adviezen' ^25. voedingsraad Herbert Gille. SMt: Een voorschot suiker van één kilo. Binnenkort op twee bonnen verkrijgbaar. In verband met de bijzondere omstandig heden, die tengevolge van inundatie- en evacuatie-maatregelen in bepaalde deelen des lands heerschen, acht het Rijksbureau voor de Voedselvoorziening in oorlogstijd het ge- wenseht reeds thans over te gaan tot distri butie van voorraden consumptiesuiker, die aanvankelijk voor verdeeling in den loop van het jaar bestemd waren. Deze verdeeling zal het karakter dragen van het verstrekken van een voorschot en mag niet gezien worden als een extra ver strekking boven het normale rantsoen. Er zullen binnenkort achtereenvolgens twee voorschot-bonnen worden aangewezen, elk rechtgevende op den aankoop van een pond suiker, zoodat iedere verbruiker de beschik king krijgt over een kilo suiker, doch het in de bedoeling, dat eenmaal in de maand Sep tember en eenmaal in de maand October van dit jaar de normale veertiendaagsche bon aanwijzing achterwege zal blijven. De maatregel beteekent dus niet een ver ruiming van het suikerverbruik. Men zal het suikerverbruik met het voorschot zóó moeten regelen, dat er voldoende beschikbaar blijft voor de twee veertiendaagsche perioden in het nainar, waarin geen suiker zal worden verstrekt. De distributie van textieigoederen, Luiers. Op de. kleedingkaarten voor babies (V. 615) kunnen bij den handel op de met de cijfers I, II, III en IV bedrukte extra bon nen luiers worden gekocht en wel 3 luiers of stof daarvoor op elk dezer bonnen. Öp het oogenblik bestaat er gebrek aan luiers De verwachting bestaat, dat binnenkort de aflevering vlotter zal verloopen. Daarnaast bestaat de regeling der baby-pakketten, welke worden beschikbaar gesteld ten behoeve van eerstgeborenen, of van babies, die 5 of meer jaren na de laatste bevalling worden geboren. Deze baby-pakketten bevatten o.a. 12 luiers. Het baby-pakket moet worden beschouwd als een aanvulling ten behoeve van die gezin nen, waarvan aangenomen kon worden, dat practisch geen voorraad meer aanwezig zou zijn. In tegenstelling met de gezinnen, waar de laatste 5 jaar eenmaal dan wel verschillende keeren een geboorte plaats vond en waar van (een) vorige geboorte()n nog luiers over wa ren gehouden, waren doorgaans die gezinnen, waar gedurende de laatste 5 jaar geen baby werd geboren, niet meer in het bezit van dit onontbeerlijk artikel. Huwelijk en geboorte. In verband met de huidige nijpende schaarschte kunnen bij huwelijk geen lakens en sloopen meer door de distributiediensten worden verstrekt. Wat betreft de mogelijk heid tot aankoop van wieg- en ledikant- benoodigdheden voor pasgeborenen, diene dat de vergunningen voor een babyuitzet moesten worden verminderd als gevolg van den nood der tijdsomstandigheden. SPORT EN WEDSTRIJDEN Honkbal INDEELING COMPETITIE EERSTE KLASSE De volgende Vereenigingen zijn in de eerste klasse van de competitie van den Ned. Honk- bal'bond ingedeeld: Ajax. Blauw Wit. E.D.O.. S C. ..Haarlem H.H.C.. Quick. Schoten en V.V G.A. Voor de negentallen, uitkomend in da eerst en overgangsklasse begint de competitie op 13 en 14 Mei -a.s. Handbal ATLASRAPIDITAS. De heeren van Rapidi- tas spelen Zondag