i #i§l% ihéchérir Verduisteren v. 8.45 tot 6.30 u. De heer C. L. F. Sariet 80 jaar. Busken Huet deelt in „Het land van Rem brandt'' mede, dat Constantijn Huygens op 80- jarigen leeftijd nog in staat was, vijf uur achtereen te loopen. Dit kwam ons in herinnering nu een bekend stadgenoot en journalist, de heer C. L. F. Sariet, dezer dagen zijn 80sten verjaardag hoopt te vieren. In kracht en sterkte even aart deze collega Huygens Ook de heer Sariet ziet niet tegen een wan deling van eenige uren op. Als men hem zoo met vluggen stap (nooit heb ik hem anders gekend) door Haarlem's straten ziet gaan op zulk een leeftijd, dan wekt dat bewondering. De vlugge gang door het leven heeft deze col lega steeds gekenmerkt. Hij is vele jaren echt de staisreporter geweest wien het er om te doen was snel veel nieuws te verzamelen, die in dezen geen rust kende. Er op uit te gaan om nieuws te vergaren, de kopij snel gereed te hebben, ze vlug af te leveren en er dan weer op uit te gaan om te zien weer nieuws bijeen te brengen. Dat was de drang bij hem gedurende een lange en eervolle loopbaan als journalist. Een groot deel van zijn leven is hij verbonden geweest aan de Oprechte Haarlem- sche Courant en wel van 5 December 1895 tot dat hij gepensionneerd werd. Besef had de heer Sariet, dat een journalist zich aan de publieke zaak heeft te geven, dat hij zich op het gebied van het vereenigings- leven dient te bewegen, betgeen hem mode aan de uitoefening van het beroep ten goede komt. In tal van besturen en commissies heeft de beer Sariet gedurende een lange reeks van jaren zitting gehad. Dat heeft gemaakt dat hij te Haarlem een persoon van groote bekendheid is geworden. In de vakvereeniging van journa listen, de Haariemsche Journalistenkring, was hij een gewaardeerde persoonlijkheid. O.m. werd hij door dien Kring tot gedelegeerde in het Nederiandsch Persmuseum benoemd. Hij heeft dien Kring ook vertegenwoordigd bij hel bestuur vaii den Ned. Journalistenkring. Toen de heer Sariet 75 jaar werd, is hem het eere lidmaatschap van den Haarlemschen Journa listenkring verleend. De Regeering heeft zijn verdiensten als journalist erkend door hem te benoemen tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Collega Sariet, die 27 April 80 jaar wordt, verricht thans nog journalistieke werkzaam heden voor verschillende bladen en is voorts secretaris der afdeeling Haarlem van de Alge- meene Vereeniging voor Bloembollencultuur. De arbeidslust is hem bijgebleven en hij mag zich nog in een goede gezondheid verheugen. Boven'ai trekt het de aandacht hoe zijn werk zich nog door dezelfde preciesheid kenmerkt als in het begin van zijn journalistieke werk zaamheid; hoe de snelheid in het kopij afle veren hem is bijgebleven. Op zulk een leeftijd nog in de journalistiek te mogen werkzaam zijn, is zeldzaam. Slechts weinigen is dat ge geven geworden. Met dat zeldzaam voorrecht wenschen wij hem geluk. Wij vernemen, dat de heer Sariet op 27 April verhinderd is bezoek te ontvangen. Maar velen en dat uit velerlei kring, zullen hem onge twijfeld dien dag hun schriftelijke gelukwen- schen doen toekomen en hem van hun belang stelling blijk geven. W. F. B. