Maatregelen inzake luchtbescherming. Geïnterneerde burgers in Ned.-lndië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Nederlandsch- Indië geïnterneerde burgers van Nederland sche nationaliteit. Van de navolgende geïnterneerden konden tot op heden de adressen der naaste familie betrekkingen of van andere belanghebben den hier te lande niet worden opgespoord. Achter de nemen vindt men een korte aan duiding omtrent leeftijd en beroep. Denijs Carlo, 44, gepensioneerd; Denijs E. A. R. D. I., 41, gepensioneerd; Depon Paul, 50, planter; Hijnders Arnold, 55, gepensio neerd; Lehman Oesterman, 53, klerk; Leyte J. C., 43, ingenieur of machinist; Linden, H. H. F. van der, 18, student; Mendel Emanuel, 61, hotelhouder; Naafs J. T., 24, klerk; Nas- senstein P. J., 54, directeur; Naumann K. W., 47, klerk; Nederkoorn J. A., 59, werkman; ■Nederveen J. A., 47, klerk; Nettekoven C. A ÏN., 18, student; Neujean F. H. J., 45 planter; Nieuwenburg W. P. van, 54, beheerder werk- loozentehuis; Nieuwenhuize Cornelis, 53, on dernemer; Nieuwenhuizen G. J., 52, hoofd opzichter; Nieuwenhuys T. A., 35, hoofd opzichter; Nieuwenhuyzen Kruseman Wil lem, 56, directeur; Nix E. C., 22, drukker; Noldus P. J. H., 51, leeraar; Noordam Arend 27, hoofd-opzichter; Noorduyn J. T. T., 46, directeur; Nooteboom C. M., 49, accountant; Nuyer.s J. C. H., 28, werkman; Nijpjes J. J., 30, klerk; Nijsen H. A. M., 56, accountant; „Odenwald, Meinhard, 54, klerk; Ohler J. G. 18, student; Oorschot Hendrik, 19, student; Oorsouw Mathijs van, 53, waker; Oosterom Nicolaas van, 49, directeur; Oosterop Popko 55, directeur; Oosting Jan, 34, klerk; Oos- trom Soede H. E. van, 21, zonder beroep; Oostrom Soede T. E. L. van, 19, student; Ooycvaar N. A., 54, klerk; Oppenkamp Sy dorius, 56, amanuensis; Oudshoorn Gijsber- tus, 26, hotelhouder; Oudshoorn G. J., 28, student; Oudshoorn G. J. senior, 51, pak huisopzichter; Oudshoorn Pieter, 55, kool man; Overdijk Marinus van, 52, portier Overdijkink G. W., 38, klerk; Overeem Hen drik van, 57, directeur; Palfenier Hendrik, 58, klerk; Palte Willem, 45, Klerk; Pas Si mon van der, 59, matroos; Pasman Jacob, 51, opzichter; Patist A. C., 30, expert; Paulus Martinus, 61, gepensioneerd; Pauw Geraldus de, 53, klerk; Peeters E. F. M. J., 45, accoun tant; Perk L J., 47, gepensioneerd; Pesch G. A. H., gepensioneerd; Peters Gerrardus, 47, waker; Peters Willem, 60, waker; Pichei C. F., 32, werkman; Piepers D. J. A., 56, commissaris van politie; Piepers J. A., 53, kapitein; Pieters Dirk, 52, gepensioneerd; Pieters J. A., 60, chef postkantoor; Piiler L. F., 20, student; Pimente! Emanuel, 33, adver teerder; Plassaer A. E., 59, gepensioneerd; Ploeg A. K. van der, 57, gepensioneerd; Ploeg Gerrit van der, 50, koopman; Plomp Jasper, 30, koopman; Poel M. A., 38, klerk; Pohlert W W., 18, student; Polman J. H. 19, student; Pompe van Meerdervoort A. J., 61, planter; Poortman H. A. J., 45, klerk; Poortman M. A., 58, klerk; Popping j. J., 50, leeraar; Pos- ma Geert, 61, directeur; Pott E. G., 58, klerk: Poublon G. E., 40, hoofdopzichter; Priem W. C., 44, drukker; Prosee A. B D., 19, student; Pijl C. H., 19, student; Pijl J. V., 18, student; Pijls H. G. M., 29, 4de machinist; Pijman F. R., 43, klerk: Quack R. B., 34, klerk; Quant W. F., 19, student; Quentin H. L. W., 51, chef; Quentin P. J., 21, student; Raalten Marinus van, 38, koopman; Raamsdonk Jan, 42, le machinist; Raay M. H. E. van, 53, klerk: Haaymakers A. J., 41, leeraar; Rade H. N., 55, hoofdopzichter; Radsma Lucas, 19, student; Raedt van Oldenbarneveld J. L. A., 19, student; Rambelje Karei de la, 37, klerk. Belangstellenden gelieven zich ter ver krijging van nadere inlichtingen te wenden tot de 5de afdeeling van het informatie-bu reau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyperstraat 9, te 