KLOKPOEDER Nette Werkster Adverteert in dit blad INST. PONT 225.000 NUTRICIA Voor de hond TROOST! KOFFIESURROGAAT Baby Piano {AA'* Dank zij Terwee, de bekende koffiebfao- ders-firma van den Zaankant, kunt U ook nu nog zoo'n ouderwctsch kopje Troost schenken, „Troost", het beste koffie* surrogaat, heeft den geur en den smaak van echte koffieVraag Uw winkelter „Troost" van Ter wee. REIKHALZEND ZIET ZIJ UIT Juffrouw Luiwagen ziet reikhalzend uit naar hef moment waorop zij aan den slag kan gaan. Zeepschaarschte is een van de groofste moeilijkheden, waarmede een propere huis vrouw thans te kampen heeft KLOKPOEDER reinigt het huis van binnen en van buiten. ZEEPfABWÜl „K KLOK" - hM„t, I KU.Wlw m KM»*, Heejt U één van die verdwenen flesschen Tienduizenden Nutncia- flesschen, die nu doelloos en leeg in kasten en kel ders liggen, kunnen met fijne Nutricia-babyvoeding gevuld worden. Geef de verdwenen flesschen terug! IJMUIDEN Scheepsschroef ontvreemd. Een inwoner van Santpoort heeft als ver tegenwoordiger van een Katwijksche firma bij de politie aangifte van een brutalen diefstal gedaan. Onbekenden hebben van een erf bij een pakhuis aan de Middenhavenstraal te IJmuiden een koperen scheepsschroef, met een gewicht van honderdvijftig kilogram, wegge nomen. Hoewel het transport gewoonlijk de aandacht zou moeten trekken, zijn de daders er in geslaagd zich onopgemerkt met hun buit uit de voeten te maken. De diefstal moet in het tijdvak van 18 tot 27 April zijn gepleegd. De politie stelt een onderzoek in. Gevaarlijk spel. Nu het voorjaar zijn entrée heeft gemaakt lokt het vrije veld de jeugd om te spelen. De natuur geeft veel te genieten en de jon geren zijn bijzonder vindingrijk in het ont werpen van spelletjes. Zoo blijkt onder wa ter staand land een dankbaar ontspannings object te zijn. Reeds waren jongens bijvoor beeld nabij den Slaperdijk aan het „pootjes- baden". De voor het oog verborgen greppels en sloten leveren echter gevaar op, waar van vooral de kleuters tijdens hun spel het slachtoffer zouden kunnen worden. Daar er gedurende het vorig jaar elders in de ge meente Velsen een dergelijk droevig ongeluk plaats had, worden ouders en opvoeders ge adviseerd om het jonge volkje te waar schuwen, Jubileum Chr. Barfels. De heer Chr. Bartels, leeraar handteekenen aan de Nijverheidsschool, zal 1 Mei den dag herdenken, waarop hij vijf en twintig jaar ge leden in dienst van deze school trad. Ook daar voor had hij zich reeds op dit gebied verdien stelijk gemaakt, daar hij van 1911 af aan avond scholen te Amsterdam en Enkhuizen was ver bonden geweest. De heer Bartels was ook vele jaren als architect werkzaam; talrijke schil derstukken staan op zijn naam. Door ziekte kan de heer Bartels zijn jubi leumdag niet tussehen zijn collega's en leer lingen doorbrengen, maar desondanks zal het hem ongetwijfeld niet aan blijken van mede leven ontbreken. Van een sleutel tot een inlegvel. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van 20 tot .en met 27 April werd bij de politie aangifte gedaan van de volgende gevonden voorwerpen: een sleutel, een zilverbon, een ceintuur, een stamkaart ten name van J. Kunst, een lap stof, een paar kinderschoentjes, 'een rozenkrans, een Lips- sleutel; een want, een rentekaart ten name van M. Groen, een kniekousje met een sokje, een hoedje, een hoofdkapje, en een inlegvel. Aan het hoofdbureau van politie, Ti'berius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf- en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd. Wat de voetbalclubs wacht. Te Santpoort: TerrasvogelsI.E.V. Voor de competitie trekken de Santpoortsche roodbroeken naar Alc. Victrix. Beide clubs kunnen er louter een genoegelijkheidspartijtje van maken en zullen dit o.i. wel doen ook. Het loopt o.i. op een gelijk spel uit. In Beverwijk wordt de voor het definitieve kampioenschap van de Res. 2e klas A belang rijke ontmoeting Kennemers 2—Stormvogels 2 gespeeld. Momenteel is ons niet bekend, hoe Kennemers 2 zal uitkomen, doch kan zij over haar gewone elftal beschikken, dan lijken bei de partijen we betoogden zulks reeds eer der aan elkaar gewaagd. We verwachten dan ook een gelijk, spel of een zege-met-één- doelpunt-verschil voor één van beide partijen. Voor den beker ontvangt Terrasvogels den 4e klasser I.E.V. Dat er met. 4e klassers niet te spotten valt, hebben de Vogels Zondag j.l. tegen Purmerend ondervonden en we meenen bij voorbaat te mogen aannemen, dat ook I.E. V. niet bepaald als gewillig slachtoffer zal willen fungeeren. Daarvoor hebben de Noor delijke Velsenaren zich in de voorronde te goed geweerd. We verwachten dan ook een pittigen wed strijd, waarin tenslotte de Vogels toch wel aan het langste eind zullen trekken. DIEREN ZONDER EIGENAAR. Aan het hoofdbureau van politie te IJmui den-Oost. afdeeling gevonden voorwerpen, zijn op de daarvoor vastgestelde uren inlich tingen te bekomen over een hond en een konijn, waarvan de eigenaren onbekend zijn. AGENDA ZATERDAG 29 APRIL Beverwijk. Menno zaal: Jaarvergadering V.V.V., 3 uur. ZONDAG 30 APRIL Santpoort. Terras- weg: TerrasvogelsI.E.V. (voetbal), 2 uur. Beverwijk. Gem. Sportpark: Selectiewedstrij den Suomi (athletiek). AGENDA VOOR AMSTERDAM. Zaterdag 29 April: Concertgebouw: Orkest Dick Willebrandts, 7.30 u.. en Liederenavond Frans van de Ven (kl. zaal) 7.30 uur. Muziek- lyceum: Dansen door Desta en Menen. Cen traal Theater: ..Barbara", 7.15 uur. Leidsche- plein Theater: „Tussehen twee haakjes", 7.30 uur. Royal: „Wie z'n kind is dat?", 2.30 en 7.30 uur Carré: „Gri-Gri", 2 en 7.15 uur. Hortus Theater: „In 't gouden Haantje", 7.30 uur. Zondag 30 April: Stadsschouwburg: „Don Carlos", 1 uur en „Afscheid", 7.30 uur. Con certgebouw: Beethovencyclus, 7.15 uur. Cen traal Theater, 2.15 en 7.15 uur. Leidscheplein Theater: 2.15 en 7.30 uur. Royal: 2, 4.15 en 7.30 uur. Carré: 2 en 7.15 uur. Hortus Theater 2.30 en 7.30 uur. Koloniaal Instituut: Indische zang- en dansdemonstratie 2 uur. Maandag 1 Mei: Stadsschouwburg: „Maria Stuart", 7 uur. Centraal Theater en verdere theaters, zie Zaterdag. Stedelijk Museum en gebouw Arti et Amicitiae: schilderijen-ten toonstelling, dagelijks geopend. Hoegovenschaakclub. Tijdens de voorzetting der „Tienkampen" door