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het Maandag de beurt aan het restant van de letter E vanaf Es, F en Ga tot en mc-t Giez. H. O. V. De pianiste Corry Koppen en de violist Jan Hoeben, zullen onder auspiciën van de Haariemsche Orkest Vereeniging, een reci tal geven op Woensdag 26 April in de Tuin- zaal van het Gemeentelijk Concertgebouw. Het programma vermeldt de volgende werken: Sonate No. 8 in e-moll van A. Co- relli; 16 Variaties op het „Follia"-thema van A. Corelli van Jan Hoeben; Sonate No. 8 in C-dur K. V. 296 van Mozart: Sonate Op. 8 in F-dur van Edv. Grieg en Sonate in G-dur Op. 100 van Ant. Dvórak. Ds. W. F. LAMAN NAAR ROTTERDAM Ds. W. F. Laman. predikant bij de Chr. Gereformeerde Kerk van Haarlem-Centrum heeft het beroep naar Rotterdam-West aan genomen. In de afgeloopen jaren zijn vele beroepen op ds. Laman uitgebracht, doch steeds bedankte hij. Thans hoopt hij Haar lem te verlaten, waar hij sedert September 1939 werkzaam was. Ds. Laman is in 1900 geboren, werd in 1932 candidaat en deed 30 October van dat jaar zijn intrede bij de Chr. Gereformeerde Kerk te Middelharnis en zijn tweede gemeente was Haarlem-Cen trum. waar hij wijlen ds. W. Bijleveld op volgde. 25 JAAR BIJ HET PROV. ZIEKENHUIS. Vrijdag 28 April hoopt de heer A. Planting, wonende Brederodelaan 5 te Santpoort, zijn zilveren jubileum bij het Provinciaal Zieken huis te vieren. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem. Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad; A. Overmeer. H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag. H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede. ZONDAG MOC,EN WIEPEN WINq ZRjq EN.WATZE qRAAqWILLEN ETEKTHÉËSTALZUN ZET ROEREND EENS. PUDDINC,.1! if ^Jf LEKKERE PUODINC,, MAM, MOCCA..." SMULTÏ/IEPIN ^E- DACHTEN.OF CARAMEL VUL\(^ x V/INQ AAN. Z- IftlJA' MOEDERKAN'NU WEER PU0D)N<rMAKENjJdMÖN DE WIT dEEÈfzEWEÉR MET SUIKER ERIN? Kowel wordt ontzet. De Duitsche pantserwagens en pantser- schutters trekken door een brandend bosch voor een hernieuw den aanval tegen den vijandelijken omsingelingsring op. (PK Etzold/Sch/C.N_F. P. m) Ter gelegenheid van den 55sten verjaardag van den Führer vond in Nijmegen een plechtige bijeenkomst plaats, welke o.m. werd bijgewoond door den Rijkscommissaris, Rijksminister dr. Seyss-Inquart, den bevelhebber der Weermacht in Nederland, General der Flieger Fr. Christiansen, den Leider e.a. Arbeitsbereich der NSDAP/Stapf/ Pax C) KORT NIEUWS De Sowjets hebben nu ook in Canada twee con sulaten geopend en wel een in Ot tawa en een in Halifax. Het con sulaat in Ottawa bedient het ge- hèele land met uitzondering van de eilanden aan de Canadeesche Oostkust, die res sorteeren onder het consulaat in Halifax. Er is een nieuwe zaakge lastigde van Hon garije te Madrid benoemd, daar de vroegere zich te gen de nieuwe regeering heeft uitgesproken. De farmers in Rio Grande hebben uitgestrek te akkergebieden waarop zich groente bevond, eenvoudig omge ploegd. omdat zij met de door de overheid vastge stelde prijzen niet konden uitkomen. In Villacy, de uienstad der V.S., hebben de boeren eveneens hun oogst vernietigd. In het kader van de op het oogenblik uitge voerde evacuatie maatregelen, heeft het stadsbestuur van groot-Tok io besloten in 35 stadswijken de bestaande kinder bewaarplaatsen te sluiten, teneinde de ouders van kleine kinderen tot een sneller verlaten van de stad te bewegen en te bereiken dat de kinderen naar het platteland worden gestuurd Bioscoopnieuws van deze week. PALACE: „De stem van het woud". Een romantisch verhaal van een jong ingenieur, die opdracht krijgt een bergbeek te beteugelen, welke ieder jaar in zijn ge boorteplaats groote overstroomingen ver oorzaakt. Hij komt in aanraking met twee jonge vrouwen. De eene is een meisje, dat in zijn ouderlijk huis is opgenomen, de an dere, een jeugdvriendinnetje, is met een her tog getrouwd, maar verre van gelukkig. Bei