KLOKPOEDER Te koop gevraagd 225.000 J NUTRICIA Dahliaknolien Bloem- en Croentezaden HÖLLAftDEA- IJMUIDEN 250 van arbeider ontvreemd. De eerlijkheid is tegenwoordig dikwijls ver te zoeken. Het getuigt wel van een beden kelijke mentaliteit, dat ook arbeiders onder elkaar voor diefstal op hun hoede moeten zijn. Dezer dagen deed een inwoner van Beverwijk. die in de duinen bij Duin en Kruidberg werkzaam is, een onaangename ontdekking. In een keet had hij een bedrag van 25Ö.achtergelaten en toen hij er weer naar omkeek bleek een onbekende zich er van meester te hebben gemaakt. Er is aangifte bij de politie gedaan. Deze stelt een onderzoek in_ Van een ring tot een boodschappenbriefje. De gevonden voorwerpen. Gedurende het tijdstip van 27 April tot en met 4 Mei werd bij de politie aangifte van de volgende gevonden voorwerpen gedaan een gouden ring, een paar bruine wanten, een kindermuts, een paar grijze wollen hand schoenen, een bruin gespikkeld kinderjasje, een huissleutel, een bankbiljet van 10. een wandelstok, een tang om gaatjes te knippen, een portemonnaie, een rood-zwart gestreept overgordijntje, een kinderbril en een boodschappenbriefje. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf- tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te verkrijgen, 's Zaterdags middags uitgezonderd. Sport in Dmufden. Wat presteeren de voetballers Zondag? De Stormvogels-reserves kunnen morgen kampioen der Reserve 2e klas zijn, immers zij hebben de eerste ontmoeting tegen De Kenne- mers 2 met 4-3 gewonnen en hebben dus reeds aan een gelijk spel genoeg. Ontegenzeggelijk staan de kansen der Vogels er dus uitstekend voor, maar men kan er van verzekerd zijn, dat de Kennemers er alles zullen opzetten, dezen keer aan 't'langste eind te trekken. En onmogelijk is dit niet, want nog eens: Beide clubs beschikken over vrijwel gelijkwaardige ploegen, zoodat het heelemaal niet onmogelijk is, dat ditmaal de Kennemers de gelukkigen zijn. We wachten met belangstelling den uit slag af. De Terrasvogels hebben ook I.E.V. aan hun zegewagen gebonden en zijn thans uit ons rayon nog de eenige club, welke een bod naar den'begeerden beker doet. Maar de loodjes beginnen steeds zwaarder te wegen, dat zullen De Ruyter c.s. morgen tegen O.V.V.O. ongetwijfeld ondervinden. Het is dan ook te hopen, dat de Santpoorters vol ledig, dus mèt Kraak, kunnen uitkomen. In dat geval geven we ze een zeer goede kans de volgende ronde te bereiken. En mocht de Vo gels-aanvoerder niet van de partij kunnen zijn, zelfs dan is de kans nog lang niet ver keken, want, zooaLs men weet, Terrasvogels komt bij een gelijk spel ook in de volgende ronde. En daarin gaat het misschien tegen den eerste-klasser E.D.O Politie-elftal uitgeschakeld. Naar wij vernemen, is het voetbalelftal der Politiesportvereeniging Velsen in den strijd om het kampioenschap van zijn afdeèling uit geschakeld. Aanvankelijk stond de ploeg met de kansen geheel in eigen handen bovenaan, doch door veranderingen in de indeeling en een daarop volgende nederlaag werd zij naar de tweede plaats verdrongen. Er was theore tisch nog een kans, dat Velsén als eerste zou eindigen, maar daarvoor was het noodzakelijk, dat de Maréchaussee van Den Haag, die de leiding had verworven, tegen Utrecht zou ver liezen. De Maréchaussee heeft echter gewon nen, zoodat een einde aan de illusies van de Velsenaren is gemaakt. Desondanks kan de ploeg op een goed seizoen terugzien, aangezien er talrijke moeilijkheden moesten worden overwonnen. Stormvogels 2De Kennemers 2. Zooals we hebben medegedeeld, zou de be langrijke beslissingswedstrijd om 't kampioen schap der reserve 2e klasse Stormvogels 2 De kennemers 2, die Zondagmiddag op het terrein van Terrasvogels te Santpoort wordt gespeeld, eerst te half drie