonende broodbakker verkocht brood buiten de distributieregeling om. Voor een brood van 800 gram bere kende hij 2. Er werd door de politie pro cesverbaal tegen hem opgemaakt. Wegens prijsopdrijving bij het verkoopen van bakkerij -grondstoffen werd een te Krommenie gevestigde firma bekeurd. Frauduleuze handel in shag. Geregeld treedt de afdeeling economische zaken van de politie tegen frauduleuzen handel in Belgische shag op. Dezer dagen werd ontdekt, dat een te IJmuiden wonende arbeider hiermede zijn gezinsinkomen trachtte te vergrooten. De man had een be keuring in ontvangst te nemen. Op een hoe veelheid shag werd beslag gelegd. Eenvoudig ameublement kostte 1600. Politie greep in. Een te IJmuiden gevestigde winkelier ver kocht meubelen buiten de distributieregeling om en dacht daarbij natuurlijk niet aan de prijs voorschriften. Hij had den moed voor een eenvoudig kamer-ameublement zestienhonderd gulden in rekening te brengen. De afdeeling economische zaken van de Vel- ser politie aarzelde, toen haar feiten ter oore kwamen, niet drastische maatregelen te ne men. De winkelier werd bekeurd wegens ver koop buiten de distributieregeling om en te vens geverbaliseerd terzake overtreding der prijsvoorschriften. Bovendien werd een hoe veelheid meubelen in beslag genomen. Kleedings tukken ontvreemd. Textieldieven hebben weer eens hun slag weten te slaan. Een inwoner van Doorn, die in de gemeente Velsen werkzaam is, deed aan gifte van diefstal van een winterjas uit een perceel aan de Jan Kostelijklaan. Uit hetzelfde huis werd ten nadeele van een inwoner van Rotterdam, die eveneens alhier werkt, een colbertcostuum gestolen. In beide gevallen 6telt de politie een onderzoek in. Intusschen zij men op zijn hoede Toch nog bouillon. Zooals algemeen bekend mag worden geacht is het vervaardigen en verkoopen van bouillon verboden. Een te Velsen wonende slager meende er zich desondanks mede te kunnen ophouden. De afdeeling economische zaken van de politie kreeg er echter kennis van en maakte proces-verbaal op. Stormvogels versus U.V.V. Zooals we hebben medegedeeld, speelt Storm vogels Zondagmiddag te twee uur voor den N.V.B.-beker te Utrecht tegen U.V.V. Er wordt te elf uur uit Velsen vertrokken. In de opstelling van Stormvogels is weer een wijziging gekomen. De IJmuidenaren spelen met: doel: Kraak achter: Haak en Wijker; midden: Hoogendijk, Zwemmer en Snoeks; voor: Keur, Aptroot, Marinus, Jac. v. d. Kuil en Veldman. Stormvogels 3 gaat te twaalf uur aan den Vergierdeweg op bezoek bij Onze Gezellen II met doel: Wagenaar; achter: Taat en Heilig Sr.; midden: E. Gravemaker, De Krijger en Poldervaart; voor; A. J. A. v. Opbergen, v. d. Meer, Glas, Prins en Westerwal. Voor Zondag a.s. was de beslissingswed strijd Stormvogels 2-De Kennemers 2 vast gesteld. Naar wij vernemen zal de ontmoe ting echter op verzoek van Stormvogels wor den uitgesteld. AGENDA VRIJDAG 31 MAART IJmuiden. Thalia- Theater: „Barcarolle" (film), 7.30 uur. ZATERDAG 1 APRIL IJmuiden. Thalia- Theater: „Barcarolle" (film), 7.30 u. Santpoort. De Weijman: Ledenvergadering Het Witte Kruis, afd. Velsen, 3.30 u. Beverwijk. Menno- zaal: Bijeenkomst Korfbalvereeniging Water vliet. Kennemer Theater: „Menschen van alle dag" door Kunst Na Arbeid (tooneel). AGENDA VOOR AMSTERDAM. Vrijdag 31 Maart. Stadsschouwburg: „Bal letparade 1943", 7 uur. Centraal Theater: „Half om half", 7.30 uur. Leidscheplein Thea ter: „Sprookjes", 7.30 uur. Hortus Theater: „Wie is de vader?" 