den zijn verliefd op den jongeman, die aan vankelijk met deze situatie geen raad weet. Er doen zich ook nog andere moeilijkheden voor, o.a. dreigt tijdens een hevig noodweer de bijna voltooide stuwdam in te storten. Maar een wijze woudbewoner, een aardig jongetje en de moeder van den ingenieur zorgen voor een oplossing, die voor alle be trokkenen het beste is. Een film met zeer fraaie beelden uit de Beiersche bergen, vlot gespeeld door Paul Richter, Hansi Knoteck en anderen. Sj. Kuiper. REMBRANDT Variété-programma. Deze week geen film-, maar een variété programma in Rembrandt', onder leiding van Mikkenie-Strassburger, namen die in de circuswereld een bekenden klank hebben. En wat thans op variétégebied te zien wordt gegeven, kan in ieder opzicht den toets der critiek weerstaan. Er is voor „elk wat wils", de Ronaldo's geven elegante dansen, maar ook een meestelijke apache-dans te zien, Jack Gordon vertoont op zijn eenwieiige „fiets" buitengewone knappe staaltjes van jongleer- kunst, de Rosetty's verrichten adembenemen de kunststukjes aan een balanceerende lad der, de drie charmante Annabella's zijn in haar zang- en dansnummers een lust voor oog en oor en de drie Balaguers demonstree- ren op een vermakelijke manier hun par- terre-acrobatiek. Guus Brox is ook nu weer goed op dreef en toont zijn veelzijdige talenten als muzi kant, danser en komiek en heeft daarbij de lachers op zijn hand. Een speciale vermelding verdient het op treden van de charmante chansonnière Francoise Flore, die vooral in haar Fransche liedjes op haar best is. Wedervertooningen: „De Spooktrein" in Luxor; „Eva begaat domheden" in Frans Hals en „Millionnair tegen wil en dank" in Moviac. De journaals. Het binnenlandsche nieuws opent met opnamen van de branden en ver woestingen, aangericht bij den luchtaanval der Anglo-Amerikanen op Den Haag. Voorts verschijnen eenige belangrijke sportgebeur tenissen der laatste dagen op het doek, n.l. fragmenten uit den wedstrijd om het kam pioenschap van Nederland tusschen V.U.C. en De Volewijckers en een korte reportage van het biljartkampioenschap, waarbij Kees de Ruiter zegevierde. Van het oorlogsfront zien we o.a. beelden van den verbitterden strijd, welke nog steeds in de puinhoopen van Monte Cassino woedt. Ook is men oog getuige van den terugkeer van Vlaamsche vrijwilligers, die bij Tsjerkassi gestreden hebben, in hun vaderland. Tenslotte noemen we de herdenking van Slowakije's onafhan kelijkheid, welke o.a. met een parade ge vierd werd. „Vrijdag, de dertiende." „De Waterratten" in den Stadsschouwburg. Vrijdagavond gaf „De Waterratten" in den Stadsschouwburg „Vrijdag de dertiende", een kluchtig spel van huwelijksconflicten, vrij gezellendom, occult bedrog, liefde en andere aangename en onaangename dingen. We kon den moeilijk verwachten dat de waterrotten plotseling in tooneelrotten waren omgetoo- verd, maar nochtans heeft deze groep spelers de aanwezige leden en belangstellenden een aardigen avond bezorgd. De capriolen van de oude vrienden Christoffel en Jaap, die als weleer in hun vrijgezellentijd weer eens van het vrije leven in den ruimsten zin willen genieten, de conflicten die Christoffel daar door krijgt met zijn lieftallige eega. de als fakir vermomde loodgieter Achmed Kitzibi en zijn vrouwelijke impressario Madame Leon- tine met hun vermakelijk bedrog, boeiden het publiek zonder onderbreking. Het spelpeil liep nogai uiteen bij de ver schillende spelers. Tot de besten zou ik wil len rekenen Nees v. d. Broek in de rol van Christoffel, die hij vlot en