's-Gravenhage, onder op gave van zoo volledig mogelijke gegevens om trent naam, voornamen, geboortedatum, be roep, werkgever en laatstbekende adres der geïnterneerden. BLOEMENGROSSIER TOT 75.000 BOETE VEROORDEELD. De Arnhemsche inspecteur voor de Prijs- beheersching heeft een omvangrijken clan- destienen handel in bloemen berecht. In deze zaak werd de hoofdschuldige, de grossiers firma M. Goetz en Zoon te Arnhem tot een boete van 75.000 veroordeeld. De opspo ringsambtenaren stelden vast, dat Goetz zijn afnemers dpor middel van vervalschte fac turen veel te hooge prijzen berekende en het overgroote deel van zijn omzet de clande stiene inkoopen in de vorige lente werden op minstens 142.000 becijferd in strijd met de sedert langen tijd geldende administratie plicht buiten zijn boekhouding hield. Gezien den grooten omvang van deze overtredingen bestond hier aanleiding tot het opleggen van je reeds genoemde hooge boete. Tevens komen 3750 proceskosten voor Goetz's rekening en werd het bedrijf voor twee jaar gesloten en den firmanten voor denzelfden tijd het uitoefenen van hun beroep verboden. „SIGNAAL". Het hoofdartikel van de nieuwe uitgave van Jiet tijdschrift „Signaal" (No. 5) is gewijd aan het Duilsche cultuurleven inde gebombardeer. de gebieden. Tn een geïllustreerde reportage .Van 7 pagina's wordt aanschouwelijk voorge steld, dat de Duitsche wetenschap en cultuur Sterker zijn dan. de terreuraanvallen. Het artikel van Giselher Wirsing „Parool Albacete" werpt een licht op het spel achter de coulissen in Algiers.Onder het motto „Waar gaat de mode naar toe?" worden op 3 pag. nieuwe modellen afgebeeld en besproken. Ook "de aantrekkelijke opnamen van de bekende danseres Ilse Meudtner in haar woning zullen velen interesseeren. Verduisteren van 9.G0 tot 6.15 uur Hoofdredacteur: F. C. nerks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer H'stede. Buiten land: J. c. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J E van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Voorschriften voor de bevolking. Ter uitvoering van de luchtbescherming zijn voor het geheele land o.m. de volgende voorschriften vastgesteld, die uitvoeriger in alle gemeenten door aanplakken bekend zullen worden gemaakt. Personen, die zich in de open lucht be vinden, moeten zich onmiddellijk in de eventueele aanwezige schuilplaatsen bege ven of op andere wijze in gangen van hui zen e.d. dekking zoeken. In woningen of andere gebouwen moet onmiddellijk de veiligste plek in dat ge bouw worden opgezocht. Het verblijf in de openlucht is bij lucht alarm of luchtaanvallen en bij het schieten van het luchtdoelgeschut verboden, be halve voor bepaalde, in de volledige voor schriften genoemde groepen. Voertuigen, van welken aard ook, moeten halt houden en zoo opgesteld worden dat verkeer daardoor niet belemmerd wordt. De inzittenden der voertuigen moeten zich in schuilplaatsen begeven of op andere wijze dekking zoeken. Bewoners van woonhuizen en andere ge bouwen zijn verplicht bij luchtalarm of luchtaanvallen menschen, die op straat zijn, in hun huizen of woningen op te nemen, wanneer geen openbare schuilplaatsen of daartoe geschikte andere schuilgelegenhe- den in de onmiddellijke nabijheid liggen. Het is verboden op de daken te klimmen, uit ramen of deuren naar buiten te zien of zich aan ramen of deuren op te houden. Huizen en woningen, welke tijdelijk ver laten worden, moeten teneinde de gevolgen van luchtaanvallen te kunnen bestrijden, steeds toegankelijk blijven. Waar dit, zonder de verduisteringsmaat regelen te schaden, kan geschieden, moeten bij luchtalarm of luchtaanvallen de ramen geopend worden, teneinde in het geval van een luchtaanval glasschade door luchtdruk enz. te vermijden. Gordijnen en overgordijnen moeten op zij geschoven worden teneinde het voortplan