Muziekleven komt op de Stads bibliotheek tot uiting PL Veel aanvragen naar werken, welke op concerten worden gegeven. Een bescheiden ruimte is er voor de mu- ziekaideeling van de Stadsbibliotheek aan gewezen en waarschijnlijk weten vele stad- genooten niet, dat de ingang bij de Pand- poort is gelegen, doch zij neemt reeds een belangrijke plaats in het Haarlemsche mu ziekleven in. Dat blijkt b.v. op de uren, waarop er werken en boeken uitgeleend worden en misschien is het wel gelukkig, dat de behuizing nog niet groot is. Het is b.v. mogelijk meer contact te verkrijgen met mejuffrouw C. M. Reeser, die daar op uitnemende wijze de scepter zwaait. De be zoekers kunnen gemakkelijk inlichtingen inwinnen en op de hoogte komen van het geen de afdeeiing biedt. Binnenkort is het twee jaar geleden, dat de muziekbibliotheek geopend werd en ge bleken is, dat zij in een groote behoefte voorziet, Haarlem is een der laatste ge meenten in den lande, welke een speciale afdeeiing ingericht heeft. Zij bezet op het oogenbiik de vierde plaats achter Amster dam en Den Haag, waar reeds vele jaren een uitgebreide verzameling ten dienste van het pubiiek staat. Begonnen werd met drie duizend partituren en boeken, doch het aantal heeft imiddels de vierduizend gepas- se- Dat dankt de bibliotheek aan vele L ustigers, die schenkingen deden en aan 1'. muziekfonds. waardoor men in staat v. «.o nieuwe uitgaven aan te koopen. In een gesprek, dat wij met mejuffrouw Reeser hadden, vertelde zij, dat de sterke ontwikkeling van het muziekleven op de bibliotheek tot uiting komt. Als er een con cert gegeven wordt, dan komen er bezoe kers de partituur of litteratuur leenen. Voor de Mattheus Passion was de belangstelling wel bijzonder groot en velen moesten er te leurgesteld worden, omdat er maar zes par tituren waren. Er komen ook stadgenooten, die niet alles van een concert begrepen heb ben en dan gaarne boeken willen lezen. Daarover be;taan echter onvoldoende ge gevens. Op het oogenbiik heeft de muziek bibliotheek een vaste kern van 350 leden, waaronder veie beroepsmusici, tallooze amateurs en leerlingen van muziekscho die partituren leenen. Inden winkel moeten zij vaak vernemen, dat de muziek uitver kocht is en dan is de bibliotheek een uit komst. Er wordt niet op een bepaalden tijd van uitleenen gekeken en is vier weken te kort, dan is verlenging mogelijk. Den laat- sten tijd worden 800 boeken enz. per maand uitgeleend en dit breidt zich steeds uit. Op een vraag, naar welke componisten de meeste vraag is, antwoordde mejuffrouw Reeser, dat de klassieken, zooals Beethoven. Mozart en Haydn het meeste gevraagd wor den, doch veel belangstelling bestaat er voor piano-werken van Debussy en Grieg en minder voor Liszt. De animo voor Ravel en de moderne Spaansche componisten is op het oogenbiik groot. Worden de partituren over de instrumenten verdeeld, dan dient piano genoemd te worden en op de tweede plaats komen de blaasinstrumenten, waar voor thans vele beoefenaars zijn. Gedacht werd aanvankebjk, dat de viool een belang rijke plaats zou innemen, doch dat is niet het géval. We hoorden in de bescheiden ruimte der boeken over muziek, wat toekomstmuziek. De afdeeiing groeit steeds en het aantal be langstellenden neemt toe. Spoedig zal het zaaltje te klein zijn, om de werken over zichtelijk op te stellen. Dan moet de muziek afdeeiing in een ander gebouw worden on dergebracht. Mogelijk bestaat dan ook de gelegenheid, om in navolging met muziek bibliotheken uit het buitenland een gehoor zaal in te richten, waar bezoekers de ge leende muziek bij wijze van proef