AKKERTJES Volewijckers wint met 5-1 van V.U.C. t t t I E.D.0. en Terrasvogels in de volgende ronde S t I Verdeeling van groente. Een nieuwe regeling. Het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit heeft in de achter ons liggende maanden proe ven genomen met een systeem om de gewilde groentesoorten op de eerlijkste en practisch uitvoerbare wijze onder de kleinhandelaren te verdeelen, waarbij tevens is nagegaan op welke wijze het product van de stedelijke aan- voerplaats tot den verbruiker het best onder controle kan worden gehouden. Het Bedrijf schap heeft eind 1942 een aantal plaatselijke verdeelingskantoren opgericht, de P.V.K.'s, die tot taak kregen de aangevoerde groenten en het fruit naar billijkheid onder de klein handelaren te verdeelen. Teneinde het publiek in te lichten over de verkrijgbare soorten groente en over de hoe veelheden. die ter verdeeling beschikbaar zijn en tevens om de bonafide kleinhandelaren te gen onjuiste en niet te weerleggen beschuldi gingen in bescherming te nemen, heeft het be drijfschap thans een nieuwe regeling aan de P.V.K.'s voorgeschreven. Er zal voortaan in twee groepen worden verdeeld: le. Massaproducten. Deze producten worden steeds in zoodanige groote hoeveelheden aan gevoerd, dat in enkele dagen alle kleinhande laren hun rechtmatige hoeveelheid kunnen ontvangen. Zoo'ang ook het massaproduct nog schaarsch is, bijv. in de periode van den over gang, valt het onder de tweede groep, die der 2. Keuzeproducten. Dit zijn de producten, die bij de verbruikers zeer gewild en uiter mate schaarsch zijn (bloemkool, snij- en sper- cieboonen, tomaten (althans plaatselijk), ker sen, pruimen), e.d. Deze fruit- en groentesoor ten worden niet gelijktijdig aan alle kleinhan delaren ter beschikking gesteld, doch in groe pen en dan in alfabetische volgorde. De hoe veelheden per verbruiker zullen met de soort in de dagbladen bekend gemaakt worden, waarbij de kleinhandelaar met de beginletter van zijn naam zal worden aangeduid. Ieder kan dus naeaan of zijn leverancier bevoorraad is, en zoo ja, met welke groente uit de groep der keuzeproducten. Uitzonderingen voor groote steden Een uitzondering op dezen gang van zaken vormen de steden Amsterdam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht, en Haarlem. Aangezien in deze plaatsen de aanvoer van 's morgens tot 's avonds doorgaat, worden de keuzeproducten wel aan alle kleinhandelaren beschikbaar ge steld ongeacht de beginletters der namen, met dien verstande, dat de aanvoer niet toelaat, dat alle kleinhandelaren terstond bevoorraad worden. Het zal dus voorkomen, dat sommige kleinhandelaren de keuzeproducten kunnen aanbieden en anderen nog niet. In deze steden wordt dan ook gepubliceerd, dat een aanvang is gemaakt met de bevoor rading der kleinhandelaren met een bepaald product van een bepaalde hoeveelheid per persoon, terwijl na de bevoorrading van allen een mededeeling zal worden uitgegeven, dat alle kleinhandelaren van een bepaald product tot een bepaalde hoeveelheid per persoon zijn voorzien. Publicatie met vermelding der na men der dagelijks bevoorrade kleinhandelaren kan hier niet geschieden. INLEVERING GROENTEBON ZESDE PERIODE Inwoners van gemeenten, waar klanten binding voor groenten geldt, dienen bon „Groente zesde periode 1944" van 30 April tot .6 Mei a.s., in te leveren bij den hande laar, van wien zij van 14 Mei tot en met 10 Juni a.s. groenten en fruit wenschen te betrekken. HONDEN- EN KATTENBROOD. Van 1 tot en met 31 Mei worden op bon no. 6 van de distributiekaart voor honden dezelfde hoeveelheden hondenbrood beschik baar gesteld als op den bon voor de afge loopen periode. Op bon no. 6 van de distri butiekaart