„Het bolsjewistische jaar in Letland". „Kunst Zij Ons Doel." Tentoonstelling in het Frans Hals Museum. Nauwelijks heeft de natuur het bonte lente kleed aangetrokken, of onze schilders komen ■net hun voorjaarstentoonstellingen voor den dag. In Amsterdam laten de leden van „Arti" en „De Onafhankelijken" hun werk zien en in onze stad hebben de schilders van „Kunst Zij Ons Doel" de groote zaal van het Frans Hals Museum met hun kleurige penseelvruchten getooid. Stillevens en portretten, landschappen en interieurs wisselen elkander af en getrouw aan het karakter van onze fleurige stad, heb ben zij zich ook als schilders van bloemen niet onbetuigd gelaten. Een attractie van deze tentoonstelling is bovend en, dat naast het werk van habitué's als mevr. Dingemans Numans, H. F. Boot, Al- bert Arens, W. A. van der Colk, W. K. Rees, dr. D. M. Hoogeveen e.a., die men met ge noegen weer ontmoet, ook een flinke plaats is ingeruimd voor leden, die weinig of niet be kend zijn. De kennismaking met deze expo santen stelt men te meer op prijs, omdat er zich onder hen schilders bevinden, die duide lijk blijk geven van talent. Daar is, om eens een voorbeeld te noemen, R. Overzee, die een ouden man raak getypeerd heeft en ook goed in toon wist te houden. De jonge schilder A. C. van Noort schilderde in doorzichtige, sap pige aquareltinten een damesportret, waarin het deftige olijfgroen en het lichte paars een frissche noot scheppen. Van Noort's kunst vertoont verwantschap met die van Boot en Verwey. In een licht getoetsten bos tulpen op een stoel met een achtergrond, die juist vol doende is aangeduid, leert men L. de Winter kennen als een vlot schilder, die de dingen ook harmonisch tegen elkander weet af te we gen. Joh. Ph. Hoogwout maakte een even pit tige als gevoelige penteekening van een def tige Maquart-bouquet. Van de meer bekende schilders trekt W. Steyn de aandacht met een kleurgevoelig da mesportret. Expressief van schildering zijn de met smaak gecombineerde gele en lila bloe men in een grijze vaas van mevr. H. Dinge mans Numans. Een fraaie stofuitdrukking heb ben de massieve koperen bak en de transpa rante zijden doek in Van der Colk's stilleven. Een intelligent schilder toont. dr. Hoogeveen zich in een rookersidylle met lange, Goudsche pijpen.die hij terecht „Uit de oude doos" noem de en waarin ook het koper van een trommel en een tondeldoos knap is weergegeven. In een stilleven met tulen sjaals, waarop een blauw bord met pompoenen prijkt, is Arens in het lichte gamma, dat men van hem kent, goed op dreef geweest. Boot schilderde zijn werk tafel met mesjes en penseelen in nen fijne grijsgroene Sfeer, waarin hij met een bosje gele chrysanthen eenige pittige accenten ge legd heeft. In Waalko Dingemans' goed ge lijkend portret van den heer Gratama stem men het groen en blauw nog niet voldoende samen. De beeldhouwer P B. van den Eynde toont in een sprekend getypeerd portret van een ouden heer. dat de artisticiteit van de familie Van den Eynde in hem voortleeft. Gevoelig van lijn en toon is L. van Dijk's poëtisch uitzicht op Zoutelande, Kloes ver eeuwigde op zijn stevige wijze den houtzaag molen „De Eenhoorn" bij het witte bruggetje aan het Zuider-Buiten-Spaarne, J. J. Petrie laat een atmosferisch Hollandsch waterland- schap zien, degelijk geschilderde stillevens leverden M. v. d. Burg en J. Swen, B. Log- tenberg's stilleven met zwarte appels is niet onverdienstelijk gedaan, maar het draagt het persoonlijk cachet van een ander, van den schilder A. Loots. Het stilleven v.an G. Fre- driks onderscheidt zich door het mooie blauw van de waaier en dat van C. J. Laan is be schaafd van tint, mevr. Plekker-Müller heeft