IJMUIDEN Straatnamen gewijzigd. .jC burgemeester van Velsen heeft, de taak van burgemeester en wethouders waarne mende, den naam Da Costalaan (Driehuis), gewijzigd in Hiëronymus van Alphenlaan en den naam Watervliet (Velsen-Noord) ver anderd in Coymansstraat. Sluiting distributiedienst. Blijkens een ambtelijke mededeeling van den Distributiedienst Velsen zullen de loket ten van den dienst Goeden Vrijdag en Za terdag 8 April voor het publiek zijn geslo ten. Voor het behandelen van aanvragen van arbeiders met verlof uit het buitenland en spoedgevallen is het kantoor aan den P. J- Troelstraweg te IJmuiden-Oost Zaterdag 8 April van negen tot tien uur geopend. Burgerlijke Stand. Geboren: W. C. Moos, z., Tuindersstraat 123, IJmuiden; M. J. Rolvink, z., v. Galen straat 14, IJmuiden; A. A. Aukes, d.. Rijks weg 331, Santpoort; J. C. Stek, d., Velser- duinweg 282, IJmuiden; W. Post, z., Meeu- 'wenlaan 29, IJmuiden; J. T. Veldman, z., Dennenstraat 24, IJmuiden; J. C. Koer, z., Kerkweg 62. Santpoort; J. Wijker, z., Tromp straat 216, IJmuiden; W. Koelemeij, d., En- gelmundusweg 29, IJmuiden; W. Zuijderduijn d., Kerkerinklaan 44. Santpoort; J. P. H. Bierman, d., Uitendaalstraat 31, Santpoort; L. Schaap, z., Oosterduinweg 34, IJmuiden; P. H. de Quartel, z., Kruidbergerweg 42, Sant poort; W. Ent, d., Schulpweg 12, Velsen-N.; J. Padmos, d., Oosterduinweg 44, IJmuiden. Ver. voor Nijverheidsonderwijs. De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland zal Zaterdag 15 April, des middags te drie uur, een algemeene leden vergadering houden. Wegens de bijzondere plaatselijke omstandigheden heeft de bijeen komst in hotel Lion d'Or te Haarlem plaats. Na de notulen der vorige algemeene leden vergadering volgt het verslag van den secre taris over de handelingen der vereeniging en den toestand der school in 1943. Daarna brengt de penningmeester verslag uit over den financieelen toestand der vereeniging; de rekening en verantwoording van dag- en avondschool over 1943 zullen worden vast gesteld. Vervolgens gaat de aandacht uit naar de begrootingen van inkomsten en uit gaven voor het jaar 1945 voor dag- en avond school. Er heeft een bestuursverkiezing plaats we gens het periodieke aftreden van den heer J. D. B. Olie. Tenslotte dient er een kascom- missie voor 1944 te worden benoemd. Groote zege van politie-eiftal. In zijn laatsten competitie-wedstrijd be haalde het Velser politie-eiftal Dinsdag te Haarlem een kranige 27 overwinning op de ploeg der brandweerpolitie. De Velser opstelling zag er als volgt uit: doel: Best; achter: Dekker en Wittebrood; midden: Van der Leur, Verwoerd en Wou denberg; voor: Ninaber, Van Bakkum, Oos- tenbruggen, Bakker en Wielinga. Onder invloed van ongunstige omstandig heden kon er door beide partijen slechts een matig spel worden ontplooid. Desondanks deden de Velsenaren zich in de eerste helft geducht gelden, waarbij vooral de midden linie onder aanvoering van spil Verwoerd uitblonk. Er werden diverse fraaie aanvallen gedaan, doch zonder de vereischte resulta ten. De Haarlemsche keeper bleek een gunste ling te zijn van Vrouwe Fortuna, daar Bak ker hem 4 maal, Van Bakkum 3 maal en Wielinga 2 maal den bal in de handen schoot. Bovendiend werden ettelijke ballen tot cor ners verwerkt. In de eerste vijf minuten maakte Van Bak kum na een voorzet van Oostenbruggen via Ninaber het eerste doelpunt (01). Daar een der Haarlemsche backs handbal meende te moeten spelen, gelukte het Oostenbruggen voorts om een strafschop in een doelpunt om te zetten (02). Tijdens een nieuwen aanval onder leiding van Wielinga deponeerde Van Bakkum het Ieder binnen de