MELBA Verdere terreinwinst in het Zuid Oosten. Plaatsen in West Duitschland gebombardeerd. De Duitsche weermachtberichten Het Duitsche weermachtbericht van Zater dag luidde: In het gebied van Sebastopol en aan den benedenloop van den Dnjestr werden plaatse lijke aanvallen van de Sovjets afgeslagen en werden nieuwe troepenconcentraties door ge concentreerd artillerievuur uiteengedreven. In het Oostelijk deel van de Boekowina, tus- schen de Karpathen en den bovenloop van den Dnjestr, wonnen de eigen aanvallen in hard nekkige gevechten verder terrein. Sterke for maties Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen Vrijdagnacht de spoorwegwerken van Welikije Loeki met goede uitwerking aan. Ten Zuidwesten van Narwa mislukten her haalde aanvallen yan de bolsjewieken op onze pas ingenomen stellingen. Aan het landingshoofd van Nettuno werden verscheidenee plaatselijke aanvallen ten Zui den van Aprilia onder verliezen voor den vijand afgeslagen. Aan het Zuidelijke front hebben stoottroepen aan de Adriatische kust drie vijandelijke pantserwagens met de be manningen opgeblazen. Amerikaansehe bommenwerpers vielen op 21 April, zonder uitzicht op de aarde, ver scheidene steden van Zuidoost-Europa, vooral Boekarest aan. Er ontstond sthade en verlie zen onder de bevolking. Door Duitsche en Ro.emeensche luchtstrijdkrachten werden 19 vijandelijke vliegtuigen, in hoofdzaak viermo torige bommenwerpers, neergeschoten. Eenige Britsche vliegtuigen wierpen Vrijdag nacht bommen in het gebied van Keulen. Het Duitsche weermachtbericht van Zondag luidt als volgt: In het gebied van Sebastopol, aan den be nedenloop van den Dnjestr en in de Boekowi na kwam het Zaterdag slechts tot plaatselijke gevechten. Boven de Krim vernietigden Duit. sche jacht- en slagvliegtuigen bij slechts één eigen verlies 20 vijandelijke vliegtuigen. Tusschen de Karpathen en den bovenloop van den Dnjestr wierpen Duitsche en Hongaar sche troepen de bolsjewisten in harde aanvals- gevechten verder terug. Vijandelijke tegenaan vallen werden afgeslagen. In den Zuidelijken sector van het Oostelijk front heeft zich in de laatste weken het Bran denburgsche 176ste bataljon fuseliers onder bevel van kapitein Wrona bijzonder onder scheiden. Ten Zuidwesten van Narwa maakten onze aanvallen in het moerassige terrein ondanks taai vijandelijk verzet nieuwe vorderingen. In Italië hadden geen gevechtshandelingen van beteekenis plaats. Amerikaansehe bommenwerpers vielen in de avonduren van 22 April verscheidene plaatsen in West-Duitschland aan. Vooral in de woon wijken der steden Hamm en Koblenz ontstond schade en verliezen onder de bevolking. In zware luchtgevechten en door de luchtdoel artillerie werden 37 Amerikaansehe vliegtui gen, voor het meerendeel viermotorige bom menwerpers, vernietigd. Britsche bommenwerpers ondernamen Za terdagnacht terreuraanvallen op verscheidene steden in West- en midden-Duitschland. Voor al in woonwijken van Düsseldorf en Brunswijk ontstond schade en verliezen onder de bevol king. Luchtverdedigingsstrijdkrachten vernie tigden bij deze aanvallen, alsmede boven de bezette gebieden in het Westen 76 Britsche bommenwerpers. Snelle Duitsche gevechtsvliegtuigen vielen Zaterdagnacht met goed succes afzonderlijke doelen in Oost-Engeland aan. Het Roemeensche legerberihct van Zondag meldt o.m., dat de opmarsch van den vijand in Moldavië volkomen tot staan is gebracht. In den vroegen middag van den 23sten April hebben Duitsche jagers boven Noord-Kroatië en West-Hongarije formaties Amerikaansehe bomenwerpers, die uit de richting der Adria tische Zee kwamen, tot hevige luchtgevechten gedwongen. Ook luchtdoelartillerie greep her haaldelijk in de afweergevechten in. PERSONALIA. Tot deputaat der classis Haarlem der Gere formeerde Kerken voor de geestelijke verzor ging van zeevarenden bij de koopvaardij en kustvaart is in de plaats van den heer G. Baas Kzn., die van Santpoort naar Amsterdam is vertrokken, benoemd de heer W. Korvinus te Haarlem. 