beginnen. Alsnog is vastgesteld, dat de ontmoeting te 2 uur een aanvang zal nemen. Er wordt veel publiek verwacht RIJKS H. B. S. Het toelatingsexamen van de Rijks H.B.S. zal 20 en 21 Juni plaats hebben. WIE VERMIST HOND Aan het hoofdbureau van politie zijn inlich tingen te verkrijgen over een hond (spaniel), die zwervend is aangetroffen en waarvan de eigenaar onbekend is. Definitief tot sportdag besloten. Commissie samengesteld. Dat degenen, die het initiatief tot het orga- niseeren van een sportdag hebben genomen, serieuze plannen hadden, is duidelijk gebleken Na de noodige voorbereidende besprekingen is thans definitief besloten het evenement op Zaterdag 3 Juni te doen plaats hebben. Er wordt naar gestreefd werkelijk voor iets bij zonders te zorgen en als men de naar voren gebrachte ideeën nagaat, verwacht men inder daad vele attracties. De bedoeling is in de eerste plaats voor een demonstratiedag te zorgen. Maar deze zal dan ook veelomvattend zijn, waardoor bijna alle takken van sport, die in de gemeente Velsen worden beoefend, on der de aandacht zullen worden gebracht. Deze week is er opnieuw een bijeenkomst gehouden, ditmaal in De Weijman te Sant poort. De inleidende woorden werden gespro ken door den heer L. Bakker, secretaris der IJmuider Wandelsportvereen. De Stormvogels, welke club bet initiatief heeft genomen. Deze droeg de leiding der vergadering over aan den heer Joh. Rademakers, voorzitter van De Stormvogels, welke direct de besprekingen in leidde. Er was heel wat te zeggen en te be raadslagen, maar daartoe was er dan ook ruimschoots gelegenheid, zoodat alle onder deden rustig konden worden bekeken. Ook ditmaal waren er natuurlijk bezwaren, doch deze belemmerden den opzet van de plannen niet. Zooals bleek, zal men de beschikking over beide terreinen van de Santpoorter Sportver- eeniging Terrasvogels hebben, waardoor er veel aan het publiek zal kunnen worden ge presenteerd. De hoofdschotel dit staat nu vast zal een voetbalwedstrijd tusschen de eerste elftallen van Stormvogels en Terras vogels zijn. Verder wordt er aandacht gewijd aan hockey, athletiek, korfbal, handbal en handboogschieten. Ook was het de bedoeling een stertocht voor de aangesloten wandelsport liefhebbers te organiseeren, doch van dit voor nemen heeft men jammer genoeg moeten af zien, daar de tijd van voorbereiding te kort blijkt te zijn. Er zijn echter verder attracties te over. Beverwijk en Strawberries zullen tegen elkaar honkballen, er heeft een veldloop voor nieuwelingen plaats, en zoo zullen er meer wedstrijden met nader aan te wijzen tegenstanders zijn. Zoowel dames als heeren zullen in actie komen. De jeugd wordt niet vergeten! Hiervoor worden enkele attracties voorbereid, met in het bijzonder behendigheidsspelen. Een aantal jongeren zal in de gelegenheid worden gesteld zich hiervoor op een nader te noemen tijdstip aan te melden. De bijeenkomst werd bezocht door afgevaar digden van de sportvereeniging Terrasvogels, de handbalvereeniging IJmond te Velsen, de hockeyclub Strawberries, de honkbalvereeni- ging Beverwijk, de korfbalvereeniging Sport Vereent, de athletiekvereeniging Suomi, de handboogsehietvereeniging V.Z.O.S., de gym- nastiekvereeniging Gratia-Plato en de sport club der Gem. Visseherijschool. Inzake de voetbalaangelegenheden was Tèrrasvogels ook voor Stormvogels bevoegd. Een der voornaamste punten van de agenda was de samenstelling van een commissie voor het uitwerken van de plannen en de organi satie. Het was de bedoeling, dat alle deel nemende vereenigingen hiervoor een lid zou den aanwijzen. Het bezwaar werd echter naar voren gebracht, dat de commissie dan groot zou worden en het beter is haar te beperken. Zij werd bij acclamatie als volgt samengesteld: voorzitter de heer Jo*i. Rademakers te Bever wijk; secretaris de heer L. Bakker, Burge meester Enschedélaan 53. Santpoort; penning meester de heer J. v. d. Sijden te Sqptpoort en adviseur de heer P. Dijkstra, gemeentelijk ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport, te IJmuiden-Oost. Op de besluiten inzake het programma ko men wij een volgende maal terug. 