een frisch bouquetje ingezonden, J. B. Kamp laat ons de lente beleven in een tak met appelbloesem, J. Elffens aquarelleerde met ambitie een bloeienden kastanjetak, W. Kloe ke's aquarel van de oude schepen is vlot ge penseeld, een schetsmatig gehouden visie met een boerenhuisje te Blaricum van B. van Voorden vertoont schildersqualiteiten, cu rieuze details heeft A. A. Tadema's nog wat ongebonden kerstsymphonie 1943. Ten slotte herinneren wij aan Jan Larij's Djoharboomen in avondlicht en aan de beide dierplastieken van J. B. de Lange. Hiermede hebben wij een greep gedaan uit de ongeveer zestig werken, die tot 14 Mei te bezichtigen zijn en waarmede het oude teeken college ongetwijfeld succes zal oogsten. JAN D. VOSKUIL. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Saterdag de beurt aan het restant van de letter R vanaf Rut en Sa tot en met Schik. Hoofdredacteur: F. C. Derks. Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Advertenties: W. van Om men Heemstede. wsmdm Parate kennis van VREEMDE TALEN verkrijgt U door studie met de gramofoon. „De Sabijnsche Maagdenroof." Personeelsband Gewestelijk Arbeidsbureau. Dit stuk met zijn klassiek aandoenden ti tel en wel zeer weinig klassieken inhoud wend reeds zóó vaak opgevoerd, dat het mij niet noodig lijkt op den inhoud diep in te gaan. Dat zou me trouwens ook niet lukken, want veel diepgang treft men er niet in aan. 't Is een vlot, plezierig speelstuk, meer-niet, maar dat is heel wat. We merkten het Don derdagavond opnieuw, toen „Jacob van Lennep", in uitstekende bezetting, het voor den Personeelsband G. A. B. Haarlem voor het voetlicht bracht. De professor, die het in ziin grijze hoofd heeft gehaald om op zijn ouden dag lauwe ren te willen oogsten met een door hem ge schreven stuk, dat de roof der Sabijnsche maagden behandelt, zijn vrouw, Frederika, bij wie hij onder de plak zit en voor wie hij de vrucht van zijn schrijverseerzucht op alle mogelijke wijzen verbergt, zijn schoonzoon Dr. Nieuwmeester, die door de omstandig heden gedwongen zijn eega en schoonmoe der iets over een zoogenaamd slecht verle den voorliegt, en vooral ook de tooneel- directeur, die het drama opvoert en hope loos doet mislukken, het zijn allen verma kelijke, het publiek voortdurend boeiende figuren. J. Selman was een stuntelige, van heili gen eerbied voor zijn vrouw vervulde pro fessor, die misschien hier en daar wel wat te onprofessoraal in intonatie en gebaren werd. Een verdienstelijke creatie overigens. Mevr. A. van Dongen als zijn echtge- noote, was een schoonmoeder en echtge- noote zooals geen enkel man die zich zal wenschen en kan men haar een beter com pliment maken? De Braber als Dr. Nieuw meester, de man dien 't beurtelings kwalijk genomen wordt dat hij wèl en dat hij niet een verleden heeft, viel op door de vlotte natuurlijkheid, die dezen speler in zijn meeste rollen eigen is. Kostelijk was J. van Dongen als de tooneeldirecteur, zeer goed in zijn overgangen van tooneeltoon en -allure naar intonatie en houding van het gewone gesprek. x Ook de andere medespelenden lieten zich niet onbetuigd. Ik vermeld nog J. van Eden als een grappigen, met fantasie gespeelden „Karei den Groote", J. Bilderbeek als een innemenden, verliefden jongeman, mej. F. Bulters als een lieftallige professorale doch ter en mevr. N. Eelman als een natuurge trouwe dienstbode. De zaal toonde zich terecht zeer ingeno men met het vertoonde spel en beloonde het gezelschap en den regisseur J. van Dongen met gul applaus en bloemen. B. VEURMAN Jaarmarkt N.S.V.O. De Kring Haarlem van de N. S. V. O. heeft gistermiddag in de bovenzalen van Brinkmann zijn jaarlijksche tweedaagsche jaarmarkt gehouden