Tïoiitëi, IJMUIDEN Dierenbescherming had moeilijk jaar. Dat de afdeeling Velsen en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot Be scherming van Dieren een zeer moeilijk jaar achter zich heeft, komt duidelijk in het jaarverslag over 1943 van het secretariaat, hetwelk door den heer IJ. Reitsma is ver zorgd, tot uiting. Het aantal leden is be langrijk verminderd, daar tientallen hier van door de evacuatie naar andere gemeen ten zijn vertrokken. Het is zelfs nu nog niet bekend waar deze zich ophouden; via het orgaan der vereeniging werd getracht contact met hen te verkrijgen, maar dit ge lukte slechts in enkele gevallen. Een groote tegenslag was de noodzaak het Kerbert-dierehasyl annex kliniek aan den IJmuiderstraatweg te IJmuiden-Oost te ontruimen. De asylhouder-beheerder ves tigde zich tijdelijk te Scherpenzeel. Het is jammer, dat het asyl intusschen niet voor schade is gevrijwaard. In Mei werden alle ruiten geheel vernield en daarna werden door inbraak en diefstal eenige waarde volle goederen van den inventaris ont vreemd], Het is wel beschamend, dat ook de eigendommen van Dierenbescherming, die slechts met veel moeite en geheel be langeloos konden worden verworven, niet door het dievengilde zijn ontzien. Dit alles geeft een somber beeld van de gebeurtenis sen van het afgeloopen jaar, dat voor Die renbescherming groote financieele en mo- reele schade heeft gebracht. Toch heeft het afdeelingsbestusr getracht alle moeilijkheden te overwinnen. Gecon stateerd mag worden, dat gedaan is wat mo gelijk was. In het bewoonde gedeelte van IJmuiden-Oost is de kliniek, in samenwer king met den dierenarts Jongkind, her opend. In de pers zijn de belangen der ver eeniging en der dieren bepleit. En tenslotte werden in de maand December nog twee bijeenkomsten voor de schoolgaande jeugd van IJmuiden-Oost georganiseerd, die door niet minder dan zeshonderd kinderen wer den bezocht. De film ,,'n S.O.S. voor het Dier" beant woordde, met de toelichting van den heer Nieuwenhuysen, aan de verwachting. Ove rigens werden klachten over dierenmishan deling onderzocht en zoo noodig aan de politie doorgegeven. Door het vertrek van den heer P. IJtsma, den secretaris, naar Rijswijk, heeft de heer IJ. J. Reitsma het secretariaat waargeno men. De jaarvergadering kon niet worden ge houden, zoodat de bestuursverkiezing en -aanvulling niet konden plaats hebben. Met waardeering wordt in het verslag over de verdiensten van den vroegeren secretaris gesproken; er is prettig samengewerkt met den heer IJtsma, die in zijn kwaliteit van politie-am.btenaar zich met veel ijver vooi de afdeeling heeft geweerd. Centraal Drankweer Comité. Het Centraal Drankweer Comité heeft be sloten dit jaar de z.g. blauwe week niet on opgemerkt te laten voorbijgaan. Er zullen twee groote propaganda-avonden worden gehouden, één te Santpoort op Zaterdag 20 Mei in de zaal van het Jeugdhuis aan de Enschedélaan, beginnend te halfacht en één op Zaterdag 3 Juni in de groote zaal van het Herv. Vereenigingsgebouw aan de Kal- verstraat, eveneens beginnende te halfacht. Het programma van den avond te Sant poort bevat o.a. zang, declamatie en man- doline-muziek. spreker is de heer A. Rol- loos, terwijl de leden der aangesloten orga nisaties een fraai, zelfontworpen tableau zullen opvoeren. Te IJmuiden-Oost zal het programma onder meer piano- en vioolmuziek, decla matie en liedjes met guitaar-begeleiding vermelden. Ook tijdens dezen avond zal de heer A. Rolloos een propaganda-rede uit spreken; eveneens zal er een tableau wor den opgevoerd. AGENDA WOENSDAG 5 APRIL. IJMUIDEN Thalia-Theater: ..Barcarolle" (film) 7.30 u. BEVERWIJK. Gebouw Nieuw Leven: Bijeenkomst Ned. Ver. t. Afschaffing van Alcoholh. Dranken. DONDERDAG 6 APRIL. IJMUIDEN. Thalia-Theater: „Barcarolle" (film) 7.30 u. VELSEN. Meerzicht. Uitreiking diploma's Nijverheidsavondschool, 7 uur. AGENDA VOOR AMSTERDAM WOENSDAG 5 APRIL Centraal Theater „Barbara", 7.15 uur. Leidscheplein Theater: „Tusschen twee haakjes", 2.30 uur. Hortus Theater: „Wie is de vader?" 