De nieuwe bonnen Op de vleeschbonnen mag ook op Maandag en Dinsdag worden gekocht. Voor de komende veertiendaagsche periode zijn voor brood, melk, taptemelk, vleesch, aardappelen en tabak (naar keuze) de bonnen 17 en 18 aangewezen, waarvan de bonnen 17 vooT aardappelen slechts geldig zijn tot 22 April. Beschuit is verkrygbaar op bon 17, ter wijl op bon 18 beschuit ditmaal weder uitslui tend kindermeel, havermout, gort of voedings suiker beschikbaar wordt gesteld. Op bon 17A Boter kan een half rantsoen margarine worden gekocht en op bon 17 B margarine of bak- en braadvet. De kinderen beneden 21 jaar krijgen bovendien resp. op de bonnen B36, C36, D36 en E36 Reserve een half rantsoen boter en kinderen van 4 t.m. 20 jaar daarnaast nog een half rantsoen boter op bon 20B, welke laatste bon geldig blijft tot 27 Mei. Verder is voor de kinderen van 0 en 1 jaar bon E33 reserve aangewezen voor het gebruikelijke railtsoen rijst of gort en voor de kinderen van 2 en 3 jaar bon D 33 reserve voor gort. 150 gram versnaperingen kan men koopen op bon 17 versnaperingen. Van de bonnen algemeen zyn ten slotte aangewezen: 97 en 98 voor bloem; 99 voor 250 gram peulvruchten; 100 voor vermicelli; 101 voor magere of 20 plus kaas; 102 voor suiker; 103 voor jam; 104 voor koffiesurrogaat, 105 voor eenheidstoiletzeep en 106 voor wasch- poeder. Voor de kinderen beneden 14 jaar wordt daarnaast resp. op de bonnen C34, D34 en E34 nog waschpoeder beschikbaar gesteld en voor de kinderen van 0 en 1 jaar op bon E 35 re serve tevens toiletzeep. De zeepbonnen zyn geldig tot 13 Mei. Voor het tijdvak van 16 tot en met 29 April a.s. is wederom slechts één bonnummer voor beschuit aangewezen en één bonnummer voor kindermeel, havermout, gort en voedingssui ker. Gedurende dit tijdvak kan men dus op den bon „Beschuit 17" beschuit of andere kindervoedingsartikelen koopen. Op bon „be schuit 18" kan men per bon 621/2 gram kinder meel, voedingssuiker, gort of havermout ver krijgen. Beschuit en kinderbiscuits zijn op dezen laatsten bon dus niet verkrijgbaar. Met ingang van 39 April zullen wederom telken male twee bonnummers voor beschuit per tweeweeksche periode worden aangewezen. Tenslotte zal men op de vleeschbonnen 17 en 18 reeds op Maandag 17 en Dinsdag 18 April a.s. vleesch en vleeschwaren kunnen koopen. Uitreiking distributiebescheiden." Voor de uitreiking van distributiebeschei den in de Vleeschhal is het morgen Zaterdag de beurt aan het restant van de letter R vanaf Rut en Sa tót en met Schik. HAARLEMSCHE RECHTBANK Diefstal van kaas. De 29-jarige stratenmaker C. de W. te Wor- merveer bracht in den nacht van 1 op 2 Februari een bezoek aan een kaaspakhuis en verdween met 'een aantal kistjes korstlooze kaas en 60 Goudsche-, Leidsche- en Edam mer kazen. Er werd tegen hem 10 maanden gevangenisstraf geëischt. Ook de 32-jarige wever W. U., die in hetzelfde logement ver toefde, bleek interesse voor kaas te hebben. Als verdacht van heling hoorde hij een ge vangenisstraf van 1 jaar tegen zich eischen. De meubelschilder C. H. zou eveneens bij deze transacties zijn bemiddeling hebben ver leend. Als tusschenpersoon ontving hij een bedrag van 250. Hoewel deze verdachte ontkende te weten, dat de kaas van diefstal afkomstig zou zijn, eischte de officier een gevangenisstraf van 10 maanden. Uitspraken. De 28-jarige metaalbewerker F. M. te Zwa nenburg, wiens strafregister reeds diverse veroordeelingen vermeldde, zal thans 18 maanden binnen de gevangenismuren moe ten doorbrengen, terzake een door hem op 21 Januari in een fabrieksgebouw te Haarlem mermeer ondernomen poging tot diefstal. De 28-jarige handwerker J. E. te Zaan dam, de 29-jarige heier C. K. te Westzaan en de Westzaner S. S., die zich hadden schuldig gemaakt aan diefstal van een electromotor, werden elk tot 8 maanden gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis tegen den 28-jarigen brood- slijter M. B. te Haarlemmermeer, die tereent stond wegens rijwieldiefstal, luidde 10 maan den gevangenisstraf. JUBILEUM E. BOOGAARD. De heer E. Boogaard, hovenier, wonende Voortingstraat 18, hoopt 20 April a.s. den dag te herdenken, waarop hij vóór 25 jaren in dienst trad bij de fa. A. van Emmerik, Hout vaart 30. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband, Wiggers, Westergracht 58; bril, Kroon, Kleverlaan 175; bril. Wils, Westergracht 79; geld. Dirks, Hagestraat 33; handschoen, Post kantoor, Schoterweg; hond, Oosterop, Rijksstraat weg 66; ketting, Gieling, Koudenhorn 14 rd.; muts, v. Wamel, Florastraat 14; mof, Postkan toor. Schoterweg; portemonnate met inh., Vries- sen,'Voorhelmstraat 9 rd,; portemonnaie met inh. Verzandvoort, Laurens Costerstraat 12; portemon naie met inh., v. Niet, Vergierdeweg 153; porte monnaie met inh.. Schop, Kinsbergenplein 19; rozenkrans, Cruijff, Busken Huetstraat 50; sefhop, Pomee, L. Wijngaardstraat 25 rd.; schoentje, Faasse, Leidschevaart 362. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad; A. Overmeer. H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Geïnterneerde Nederlandsche burgers in Indië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch-Indië geïnterneerde burgers van Nederlandsche na tionaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belangheb benden hier te lande niet worden opgespoord. Acljter de namen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. Hissteden, A. van. 38, werkz. bij landbouw Mij.; Hoefakker, P. W. C., 49, .klerk; Hoek, T. van der, 58, gepensioneerd; Hoekstra, J., 58, gouv.-ambtenaar; Hol, A. H., 44 werkzaam bij armenhuis; Hol, J. W., 33, kok; Hollenbach, J. G., 60, gepensioneerd Holm, N., 62, zonder be roep; Hoogerbeets, H., 21, metaalbewerker; Hugens, A. G. J., 25, ingenieur of machinist; Huisman, H., 38, gepensioneerd; Huisman, L. W., 46, koopman; Hulst, A. van, 20, politie agent; Hurk, C. van den, 41, tooneelspeler; Hutschenruyter, F. J., 48, gepensioneerd; Huy- brechts, G., 37, gepensionéerd; Ieterson, H. A. van, 54, planter; Jaaren, A. W. C. van, 18, student; Jacobs, H. A., 55, apotheker; Jacobs, J. R., 51, werkz. bij transportwezen; Jagt, R. van der, 26, werkz. bij vliegtuigfabriek; Jagt, T. van der, 60, zonder beroep; Jansen, A., 56, leeraar; Jansen, F. J. J., 47, astronoom; Jan sen, J. C., 59, gepensioneerd; Jansen, J. J. H., 27, planter; Janssen, J., 37, ontwerper; Luca, P., 51, waker; Luters, J. P., 36, werkz. bij scheep vaart-Mij.; Lutibers, J. H., 48, employé bij petroleum-Mij.; Lutter, E., 19, winkelier; Lutter, R., 48, zonder beroep; Luytx, J. G. M., 49, leeraar; Lybaert, P. A., 51, gepensioneerd; Lijn, S. J. T. van der, 18, student; Maarseveen, R. H. A., 59, planter; Maassen, W. H., 52, werk zaam bij electriciteits-Mij.; Maks, G., 58,politie agent; Male, A. van, 59, gepensioneerd; Man den, E. F., 52, planter; Manders, H. J. D., 54, klerk; Manen, S. J. van, 56, theeplanter; Marle J. W. van, 49, leeraar; Meinders, J. A., 49, koopman; Mast, F. G. W. van der, 19, student; Meester, J., 43, po'.itie-agent; Meesters, W. J. E., 38, hotelbediende; Meir, J. B. E. van, 52, directeur; Menting, L. C., 52, koopman. Menting, T. G., 29, koopman; Merkelbach A., 18, student; Meulenaarsgarf P. W. J., 19, drogist; Meyden D. van der, 44, zonder be roep; Meyer G. L., 59, bakker; Meyer, J. F., 49, drogist; Meyer J. I., 37, ingenieur of machinist; Meyers B. W. P., 39, geestelijke; Meyers J., 60, werkzaam bij gevangenis; Midde J. van, 18, student; Mikma J. J., 43, werkzaam bij scheepvaartmij.; Milt W. van 38, timmerman; Miltenburb L. T., 23, zonder