7.15 uur. Royal: „De Commensaal", 2.30 en 7.30 uur. Carré: „De Kermisklanten", 2 en 7.15 uur. Zaterdag 1 April. Stadsschouwburg: „Ma ria -Stuart", 6.45 uur. Centraal Theater: „Barbara", 7.15 uur. Leidscheplein Theater: „Tusschen twee haakjes", 7.30 uur. Hortus Theater: „Wie is de Vader?", 7.15 uur. Royal Variété, 2.30 en 7.30 uur. Carré: „De Ker misklanten", 2 en 7.15 uur. Stedelijk Museum Tentoonstelling „Sint Lucas", dag. geopend. SCHOENZOLEN WAREN TE DUUR. De afdeeling economische zaken van de Velser politie heeft tegen een te Haarlem wonende firma wegens prijsopdrijving bij het verkoopen van houten schoenzolen pro ces-verbaal opgemaakt. VELSEN Tabak zonder bon. Een te Velsen gevestigde winkelier maakte zich aan clandestienen handel in Belgische shag schuldig. De politie overhandigde hem een proces-verbaal en nam een hoeveelheid voor dezen handel bestemde shag in beslag. Groenten buiten veiling om. De politie stelde vast, dat een te Velsen wonende groentehandelaar buiten de veiling om en tegen te hoogen prijs groenten had gekocht. Er werd proces-verbaal opgemaakt. Een hoeveelheid groente werd in beslag ge nomen. NAAR DE VELDLOOPEN TE AMERSFOORT In verband met het tweede lustrum van de A.A.V. te Amersfoort organiseert deze bekende athletiekvereeniging Zondag nationale jubi- leum-veldloopen, welke gehouden worden in de prachtige omgeving van het „Hazewater" nabij Oud-Leusden. Van onze plaatselijke ath letiekvereeniging „Suomi" zullen aan deze loopen, die over een fraai parcours gaan, een groot aantal leden deelnemen, die zeker met veel genoegen terugdenken aan hun twee- daagsch uitstapje van het vorig jaar. Dit viel zeer in den smaak, daar A.A.V. voor een pret tig weekeinde zorgde en dit nu zeker weer zal doen. Daar de Suomi-crack Weenink in goede con ditie blijkt te zijn, mag verwacht worden, dat ook nu weer een mooi resultaat zal worden behaald, te meer daar ongetwijfeld de groote rivalen Wim Slijkhuis van Holland (Leiden) en Frits de Ruyter van De Volewijckers (Am sterdam) eveneens van de partij zullen zijn. Voorts wordt met belangstelling uitgezien naar den tactischen stijllooper J. van Wijngaarden en de athleet-in-opkomst van Suomi, J. T. Kooiman. Deze drie athleten dingen mede naar den wisselbeker voor de vereeniging met de drie best geplaatste athleten bij den 5 K.M.-loop. Overigens zullen de C- en D-klassers van Suomi nog trachten voor den V.V.V.-wissel- beker in aanmerking te kunnen komen. De Suomi-deelnemers aan de Amersfoort- sche wedstrijden zijn: 500 M. A-klasse: Joop Weenink; B-klasse: Jaap van Wijngaarden en C-klasse: Joop T. Kooiman. 3500 M. C-klasse: B. Beentjes, W. Kramer, M. Braun, G. v. d. Haak, G. v. d. Dool; O-klasse: A. Schenk, H Huisman, W. Kuenen, A. P. de Bie, G. Haver en W. Pauwels. 1500 M. Junioren: G. Aarden burg, H. Grüteke, J. Massee, H. Weenink, en T. Luttik. EEN PLAATSELIJKE WEDSTRIJD. Voor Zondag is voor de voorronde om den N.V.B.