Gaat U op visite? LR9M5 PRODUCTEN RHENEN Niemeijer's IJMUIDEN Thalia: „Münchhausen". Het Thalia-Theater presenteert in de nieu we 'oioscoopweek de veelbesproken film „Münchhausen"". Er is in dit blad reeds meer dan eens over deze rolprent uitgeweid. Het bijzondere is het feit, dat dit een wer kelijk aan hooge eischen beantwoordende kleurenfilm is. Van het bekende fantastische gegeven is een dankbaar gebruik gemaakt. De Ufa heeft blijkbaar alles in het werk gesteld om dit werk een klinkend succes te doen worden. Mede dank zij het optreden van Hans Albers in de hoofdrol, is deze film inderdaad ieders aandacht waard. Stormvogels actief. Het is verheugend te kunnen vaststellen, dat het bestuur van Stormvogels zich niet door de moeilijkheden, die uit de omstandig heden voortvloeien, laat ontmoedigen. Want nog steeds zijn er geregeld vele bezwaren te overwinnen, die des te 'zwaarder wegen, wanneer men nagaat voor welke vuurproeven de vereeniging de laatste jaren reeds is ge plaatst. Een stimulans tot doorzetten is de goede geest, die in de vereeniging blijkt te heer- schen. Stormvogels is voor de tweede achter eenvolgende maal op de laatste plaats ge ëindigd, een verschijnsel, dat in de mooie geschiedenis dezer vereeniging zeer bijzon der is en zal blijven, maar de slechte resul taten op het groene veld zijn op den club geest niet van invloed geweest. Er is begrip voor de moeilijkheden, die vele wenschen on- verwezenlijkt laten en daaruit wordt kracht tot doorzetten geput. Aan activiteit blijkt den laatsten tijd geen gebrek te zijn. Het is bijv. verstandig, dat er bijtijds de noodige aandacht aan de training is gewijd. De indoortraining, die Donderdags in een school te Santpoort werd gehouden, is deze week beëindigd, maar binnenkort zal er een begin met de veldtraining worden ge maakt. Om goed te voetballen moet men goed oefenen. Daartoe heeft het bestuur voor de noodige mogelijkheden gezorgd. Het laat zich aanzien, dat de spelers, juist na het.voor bije seizoen, er een druk gebruik van zullen weten te maken. Nu Stormvogels in den strijd om den Be ker is uitgeschakeld, is er voldoende gelegen heid de aandacht op het trainen te richten. Maar er is toch nog afwisseling, want bin nenkort wacht een aantrekkelijke wedstrijd, die vele voetballiefhebbers zal interesseeren, n.l. een van de juniores van vele jaren her, van den tijd, toen het jeugdwerk nog in de kinderschoenen stond. Er zijn zeer vele ge gadigden voor dit elftal, zoodat er geen twij fel aan behoeft te bestaan, dat de band stevig is gebleven. f Wat verlangt V voor Uw bon U verlangt voor Uw bon levensmiddelen, die op een hygiënische manier uit goede grondstoffen zijn samenge steld. U is daar zeker van, wanneer de naam W. A. Scholten op de verpakking voorkomt. Bekend zijn W. A. Scholten's Butaroma, Albumona, Transparanta, sago, verpakt aardappel meel, etc. W. A. SCHOI/FEN'a Aardappelmeelfabrieken Neemt U eens 'n zakje Florita theetabletten mee. 't Is een heel aardige attentie voor de gast vrouw, want als ze daarvan een pot thee zet, merkt ze óók, dat Florita den fijnen echten theesmaak heeft en dat Florita met weinig of geen suiker even heerlijk smaakt 10 tabletten 12 72 ct. THEETABLETTEN meI den echten theesmaak RV. KOfflf HANOEIMI). „HATAGAIPA" ADAX Inbraak te IJmuiden-Oost. Eert inwoner van IJmuid en-Oost kwam dezer dagen tot een pijnlijke ontdekking. Hij stelde vast, dat iemand, die daartoe niet gerechtigd was, 's nachts zijn huis aan de Tumdersstraat met een bezoek hgd vereerd. De onbekende dader heeft zijn plan onopge merkt weten te volvoeren. De inbreker is er in geslaagd zich van een portefeuille, inhoudend een bedrag van ƒ200, meester te maken. Bovendien be schouwde hij blijkbaar een blauw colbert- costuum als zijn buit. Tenslotte nam hij nog een grijs wollen vest mede. Het spreekt als vanzelf, dat de benadeelde door een en ander zeer is gedupeerd. De politie is van de inbraak op de hoogte gebracht. Haar