die, als de teekenen niet bedriegen, in succes niet zal onderdoen voor die van vorige jaren. Want wederom hebben de leden zich beijverd, een keur van handwerken, kleedingstukken, speelgoede ren, kunstvoorwerpen, snuisterijen en al wat tot een rechtgeaarde bazar behoort, bijeen te brengen. Een niet geringe opgave in deze tijden van materiaalschaarschte en puntennood, maar de wil was er en de weg is bijgevolg gevonden. Als trouw bezoekster was ook ditmaal Mevrouw Mussert bij de opening aanwezig en de leidster van den Kring Haarlem, Me vrouw L. Visker-Korff heette haar hartelijk welkom en sprak de hoop uit, dat zij in de toekomst een trouwe comparante en een goede klant zou mogen blijven. Voorts richt te zij een woord van welkom tot de lande lijk leidster, Mej. L. M. Couzy, het hoofd van de afdeeling Hulp en Bijstand, Mevr. J. A. E. Wilhelm-van Hemert. de Districtleid ster, Mevr. J. H. de Gelder-Snijders, de ver tegenwoordigster van de Deutsche Frauen- schaft, Frauleinden Kring leider der N. S. B. Kring Kennemerland Zuid, G. E. M. Jansen, de burgemeesters van Velsen en Heemstede, Tj. O. v. d. Weyde en J. H. van Riesen e. a Mr. W. H. van Nes van Meerkerk f In den ouderdom van 83 jaar is te Heem stede overleden rnr. W. H. van Nes van Meer kerk, oud-vice-president van de Haarlemsche rechtbank, die ruim zeven en twintig jaar rechter te dezer stede is geweest. De over ledene werd 10 Januari 1861 in Zwolle gebo ren, studeerde in Leiden rechten, waar hij 13 Januari 1886 promoveerde. 6 October 1888 werd hij benoemd tot kantonrechter-plaats- vervanger te Zwolle en op 13 April 1891 tot ambtenaar van het O. M. te Dordrecht. 15 Juli 1893 Werd mr. Van Nes van Meerkerk griffier bij de rechtbank te Zwolle en 20 Juli 1897 rechter te Alkmaar. Op 24 Maart 1903 werd hij benoemd tot rechter bij de Haarlemsche rechtbank, op 30 October 1926 vice-president en op 1 Juli 1930 is hem eervol ontslag ver leend. In het bijzonder had mr. Van Nes van Meerkerk belangstelling voor het civiele recht doch ook heeft hij geruimen tijd de leiding gehad van de strafkamer. In de zeven en twin tig jaar, dat hij te Haarlem werkzaam was, heeft hij met ernstige plichtsbetrachting en groote nauwkeurigheid gewerkt en zijn uitge breide rechtskennis kwam de rechtbank zeer ten goede. Heden is zijn stoffelijk overschot in alle stilte op de begraafplaats te Heemstede ter aarde besteld. HAARLEMSCHE RECHTBANK ZWARE STRAFFEN GEëlSCHT TEGEN VESTIBULEDIE VEN. Vijf verdachten, die gedurende Februari en Maart talrijke vestibulediefstallen pleegden, ston den Donderdag terecht. De 26-jarige kleermaker H. d. 1. M. behoorde tot de hoofdfiguren van het complot. Hij bekende in totaal bij 16 vestibule diefstallen betrokken te zijn geweest. Met be hulp van een looper verschafte hij zich toegang tot de diverse perceelen en zoo werd menig klee- dingstuk bemachtigd. Tegen hem luidde de eisch 2% jaar gevangenisstraf. In de woning van den lossen arbeider A. H. M. werden de gestolen goederen meestal tijdelijk opgeslagen. Tijdens de vestibulespeurtochten op 19 Februari in de Karei van Manderstraat, 28 Februari in de Ael- bertsbergstraat en 25 Maart in de Oranjestraat verleende hij zijn medewerking. Een bedrag van f 75, dat zich in een der kleedingstukken bevond behield hij voor zichzelf. Zijn beide zoons be dreven eveneens dergelijke daden. De 30-jarige chauffeur A. M. ontvreemde o.a. op 24 Februari uit het gebouw van den Ned. Pret. Bond een aantal jassen en dassen. De 26-jarige chauffeur C. M. ging meer dan eens met d 1. M. op stap en dan werden er diverse goederen buitgemaakt C. M., die een gedeelte van den opbrengst ont ving, hoorde evenals zijn vader en broer