kunnen bestudeeren en waar af en toe jonge kun stenaars uitvoeringen kunnen geven in be perkten kring. Zoover zijn we echter nog niet, doch voor loopig kunnen de Haarlemsche muziek liefhebbers in een afdeeiing terecht, welke veel en uitstekend materiaal biedt. En daar mee zullen zij al tevreden zijn. ORGELBESPELING. In de Groote Kerk wordt Donderdagmiddag van 34 uur door den stadsorganist George Robert een orgelbespeling gehouden. Het programma luidt: 1. Suite du premier ton, L. N. Clérambauit (1676-1749): 2. a. Puer nobis nascitur, b. Les cloches, N. Lebèque (1630- 1702); 3. Fantaisie C maj., C. Franck; 4. Pas- sacaglia, H. Andriessen; 5. Pastorale, Gh. Tournemire; 6. Choral, Jos. Jongen. Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer. H'stede (afw.l. Bui- tenland: J. C. van der Laag, H'stede, Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarse], Santpoort. Advertenties: W. van Om men. Heemstede t/MLOOOmm MESSEN-EN STAAlWARENMBRliK Beethovencycius. Concertgebouworkest o.l.v. Willem Mengelberg. Het derde concert van den cyclus, waar van het programma verluidde: derde Sym- phonie en derde Pianoconcert, werd door Mengelberg uitgebreid met de Egmont- ouverture. Het werd aldus een avond van normalen, voor-oorlogschen omvang. Het is te hopen dat het volgende concert van het Concertgebouw-Orkest ook een dergelijke aanvulling krijgt, want de vierde Symphonic is toch waarlijk te kort om als programma helft te dienen. Het is er aldus dan toch van gekomen dat we den meesterdirigent Mengelberg hier voor zijn orkest te zien kregen en van die aan wezigheid de wondere resultaten konden hooren. Een toovenaar met den maatstok is en blijft hij. Men kan bet op menig punt met zijn inzichten niet eens zijn, ontkomen kan men echter niet aan zijn sterke sugges tie, die geboren moet zijn uit diepe over tuiging Zijn opvattingen weet hij zoodanig te realiseeren, dat ze in ieder geval boeien en in hun verband als waar, als logisch voorkomen. Men weet dat het zwaartepunt voor een groot gedeelte naar den interpreet verlegd wordt, maar men aanvaardt dit onbewust, omdat de machtige persoonlijkheid Mengelberg u in den ban van zijn toover- cirkel houdt. Zijn dirigeeren is herscheppen, op eigen impulsen het werk van den compo nist nog eens overdoen, en met concreet gebaar, maar vooral met sterk willen van zijn geladen persoonlijkheid dit alles te doen verwerkelijken door zijn orkest. Wat hem altijd lukt, ook al is er niet speciaal op gerepeteerd, wat, naar wij vernamen het geval was met het klavierconcert in c kl. t,. dat met Cor de Groot als solist uitgevoerd werd. En toch hoe stevig en hoe soepel tevens was deze vertolking in haar samen spel en wisselwerking. Cor de Groot speelde het werk met viriele kracht, duidelijke détail- leering en expressie; zijn groote cadens echter kon mij als geheel (wel in sommige onderdeelen) minder bekoren. Wat verder te zeggen van die magistrale Egmont-ouverture en van die overrompelende Derde. m i. Beethoven's geweldigste sympho nic? Het was prachtig Laat daar alles mee gezegd zijn. JOS. DE KLERK. gebaar in de beeldhouwkunst. De Haarlemsche beeldhouwer Theo van Rijn vervolgde Maandagavond in de muziekzaal Brinkmaan zijn lezingcyclus over de beeld houwkunst. Spr. behandelde ditmaal de be- teekenis van het gebaar, dat hij de zwijgende taal van den beeldhouwer noemde. De kunste naar streeft er naar om zijn voorstellingen duidelijk weer te geven en in dit uitdrukkings vermogen zijn het de bewegingen van het ge baar, die den vorm verlevendigen en het ver- eischte karakter uitbeelden. Bij de