7.15 uur. Royal: Variété, 2.30 en 7.30 uur. Carré: „Gri-Gri", 2 en 7.15 uur. DONDERDAG 6 APRIL Centraal Thea ter en verdere theaters: zie Woensdag. Ste delijk Museum: Tentoonstelling „Sint Lucas" dagelijks geopend. Ze keeren wéér... de bonbons zegt hei Heertje De Heer'n Chocoladeen Biscuitfabrieken Zwijntjesjagers betrapt. Dikwijls wordt er tegenwoordig van rij wieldiefstallen vernomen en over het alge meen blijkt het zeer moeilijk te zijn er ra dicaal tegen op te treden. Dat de politie van elke gelegenheid om een dief te vatten ge bruik maakt is dezer dagen weer eens tot uiting gekomen. Ten nadeele van een inwoonster van IJmuiden-Oost werd 's middags te half n een rijwiel ontvreemd, hetwelk aan den zij kant van een perceel aan den Dumweg was geplaatst. De Velser politie werd door een Santpoorter op de daders van dezen dief stal attent gemaakt en slaagde er in hen te Bloemendaal, met assistentie van de Bloemendaalsche politie, aan te houden. De dieven waren nog in het bezit van de te Santpoort ontvreemde fiets. Zij zijn te Bloe mendaal in arrest gesteld. UITGAANSVERBOD OVERTREDEN Het is algemeen bekend, dat jeujiige personen zich na een bepaalden tijd n«t te Beverwijk in de openlucht mogen ophou den. Een jonge inwoonster van deze ge meente meende de voorschriften wel te kunnen overtreden, maar kwam bedrogen uit. De politie ontdekte de overtreding, zoo dat onaangenaamheden voor de jongedame niet konden uitblijven. VISCHPRIJZEN VAN DINSDAG. KI. griet 2.50. gr. griet 5.gr. tong 7.50— 7.—, kl. ton 5.502.50, wijting 80 ct., kabel jauw Ï.202.gr. gul 1.65, middelschol 3. kl. middelschol 2.50, kleine schol 2e srt. 2. idem 3e srt. 80 ct., idem 4e srt. 50 ct., kl. schar 30 ct., vischpuf 10 ct., bot 1. De Stormvogels. Het bestuur van de IJmuider wandel- sportvereeniging De Stormvogels heeft voor de komende weken een aantrekkelijk pro gramma samengesteld, dat zeker in den smaak van de leden zal vallen. Er is veel afwisseling, zoodat er zeker geregeld vele deelnemers en deelneemsters zullen zijn. Tweeden Paaschdag gaan de Stormvogels naar Delft, waar door De Zuid-Hollandsche een wandeldag wordt georganiseerd, die de liefhebbers van den oudsten tak van sport vijf-en-twintig kilometer zal doen afleg gen. 16 April wordt er deelgenomen aan den tocht van Comenius te Bussum. Een week later blijven de IJmuidenaren dichter bij huis, want dan organiseert Jan Passtoors te Haarlem den bekenden bollentocht, waar voor steeds veel belangstelling bestaat. 7 Mei wordt er vanuit Purmerend gewandeld door de „bloeiende Beemster" en 18 Mei staat een grabbeltocht op het programma, die door den Wandelsportkring Leiden en omstreken wordt georganiseerd; er zijn hier voor zes parcoursen van twintig tot dertig kilometer vastgesteld. 29 Mei neemt De Stormvogels deel aan de N. H. W. B.-reünie te Alkmaar, waarbij de „eierentrip" de aandacht vraagt. Verder ligt het in de bedoeling 4 Juni bij den tocht van De Laatste Loodjes te Zaandam en 18 Juni bij den Aardbeientocht van N.H.W.B.