natuurlijk ver vulde, Jo v. d. BroekBurggraaf als een keurig getypeerde Madame Leontine, waarbij het telkens overgaan van de aanstellerige gedragen spraak in een allerplatst taaltje werkelijk uitstekend was; Dick Schouten als een goeden fakir van den kouden grond Henk Besamusca als een levendig gespeel den schildersknecht. Wanneer ik niet de an deren stuk voor stuk noem, wil ik daarmee geen blijk van een tekort aan waardeering voor hun ijver en toewijding tot uiting bren gen. Aan alles was te merken, dat er over het geheel ernstig gewerkt was. Gebrek aan tooneelroutine en plankenkoorts waren oor zaak van eenige zwakkere momenten. Vooral de techniek van het spreken zal van den spelleider Damiaans nog de noodige aandacht behoeven gestreefd moet worden naar duidelijke, gearticuleerde en beschaaf de uitspraak. Dat aan het eind den dames een bloemenhulde werd gebracht en tot de spelers en spelleider woorden van dank wer den gesproken, wie zou er niet ten volle mee kunnen instemmen? „De Waterratten" die nu voorloopig het natte element weer gaan opzoeken, hebben gezorgd voor een genoeglijken avond die vele van de aanwezigen ongetwijfeld nog lang in het geheugen zal blijven. B. VEURMAN. Coöperatie „De Eendracht" Herdenkingssamenkomst veertig-jarig bestaan. De Coöperatieve Verbruiksvereeniging „De Eendracht" U.A. bestaat veertig jaar. Ter her denking van de eerste ledenvergadering der Coöperatie heeft Donderdagmiddag een bijeen komst plaats gehad van het bestuur, commis sarissen, leden van de commissie van advies en van het geheele personeel der coöperatie. Onder de verdere aanwezigen, die door den voorzitter, den heer J. H. J. Hulsman, werden welkom geheeten, waren o.m. de heeren Bre- gonje, Zweers, Van Emmerik, oprichters der coöperatie; mr. Van Voorthuizen, namens de Kamer van Koophandel en Fabrieken en ver- D1STRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. Aardappelen 17 Aardapp. 2 kg. 22 April Aardappelen 17 Toeslag 1 kg. 22 April Aardappelen 18 Aardapp. 2 kg. 28 April Aardappelen 18 Toeslag 1 kg. 29 April Bak- en braadvet Boter 108 gr. 29 April 17B Beschuit 17 Beschuit 70 gr. 29 April Bloem 97 98 Algem. 70 gr. 29 April Brood 17A, 18A Brood 400 gr. 29 April Brood 17B, 18B Brood 50 gr. 29 April Boter 20B Boter 125 gr. 27 April Boter B36. C36, D36, E36 Reserve 125 gr. 29 April Eenheidstoiletz. 80, 105 Algem. 1 rants. 13 Mel Gort D33, E33 Algem. 250 gr. 29 April Jam 103 Algem. 250 gr. 29 April Kaarsen 59. 69 Petr. S121. S221 300 gr. Kaas 101 Algem. 100 gr. 29 April Koffiesurr. 104 Algem. 250 gr. 29 April Margarine 17A. 17B Boter 125 gr. 29 April Melk 17, 18 Melk lTi lit. 29 April Petroleum 21, 22 Petrol. U 403 I lit. 26 April Peulvruchten 99 Algem. 250 gr. 29 April Rijst E33 Reserve 250 gr. 29 April Scheerzeep RC1 Tabak 45 gr. 29 April Suiker 102 Algem. 500 gr. 29 April Taptemekl 17, 18 Taptemelk 1% lit. 29 April Tabaksart. 17, 18 Tabak 1 rants. 29 April Toiletzeep E35 Reserve 1 rants. 13 Mei Versnaper. 17 Versnap. 150 gr. 29 April VermicelM 100 Algem. 100 gr. 29 April Vleesch 17A, 18A Vleesch 100 gr. 29 April Vleesch 17B, 17B Vleesch 25 gr. 29 April Waschpoeder 81, 106 Algemeen 1 rants. 13 Mei Waschpoeder C34, D34, E34, C26, D26 E26 Reserve 1 rants. 