ten van brand via naar buiten wapperende gordijnen te voorkomen. Gaskranen moeten niet bij luchtalarm, maar zoodra het luchtdoelgeschut begint te vuren of zoodra bommen vallen gesloten worden. De hoofdkraan van de waterleiding moet onder alle omstandigheden open blijven Zonneschermen, welke eventueel uit hangen, moeten bij luchtalarm worden op gehaald. Wanneer tengevolge van luchtaanvallen een begin van brand ontstaat, is ieder ver plicht dezen brand in de bij hem in gebruik zijnde vertrekken onmiddellijk te bestrijden Iedereen is verplicht op vordering van de politie of van de organen van de luchtbe scherming hulp te verleenen ter bestrijding van de door luchtaanvallen ontstane schade Deze verplichting tot hulpverleening blijft ook dan, wanneer men daartoe niet in het bijzonder wordt opgevorderd, onver minderd bestaan. De zolders of bovenste verdiening van openbare en particuliere gebouwen moeten worden opgeruimd. Alle hoeken der bedoel de ruimten moeten gemakkelijk bereikbaar zijn. In alle openbare en particuliere gebouwen moeten thans reeds o.m. de volgende lucht beschermingsmaatregelen getroffen worden: In alle vertrekken van het dak tot in den kelder, moet in voldoende hoeveelheid zand en bluschwater gereed gezet worden, De normen hiervoor worden in de bekendma king genoemd. In elke woning en elk gebouw moet lucht beschermingsmateriaal aanwezig zijn, dat eveneens wordt opgesomd. Kelders, die als schuilplaats zijn te ge bruiken moeten zoo goed mogelijk als zoo danig worden ingericht, waarvan aan den plaatselijk luchtbeschermingsleider kennis moet worden gegeven. Zolders, welke niet als woonruimte ge bruikt worden, moeten, teneinde de uit werking van brandbommen tegen te gaan bedekt worden met een 5 centimeter hooge laag zand of gedroogde aarde, wanneer de zolder het gewicht dragen kan. Ten einde in de benoodigde hoeveel heden zand te voorzien stelt de gemeente zand in voldoende hoeveelheid ter beschik king. Dit zand mag uitsluitend voor de bo- venaangegeven doeleinden worden benut. De politie zal de getroffen maatregelen in gebouwen en woningen controleeren en in het algemeen belang met alle gestrengheid tegen nalatigheden optreden. STADSEVANGELISATIE De jaarlijksche conferentie-dagen van de Stadsevangelisatie zijn vastgesteld op 2, 3 en 4 Mei. Als sprekers zijn uitgenoodigd de heeren A. F. Besselaar, A, Vries, W. Akse, J. Pereboom en F. van der Horst. NIEUWE UITGAVEN. Wilhelm Busch: „De vrome Helena" (Uit geverij „Westland", Amsterdam). In de reeks vertalingen van Wilhelm Busch is thans ook een der bekendste geschriften van den vermaarden dichter-filosoof versche nen, n.l. „De vrome Helena". De streken van de schijnheilige Leentje laten zich in deze versie vlot lezen, maar of de vertaler overal de expressie en de satyre van het origineel heeft weten te benaderen is een tweede. Busch' beroemd aphorisme aan het slot: „Das Gute, dieser Safiz steht fest, ist stets das Böse was man lasst", wordt hier vertaald met: „Want 'het goede, inderdaad, is het niel-doen van het kwaad", hetgeen aanvaardbaar is. Maar wat te denken van de daarop volgende strofen: „Ik zondig nooit! O, ho-maar, ho! Neen, Godzijdank! Ik ben niet zoo!" („Éi ja! da bin ich wirk- lich froh! Denn, gottseidank, ieh bin nicht so!"). Men krijgt den indruk, dat de ver taler (of vertaalster) zich er hier met een Jantje-van-Leiden afgemaakt heeft, Busch' geestige teekeningen (180 stuks! zijn bij den tekst opgenomen. H. Voskuil. De distributie van textielgoederen. In ons blad van Donderdag 20 April is een beknopt overzicht gegeven van de thans geldig zijnde punten van de in ornjoop zijn de kleedingkaarten. Er zullen thans nog eenige mededeelingen volgen en het ver dient aanbeveling deze uit te knippen en te bewaren, waardoor men een volledig over zicht krijgt van