Het interview met Von Ribbentrop Nieuwe Duitsche troepen in den strijd- (Vervolg van pag 1) Engelsche buitenlandsche politiek willen be zweren". „Hoe beoordeelt u, Excellentie, den toe stand van Groot-Brittannië en de Vereenig- de Staten tegenover het politieke spel der Sovjet-Unie? Gelooft U, dat <ie Sovjet-Unie werkelijk een gevaar zou kunnen vormen voor. het bestaan van Groot-Brittannië en dat het bolsjewistische gevaar de Westelijke mogendheden er toe zou kunnen brengen de politiek van het Kremlin het hool'd te bie den?" „Over het gedeelte van uw vraag dat be trekking heeft op het gevaar, dat de Sovjet- Unie voor Groot-Brittannië vormt, heb ik mij reeds herhaalde malen in het openbaar uitgelaten. Daarover zou thans nog veel ge zegd kunnen worden, vooral wanneer men ver in de toekomst ziet. Daar dit echter te ver zou voeren, slechts een wedervraag: Wal zou er, naar u denkt, b.v. reeds thans geworden zijn van de vitale Kngel- sohe belangen in liet Naburige (Kisten, wanneer niet liet Duitsche leger niet zijn bondgenooten cle gelioelc Sovjet-Itussl- Bclie kracht thans aan het Oostelijk front bond en in bedwang hield? Gelooft u, tlal liet Britsclie imperium op dit oogen- hlik dan nog over een druppel olie be schikken zou? Op uw vraag, hoe ik den toestand van Engeland en Amerika tegenover Moskou beoordeel, bestaat slechts één antwoord: volkomen hulpeloosheid. Men heeft te Lon den en te Washington de Sovjet-Russische politiek nooit begrepen. Daarom valt men ook van de eene verbazing in de andere, Het eenige gevoel, dat in Engeland en Ame rika reeds thans vrij algemeen verbreid is, is, dat zoowel Churchill als Eden, zoowel Roosevelt als Huil voortdurend door de Sovjetregeering om den tuin geleid worden. Daarom zijn de betrekkingen tusschen de bondgenooten in het Gosten en Westen, on danks alle wederzijdsche verzekeringen, ook alles behalve schitterend. Naast de brutale machtsontplooiing en de daarmede gepaard gaande meedoogenlooze politieke methoden van Moskou is het vooral de groote zorg voor de uitbreiding van het bolsjewisme onder de arbeidersmassa's in de Westelijke staten zelf, die de kiem voor ernstige moei lijkheden in zich bergt. Wanneer TT mij nu vraagt, of de Wes telijke mogendheden den een of anderen dag de politiek van liet Kremlin liet hoofd zullen bieden, dan kan ik daarom trent slechts liet volgende zeggen: wan neer ooll de bolsjewisten de Duitsche le gers overwinnen en Europa binnendrin gen zouden, dan zonden noch Engeland noch Amerika zelfs Indien zij wilden de noodige machtsmiddelen hebben om de bolsjewistische politiek hier liet hoofd te bieden. Derhalve zijn het ook alleen de legers dei- verbonden Europeesche volken, die het bolsjewisme kunnen terugslaan en ook zul len terugslaan. Eén ding moeten wij daarbij beseffen, dat wij bij onzen strijd tegen het bolsjewisme geen rekening mogen houden met de verschillen van meening in het vijandelijke kamp noch ons ook maar ooit daarop mogen verlaten. Slechts fantasten kunnen met dergelijke gedachten spelen. Europa is veeleer in dezen strijd tegen het bolsjewisme op zichzelf en op eigen kracht aangewezen. De verbonden Europeesche volken weten dit ook en ik ben er rotsvast van overtuigd, dat zij deze hardste vuur proef in hun geschiedenis zullen doorstaan en de overwinning zullen bevechten op de bolsjewisten en hun plutocratische mede plichtigen in het Weste." „Nu nog een laatste belangrijke vraag. Excellentie. Hoe beoordeelt U den toestand in Roemenië met het oog op de Sovjet-Rus sische aanvallen, die op het oogenblik tot over de Roemeensche grens worden onder nomen? „De gebeurtenissen kan men slechts in samenhang met den algemeenen toestand in Europa en in het kader van de wereld omvattende totale