KL0KP0EDER IJMUIDEN Twee voetbalwedstrijden. De kansen van Stormvogels 2. Voor Zondag zijn voor een tweetal onzet clubs nog competitie-wedstrijden vastgesteld. Een er van, n.l. Santpoort—-W.F.C., heeft wei nig om het lijf, doch in de ontmoeting Storm vogels 2't Gooi 2 staan voor beide clubs groote belangen op het spel. De Hilversummei's hebben reeds 2 promotie wedstrijden achter den rug, n.l. tegen D.O.S. 2 welke ze beide met 2-0 verloren, zoodat ze zich vrijwel uitgeschakeld kunnen achten. Hun eenige kans is nog hierin gelegen, dat ze er in slagen de 2 wedstrijden tegen Stormvogels 2 te winnen, terwijl de Vogels dan op hun beurt hun beide wedstrijden van D.O.S. zouden moe ten winrrëh. in welk geval alle 3 clubs 4 pun ten zouden hebben. Wij voor ons achten de kans dat de compe titie zoo zal verloopen, uiterst gering, maar toch zijn we er stellig van overtuigd, dat de Gooiers deze hun laatste kans volledig zullen aangrijpen, zoodat de Stormvogels op grooten tegenstand zullen moeten rekenen. Tn dit verband zullen de blauw-witten heel wat beter moeten spelen dan tegen Kenne- mers 2. Wat zij toen ,,ten beste" gaven, was niet veel bijzonders. Vooral het spel der voor hoede, waarin elke leiding ontbrak en waar van geen enkel initiatief uitging, vormde een groote teleurstelling. Wij zullen maar hopen, dat de ploeg een „off-day" had en dat zij mor gen zal toonen, wat meer in den mars te heb ben. g Zooals reeds gezegd, is SantpoortW.F.C. van minder belang. Het is een der competitie restjes, die al gauw tot genoegeiijkheidspar- tijtjes leiden. Het komt ons voor,dat Santpoort op z'n minst op een gelijk spel beslag zal leggen. Van een boomstam tot een sjaal. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van ,4 tot en met 10 Mei werd bij de politie aangifte van de volgende ge vonden voorwerpen gedaan: een boomstam, een inlegvel, een jongensjasje, een portemon- naie, een ring met sleutels, een kinderwantje, een autonummerplaat, een wandelstok, een zakmesje, een abonnementskaart Sportfondsen bad, een kettingslot, een dameshandschoen, een rozenkrans, een zijschot van een auto en een sjaal. Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf uur en van vier tot yijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdags middags uitgezonderd. Inenting. Evenals vorige jaren zal de Gemeentelijke Geneeskundige- en Gezondheidsdienst binnen kort gelegenheid tot kostelooze inenting tegen diphlerie en roodvonk geven. Deze is in het bijzonder bedoeld voor de leerlingen van de laagste klassen der scholen, die nog niet zijn ingeënt, doch ook anderen kunnen er gebruik van maken. Voor zoover het geen schoolgaande kinderen betreft, moeten de naam en voornaam, als mede de geboortedatum, vóór 15 Mei schrifte lijk aan den directeur van den dienst, Leeu weriklaan te IJmuideii-Oost, worden opge geven. Plaatsen en tijden der inentingen zul len nog worden bekend gemaakt. Het afsnijden van gras. Velen houden op het oogenblik konijnen en ondervinden, dat het niet altijd even gemak kelijk is voldoende voedsel voor deze eetgrage dieren te krijgen. Daarom wordt er veel gras afgesneden, ook op veldeji, waar dit onge- wenscht of niet geoorloofd is. Het is daarom noodzakelijk een waarschuwing te geven. Eigenaars en huurders van velden hebben er over geklaagd, dat zich daar steeds weer per sonen ophouden, die uitsluitend als oogmerk hebben gras voor hun konijnen te .verzamelen. Daar er zooveel van deze dieren worden ge houden, is het te begrijpen, dat er nogal schade wordt aangericht. De politie houdt dan ook een oogje in (het zeil. Politiesportvereeniging. Het voetbalelftal der Politiesportvereeniging Velsen zou Dinsdagavond te Santpoort tegen een combinatie van Terrasvogels in het veld komen. Aangezien Terrasvogels druk bezet is, moet deze vriendschappelijke wedstrijd echter worden uitgesteld. Het ligt in de bedoeling de ontmoeting Dinsdag 30 Mei alsnog te doen plaats hebben. 