Successen voor turnsters uit Kennernerland 1 Geslaagde invitatiewedstrijd in het Concertgebouw Voor een vrijwel uitverkochte Gemeentelijke Concertzaal werd Zondagmiddag vanwege den Kennemer Turnkring een nationale invitatie wedstrijd gehouden De leiding berustte bij den heer B. J. Wieland Los en de jury werd ge vormd door de heeren A. Metz (Leiden), J. J. Poll (Wormerveer) en J. Schenfte (Amsterdam) Voor de commissies, die dezen wedstrijd regelden, is de middag een volledig succes ge worden, waaraan verder vooral medewerkte naast de groote belangstelling het hooge turnpeil van de uitgenoodigde dames en hee ren. De teleurstelling tengevolge van de ver hindering der turnsters van Quick uit Huizum, mevr.KrolKoopman en mej. D. Toussaiat. bleek vergoed te kunnen worden door het op treden vqn de reserves, haar clubgenoote mej. 2. Zijlstra en mej. A. Bak van Hygiëia uit Krommenie. Bij de heeren ontbrak T. Fabri- tius van het Kooger Simson. Ook het algemeen klassement heeft een fraai resultaat voor den Kennemer Turnkring opge leverd, vooral bij de dames. Hier wisten n.l mej. A. Nol van de T. V Santpoort en mevr. T. Martensv. Leeuwen van. Bato het resp tot de eerste en tweede plaats te brengen, met onderling gering verschil, en op den voet ge volgd door de Friezin J. Zijlstra. Van de Amsterdamsche turnsters was mevr. Rietveld —Wolzak niet geheel in vorm, terwijl mej. La dru haar mooie kans op den eersten prijs ver speelde door een mislukte brug-oefening. Bij de heeren ging de strijd om de bovenste plaats tusschen den Kooger J. de Graaf en den Amsterdammer M. J. Vos, welke laatste in het slot-onderdeel wist te zegevieren. Merkwaar dig was, hoe weinig mislukkingen zelfs' dat Honkbal Spannende strijd in het Noorder Sportpark. Haarlem 2 weerstond H.C.K. In Amsterdam gingen twee belangrijke ont moetingen, namelijk Ajax—Blauw-Wit en HilversumZeeburgia niet door. Qe kracht meting E. D. O.—H H. C. stond op behoor lijk peil. De thuisclub nam in de eerste in nings door Schijvenaar de leiding. Eerst in de zevende slagbeurt maakten de rood-witten gelijk, toen Van Holst, na zelf met vier wijd op de honken te zijn gekomen, op een honk- slag van Engelsen en profiteerend van een fout van Zandstra over de plaat kon komen De achtste innings echter leverde E.D.O. weer een punt op, toen Van Leuven kon binnen komen, door een blunder van invaller Wil lemsen. Voor Schijvenaar noteerden wij 13 maal drie-slag en 6 maal vier-wijd; voor den H.H.C.-werper Van Holst 6 maal drie-slag en 2 maal vier-wijd. Haarlem is met een: 7—3 zege op V.V.G.A uit de bus gekomen, zonder dat bijzondere slagprestaties werden geleyerd. De Haar- lemsche overwinning was grootendeels te danken aan de kostbare fouten, die de Am sterdammers in het veld maakten. Vooral de kortestop-plaats werd door den geblesseer den Meenhorst en later door Bloem onvol doende bezet. "Bij Haarlem blonken Muye en Voetelink uit door fraaie vangen; bij de Am sterdammers was Pronk in het veld in goe den vorm. Ferment (Haarlem) was als wer per de Airaterdammers Meenhorst en Ndt- trot de baas Ferment schakelde acht tegen standers- met drie-slag uit en gooide vier maal vier-wijd; de Amsterdamsche pitchers kwam tot vijf maal drie-slag en drie maal vier-wijd. Schoen heeft het Zaterdag tegen Quick, dat verleden week tegen V.V.G.A. met een 65 nederlaag gestart is, lang niet gemak kelijk gehad, doch nam dank zij iets betere slagprestaties met een 85 overwinning de punten mee naar huis. In de overgangsklasse schijnt H. H. C. 2 groote plannen te hebben. Na de fraaie over winning van verleden week boekten de H.H.C.