onderzoek is nog gaande. Zwemmiddag. De directie van het Velserbad organiseert Zondag 7 Mei een zwemmiddag. Er komen bij deze gelegenheid diverse attracties aan de orde. Door een aantal dames zullen de oefeningen van het „figuurzwemmen" wor den uitgevoerd. Men mag dus verwachten, dat het niet aan belangstelling zal ontbre ken. Het vereenigingsleven. Er is in het vereenigingsleven gedurende het afloopende seizoen weinig activiteit aan den dag gelegd, wanneer we de sportclubs niet mederekenen. Dit is natuurlijk een ge volg van de bijzondere omstandigheden en vooral van de plaatselijke moeilijkheden. Te IJmuiden was dit verschijnsel wei zeer op vallend, aangezien een openbare bijeenkomst tot de groote uitzonderingen behoorde. Te Santpoort was dit in mindere mate het geval. Men mag echter niet vergeten, dat er ver- eenigingen zijn, die het verband bewaren, doch niet naar buiten kunnen optreden. Thans is er even een opleving. Heden is er bijvoorbeeld een propaganda-avond van Volksonderwijs te IJmuiden-Oost, waarvoor het bestuur 'n kunstzinnig programma heeft samengesteld. Woensdag houdt de Vereeni ging voor Facultatieve Lijkverbranding een herdenkingsavond te Santpoort ter gelegen heid van het jubileum, waarvoor eveneens een verantwoord programma is vastgelegd. Zaterdag 22 April belegt de A.N.G.O.B. een propaganda-avond te Santpoort en binnen kort hebben er te IJmuiden-Oost en Sant poort ook bijeenkomsten van het Centraal Drankweer Comité voor de gemeente Velsen plaats. Hieruit blijkt wel, dat de besturen doen wat mogelijk is, doch steeds weer door de bijzondere plaatselijke omstandigheden worden geremd. Wanneer de tijden rustiger zijn zal er in het vereenigingsleven heel wat zijn op te bouwen. Men moge niet alle resultaten, die vroeger zijn verkregen, even belangrijk vin den, vast staat toch wel, dat er in vele ge vallen heel goed en vruchtdragend werk is verricht. Daarom zullen de besturen er geen spijt van hebben het onderlinge contact te hebben bewaard, hoe weinig de moeite soms ook onder de tegenwoordige omstandigheden lijkt te worden beloond. V.S.V. in den Bekerstrijd. Na de zege, die V.S.V. op De Kennemers heeft behaald, is het interessant de situatie in groep A van de voorcompetitie om den N.V.B.-beker na te gaan. Zooals blijkt is deze voor V.S.V. sinds haar eersten wedstrijd die een groote nederlaag opleverde, wel ge wijzigd. De kansen laten zich aan de hand van onderstaanden stand goed bepalen: H. V. C3 2 1 0 7—3 5 V. S. V3 2 0 1 8—10 4 D. W. V3 111 11—5 3 Alcm. Victrix 3 0 2 1 57 2 De Kennemers 4 0 2 2 713 2 Uitreiking distributiebescheiden. De uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord, die 12 April is begonnen, zal tot en met Zaterdag 15 April duren. Zooals bekend is, moet men zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. BEVERWIJK Teraardebestelling Dr. L. J. Büller. Onder zeer groote belangstelling had Don derdagmiddag op Duinrust de teraardebestel ling plaats van het stoffelijk overschot van dr. L. J. Büller in leven chirurg van het Roode Kruis Ziekenhuis. Talrijke bekende figuren, doctoren en predikanten uit Bever wijk en omgeving, toonden hierbij hun mede leven. De besturen der afdeelingen van het Roode Kruis en het Witte Kruis waren ver tegenwoordigd, terwijl ook de zusters en het overige personeel van het Roode Kruis Zie kenhuis de plechtigheid bijwoonden. Diverse fraaie bloemstukken, o.a. van het Genees kundig Gezelschap Kennemerland, de artsen de medische staf en het Roode Kruis Zieken huis vertolkten eveneens de genegenheid jegens den overledene. Bij de geopende groeve scfiètste ds. A. j. Bronkhorst als schoonzoon, het verlies, dat de achterblijvenden heeft getroffen. Wijlen dr. Büller leefde voor zijn gezin. Belangrijk was zijn arbeid als chirurg van het Roode Kruis Ziekenhuis. Men deed op hem nimmer een vergeefsch beroep, hetgeen eveneens tot uiting kwam tijdens zijn werkzaamheden als ongevallenarts van het Hoogovenbedrijf. De