de wijze, waarop de huidige textieldistributie geregeld is. Sinds 15 November 1943 is in verband met de textielpositie de aankoopmogelijk heid op de punten van de kleedingkaarten voor mannen, jongens, vrouwen en meisjes van 15 jaar en ouder beperkt. Deze kaarten kunnen zonder speciale vergunning niet meer worden gebruikt voor den aankoop van; wat betreft mannen en jongens: cos- tuums en onderdeelen daarvan, hemden, overhemden, onderbroeken, sokken en kou sen, nachthemden, regenjassen en wind- jacken, alle soorten jassen (met uitzonde ring van bontjassen), pullovers en gebreide vesten, alle soorten werk- en bedrijfsklee- ding, jekkers, pyjama's en winterhand schoenen; wat betreft vrouwen en meisjes: alle soorten japonnen, rokken, blouses, on derjurken, pullovers, gebreide vesten, hem den, alle soorten directoires, shawls, kousen, schorten, nachthemden, regenmantels en windjacken, alle soorten mantels en mantel- costuums (met uitzondering van bontman tels), omslagdoeken, alle soorten werk- en bedrijfskleeding, peignoirs, pyjama's, bed- jasjes e. d. Al deze artikelen, alsmede alle stukgoe deren, welke bestemd zijn voor de vervaar diging van boven- en onderkleeding, onver schillig of deze bestemd is voor personen boven of onder 15 jaar, zijn uitsluitend ver krijgbaar op speciale vergunning, al dan niet met gebruikmaking van de aanwezige geldige punten op de kleedingkaart. De in bovengenoemde opgave niet ver melde artikelen, zooals bijv.: hoeden, zak doeken, jabots, iint, band, garens, bretelles, bustehouders enz. kunnen wel zonder spe ciale vergunning op de punten der bedoel de kaarten worden gekocht. Bovendien kun nen de geldige punten van aile kleeding kaarten worden besteed voor het doen ver richten van reparatiewerkzaamheden, voor welk doel ook stoffen kunnen worden ge kocht tot een maximum van 0,8 vierk.meter. Expositie „De Onafhankelijken". Stedelijk Museum, Amsterdam. Tot de aantrekkelijkste inzendingen op de voorjaarstentoonstelling van „De Onaf hankelijken" behoort ongetwijfeld het werk van Kreel Daamen, die o.a. een prachtige „Boerenkermis" exposeert, een voorstelling die herinneringen wekt aan het onvergan kelijke penseel van den „Boeren-Brueghel". Van dit tafereel gaat een fascineerende kracht uit en Daamen heeft de forsche boe- rengesialten, die bij een ouderwetsch „pie rement" een dans uitvoeren, blijkbaar scherp bestudeerd. Een schilderij, dat de moeite van een nauwkeurig bezien volko men waard is en waarin ook de humor haar aandeel heeft genomen. Van J. Ouwersloot, wiens neo-realisti- sche kunst den laatsten tijd op den voor grond is getreden, zien we ditmaal een ijs tafereel, dat zich in het bezit bevindt van het Haagsche Gemeente-Museum. Ouwer sloot legt hier een orgineele visie en een goede techniek aan den dag, maar jammer is, dat hij in zijn figuren niet altijd even gelukkig was. Karakteristiek als steeds is het werk van R. Kimpe. Met genoegen beschouwt men zijn Zeeuwsche boeren en boerinnen in hun fleurige kleederdracht. De lichtelijk starre gelaatsexpressie der onderscheidene figu ren blijft een eigenaardig kenmerk in het werk van dezen kunstenaar. Een landschapsschilder van talent is Mijndert van den Berg. In zijn fijne tafe- reelen uit het Hollandsche waterland her leeft een gezond en frisch impressionisme. Typisch is wel, dat men op dezelfde ex positie een herontwaken van het romanti sche landschap waarneemt en wel in Frans Huysmans' „Jachtseizoen". Een derden vorm vindt men in de landschappen van El- bert Hooyberg. Deze laatste vertegenwoor digt in zijn gedetailleerden qua kleur nogal harden schildertrant de groep dei- nieuw-realisten. Van de bloemenschilders noemen wij in het bijzonder Filarski („Maïskolven")' en Machiel Brandenburg („Primula"). In deze categorie is ook onze eigen stad hoe kan het ook anders goed vertegenwoordigd en wel met werken van R Gerbrands en Alb. Arens. Het teere tooneel met het doode rood borstje dc-,or Gerrit de Jong, P. Spijkers' le vendige teekeningen van oud-Amsterdam en de stillevens van Toon van den Muysen- berg, Adr. Timmers en Alb. Loots mogen in dit beknopte overzicht tenslotte niet achter wege blijven. HERM. VOSKUIL. TWEEDE AVOND BEETHOVEN-CYCLUS. Vrijdag a.s. geeft de Haarlemsche Orkest Vereeniging het 2de concert van de Beethoven Cyclus, dat verzorgd zal worden door het Res.