terzake heling 2 jaar gevangenisstraf tegen zich eischen. Tenslotte verscheen de 35-jarige chauffeur H. H. A. C. in het verdachtenbankje. Hij verleende zijn bemiddeling bij den verkoop der gestolen goederen te Amsterdam. Het verleden van C., die reeds elfmaal veroordeeld was, vormde vooi den officier aanhouding om een zware straf te eischen, n.l. 21,-j jaar. Uitspraken 17 Mei. INBREKERS STONDEN TERECHT De 40-jarige metaaldraaier J. F. W. pleegde op 21 Maart een inbraak aan de Romeinenstraat. De buit bestond uit enkele vioerkleeden, een pen dule, een stofzuiger, blikken levensmiddelen, dekens lakens en dergelijke. De man, die pro fiteerde van de afwezigheid der bewoners had nog meer op zijn kerfstok. Er werd tegen hem IV2 jaar gevangenisstraf geëischt. De 43-jarige montagearbeider N. P. v. B. was eveneens bij dezen diefstal betrokken en tevens bleek, dat hij zich in 1943 aan dergelijke feiten had schul dig gemaakt. .Ook voor dezen verdachte achtte de officier eeh gevangenisstraf van 1V2 jaar noodzakelijk. VERBOND VAN HAARLEMSCHE SPEELTUIN- VEREENI GINGEN. Dezer dagen is de tweede kindermiddag van bovengenoemd verbond gehouden in de Gem. Concertzaal, die geheel gevuld was met een schare kinderen. Zij werden door den voorzit ter, den heer A. van Viersen. hartelijk welkom geheeten. Waren het de vorige keer jeugdige acteurtjes uit Haarlem-Noord, die voor hun makkertjes optraden, thans stonden de kinde ren uit het centrum op het tooneel. Ooster kwartier" voerde Jonker Pochhans" op en Zuiderkwartier" ,,Hoe Prins Mario zin in lezen kreeg". .Flora" vertoonde na de pauze ,,Daan- tje gaat schaatsenrijden". Uit de groote aan dacht tijdens en den bijval aan het einde van elk stukje bleek, dat de jeugdige toeschouwers het gebodene zeer waardeerden. De technische leiding van het geheel was evenals de vorige keer bij den heer Th. Dammiaans in goede handen. Aan het einde van het feest dankte de heer Van Viersen allen, die aan het welslagen er van hadden meegewerkt. Het N.U.S.O.-bestuur was vertegenwoordigd door zijn secretaris, den heer Mejuffrouw Couzy heeft de jaarmarkt!a. a. de Boer en het Verbond van Amsterdam Vraag inlichtingen by IlNGUAPHQlVE i N 7 Voorburgwal 1 1 4-W N.Z. Voorburg wol Amit.rd.m C-T.l. 31 74*? geopend met een korte rede, waarin zij de toewijding in het licht stelde, die ook onder de tegenwoordige moeilijke omstandighe den dit resultaat wist te bereiken en die de beteekenis van de daad toont. Op daden komt het aan en de kring Haarlem heeft getoond, dit te verstaan. En hierna kregen de verkoopsters aan de diverse stands het druk, want al was het aanbod niet gering, de vraag hield daar mede gelijken tred. En er waren draaiende raderen, de geluksvogels een buitenkansje bezorgden en er werd een lappendeken Amerikaansch verloot en dorstige zielen vonden thee en soep tot haar beschikking en zoo was er een echte jaarmarktstemming, waarbij wat later op den middag de burge meester van Haarlem met zijn echtgenoote ook een kijkje kwam nemen. Tot negen uur bleven de deuren geopend. Vandaag is er ook nog gelegenheid om te kijken en te koopen, want om het laatste is het natuurlijk begonnen. En vanavond om negen uur is de pret alweer ten einde. WAT KINDERHANDEN VERVAARDIGDEN Het Verbond van Haarlemsche Speel- tuinvereenigingen houdt Zondag in de turn zaal van het Gem. Concertgebouw een ten toonstelling van werkstukken, welke door kinderen zijn vervaardigd op de winterclubs van de bij het Verbond aangesloten Speel tuin vereenigingen. PERSONALIA De ontvanger der directe belastingen, in voerrechten en accijnzen J. Bulthuis, toe gevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen te Hellevoetsluis, is