beroep: Modder J. J. F., 52, koopman; Moet K. J., directeur ijsfabriek; Monte, J., 46, leeraar; Moojen H. J., 52, gepensionneerd; Mooij F. T. de, 20, zonder beroep; Mooij W. J. T. N. de, 22, koopman: Motta W., 18, herstel ler; Mulder, J. W., 45, bankier; Mulder, L., 23, apotheker; Muller E. F., 44, metaalfabriek; Muller J., 56, mecanicien; Mylanus H. H., 39, schilder; Nagtegaal, 51, werk'z. bij petro- leummij.; Nederlof P C. M., 29, werkz. op fabriek; Neesen. J. J., 42, employé scheepvaart mij.: Neujean M. H. N., 49, werkz. bij 's Lands Plantentuin; Neve G. de, 28, koop man; Neijendorff A. C., 31, koopman; Neijenhuis A., 48, leeraa»; Ne:ja T. H., 51 gepensioneerd; Niemeyer M. H., 51, werk man; Nienhuis B. P., 50, werkz. op fabriek; Nieuwkerk H. G., 49, pianoleeraar; Nieuw- kerk J. F., 52, metaalbewerker; Nimwegen J. P. van, 43, drogist; Nimwegen W. J. van, 26, student; Noe G. C., 48, aannemer; Nor- tier A. J., 30, bakker; Numans J., 32, werkz. bij rubberfabriek; Nijhuis J., 56, directeur fabriek; Nijland H., 47, politieagent; Vail- lant E. F., 38, klerk; Jansen K. H. C., 57, schoenmaker; Jansen M., 43, planter; Jan sen N A., 56, gepensionneerd; Jansse A. G. W„ 55, gepensionneerd; Jansen, T., 46, ge pensionneerd; Jansen R. W., 30, zonder be roep. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de vijfde afdeeling van het informatiebu reau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, te 's-Gravejihage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gege vens omtrent naam, voornamen, geboorte datum, beroep, werkgever en laatst bekende adres der geïnterneerden. EXTRA ZEEP VOOR KAPPERS, ARTSEN, ENZ. Kapper*?, medische studenten werkzaam in de anatomie, vroedvrouwen, verloskundigen, gediplomeerde bakers, enz., wijkverpleegsters personen, werkzaam in de genees- en verband middelenindustrie, enz., practiseerende artsen tandartsen, tandheelkundigen en veeartsen, komen voor de 5e, 6e, en 7e periode 1944 (16 April8 Juli a.s.) voor de gebruike extra rantsoenen scheerzeep, toiletzeep, eenheids- zeep en waschpoeder in aanmerking. Zij die nen hiertoe in de week van 11 tot en met 15 Apr^l a.s. een aanvraagformulier bij de distri butiediensten af te halen en dit in de week van 16 tot en met 22 April a.s. wederom bij de diensten in te leveren. Handbal CONCORDIA—ACHILLES. De heeren van Concordia spelen Zondag a.s. hun laatsten com petitiewedstrijd en wel op eigen terrein tegen Achilles uit Utrecht. Gezien de goede verrich tingen der laatste weken verwachten velen ook thans een Haarlemsche zege, die echter nog lang niet zeker is. De dames eindigen eveneens de competitie met den uitwedstrijd tegen Sagitta, dat op het oogenblik met één punt meer boven de rood-witten op de ranglijst staat. Bij een Haarlemsche overwinning wisselen de partijen van plaats en deze inzet zal er zeker toe leiden, dat er Zondag danig om de punten gestreden zal worden. In de tweede klasse dames speelt O.S.S. tegen Concordia II om de bezetting van de on derste plaats te ontloopen. In het Noorden spelen Olympia en Carna om het tweede klasse kam pioenschap en de dames van Bato behouden slechts haar kans bij een overwinning van de thuisclub, die waarschijnlijk is. Bij een over- winnig van Carna is de ontmoeting BatoOlym pia overbodig geworden, daar de Zaansche dames in dit geval kampioen zijn. SPORT-ALLERLEI. Aan het adspiranten tournooi van DIO heb ben de volgende vereenigingen ingeschreven: Bioemendaal; DSSH; DIO; EHSSchoten; Ter rasvogels; TYBB en VI. Vogels, Vreugde en Arbeid. John Kristel en zijn amusementsorkest. Het is altijd weer een genoegen, dit voortreffelijk ingespeeld orkest te hooren en niet minder, er de verrichtingen van gade te slaan. Maar vooral ook heeft men voor dit ensemble