- Orkest onder leiding van Toon Verhey. Het orkest opent het concert met de Zesde Symphor.ie in F gr. terts „Pastorale". Na de pauze zpl de solist Willem Andriessen, piano, met orkestbegeleiding het 5de pianoconcert in Es gr. terts uitvoeren. JUBILEUM ZUSTER M. HONIG. Zuster M. Honig hoopt 1 Mei haar zilveren jubileum in dienst van het St. Elisabeths Gasthuis te vieren. De laatste twintig jaar is zij in het bijzonder werkzaam in de poli klinieken en daardoor komt zij iederen dag in aanraking met vele Haarlemmers, wie zij verbinden moet. Mogelijk kennen de meesten haar niet bij naam en herinneren zij zich alleen, dat een zuster hen op liefderijke wijze geholpen hebben. Daarom vestigen we gaar ne aandacht aan het jubileum van zuster Honig, aan wie talloozen, misschien wel enkele duizenden, die in dèn loop der jaren bij haar geweest zijn, zoo veel verplicht zijn. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan het restant van de letter H vanaf Hon, I en J. tot en met Jong. FAILLISSEMENTEN. Door het verbindend worden der uitdeelings- lijst is geëindigd het faillissement van: H. Ouëndag. voorheen leidei bij de luchtbe scherming, Voorduinstraat 49, Haarlem. Curator Mr. H. E. Prinsen .Geerligs te Haarlem. SPORT-ALLERLEI. In den veldloop „De Silverrush" op Duindigt won J. Stender (Haarlem) bij de veteranen in 12 min. 26 sec. In den handicap loop werd P. van 't Hof (A.V. '23) eerste en C. Ramsdorp (Holland, Haarlem) vierde. Verschuren heeft het Bossche Veemarkt criterium gewonnen en de Haarlemmer Teun Ooms bezette de zesde ^plaats. De Zondag in Den Haag gespeelde wed strijd om den Rococentbeter tusschen de Haagsche damesploegen van Zian en HZ en PC, won laatstgenoemd zevental na het ne men van doelschoten, nadat de strijd 11 was geëindigd. De strijd om het korfbalkampioenschap van Nederland RigtersbleekWesterkwartier is door de Amsterdammers met 92 gewon nen. Cor de Best heeft in Hypolitushoef een klassements-wedstrijd over 4 K.M. gewonnen voor Van Amsterdam, Remkes en Pronk. De Haarlemmer werd met Klink derde in den koppelwedstrijd over 60 K.M. Voor het persoonlijk hoofdklasse kam pioenschap van Noord-Holland werden de volgende partijen gespeeld. Aebe de Jong (Haarlem) wint van H. Laros (IJmuiden). Herkamp om de 3e plaats: Chr. Gerritsen (Bennebroek) remise met J. A. van Dixhoorn (IJmuiden.) De clubkampioenschappen 19431944 Haarlemsche Damclub leverden de volgende resultaten op: Hoofdklasse: J. W. van Dar telen wint van G. Bakker; J. H. Meure wint van L. Kiscih; F. Raman wint van J. B. Slui ter Jr.; L Kisch wint van Ph. G. Amelung Jr.; J. van Looij wint van D. Philippo. Eer ste klasse: Th. van Wort wint van G. J. Steenkist; A. J. Oremus wint van IJ. Boter bloem; J. Piek wint van „Schijf; J. Boer- koel remise met C. Vrolijk. Zomerwedstrijd 1944: P. L. Schrijnemaekers remise met Th. van Wort; A. Smit wint van J. M Rutgers. D.D.V. uit Amsterdam heeft zich eveneens genoodzaakt gezien uit de tenniscompetitie terug te trekken en wel wegens het gebrek aan ballen. Dit heeft dus tot gevolg, dat alleen de Blauwvoet in de hoofdklasse is overgebleven, zoodat dit jaar deze klasse van -den Nederland- schen Lawntennisbond komt te vervallen. Voor de kampioenscompetitie van den N.V.B. worden Zondag a.s. gespeeld de wedstrijden