40 Jaar gehuwd. Vrijdag 19 Mei is voor het echtpaar W. Zwemmer en H. ZwemmerHoek een bijzon dere dag, aangezien het dan zal kunnen her denken, dat het veertig jaar geleden in het huwelijksbootje is gestapt. Het echtpaar is bij velen gezien en daarom mag men verwachten, dat het 19 Mei ondanks de tijdsomstandig heden niet aan blijken van medeleven zal ontbreken. VELSEN Santpoortsch sportnieuws. Nederlaagwedstrijden Sport Vereent. Het is Sport Vereent Zondag niet mogen gelukken van Oosterpark 1 te winnen, zoo dat in verband met deze laatste nederlaag de onderste plaats op de ranglijst wordt inge nomen. Het is noodzakelijk, dat er in de komende maanden door de dames en heeren van het thans ontbonden twaalftal flink ge traind wordt, zoomede door de reserves, aan gezien het niet noodig was geweest op een dergelijke wijze de competitie te beëindigen. Sport Vereent beschikt over goede krachten, ook onder de jongeren, doch alle spelers en speelsters hebben geen „schot". Op dit onder deel dient dus goed getraind te worden. Het bestuur heeft dan ook, met het boven staand resultaat in het vooruitzicht, niet stil gezeten en heeft o.m. besloten niet deel te nemen aan serie-wedstrijden, doch hiervoor in aanmerking komende vereenigingen tot het spelen van nederlaag-wedstrijden op het eigen terrein achter de Ruïne van Brede- rode uit te noodigen. Door deze ontmoetingen zijn alle Zondagen tot de sluiting van het seizoen bezet. De eerste nederlaag-wedstrijd heeft Zondag reeds plaats, namelijk Sport Vereent A D V. D. 1, des middags te twee uur. Sport Vereent b weert zich te twaalf uur tegen D. V. D. 3. 's Morgens te tien uur speelt Sport Vereent 2 nog voor de competitie tegen JVatervliet 2. Santpoort in seriewedstrijden. Het eerste elftal van Santpoort gaat Zon- iag in Wormerveer Q. S. C. 1 bekampen voor ie door deze vereeniging georganiseerde seriewedstrijden. Santpoort komt volledig uit en maakt dus een goede kans om te win nen. Overigens vermeldt het programma voor de R.K. Sportvereeniging de volgende wedstrijden: Santpoort 3D.S.S.H. 3 te 12 uur; Santpoort-junioren aV.S.V. b te twee uur; beide ontmoetingen op het Spaarndam- terrein en verder: D.E.K.-junioren aSant poort-junioren b te half één. De Santpoort-adspiranten a en b spelen op het E.D.O.-terrein tegen de E.D.O.-adspiran- ten e en f. ADRESVERANDERING COMMISSARIAAT VOOR DE BELANGEN VAN DE V.M. NEDERLANDSCHE WEERMACHT. De Commissaris voor de belangen van de v.m. Nederlandsche Weermacht te 's-Gra- venhage, Lange Voorhout 7 maakt bekend, dat met ingang van 1 Mei 1944, een gedeelte van zijn commissariaat is verhuisd naar Velp. Het postadres is te rekenen van ge noemden datum af: Waldeck Pyrmontlaan 5 te Velp. n KLOKPOEDER in dezen" ii,d van zeep* iSchaarschte. KLOKPOEDER js in den schoon maaktijd een ware uitkomst voor de huis-' vrouw, die prat gaat op de helderheid in haar' $iuis. KLOKPOEDER is onmisbaar in de keuken., i*T zïtpfwma .oc tiwru*w ue-wt— - u— Ned. Herv. Kerk. In verband met zijn arbeid onder de Neder landsche krijgsgevangenen in Duitschland, zal ds. Johs. Bronsgeest binnenkort d£ Velser ge meente der Ned. Herv. Kerk tijdelijk verlaten. De geestelijke verzorging der gemeenteleden zal door de Synode worden geregeld. DRIEHUIS Facultatieve Lijkverbranding. Er werden gedurende April in het cremato rium te Velsen 131 overledenen verascbt. Over dezelfde periode in 1943 bedroeg 'het aantal crematies 