- D. E. M. te Beverwijk in actie te komen. Flinke Strawberries-overwinningen. Het eerste dameselftal der hockeyclub Strawberries boekte in Leiden een stevige overwinning op Zuidwijck (04), vooral door toedoen van H. Graeper, die drie doel punten voor haar rekening nam. Toch heb ben we deze Aardbeienploeg wel beter zien spelen. Zaterdagmiddag wonnen de reserves met 12 van H.B.S. 2, waarvan indertijd thuis werd verloren. We verwachten, dat het tweede dameselftal dit seizoen als goede tweede zal eindigen, een goede prestatie, als we bedenken, dat dezelfde ploeg vorig jaar nog maar juist de onderste plaats in dezelf de afdeeling ontliep. Strawberries 3 (da mes) was op bezoek bij Alliance 3 en won met 35. Het vierde dameselftal speelde zijn laatsten competitiewedstrijd tegen Ever Swift 3 en won met 1—0. Het viel op, dat er maar weinig meisjes goed „sloegen". Het geheel was erg rommelig en er zal dus meer op lange klappen moeten worden getraind, waardoor het spel meer wordt opengegooid. Bij de heeren waren de uitslagen: Straw berries 2Alliance 1, 43; Strawberries 5- Fit 2, 13; Fit 4Strawberries 4, 18 en Hurley aStrawberries a, 80. De belangrijkste wedstrijd van den dag was die van de heerenreserves tegen Al liance 1. Zooals we voorspelden, werd het een overwinning met één doelpunt verschil. In het begin zag het er beslist niet naar uit, want Alliance zag zelfs kans den stand tot 30 in zijn voordeel op te voeren. De aan val dep. Haarlemmers was zeer gevaarlijk, vooral het binnen trio en aangezien in eerste instantie de middenlinie en vervolgens de backs van Strawberries deze spelers niet voldoende op hun huid zaten, werden er enkele schietkansen gegeven, die prompt gebruikt werden. Leek het dus eerst, dat de gasten een gemakkelijke en stevige overwinning gingen behalen, de Aardbeien toonden dat zij het nog lang niet opgaven. Herhaaldelijk onder nomen aanvallen op het Alliance-doell had den eindelijk succes en toen er zelfs twee doelpunten tegen gemaakt waren, was het duidelijk, dat de gasten begonnen te twij felen. In die periode gaf Strawberries het tempo aan en een luid gejuich ging op, toen de gelijkmaker in 't net gedeponeerd werd. Voor de vele supporters uit Haarlem was dit wel een teleurstelling. Aan weerszijden ging het om den winnenden goal, waarbij zoowaar de thuisclub met een uitstekend schot succes had. Spannend was deze ont moeting zeker en mooi spel hebben we ook kunnen zien, al zakte het tempo voor het eind wel even in. Toen het eindsignaal weerklonk was men pas gerust en zeker van de overwinning. Een compliment voor aanvoerder Brandhoff en zijn spelers voor het doorzettingsvermogen, waardoor zij een 30 achterstand nog in een 43 overwin ning wisten om te zetten, is op zijn plaats. Een speciale vermelding verdienen nog, zonder dat we den anderen te kort doen, de middenvoor Witte en rechtsbinnen Kees v. d. Veen, die elk twee doelpunten maak ten. VELSEN Geslaagde korfbaldag van Watervliet. Bezoek van 60 Vicus Oriëntis-leden. Voor de viering van het 15-jarig bestaan had Watervliet geen betere tegenstandster kunnen krijgen dan de bekende Leidsche vereeniging Vicus Oriëntis. In alle vijf wedstrijden werd fel en pittig gestreden en al konden de Watervliet- twaalftallen, behoudens het 4e en 5e, niet tippen aan de betere techniek der Leidsche ploegen, eenzijdig waren de ontmoetingen zeker niet door het enthousiasme der Wa- tervlieters. Ontegenzeggelijk hebben de Watervliet- ploegen heel wat kunnen leeren van Vicus, wier ploegen stuk voor stuk enkele klassen hooger in de competitie uitkomen. Een fraaie prestatie leverden ongetwijfeld de beide jonge twaalftallen van Watervliet tegen Vicus 4 en 5 door hen resp. een 51 en 41 nederlaag toe te brengen. Deze overwinningen bleken tevens de eenige winstpunten voor Waterv1' V zijn, zoodat Watervliet 4 en 5 dus ee 'uim ver dienen. Watervliet 3 ontmoette en van den Leidschen Bond en k, -gen dit pittige twaalftal, waarin vooral de dames zeer fraai spel lieten zien, lang niet bol werken. Met de 51 nederlaag mocht het derde zeer tevreden zijn. De aardigste strijd werd gestreden tus schen de beide 2de twaalftallen. Er ont wikkelde zich dadelijk een pittig en snel spel, waarbij het fraaie samenspel van Vi cus opviel. De Watervlieters verweerden zich echter moedig en door hun enthou siasme bleef het spel vrij