oorlogvoering der landen van het Driemogendhedenpact juist beoor- deelen. Uw vaderland, Roemenië, is in dit Europa en van dit Europa een niet te schei den bestanddeel. De bedreiging van uw grenzen richt zich niet slechts tegen. Roe menië alleen, doch tegen alle verbonden Europeesche volken. Aan den Dnjestr wordt Europa evenzeer verdedigd als op welke andere plaats van ons continent dan ook. Wanneer de vijand thans geruchten rondstrooit, die het Roemeensche volk willen wijsmaken, dat de Duitsche leiding strategisch overweegt Roemenië op te ge ven dan kunnen wij daarover slechts lachen. Wij kunnen even goed Berlijn op- géven. .U weet, dat wij Berlijn voor de zwaarste Anglo-Amerikaansche luchtaan vallen niet hebben opgegeven, doch verbit terd en met groot succes verdedigen.. Net zoo zullen wij Roemenië verdedigen. Onze volken hebben reeds in menig gevecht hun bloed gemeenschappelijk vergoten. Zij zijn door den jongsten stormloop der bolsje wisten nog nauwer aaneengesloten en de Duitsch-Roemeensche wapenbroederschap toont thans haar grootste beteekenis. Weest, U ervan overtuigd, dat de Duit sche soldaat Roemeenschen grond juist zoo zal verdedigen als zijn vaderlandschen bo dem. De Führer en maarschalk Antonescu kennen het gevaar precies. Zij zien het zonder vrees onder oogen en zullen met hun legers strijden tot Roemenië definitief bevrijd en den bolsjewieken het Balkan- gebied eens en voor al versnerd is". Onder den eersten Amerikaanschen ter- reuraanval op Boekarest zeide de Duitsche Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse!. Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Terreinwinst in diverse sectoren. Luchtaanval op Ploesti. Het Duitsche weermachtbericht luidt als volgt Ten Oosten van den benedenloop van den Dnjestr ondernamen de Sovjets ver scheidene vergeefsche aanvallen. Om een penetratieplek wordt nog gestreden. Tus schen Dnjestr en Proeth zijn hevige ge vechten met aanvallende Sovjet-par.tser- formaties aan den gang. Ook van Duitsche zijde worden nieuwe troepen in den strijd geworpen. Ten Noorden van Jassy namen Romeensche troepen een door den vijand sterk bezet heuvelterrein in bezit en brachten den bosjewieken verliezen toe. In het gebied ten Noorden van Tsjernowitz heeft een ten Noorden van den Dnjestr staande Duitsche gevechtsgroep zich al vech tende vefder den weg teruggebaand naar de bevolen doelen. Tusschen Stanislau en Tarnopol alsmede in het gebied ten Zuiden en Noordwesten van Brody namen onze troepen in tegenaanvallen talrijke plaatsen in bezit en sloegen de bols jewisten onder zware verliezen achteruit. De verdedigers van Tarnopol hielden ook Dinsdag weer stand tegen sterke vijandelijke aanvallen. Sterke Duitsche formaties gevechtsvlieg tuigen vielen Dinsdagnacht de vijandelijke aanvoerbasis Korosten aan. Er ontstonden in spoorweg-installaties en in het stadsgebied krachtige ontploffingen en uitgestrekte bran den. Onze aanvallen in het gebied van Kowel brachten, ondanks taaien vijandelijken tegen stand, bij den verdere opmarsch verschei dene hoogten en plaatsen in ons bezit. Een brigade stormgeschut heeft daarbij alleen 37 vijandelijke stukken geschut vernietigd. Ten Zuiden van Pleskau zijn nieuwe, den ge- heelen dag voortdurende doorbraakpogingen van de Sovjets ineengestort. De vijand leed wederom zware bloedige verliezen. In het hooge Noorden vielen de bolsjewie ken in den sector Kandalaksja verscheidene malen met overmachtige strijdkrachten een van onze vooruitgeschoven steunpunten aan. Zij werden met doeltreffende ondersteuning door duikbommenwerpers afgeslagen, waar bij zij zware verliezen leden. Uit Italië worden, behalve succesvolle eigen ondernemingen van stoottroepen, waarbij ge vangenen gemaakt werden, geen bijzondere