-reserves thans een overtuigende over winning van 72 op E. D. O. 2. H. C K stelde teleur en verspeelde met een 44 score een kostbaar punt aan Haarlem 2. In Am sterdam moest R.C.H. met 1312 de vlag strijken vpor D.W.S. T.IJ.B.B. startte met een 27—13 overwinning op Celeritas. De tweede klasse resultaten waren; H. H. C. 3—H c. K. 2 22—5; H.F.C. Haarlem 2— Beverwijk 74; Schoten 2Havenmeeuwen .3319; ZandvoortmeeuwenT.H.B. 1219. Korfbal HAARLEM WINT VAN NOORD-HOLLAND MET 41. Het afdeelingtwaalftal heeft op N:ord-Holland revanche genomen voor de in het A.K.B.-tournooi geleden nederlaag. Thans won het met 41 en behield daardoor den Honig's Maizena-beker. Het is een aardige wedstrijd geweest met zoo nu en dan fraaie staaltjes van korfbal. Reeds spoedig had Walgien succes, toen hij uit een doorloopbal (10) maakte. Doch de vreug<te was slechts kort, want Karten wist spoedig met een ver schot 11 te maken. Haarlem bleef tot aan de rust iets in de meerderheid en mej. Heemskerk kon dit in een doelpunt omzet ten (21). Na de rust had Haarlem haar tactiek veranderd en dit leidde er toe, dat Haarlem thans meer kansen kreeg. K. Si- brandi was de motor in den aanval en na vele aanvallen had deze speler eindelijk succes (31). Ook in de volgende opstelling was Haarletn superieur; en M. v d. Kerk hof had met een fraai schot succes (4—1). Na afloop reikte de heer W. van Lohuizen den beker aan den aanvoerder uit. Hoofdredacteur; F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem. Sport en Stad: A. Overmeer, H'stede Buiten land: J. C, van der Laag, H'stede (afw.j. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J J E van Baarsel, Santpoort. Advertenties; W. van Ommen, Heemstede. laatste onderdeel, het zoo riskante rekturnen, opleverde. Trouwens, vrijwel den geheelen middag werd constant werk gedemonstreerd. De K.T.K.-man J. Roodenburg van Bato ver raste ondanks zijn gemis aan wedstrijdgelegen heid door zijn 4e plaats. De heer F. G. J. van den Berg, voorzitter van den Kennemer Turnkring, reikte de prijs-me- dailles uit, benevens herinnerings-tegeltjes en bloemen. Het algemeen klassement luidt: dames: 1. A. Nol (T.V.S., Santpoort) 79 p. van de 105 p., 2. T. Martensv. Leeuwen (Bato, Haarlem) 78'/2 p. 3. J. Zijlstra (Quick, Huizum) 78 !4 p. 4. A. StellingNoë (W.S.L., Assendelft) en W. Riet veld—Wolzak (D.O.S., A'dam) 77"/2 p. 5. H. Dolstra (Quick, Huizum) 76 p. 6. J. Ladru (Her cules, A'dam) 66-54 P- I- A- Bak (Hygiëia, Krom menie) 52'4 p. zonder paardsprong. Heeren: 1. M. J. Vos (Simson, A'dam) 8954 P- van de 105 p. 2. J. de Graaf (Simson, Koog) 88 p. 3. P. Pruis (Quick, Huizum) 82V^ p. 4. J. Roodenburg (Bato, Haarlem) 82 p. 5.\ Lod. Groeneveld (Simson, A'dam) 75V2 P 6. H. J. A. Munten (D.Ö.S., Blerick) 74 p. 7. F. E. de Vos (Simson, A'dam) 70-54 P- 8. H. A. Hei-mans (D. Ó.S., Blërick) 70 p. Voetbal Noord—West 0—1. De ontmoeting NoordWest, welke te Sneek voor ongeveer 8000 toeschouwers werd gespeeld heeft niet geheel aan de verwach tingen beantwoord, en van een Westelijke suprematie is zeer zeker niets gebleken. Het \vas een wedstrijd tusschen twee ploegen, welke vrijwel volkomen aan elkaar gewaagd waren. In techniek waren de Westerlingen hun tegenstanders wel iets de baas, maar van de Westelijke voorhoede, waarin Daudey van Hermes op de plaats van Dumortier speelde, ging betrekkelijk weinig uit. De eenige uitblinker was doelman Kraak. De Westelijke ploeg kan met de zege van 10 dubbel en dwars tevreden zijn. Zes minuten voor de rust werd Fischer vrij spel gelaten en foutief dekken in de witte achterhoede was oorzaak, dat rechtsbinnen Daudey kalm