460.000 STUKS SNOEKBROED UITGEZET De Waterpachtcommissie uit de Hengelaars- vereen i ging „Tusschen het riet" en den Haar- lémschen Hengelaarsbond hebben Maandag morgen 400.000 stuks snoekbroed uitgezet in het door de commissie gepachte water, de Amsterdamsche vaart. De levering is geschied door bemiddeling van het departement van Landbouw en Visscherij. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer. H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Veisen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodlge teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vrij blijvend toegezonden, in blanco couvert, door Bureau „SUCCOUR", Agathastraat 145, Den Haag. Tel, (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 10—9 uur. Er was niets meer voorradig Maar de zolders lagen vol levensmiddelen, textiel en huishoudelijke artikelen. Ambtenaren van den C. C. D. hebben, in samenwerking met de Almelosche justitie, een inval gedaan bij den winkelier-herbergier Mensink te Reutum, een dorpje dat onder de gemeente Tubbergen hoort. Het was be kend, dat in den winkel van Mensink zoo goed als niets meer te krijgen was. Een in alle stilte ingesteld onderzoek bracht echter aan het licht, dat Mensink nog enorme voorraden moest hebben en C. C. D. en justitie besloten toen om door een inval een einde te maken aan den onhoudbaren toestand. V/at de ambtenaren bij dien inval vonden is onbeschrijfelijk. Op eenige groote zolders lag een schat van allerhande goederen. Men con stateerde dat veel artikelen in verwaarloosden toestand verkeerden. Zoo vond men balen rijst, waarin de muizen zich genesteld hadden. Op de zolders vond men een enormen voor raad vooroorlogsche levensmiddelen, zooals vermicelli, custardpudding, kindermeel, gerste en rijstebloem, havermout, vanillesuiker, blik ken jam, stroop, voorts allerlei zeepen en pondspakken rijst. Verder lagen er groote partijen scheerzeep en duizenden pakken luci fers. In de „textielafdeeling" lagen dames- en heerenstoffen, tientallen costuums, prachtige regenjassen, wollen- en gestikte dekens, groo te partijen overalls, stapels heerenhemden, kinderkousen, dameskousen, sokken, garens, en elastiek. Alleen met de textielgoederen konden eenige groote vrachtauto's worden vol geladen. Verder vond men groote partijen in- maakglazen, rijwielonderdeelen, koffiekannen braadpannen, schuurpapier, lepels, veters, knoopen, bezems, stoffers, kisten en pakken met pepermunt. In een groote kist, waarop stond lekkers" was chocolade gepakt. Een deel was ongeschikt voor consumptie. Com plete lij wielen, doozen boen- en wrijfwas, poetsmiddelen, grossen spelden, verband- en geneesmiddelen, waaronder aspirine, thijm- stroop, hoofd-eau-de-cologne, anijsspiritus, etc kortom, van alles vond men er. Bijna alle goederen werden na de in beslagneming ge distribueerd onder slachtoffers van bomaan vallen. Voor den verplichten verkoop, die Mensink moest houden, bestond een groote be langstelling