doelpalen in het net (0—3). Even voor de rust maakte ook Dekker hands, waardoor de Haarlemmers hun achterstand konden verkleinen (13). In de tweede helft werden alle Velser doelpunten door Van Bakkum gemaakt. Wel schoot ook Wielinga kort voor het einde den bal in het net, doch dit doelpunt werd niet toegekend. Een Haarlemsche doorbraak werd voorts nog met succes bekroond; zoodat de ontmoeting met den eindstand 27 eindigde. Oostenbruggen bezette weer als voorheen de middenvoorplaats. Mede door zijn verre afstandsschoten had ook hij een aandeel in het succes. De Velser ploeg maakt thans een goede kans voor het kampioenschap WATERLOO. Het eerste elftal van de voetbalvereeniging Waterloo, dat Zondag voor den Stads-Editie- beker een fraaie overwinning op Beverwijk 2 heeft behaald, za) Tweeden Paaschdag te twaalf uur de I.E.V.-reserves ontvangen. NED. HERVORMDE KERK. In afwijking van de gebruikelijke gewoon te, door de omstandigheden veroorzaakt, zal de kerkdienst voor do Ned. Hervormde ge meente op den Goeden Vrijdag des morgens te half tien in de Gereformeerde kerk aan den Koningsweg worden gehouden. Op den eersten Paaschdag zal des avonds te 7 uur, eveneens in de Gereformeerde kerk. door de Ned. Hervormde kerk een Paasch- wijdingsdienst plaats hebben, waaraan me dewerking wordt verleend door het Her vormd Kerkkoor onder leiding van den heer Egbert Vos, die tevens het orgel bespelen AGENDA DONDERDAG 6 APRIL IJmuiden. Tha- lia-Theater: Barcarolle (film), 7.30 u. Velsen. Meerzicht. Uitreiking diploma's Nijverheids avondschool, 7 uur. VRIJDAG 7 APRIL IJmuiden. Thalia- Theater: Nieuw programma (film), 7.30 uur. Verduisteren: van 8.30 tot 7.00 uur Het Witte Kruis. Het jaarverslag van den secretaris der afdeeling Velsen van Het Witte Kruis ver meldt, wegens de verhuizing van een groot aantal inwoners naar andere gedeelten der gemeente en het vertrek van zuster I. de Wilde, voor het eerst gegevens over drie wijken ten opzichte van de Wijkverpleging. Te IJmuiden-Oost werd bij 79 patiënten 1946 bezoeken afgelegd. Te Velsen wérden 33 personen 1029 maal bezocht. De invloed der bijzondere plaatselijke omstandigheden blijkt wel uit de cijfers van Santpoort, waar bij 115 patiënten 2344 bezoeken werden af gelegd. In totaal werden 227 personen 5319 maal bezocht. Vergeleken bij 1942 was er in 1943 een teruggang van 124 patiënten en 2903 bezoeken. Ongetwijfeld zal het feit, dat vele ouden van dagen uit de gemeente zijn vertrokken, aan deze daling niet vreemd zijn. Het werk voor de kraamverzor- g i n g kon onder leiding van mevrouw Su- werink geregeld voortgaan. Mëj. Lavoo legde bij 64 patiënten 1467 bezoeken af en mej. Zandstra bezocht 68 personen 1690 maal. Het aantal bezoeken ging, vergele ken bij 1942, met 1 vooruit. Het aantal pa tiënten daalde met 8. Er werd respectieve lijk 26 en 60 maal bij verlossingen geassis teerd. Vermelding verdient nog. dat er in 1943 geen patiënten op verzoek van Maat schappelijk Hulpbetoon waren te behan delen. Dr. Naessens bleef met de leiding van de afdeeling zuigelingen zor g belast. Het ligt waarlijk niet aan hem, dat de da lende lijn zich ook hier heeft voortgezet, Het aantal consulten bedroeg te IJmuiden 1979, te Santpoort 1372 en te Velsen-Noord 989. Achtereenvolgens was het aantal nieuw ingeschreven zuigelingen in deze plaatsen 228, 144 en 70. Er werden respectievelijk 280, 193 en 155 bezoeken afgelegd. Het is merkwaardig, dat de sterkste da ling zich bij de afdeeling kleuterzorg deed gelden. Het aantal consulten liep van 612 op 269 terug. Er werden 98 nieuwe kleuters ingeschreven en 35 bezoeken af gelegd. Dr. Naessens had ook