40-Jarige echtvereeniging. Donderdag 18 Mei zal 'het veertig jaar ge leden zijn, dat de heer B. Ruig met ihej. A. Meijer in het huwelijk trad. Het echtpaar woont tijdelijk in Gelderland (Grfeterweg 1 B te Putten), maar desondanks zal het ondervin den, dat de vrienden en kennissen het niet zijn vergeten. KRUIMELDIEF IN ACTIE. Een inwoner van Bloemendaal deed bij de politie aangifte van diefstal van eenig tim mergereedschap uit een keet, staande in de duinen te IJmuiden. AGENDA ZATERDAG 13. MEI Bloemendaal. Hotel Vreeburg: Bijeenkomst Korfbalver. Sport Ver eent. ZONDAG 14 MEI IJmuiden. Velserbad: Zwemmidülag, 2 uur. Santpoort. Terrasweg: Promotiewedstrijd St(*TnvogeIs 2't Gooi 2 (voetbal) 2 uur. S.V.-terrein: Nederlaagwed strijden Sport Vereent (korfbal) 11 u. Zomer- lust: Variété-avond, 7.30 u.: kindervoorstellin gen 1 en 3 u. Beverwijk: Kennemer Theater: Worstelkampioenswedstrijden, 2 u. Vereeni- gingsgebouw Adrichem: Bonte middag IJ.W.S. V. Da Kennemer Jagers,, 2 u. St. Aagtendijk: Sportdag Hoogovenstaten, 12 u. Hofland: Ver- gel ijk ingsiXr-dst rijden D.E.M. (athletiek) Haar lem. Haarlem-terrein: SantpoortW.F.C. (voetbal), 2,15 u. VELSEN Distributienieuws. B-, C- en D-verbruikers kunnen voor het verkrijgen van vaste brandstoffen voor bij zondere doeleinden een aanvraagformulier MD 393—02 afhalen, voor zoover de te ver warmen bijzondere ruimten grooter zijn dan die voor particulier gebruik, dan wel geen ruimte voor particulier gebruik aanwezig is. Te Velsen-Noord kan men hiertoe alsnog Maandag 15 Mei terecht. Voorloopig worden geen formulieren uit gereikt voor ruimte, kleiner dan die voor particulier gebruik, of voor kookdoeleinden aan pensions. DERDE PROMOTIEWEDSTRIJD VOOR „WATERVLIET". Zondag a.s. is voor het eerste twaalftal van de Korfbalvereeniging „Watervliet" öe zeer belangrijke promotiewedstrijd tegen Z.K.V. 2 uit Zaandam ingelascht op het ter rein der voetbalclub „Beverwijk". De Watervlieters hebben t'hans twee uit wedstrijden achter den rug en één hiervan gewonnen. Indien tegen de Zaandammers een overwinning wordt behaald, wat voor de Velsenaven mogelijk geacht moet wor den, kan' Watervliet I zich met drie be haalde punten in de te spelen halve compe titie praktisch 2e klasser noemen. EINDSTRIJD STADS-EDITIEBEKER. De Kinheim-reserves zullen Zondagoch tend in deh eindstrijd van de wedstrijden om den Stads-Editiebeker uitkomen tegen Haarlem 3 A, welke ontmoeting wordt ge speeld op het EDO-terréin. Met het volgende ell'tal wordt 's morgens te 8.43 uur van de halte Hoogovens naar Bloemendaal vertrokken. Doel: C. Druyven; achter: J. Verhoofstad en A. Rasmussens; midden: N. Daniels, H. Smolenaars en J. Wormsbecker; voor: J. v. <3. Pijl, C. Duine- veld, G. Stals, J. van Belle en N. Ellen. BEVERWIJK Orgelconcert, De heer G. J. Moed, organist, zal ook dit seizoen in de Groote Kerk een reeks orgel concerten verzorgen. Dinsdag 6 Juni werken de volgende solisten mede: mevrouw Riek BouwmanVan Straten, alt en W. v. d. Kerff, fluit. Het programma vermeldt: Sonate, Tele- mann (fluit en orgel) „Yon Gott will ich nicht lassen", Scheidt; „Du Herr ist mein Hirt". Helden (alt en orgel), Sarabande 3de suite. Bach (fluit en orgel). „Ich will mein Herz dich schenken", Bach (alt en orgel). Largo. Beethoven; Andante. Mozart (fluit en orgel). 