verplaatst naar Haarlem en toegevoegd aan het hoofd van de inspectie der belastingen, le afd. aldaar. sche Speeltuinverenigingen door zijn voorzitter den heer F. Oostrom. JUBILEUM J. BOER. De heer J. Boer, commies bij de N. Z. H T. M., is vandaag een kwart eeuw bij deze maatschappij in dienst. De jubilaris is heden morgen in zijn woning gelukgewenscht door den directeur jhr. ir. J. Röell en den chef van den algemeenen dienst, den heer A. Steetskamp, die hem tevens het gebruikelijke geschenk overhandigden. Ook van het Jubileumfonds en van de verbruiksvereeniging Ons Belang, waarvan de heer Boer bestuurslid is, ontving hij blij ken van belangstelling. Tot de velen, die hem thuis kwamen feliciteeren, behoorde ook de oud-secretaris en plaatsvervangend direc teur der N.Z.H.T.M., mr. D. A E. Jmmink. GEVONDEN VOORWERPEN. Armband. Klaren. Ternatestraat 43; autoped, Bekker, Za'anenstraat 121; bril, Braak, Merkman straat 20; drijf wiel, v. Amstel, Vriezenstraat 18; hondje, v. d. Worp, Woonschepenhaven; hon dentuigje met penning, Bureau van Politie, Sme- destraat 9; halsband, Vonk, Prinsessekade 4; halsband (penning), Cox, Zomerkade 18; hand schoen. Bureau van politie. Smedestraat 9; jas, v. d. Berk, Allanstraat 74; jas. Brouwer. Ban- tamstraat 42; kettinkje, Kruijt, Luciferstraat 25; kam. Bureau van politie, Smedestraat 9; muts Westra, Oranjeplein 30; muts, v. Zomeren, In- dischestraat 114; portemonnaie met inhoud, Gee- nevasen, Tugelastraat 12; portemonnaie m. inh., v. d. Putten, Vooruitgangstraat 117; portemon naie met inh., Anerons, Zomerluststraat 8; por tefeuille, Bureau van Politie, Smedestraat 9; passerdoos. Bakker. Rijnstraat 135; speelgoed aapje, v. d. Plas, Voorhoutstraat l; tasch met inh., Stoute, Bantarnstraat 90; vulpen, Sikkenk Mr. Cornelisstraat 112 zwart. VEERTIG JAAR BIEFSTUK. Een erkentelijk afnemer bericht ons, dat het 15 Mei a.s. veertig jaar geleden zal zijn, dat de heer A. v. d. Ham ziin slagerij aan den Bloemendaal- schen weg opende. Waarvan acte. Verduisteren; van 21.15 tot 6.00 uur De hoofdredacteur van het Letla.ndsche dagblad Tevya, Paul Kowalevski, die korten tijd in ons land heeft vertoefd, heeft op de persconferentie te Den Haag een beeld ge geven van de situatie in Letland ten tijde van de bezetting door Sovjet-Russische troepen en het daarmee gepaard gaande Sovjet-bewind. Alvorens in details te treden, gaf spr. een uitvoerig historisch overzicht van de gebeur tenissen welke leidden tot de bezetting van 't land door Sovjet-Russische troepen op 17 Juni 1940. Een legermacht van 25.000 man trok het land binnen en na drie dagen was Letland geheel bezet. Molotof had als een der redenen voor de bezetting genoemd de bedreiging dooi de slechts 5.6 millioen zielen tellende Baltische staten van de Sovjet-Unie. Er werd direct een nieuwe regeering ge vormd, welke ten doel had Letland bij de Sovjet-Unie in te lijven. Hoewel de man schappen van het Roode leger zich niet op straat mochten vertoonen alleen de officie ren hadden daartoe verlof verschenen er in 't straatbeeld allerlei elementen die botsingen met andersdenkenden veroorzaakten. Hoofd zakelijk richtten deze lieden zich tot hen die tot de burgerlijke wereld behoorden. Zij wer den hiertoe aangespoord door Moskou en hun aantal groeide, doordat talrijke communisten die in de gevangenis zaten, werden ontslagen. Van hoogerhand werden er gedwongen op tochten georganiseerd. De verkiezingen die kort na de bezetting werden georganiseerd, heetten vrij te zijn, doch er was slechts één lijst, n.l. die van het Arbeidersblok; toen de burgerlijke partijen hun candidaten bekend wilden maken, werd aan iedere drukkerij verboden om voor deze