LongaHeerenveen, met als scheidsrechter de heer W. B. Ausum Jr. en de Volewijckers—V. U.C., welke wordt geleid door den heer H. Zielstra Jr. Daar het protest van Neptunus, betreffende het niet toekennen van een strafschop in den wedstrijd tegen H.V.V. op Zondag 16 April is verworpen, moet een beslissingswedstrijd worden gespeeld, welke is vastgesteld op Zondag 30 April op het terrein van Sparta te Rotterdam. Oosterkwartier 2 verspeelde haai" laatste kans op d?n kampioenstitel door met 114 van D.T.V. 2 te Amsterdam te verliezen. Een over wining welke volkomen verdiend was; het dames zestal der Amsterdammers speelde een sublieme partij. Lu toSport Vereent werd door de Sant poortenaren met 51 verloren. Voetbal TWEEDE RONDE DER BEKERWEDSTRIJDEN. Voor de tweede ronde om den Nederlandschen Voetbalbeker worden Zondag o.a. gespeeld: HaarlemEDO, TerrasvogelsI.E.V., R.C.H.— Hollandia, W.F.C.H.V.C., Meteoor—Quick (A.), U.V.V.Velox. De wedstrijd Blauw WitAjax is vastgesteld op 7 Mei. Voor de eerste ronde wordt nog gespeeld: HillinenG.S.V., Biljarten KAMPIOENSCHAP ie KLAS. Zondagavond j.l. is de eindstrijd om het kampioenschap van Haarlem le klasse A cadre 35/2 gehouden onder leiding der B.V, „D.E.S." Na veel spanning is het den kampioen van het vorige jaar gelukt, den titel te behouden. De favorieten J. Sleffers en R. Lunenburg hadden nog geen verliespunten, zoodat de slotpartij tusschen hen, de beslissing moest brengen. Door J. Steffers in hoog tempo gestart, wilde 't aanvankelijk R. Lunenburg niet gelukken, totdat- een door hem mooi gespeelde serie van 87, deze partij weer in evenwicht bracht. Met gering verschil, behaalde tenslotte Steffers de overwinning. De eindstand luidt: gew. w.p. carr. brt. gem. h.s J. Steffers (kamp.) 5 10 1500 115 13,04 93 R. v. Lunenburg 4 8 1474 125 11,79 87 F. v. d. eBrg 3 6 1390 127 10,98 75 J. Kobus 2 4 1084 141 7,68 44 A. Baart 1 2 1190 143 8,32 79 H. v. d. Broek 0 0 1131 153 7,39 34 De Consul van den N.B.B. heeft aan den kam pioen de Bondsmedaille uitgereikt, waarna de voorzitter van „D.E.S." de prestaties memoreerde onder aanbieding van prijzen. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 27 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Boerenkapel Adolf Bosl. 7.00 BNO Nieuws 7,10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 ProgT. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgenconcert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch concert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Melodisten en gram.muz. 11.00 Gestal ten uit de DuitsChe letterkunde van vandaag. 11.15 Zang en piano en 2 piano's. 12.00 Almanak. 12.15 Orgel en zang. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 Werkpauzeconcert. 14.00 Oud-vaderlandsche folkloristen VI. 14.15 Salon- orkest. 15.00 Zang en piano. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Ork. Gerard van Krevelen en soliste. 16.45 BNO Nieuws, 17.00 Theo Uden Masman. 17.30 Nieuws in een notedop. 17.40 Kwartet Corduwener. 18.00 BNO Persoverzicht. 18.05 Koren en aria's uit Italiaan,sche opera's. 1-8.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 21,15 af alleen voor de Radio- Centrales. 19.15 Concertgebouwork. en Branka Musulin, piano (i. d. pauze: Voor de luisteraars, die graag lezen). 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Cellosoli met orgelbegeleiding. 22.30 Papu- lair orkestconcert m.m.v. Miliza Kor jus. 23.30— 24.00 Orgelconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Klassiek kamermuziekconcert. 18.00 Licht dinerconcert. 19.00 BNO Nieuws en act, besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Hongaarsch-Italiaansche klanken. 20.15 -Vijftig jaren her II. 20.30 Orkest Adalbert Lutter. 21.00 Het duister minnend. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2