en honderden koopers profiteer den van .koopjes". Mensink is te Almelo in het huis van bewaring opgesloten. Apotheek „De Ooievaar". „Het Ruys Ensemble" in den Stadsschouwburg. Dit stuk van Laurent Doillet is niets meer en ook niets minder dan een goed geschre ven klucht. Wie aan een „comédie de moeurs" meent te moeten denken, slaat het veel te hoog aan en zal het daardoor te laag taxee- ren. Van scherpe karakterteekening of tref fende milieuschildering is hier toch geen sprake; er is veel charge, er "is rake, vlotte typeering. De personen zijn er voor de ver wikkeling, niel omgekeerd. Allen zijn ze belachelijk of laag-bij-de-grondsch uitge vallen. maar dal interesseert ons nauwelijks het grappige geval boeit onze aandacht. Dat geval nu is ietwat scabreus, maar is dat een reden om het stuk bijvoorbaat te ver werpen Denken wij eens aan Bredero's kluchten en blijspelen, aan Hooft's Warenar, aan Asse- lyn's- Jan Klaaz, welke laatste spel b.v. het vorige seizoen met verblijdend succes ge speeld werd. Geen stukken om met halfwassen knapen en meisjes heen te gaan, inderdaad. Welnu, dat is „Apotheek „De Ooievaar" ook niet, al wil ik het daarom in andere opzich ten nog niet op één lijn stellen met het prachtige werk uit onze zeventiende eeuw. Maar zijn verdiensten heeft het. Apotheker Ovide Bourrachon houdt van een goed, rustig leven. Zijn zaak is hem alles. Daarna eerst komen zijn eega en zijn familie. Nu treft het voor dezen rustlievenden man wel erg ongelukkig, dat hij getrouwd is met een vrouwtje, dat het niet erg nauw neemt met de huwelijkstrouw en hem met zijn .vriend dr. Vidal bedriegt. Geweldig geschokt is hij als hem daarvan door dr. Vidal zelf mededeeling wordt gedaan aan zijn man lijke eer denkt hij echter het laatst; hij ziet zijn zaak in opspraak en bovenal zijn han- digen medewerker voor de zaak verloren. Groot is zijn opluchting wanneer de vrees voor het laatste ongegrond blijkt te zijn en de apotheek op geen enkele wijze schade van deze liefdeshistorie ondervindt. Zijn zuster Celeste, een heerschzuchtige dame, die op alles raad weet, slaagt er in hem na zijn scheiding spoedig weer een echtverbintenis te doen aangaan en wel met een juffertje Géneviève, dat in gezelschap van een zoo- genaamden neef, Henri, die op een baantje in de apotheek vlast, bij hem op bezoek komt. Céleste en Ovide blijken spoedig er beiden te zijn ingeloopen na eenige maanden komt het uit dat er tusschen Géneviève en Henri zoo intieme betrekkingen hebben bestaan, dat Géneviève moeder gaat worden. Daar staat nu de arme Ovide dubbel gehoornd. Hij wil zich weer laten scheiden, zijn zaak ver- koopen en van een lijfrente gaan leven. Maar zwager Brunau, die de erfenis van zijn kinderen in gevaar ziet, verzet zich daar tegen met hand en tand. Geholpen door Henri, die den goeden slokker heeft wijs ge maakt dat de werkelijke vader van het kind bij een. auto-ongeluk is omgekomen, slaagt er in hem aan een voortgezet rustig bestaan in zijn zaad de voorkeur te doen geven- boven een openlijk, pijnlijk conflict en de heele geschiedenis, waarvan toch alleen de naaste familie afweet, te laten voor wat zij is. De aantrekkelijkheid van het stuk vormen de leuke dialoog en de onverwachte verma kelijke situaties. Meer hoeft men van een klucht ook niet te verwachten. Er een goeden of een slechten moraal uit willen destillee- ren is vergeefsche moeite: het heeft er abso-, luut geen. Er is alleen maar grappigheid om cfer wille van de grappigheid. Het