gevechtshandelingen gemeld. Onze artillerie voor den langen afstand bestookte dag en nacht het havengebied van Anzio en Netfhmo. Bij de gevechten der afgeloopen weken op het landingshoofd van Nettuno heeft zich het bataljon valschermjagers onder bevel van majoor Herrmann bijzonder onderscheiden. Een overdag ondernomen aanval van Ame- rikaansch'e formaties bommenwerpers op het stadsgebied van Boekarest veroorzaakte schade en verliezen onder de bevolking. Door Duitsche, Roemeensche en Bulgaarsche strijd krachten der luchtverdediging werden 44 vijandelijke vliegtuigen vernietigd. in dit resultaat hebben Roemeensche jachtviiegers een bijzonder aandeel gehad. Britsche storingsvliegtuigen hebben Dins dagnacht bommen laten vallen op eenige plaatsen in het Rijnlandsch-Westfaalsehe ge bied. Volgens nadere berichten is het Dinsdag gemelde aantal neergeschoten vijandelijke vliegtuigen bij den aanval op een marine steunpunt in Noorwegen tot 16 gestegen. Daarmede werd ongeveer de helft van de aanvallende toestellen vernietigd. In het Roemeensche weermachtbericht wordt o.m. het volgende gemeld: Een tegenaanval van Roemeensche troepen ten Noorden van Jassy maakt in weerwil van hardnekkigen vijandelijken tegenstand vorderingen. Een taai verdedigd heuvelter rein en verscheidene plaatsen werden den vijand, die zware verliezen leed, weer ont nomen. Ten Noorden van Tsjernowitz ontwikkelt zich de Duitsche aanval op de verbindings lijnen van den in de Noordelijke Boekowina en in Moldavië binnengedrongen vijand met succes. In den middag van 5 April vielen talrijke Engelsch-Amerikaansche bommenwerpers in opeenvolgende golven Ploesti aan en ver oorzaakten schade en verliezen onder de bevolking. Talrijke vijandelijke vliegtuigen werden door Duitsche en Roemeensche jagers en door het luchtdoelgeschut neergeschoten. minister van buitenlandsche zaken aan het eind van het gesprek: „Deze terreuraanvallen op de Europee sche steden en daarmede op vrouwen en kinderen vormen ongetwijfeld een van» de hardste zijden van dezen oorlpg. Doch men kan er in Roemenië zeker van zijn, dat wij de luchtgangsters steeds meer uit het Europeesche gebied zullen verjagen en het hun overigens met samengestelde interest zullen terugbetalen. Geen oogenblik twijfel ik er echter aan, dat Boekarest niet bij on ze Duitsche steden ten achter zal blijven en dat ook de dappere bewoners van die stad het hoofd zullen bieden aan deze terreur". Paschen te Rome. Terwijl de Paus in vroeger jaren op Paasch-Zondag met alle praal van het dui zenden jaren oude ceremonieel op de Sedia Gestatoria naar de St. Pieterskerk placht te gaan om daar met groote plechtigheid de Hoogmis te eelebreeren, zullen de plechtig heden in het Vaticaan dit jaar zeer beschei den zijn. Te 8 uur zal de Paus in de Sala del Concistoro een mis opdrage)* en den aanwezigen de Paaschcommunie reiken. Het diplomatieke corps bij het Vaticaan zal vol tallig aan de plechtigheid deelnemen, De Z-kaarten in de voedsel- voorzieningsbedrijven. Van bevoegde zijde wordt nogmaals her innerd aan de bekendmaking op Vrijdag 24 Maart j.l., betreffende de invoering van de z.g. Z-kaartenprocedure voor het geheele gebied van de voedselvoorziening. Deze pro cedure valt. onder de verordening van den Rijkscommissaris nr. 108/1942, waarbij elke ondernemer verplicht werd desgevraagd inlichtingen te verstrekken omtrent in zijn bedrijf aanwezige arbeidskrachten. Aan deze kaartenprocedure behoeven op het oogenblik nog niet deel te nemen de eigena ren en werkkrachten van land- en tuin bouwbedrijven, dus boeren, tuinders, vis- schers en de bij hen werkzame personen, waarvoor de uitgegeven gele vrijstellings- bewijzen voorloopig van kracht blijven. Na dere inlichtingen omtrent de