hun eersten promotiewedstrijd tegen de hoofdstedelijke tweede klasse kam pioen Atlas. De Haarlemmers, die het vermoede lijk zonder hun midvoor, van Eek moeten stel len, gaan een zwaren wedstrijd tegemoet. De darnes kampioen uit .Noord-Holland, Oiympia, speelt in Utrecht tegen Achilles. Waartegen de dames Van Balen Blanken c.s. waarschijnlijk het. onderspit zullen delven. De dames van Con cordia spelen hun laatsten competitie-wedstrijd tegen Sagitta in Amsterdam en zullen het met eenige invalsters moeilijk tot een overwinning kunnen brengen. Ter voorbereiding van den dag Haarlem—Den Haag op 14 Mei a.s. vindt op het terrein aan de van Oosten de Bruynstraat een training en selectiewedstrijd plaats om te komen tot een juiste opstelling van het Haarlemsch heerenelftal. Zwemmen ZWEMVIJFKAMP. Den zwemsportliefhebbers n Haarlem en omgeving staat een interessant zwemfeest te wachten in den vorm van een vijf kamp welke wordt georganiseerd door de Zwem- club Haarlem" en waaraan deelnemen de ver- eenigingen D.W.R., De Watertrappers, H.P.C., H.V.G.B. en de Zwemclub ..Haarlem". Deze krachtmeting zal worden gehouden op Woens dagavond lö Mei in Stoop's Bad. GEREFORMEERDE KERK In het kerkgebouw der Gereformeerde Kerk aan de Ged. Oude Gracht komt Don derdag 4 Mei des avond Prof. Dr. Grosheide uit Amsterdam spreken om de leden der Kerk rn te lichten over de beslissing der Generale Synode in zake de Leerverschillen DIAKOON R. VAN DAM OVERLEDEN Te Nunspeet is in den ouderdom van 82 jaar overleden de heer R. van Dam, die de eerste en oudste diakoon in ons land was. Hij is werkzaam geweest op de inrichting ..Meer en Bosch", te Heemstede en werd 10 Mei 1891 in de Ned. Herv. Kerk te Heem stede als diakoon ingezegeld. Na eenigen tijd op „Meer en Bosch" te hebben doorge bracht, werkte Diakoon van Dam in het Diaconiehuis te Meppel. Daarna vestigde hij zich te Nunspeet. BEVERWIJK Historisch Genootschap Midden-Kennemerland. Onder voorzitterschap van ir. K. L. Moens hield het Historisch Genootschap Midden-Ken nemerland Vrijdagmiddag in de Kennemer Oudheidkamer zijn jaarvergadering. De heer Moens deelde allereerst diverse ge gevens betreffende de rekening en verant woording meed, waaruit o.a. bleek, dat er 225 aan contributie was ontvangen.Het saldo bedroeg 137.11. Een commissie bestaande uit de heeren Frerichs en Koxs had een gunstig rapport uitgebracht. Het Genootschap telt thans 90 leden, zoodat er een flinke groei (25) kan worden geconsta teerd. Een voorstel om de contributie vrijwil 'ig te verhoogen, werd vervolgens aangeno men. In het jaaroverzicht herdacht ir. Moens het verscheiden van den heer J. W. A. C. van Loenen. oud-voorzitter. De in Mei georgani seerde bijeenkomst werd eveneens gememo reerd. Met voldoening kan men terugzien op het bezoek van 120 leden van het Hist. Genoot schap Oud West-Friesland, dat 18 Augustus plaats had. Zoowel de rondleiding langs de oude plekjes en gebouwen van Beverwijk als de tentoonstelling in Gebouw Adrichem slaag den uitstekend. Verder bleven de werkzaam heden der Commissie voor Landschapschool alsmede de registratie der luidklokken niet onvermeld. Dit laatste geschiedde onder lei ding van mr. dr. J. Belonje, adviseur der Kenneber