beginperiode van elke nieuwe ont wikkeling, zooals o.a. de Egyptische of de Assyrische cultuur, komt het gebaar slechts beperkt en ingesloten tot uiting, doch naar mate een dergelijk tijdperk tot grooter bloei geraakt, heeft de ontwerper soms zelfs in één kunstwerk drie gebaren, het z.g. „bioscopische gebaar", verwerkt. Het dagelijksche leven ver toont een aaneenschakeling van talrijke be wegingen, die vaak een verwarden indruk achterlaten. De beeldhouwer daarentegen, dient alle ledematen en onderdeelen van zijn object naar enkele gebaren te richten. De heer Van Rijn, wiens uiteenzetting door talrijke projecties van berolmde beeldhouw werken werd geïllustreerd, vertelde voorts diverse wetenswaardigheden over het gebaar in al zijn veelzijdigheid. Reeds dadelijk kwam het contrast tot uiting tusschen een zuilfiguur met haar beslotenheid en de beeldgroep De Overwinning van Michel Angelo, waarin drie gebaren tot één geheel, gebaseerd op zijn geestelijke activiteit zijn samenge weven. Spr. toonde de aanwezigen tenslotte een aantal voorbeelden van het dramatische (De kruisafneming van Michel Angelo en De Burgers van Calais van Rodin), het heldhaf tige (David van Donatello) en het machtige gebaar (Het scheppingsverhaal van Michel Angelo). UIT HET POLITIERAPPORT. Het is de politie dezer dagen gelukt om een diefstal van enkele handnaaimachines, welke in den loop van Maart uit een R.K. school aan den Heerensingel waren wegge nomen, tot klaarheid te brengen, door aan houding van den 18-jarigen M R., die be kende in samenwerking met een vriend de machines te hebben ontvreemd. De vriend kon eveneens worden gearresteerd. Onbekenden hebben een bezoek gebracht aan het fabrieksgebouw der firma K. aan de Reguliersstraat. De inbrekers namen vier electrische motoren mede. DE HEER A. C. SANDIJCK 25 JAAR ARCHIEFAMBTENAAR. Men schrijft ons: Op 12 Mei a.s. hoopt de heer A. C. Sandijck, adjunct-commies aan het gemeente-archief, den dag te herdenken, dat hij gedurende 25 jaar aan deze instelling is verbonden. Dit jubileum zal zeker wel niet onopgemerkt voorbij gaan, want de heer Sandijck heeft zich doen kennen als zeer bekwaam voor zijn taak en als een bijzonder behulpzaam voorlichter voor de duizenden bezoekers en bezoeksters die in die vele jaren van zijn hulp hebben mogen genieten. Daar bij is hij steedsbescheiden en voorkomend opgetreden tegen allen, die zijn medewerking noodig hadden Kortom: de a.s. jubilaris is steeds geweest een kundig, correct en voor komend ambtenaar. Op tal van verschenen boeken en historische artikelen betreffende Haarlem en omstreken heeft hij dan ook grooten invloed uitgeoefend bij het onder zoek der schrijvers. Wij vernemen, dat ftet in de bedoeling van velen ligt om hem op' den zilveren feestdag hartelijk geluk te wen- schen en dank te betuigen voor de verleende hulp, alsmede voor zijn trouw, bescheiden heid en gulheid van mededeelingen uit zijn groote kermis op locaal historisch gebied en bronnenkennis. in Ned.-lndië geïnterneerde burgers. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving we der opgaven van in Ned.-lndië geïnterneerde burgers van Nederlandsche nationaliteit. Van de volgende geïnterneerden konden tot heden de adressen der naaste familiebetrekkingen of van andere belanghebbenden hier te lande niet worden opgespoord. Caluwe, F. de, 29, klerk; Cate, R. F. ten, 32, employé petroleum mij.; Ceuninck van Capelle G. A. R. de, 58, gepens.; Christiaans, J. H., 63, gepens.Citters. J. C. van, 59. werkzaam bij het geldwezen; Claessen, J. A., 30, kleermaker; Clasie, B. 53, werkman; Classen, W. F. L., 40, gouv.