3 Gezelle liederen. Anth. v. d. Horst (alt, fluit en orgel). Harmoniekapel. Het uitgestelde concert der Beverwijk- sche Harmoniekapel, waaraan het Bever- wijksch Mannenkoor Zanglust zijn mede werking verleent, zal Donderdag 1 Juni in het Kennemer Theater worden gehouden. A. N. G. O. B. Door de afdeeling Beverwijk van den Al- gemeenen Nederlandschen Geheelonthou- dersbond werd een excursie naar Haarlem gehouden, waarvoor een flinke interesse be stond. De talrijke gebouwen, hofjes en we tenswaardigheden der oude Spaarnestad werden onder deskundige leiditig bezichtigd Het bestuur wil binnenkort een leden bijeenkomst organiseeren. DE DANSWEIDE. Nederlandsche vrijwilligers in het trommelvuur van den Narwaslag. In de gevechten aan de Narwa heeft zich, zooals reeds in het weer- machtbericht werd gemeld, het Ne derlandsche SS Vrijwilligerspantser- regiment „Generaal Seyffardt" bij zonder onderscheiden. SS-PK. Op een heuvel, op nauwelijks meer dan duizend meter van den Oostelij- ken oever der Narwa, ligt midden in een klein bosch de ruïne van Lilienbach. De slanke berken, die eens het dorp omzoom den, zijn door de granaten vernield, slechts armetierige stukken staan er nog. Hiertus- sehen gaapt trechter naast trechter. De jonge vrijwilligers van de SS-brieade „Nederland" hebben hier een Aateriaéffilag leeren kennen, die met de modernste strijd middelen werd gevoerd en op enkele onder brekingen na bijna de geheele maand Maart aanhield. Om te beginnen bedolven de Sow- jets het bruggehoofd ten Oosten van Narwa en de stad zelf twee nachten lang van den vroegen avond tot aan het aanbreken van den dag onder brisant- en brandbommen. Bommenwerpers met grooten actieradius uit Moskou werden in den strijd geworpen, die onophoudelijk alles In puin legden wat hier .door Germaansche menschen in eeuwenlangen arbeid was opgebouwd. Op den morgen na den tweeden nacht, toen nauwelijks de laatste golf Sovjet-bommen werpers was verdwenen, begon een kanon vuur. dat den Noordelijken sector van het bruggehoofd met den Lilienbachheuvei in het midden met granaten van elk kaliber bestookte. Geen enkele Duitsche soldaat zou, zoo hoopte men, en had men den bol- sjewistischen soldaten nog den avond tevo ren probeeren wijs te maken, levend uit deze hel ontsnappen. Doch toen ten slotte het vuur van de vijandelijke artillerie zweeg en de bolsjewisten met verscheidene bataljons den Lilienbachheuvei bestormden, kropen de SS-grenadiers uit hun kazemat ten en granaattrechters en bereidden den bolsjewisten een ontvangst, zooals ze be- Verduisteren: van 21.15 tot 5.45 uur 14 Mei: zon op 5.46, onder 21.27 uur maan op 2.33, onder 11.15 uur 15 Mei; zon op 5.44, onder 21.29 uur De Kennemers. Zondag zou voor de competitie de voetbal wedstrijd De KennemersZ. F. C. worden gespeeld. Deze ontmoeting zal echter eerst Zondag 21 Mei kunnen plaats hebben. Op Hemelvaartsdag gaat De Kennemers voor de competitie op bezoek bij R. C. H. 50 Jaar gehuwd. Het 'echtpaar J. Blom en J. BlomGrave- kamp zal Woensdag 24 Mei herdenken, dat het vijftig jaar geleden in het huwelijk is getredeii. Het zal ongetwijfeld in zijn wo ning aan de Str. van Linscholenstraat 44 ondervinden, dat het op veler sympathie aanspraak kan maken. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: P. C. Duinmeijer en S. E. Moné alhier. Toek. adres onbekend. N. Kleijn en A. C. van Grootel. Toek. adres onbekend. G. Nieuwenhuizen en W- G. Pool. Toek. adres: Wijkerfheerweg 34, alhier. J. C. Oosterwal en C. Bakkum. Toek. adres Munnikenweg 15 al-hier. A. Tabak en A. Modderman. Toek. adres: Alkmaarscheweg 147, alhier. Getrouwd: C. J. Hensbroek en K. Welagen. Geboorten: G. E. J. SchooneWalter, d., Hoflanderweg 287: T. Toebes—Langenberg. z. Dierluststraat 16; T. van der KolkWijntjes, d.. Zeestraat 27 A. van Holten—Schipper, z.. Boogaardlaan 2 b; J. J. van Essen—Van der Wel. Kerkstraat 19: C. Duiker—Van Tunen, z. Van Hogendorpstraat 9; D. J. Peperkamp- De Ruiter, Alkmaarscheweg 279: E. de Jong Provilij, z., Duinvlietstraat 99, Velsen; D. 'H. Koning—Vermeulen, z., Alkmaarscheweg 134: H. BooijBrasser, d., Baanstraat 113; E. Ha zenbergCzichowski, z., Zeestraat 70; C. M. Hienkens1Duineveld, z., Boeweg 4; C. M. van BastelaarDegeeter, z., Kanaalweg 9. Overleden: H. Evenblij, 55 j.. Populieren laan 99; M. A. Hogenboom, 58 j., Alkmaarsche weg 37; V. Goedhart, 69 j., Lindenlaan 29; A. M. Schook, 64 j„ Hoflanderweg 20. MANNENKOOR ZANGLUST. Het Beverwijksch Mannenkoor Zanglust onder leiding van den heer H. van Dijk, zal in de eerste helft van Juni in het Luxor Theater een vocaal concert verzorgen. Verder zal er worden getracht omstreeks Juni een kerkconcert te organiseeren. GROENTEN-DISTRIBUTIE RAYON HAARLEM. omvattende de gemeenten Bennebroek, Bloemen daal. Haarlem, Heemstede, Santpoort-Station en Zandvoort. Klantenbinding 5e peirode. REGELING BLOEMKOOL: 1 (één) bloemkool per 2 bonnen 5e periode. Bevoorraad zijn d° gi oentenhandelarenZeilstra t.m. Zonneveld op 9 Mei 1944, op 11 Mei de groentenhandelaren L Akke t.m. G. Assendelft en gedeeltelijk is be voorraad W. J. Assendelft. REGELING ANDIJVIE: 250 gram per bon 5e periode. Bevoorraad is A. Th. de Kort gedeel telijk. In plaats van bloemkool is aan den groenten- handelaar A. Th. de Kort verstrekt 250 gram rabarber per 5e peirode bon. OFFICIEELji MEDE DEELINGEN. KOOPVERKLARINGEN VOOR NIET TE VELDE GEKEURDE GRANEN EN GROENE ERWTEN. Het Bureau Provinciale Voedseleommissaris vooi Noord-Holland maakt bekend, dat door te lers geen koopvei klaringen meer mogen worden ontvangen voor niet te velde gekleurde groene erwten en granen, behalve mais. Het verkooper van niet' te velde gekeurde groene erwten en granen, behalve mais is dus verboden. TOEWIJZING VLEESCHWAREN. Detaillisten, die uitsluitend gedurende Win termaanden vleeschwaren verkoopen, dienen di nog in han bezit zijnde toewijzingen zorgvuldig te bewaren. Zij behoeven deze dus niet bij de distributiediensten in te leveren. Te zijner tijd 'al de gelegenheid worden opengesteld bedoelde verloopen toewijzingen, waarop het codenum mer van den betrokken detaillist voorkomt, tegen nieuwe' geldige toewijzingen in te wisselen slist niet hadden verwacht. Nauwelijks echter was de eerste stormloop afgeslagen of het trommelvuur begon opnieuw. Nog driemaal herhaalden de bolsjewisten binnen enkele uren hun poging om met verseh aan gevoerde regimenten door de Duitsche stel lingen heen te breken en den oever van de Narwa te bereiken, doch telkens werden ?;ij met zeer zware verliezen teruggeslagen. Op den avond van dezen dag spraken de Nederlandsche vrijwilligers voor het eerst van de dansweide. Zij bedoelden daarmede de boomlooze vlakte, die zich uitstrekt van den Noordelijken kant-van den Lilienbach heuvei tot aan het tegenoverliggende bosch, waaruit de vijand steeds weer opnieuw was opgedoken. Als een helsche muziek had het trommelvuur hun vele uren lang in de ooren gedreund en toen