kon inschieten. Na de rust draaide de Westelijke machine eenigen tijd op volle toeren, doch al spoedig kwam Noord ook weer aan bod, waarna een vrijwel gelijk opgaande strijd volgde. Blom Jr. maakte ongeveer 20 minuten voor het einde hands in het strafschopgebied, doch Kuppen richtte den strafschop veel te hoog. Kraak werd vooral tegen het laatst nog eens geducht op de proef gesteld, en het was vooral aan hem te danken, dat de ver diende gelijkmaker voor Noord uitbleef. HAARLEM 3 a WINT DEN STADS EDITIE BEKER. Op het terreip van E.D.O. is Zondag de eindstrijd om den Stads-Editie-beker ge speeld en op verdiende wijze door Haarlem 3 a gèwonnen, dat Kinheim 2 een nederlaag van 41 toebracht. De veteranen waren tech nisch verre in de meerderheid en drukten voor rust het overwicht in twee doelpunten uit. Na cje hervatting brachten de roodbroe- ken, die steeds in den aanval waren den stand op 4—0 en kort voor het einde redde Verhoofdstad, die bij het nemen van een hoekschop naar voren was gekomen, de eer (41). Na afloop vereenigden de spelers van Haarlem 3 a zich bij de tribune» waar de heer H. W. van Turnhout, vice-voorzitter van de afdeeling Haarlem van den N. V. B., den beker,aan aanvoerder A. Kaan overhan digde. In "het kleedlokaal huldigde de heer J. P. van Balen Blanken, voorzitter van „Haarlem" de ploeg. ZATERDAGMIDDAG-COMPETITIE. Op het terrein van Zeeburgia is een stedenwed- strijd gespeeld tusschen de vertegenwoordi gende elftallen uit de Zaterdagmiddag- competities der afdeelingen Amsterdam en Haarlem. Het resultaat was een 55 spel, na dat de Haarlemmers met rust een voorsprong vain 4i hadden behaald. Dit succes hadden zij te danken aan de voorhoede, die een half uur lang fraai spel vertoonde en goede doel punten maakte. Amsterdam had spoedig de leiding, doch daarna gatten Wapenaar (2), Terheiden en Post. den», achterstand in een voorsprong van 41 om- In de tweede helft vertoonde Amsterdam het beste van het spel en bracht den stand op 43. Wapenaar doel puntte vervolgens, waarna Amsterdam gelijk maakte (55). Voor Haarlem is dit gelijke spel een fraai succes, en niet minder voor den heer K. Helmt^ die zich geheel geeft voor het voetbal dë£. Zaterdagmiddag com petitie. SPORT-ALLERLEI. Voetbalallerlei. R-CH trok met enkele invallers naar Zaan dam en verloor den competitiewedstrijd tegen ZFC met 2—1. Op het terrein van RFC is de wedstrijd Rot- terdamsch elftalDe Zwaluwen gespeeld. In <31 f elftal speelden Biesbrouck en Hanse van RCH mede. Laatstgenoemde heeft zich onderscheiden in het maken vap doelpunten. Hij nam er drie van de vijf voor zijn rekening en Biesbrouck doelpuntte een maSl. Met 52 verloor Rotterdam. De .wedstrijd Schoten—DIO om den HVB- beker is bij den stand van 32 voor de thuisclub twaalf minuten voor het einde gestaakt dooi den scheidsrechter. Een speler van Scho-ten en een van DIO moesten het veld verlaten, doch daar laatstgenoemde zich niet schuldig voelde, weigerde hij, waarna de scheidsrechter den strijd staakte. DIO had aanvankelijk een voor sprong van 2—0, waarna Schoten voor rust gelijk maakte en daarna den stand op 3—2 bracht. Stormvogels 2 had tegen Kenriemers 2 om het kampioenschap der reserve tweede klas een ongerechtigden speler laten meedoen. Hiertegen werd geprotesteerd en Zondag is de wedstrijd in Beverwijk overgespeeld. Het resultaat was op nieuw een gelijk spel (2—2), zoodat Stormvogels 2 kampioen blijft. Cricket. OVERWINNING VAN ROOD EN WIT EN EEN DRAW VOOR HAARLEM. In Bloemen meel speelde Haarlem den tweeden thuis wedstrijd en het resultaat was een, draw, wegens gebrek aan tijd. H.C.C. 