vertoonde spel stond op een zeer goed peil. Cor Ruys als sullige, goedige, slimmige en toch gemakkelijk te bedriegen echtgenoot was kostelijk met een enkel gebaar, een geringe verandering van stem wist hij, als altijd, prachtige effecten te bereiken. Anton Ruy^ als zwager Brunau deed maar weinig voor hem onder, Wim van den Brink gaf een goeden dr. Vidal, Sien de la MarKlopper maakte van de onwaarschijnlijke Céleste zoowaar nog iets aannemelijks en Rita Veth was een waardig bij de andere figuren pas sende „echtgenoote en moeder". B. VEURMAN. KORT NIEUWS Het gerechtshof te Arnhem heeft het von nis vari de rechtbank aldaar bevestigd, waar bij de 61-jarige handelsagent J. B. uit Doetin- chem wegens verduistering van 1700.— ten nadeele van Winterhulp tot 2 jaar gevangenis straf was veroordeeld. Te Utrecht stookten eenige jongens een vuurtje onder een auto, welke bij een garage stond. De benzinetank ontplofte, waardoor de 8-jarige R. zeer ernstig werd gewond en in zorgwekkenden toestand naar een ziekenhuis vervoerd moest worden. De Amsterdamsche politie heeft eenige mannen betrapt, die bezig waren uit een eon fectiefabriek aan het Singel eenige tientallen rollen flanel, ter waarde van 12.000.te stelen. Te Eist is een groote loods, waarin 20.000 fruitkisten waren opgeslagen, totaal afge brand. Eenige machines gingen verloren en een autobus en een vrachtauto werden zwaar beschadigd. De brand is ontstaan doordat een houtgasgenerator van een der auto's onvol doende gedoofd was. De volledige bemanning van een in den Atlantischen Oceaan met veel succes opercerende U-boot werd dezer dagen door een andere U-boot teruggebracht. De commandant der bemanning had een torpedojager en twee stoomschepen ge torpedeerd. Na zwaren strijd met een convooi moest hij zijn schip opgeven en werd met zijn bemanning door een andere U-hoot aan boord genomen. De beide bemanningen op de brug bij de thuiskomst. (PK Böltz/O/H P. c) Voetbal Groote zege voor„Haarlem. E.D.O. wint met 32 van Q.S.C. De voorronde van den NVB beker bevatte Zondag nog enkele wedstrijden. IEV bereikte de volgende ronde dank zij een overwining van 71 op het onvolledige elftal van Onze Gezellen. Bij een gelijk spel of nederlaag van IEV had VVB nog een kans; de ploeg wo nmet 21 van Bloe- mendaal. VSV, dat ee nkans had, verloor echter met 21 van HVC. In de eerste ronde waren de resultaten; van de clubs uit district I. QSCEDO 23; Purmerend—Terrasvogels 23; RCHEHS 3—0; WFC—OFC 5—0; AFC—BI. Wit 2—2; AjaxSDW 10—1; OVVOBFC 8—3; NEO— Meteoor 14 Quick—SEC 3—2; HM S—Kampong 2; Woerden—UW 06; in district 2 won Haar lem van Beverwijk met 8—1; VCS met 10 van ADO en DHC met 20 van GDA. Hillinen Alphen ging niet door. Gedurende het eerste halfuur heeft Beverwijk, dat met enkele invallers tegen het volledige Haarlem moest uitkomen, het beste partij gege ven. Doelman Hoogerwerf, die weer eens onder de lat stond, begon goed en na snelle uitvallen schoot Van Roon over de lat en Heiloo tegen den paal. Na 10 minuten gaf Groeneveld met een goed doelpunt Haarlem de leiding en na een voorzet van Koning kopte Roosen no. 2 in het doel. Toen v. d. Hulst het hierna wel wat erg kalm deed zorgde Heiloo voor een goed tegenpunt 21. Maenhout. die in het veld goed werk deed, schoot tweemaal naast het Haarlem-doel waarna Roosen, Groeneveld en Bot den ruststand op 51 brach ten, waarbij Hoogerwerf enkele zwakke mo menten had. In de tweede helft was een schot van Noest tegen de lat vrijwel het