partijen verkiezingsmateriaal te vervaardigen. Stemde men niet op het Arbeidersblok, dan werd men gedoodverfd als volksvijand. Op grond van het resultaat van deze verkiezin gen werd Letland tot Sovjet-republiek uitge roepen. Dc regeering werd bolsjewistisch naar vorm en inhoud. Een der eerste maatregelen was loonsverhooging te geven,maar deze werd kort daarop gevolgd door een verhooging der prijzen, welke voor het brood bijv. 100 pCt. bedroeg. Voordat de prijzen verhoogd werden, kochten de Russen alles wat maar van hun gading was en wat in de Sovjet-Unie niet was te krijgen, bijv. damesondergoed. Ongunstige monetaire maatregelen volgden en velen wer den plotseling arm. Op landbouwgebied vond het kolchossysteem ingang, de grond werd staatseigendom, belangr ijke fabrieken werden geconfiskeerd niettegenstaande dit kort te voren nog was ontkend. Alle posten werden door vertrouwensmannen bezet. Onroerende bezittingen werden onteigend. De maatregelen op cultureel gebied waren eveneens omvangrijk en grondig. Er werden vele boeken verbrand, terwijl de markt over stroomd werd met allerlei bolsjewistische lec tuur. De uitoefening van den godsdienst werd bemoeilijkt, de bezigheden der dominees scha delijk en bedriegelijk genoemd, de professoren der universiteiten werden verjaagd en vervan gen door professoren, die uitsluitend een poli tieke en geen wetenschappelijke opleiding konden geven. Nadat de onbetrouwbare officieren van het leger werden ontslagen, begon de vervolging van het Lettische volk. De gevangenissen wer den plotseling overvol en spr. legde er den nadruk op dat behalve intellectueelen ook ar beiders en boeren werden opgepakt. De pro paganda had ten aanzien van de jeugd ten doel twijfel te wekken aan de toekomst van het land als nationale staat en de jongelui werden zelfs zoover gebracht, dat zij er niet voor terugdeinsden om hun vader en moeder bij de Gepeoe aan te brengen. Er bestond een plan om 300.000 Letten naar de verst verwijderde deelen van de Sovjet- Unie te deporteeren; slechts 15.000 ondergin gen dit lot, aangezien het uitbreken van den oorlog met Duitschland het uitvoeren van dit plan verhinderde. Velen van hen zijn door honger en uitputting omgekomen. In het land zelf werden ruim 55 000 menschen het slacht offer van de Gepeoe, van wie er velen zonder vorm van proces werden doodgeschoten. RADIO.PROGRAMMA ZATERDAG 6 MEI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Gram.muz. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtend gymnastiek 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr.overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Vroolijke klanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch ochtendconcert. 9.45 Godsd. uitz 10.00 Ork. Gerard Lebon. 10.45 Op bezoek bij de zieke kinderen. 11.00 Orgel en zang. 11.30 Het Sa lonorkest. 12.00 Almanak. 12.15 Harmonie-ork. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 De Melodisten en solist 13.25 De wekelijksche wandeling. 13.35 Melodis ten en solist. 13.55 Wenken voor vo kstuinders. 14.00 Concertgebouworkest. 15.00 Bonte middag. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitz. voor Neder- landsche zeelieden. 17.20 Aansluiting met18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10' Theo Uden Masman. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Gi taarspel. 19.30 De politie wint altijd. Van 21.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 20.00 Voor de fam. Luistergraag. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Ned. dansorkesten. 22.3024.00 Gevarieerd Zaterdagavondconcert. niet-krullend carbonpapier met

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2