Oudheidkamer, terwijl tevens o.a. mevr. J. E. Boutens-Klinkhamer haar mede werking verleend. Het jaarverslag der Kennemer Oudheidka mer bracht de verdiensten van wijlen den heer Van Loenen in herinnering. Er werd voorts opgemerkt, dat men nog steeds met een be perkte expositieruimte dient te volstaan. De museumcollectie werd in de achterliggende periode met 73 stuks uitgebreid, waaronder 4 etsen van buitens, welke door jhr. ir. B. W. F. van Riemsdijk zijn vervaardigd. De aankoop van merkwaardige prenten van Kennemer- land's verleden, was van geringe beteekenis, daar de tijdens de veilingen geldende prijzen veelal abnormaal hoog waren. Door het Historisch Genootschap Midden- Kennemerland werd verder overwogen om in Juni of Juli een excursie naar Alkmaar te organiseeren. Dit voorstel vond dadelijk weer klank en zoo kan nog worden medegedeeld, dat de Vereeniging Oud-Alkmaar hiervoor haar medewerking heeft toegezegd. Vooraf zal de heer T. P. H. Wortel, archivaris, een inlei ding houden, waarna de leden en belangstel lenden door deskundigen langs de fraaie historische punten zullen worden rondgeleid. Inbraak. Opnieuw hebben de inbrekers van hun acti viteit blijk gegeven. Onder bescherming van de duisternis brachten zij namelijk een be zoek aan een perceel aan den Alkmaarsche- weg, waar zij zich met behulp van een val- sche sleutel toegang verschaften. De daders slaagden er in om met den buit, bestaande uit een bedrag van 260.en een hoeveelheid sigarettenpapier ongemerkt te verdwijnen. Er wordt door de politie een onderzoek ingesteld. DE BLAUWE WEEK. Daar de Blauwe Week-commissie ditmaal slechts beperkte plannen kan uitwerken, zal men wellicht van de gebruikelijke bijeen komst moeten afzien. Aan ruim duizend leer lingen der beide hoogste klassen van veer tien Beverwijksche onderwijsinrichtingen zullen evenwel prijsraadsels worden uitge reikt. NED. HERV. KERK. Candidaat H C. Kranendonk, thans hulp prediker bij de Ned. Herv. gemeente van Beverwijk, doet 4 Juni zijn intrede als pre dikant bij de Ned. Herv. gemeente van Oos terzee en Echten (Fr.). Bevestiger is ds. J. A. Peters van Beverwijk. PREDIKBEURTEN 7yO\~J>AG 30 APRIL I JMI'ÏD'RN'-OOST Xerï. Hervormde Kerk, 'Velseirduiinweg'. 10.30: Ds. Cr. F. Fallen bach. Gerei'. Kerk, Velserduinweg'. 10 eil 5: Ds. E. G. van Teylingen, ('In'. Geref. Kerk, ge.b. Kalverstraat. 10: Leendienst. Vergadering van Geloovigen. Wil'Iems- bee weg. '10: E eredienst. 4.30: Bediening des Woords. Geloofsgeineejiseliap ,,Het Leger des Heil Willemsbeekweg. 10.15: H. Dienst. Woens dag 7.30: Openbare samenkomst. Zaterdag' 7.30: Bidstond, Ned. LiiUi. Genootselrap. Geen dienst. VELSEN Ned. Herv. Kerk. 11.15: Ds. Johs. Brons- geest. Geref. Kerk, Koningsweg 0.30 en 4: Dienst SANTPOORT Ned, Hervormde Kerk, Enschedé!aar»10: Ds. R. Tl. Oldeman. Ned. Hervormde Kapel. 10: Ds. J. L. Ma ger, van Maasbacht. 5: Ds. H. .1. Plaggernars van Spaarndam. Geref. Kerk, Enschedélaan. 9.30 en 5: Ds. H. J. ten Brink. Geloofsgemeenschap „Het I/Cger des Hcils" 'greb. Uerst. Verband, Wustelaan. 6.45: Sa menkomst. Geref. Kerk in IT, V., Wustelaan. 10: G. M J. Winter, hulpprediker. Voorber. II. Av. BE VERWIJK Ned. Hervormde Kerk. 10: Ds. J. A. Peters Geref. Kerk. F. H. Moensplein. 