de bolsjewistische bataljons over het niemandsland .voort stormden. toen zij door het versperrings- vuur van de Duitsche artillerie en door het vuur van de mitrailleurs werden bestookt, en de enkelen, die overbleven ten slotte weer met wilde sprongen terugrenden, leek fyet waarachtig veel op een afschuwelijken doodendans. Wanneer later eens de geschiedenis van den strijd om Narwa geschreven zal worden, dan zal het de geschiedenis zijn van deu Lilienbachheuvei met aan den voet daarvan de dansweide. Want hier heeft het lot de Germaansche vrijwilligers op de zwaarste proef gesteld. Het waren echter vooral Ne derlanders, die in de afweer en bij tegen aanvallen zoovele bewijzen van hun moed gegeven hebben dat de roem van de jongt SS-brigaoe „Nederland" thans reeds een waardige plaats inneemt naast de groote wapenfeiten uit den veldtocht in het Oosten. De jongens uit de vruchtbare vlakten tus- schen Rijn en Noordzee hebben zenuwen van staal. Met een kalmte, waarin z-ij door anderen niet gemakkelijk worden ge- venaard. lieten zij den kogelregen over zich heengaan en het gros van de bolsjewistische aanvallers naderen tot het moment geko men was om toe te slaan. Toen op den eer sten dag van den aanval een bolsjewistische pantserbrigade door de Duitsche hoofdge vechtslinie heenbrak, en de Duitsche stel lingen en den Lilienbachheuvei dreigde^ op te rollen, wist Oberscharführer Goedthart uit Arnhem met zijn stuk antitankgeschut den gevaarlijken toestand meester te wor den en onder de bolsjewistische pantserwa gens vreeselijk huis te houden. Tot driemaal REIKHALZEND ZIET ZU UIT..„ Juffrouw Luiwagen ziet reikhalzend uit nao# het moment waarop zij aan den slag kar% gaon. Zeepschaarschte is een van de grootst*» moeilijkheden, waarmede een propere huis vrouw thans te kampen heeft. KlOKPOEDERi reinigt het huis van binnen en van buiten» K.V. ZEErfASRIEK „DE KLM* - MiMmm W«—l U«U. RfeWriW— KMm» Uiteraard is het den handelaren verboden of> deze toewijzingen na afloop van den geldigheids duur en voor het tijdstip, waarop zij ingewisseld kunnen worden vleeschwaren te koopen. VOORRADEN MARGARINE EN VET BIJ DETAILLISTEN. Detaillisten, die nog in het bezit zijn van voor raden margarine en vet en deze voorraden, in verband met de beschikbaarstelling van boter niet kunnen verkoopen, dienen zich te wenden, tot het bedrijfschap voor margarine, vetten en oliën, Nassaulaan 6, 's Gravenhage. DISTRIBUTIE VAN GRUTTERSWAREN. De plaatselijke distributiediensten reiken bij de inlevering van de bonnen .Algemeen 111'* (250 gr am havermout) van 15 t.m. 19 Mei a.s. toe wijzingen voor havermout uit. Tezamen met de bonnen „Algemeen 111" kan een restant worden ingeleverd van ten hoogste negen bonnen ..Al gemeen 099". INLEVERING SUIKERBONNEN. Evenals bij de inlevering van suikerbonnen van l t.m. 5 Mei '44 reiken de distributiediensten van 15 t.m. 19 Mei a.s. bij de inlevering van bonnen „Algemeen 109" (een half rantsoen suiker per bon), wederom bij wijze van voorschot toewij zingen suiker uit voor tweemaal het aantal rant soenen, hetwelk de detaillisten inleveren. Deze voorschotten zullep, evenals de voorschotten van 1 t.m. 5 Mei gegeven, t.z.t. wederom geheel wor den ingehouden en niet, zooals aanvankelijk Is gepubliceerd, door inhouding van de helft van het, bij een te bepalen inlevering, ingeleverde aantal rantsoenen. DISTRIBUTIE INMAAKGLAZEN. Door de publicatie in de Staatscourant van 3 Mei j.l. is de verkoop van inmaakglazen door detailhandelaren verboden. Ingevolge de rege- iing voor het opnieuw