de leden van de IJmuider afdeeling der Hoogovenschaakclub werden de volgende resultaten bereikt: Groep A: J. A. StalsJ. G. Don 10, J. G. DonJ. A. Stals 10, G. van AlfenA. Kleinman 01, P. de BoerA. van Nieker- ken afgebroken. Groep B: A. KistemakerH. Büché afge broken, A. SchelvisF. Broek 10, J. Ver schoorJ. Hoogzaad 01, J. HoogzaadJ. Verschoot' afgebroken, J. v. d. GraagJ. Rin gers 01. Groep C: J. VisserE Stam 10, N. v. d. SonP. Dekker 10, S. KistenmakerJ. Lazaron 10 en E. LuikmanN. Mentink 01. Verder kan nog worden opgemerkt, dat er diverse nieuwe leden werden ingeschreven. OUD-KATH. JONGELIEDENVEREEN. „D. G. S." Ondanks het feit, dat de Oud-Kath. Jonge- liedenvereeniging D. G. S. reeds geruimen tijd haar eigen omgeving moest verlaten en ondgr moeilijke omstandigheden haar werk ten aanzien van de vele verspreide leden voortzetten kan, blijft het bestuur toch een goede activiteit ontplooien. Zondagmiddag is er voor leden in de om geving van Haarlem een wandeltocht uitge schreven, waartoe te ruim 3 uur van het station Bloemendaal wordt gestart. Bij het raadhuis van Overveen sluiten de in deze plaats en omgeving wonende leden zich aan om naar Kraantje Lek te wandelen Vandaar gaat de tocht naar Haarlem. In de kroon zalen van restaurant Brinkmann op de Groote Markt wordt een filmvoorstelling bijgewoond. Deze is georganiseerd door de afdeeling Haarlem van de Ver-eeniging „Oud-Katho liek Ondersteuningsfonds". Ongetwijfeld zul len alle deelnemers tijdens dezen avond kun nen genieten van de prachtige cultuurfilm: „De eeuwige kringloop der natuur". Het weinige, dat D. G. S. nog aan te bieden heeft zal bij de leden uiteraard waardeering vinden. MARKTPRIJZEN. Gr. tarbot 18,50, kl. tarbot f5f3,50, gr. griet f5, kl. griet f2,50, wijting f 0,80, kabeljauw f2,20 —f2. gr. gul f 1.65—f 1,50, kl. gul f 1,35f 1,20 midde]=-hol f 3, kl. middelschol f 2,50, kl. schol 2e s. f 2, idem 3e s. f 0,80, idem 4e s. f 0,50, kl. schar f 0,30, vjsChpuf f 0,10. bot f 1, alles per kg. VELSEN Vierde Ronde van Kennemerland. Wielrennen vraagt de aandacht. Zondagmiddag 7 Mei zal op het traject Gildenlaan, Koningsweg, Groote Houtweg te Velsen-Noord de vierde Ronde van Kenne merland worden gehouden, een wieler-weg- wedstrijd voor nieuwelingen en amateurs. De belangstelling van de zijde der renners is zoo groot, dat bij de amateurs een selectie zal moeten worden toegepast. De voorgaande wielerwedstrijden op boven genoemd traject zijn een dergelijk succes geweest, dat thans wederom een groote be langstelling mag worden verwacht. Onder de deelnemers bevinden zich alle vooraan staande amateur-wielrenners uit geheel Ne derland. Van hen noemen wij o.a Marken- steyn te IJmuiden, Kuilman te Beverwijk, Neeft, P. Peeters, Boersma, Ekel en Droog (allen Haarlem), Pepels te Elsloo; De Kort, Middelink, Boskemper, De Booy en Kleef- stra (allen Amsterdam), Houtman, Den Haag, Grift te Soestdijk, Paulissen, Steyn, terwijl ook in de categorie van de nieuwelingen alle vooraanstaande renners hun inschrijving reeds inzonden. Tot hen behooren o.a. de Beverwijkers Smit en Neugel. Sparta toont