10 en 5 Ds. M. Ee.itsma. FT. Avondmaal. Doopsgezinde Gemeente, Meerstraat. 10 Dienst. Evafig. Luth. Gemeente. 10.30: Ds. .T. Ph. Ha u mensen. Vrije Evang. Ma ra hatha", Kom'.ngstr. 41 9.30: Bidstond. 10: J. Kits, Zeist. 11.45: Zon dagsschool. Oud-Katholieke Kerk (geb. Vrijz. Herv.) Parklaan. 8.45: H. Dienst. WIJK AAN ZiEE EN Dl IN Ned. Herv. Kerk. Geen dienst. Ned. Herv. Ver.een.-gebouw, Popuüeren- laan. 10: Ds. M. E. Ouwehand. DISTRIBUTIEBONNEN UITKNIPPEN EN BEWAREN. De Ftihrer heeft aan SS-Gruppenführer und General-leutnant der Waffen-SS, Herbert Gille, commandant van de SS- pantserdivisie „Wiking" als 12den soldaat van de Duitsche weermacht, het eiken loof verleend met de zwaarden en bril- lanten, behoofende bij het ridderkruis van het IJzeren Kruis. SS-PK. Jullie divisie-commandant heeft de brillanten gekregen", zoo zei een onderoffi cier tegen zijn buurman, den langen Neder- landschen rottenführer van de SS-pantserdivi- eie „Wiking", die sedert de verbitterde wor steling om Kowel iri het hospitaal ligt. „Hoe is hij eigenlijk, die commandant van jullie? Hij moet toch wat gepresteerd hebben wan neer hij als eerste van jullie de brillonten krijgt." „Weet je, hij was den geheelen tijd bij de „Wiking", eerst bij de artillerie. Ik hoorde voor het eerst iets van hem, toen wij aan den Don lagen. Hij ondernam met een gevechts groep een aanval. Hij kreeg het ridderkruis. In April 1943 loste hij onzen ouden Gruppen- führer Steiner af en werd divisiecommandant. Aanvankelijk maakten wij een kalmen tijd door. In Juli begon het. Srediny, Petropol, An drejefka, Solaja Dolimo, daar beneden bij Isjoem. Wij zagen den ouden niet veel, maar hij was overal. Hij was hard, onze comman dant. In Augustus werden wij reeds bij Charkof in den strijd geworpen. [Bij Klenowoje-Walki, enz. Telkens wanneer het hachelijk was, dook plotseling de commandant op. Rustig en koel bloedig beheerschte hij de moeilijkste situatie. Hij was nooit opgewonden. Verdraaid kalm was hij. Zenuwen heeft hij niet, onze com- Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem, Sport en Stad: A. Overmeer. H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J, E. van BaarSel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. mandant. Tijdens de groote distancieeringsbe wegingen vormden wij de achterhoede en aan den Dnjepr gingen wij tenslotte in stelling. Bij Poltawa werd ik gewond. Kameraden ver telden mij, dat wij ons er zonder groote ver liezen doorheen hadden geslagen,, omdat wij verstandig geleid werden. Wij verheugden ons, toen hij daarvoor in November het eikenloof kreeg. Korten tijd later kreeg ik tezamen met twee Noren en een Deen bevel mij tbij hem te mel den. Dit gebeurde omdat iets met de onder steuning van onze gezinnen thuis niet in orde was. Ik had het gerapporteerd. Hij was zeer vriendelijk en vroeg mij nauwkeurig naar mijn familieomstandigheden. Hij beloofde, dat de kwestie zoo spoedig mogelijk geregeld zou worden, maar ik had nooit gedacht dat hij er tijd voor zou hebben om zich met zulke baga tellen als mijn familieomstandigheden, bezig te houden. Hij is prima, de oude. Eind Januari werden wij ten Westen van Tsjerkassy omsingeld. Het