bedrijven, welke hieronder vallen, enz. zijn opgeno men in bovengenoemde bekendmaking. Sinaasappelen voor kinderen van 4 t.m.13 jaar. Voor kinderen van 4 tot en met 13 jaar wordt wederom 500 gram sinaasappelen be schikbaar gesteld. Men moet hiertoe bon Reserve C 28 vóór of op 12 April a.s. bij zijn groentehandelaar inleveren. De aflevering der sinaasappelen zal zoo spoedig mogelijk geschieden. Geen uitreiking distributiebescheiden. Vrijdag, Zaterdag en Maandag is het uitreik- lokaa! Vleeschhal. Groote Markt, gesloten. Italiaansche schilderkunst der vijftiende eeuw. De vijftiende eeuw heeft in Italië tal van verdienstelijke schilders opgeleverd, schil ders, die uiteraard niet zoo'n algemeene be kendheid genieten als een Michelangelo, een Raphael en een Da Vinei, maar van wie het goed is, als voorgangers van deze laatsten, de groote beteekenis te kennen. Over deze kun stenaars der vroege Renaissance sprak Woens dagavond de heer Piet Nieuwdorp, aan de hand van een reeks lichtbeelden, voor een groot aantal belangstellenden. De heer Nieuw dorp gaf vooraf een uiteenzetting van de groote stroomingen, die in het begin van de 15de eeuw de Italiaansche kunst beroerden en waarin eenerzijds het geestelijk element en anderzijds het realisme een rol speelden. Aan de spits van de nieuwe beweging ston den Masaccio en de Dominicaner monnik Fra Angelico. Masaccio's oeuvre is het uitgangs punt van een nieuwen stijl, hij brak met de Middeleeuwsche bevangenheid en het is wel merkwaardig te zien hoe ook Fra Angelico zich in zijn groote laatste fresco's niet aan den machtigen invloed van Masaccio heeft kunnen onttrekken. Na hen komt Filippo Lippi eb, diens begaafdste en veelzijdigste leerling Was Sandro Botticelli, die in zijn fresco's, altaarstukken en teekeningen den geheelen geestelijken inhoud van een tijdvak vastlegde. Botticelli is echter overtroffen door Dominico Ghirlandaio, den schepper van muurschilderingen in kerken te Florence en Rome. Na de meesters der Florentijnsche school volgde een bespreking van de belangrijkste vertegenwoordigers der Umbrische School (o.a. Signorelli, Perugino en Pinturicchio), welker kunst zich kenmerkt door het innerlijk ontroerend element. Ook de Scholen van Pa dua (Andrea Mantegna) en Bologna kwamen in behandeling, terwijl de spreker als laatste groep de Venetiaansehe school in beschou wing nam. De familie Bellini treedt bij de Venetiaansehe groep sterk op de voorgrond, in het bijzonder Giovanni Bellini, die in zijn werken een diep schoonheidsgevoel aan den dag legt. De Venetianen, met' Giovanni Bel lini voorop, werden de eerste coloristen van Italië, doordat zij zich de olieverftechniek eigen maakten. NEDERLANDSCH PIANO-DUO. Het Nederlandseh piano-duo Marg. Wou ters en Jan Bieselaar zal 27 April in het Con certgebouw een concert geven en werken van Pasquini, Mozart, Brahms, Pierné, De bussy, Saint Saëns en M. Infante ten ge- hoore brengen. AGENDA VOOR HAARLEM Donderdag 6 April: Groote Kerk, orgel bespeling 34 uur. Rembrandt: „Gabriele Dambrone" (18 j.) 2.30, 6 en 8.15 u. Palace: „Liefdescomedie" (18 j.) 2 en 8 uur. Luxor: jeugdprogramma 1.30 en 3.15 uur; „Familie schandaal" (18 j.) 8 uur. Frans Hals: „Drie weken huisknecht" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 u. Moviac: „Piraten" (14 j.) 2.30 en 8 uur. Vrijdag 7 April Rembrandt „Een witte droom" (alle leeft.) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zaterdag idem). Palace: „Puck speelt co- medie" (18 j.) 2 en 8 uur (Zaterdag 2, 6 en 8.15 uur). Luxor: „Quax de brokkenpiloot" (alle leeft.) 2.30 en 8 uur (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 uur). Frans Hals: „Drie weken huis knecht" (alle leeft.) 