-beker vastgesteld de plaatselijke ont moeting tusschen Kinheim I en I.E.V. I in Van Geider's Sportpark. De thuisclub der geel-zwarten heeft in de aanvalslinie weer een wijziging ondergaan, door de opstelling van J. Starreveld als rechts- en A. v. d. Steeg als linksbinnen. De I.E.V.'ers, welke tot nu twee gelijke spelen behaalden, wijzigden hun voorhoede eveneens en stelden Nieuwenhuizen op als middenvoor, terwijl De Jong rechtsbinnen staat en Schavemaker is opgeschoven naar den rechtervleugel. De rechtsbuiten Stokman wordt thans geprobeerd op de linksbinnen plaats. Derhalve mag verwacht worden, dat I.E.V. Zondag over een stevige aanvalslinie beschikt. De opstelling van Kinheim is: doel: H. B. Daniëls; achter: W. G. Groeneveld en S. de Vries; midden: F. Cnossen, P. Rem en H. J. v. d. Wateren; voor: W. A. Raaymakers, J. Starreveld, H. Groeneveld, A. v. d. Steeg en O. Kuilenburg. I.E.V. verschijnt met: doel: W. v. Tunen; achter: W. F. Stals en J. v. d. Zon; midden: A. Spruit, P. v. d. Berghe en Jac v. d. Vlies; voor: J Schavemaker, H. de Jong, G. Nieu wenhuizen, A. Stokman en P. Schoorl. SANTPOORT Terrasvogels naar U.S.V. De Vogels gaan Zondag, na een week rust te hebben gehad, in Wormerveer bij W.S.V. op bezoek. Dit is hun derde wedstrijd van de voorcompetitie om den N.V.B.-beker, waarvoor de Santpoorters reeds tweemaal een zege behaalden. Hun opstelling is Zon dag door omstandigheden minder sterk, maar de Vogels hebben goeden moed. De spelers vertrekken niet den trein van 12.46 uur uit Santpoort en reizen via Uitgeest. De wedstrijd begint te half drie. Zondagmorgen tien uur binden de reser ves den strijd tegen De Kennemers 4 aan. Hedenmiddag vier uur ontvangst Terras vogels adspiranten c E.H.S. b te 4 uur; té 2.30 uur speelt Terrasvogels-adspiranten b op eigen terrein vriendschappelijk tegen Santpoort-adspiranten b. B.C. De Kennemers. In verband met de tijdsomstandigheden werd de herdenking van het 8-jarig bestaan der Santpoorter Bridgeclub De Kennemers slechts in eigen kring herdacht en wel door het houden van een onderlinge drive. Hier- yoor had men kans gezien nog eenige inder- derdaad zeer fraaie prijzen te bemachtigen, waarom dan ook zeer fel werd gestreden. De resultaten waren: Afd. A. 1 W. Haver- J. Soomers 34 m.p. 2 C. Mulder-T Kruisman 34, 3 C. Raspoort-H. Osendarp 34, 4 W. Menso- G. L. v. Munster 33^, 5 L. Wijers-W. Haag- sma 31 p. 6 De heer en mevr. B. van Driel 30V2, 7 Mevr. D. Soomers-de heer Moskowsky 27V5, 8 J. Seegei-s-Schuurman. De eerste, tweede en derde prijs werden onder de drie eerst aankomenden verloot. Aid. B. 1 Taai-Visser 21 m.p. 2 Gebr. Ne- derkoorn 20 V2, 3 De heer en mevr. Keyzer 20, 4 De heer en mevr. J. Jonker 17%, 5 De heer en mevr. J. v. Meenen 16l/2, 6 Mevr. G. Mulder—de heer F. Holleman 15l/2. 7. Mevr. A. Holleman-de heer D. Koomen 15 Groente was te duur. Een te Santpoort wonende groentehande- üaar verkocht zijn groente tegen te hoogen orijs. Dit werd door de politie vastgesteld, zoodat een proces-verbaal niet uitbleef. Geen prijsaanduiding. Dikwijls is nadrukkelijk de aandacht op de voorschriften inzake de prijsaanduiding' gevestigd. Drie te IJmuiden wonende bloe- menventers waren in dit opzicht in overtre ding en hadden een bekeuring in ontvangst te nemen. BEVERWIJK GEVONDEN VOORWERPEN. Een paar blauwe kinderwantjes; bruine