toelaten yan den verkoop van inmaakglazen welke thans in voorbereiding is, zullen t.z.t. uitsluitend die kleinhandelaren die in het bezit zijn van een door bovenvermeld rijksbureau uitgereikt registratiebewijs, gerech tigd zijn inmaakglazen en detail te verkoopen. Inmiddels zijn deze registratiebewij-zen verzon den. Detaillisten, die, hoewel zij steeds inmaak glazen hebben verhandeld, niet een. dergelijk registratiebewijs hebben ontvangen, dienen zich. zelf zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk voor 20 Mei a.s. bij het rijksbureau voor glas, keramiek en houtproducten aan te melden, onder opgave a. naam en adres (indien de naam van de onderneming en van den eigenaar niet dezelfde is, beide vermelden); b. totaal voorraad inmaak glazen op datum van aanmelding; e. totaal voor raad rubber inmaakglasringen op datum van aanmelding; d. naam en adres van de(n) leve rancier^) van inmaakglazen; e. aantal ingekochte inmaakglazen gedurende de jaren 1940 t.m. 1943 (per jaar te vermelden). Detaillisten, die zich niet voor 20 Mei a.s. hebben aangemeld, kunnen niet meer worden geregistreerd, met als gevolg dat zij niet bij de distributie van inmaakglazen zullen worden ingeschakeld. toe reden de T 34 om de geschutsstelling heen, doch de Nederlanders volgden op on verstoorbare wijze met hun geschut de be wegingen van de bolsjewistische monsters en vuurden granaat op granaat af. Naast Goedthart lag zijn richtkanonnier, sturm- mann Hendrik de Haan, een Langemarck- studenf uit Groningen, en ook hij legde in dit beslissende uur dezelfde onovertreffe- lijke koelbloedigheid aan den dag. Zij maken niet veel ophef van hun daden, zij zijn zoo eenvoudig en bescheiden als altijd. Veel liever vertellen zij van de pres taties van hun kameraden, b.v. van den marconist Johan ter Mul uit Amsterdam, die op den derden 'dag van den slag om Narwa, toen de laatste man vah zijn ge- v echtsgroep op den Lilienbachheuvei lag en nadat de waarnemingspost was uitgevallen, alleen het vuur der Duitsche artillerie leidde, zelfs nog tpe.i hij gewond was. In al hun gesprekken komt steeds weer de dansweide naar voren. De melder Walter van der Heide en zijn kameraad Klaas Bak ker kennen deze weide beslist nog beter dan de klompendarisweide in de Friesche star, waar zij geboren zijn. Zij beiden zijn boerenzoons uit de omgeving van Leeuwar den, 18 en 21 jaar oud. Hoe dikwijls zijn zij niet midden door het vijandelijke vuur heen naar voren gekomen om hun berichten over te brengen en den toestand te verkennen. Met een paar lijnen heeft de jonge Van der Heide een schets gemaakt van het gevechts- gebied. „De dansweide", zegt hij lachend, ..die ken ik als mijn broekzak". Deze dans weide heeft hij léeren kennen in de weken van zeer zwaren strijd. Dit geldt voor al zijn kameraden. Zij weten, dat de laatste beslissing nog niet gevallen is, dat de kanonnen der bolsje wisten, de lichte en zware artillerie uit de omliggende heuvelrijen, de granaatwerpers en de stukken salvogeschut in de omgeving iederen dag weer een helsch spektakel kun nen gaan'maken. Doch in deze weken van Maart hebben de Nederlandsche vrijwilli gers iets verkregen wat hun niemand .r eer ontnefnen kan. een zelfbewustzijn, d^t ge boren werd uit de onbedriegelijke zekerheid van hun superioriteit als soldaat. Met hun onwrikbare kalmte en eep krachtigen. sap- pigen vloek, wanneer het eens te hevig wordt, hebben zij het nog altijd ki*ar ge speeld. SS-Oorlogscorrespondent PETER JAENTSCH*

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3