-ambtenaar; Coblijn, R., 54, planter; Coenraad, T. A., 25, zeeman; Cohen, M. B., 31, boekhandelaar; Colaris, J. M.. 43, planter; Coldenhoff, H. E., 55, gepens.; Coldenwijn, P. F. J., 56. schilder; Colter, C. O., 32, zonder be roep; Combe, T. N. de la, 18, leerling; Commu, L. M., 55. pakhuis-opzichter; Commijs, N., 37, planter; Conrad, H, M., 32, klerk; Cornelis. J. J. A. F,, 59, ingenieur of machinist; Cox, B., gouv.-ambtenaar; Crans. J. H., 37, gouv.-ambt. Cromjongh, J. C., 47, klerk; Croon. T. L., 52, zonder beroep; Dake, N.. 50, employé bij een mij.; Dalen, J. van, 36, kapper; Dalhuyzen, J P., 37, accountant; Dammers, F. C. N., 50, koopman; Damwijk, F. K. F., 32, hoofdopzich ter; Dat, J. P., 39, employé; Deeiman, A. G 48, accuontant; Dekeling, D., 52, employé bij een mij.; Dekker, C. M., 35, klerk; Delaere, A, J., 56, gouv.-ambtenaar; Demmink. W. R.. 35. musicus; Denninger, T., 35, werktuiek. ing.; Derksen, J. R., 54, tandarts; Derksen, W. J., 50 tandarts; Derksen, V/. J„ 50, planter; Detz, J. R.. 48, pakhuis-opzichter; Deul, J. H.. 51. plan ter; Dewall, J. C. von, 33, zonder beroep; De- zertine. W. J. M„ 43, zonder beroep; Diederiks, H. 45, kok; Diemont, R., 71, planter; Faber, H. J„ 45, koopman; Kat, J. M.. 47, chef-kok: Kee- ken, H. van, 50, gevangenis-employé; Keere- weer, J. C., 38, werkman; Keiser, A. L., 30, klerk; Keller, D., 50, planter; Keilerman, C. H. 33. ingenieur of machinist; Kemink, P. J., 27, zonder beroep; Keileners, H. H., 53, kleerma ker; Kerkhof, A., 47. kleermaker; Kerkhof C. A. van, 40. leeraar; Keunig B. 27, hotelwerk man; Keuter A„ 57 gepens., Kieywegt P. J. 38 chef; Kippenbroek J. F., 18, student; Klaas man J. H., 25, planter; Klarenbeelt H. T.. 18. student: Klapwijk B.. 31, werkzaam bij trans portbedrijf; Klaver C., 56, gepens.; Klein, M L. de, 58, kleermaker; Kleyn W. van der, 48, gepens.: Kleynburink. B. H., 19 fabrieksem- ployé; Klepper G., 29, ass. machinist; Klin- kert G. P., 54 gepens.; Kloosterboer P., 39. planter; Knsen C., 40. werkz. bij petroleum- mij.; Koek W. I. H., 31. Timmerman: Koek T. G. C.. 29. werkz. bij vliegtuigfabriek; Koek T. H. A., 57. werkz. bij theater: Koenders J. B. M„ 52. leeraar: Koes P. H. J., 56, planter. Kok C., 51, winkelier; Kok C. M., 44. direc teur; Kok F. C., 57, gepens.; Kole H. A, 53. leeraar; Koning J. W. de, 52, gepension Ko ning P. J. M. de, 49, beroep onbekend: Korn- mann M. E., 56, politie-agent; Kooyman W.. 56, zonder beroep; Koper E., 58, architect'. Kornmann C. T., 53. musicus; Korthof .1., 56. planter: Kraaijenveld C., 55 „inlichtingen bureau"; Kraft A. J. C„ 51. missionaris; Krie- ger H., 63, politie-agent: Kruysboom L. C. E.. 55. zonder beroep: Kruyt A., 18. student; Krij ger E. J. A. J. D. de, 61. gepens.; Kriiner J., 55 directeur van school: Kuiler K. J. W., 52. ge pens.; Kuster F. C J„ 48, leeraar: Kusters W. P.. 48, politie-agent; Kuyp J. D. H., 53, ge pens.; Kuyp R. 18. student; Kwast J.. 52. planter; Claasen G. H. leeraar fröbelschool Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de Ve afdeeiing van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyper- Straat 9. te 's-Gravenhage, ondei opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent naam, voornamen, geboortedatum, beroep, werkgever en laatstbekende adres der ge- interneerden. ADRESVERANDERING COMMISSARIAAT VOOR DE BELANGEN VAN DE V.M. NEDERLANDSCHE WEERMACHT. De Commissaris voor de belangen van de V.m. Nederlandsche Weermacht te 's-Gra venhage, Lange Voorhout 7 maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1944, een gedeelte van