voor kattenbrood (groep K.) wordt voor dezelfde periode 1Kg. kattenbrood beschikbaar gesteld. Na 31 Mei 1944 is bon no. 6 ongeldig. Op 29 December is de beperking van het aantal uit te reiken distributiekaarten voor honden- en kattenbrood bekend gemaakt. Thans is de gelegenheid tot het indienen van aanvragen waarover het Bedrijfschap voor Veevoeder geen correspondentie kan voeren gesloten. KAASPRIJZEN. Aangezien thans weder uitsluitend op de te produceeren kaas ongekleurde kaasmerken moeten worden aangebracht, zullen de nog beperkte uit de opzetvoorraden van het In- en Verkoopbureau voor Zuivel afkomstige boeveelheden belegen kaas, welke na 13 Mei 1944 in den handel worden gebracht, voor zien zijn van het opschrift „Belegen N. Z." Dientengevolge moet van 14 Mei 1944 af alle kaas, welke niet van dit opschrift is voorzien en ongeacht de kleur der daarop aangebrachte kaasmerken, als jonge kaas worden be schouwd en verhandeld tegen de voor jonge kaas geldende prijzen. Na 13 Mei 1944 mag alleen de kaas, waarop het opschrift „Bele gen N.Z." voorkomt, tegen de hoogere, voor belegen kaas geldende prijzen worden ver handeld. DISTRIBUTIE VAN PERSGAS Van 1 Mei tot en met 30 Juni geeft elk der met „Persgas" Mei-Juni" gemerkte bon nen récht op het koopen van het aantal een heden persgas, dat overeenkomt met het op die bonnen aangegeven aantal. GENERATORANTHRACIET EN -TURF Van 1 tot en met 31 Mei geeft elk der met de woorden ..generator anthraciet 29ste periode" gemerkte bonnen reeht op het koopen van 1 h.l. (max. 75 kg.) anthraciet nootjes 4 of 5, terwijl gedurende hetzelfde tijdvak elk der met de woordftjt „generator turf 29ste periode" gemerkte beitsen reeht geeft op het koopen van 50 stufr« bagger- turf. Datis het kader van den Landstorm Nederland. Het kader van Landstorm Nederland be staat voor het grootste gedeelte uit Neder landers, waarvan de meesten aan de fron ten gestaan hebben en zoodoende een op leiding kunnen geven, die niet alleen theo retisch maar ook aan de praktijk getoetst is. Dat een dergelijke opleiding groote voor- deelen heeft, behoeft wel geen betoog. Het prettige is, dat hierdoor ook de taalmoei lijkheden zijn komen te vervallen. Uit den landstorm zelf zijn ook reeds onderofficie ren voortgekomen, die nu mede het kader van den Landstorm versterken. Voor iede- ren vrijwilliger is deze mogelijkheid aan wezig. Doorslaggevend zijn hier prestatie en voldoen aan de gestelde eischen. Voor ke rels, die doorzettingsvermogen en wils kracht bezitten is hier een goede toekomst weggelegd. De distributie van textielgoederen. Hieronder volgt een uiteenzetting hoe men le handelen heeft bij het aanvragen van werk- kleeding. Er is tot het samenstellen van werk- manspakketten overgegaan, teneinde de be schikbare hoeveelheden werkkleeding te be stemmen voor hen, van wie kan worden aan genomen, dat hun reserves zijn opgeteerd. Handarbeiders en werkkleedingdragers, die werkzaam zijn in bedrijven met 50 of meer werkkleedingdragende arbeider (sters), dienen zich ter verkrijging van een dergelijk pakket te wenden tot hun werkgever. De werkgever kan zich voor het indienen voor een collec tieve aanvraag voor werkkleeding en werk manspakketten wenden tot het districtsklee- dingmagazijn (D.K.M.) van het rayon, waarin hij gevestigd ii;. Voor Noord-Holland: Beurs plein 11-17, Amsterdam, (D.K.M. no. 206); voor Zuid-Holland (uitgezonderd Rotterdam): Luth. Burgwal 10a, Den Haag (D.K.M. no. 208). De voorraden werkkleeding laten momenteel niet toe, dat iedereen direct geholpen wordt. Op grond van de door de werkgevers gedane collectieve aanvragen zullen telkens wanneer de productie zulks toelaat, werkmanspakket ten worden toegewezen. Als