por- temonnaie met inh.; een zilveren ketting met bedeltjes; glacé handschoen; een grijs molton windjack; een paar oranjekleurige kinder wantjes; een wandelstok; een zinken penning; een bruin-grijze kinderwant een pantoffel; sleuteltje van fietsslot; een kluwen katoenga ren; bruin lederen handschoen; een donker blauw kinderwantje; 12.50; lichtbruine dames glacé handschoen; een bruine hoed; een grijs kinderwantje groene ceintuur met witte gesp; een katoenen donker blauwe geruite halsdas; wit zakdoekje; brandstoffenkaart; een grijs babywantje; een grijs speelgoed-konijn; een dop van een zuurstofflesch; een kip; een lede ren klompsok; een bril, hoornen montuur; een blauwe portem. met inh.; een roode wollen muts; een nikkelen kop van een damespols- horloge; een bril; een portem. met inh.; 2 rollen behangpapier; twee sleutels; een bruine jas; bruine baret; kartonnen mapje; blauw zijden damessjaal; een paar bruine kinder wantjes; een paar blauwe kinderwantjes; een trajeetkaart: een groen wollen sjaal; een wit wollen kinderwantje; een haarkam; zwarte portem. met inh. BEVERWIJKERS VEROORDEELD De Beverwijkers C. B. en N. v. d. B., die zich onlangs aan een cacaodiefstal hadden schuldig gemaakt, zijn veroordeeld tot een gevangenisstraf van acht maanden met af trek van het voorarrest. Ministerraad bijeen. Onder voorzitterschap van minister president Sztojay is gisteren een Hongaar sche ministerraad gehouden. Op voorstel van den premier werd besloten een dezer dagen het regeeringsprogramma in den vorm van een regeeringsverklaring be kend te maken. Vervolgens werden verordeningen tot oplos sing van het jodenvraagstuk behandeld, die binnen enkele dagen gepubliceerd zullen wor den. De Hongaarsche regeering bezit evenals het vroegere kabinet, het parlementair goedge keurde recht, om zonder ruggespraak met het parlement wettelijke verordeningen uit te vaardigen. De commissies -voor defensie-aangelegen heden van de beide huizen van den Rijksdag zijn in vergadering bijeen geweest. Enkele hoogere ambtenaren hebben hun ont slag aangeboden. Rijksbestuurder Horthy heeft op voorstel van den minister van binnenlandsche zaken den Rijksdagafgevaardigde Laszlo Baky be noemd tot staatssecretaris. Naar hel Hongaarsche telegraafagentschap meldt, heeft de regeering de onafhankelijke partij van kleine boeren, de Hongaarsche so ciaal-democratische partij en den Boerenbond ontbonden. De Esti Oejsag publiceert een onderhoud met den leider der Hongaarsche vernieuwings partij, Imredy. Deze verklaarde, dat noch de georganiseerde bescherming van de belangen der Hongaarsche arbeiders noch de door hen opgespaarde gelden aan de liquidatie van het marxisme ten offer zullen vallen. Het geld der vakvereenigingen zal nu pas in den vollen zin des woords eigendom der arbeiders zijn en niet meer gebruikt worden voor onduidelijke internationale belangen. Szendy, de burgemeester van Boedapest, is afgetreden. Verhouding met het buitenland. De toestand in Hong-rije, zoo werd in de Wiihelmstrasse verklaard, kan als gestabili seerd gekenmerkt worden. Van chaotische toe standen, die volgens beweringen van den vijand in Hongarije zouden heerschen, is geen sprake. De reorganisatie der betrekkingen tus schen Hongarije en Duilschland heeft