gelijk opgaan. Het begin deed veel goeds verwachten van de Watervlietploeg, want er was nog maar vijf minuten gespeeld toen Poser na een fraaien aanval scoorde. Later bleek evenwel, dat de Leidenaren aanvallend veel gevaarijker waren en zij wisten dan ook door zeer goed spel den stand om te zetten in een 4—1-zege. De Wa- tervliet-reserves leverden desondanks een mooie prestatie. Watervliet I kreeg het niet gemakkelijk tegen den kampioen van de 2e klasse. Vicus zette de Watervlietploeg een partijtje korf bal voor, waartegen deze maar weinig ver mocht in te brengen. Deze kampioensploeg die in competitieverband niet minder dan 105 doelpunten wist te fabriceeren uit slechts 8 wedstrijden, gaf een demonstratie hoe korfbal gespeeld kan worden. Samen spel, positiekiezen en het plaatsen van den bal waren bij deze ploeg uitstekend ver zorgd. De Watervliet-verdedigingen speel den uitstekend en daarom was het des te interessanter om te zien op welke fraaie wijze de Leidenaren steeds maar weer vrije kansen schiepen. Zevenmaal wend de Wa- tervlietkorf doorboord tegen 3 maal die van Vicus. Tijdens de pauze voerden beide voorzit ters der vereenigingen het woord. Voorzit ter Velthuijs dankte Vicus Oriëntis voor het spontaan aanvaarden van de uitnoodiging om de jufoileerende Velser club te bezoeken feliciteerde Vicus Oriëntis met de behaalde kampioenschappen en bood tenslotte een Watervliet-wandbord aan. Op hartelijke wijze antwoordde Vicus' voorzitter en schonk den jubileerenden Watervlieters een fraaie bloemenhulde. SANTPOORT KIEVITSEI GEVONDEN. De heer A. de Vries uit Santpoort vond in den Spaarndammerpolder een kievitsei. Wellicht het eerste in Noord-Holland? BEVERWIJK Ongewenscht bezoek. In den nacht van Donderdag op Vrijdag brachten onbekenden een bezoek aan een woning aan de Thomas Wijkstraat. De daders die vermoedelijk van een valschen sleutel gebruik maakten, wisten met 10 knotten schapenwol, een kwart kilogram boter en een pakje shag als buit te ontkomen. Dan ga ik naar een ander Wanneer Uw winkelier eens géén Florita heeft, begrijpt hij 't bést, als U naar een ander gaat. om deze zeer fijne, extra- geurige theetabletten wèl te krijgen. Hij weet immers zelf hoe sterk Florita op de echte aromatische thee lijkt 10 tabletten 12%ct. THEETABLETTEN wet den echten thcesmaak N V. KOFFIE HANDEL Mtt „MAIAGAIPA" A DAM Schaakclub Weenink. Aan de onderlinge competitie der Sfchaak- club Weenink wordt door veertig schakers deelgenomen. Er zijn twee afdeelingen ge vormd. In de groep A behaalde P. Stet reeds het kampioenschap, terwijl in groep B F. van Tuinen de beste kansen heeft. Het voornemen bestaat om binnenkort de jaarvergadering te houden. De plannen voor de nieuwe zomercompetitie zullen dan aan de orde komen. AANRIJDING. Bij een aanrijding tusschen een vracht auto komende uit de richting Wijk aan Zee en een luxe auto op het kruispunt Vondel- laan-Akerendamlaan, werd een der inzit tenden van laatstgenoemde auto aan zijn schouder gewond. Beide wagens kregen aanzienlijke schade. ATHLETIEK. Ook een aantal leden van de athletiek- afdeeling der R.K. Sportvereeniging D.E.M. heeft aan de door de A.A.V. te Amersfoort rond het „Hakenwater" te Oud-Leusden ge organiseerde nationale veldoopen deelgeno men. O. van Duin leverde onverwacht een goede prestatie door in de C- en D-klasse als derde aan te komen. In de C-klasse werd hij hierdoor tweede. Van Duin kreeg dit resultaat zeker niet cadeau, zoadat hij er met voldoening op kan terugzien. Te laat op straat. Er wordt door de politie geregeld gecon troleerd of de voorschriften van het Uit gaansverbod voor de jeugd wel in acht wor den genomen. Dezer dagen werden twee meisjes uit Krommenie en Velsen aangehouden, die niet in het bezit waren van de vereischte ver gunning. Fietsen ontvreemd. Zaterdagavond