gevolg van de aanwezige voorraden oude kwaliteit en nieuwe kwaliteit, loopen de prijzen der pakketten eenigszins uiteen. Werkkleedingdragers, die werkzaam zijn in bedrijven met minder dan 50 werkkleeding dragende arbeiders(sters) en werkkleeding dragende zelfstandigen kunnen zich voor werk kleeding individueel wenden tot den plaatse lijken distributiedienst. Deze zal in zeer drin gende gevallen vergunningen verstrekken. Voor deze categorie is nog geen regeling ge troffen ten aanzien van werkmanspa'kketten. Een uitzondering is gemaakt ten aanzien van het personeel in ziekenhuizen, sanatoria, e.d. Deze personen moeten hun beroeps- of werkkleeding steeds individueel, dus op hun naam, aanvragen bij den dlstributiedienst der gemeente, waar het ziekenhuis is gevestigd Voor werk- en beroepskleeding ten behoeve van overheidspersoneel is een speciale regeling getroffen met het Rijksinkoopbureau te 's-Gra venhage. Personen, werkzaam bij rijks-, ge meente- of provinciale instellingen, de Ned. Spoorwegen, de daaronder ressorteerende bus en tramdiensten e.d. moeten zich ongeacht het aantal in het bedrijf werkzame arbeiders (ook al vallen zij niet onder het Rijkskleedingbe- slui-t) dienaangaande via hun diensthoofd met voornoemd bureau in verbinding stellen. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan het restant van de letter L vanaf Lieuw en Ma tot en met Meu. JUBILEUM C. BOS. De heer C. Bos, chef-wagenvoerder-con- ducteur, die Zaterdag 25 jaar bij de Noord Zuid Hollandsche Tramwegmaatschappij werkzaam was ondervond in den loop van den morgen reeds vele blijken van waar deering. Namens de directie werd hij ge- lukgewenscht door de heeren ir. J. Juris- sen en P. M. Gieske en dan verschenen de putaties van het fonds O. O. het pensioen fonds en het jubileumfonds. Geschenken werden hem daarbij overhandigd. LANDWACHT WEER PARAAT. de die het Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, CheJ-van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarl'-qn Sport en Stad: A. Overmeer H'stede (afw.L Bui tenland: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Advertenties: W. van Om men, Heemstede. Het is aan de Landwacht gelukt te E hand te leggen op een zekeren dr. M., reeds geruimen tijd verdacht werd van voeren van illegale acties. Bij een huiszoe king werden een groote hoeveelheid geschrif ten en eenige scherpe patronen in beslag genomen. In Maastricht vielen niet minder dan 2000 Ievensmiddeienbonnen in handen van de Landwacht. Een ambtenaar van de posterijen was hierbij nauw betrokken en werd gearresteerd. TWEE MEISJES VERMIST De kinderpolitie te Amsterdam verzoekt opsporing en terugbrenging van Maria Ca- tharina Burgmeijer, oud 17 jaar, die sedert 18 April jl. wordt vermist. Zij is vermoede lijk in gezelschap van Hillegonda Wentzel. oud 18 jaar, wier opsporing en terugbren ging door de politie te Bussum wordt ver zocht. LUCHTGEVAARSIGNAAL OP EEN GRAMOFOONPLAAT In opdracht van den gemeentelijken lucht beschermingsdienst te Amsterdam is een gramofoonplaat vervaardigd, waarop de ge luiden van de luchtbeschermingssirene zijn weergegeven, zoowel het signaal onveilig als het signaal veilig. De plaat is speciaal ver vaardigd om dienst te doen ingeval tijdens een sportwedstrijd luchtalarm wordt gege ven. Echter ook in fabrieken, ateliers e.d. waar een luidsprekerinstallatie aanwezig is, is het mogelijk door middel van deze plaat het luchtalarm door te geven naar alle lo kaliteiten, Sportvereenigingen en fabrieken ktinnen de plaat vig den gemeentelijken luchtbeschermingsdienst- je Amsterdam be stellend Na 25 min. was de stand 40 De reizen naar Amsterdam zijn dit seizoen voor V.U.C. niet aangenaam ge