tot een algemeer.e ontspanning in het Europeesche Zuidoosten alsmede tot een versterking der paraatheid van dit gebied bijgedragen. Het is zaak van het Hongaarsche volk, zoo werd ver der verklaard, af te rekenen met verrader lijke elementen. De Hongaarsche pers laat geen twijfel bestaan over de houding van de natie tegenover deze elementen. Ter gc ~enheid van de vorming der nieuwe Hongaarsche regeering hebben de Hongaar sche premier en minister van buitenlandsche zaken. Sztojay, eenerzijds en de Bulgaarsche premier Bosjilof en de minister van buiten landsche zaken, Sjichmanof, anderzijds harte lijke telegr.ammen gewisseld in den geest van de traditioneele vriendschap tusschen beide landen. Provinciale begrooting. Verhooginff der opcenten op de grondbelasting. De provinciale begrooting van Noordholland sluit met een bedrag aan inkomsten en uit gaven van 59.212.100. In de toelichting wordt medegedeeld, dat deze de eerste is, die, zonder toepassing van overgangsregelingen, geheel naar de nieuwe bepalingen betreffende de financieele verhou ding tusschen Rijk en Provincie wordt opge maakt. Als belastingen kunnen thans geheven worden ten hoogste 60 opcenten op de hoofd som der grondbelasting en ten hoogste 50 op centen op de hoofdsom der person eel e belas ting. Eén opcent op de personeele belasting is te ramen op 50.000.Bij heffing van het maximaal aantal opcenten kan derhalve een opbrengst van 2.500.000.worden verwacht. Eén opcent op de grondbelasting (gebouwd en ongebouwd) is te ramen op 63.000.De laat ste normale jaren zijn 18 opcenten geheven. Een verhooging met 10 dus tot 28 opcenten be- teekent nog geen verzwaring van den belas tingdruk. omdat de voormalige rijks- thans gemeentelijke opcenten op dé grondbelasting met 10 opcenten verlaagd zijn. Slechts voor- toover zij de 28 opcenten te boven gaat, zal mitsdien de provinciale heffing een. verzwa ring van den belastingdruk medebrengen. Het 's wenscheiiik dezen zooveel mogelijk te be perken. Een verhooging tot 36 opcenten is ech ter onvermijdelijk. Te dien einde zal een stor ting in het wegenfonds achterwege moeten blijven. Voor onvoorziene uitgaven blijft dan nog een bedrag van rond 350.000.beschik baar. Het batig saldo van den gewonen dienst groot 1.156.133, waarmede de rekening over 1941 sluit, is toe te voegen aan het verleden iaar ingestelde reservefonds, dat mi r 3.073.587 groot is. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN BOONENSTOKKEN EN WILGENSTELEN. Alle dit seizoen geoogste boonenstokken moe ten voor 15 April '44 aan een handelaar, gebrui ker of verwerker dier producten verkocht wor den. Alle dit seizoen geoogste wilgenstelen moe ten, voorzoover het betreft ongeschilde stelen, voor l Mei 1944 en voorzoover het betreft ge schilde en of gestripte stelen, voor 1 Juli 1944, eveneens tegen inneming van de vereisehte aan koop vergunningen worden verkocht aan een handelaar, gebruiker of verwerker dier produc ten. Zoowel oogsters van als handelaren worden er opmerkzaam op gemaakt, dat de inlevering zal worden gevoiderd van alle partijen stokken en stelen, welke de eigenaren ondanks de hun aangeboden aankoopvergunningen weigeren, te verkoopen. OVERNAME RUNDVEE. In de week van. 3 t.m. 8 April 1944 zullen de markten