wisten de rijwieldieven een damesrijwiel te bemachtigen, dat afgesloten was geplaatst voor een winkel aan de Bree- straat. Een Beverwijker, die zijn rijwiel met een slot had verzekerd, moest constateeren, dat zijn stalen ros voor een pakhuis aan de Meer straat was verdwenen. Verder werd er bij de politie aangifte gedaan, dat er vanuit een goederenloods der Nederlandsche Spoorwe gen een fiets was gestolen. Een bezoeker van een café aan den Alk- maarscheweg moest bij zijn terugkomst er varen. dat zijn rijwiel van eigenaar was ver wisseld. Later werd het stalen geraamte echter zonder banden in een tuin aan den Hoflanderweg teruggevonden. ZAKKENROLLER IN ACTIE. Na afloop van een voorstelling in een der Beverwijksche Theaters moest een der be zoekers dezer dagen constateeren, dat uit zijn achterbroekzak een portemonnaie, in houdende 8 en een tabakskaart, waren ge stolen. AUTOCONTROLE. Bij de autocontrole heeft de Beverwijk sche politie niet zelden succes. Zoo bleek dezer dagen bijvoorbeeld, dat de remmen van een vrachtauto met aanhangwagen niet werkten. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN OPLEVERINGSVERKLARINGEN. De directeur van het staatsboschbeheer, hoofd van het staatstoezicht op de bosschen, maakt be kend, dat degenen, die van hem last tot vellingen en oplevering van hout hebben ontvangen, ver plicht zijn de opleveringsformulieren, welke hun thans wederom zijn toegezonden, behoorlijk in gevuld voor 15 April 1944 te verzenden. Daarin moet worden aangegeven de toestand op 31 Maart 1944. Is veiling, oplevering of afvoer niet moge lijk. dan dient de oorzaak daarvan op het formu lier te worden vermeld. EXTRA KUNSTMESTTOE WIJZING. Grondgebruikers die met hun perceelen gren zen aan een tankgracht zullen in de gelegenheid worden gesteld een extra toewijzing kunstmest te krijgen voor de strooken grond langs die tank grachten. Dit geldt in het bijzonder voor die ge deelten welke zijn opgehoogd uit de tankgracht en welke nog ter beschikking blijven van den boer. Teneinde een overzicht te hebben van de op pervlakte dienen de hier bedoelde grondgebrui kers zich in verbinding te stellen met onze assistenten. De belanghebbenden dienen mede te nemen het afschrift van het inventarisatiefor mulier 1943. Zij kunnen zich vervoegen als volgt: Gemeente Den Helder, Petten bij C. Zijde wind, Donderdag'" 1012 uur, in Hotel Igesz, Schagen. Gemeente Alkmaar, Bergen, Schoorl, Egmond- Binnen, Egmond aan Zee, Heiloo, Castricum en Limmen bij assistent A. P. Couwenhoven, Wes ter weg 174 C, Heiloo op Woensdag van .1012 uur aan huis. Amsterdam, Velsen bij assistent O. Broekema, in café „De Pool", Damrak, Amsterdam op Ma*"- dag van 13—16 uur. Gem. Haarlemmermeer bij assistent S. C. v. d. Geest, in café^Be Beurs", op Donderdag van 1012 uur. Een zoo spoedig mogelijke aangifte is noodig ten einde een snelle toewijzing van kunstmest te bevorderen. Aangiften na 10 April kunnen niet in behandeling worden genomen. DISTRIBUTIE DIENST VELSEN. SLUITING DISTRIBUTIE Dl EN ST. De loketten van den distributiedienst zijn op Goeden Vrijdag en Zaterdag 8 April voor het pu bliek gesloten. Voor het behandelen van aanvragen van ar beiders met verlof uit het buitenland en even- tueele spoedgevallen, is het kantoor aan den P. J. Troelstraweg te IJmuiden (O.) geopend op Za terdag 8 April van 9—10 uur. De bewoners van Santpoort, die volgens de afstempeling op het inlegvel, de periodieke dis tributiekaarten moeten af halen op 8 April, die nen dit te doen op 6 .April, voorzoover de naam begint met de letters A t.m. K, en op Dinsdag 11 April de letters L t.m. Z. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145, Den Haag. Tel. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 10—9 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3