weest, Eerst werd met 32 van Blauw wit verloren, Ajax bracht de Hagenaars een nederlaag van 80 toe en Zondag heeft De Volewijckers in den strijd om het kampioenschap van Nederland met 51 gewonnen. Het ziet er wel naar uit, dat de stoere Amsterdamsche ploeg den hoogsten titel zal behalen. De veertig duizend bezoekers, die het Olym pisch Stadion vulden en op een interessanten strijd gerekend hadden, zijn bedrogen uit gekomen. omdat de Haagsche verdediging in de eerste helft bijzonder zwak was en niet opgewassen bleek tegen het verrassende open spel der Amsterdammers. Na 25 minuten was het eigenlijk al bekeken, want toen had De Volewijckers een voorsprong van viernul, welke tot enkele minuten voor het einde be houden is gebleven. Eigenlijk waren de doel punten het aardigste deel van den strijd. Bij de Amsterdammers kwamen ze hoofdzakelijk na goed werk van De Jongh, die dezen mid dag weer een uitstekende partij op de mid denvoorplaats speelde. Ook zijn medespelers in de voorhoede hadden een aandeel in het succes, daar zij snel samen werkten, om vlot ten aanval te trekken en dan gevaarlijk voor het Haagsche doel kansen te scheppen. Reeds na een minuut had de thuisclub de leiding door toedoen van den linksbuiten Bakker, die eerst een voorzet gaf en er daar na vlug bij was, om na een doelworsteling in te schieten. Gesteund door den wind bleef De Volewijckers in de meerderheid, doch het duurde toch een kwartier, alvorens het tweede doelpunt gemaakt werd. De Jongh ging er snel van door en op het oogenblik, dat hij alleen voor doelman Holsebosch stond werd hij in het strafschopgebied gehaakt. Van Gelder schoot den strafschop in. Het zag er even naar uit, dat V.U.C. zich ging her stellen en B. de Harder kwam alleen voor doelman Bruist, doch deze redde. Na 22 minuten spelen brak De Jongh door en bracht op fraaie wijze den stand op 30. Drie minuten later ontstond een zelfde situatie voor den Amsterdamse-hen midden voor. Zijn schot mislukte, maar Smit was er spoedig bij, om den voorsprong te verhoogen (4—0). Langzamerhand werd V.U.C. sterker, echter zonder succes. Wel verdween een bal in het Amsterdamsche doel, doch B. de Harder had hem met de hand aangeraakt. De tweede helft was nog minder aantrek kelijk Wel was V.U.C. meer in den aanval, maar met het maken van doelpunten had de ploeg weinig geluk en enkele kansen gingen verloren. Kort voor het einde moest B. de Harder een hoekschop nemen. Dank zij den wind ging zijn schot ineens in doel (41). De Amsterdammers kwamen nog even opzetten en De Jongh zorgde er voor, dat de eind stand 5—1 werd. De stand luidt thans gesp. gew gel. verl. pnt. v.t. V. U. C. 6 4 119 12—9 Volewijckers 5 4 0 1 8 21—5 Heerenveen 5 2 0 3 4 1014 Longa 4 1 1 2 3 57 Heracles 6 0 2 4 2 518 VOETBALUITSLAGEN. Kampioenschap van Nederland: LONGA—Heerenveen 34; De Vole wijckersV.U.C. 51. DISTRICT III. Eerste klasse: Heracles—P.E-.C 50. DISTRICT V. Eerste klasse: SneekBe Quick 13. DISTRICT I. Tweede klasse A: Alcmaria Vie trixSantpoort 65; Z.F.C.West Frisia 21; O. S.v.Alkm. Boys 1—1. Tweede klasse B: Vrien denschaar—DOS (kamp.) 1—2; Hilversum—Zee- burgia 21: Watergraafsmeer—Volendam 32. DISTRICT II: Promotie tweede klasse: HW Neptunus (terr. Sparta) 13. DISTRICT III. Promotieeompetitie. Tweede klasse: Borne—Vi tesse 41. Tweede klasse A: EilermarkRijsser. Vooruit 4—1; Achilles—VOGIDO 0—3. DISTRICT IV Promotie tweede klasse: TSCLimburgia 0—3; Sittardsche Boys—Goes 0—0. Tweede klasse B: Almania—Heer 12—1; Sportclub Emma—Weert 1—2. NEPTUNUS EERSTE KLASSER. Het is Neptunus gelukt na een 44-jarig bestaan, in de hoogste regionen van den Nederlandschen Voetbalbond te worden opgenomen, door met 31 van H.V.V. te winnen. Vooral