Scha gen en Uithoorn worden gehouden op Woensdag 5 April. De markten Alkmaar en Amsterdam worden fciplaats van 10 April op 11 April gehouden.De overnamedagen van de overige markten blijven ongewijzigd. OFFICIEELE LANDBOUWMEDEDEELINGEN HANDEL IN SCHAPEN. Met ingang van 1 April is de handel in schapen verboden, vanaf dien datum zijn d*> schapen- markten gesloten. BOELHU7ZEN. In aansluiting op het vorig persbericht is een uitzondering gemaakt op het houden van boel- huizen waarbij uitsluitend stamboekvee wordt aangeboden. Deze boelhuizen, eventueel publie ke verkoopingen kunnen doorgang vinden, mits de dieren worden verkocht aan houders van aan koopvergunningen voor stamboekvee. AANKOOPVERGUNNINGEN RUNDVEE. De in omloop zijnde aankoopvergunningen zijn een maand geldig, doch worden onder geen en kele voorwaarde verlengd. Er wordt ruim vol doende gebruiksvee aangeboden, zoodat iedere houder van een aankoopvergunning zich tijdig van een gebruiksrund kan voorzien UITSCHAREN VAN RUNDVEE. Het uitseharen, eventueel opstallen bij derden van rundvee is verboden. Veehouders, die run deren bij derden hebben opgestald en deze run deren nog niet naar hun eigen bedrijf hebben vervoerd, worden erop geattendeerd, zich met den P.B.H. in verbinding te stellen om moeilijk heden te voorkomen. Een uitzondering maakt t hierop het ïnundatievee, dat bij derden is inge kwartierd. BEDRI.JFSMAXIMUM 1944 VOOR MELKKOEIEN. Veehouders, die op den datum van de Decem ber-! nventarisatie 1943 meer melkkoeien op hun bedrijf hadden dan het bedrijfsmaximum voor melkkoeien plus contractvee toeliet, worden extra aangeslagen voor 375 Kg. per rund. Het vrouwelijke jongvee boven 60 Kg., dat bo ven het aantal van 75 °/o van het bedrijfsmaximum plus extra toewijzing jongvee op het bedrijf aan wezig was, volgens voornoemde inventarisatie, woi dt extra aangeslagen voor 175 Kg. per stuk. Deze extra aanslag moet binnen 14 dagen wor den voldaan, nadat de veehouder op dezen extra aanslag bericht heeft ontvangen. DE VOEDSEL COMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. DISTRIBUTIE DIENST VELSEN. ZITTINGEN SANTPOORT EN VELSEN NOORD. Met het oog op de feestdagen wordt gedurende het tijdvak van 3 t.m. 15 April a.s. op de volgende dagen zitting gehouden voor het verstrékken van inlichtingen e. d.: Te Santpoort: Maandag 3. Woensdag 5, Dins dag 11 en Donderdag 13 April. Te Velsen N: Dinsdag 4, Donderdag 6, Woens dag 12 en Vrijdag 14 April. Voor afgifte van extra rantsoenen aan a.s# jonge moeders: Te Santpoort: Dinsdag 4 en Woensdag 12 April. Te Velsen N.: Maandag 3 en Dinsdag 11 April. De overige categorieën kunnen hun bescheiden afhalen op de oproepingsdatum. De kantoren zijn geopend van 912 uur. Voor een gelukkig huwelijk is vertrouwen noodig. Het is p —nmaal een belangrijke n een levenspartner te .1. Wilt u dan ook een directe en discrete kennis making, wendt u dan uitslui tend tot een betrouwbaar en beschaafd adres en dat is: BUREAU KUNZE Titiaanstr. 48, Amsterdam Z. Vraagt kostelooze inlicht, in blanco enveloppe Wij maken Uw versleten klompen als nieuw met onze zwaluwstaart zolen en hakken. Ned. Cctr. aangevr. No. 115-316 WIJKERSTRAATWEG 128 A - VELSEN.NOORD

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3