zijn commissariaat is verhuisd naar Velp. Het postadres is te rekenen van ge noemden datum af: Waldeck Pyrmontlaan 5 te Velp. Een nieuwe task voor den Ned. Arbeidsdienst. Beperking der inundatieschade. De maatregelen, in ons land genomen in verband met de oorlogsomstandigheden, met name de inundatie van uitgestrekte ge bieden, hebben voor den Nederlandschen Arbeidsdienst een nieuwe taak meegebracht Toen nl. eenmaal de noodzakelijkheid was vastgesteld om tol inundatie over te gaan, werd zoowel van Nederlandsche zijde als van Duitsche zijde alles in het werk gesteld om de inundatie zooveel mogelijk te be perken. Hier lag de nieuwe taak van den N. A. D„ het opwerpen van tijdelijke dijken om zooveel mogelijk gebieden vrij te hou den van het water. Zoo staan thans in het Westen van ons land de mannen van den N. A. D. schouder aan schouder met de burgers bij het aanleggen van nooddijken. De waardeering voor den arbeid is zeer groot en de indruk op de bevolking is gun stig, Door dit nauwe contact met de burgerij worden vele misverstanden, die nog bestaan over den arbeidsdienst weggenomen. Het eind van dezen inzet komt thans in het zicht en binnenkort verlaten de N. A. D. afdeelingen weer hun tijdelijke garnizoenen Zij nemen dan de overtuiging mede. dat zij in de afgeloopen weken hun volk een groo ten dienst hebben bewezen, door de door •den oorlog geboden maatregelen tot het sfrtkt noodzakelijke te beperken en veel voor de voedselvoorziening kostbaar land te he&ben behouden. Verduisteren: van 21.15 tot 6.00 uur Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Donderdag de beurt aan de letter O en Pa tot en met Pop. De distributie van textielgoederen. Alle aanvragen ter verkrijging van spe ciale vergunningen zoowel als leveringsver gunningen voor den aankoop tan tferschil- lende textielgoederen. welke uitsluitend op deze bescheiden verkrijgbaar zijn, zullen t.z.t. moeten worden ingediend bij de plaat selijke distributiediensten. De thans be schikbare hoeveelheden laten echter alleen toe de loopende aanvragen en verplichtin gen af te wikkelen. Het heeft derhalve geen zin zich thans met een aanvraag tot den plaatselijken distributiedienst te wenden. Evenmin heeft het zin de aanvragen recht streeks te zenden aan het Rijksbureau Dis- tex, aangezien dit bureau ze niet in behan deling zal nemen. Ondanks een publicatie van omstreeks 28 Januari j.l. waarin bekend werd gemaakt, dat aanvragen voor textiel niet bij Dictex moésten worden ingediend, hebben velen toch hun aanvragen direct ingezonden aan het Rijksbureau Distex. Dit bureau heeft de formulieren zooveel mogelijk doorge stuurd naar de plaatselijke distributiedien sten. Thans is echter bepaald, dat alle na 1 Maart j.l. rechtstreeks aan genoemd bureau ingezonden aanvragen als vervallen dienen te worden beschouwd. Voor de bovenkleeding geldt in het alge meen. dat slechts een aanvraag tot aankoop kan worden ingediend, indien men in het geheel geen bruikbaar exemplaar bezit. Wanneer men b.v. nog over één goed draag baar costuum beschikt is het dus onnoodig een aanvrage voor een tweede exemplaar in te dienen, daar de distributiedienst er zon der meer afwijzend op moet beschikken. Post voor vrijwilligers. Het SS-Ersatzkommando Niederlande in Den Haag maakt, in verband met het zen den van post aan vrijwilligers, die dienen bij verschillende eenheden der Waffen-SS, of die in Lazaretten. Genesungsheime enz. liggen, het volgende bekend; Alle brieven, tijdschriften en pakjes moe ten in het vervolg geadresseerd zijn als volgt; An das SS-Hauptamt, D IÏ/2 Deutsche Dienstpost