hier de leiding Hoewel het steeds moeilijker wordt het noodige materiaal aan te schaffen, behoefde tot nu toe geen enkele aanvrage te worden afgewezen. Het aantal uitgegeven artikelen was te IJmuiden 981, te Santpoort 659 en te Velsen-Noord 351. In het jaarverslag wordt aan de beheerders van de magazijnen dank gebracht voor de wijze, waarop zij ook in 1943 hun taak vervulden. Naar het rusthuis Bosch en Heide te La ren werden een vrouwelijke en twee man nelijke patiënten uitgezonden. In het bestuur is een vacature door het vertrek van ds. L. W. Erdman. Overigens kwam er geen wijziging in de samenstelling, die als volgt is: J. H. Ünger, voorzitter; D. J. Scholten, secretaris; J. M. Jimmink, pen ningmeester; mevr. Suwerink en de heeren H. Hennink, pastoor Th. Moleman en P. Waardenburg. Het financieele verslag toont aan, dat aan contributie werd ontvangen f 11.816.50, te gen f 12.268.25 in 1942. De nadeelige saldi van de rekeningen kraamverzorging. zui gelingenkliniek en kleuterbureau bedroe gen respectievelijk f 2043,62, f 2737.88 en f 27.50. Opmerkelijk resultaat van IJmuider dammers. Om het damkampioenschap van Kennemer land, hetwelk de eerste voorlooper is van het kampioenschap van Nederland, deden onze plaatsgenooten Laros, Postma en v. Dixhoorn mede. Het resultaat dat werd behaald, is vooral van Laros zeer fraai; deze wist met acht gespeelde en gewonnen partijen den titel te behalen. Laros is momenteel in prach- tigen vorm en als hij dezen weet te behou den, zal hij zeer zeker in de finale om het Neêrlandseh kampioenschap uitkomen. Postma startte aanvankelijk zeer hoopvol. Hij wist twee partijen te winnen, doch was er toen plotseling uit. Drie afgebroken par tijen gingen verloren en zoo moest hij zelfs nog oppassen voor de beruchte „veertig pro cent". Wie n.l. niet veertig procent der pun ten behaalt, degradeert. Zoover is het niet gekomen. Postma moest met de zesde plaats genoegen nemen. Van v. Dixhoorn waren de verwachtingen in den beginne niet zoo groot, omdat hij in een geheel vreemd milieu heeft gespeeld. Niettemin weerde hij zich kranig en wist hij het tot de derde plaats te brengen. Een fraai resultaat! Jammer genoeg moet hij deze dee- len met Gerritsen, en moet hij dus herkam pen om een plaats in de volgende ronde. Wij hopen dat het hem zal gelukken deze te be reiken. Bij de drie personen, die Haarlem naar de volgende ronde zendt, zijn vermoedelijk twee IJmuidenaren. Dat is zeker een succes. Men hoopt natuurlijk, dat een volgend jaar alle drie afgevaardigden uit IJmuiden zullen ko men. Deze ronde zal zeker zwaarder zijn, maar wij verwachten een goed resultaat. Hoogovenschaakclub. Er zullen drie leden van H. O. S. C. deel nemen aan het driedaagsch Paaschtournooi van het Vereenigd Amsterdamsch Schaak genootschap. De heeren P. A. Veldheer te Beverwijk en G. L de Haas te IJmuiden-Oost zullen in de hoofdklasse uitkomen, terwijl de heer P. de Boer te IJmuiden-Oost bij de eerste klasse spelers werd ingedeeld. POLITIE-VELDLOOP. Bij den onlangs te Delft gehouden politie veldloop behaalde Braun, lid der Politie- Sportvereeniging Velsen, een fraai resultaat Het gelukte hem in de B.