2.30 en 7.30 uur (Zater dag idem). Moviac: „Inspecteur Eyk in de val" (14 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zaterdag idem). Zaterdag 8 April: Stadsschouwburg: jeugd- voorst: „Moeder de Gans" 2.15 uur; „Witte van Haamstede" 7.30 uur. Bioscopen: zie Vrijdag. AGENDA VOOR AMSTERDAM DONDERDAG 6 APRIL Stadsschouw burg: Liederenavond Karl Schmitt Walter, 7 ut Centraal Theater: „Barbara", 7.15 u. Leid- scheplein Theater: „Tusschen twee haakjes", 7.30 u. Hortus Theater: „Wie is de vader?", 7.15 u. Royal: Variété, 2.30 en 7.30 u. Carré: „Gri-Gri", 2 en 7.15 uur. VRIJDAG 7 APRIL: Centraal Theater en verdere theaters: zie Donderdag (Carré geen matinee). ZATERDAG 8 APRIL Stadsschouwburg „Tosca", 6.15 u. Centraal Theater en verdere theaters: zie Donderdag. Concertgebouw (kl. zaal): „Alleen voor dames", 7.30 u. Stedelijk Museum: Tentoonstelling „Sint Lucas", dag. geopend. CONTROLE OP DE AFLEVERING VAN MELK. Door ambtenaren van de Prijsbeheer- sching wordt regelmatig controle gehouden op de aflevering van gestandaardiseerde en taptemelk. Dat dit geenszins overbodig is blijkt uit de binnenkomende processen- verbaal. Steeds weer trachten sommige melkboeren door toevoeging van water of taptemelk melk voor den zwarten verkoop over te houden, waardoor belangrijke extra winsten worden verkregen. Deze controle, geheel gericht op het belang van de consu menten, wordt den laatsten tijd wel eens bemoeilijkt, doordat de huisvrouwen tapte- en gestandaardiseerde melk in één pan laten schenken. Het is dan natuurlijk niet meer mogelijk een behoorlijke controle uit te oefenen. Daarom wordt aangeraden voor iedere soort een aparte pan beschikbaar te houden, waardoor knoeierij, waar men zelf de dupe van is, beter kan worden voor komen. PERSONALIA. Onze stadgenoot de heer Jat'. Geuzebroek, theologisch candidaat, heeft de benoeming tot hulpprediker bij de Gereformeerde Kerk van Nieuw-Vennep aangenomen en bedankt voor de benoemingen naar Brielle, Deventer en Diever. JUBILEUM H. SIKMAN Jr. Zaterdag a.s. is het vijfentwintig jaar ge leden, dat de heer H. Sikman Jr. in dienst trad bij de fa. H. van Niel Hzn., Groote Houtstraat 36. Boksen. LUC VAN DAM SLAAT DEN BELG LAGROU. Na een 'lange rustperiode hebben onze nationale boksers wederom op eigen bodem een interna tionale partij kunnen boksen. Te Amsterdam organiseert Vreugde en Arbeid deze wedstrijden in tegenwoordigheid van den heer Woudenberg. De hoofdpartij, ging tusschen Luc van Dam (69.1 kg.) en den ruim tien kilogram zwaarderen Belgischen tegenstander Roy Lagrou wien hij geen schijn va nakns gaf. Ronde na ronde was in het voordeel van Van Dam, zoodat men ieder oogenblik den beslissenden stoot kon verwach ten. Lagrou echter had een goed incasseerings- vermogen en, ware het niet, dat hij in de ze vende ronde op zij nhoofd viel, dan zou hij ver moedelijk wel het einde hebben gehaald. De Belg was echter door dezen val zoodanig versuft, dat hij geen partij meer kon bieden, waardoor Van Dam in de 8ste ronde een technische k. o.-over- winning behaalde. Zwemmen NATIONAAL ZWEMFEEST VAN H. P. C. De I-leemsteedsche Poloclub zal Zondag 23 April tot. besluit van het winterseizoen een nationaal zwemfeest organiseeren in het Sportfondsenbad. De beste Nederlandsche zwemmers en zwemsters zullen aan de start verschijnen.. Behalve deze wedstrijdnummers bevat het programma een nummer schoon- springen voor dames, waaraan de beste Ne derlandsche springsters meewerken. Verder figuurzwemmen en waterpolo. Korfbal PROGRAMMA WEDSTRIJDEN OM HET A. K. B.-SCHILD. Het programma voor de wedstrijden om het A, K. B.-schild, luidt ais volgt: Afd. B.: 10 uur: Amsterdam 2Haar lem; 11.40 uur: Gooi-UtrechtHaarlem; 13.20 uur: Gooi-Utrecht—Amsterdam 2. Mocht Haarlem zich in de finale plaatsen, dan moet het des middags uitkomen tegen den win naar van de groep Amsterdam I, Noord- Holland en Noord-Brabant. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 7 APRIL 1944. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Instrumentale soli. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Gewijde muz. 8.45 Voor de vrouw. 9.00 Kamermuz. 10.15 Ork. Francis Keth. 11.00 Voor de kleuters. 11.30 Dies irae, dies i 11a. 12.00 Almanak. 12.15 Salonork. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt. 13.05 Viool en piapo. 13.45 Inleiding tot de opera Parsifal" van Wagner. 14.00 „Parsifal", le acte. 15.35 Ork, Ge rard van Krevelen en gram.muz. 16.30 „Trouw", poëzievoordr. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Instrumen taal concert van opera- en tooneelmuz. 18.00 B NO De Jordaner vertelt over sociale nooden. 18.05 Die sieben Worte des Erlösers am Kreuze van Haydn. 18.45 Wat doet de directie van den land bouw? 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act, besch. Van 19.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.14 Johannes Passion van Bach met godsd. lezing. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Instrumentaal solistenconcert. 23.00 Klassiek orkestconeert. 23.35—24.00 Avond- vrede en nachtstilte. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Orgelconcert. 17.30 Soldatenfunk „Nord- West". 18.30 Water stroomt uit de piano. 19.00 B NO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkestrale operafragmenten. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelingen van het NAF. 20.45 Sonate voor klarinet en piano vari Brahms. 21.05 Symphonie in d kl. t. van Franck. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Zie Progr. Hilversum I. 22.30 De stem van het Rijk, ZATERDAG 8 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Volksche wijsjes. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sport nieuws. 7.50 Progr. overzicht. 8.00 BNO Nieuws, 8.15 Muziek voor U. (Van 8.458.50 Voor de huis vrouw). 9.00 Clavecimbelvoordr. 9.15 Grabsmusik Passionkantate) van Mozart. .9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Gerard Lebon. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Melodieën uit een uitstalkast. 12.00 Almanak. 12.15 Musette-orkest. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Me- lodisten en solist. 13.25 De wekelijksche wande ling. 13.35 Melodisten en solist. 13.55 De directie van den landbouw geeft wenken voor volkstum- ders. 14,00 Inleiding tot de 2e acte van de Opera „Parsifal" van Wagner. 14.05 „Parsifal", 2e acte. 15.10 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Salonorkest. 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Theo Uden Masman. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Pianospel. 19.30 Verloopen tij. hoorspel (IV). 20.00 Voor de familie Luistergraag. Van 21.15 af alleen voor de- Radio-Centrales. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Gram. muz. 22.40 Liederen bij maan en sterren. 23.15— 24.00 Viool en piano met orkestbegeleiding. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Bekende wijsjes. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Pianovoordracht. 16.55 Von Weber-Schubertcon- cert. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Hongaarsch orkest Lajos Veres. 17.30 Licht klassiek vooravondcon cert. 18.30 Fragmenten uit opera's van Donizetti. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Meisjeskoor „De Krekels". 19.40 strijkkwartet in d kl. t, van Schubert. 20.15 Hoe kies ik mij een echtgenoot II. 20.30 Amusements orkest. 21.00 Kamerorkestconcert en clavecimbei. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Zie pogr. Hilversum I. 22.30 De istem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2