de laatste drie seizoenen waren voor Neptunus van bij zonderen aard. In het seizoen 1941'42 werd feitelijk reeds de grondslag gelegd voor deze promotie. Zooals men zich zal herinneren behaalde zij het kampioenschap van de al deeling na een beslissingswedstrijd met Excel sior. In den promotiewedstrijd werd echter gefaald. Het daarop volgende jaar kon even min van promotie sprake zijn, omdat het be stuur van den N.V.B. geen promotiewedstrij den liet spelen. Fraai succes aan Hillinen Twee factoren hebben er toe bijgedragen, dat het elftal, dat in het veld veel al in de minder heid was, dank zij de bepaling, dat bij een ge lijk spel het bezoekende elftal naar de volgende ronde overgaat, als winnaar van deze plaatse lijke ontmoeting het veld kon verlaten. Dit wa ren het uitstekende verdedigen van de geheele EDO-defensie, welke door het weer opstellen van Zandstra aan kracht had gewonnen, en het ongevaarlijke spel van den Haarlem-aanval voor het EDO-doel. Ongevaarlijk en in hooge mate onproductief want bij een zoo sterk overwicht was het opmerkelijk, dat Wille het wel zeer druk maar in werkelijkheid nooit moeilijk had. Bij Haarlem viel het spel van Van der Hulst op. E.D.O. begon den wedstrijd in een snel tempo en goed openen van het spel door Schijvenaar bracht de E.D,O.-voorhoede nogal e<ens voor het Haarlem-doel. waar Steendam na 10 minuten een van de lat terugkomenden bal inkopte. Wei protesteerde Haarlem fel voor buitenspel, maar dit protest werd resoiuut afgewezen. 0—1. Een uitval van Haarlem brad$4 Boeree vrij voor doel, maar Haarlem's rechtsfouten plaatste den bal in handen van Wille. Op fortuinlijke wijze werd EDO's voorsprong vergroot toen Odenthal van grooten afstand op het Haarlem-doel schoot, waar Bosma bij een poging den bal weg te stompen volkomen missloeg, 02. In de tweede helft is Haarlem wel zeer sterk in den aanval geweest, maar alleen Bot wist Wille te passeeren (2 x). Ondanks het goede werk van de EDO-verdediging kreeg de Haar lem-aanval voldoende kans voor het winnende doelpunt, maar het goede schot ontbrak. Ook speelde de Racing 22 en bereikte dus niet de volgende ronde, maar wel Hollandia, dat dit resultaat in het Heemsteedsche Sportpark bereikte. Met rust hadden de spelers uit Hoorn een voorsprong van 21 en daarna werd het 22. Hanse en een speler van Hollandia maak ten de doelpunten. Uit Kennemerland heeft Ter rasvogels ook de derde ronde bereikt door met 20 van IEV te winnen. In de voorronde boekte Hillinen een fraai suc ces door met 4—2 van GVS te winnen. De vorige week had deze club ADO uitgeschakeld. De uit slagen luiden: District 2. NACDFC 25; EmmaHermes- DVS 21; MartinitDe Musschen 12; Steeds HoogerSpartaan" 1920 62; Scheveningen—D(HC 0—1; Haarlem—EDO 2—2; UW—Velox 5—1. District 1. TerrasvogelsIEV 20; RCH Hollandia 2—2; WFC-HVC 1—3; DWVBDK 6—1; DOSS—O VVO 0—5; Meteoor—Quick (A.) 3—0, Eerste ronde (restant): HillinenGSV 42. HET DIO AD SPIRANTENTO URNOOI. De uitslagen der voor dit tournooi gespeelde wedstrijden over de 2e ronde luiden: Schoten VI. Vogels 31; EHS a—Terrasvogels b 0—0 (EHS won met penalty's) en Terrasvogels aTYBB b 60. Zondag zullen de winnaars en de ploeg van Terrasvogels b voor de demifinale uitkomen. E.D.O. 2—D.I.O. 1 2—1. Bij dezen wedstrijd kwam D.I.O. slechts met tien man in het veld, doch desondanks was de ploeg zoowel vóór als na de rust het meest in den aanval. Een en ander bleef echter zonder resultaat, want uiteindelijk behaalde E.D.O. de overwinning. Na de eerste helft waren de punten gelijk verdeeld, doch later maakte een der E.D.O.