-klasse als nummer zes te worden gerangschikt. Bij den totalen eindstand der 250 deelnemers bezette hij de achttiende plaats. Braun zal ook aan den nationalen politie-veldloop te Apeldoorn deelnemen. VELSEN DE HEER .1. v. d. SLUYS JUBILEERT. Zaterdag 15 April herdenkt de heer J. van der Sluys den dag, waarop hij veertig jaar geleden in dienst kwam bij de Papierfabrie ken Van Gelder Zonen N.V. De heer v. d. Sluys is voorman in de hout- stoffabriek. PAASCHVACANTIE. De Paaschvaeantie der beide scholen voor Christelijk Volksonderwijs te IJmuiden-Oost duurt ditmaal tot Dinsdag 18 April. SANTPOORT Uitreiking distributiebescheiden. De bewoners van Santpoort, die de perio dieke distributiekaarten volgens de afstem peling op het inlegvel 8 April zouden moe ten halen, dienen dit, voor zoover de naam begint met de letters A tot en met K, heden en voor zoover de naam met letters L tot en met Z begint, Dinsdag 11 April te doen. Competitie Stabiel. In het begin van deze week zijn de wed strijden voor de onderlinge competitie van Ie Damclub Stabiel voortgezet. J. Jansen verloor zijn eerste partij en wel van F. Bon tebal, die een prachtige lokzet had opge bouwd. Ook E. Zuiderduyn verloor weer, namelijk zijn afgebroken partij tegen J. Oosterling. J. H. Bakhuys boekte opnieuw een over winning, waarvan H. Bontebal het slacht offer werd. Bakhuys- heeft hierdoor in de eefste ronde toch nog een gemiddelde van 1 behaald. P. de Kort wist geheel onverwacht N. Zonneveld te verslaan. E. Zuiderduyn won van G. Zuiderduyn. De afgebroken partij Bakhuys-Oosterhng werd remise. De partij SmitC. Oud werd afgebroken. Simultaan-séance. Het is een goede gedachte van het bestuur der Damclub Stabiel een simultaan-séance te doen plaats hebben. Hiervoor zal zeker veel belangstelling worden getoond. De bekende dammer J. H. Meure, te Haarlem, heeft definitief zijn medewerking toegezegd. Belangstellenden zijn bij Stabiel altijd welkom en daarom kunnen ook niet- leden medespelen. De séance heeft Donder dag 13 April te Santpoort plaats. Tweeden Paaschdag gaan vier leden van Stabiel naar den damdag te Zeist. DRIEHUIS Teraardebestelling J. de Ruyter. Bij het verscheiden van den heer J. de Ruyter, in leven koster der Parochiekerk van den H. Engelmundus, begiftigd met de Pau selijke onderscheiding Benemerenti, toonden zeer velen hun medeleven. De overledene, die gedurende 33 jaar zijn kerkelijke functie vervulde, was een beminde persoonlijkheid. Oud-pastoor J. F. van der Meer van de Driehuizer parochie leidde Woensdag in de kerk den H. Uitvaartdienst, waarna door pater Aarts een stille H. Mis werd opgedra gen. De teraardebestelling geschiedde op het St. Engelmundus-kerkhof. Fac. Lijkverbranding. Er werden gedurende de maand Maart 131 personen in het Crematorium der Vereeni ging voor Facultatieve Lijkverbranding ver- ascht. In dezelfde periode voor 1943 bedroeg het aantal crematies 99. BEVERWIJK „Die Jahreszeiten." Door leerlingen van Leo Plelage's Muziek school zal Donderdag 13 April in het W. B.- Theater aan de Peperstraat, het oratorium van Jos. Haydn „Die Jahreszeiten" worden vertoond. Er wordt medewerking verleend door Corry Rouwendaal te Krommenie, so praan; Gerard van den Berk te St. Oeden- rode, tenor en Lucien Louman te Haarlem, bas Het Alkmaarsch Symphonie Orkest zorgt voor de begeleiding. Animo voor diploma-zwemmen. De toenemende interesse voor de gezonde zwemsport uit zich steeds weer bij de zwem- examens, welke geregeld in het Velserbad plaats hebben.De nieuwe officieele diploma's blijken een stimulans te zijn om betere pres taties te verrichten. De resultaten blijven niet achterwege en zoo verwierven dezer dagen 35 personen het vereisc'rrte diploma. Geslaagd zijn voor diploma I de dames mevr. A. W. E. Brugge-Praas en mej. C. H. M. Vechtmann; de meisjes J. Dalmeyer. M. Bannink, H. M. Voets, D. van Opbergen, J. B. Beumer, C. Haring, N. Nieuwkoop en T. de Vessie; de heer R. F. Brouwer; de jongens K. Zwart, J. v. Bart, A. de Groot, J. Keur, P. H. Nieuwkcr^en, T. Sprokkol, G. Beumer, A. Wolterman, N. Bolweg, Harry Gutteling en C. L. Brandwijk. Voor diploma II slaagden de dames mevr. G. Giesberts-De Niet, A. Groen-Brederode, M. Kofleman-De Man, R. Meyboom-Olden- burg en N. Groen; de meisjes C. Boëseken, C. Scheringa, N. Siewertsen en A. L. Woning en de jongens E. Zwart, W. Peper en L. Philipoom. N.G.V.