132. SANTPOORT Turnyereeniging Santpoort. Mej. A. Nol, lid der Turnvereeniging Sant poort, zal Zondag 14 Mei in de Amsterdam' sche Turnhal uitkomen bij de districtswed strijden van het N. G. V. Vox Humana. Het plan bestaat, dat Santpoort's Ge mengd Koor Vox Humana Donderdag 11 Mei zal medewerken aan een vocaal concert, dat het Spaarndamsch Gemengd Koor in de Ned. Herv. kerk te Spaarndam zal geven. FIETS ONTVREEMD. Wederom is bij de politie aangifte van een rijwieldiefstal gedaan. Ditmaal werd een in woner van Santpoort benadeeld, die zijn fiets in een kantoor in de duinen had achtergela ten. Er wordt een onderzoek ingesteld. OFFICIEELE PUBLICATIE REGELING ZEE- EN KUSTVISSCHERIJ. Ingaande 7 Mei '44 is het uitreeden van vis- schersvaartuigen, het uitoefenen en doen uit oefenen der zeevisscherij, te, weten de visscherij in zee zoowel in als buiten cie territoriale wate ren, slechts toegestaan indien men in het bezit is van een door of namens het Bedrijfschap voor Visscherijproducten afgegeven vergunning, waar van een afschrift aan boord van elk der in de vergunning aangeduide vaartuigen moet worden bewaard. Dit geldt eveneens voor het uitoefenen en doen uitoefenen van de kustvisscherij, n.l. de visscherij in de zeegaten, open havens, de Dollart met het Ned. gedeelte van de Eems, de Lau- Werszee, de Waddenzee, het nietafgesloten ge deelte van de Zuiderzee, de Zuidholl. en Zeeuw- sche stroomen, met uitzondering van de vis scherij op de schaal- en schelpdieren. Voor zoo ver een dergelijke vergunning niet reeds naar aanleiding van een publicatie, waarbij deze rege ling werd aangekondigd, bij het bedrijfschap is aangevraagd, dienen de reeders of visschers als nog te doen. Hierbij moeten de volgende gege vens worden verstrekt: a. naam van de reederij resp. exploitant; b. geboortedatum van den ex ploitant; c. woonplaats en adres; d. letterteeken en nummer van het (de) vaartuig(en)e. haven, van waaruit in den regel ter visscherij wordt uitgevaren; f. welke visscherij in den regel wordt uitgeoefend (zee- of kustvisscherij); g. soort visscherij, welke wordt uitgeoefend. Zeevisschers zijn gehouden hun geheele vangst rechtstreeks van de vangplaatsen af aan te voe ren in een plaats, waar een vischafslag is ge vestigd en aldaar onmiddellijk aan den' visch afslag af te leveren. Kustvisschers zijn verplicht hun vangsten aan te voeren in een plaats, waar een vischafslag of een agentschap van het bedrijf schap of een tot in ontvangstneming gerechtigde handelaar is gevestigd, en aldaar onmiddellijk af te leveren, onderscheidenlijk aan afslag, agentschap of handelaar hier bedoeld. Voor zoo ver kustvisschers of groepen van kustvisschers schriftelijk een plaats van aanvoer door het be drijfschap is aangewezen, moeten zij hun geheele vangst aldaar aanvoeren en afleveren, hetzij aan den vischafslag, het agentschap van het bedrijf schap of den groothandelaar. Indien groepen van kustvisschers hun vangst niet volgens boven staande regeling kunnen aanvoeren, kan het be drijfschap vervoerders aanwijzen, die de vangsten dier visschers bij hen komen ophalen, teneinde deze paar een afslag, agentschap van het bedrijf schap of aan een daarvoor in aanmerking komen den groothandelaar te vervoeren. Heeft U één van die verdwenen flesschen a Tienduizenden Nutricia- flesschen, die nu doelloos en leeg in kasten en kel ders liggen, kunnen met fijne Nutricia-babyvoeding gevuld worden. Geef de verdwenen flesschen terug! OFFICIEELE MEDEDEELINGEN. TOEWIJZINGEN BOTER INSTELLINGEN. Bijzondere instellingen (8000 nummers) en in stellingen (9000 nummers) derhalve Horeca-be- drijven, die nog in het bezit zijn van toewijzingen margarine of vet, dienen deze toewijzingen bij de distributiediensten in te wisselen tegen toe wijzingen boter. Indien