blijmoedige persoonlijkheid bracht de zon op de ziekenzalen en steeds wanneer het noodig bleek behartigde hij met toewijding de be langen der vele patiënten. Een oprecht ge loof in God was voor hem de kracht van zijn welbesteed leven. Wijlen dr. BülJer werkte zoolang het dag was en bij de vele schoone herinneringen zal het wellicht mogelijk zijn om in het leed te berusten. In zijn afscheidswoord memoreerde ds. J. A. Peters de soberheid en eenvoud, die den verscheidene kenmerkten. Hij was voor velen een zegen en vooral de lijdende menschheid had zijn aandacht. Spr. wees er voorts op, dat er in de H. Schrift een troost aanwezig is. Nadat allen Gezang 165 (Ontwaakt, gij die slaapthadden gezongen, bad ds. Pe ters het Onze Vader en sprak den zegen uit. Oratorium „Die Jahresxeiten". Ditmaal was het Leo Pielage's koorzang klasse, welke Haydn's oratorium „Die Jahres zeiten" uitvoerde. Binnen een half jaar werd dit bekende oratorium door twee plaatselijke koren uitgevoerd, alsof men slechts aan wei nig keus gebonden is. Zooals de naam ran deze Haydn-schepping verraadt, schildert de componist er zijn visie op de jaargetijden in en vlecht er middels een drietal solisten een lofzang over het land leven doorheen. De solopartijen werden dit maal vertolkt door Corry Rouwendaal (so praan), die de Hanna-partij zorïè, Gerard van Berk (tenor) als Lucas en Lucien Louman (bas-bariton) in de rol van Simon. Laatstge noemde toonde zich weer een oratoriumzan ger van formaat. Stralend waren zijn espres- sivo „Schon eilet froh der Aekersmann", „Der muntre Hirt" en de terzetti der koren. Gerard van Berk beschikt over een fraai geluid, vol en warm van klank, dat zich een waardig tegenhanger toonde van Louman's muzikalen zang. Tegenover deze beide solis ten bleef Hanna sterk in de minderheid. Over een gezonde muzikaliteit beschikt zij ongetwijfeld, haar onbevangen zingen (ik denk aan 't „O, wie iieblich ist der Anblick" uit het Freudenlied) neemt de toehoorders in, maar haar stemmiddelen zijn toch niet van dien aard, dat zij 'het tegen deze getrain de tenor en bas kan opnemen: het geluid blijft klein, de stemomvang is naar rato en de klank wordt in de hoogte geknepen en heesch. Pielage had de beschikking over een even wichtig bezet koor, dat fraaien zang leverde. Er was op de partijen ter dege gestudeerd en de samenzang was van dien aard, dat deze passages de beproefde hoogtepunten van de uitvoering werden. In het bijzonder wil ik de alten noemen, die haar veeleischende partij zoo keurig ten gehoore brachten; ook de ge makkelijk zingende sopranen gaven kleur aan de uitvoering, die de dirigent met be kwame hand en veelal in de correcte tempi leidde. De rol van begeleidend orkest was toebe deeld aan het Alkmaarsch Symphonie Orkest dat met een vrijwel volledige bezetting voor den dag kwam. Het-kweet zich naar behoo- ren van zijn taak, al bleef de ondergrond vrij ijl; de strijkbassen waren niet te hooren, slechts de fagotten zorgden er in de soli en recitatieven voor. dat er eenig fond te hoo ren was. Wellicht sprak de opstelling van het orkest op het voor deze uitvoering kleine tooneel een woordje mee. A. J. VAN DER WEIJDEN. SANTPOORT Terrasvogels. Er wordt bij de sportvereeniging Terras vogels veel activiteit aan den dag gelegd, hetgeen ongetwijfeld een verheugend ver schijnsel mag worden genoemd. Op het groene veld komen de goede resultaten tot uiting door het succes van de Santpoorters in de voorcompetitie om den N.V.B.