-proeven. Het bestuur der Turnvereeniging Sant poort organiseert op Hemelvaartsdag. Don derdag 18 Mei, een examen van N.G.V.- vaardigheidsproeven voor de jeugd. Het mee- rendeel der adspiranten (leeftijd 12-15 jaar) zal hieraan deelnemen. Er wordt geturnd en bovendien komt een 10 K.M. wandelmarsch op het programma voor. WITTE KRUIS BADHUIS. Het badhuis van het Witte Kruis in de Baanstraat werd in de afgeloopen week door 1138 personen bezocht. Het aantal stortbaden bedroeg 878, terwijl 260 kinderen van de inrichting gebruik maakten. Opgepast voor zwijntjesjagers. Het gilde der zwijntjesjagers opereert nog steeds in de gemeente Beverwijk. In luttele dagen werden er zelfs niet minder dan vijf stalen rossen ontvreemd. Hoewel het de politie meer dan eens ge lukte om rijwieldieven te ontmaskeren, blijkt deze speurzin toch geenszins afdoende te zijn. Vrijwel met een zekere regelmaat worden er nieuwe aangiften gedaan. Zoo bedroeg het aantal gestolen rijwielen in Maart 18, in Febr. 15 en in Januari 20. Ook in 1943 tierde de rijwielroof welig. In October wisten de dieven 16, in November 25 en in December 21 karretjes te bemachtigen. De statistiek der zwijntjesjagers toont aan, dat er in een half jaar 115 rijwielen konden worden buitgemaakt! De oogst beteekent, dat een gelijk aantal Beverwijkers door de prak tijken dezer lieden tot wandelaars zijn ge degradeerd. Men zij dus steeds op zijn hoede! Diploma-zwemmen. Een aantal leden der zwemclub van Hoog- ovenstaten zal op 23 April in het Velserbad te IJmuiden-Oost aan de examens voor de zwemdiploma's deelnemen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN". BONLOOZE PUDDING-, VLA- EN SAUSPÖEDERS. Ingevolge het bepaalde in art. 2 van het ver- vangingsmiddelenbesluit is het fabriceeien van. bonlooze pudding-, vla- en sauspoeder verboden. Geldige vergunningen tot het bereiden dezer pro-: ducten zijn thans niet meer in het bezit van fa., brikanten, terwijl ook in de toekomst geen ver-i gunningen meer zullen worden verleend. Het ligt in de bedoeling, binnenkort tevens over te gaan tot het in het leven roepen van een verbod tot het verhandelen en afleveren dezer bonvrije pro ducten. Van dit verbod zullen evenmin onthef-i fingen worden verleend. Gedurende den tijd» welke verstrijkt voor het in werking treden van dat verbod, hetwelk over twee maanden tege moet kan worden gezien, staat het dus vrij, de nog aanwezige voorraden bonvrije puddingpoe ders, vla- en sauspoeders te ruimen. Wat er op het tijdstip van in werking treden van het ver bod nog aan bonvrije producten in voorraad is, zal door het aan- en verkoopbureau van akker bouwproducten worden overgenomen. Dit bureau zal daarvoor slechts een prijs betalen, welke is gebaseerd op de grondstofwaarde van het pro duct. In dezen prijs wordt geen rekening gehou den met kosten van fabricage en verpakking en evenmin met hooge aanschaffingskosten van, het product of van de grondstof, welke men zich in verband met de bestemervan heeft wil len getroosten OFFICIEELE LANDiiOUWMEDEDEELINGEN BOVENTALLIGE VERGUNNINGEN. Door het af kalveren van vaarzen komen vele veehouders in het gedrang met hun bedrijfs- maximum '44. Om de veehouders hierin tege-« moet te komen, zijn er een beperkt aantal boven* tallige vergunningen ter beschikking gesteld, waarvan cle geldigheidsduur loopt van de datum van afgifte, tot .1 December 