belangstelling, omdat eenigen der uitvoerenden de auteur zijn der programmanurqmers, anderen weer de ar rangementen 'voor dit ensemble verzorg den. De voortreffelijke klarinettist W. Lange straat is evenals zijn collega de guitari^ Joop Bartstra de auteur eener mooi ge slaagde foxtrot, terwijl de trompettist Jo van Maas de kunst van het arrangeeren uitstekend verstaat, getuige de bewerking der rumba „Barcelona" of der foxtrot „Non ti scordar di me" en niet minder van het alleraardigst „Sous mon paraplui d'amour". Ook de trompettist Freddy Berghout be hoeft op 't terrein van arrangeeren voor dit ensemble niet meer te leeren: een keu rige langzame foxtrot was het proefstuk waarin hij in het keur der gilden opklom tot gezel. Maar den stap, van gezel tot mees ter legde zeer zeker af de klarinettist W. Langestraat, toen hij de bewerking gaf van Franz Dölle's; Als weer de witte seringen bloeien. Hoe prachtig sonoor als de klank van een Oud-Hollandsch kerkorgel was een episode, die als langzaam en strak ge houden middendeel dit schoone klankstuk sierde. Een aardige afwisseling bood de bewer king, door Jo van Maas, van de wals „Künstlerleben" van Joh. Strauss. En ge heel in de sfeer van het amusementsorkest was ook het stuk „Solistenwedstrijd", dat bij de genoodigden der gemeenschap Vreug de en Arbeid een dqj^baar onthaal vond. Belangrijk droeg ook bij: de zang van Etty Orally. Om iets te noemen: allerliefst was de uitbeelding van „Kleine KrulleboF', waarin Jo van Maas op geestige wijze het contrast der babysfeer en der grootè-men- schen-muziek aanbracht. Maar hoezeer John Kristel's orkest het bezit der zange res op prijs stelt, kwam overduidelijk uit in de foxtrot „Marietje". Die sympathie zal blijvend zijn, omdat Etty Orally altijd keurig, altijd vrouw blijft. G. J. KALT KORT NIEUWS Twee mannen uit Rotterdam, die in Den Haag op den laadbak van een vrachtauto medereden, vielen door het losschieten van de laadklep er af. Met een hersenschudding werden zij naar een ziekenhuis gebracht, waar beiden aan de gevolgen zijn overleden. De 23-jarige heer L. van Prooyen uit Dirksland had de onvoorzichtigheid met zijn meisje in een mijnenveld te wandelen. Hij trapte op een landmijn waardoor zijn been tot onder de knie werd afgerukt. Zijn ver loofde bleef ongedeerd. VELSEN DE BEKERCOMPETITIE. De Velsensche vierde klassers hebben voor spanning in groep M. van de voorronde voor den N.V.B.-beker gezorgd. De komende wedstrijden van Zondag tusschen Onze Gezellen en I.E.V. en V.V.B.Bioemendaal moeten dan ook de beslissing brengen voor het deelnemen in de eerste ronde. De stand in groep M is thans: I. E. V. 3 2 1 0 5 5—6 V. V. B. 3 1 2 0 4 6—4 Bioemendaal 3 1113 77 Onze Gezellen 3 0 2 1 2 9—11 Kinheim 4 *0 2 2 2 8—10 DRIE KORFBALWED STRIJDEN VAN WATERVLIET. Op het noodterrein aan den Munnikenweg te Beverwijk zal de korfbalvereeniging „Water vliet"' Zondag met drie twaalftallen in het veld komen. Voor het eerste twaalftal staat de tweede ontmoeting van de na-competitie op het pro gramma. "Hoewel de eerste werd gewonnen zal T. H. B. I niettemin geen gemakkelijke zege wor den, doch er wordt op gerekend. Sport Vereent 2Watervliet 2 is uitgesteld. Voor de derde klasse der afd. Haarlem N.K.B. moet, indien hard wordt gewerkt, Watervliet 4 van Aurora 4 kunnen win nen en Watervliet 6 speelt tegen T.H.B. 3. IJMUIDEN P. VAN DER OORD t De heer P, van der Oord, commies der P.T.T., welke in onze plaats een groote bekendheid ge noot, is Dinsdagavond te Zaandam op het station door een hartverlamming getroffen. Hij bereikte den leeftijd van 48 jaar. De verscheidene had op het postkantoor te Zaandam vervangingsdiensten verricht en was op weg naar zijn woning te IJmuiden-Oost. Behalve als ambtenaar der P.T.T. waardoor de heer Van der Oord vooral aan het hoofdkantoor te IJmuiden onder de kringen van de vischhan- delaren en reederijen bekend was. nam hij in het Oud-Katholieke vereenigingsleven een vooraan staande plaats in. Jarenlang maakte hij deel uit van het bestuur der Vereeniging van Jonge Oud- Katholieken ,,D. G. S.'