was wel het ergste wat ik in twee en een half jaar tijd in het Oosten heb medegemaakt. Maar wanneer de toestand hopeloos scheen bij Olsjana, bij Go- rodistsje, bij Korsoem, bij Chabranofka kregen wij van onzen commandant te hooren: „Ik kom zelf". Hij was steeds tot het laatst bij ons, anders had hij beslist niet de zwaarden gekregen. Drie weken later moesten wij door breken naar Kowel. Onze commandant was daar. Als commandant van de stad was hij per vliegtuig daarheen gegaan en Kowel hield stand tot wij kwamen. Dat was een strijd tot wij de stad bereikt hadden, maar wat denk je, dat die kleine bezetting gepresteerd heeft? Toen wij in de stad kwamen, bespeurden wij dezelfde kalme stemming vol vertrouwen zoo als in het omsingelingsgebied van Tsjerkassy. Dat is Gille, de frontofficier, het harde voor beeld voor zijn mannen. Hij is vol toewijding en hij bezit het onbeperkte vertrouwen in zijn Germaansche vrijwilligers. Pas in de afgeloo- pen negen maanden heeft hij de gelegenheid gehad zijn capaciteiten als leider te toonen. Met de groot-Germaansche pantserdivisie „Wi king*' heeft de 47-jarige Heldert Gille, in Gan- dersheim in den Harz geboren, als leider, als strateeg, en als soldaat laten zien wat hij waard is. Bij Isjoem begon zijn victorie, die bij Charkof nog toenam evenals bij de groote distancieeringsbeweging, toen zijn divisie de achterhoede vormde. Bescheiden als hij was. verschool hij zich steeds achter zijn divisie en toen hij na de zware afweergevechten aan den Dnjepr het eikenloof kreeg, zei hij: „Dat is een mooie onderscheiding voor mijn dappere Wikingers". Zijn roem 6teeg snel. Met verscheidene divi sies van de weermacht en van de onder zijn bevelen geplaatste SS-sturmbrigade „Wallo nië" werd hij met zijn Wikingers door een overweldigende vijandelijke overmacht omsin geld. Drie weken later ging zijn naam door de geheele wereld. Hij bleef steeds meester van den toestand en vormde de kern van de ver dediging. Voor zijn Wikingers schreef hij een aangrijpend epos over het onvergelijkelijke prestatievermogen en den staalharden wil van de Germaansche strijders, die de grootste ont beringen en vermoeienissen trotseerden en tot den dood toe streden tegen een numeriek over machtigen vijand. Toen de strategisch belangrijke stad Kowel in Maart ingesloten werd en de- verdediging der stad voor de voorbereiding van de Duit sche tegenactie beslissende beteekenis kreeg, liet Gille zich, wiens divisie mede behoorde tot de gevechtsgroep voor de ontzetting, per vliegtuig in de stad brengen. Hij wierp zich hiermede zelf in de weegschaal van 't succes. Zijn prestatie vormde een bevestiging van de geniale leiderskwaliteiten, waarvan hij ten Westen van Tsjerkassy blijk gegeven had. Daarvoor kreeg hij uit handen van den Führer als 12en soldaat van de Duitsche weermacht, de hoogste militaire onderscheiding. Hij is een man die zichzelf harde plichten oplegt, een soldaat zonder vrees of blaam, een compromisloos nationaal-socidlistisehe strijder een mensch, een persoonlijkheid SS-Gruppen führer Herbert Gille is een van de beste sol daten van den Führer. SS-oorlogsverslaggever Dr. Kristian Zarp. Aardappelen 'Aardappelen Aardappelen Aardappelen Beschuit Bloem Brood Brood Boter Boter 19 19 20 20 19, 20 112, 113 19, 20A 19, 20B 19A 20B Eenheidstoiletz. 