eenige resul taat van het werk van de voorhoede van Bever wijk. Haarlem, dat Verhappen voor Van Tigge- len moest vervangen, was vrijwel voortdurend in den aanval maar het duurde vrij lang alvo rens de vol animo werkende Beverwijk verdedi ging zich liet passeeren. Groeneveld. Roosen en Groeneveld brachten ten slotte den eindstand op 81. Vooral het laatste doelpunt was zeer fraai. EDO trok naar QSC en maakte alle doelpunten, waarvan twee in eigen doel en drie bij de tegen partij. Door het ontbreken van Wille en Oden- thal was de ploeg verzwakt en vertoonde dan ook een matig spel, echter beter dan de thuis club. Met rust hadden Hirs en Dreijer voor een voorsprong van 21 gezorgd en daarna bracht Hirs den stand op 13. Door verkeerd begrijpen de achterhoede werd het 32. EHS heeft het de Racing niet gemakkelijk ge maakt. In het bijzonder was de verdediging van EHS in vorm en de linksachter, doelman en spil zorgden er voor, dat RCH weinig gelegenheid kreeg om te schieten. Rust 00. Na de hervatting doelpunten iBesbrouck, Van der Horst en Hoo- ^gendijk. We vermelden nog de goede prestatie van Ter rasvogels tegen Purmerend; de uitslag was 32 voor de Santpoortenaren WESTELIJKE KAMPIOENEN WINNEN Voor de kampioenscompetitie trok De Voje- wijekers naar Heerenveen en won met 5-1, zij het wat geflatteerd. Het verband in de ploeg Om de t'ocdingptvaarde alleen al moet ge de kinderen Melba geven. Ze drinken het graag, want Melba is lekker I De Versterkende Kinderdrank Voof kind, tol 13 ]»»r een pak.- was beter en ook waren de spelers technisch in de meerderheid. Heerenveen nam door toe doen van Jonkman de leiding. De Ruiter maakte gelijk, met welken stand de rust kwam In de tweede helft brachten De Jongh (3) en Smit den stand op 5-1. In Almelo speelde He racles tegen V.U.C. beter dan in vorige wed strijden, doch de ploeg speelt te zwak, om succes te boeken. De uitslag werd 2-1 ten gun ste van V.U.C. De Hagenaars hebben nu 9 p. uit 5 wedstrijden; Volewijckers 6 p. uit 4 wed strijden; Longa 3 uit 3; Heerenveen 2 uit 4 en Heracles 2 uit 6 wedstrijden. Voetbalallerlei. Den proefwedstrijd Voorloopig afdeelings- elftalRCH 2 heeft eerstgenoemd elftal met 6t gewonnen, nadat de rust met 11 was ingegaan. Voor den HVB beker zijn gespeeld; DIO DCO 4—1: TYBBVliegende Vogels 52 en Rip- perdaZandvoortmeeuwen 22 (Zandvoortmeeu- wen in de volgende ronde). HFC speelde vriendschappelijk tegen Quick (Den Haag) en verloor met 61. Voor rust ging de strijd gelijk op en de stand was 01; daarna waren de Hagenaars beter op schot. Het tegen punt was van Hein Winter, die niet onverdienste lijk in het eerste elftal debuteerde. De eindstrijd om den Kennemerlandbeker is Zaterdagmiddag op het terrein van HFC ge speeld tusschen VVY en SIZO. De IJmuidena- ren wonnen met 71 en kwamen definitief in het bezit van den wisselprijs doordat de ploeg twee jaar achtereen gewonnen heeft. Voor de eerste klasse NVB zijn gespeeld: Zuiden: MVVSpekholzerheide 62; Roermond —BW 0—3; Noorden: HSC—Achilles 3—3. Voor de promotie eerste klas zijn gespeeld in het Zui den: VVVGoes 20; LimburgiaTSC 41; in het Oosten won Be Quick met 41 van Borne. De beslissingswedstrijd HFC vet.Halfweg 2 (kampioenschap) is door Halfweg 2 met 1—0 ge wonnen. Voor de promotie derde klas. district 1 zijn gespeeld Rapiditas—TOG 0—2; Helder—ZVV 0—3. In district 2 heeft VOC een goede kans naar de tweede klas te promoveeren; Zondag werd met 20 van Laakkwartier gewonnen en VFC won met 2—1 van Wassenaar. Er