\ evenals dit het geval was met het bestuur van het Oud-Katholieke kerk koor van den H. Engelmundus. De laatste jaren ging zijn aandacht speicaal uit naar het O. K. Vereenigingsgebouw, waarvan hij van de stich ting af de functie van penningmeester vervulde. De H. Uitvaartdienst en beaarding van het stof felijk overschot zullen Zaterdagmorgen te kwart over elf in de Goede Herderkerk plaats vinden, waarna te ongeveer kwart over één des middags de teraardebestelling geschiedt op de algemeene begraafplaats te IJmuiden. VISCHPRIJZEN VAN DONDERDAG. KI. tarbot f 5—f 3,50, gr. griet f5, kl. griet f2,50, kabeljauw 12,20f2, gr. gul fi,65f 1,50, kl. gul f 1,35f 1,20, wijting f 0,80, middelschol f3, kl. middelschol f 2,50, kl. schol 2e s. f 2, idem 3e s. f 0,80, idem 4e s. f 0,50, gr. schar f 0,30, kl. schar f 0,30, vischpuf f 0,10, bot f 1, alles per kg. O. I. V. SPEELT VRIENDSCHAPPELIJK Het voetbalelftal van de R.K. Sportver- eeniging O.I.V. zal Zondagmiddag twee uur een vriendschappelijken wedstrijd tegen het tweede elftal van Terrasvogels spelen. De IJmuidenaren maken van de gelegenheid ge bruik om eenige nieuwelingen te probeeren, waardoor hun opstelling als volgt is: doel: Nanne; achter: Zonneveld en v. Itigem; mid den: Jer. Vink, Jac. Vink en S. Nanne; voor: W. Buur, Tervoort, Kramer, Epskamp en Steenmeijer. Politiesportvereeniging. Het voetbalelftal van de Politiesportver eeniging Velsen is voor de competitie uitge speeld, doch dit beteekent niet, dat het Ko ning Voetbal zijn congé heeft gegeven. Er is nog steeds spanning en wel inzake de vraag hoe de situatie zich zal ontwikkelen. De Ma rechaussee van Den Haag heeft de leiding, maar deze ploeg heeft nog enkele wedstrij den te spelen, onder meer „uit" tegen Utrecht en mag hoogsten 1 punt verliezen om de Velsenaren geheel kansloos te maken. Het is dus te begrijpen, dat er met veel be langstelling naar de verrichtingen van de Hagenaars wordt uitgezien. Velsen heeft zich intusschen ook dit seizoen uitstekend geweerd. Er moesten immers vele moeilijk heden worden overwonnen. Desondanks stevende Velsen op het kampioenschap af en het was slechts door volkomen onverwachte veranderingen in de competitie-indeeling, dat de vlag niet kon worden geheschen. Ook daarna is Velsen goed voor den dag geko men, zoodat de ploeg, wanneer zij nog een kans op de eerste plaats zou blijken te heb ben, van een alleszins verdiende belooning zou kunnen spreken. WATERLOO. De IJmuider voetbalclub Waterloo heeft zich tot nu toe in den strijd om den Stads- Editie-beker goed geweerd. Zondagmorgen tien uur zullen de IJmuidenaren hiervoor het tweede elftal van Kinheim ontvangen. BLOEMENDAAL SCHOOL VOETBALWEDSTRIJDEN. De tweede ronde van het Paaschvoetbal- tournooi is Donderdag op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Donkerelaan te Bioemen daal gespeeld. De wedstrijd van den dag was St. AloysiusschoolWouwermansehool, waar bij de Wouwermansehool tegen de verwach ting in een verdiende 21 overwinning be haalde. De andere uitslagen waren: Born- watersehool 1Corn. Hoytmanschool 60 De RuijterschoolBornwaterschool 2 70 TetterodeschoolHulpschool IJmuiden 80. Voor morgen Zaterdag zijn de volgende wed strijden vastgesteld: Finale verliezers, 10.30 u.: Bornwaterschool 1De Ruijterschool; finale winnaars, 2.30 uur: WouwermansehoolTette rodeschool. Na afloop worden de prijzen uit gereikt. AGENDA VRIJDAG 14 APRIL - Theater: „Münchhaussen gebouw Kal verstraat: avond Volksonderwijs, 7 huis: Ledenvergadering Santpoort, 7.30 uur. ZATERDAG 15 APRIL Theater: „Münchhausen' Kennemer Theater: Hoogovenstaten. 