Maastricht. Zur Weiterleitung an: (naam): (Veldpostnr. of adres): Daardoor zal de verzending van de veld post in het vervolg minder vertraging on dervinden. Brieven, tijdschriften en pakjes moeten duidelijk van naam en adres voor zien zijn en ook het adres van den afzen der moet er duidelijk op vermeld zijn. Het verdient aanbeveling in de pakjes ook een adres bij te voegen en deze stevig te ver pakken. Tot 20 gram is alles vrij van porti. Pakjes boven de 20 gram moeten van Zu- lassungsmarken voorzien zijn als deze naar veldpostnummers gezonden worden en mo gen niet zwaarder zijn dan 100 gram, Zwaardere pakjes ook met 2 Zulassungs- marken zijn niet toegelaten. Pakjes aan gewone adressen, dus niet veldpostnummers mogen niet zwaarder zijn dan 1000 gram. Tijdschriften en kranten mogen ook aan veld postnummers /.onder Zulassungsmarke verzonden worden. Luchtveldpostbrieven moeten van 2 lucht postzegels voorzien en op den brief moet vermeld zijn: luehtveldpost. Luchtveldpost zegels en toelatingszegels worden door de vrijwilligers aan hun familieleden 'gezon den. Het is in het belang der familieleden zelf, dat aan de voorschriften nauwkeurig de hand gehouden wordt, want dan heeft men meer zekerheid, dat de post geen ver traging ondervindt en op de plaats van bestemming aankomt. In liet vervolg moeten «lus brieven, tijdschriften en pakjes voor de vrijwilligers niet meer naar liet KS-Ersatz- komananilo Niederlande in Den Haag ge- zondeti worden. De veldpost voor de vrijwilligers wordt door de Hollandsche post aangenomen en in plaatsen waar kantoren van de Duitsche dienstpost gevestigd ziin. kan men de veld post daar bezorgen. Ook kan men bij de Duitsche Dienstpost geld verzenden op veld postwissels voor de vrijwilligers bii alle eenheden der weermacht en Waffen-SS. RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 4 MEI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Vroeg op marsc'h. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. "7.15 Ochtendpotpourri. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Bekende wijsjes. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Scandinavisch Orkesteoncert. 9.45 Godsd. uitz. 10.00 Omroeporkest. 10.15 Ween- sche sfeer. 11.00 Ontmoeting. 11.15 Fluit, cello, piano en claveeimbel. 12.00 Almanak. 12.15 De Familie de Boer. 12.30 Langs de straat. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Hongaarsch ork. Bandi Balogh. Frans van Cappelle, accordeon en gram. muz. 14.00 Oud-vaderlandsche folkloristen VIÏ. 14.15 Solistenconcert. 15.00 Zang en piano. 15.30 En hier is de koffergramofoon. 16.00 Melodisten en soliste. 1(5.45 BNO Nieuws. 17.00 Theo Uder, Masman 17.30 Nieuws in een note dop. 17.40 Pianoduo. 18.00 BNO Persoverz. 18.05 Operafragmenten. 18.45 Brandende kwesties. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. Van 21.15 af alleen voor de Radio-Cen trales. 19.15 Concertgebouwork. en Herman Kreb- bers. viool. (I. d. pauze: Uit de Edda's I). 21.20 NelsonMesse van Haydn. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Het Berlijnsch Mozartkoor. 22,30 Lichte orkestmuziek. 23.15—24.00 Instrumentaal solistenconcert. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Strijkkwartet in a kl. t. van Beethoven. 17.45 Liederen van Roh. Schumann. 18.00 Vroo- lijke wijzen. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Voor de jeugd 19.20 De lente is terug. 20.15 Vijftig jaren her III. 20.30 Ned. Volksklanken. 21.15 Musette-orkest. 21.45 Avondwijding. 22.00 B NO Nieriws- en cult. ber. 22.15 Zie progr, H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2