zijn vijf candidaten voor twee plaatsen. In het adspiranten tournooi van DIO zijn ge speeld: Vliegende VogelsDIO 62; Terrasvogels tb—EHS b 4—0; DSSH a—Terras vogels a 1—2; TY BB bDSSH b 10. De winnende ploegen spelen Zondag a.s. de tweede ronde. Wandelsport BOLLENTOCHT „JAN PASTOORS". De wandelsportvereeniging „Jan Pastoors" heeft voor den twaalfden keer de bekende bollentocht georganiseerd. Meer dan 800 wandelaars zijn op het pad gegaan en hebben hun hart opgehaald aan de kleurenpracht van onvolprezen bollen velden. De Vereenigingen P.T.T. uit Tilburg, P. T.T. uit Haarlem een wandelafd. van de Ned. Spoorwegen uit Utrecht, D.W.S., Amsterdam; H.G.V., Amsterdam; De Zwaluwen, Hillegom; De Jutter, den Helder; Stormvogels en Kennemer Jagers uit IJmuiden; W.I.K., Utrecht; Z.U.T., Amersfoort; Dudok de Wit, Baarn; De Kievit, Bussum; Udi S.O.S., Hoorn; St. Bonifacius, Haar lem; L.A.T., A'dam en Laatste Loodjes uit Zaandam; Telefoon uit Rotterdam waren zonder uitzondering, vol lof over het parcours en de vlotte organisatie. Individueele wandelaars wa ren gekomen uit Maastricht, Bergen op Zoom, Arnhem en vele andere plaatsen. Een passende versiering was in het gebouw „Rosehaghe" aan gebracht, zoodat er bij den start reeds een pret tige stemming heerschte, welke den geheelen dag merkbaar was. mede dank zij het feit, dat een der leden van ,,Jan Pastoors" voor een gramofoon versterker had gezorgd. Ook gaven de heeren Sender, secretaris van den N.W.B., Visser, voor zitter van. den N.H.W.B. blijk van hun belang stelling. Zwemmen BLIJDE GEBEURTENIS VOOR RIE VAN VEEN De oud zwemkampioene Rie ThuisVan Veen, die sedert haar huwelijk te Haarlem woont, is Zondag moeder geworden van een flinken zoon. RADIO.PROGRAMMA DINSDAG 25 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 'n Vroolijk plaatje bij het begin van de dagtaak. (Van 8.45 8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Licht symphonisch ochtendconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Muziek uit de 17e en 18e eeuw. 10.45 Fred Wolfers, orgel. 11.15 Stemmen in den wind. 11130 Musette-orkest. 12.00 Almanak. 12.15 Joh. Wolters, piano. 12.45 B NO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt..., 13.05 Ork. Gerard van Krevelen en soliste. 14.00 Groote Duitsche militairen uit het verleden (I). 14.15 Salonork. en Ork Frans Wouters. 15.30 Voor de zieken. 16.00 De Groninger Orkestver. en Harry Cremers, cello. 16.45 BNO Nieuw. 17.00 De lichte toets. 18.00 BNO Binnenlandsch gesproken overz. 18.05 Orkestrale operette- en operafragmenten. 18.45 Jeugdstormuitz. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 19.15 Bonte ver scheidenheid. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. .22.15 Georges Boulanger speelt eigen composities. 22.30 Concertwalsen. 23.10 Beroemde koren zin gen volksliederen. 23.3024.00 Theo Uden Masman, HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Sonates voor viool en piano. 17.30 Soldaten- funk „Nord-West". 18.30 Ork. Will Glahé. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 SibeliusGrieg-concert. 20.15 Duitsche taal cursus. 20.40 Mededeelingen van het NAF. 20.45 Operaconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie Progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van 9.00 tot 6.15 uur 25 April: zon op 6.22, onder 20.55 uur maan op 8.17, onder 0.08 uur 26 April: zon op 6.20, onder 20.57 uur maan onder 0.08, op 8.54 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2