5.45 uur. Algemeene vergadering Nijverheidsonderwijs in IJmuiden. Thalia- 7 u. Vereenigings Propaganda-kunst- u. Santpoort. Jeugd- Postzegelvereeniging IJmuiden. Thalia 7 u. Beverwijk. Jubileum-uitvoering Haarlem. Lion d'Or Vereeniging voor Kennemerland, 3 u. AGENDA VOOR HAARLEM VRIJDAG 14 APRIL Stadsschouwburg: „Johan", 7 uur. Rembrandt: „Een witte droom" (alle leeftijden) 2.30, 6 en 8.15 uur (Zaterdag id.) Palace: „Het licht in de duis ternis" (alle leeft.) 2 en 8 u. (Zaterdag 2, 6 en 8.15 u.) Luxor: „Quax de brokkenpiloot" (alle leeft.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) Frans Hals: „Het verleden" (18 j.) 2.30 en 7 u. (Zaterdag id.) Moviac: „Men- schennoodlot" (14 j.) 2.30 en 8 u. (Zaterdag 2.30, 6 en 8.15 u.) ZATERDAG 15 APRIL Stadsschouwburg „De Manihikia's" e.a., 7.30 u. 'Frans Hals museum: tentoonstelling Ned. Arbeidsfront 12-20 u. Bioscopen: zie Vrijdag. AGENDA VOOR AMSTERDAM VRIJDAG 14 APRIL Stadsschouwburg: „Butterfly", 7 u. Centraal Theater: „Barba ra", 7.15 u. Leidscheplein Theater: Tusscben twee haakjes", 7.30 u. Carré: „Qri-Gri", 7.15 u. Royal: „Wie z'n kind is dat?", 2.30 en 7.30 u. Hortus Theater: Cabaretrevue, 7.30 uur. ZATERDAG 15 APRIL Stadsschouwburg „De Infanten", 6.45 u. Concertgebouw: Lie- derenavond Riek van Veen, 7.30 u. Poppen theater, 2.30 u. Bellevue: Sprookjesmiddag, 2 uur. Krasnapolsky: Kindervoorstelling, 2.30 uur. Centraal Theater en verdere theateig: zie Vrijdag. Stedelijk Museum: Tentoonstel ling „Sint Lucas", dagelijks geopend. RADIO.PROGRAMMA ZATERDAG 15 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Capriccio. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Musette-wijsjes. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Solisten plaatjes.. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch ochtendconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Orkest Francis Keth. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Gevarieerd programma. 12.00 Almanak. 12.15 Orkest Eduardo Bianco. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Salonorkest. 13.25 De wekelijksche wandeling. 13.35 Salonorkest. 13.55 De directie van den land bouw geeft wenken voor volkstuinders. 14.00 Re sidentie-orkest en solist. 14.40 Liederen van Fr. Schubert. 15.00 Variété. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 #NO Uitz. voor Nederlandsche zeelieden. 17.20 Amusementsorkest met zang van Evelyn Kün- neke en dameskoor „Aethercharme". 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Hongaarsch orkest Bandi Balogh. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing 19.15 Marschen. 19.30 Verloopen tij V (hoorspel! Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 20.00 Voor de familie Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Vijftien minuten met Paul Lincke. 22.30 Waar 't hart vol van is.... 23.3024.00 Vlotte finale. HILVERSUM II, 301.5 M. 14.00 Film in den middag. 15.00 Voor de jeugd. 15.30 Concert door het Pro Arte Kwartet, zang en piano. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Ork Klaas van Beeck. 17.30 Licht symphonisch vooravondcon cert. 18.30 Operette-aria's. 19.00 BNO Nieuws en act. beschouwing. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Cor de Groot, piano. Ca. 19.40 Symphonie Espag- nole van Lalo. 20.15 Geneeskruiden van eigen bo dem I. 20.30 Septet Jonny Ombach. 21.00 Orkest concert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, berichten. 22.15 Zie programma Hilver sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van 8.45 tot 6.45 uur.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2