80. 105 Gort D37 Havermout m Jam tos Kaarsen 59, 69 Kaas <20 plus of ma- Aardapp. Toeslag Aardapp. Toeslag Beschuit Al gem. Brood Brood Boter Boter Algem. Reserve Algem. Algem. Petr. S121, 2 kg. 1 kg. 2 kg. 1 kg. 1 rants. 1 rants, 400 gr. 100 gr. 125 gr. 125 gr. 6 Mei 6 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 27 Mei 1 rants. 13 Mei 250 gr. 13 Mei 250 gr. 13 Mei 250 gr. 13 Mei S221 300 gr. gere k.) uo Kindermeel E37 Margarine 19A Melk 19, 20 Petroleum 23. 24 Scheerzeep R05 Suiker 109 Tabaksartikelen (naar keuze) 19, 20 Taptemelk 19, 20 Toiletzeep E35 Versnap. 19 Vervangingsm. 107 Vet 19 A Voedingssuiker E37 Vleesch 19 20A Vleesch 19. 20B Waschpocder 81, 106 Waschpoeder D34, E34, C26, D26 E26. C34 Algem. «r 100 gr. 13 Mei Reserve 250 gr. 13 Mei Boter 125 gn 13 Mei Melk 1% lit. 13 Mei Bonkaart U 403 1 lit. 24 Mei Tabak Algem. Tabak Taptemelk Reserve Versnap. Algem. Boter Reserve Vleesch Vleesch Algem. 45 gr. 2 Sept. 500 gr. 13 Mei 1 rants. 1% lit. 1 rants. 150 gr. 1 rants. 125 gr. 250 gr. 100 gr. 25 gr. 1 rants. 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 13 Mei 1 rants. 13 Mei VAN DEN HET SCHOONMAKEN VAN VISCH Daar in den laatsten tijd de vischaanvoer iets ruimer is, laten we hieronder een korte beschrij ving van het vischschoonmaken volgen. De visch schar, wijting en griet ontschubben van staart naar kop. Bij platvisch schol, schar e. d. een snede (dwars) geven onder den kop, waardoor de ingewanden gemakkelijk verwijderd kunnen worden. Bij rondvisch, de visch langs de geheele buikzijde opensnijden, daarna inge wanden verwijderen. Veivolgens de visch schoon maken tot op de graat, de kieuwen verwijderen en de visch goed wasschen. Heeft men weinig of geen olie of boter ter beschikking, dan kan men visch ook heel goed koken. De voedingswaarde blijft daarbij ten volle behouden. Hier volgt een recept van gekookte visch: l kg. schol, water, zout, wat taptemelk, 35 gr. bloem of gemengd meel of 1 rauwe aardappel, margarine of boter, 1 eetlepel mosterd (peper). De visch schoonma ken, wasschen, met zout inwrijven, opzetten met zooveel kokend water, dat zij juist onder staat en 6 a 8 minuten verwarmen, zoodat het water nog net niet kookt. Voor de saus wat taptemelk aan het vischwater toevoegen (samen 1.). Het vocht binden met de aangemengde bloem, het gemengd meel of de geraspte aardappel. De saus op smaak afmaken met wat mosterd (en peper) en er een klontje margarine of boter door roeren. RADIO-PROGRAMMA ZONDAG 30 APRIL 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 7.30 Salcwork. 8.00 De zin van het boer zijn. 8.15 Progr.overz. 8.30 Gram.muz. event. Sportnieuws. 8.35 Gram. muz. 8.45 Godsd. uitz. 9.00 BNO Nieuws. 9.15 Zondagmorgen zonder zorgen. 10.00 Idoena droomt. 11.00 Hongaria, 11.30 De stem der SS. 11.40 Gram.muz. 11.45 Voorwaarts kameraden. 12.00 BNO Nieuws en act. praatje. 12.15 Neder- landsch Kamerkoor. 12.45 Als ik 't voor 't zeggen had. 13.00 De pianosonates van Beethoven III. 13.30 De schijnwerper. 14.00 Het Omroep Sympho- nie Orkest m.m.v. Rucky van Mill, piano. 15.00 „De regisseur", hoorspel. 15.45 Salonorkest. 