vorderingen. Hoewel de gymnastiekvereeniging Sparta welke dit jaar haar 40-jarig bestaan herdenkt, weinig naar buiten van zich laat hooren, blijken het bestuur en de leiding toch een goede activiteit aan den dag te leggen. Reeds gedurende vier jaren kan Sparta niet meer van haar oefen- en uitvoeringszaal in gebouw Concordia gebruik maken. Thans oefent zij in het gymnastieklokaal van de Chr. school aan de Van Langenveldstraat. De jaarlijksche zaaluitvoeringen werden door omstandigheden onderbroken. Ook dit jaar zal er van moeten worden afgezien. Teneinde toch naar buiten te doen blijken wat is bereikt, speciaal onder de jongere leden, zal het bestuur in den geest van ouder-avonden bijeenkomsten organiseeren. Onder leiding van de heeren G. Boeke en J. van Geel, directeuren, ligt het in het voor nemen de groepen der jongeren bij wijze van openbare les hun kunnen te doen toonen. De plannen zijn reeds aan de jonge Spartanen bekend gemaakt, die alles in het werk zullen stellen om een zoo goed mogelijk figuur te_ slaan en vol lof zijn over het feit, dat hun' vereeniging toch nog iets doet. Door de bijzondere plaatselijke omstandig heden zal nog enkele weken geduld moeten worden uitgeoefend, maar spoedig daarna wordt tot het uitvoeren van de plannen overgegaan. CONTROLEEREND GENEESHEER BIJ V. G. Z. De directie der Papierfabrieken Van Gelder Zonen heeft gisteren aan haar personeel medegedeeld, dat met ingang van 1 Mei a.s. tot controleerend geneesheer voor het per soneel van het bedrijf te Velsen is aange steld de heer R. W. Fierstra, arts te Velsen- Noord. SANTPOORT Vox Humana Het Santpoortsch Gemengd Koor Vox Hu mana zal Zondag 7 Mei medewerken aan een concert, dat door het Santpoortsch Fanfare corps in gebouw Zomerlust wordt gegeven. Onder leiding van den heer Henk Arisz zullen Sanctus van Cools en Der Greis van Jos. Haydn worden gezongen. In het vocala gedeelte brengt voorts het dameskoor van Vox Humana de volgende nummers ten ge- hoore: Avondlied, Bern. Zweers; Kerstlied, N. Hoogerwerf; Bede van Cools en Hef Uw oogen op, Mozart. Turnvereeniging Santpoort. De onderlinge wedstrijden. Evenals de ouderen toonden ook de jongeren der Turnvereeniging Santpoort bij de onder linge wedstrijden hun enthousiasme. Er was geregeld onder leiding van den heer W. Mars man toewijding geoefend en het behoeft geen betoog, dat menigeen zijn uiterste best deed om als favoriet' te eindigen. Het tournooi tus sehen de ruim 130 T.V.S.'ers bracht dan ook de noodige spanning teweeg. De T.V.S.-jeugd heeft zich kranig geweerd. De uitslag voor de diverse afdeelingen luidt: Groote meisjes: (14 onderdeelen): le graad 1. Ada Wartenhorst 27 p. 2. Lies Dillewijn 26'/d p. 3. Maartje Dienaar2 4 p. 2e graad 1. Thea van Beverwijk 32, 2. L. van der Leeuw 30'/', 3. R. Bastiaans 29 p.; 3e graad: 1. M. Kruyt, 29'/2 p. 2. A. Wennis, 2ty2 P„ 3. R. v. d. Bergh 26V2 p. Midden-afdeeiing meisjes: (4 onderdee len), le graad: 1. M. Marsman 32Vs P„ 2. Tinie Hop 29 p. 3. M. Bijtelaar 27 p.; 2e graad: 1. G. Hennink 28'/z p., 2. C. Roosjen 28 p. 3. J. Schortemeyer 27'/2 p.; 3e gTaad: 