13 Mei tegenwoordigers van de coöperaties Arbeid Adelt en van Eigen Hulp. Op deze bijeenkomst heeft de heer J. H. J. Hulsman een rede gehouden over „40 jaren Eendracht", waarin een overzicht werd ge geven van hetgeen gedurende de veertig jaar van haar bestaan door de coöperatie is gedaan. Spr. begon met te releveeren hoe, als men de oude jaarverslagen leest, men den indruk krijgt, dat de eerste bestuursleden sober in woorden, maar krachtig in daden waren. Ze begonnen eenvoudig, maar ze pakten flink de zaak aan. Reeds spoedig viel de groei van de coöperatie waar te nemen in ledenaantal en in omzet. Bij het begin was de coöperatie in een eenvoudig gebouw gehuisvest, thans beschikt ze over een indrukwekkend gebouwencomplex aan het Donkere Spaarne. Nadat met de bak kerij was begonnen, werden in April 1913 voor het eerst kruidenierswaren geleverd. In den loop der jaren breidde het aantal kruideniers winkels zich uit. De afdeeling banketbakkerij is vooral de laatste jaren in groei en bloei toegenomen. Na in herinnering gebracht te hebben welke sociale instellingen voor het personeel zijn ingesteld, dankte spr. het per soneel voor de groote plichtsbetrachting. Verder is nog het woord gevoerd door den president-commissaris der Coöperatieve Groot handelsvereeniging De Handelskamer „Haka" G.A. Muzikale medewerking werd verleend door de dames Marie Schouten, piano, Mies de Wit, viool en den heer O. van de Klashorst, cello. Verscheidene nummers werden ten ge- hoore gebracht, waarmede de uitvoerenden groot succes hadden. Voordat de bijeenkomst werd gesloten, deelde de voorzitter nog mede, dat op 18 Mei in den Stadsschouwburg een samenkomst zal worden gehouden ter viering van het jubileum der coöperatie. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 23 APRIL 1944. HILVERSUM I. 414.4 M. 7.30 Rustige klanken. 8.00 De zin van het boer- zijn. 8.15 Progr. overz. 8.30 Opera-ouvertures, event. Sportnieuws. 8.45 Godsd, uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Ten dienste van den lande. 11.00 Langs Spaansche wegen. 11.30 De stem dei SS. 11.40 Gram.muz 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Inleiding tot de negende symphonie van Beethoven, 12.45 Uilz. van het Nederl. verbond voor Sibbekunde. 13.00 De pla nosonates van Beethoven VII. 13.30 De schijn werper. 13.45 Jhr. Mr. S. M. S. de Ranitz, waar nemend Secretaris-Generaal van het Departe ment van Volksvoorlichting en Kunsten spreekt over het onderwerp; „Staat en cultuur". 14.00 Negende symphonie van Beethoven. 15.15 De man die trouw bleef, luisterspel. 16.00 Salonorkest en Rotterdamsehe Mandolinevereenjging „Aeoline". 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Cabaret „De spinne- kop". 17.30 Hongaarsch Orkest Bandi Balogh 18.15 Nederlandsche volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Sport van den dag. Van 21.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.30 „Turandot" Opera van Puccini. 21 30 Cello en piano. 22.00 BNO Nieuws en act besch. 22.15 Marcel Palotti, orgel. 22.30 Een lente- liefdesdans. 23.40—14.00 Zoo danst men in Zuid- Amerika. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldalenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Lichte klanken. 13.00 Zondag middagtoespraak. 13.15 Orkestconcert. 14.00 Voor de jeugd. 14.30 Amusementsorkest en soliste. 15.10 Melodieën uit een uitstalkast. 16.00 Kamermuz.. 16 40 Licht orkestconcert. 17.30 10.000 zwarte schij ven II 18.00 Klanken van over-zee. 18.15 Zie progr. H'sum I 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Symphonische dansen. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Musette-ork. en so liste 21.00 Zarah Leander en Ork. Michael Jary. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Ui» voorraad leverbaar door KENNEMER AGENTURfcH HANOEl BIOEMENDAA*

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2