- spelers het beslissende doelpunt. SPORÏ-ALIERLEI. H.F.C. speelde vriendschappelijk tegen H.B.S. en verloor met 62. Bij de Haarlem mers speelde Jansen (ex-H.B.C.) op de back plaats niet onverdienstelijk. Kammeijer was linksbuiten. H.F.C. had tot de rust de leiding door toedoen van Jochemus, die na een schot van Kammeijer tegen de lat, inschoot. Daar na werd het 14, totdat Jochemus er 24 van maakte. H.B.S. bracht den eindstand op 26. De reserve-elftallen van Zandvoortmeeu- wen speelden promotie-wedstrijden, echter zonder veel succes. Het tweede verloor met 10 van D.W.V. 3 en het derde leed een nederlaag van 20. -T- Den eersten wedstrijd om het kampioen schap van een der reserve tweede klassen tusschen Kennemers 2 en Stormvogels 2 heb ben de IJmuidenaren met 43# gewonnen. Droste promoveert naar de vierde klas van den N.V.B.dank zij het feit, dat de ploeg Zondag opnieuw van D.E.K. won, thans met 20. Voor rust doelpuntte Kuilskens en daarna J. van Tiel. In den halven eindstrijd om den Stads Editie-beker won Haarlem 3 a met 21 van N.A.S. in Halfweg en komt in den eindstrijd. De vriendschappelijke wedstrijd Hille- gomVliegende Vogels is in een 11 spel geëindigd De kampioenswedstrijd tusschen De Volewijckers en Heerenveen, welke eenigen tijd geleden moest worden afgebroken, is thans opnieuw vastgesteld op 29 Mei (twee den Pinksterdag). In de in Utrecht gehouden jaarvergadering van de federatie van scheidsrechtersvereenigin- gen in den N.Z. en R.B. is bij de behandeling der spelregels besloten, dat bij een strafworp de plaats van den doelverdediger moet zijn tusschen de doelpalen op de doellijn, terwijl bij een vrijen worp direct op het doel, de doelverdediger op de plaats moet liggen, waarop hij zich op het mo ment van de overtreding bevond. De wettelijk heid en de mogelijkheid van de toepassing van den vrijen worp direct op het doel binnen het gebied van 4 Meter, zooals dit in België wordt toegepast, kon geen meerderheid vinden, zoodat het den scheidsrechters niet is toegestaan, binnen de vier meter een vrijen worp direct op het doel toe te kennen. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 2 MEI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Solistencon cert. (Van 8.45—3.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Orkestconcert. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Gram.muz. 10.45 Ork. Gerard van Krevelen. 11.15 Tijl is be- tooverd. 11.30 Ork. Gerard van Krevelen. 12.00 Almanak, 12.15 De Meesterzangers. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en vonk brengt.... 13.05 Sep tet Ombach, soliste en Ork. Juan Te.iada. 14.00 Bolsjewistische ojpvoeding van de jeugd. 14.15 Viool en piano. 14.30 Musette-ork. en soliste. 15.00 Joh. Jong, orgel. 15.30 Voor de zieken. 16.00 Viool, altviool, cello en piano. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Cabaret Ned. Fabrikaat. 18.00 BNO Binnenl. gespr. overz. 18.05 Franz Schubert-progr. 18.45 Jeugdstormuitz. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 21.15 Bonte verschei denheid. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Gram.muz. 22.30 Walsen en tango's. 23.0024.00 Dansen op melodieën van den nacht. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Composities voor viool en piano. 17.30 Sol- datenfunk ,,Nord-West". 18.30 Hong. ork. Bandi Balogh. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Matrozenkoor. 19.15 Don Quichote van Ridhard Strauss. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Mededeelingen van het NAF. 20.45 Fragmenten uit bekende opera's 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. ii I •1 Elk „AKKERTJE" is verpakt in een cartonnen doosje, zooals hiernaast afgebeeld wordt. Let daar goed op! 4 £)e Nederlandsche PijnstiJJe^. I

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2