-beker, waarin zij zonder ook maar één verliespunt te boeken eindigden.. De komende weken zullen de supporters wel niet over gebrek aan spanning hebben te klagen. Ook buiten de krijtlijnen is Terrasvogels actief. Club- en contactavonden vragen ge regeld de aandacht en blijken bijonder 111 den smaak te vallen. Bovendien is er een ontspanningsgroep geevormd, die reeds op veler belangstelling aanspraak kan maken. Intusschen toont het bestuur te begrijpen, dat oefening ook hier kunst baart. De in doortraining die Donderdags in de vroegere school F gelijktijdig met Stormvogels werd gehouden, vindt van deze week af niet meer plaats. De veldtraining zal echter Vinnen- kort beginnen. Men mag verwachten, dat de spelers deze op de juiste waarde zullen we ten te schatten. B. C. De Kennemers. De heer J. Soomers, die 15 Maart weder om in zijn vroegere functie als voorzitter der T.C. en spelleider van de Bridgeclub De Kennemers is benoemd, is enthousiast aan het werk gegaan. Tijdens den onlangs ge houden clubavond stond een individueele wedstrijd op het programma, waarvan de uitslag als volgt was: G r o e p A: 1 en 2. J. Soomers en mevr. D. Soomers 20 p., 3. Schuurman 18 p., 4. Koomen 16 p., 5 en 6. W. Haags-ma en C. Mulder 15 p., 7. v. d. Berg 14 p., 8. Holle man 13 p., 9. mevr. T. v. Driel 12 p., 10. mevr. G. Mulder 10 p., 11. L. Wyers 9 p. en 12. Taal, 6 p. Groep B: 1. W. Haver 10% p.. 2. mevr. Keyzer 9y2 p., 3, 4 en 5 mevr. Jonker, v. Munster en Seegers 6y2 p., 6, 7 en 8. B. Driel, J. Jonker en Menso 5 Vz p. Er werd tevens een „Wild-West"-drive gehouden. Hierin zegevierden de dames Soomers en v. Driel en de heeren Haver en v. Driel. De beide heeren waren bij het loten de gelukkige winners van 2 prijsjes. Santpoort ontvangt Hilversum. Zondag speelt Santpoort op het Haarlem terrein tegen Hilversum zijn laatsten wed strijd voor de bekercompetitie. Na het be moedigende begin tegen 't Gooi zijn de twee volgende ontmoetingen, met A.F.C. en Haar lem, in een nederlaag geëindigd, zoodat Santpoort niet in de eigenlijke Bekerronde wordt geplaatst. Zou Santpoort n.l. van Hil versum winnen, dan zou de ploeg slechts vier punten hebben, terwijl Haarlem 5 en A.F.C. reeds 7 punten hebben behaald. Daar ook 't Gooi en Hilversum deze aantallen niet meer kunnen bereiken, staat vast, dat A.F.C. en Haarlem „doorbekeren". Op uitnoodiging van Hilversum spelen de adspiranten van Hilversum en Santpoort op het Haarlem-terrein een voorwedstrijd tegen elkaar. De Hilversummers 'zijn kampioen, zoodat het een aantrekkelijke ontmoeting belooft te worden. Het volledige programma is als volgt: Santpoort-Hilversum te 2.15 u. I.E.V. 2-Santpoort 3 te 12 uur. Santpoort juniorenKinheim-junioren te 12 u. en Sant- poort-adspirantenHilversum-adspiranten te 1 uur. wijst trotsch op zjj» vermaarden Con era» toren, waaraan iedei rechtgeaard Nederlan der gehecht is, zooalc •an zoovele andere vaderlandsche tradi* tie*. Al wat het maar die van het geurige bakje troost, dat ona ook na oog dagelijks wacht, dank zq mmi palm koffiesurrogaat van de V/eg t> LfiRNS «AANKONiNKlf Klaar in een icip! Onze ruim 50-jarige erva ring op het gebied van Kindervoeding staat U borg voor de uitstekende kwaliteit van dit nieuwe Molenaar's Kindervoedsel. VRIENDSCHAPPELIJKE WEDSTRIJD Het tweede elftal van Terrasvogels zal Zondag een vriendschappelijken wedstrijd tegen het IJmuider O.I.V. spelen. NUCHTERE KALVEREN. Met ingang van 17 April 1944 worden nuchtere kalveren te Uithoorn alléén op Maandag ovei> genomen. DE VOEDSELCOMMISSARIS VOOR NOORD-HOLLAND. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN, EXTRA STIKSTOFTOEWIJZING VOOR WINTERROGGE. Het is mogelijk gebleken voor de teelt van win terrogge een extra stikstoftoewijzing beschikbaar te doen stellen van 5 kg. p. ha. Belanghebbenden behoeven hiervoor geen aparte aanvrage in te dienen. De provinciale voedselcommissarissen zullen zoo spoedig mogelijk tot uitreiking der benoodigde bonnen voor deze toewijzing over gaan. Het bureau van den armenraad te 's Graven- hage, Laan Copes van Cattenb. 20, is tijdelijk verplaatst naar het bureau van de F. I. O. M,f Anna Paulownastraat 9, tel. 180896. De spreekuren van het bureau, alsmede die van de commissie tot bevordering van samenwerking, van de commissie inzake onderhoudsplicht en van de commissie voor tijdelijke gezinsverpleging, worden gehouden op de gewone dagen en uren.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3