1. E. Neve, A. van Osterum en M. Dekker 26 p„ 2. L. Smaling 25 Vz P- 3. E. Witkamp en C. Eerenst 24Vs p. Kleine meisjes (3 onderdeelen) le graad: 1. R. Koster 20 p. 2. B. Jongejans, C. v. d. Waard en F. Koning 19'/a p. 3. G. Speering 19 p. 2e graad: 1. R. Seegers 21 p. 2. S. Bos en I. Mul der 20 p., 3. F. van Leeuwen en C. v. d. Bijl 19V2 p. 3e graad (2 onderdeelen): 1. A. Zietses 14 p. 2. W. Goedhart 13y2 p. 3. N. Schouwstra 13 p. Kleine jongens (3 onderdeelen): 1. A. de Geus en J. Stolk 21 p. 2. H. Vincent, G. Stolk en T. Kruisman 20 p. 3. A. Mulder, J. van Zetten, G. Houwelingen, G. v. d. Hoek en T. de Groot elk 19V2 p. HaarlemK T.K.-Rest. De uitgestelde turnwedstrijden Haarlem—i K.T.K. Rest, waaraan ook T.V.S. deelneemt, zuilen thans Zondag te Haarlem worden ge houden. 's Morgens om half tien komen de dames in actie, terwijl de heeren in de middag uren hun vaardigheid zullen kunnen demon- streeren. CLUBAVOND TERRASVOGELS. De sportvereeniging Terrasvogels zal Dins dag te half acht een clubavond voor de leden en hun dames houden. De bijeenkomst heeft plaats in De Weijman. BEVERWIJK A. N. G. O, B. De lezing, welke de heer v. d. Berg te Haarlem voor de afdeeling Beverwijk van den Algemeenen Nederlandschen Geheelonthou ders Bond over het onderwerp Sterrekunde zou houden, moest door bijzondere omstan digheden tot nader order worden uitgesteld. Concert Mandolineclub O.K.K. Door de mandolineclub O. K. K. zal op Zondag 7 Mei 's middags om drie uur in het Kennemer Theater een concert worden ge geven, waarvoor een aantrekkelijk program ma is samengesteld. Onder leiding van den heer B. Nuyen verzorgt het dubbelmannen- kwartet Excelsior het vocale gedeelte. Ver- 1 der zal het variatie-quintet De Fransino's een aantal nummers 'w.o. Afrikaansche lied jes ten gehoore brengen. OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. INLEVERING RESTANTEN ZAAIGRANEN. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord- Holland maakt hiermede aan de erkende zaai zaadhandelaren in de provincie Noord-Holland bekend, dat aile restanten zaaizaden (uitgezon derd stamboonen) en de uitschoonsels van alle zaaizaden ten spoedigste, doch uiterlijk vór 15 Mei 1944 moeten worden ingeleverd bij het Aan- en Verkoopbureau voor Akkerbouwproducten, Afd. Noord-Holland te Alkmaar. De inlevering j dient te geschieden bij den dichtstbijzijnden I erkenden pakhuishouder. Mevr. Obermann, Oharlotte de Bourbonlaan 1, Santpoort Station, vraagt een Aanmelden dagelijks. 30 EK HO-U DINGEN BELASTINGADVIEZEN trtlfiwe G 45 VEL SSN'N „Cesarine," Kaas-extract de ideale voeding voor hond en kat „Tranel" levertraancapsules. „Phosphol" verbetert kal'k- preparaat „Kracht-", „Conditie-" en Wormpoeders Trimmen, seheren, wasschen Ook aan huis J. C. BRUGGENKAMP VELSERDUINWEG No. 197 of Kleine Vleugel te koop gevraagd. Br. aan Mej. P. ËSSEB AGGERS, Bleekers- dijk 23, Dordrecht. TYPEN aanv. elke week STENO BOEKH. DUITS ENGELS SPAANS 3 Mej 1 Mei 3 Mei 4 Mei 4 Mei Opleid. Associatie dipl. Dag- en av.les; f 4,60 p. m. Prosp. gratis. Oude Gracht 71

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3