eerstgenoemde toewijzingen niet op een tienvoud rantsoenen, uitkomen, verstrekken de dislributiedïensten voor de rantsoenen, waarvoor geen toewijzing kan worden verstrekt (dus ten hooogste negen) rantsoenbonnen boter. Instel lingen 9000 nummers, derhalve Hoieca-bedrij ven, zullen in den vervolge voor de ingeleverde bo terbonnen en reservebonnen toewijzingen voor boter ontvangen. Deze instellingen ontvangen dus niet meer om de helft van het aantal inge leverde rantsoenen een toewijzing voor boter en voor de andere helft een toewijzing voor mar garine. DISTRIBUTIE SMEERMIDDELEN. Handelaren in smeermiddelen dienen de bon nen, gemerkt Periode C" uiterlijk tot 15 Mei 1944 bij de distributiediensten tegen toewijzingen in te leveren. Na dien datum kunnen zij dit niet meer doen. Indien niet het vereischte minimum aantal van tien eenheden" aan bonnen Perio de C" kan worden ingeleverd, mogen deze bon nen Periode C" worden aangevuld met bonnen .Periode D" op voorwaarde, dat beide soorten bonnen op afzonderlijke opplak vellen worden geplakt. De bonnen Periode D" die geldig blij- ven tot en met 31 Juli 1944, kunnen door de han delaren tot en met 31 Augustus 1944 bij de distri- butiediensien tegen toewijzingen ingewisseld worden. INLEVERING GROENTEBONNEN ZESDE PERIODE. Handelaren in groente en fruit dienen de van 30 April t.m. 6 Mei '44 van hun klanten ontvan gen bonnen Groente 6e periode 1944' op Maan dag 3 en Dinsdag 9 Mei a.s. bij de plaatselijke distributiediensten in te leveren ter verkrijging van toewijzingen. Zij moeten deze toewijzingen van 10 t.m. 13 Mei a.s. bij het plaatselijk verdeelkantoor inle veren ten einde een toewijzing te verkrijgen, waarmede zij zich van 14 Mei t.m. 10 Juni kun nen bevoorraden. VERKOOP- EN AFLEVERINGSVERBOD INM AAKGLAZEN. In verband met het verkoop- en afleverings verbod inmaakglazen door detaillisten zullen aan hen nadere mededeelingen over de voorwaarden, waarop weder tot aflevering zal mogen worden overgegaan, worden toegezonden. Voorloopig kan het rijksbureau voor glas. keramiek en houtpro ducten geen correspondentie over deze aange legenheid in behandeling nemen.. In verband met de komende feestdagen zullen de volgende wijzigingen in de leveringsdagen voor slacht- en gebruiksvee worden gebracht: Week 15 t.m. 30 Mei 1944: Markt Hoorn op 16 Mei (Dinsdag); Markt Schagen op 19 Mei (Vrijdag) Week 29 I\Iei t.m. 3 Juni 1944: Markten Amster dam en Alkmaar op 30 Mei 1944 (Dinsdag). De overige marktdagen blijven ongewijzigd. OPGAVE NIET-HOUDBARE AARDAPPELEN. In afwijking op het gepubliceerde maakt de Provinciale Voedselcommissaris voor Noord-Hol land bekend, dat de opgave van niet-houdbare partijen aardappelen niet meer aan den P.B.H. moet geschieden, doch aan den Landkcopman der V.B.N.A. INLEVERING AKKERBOUWPRODUCTEN. Het Aan- en Verkoopbureau van Akkerbouw producten afdeeling Noord-Holland te Alkmaar maakt aan de telers van Akkerbouwproducten in de provincie Noord-Holland bekend, da^t zij er voor dienen zorg te dragen dat alle granen, zaden en peulvruchten van de oogst 1943 44 vóór 1 Juni 1944 bij de door dit bureau erkende opslag-? houders dienen te zijn ingeleverd. Verloofd: KINA OOSTERVEER en TOHANN. KOLLAS IJmuiden O.: Groene weg 80 Bromberg: Leliënstr. 67. Zondag 7 Mei 1944. te koop a 25 cent per stuk HOOFDSTR. 56 - SANTP. TAXI VOOR ZIEKENVERVOER Nu Kerkweg 137 - Santpoort Bel. aanbev. C. VAN DIJK. ALLE SOORTEN H. HELLINGS Eikenstraat 1 - IJm. Oost ai Uw kapot ondergoed weer naar Uw winkelier. Hollandia kan weer werk hebben. Hollandia, U weet wel, die zoo buitengewoon keurig repareert. MEERDERE HUIZEN voor GELDBELEGGING te □muiden. Aanb. J. MIS H. v. ALPHENLAAN 56 DRIEHUIS EEN LICHTPUNT IN DE DUISTERNIS

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3