1944. Veehouders die in Mei 1943 meer melkkoeien op hun bedrijf hadden dan het Bedrijfsmaximum '44 aangeeft waarbij voor fokbedrijven nog een aanvullende bepaling bestaat, dat zij pl.m, 75 °/o jongvee of meer mogen aanhouden kun nen 1n aanmerking komen voor een boventallige toewijzing mits zij: a. Op de rundvleeschlevering 1944 geen achter stand hebben. b. Voldoende melk hebben geleverd. c. Een afmelkbedrijf hebben, waarvan de be drijfsvoering practisch niet is gewijzigd en waar bij weinig jongvee wordt aangehouden. Degenen die voor een boventallige toewijzing in aanmerking komen, moeten bij den P.B.H. een hiervoor bestemd formulier afhalen en in vullen. BEDRIJFSMAXIMUM 1944. Voor verhooging van het bedrijfsmax.Vmum '44 komen in aanmerking: a. Veehouders, die hun areaal grasland hebben vergroot. b. Pas beginnende veehouders, die dit voor jaar een nieuw bedrijf hebben gesticht of over genomen. De leveringsplicht moet echter bij overname door den vorigen houder zijn voldaan. c. Handelaren die een handelstoewijzing hadden. Aanvragen hiervodi moeten schriftelijk worden ingediend bij den P.B.H. Voorts moeten de aanvragen onder a en b ge noemd, vergezeld gaan van het betreffende offi cieele pachtcontract, terwijl op de aanvrage moet voorkomen wie de vorige huurder of eigenaar/ gebruiker was. AANVRAGEN VOOR NIEUW TUINBOUWTEELT RECHT EN OVERDRACHTEN VAN TUINBOUWTEELTRECHT. Aan belanghebbenden wordt medegedeeld, dat evenals in voorgaande jaren ook in 1944 de be handeling van aanvragen voor nieuw tuinbouw- teeltrecht tijdelijk wordt stopgezet. In de periode van 1 April tot 1 September 1944, zullen aanvragen als bovenbedoeld niet in be handeling genomen worden. Een uitzondering wordt gemaakt met die aanvragen, welke ver band houden met overlijden en algeheele be drijfsovername. Deze sluitingsperiode heeft geen betrekking op aanvragen voor bijzonder tuinbouwteeltrecht. AARD APPEL VEZELS. Veehouders die in aanmerking wenschen te komen voor aardappelvezels, kunnen deze schrif telijk aanvragen aan het Bureau P.V.C. afd. Ruwvoeder onder opgaaf van adres, reg. no. en aantal stuks rundvee van 1 jaar en ouder en de naam van den handelaar van wien zij het voe der wenschen te betrekken. Aanvragen, die na 15 April 1944 binnenkomen» worden niet' in behandeling genomen. ZADEN VAN GROENVOEDERGEWASSEN. Het Bedrijfschap voor Zaaizaad en Pootgoed voor Akker- en Weidebouw maakt bekend, dat de ter beschikkinghoudingsplicht voor koolra- penzaad, stoppelknollenzaad, merg- kool en voe derkoolzaad en zomerraap7aad of boterzaad, ia opgeheven. OPGAVE UITZAAI VLAS OOGST 1944. Het Bureau van den Provincialen Voedselcom- missaris voor Noord-Holland maakt bekend, dat iedere teler van vlas oogst 1944 verplicht is vóór 1 Mei 1944 opgave te doen van de met vlas be- teelde oppervlakte aan het Bureau van den P. V.C. Afdeeling: Vlas, Kerkplein 13, te Alkmaar. Het op contract geteelde vlas moet worden opgegeven door diegene op wiens bedrijf het vlas geteeld wordt met vermelding van juiste naam en adres van degene voor wien op con tract geteeld wordt. Speciaal wordt er de aandacht op gevestigd dat telers, die zaaiklaar vlasland hebben ver huurd, geen opgave moeten doen, doch dat de opgave door de huurders zelf moeten geschieden. Aan al diegenen, -die in 1943 vlas hebben ver bouwd, zal een opgaveï&rmulier ter invulling worden toegezonden, terwijl zij die in 1943 geen vlas hebben verbouwd, verplicht zijn na 20 April a.s. een opgaveformuller af te halen bij den P. B.H in hun district. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLANH,

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3