16.15 Stafmuziekcorps der Staatspolitie te Rotterdam. 16.55 Sportuitslagen. 17.00 Recht door zee. 17.30 Om-en-om-programma. 18.15 Nederlandsche Volksklanken. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Spiegel van den dag. 19.15 Spor t van den dag. Van 21.15 af al leen voor de Radio-Centrales. 19.30 Operettecon cert. (In d. pauze: Lichte piano- en Vioolsoli). 21.30 Hongaarsch orkest Bandi Balogh. 22.00 BNO Nieuws en act. besch. 22.15 Kinderkoorzang. 22.30 Otto Dobrindt dirigeert. 23.0024.00 Zangsterren parade. HILVERSUM II, 301.5 M. 10.00 Marschmuz. Ca. 10.10 Soldatenfunk „Nord- West". 11.00 Godsd. uitz. 12.00 BNO Nieuws en act, praatje. 12.15 Omroep Opera Orkest. 13.00 Zon- flag'middagtoespraak. 13.15 Ork. Malando. 14,00 Voor de jeugd. 14.30 Revue: „Het ei van Colum bus". 15.35 Carillonbespeling. 16.00 Missa solem- nis van Beethoven. 17.30 Nederlandsche philoso- phen IV. 17.50 Gram.muz. 18.00 Indische liedjes. 18.15 Zie progr. H'sum I. 19.00 BNO Nieuws. 19.10 Allen op den dansvloer. 20.00 Zoeklicht. 20.15 Ork. Carlo Carcassola en gram.muz. 21.00 Instrumentaal en vocaal Bachconcert. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuw en act. besch. 22.15 Zie progr. H'sum r. 22.30 De stem van het Rijk. MAANDAG 1 MEI 1944 HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Het ontwaken van den lsten Mei. 6.55 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgym nastiek. 7.15 Nederlandsche liederen van de Mei. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 liet ontwaken van den lsten Mei. F35 Meilied. 9.00 Lente. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Ons arbeidsliedje bij Uw werk 11.00 Voor de kleu ters. 11.30 Meibloesems. 12.00 Werkpauzeconcert. 12.45 BNO Nieuws. 12.55 Muzikale inleiding door het Omroep Orkest. 13.00 1 Mei-rede van den (eider. 13.20 Omroeporkest. 13.30 Het Omroep Jeugdkoor met orgelbegeleiding. 13.45 Omroep orkest. 14.00 Het Salonorkest. 14.30 Taak en plaats van de vrouw in de wereld van den ar beid. 14.50 Gram.muz. 15.00 Staforkest van den NAD afgewisseld met liederen van den NAD. 15.30 De oude en de nieuwe tijd. hoorspel. 15.50 Stoforkest van den NAD., afgewisseld met lie deren van den NAD. 16.15 Orkest. Gerard van Krevelen. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor de jeugd. 17.20 Ork. Gerard van Krevelen. 17.45 De moto ren. 18.00 BNO Friesch praatje. 18.05 De arbeid In de muziek. 18.45 Politiek weekpraatje. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Accordeonspel. 19.30 1 Meidag van den arbeid. Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 21.00 Alles blij maakt de Mei. 22.00 BNO Nieuws- en cult, ber. 22.15 Her- bert Ërnst Groh met koor en orkest. 22.30 In Mei leggen al deze vogeltjes een ei. 23.00—24.00 Licht orkestconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Operette. 18.00 Platenhutspot. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest Barnabas von Geczy. Lecuona's en Ork. Willy Berkinge. 20.15 Werkers ontspannen zich. 20.30 Het oeroude thema. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult, ber 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van 9.00 tot 6.15 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2