2, dat op be zoek was, batte eerst en honderd runs voor het verlies van twee wickets was niet on gunstig Daarna vielen de wickets sneller en bij den stand 141 voor 8 werd gestopt (J. H Koeleman 10, B. Schuur 35 n.o., P. W. Jalink 42 en W. van Oven 20). Haarlem maakte 83 rijhs voor het verlies van zes wickets, waar na de tijd verstreken* was. Hub Boeree had de meeste runs, n.l. 24, waaronder een zes, verijLer Han Boeree 10, H. Peschar 19 en W. Peschar 13 n.o. De bowlingcijfers van Haar lem waren: W. Peschar 233, O. Obendanon 155, A. Maas 122, J. Fortgens 115 en Hub Boeree 2—13 Bij H.C.C. nam mr. J. J. Koe leman 217, C. W. V. Bakker 220, W. van Oven 119 en P. W, Jalink 114. Rood en Wit beschikt over een goede bat- tingsploeg en bracht het tegen V.R.A. tot 196 runs voor 6 wickets. A. van der Togt was in goeden vorm en scoorde 83 runs (één zes, vijf vieren), verder P. C. Hagenaar 33, J. J. de la Mar 24 en W. Kramer 17. H. J. Klink bowlde 467, F Popping 150, K. Albracht 141, J. van den Bosch 014 erf H. Poser. Dank zij een harde 56 van W. Kummej' (twee zessen en zeven vieren), D. Ingelse en F. Popping bracht V.R.A. het tot 110 runs. P. C. Hagenaar bowlde 638, D. Bijleveld 362 en J. J. de la Mar 11. Rood en Wit won dus met 86 runs. C.V.H. kreeg bezoek van L.C.C. en won met 27 runs en nog zeven wickets in handen van L.C.C. De Leidenaren maakten 53 runs en C.V.H. 80 runs voor 3 wickets. Rood en Wit 3 trok naar L.M.C.C. en won met vijf wickets op de eerste innings. L.M.C.C. 100 runs en Rood en Wit 3 101 voor 2 wickets. UïT HAARLEM Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beprt aan het restant van de letter G vanaf Gif en Ha t/m. Hars. Voor Spaarqdam van 9-12 uur voor dè letters A t/m. G en van 14-16.30 uur voor de letters H t/m. N. HOLLANDSCHE MAATSCHAPPIJ DER WETENSCHAPPEN. Tengevolge van de nederlaag van 32,'welk hel Zuiden leed tegen Z.K.C. is de situatie in de zuidelijke kampioenscompetitie thans zoo. dat ,K.C. bij een overwinning op P.S.V. op 4 Juni gelijk eindigt met het Zuiden. Ten einde geen tijd te verliezen heeft men bij -voorbaat a.s. Zon dag te Utrecht een beslissingswedstrijd tusschen het Zuiden en Z.K.C. vastgesteld. Indien de twee ploegen dan inderdaad op 4 Juni gelijk eindigen, kan de finale der kampioenscompetitie nog voor het sluiten van het seizoen plaats vinden. Wes terkwartier won met 115 van Wordt Kwiek. De Haarlemsche Damclub speelde te Pur- merend een vriendschappelijken wedstrijd tegen een combinatie, samengesteld uit de sterkste spe lers uit den Purmer en Beemster en won mer 19—12. De strijd om het hockeykampioensehap van Nederland tusschen Hilversum en PW is te De venter gespeeld en door Hilversum met 20 ge wonnen. DDV is kampioen van de hoofdklas tennis geworden. Tijdens athletiekwedstrijden te Wormerveer behaalden de leden van de dames athletiekver- eeniging Gita de volgende successen. Hoogspringen meisjes 1. D. Hurkmans 1,35 M. Discuswerpen klasse fc: 1. J. Brands'ma 23.90 M.; A. v. d. Aardweg 23,88 M.; 3. Stouten—Mes. Hoogspringen klasse B: 1. H. de Goede 1.45 SM. In de estafette werd de Gita-ploeg met T. v. Gog, R. de Goede, Stolwijk. Vonik en "Stouten Mes derde achter Sagitta tijd 65.2 sec. Enkele H.A.V. Haarlem-leden kwamen ook uit met het volgend resultaat: 1000 M. kiassè D: 1. H. J. WlUems tijd 2.56.2; 2. F. v. Es in 2.53.6. Discuswerpen: 3. J. de Wilde 20,25 M. 3000 M. klasse 9* D. JOJdttM 10,00,».; 4. J, Koopman 10.3). Zaterdagmiddag hield de Hollandsche Maatschappij der Wetenschappen een alge' meene vergadering in het gebouw der maat schappij aan het Spaarne, onder leiding van jhr. F. J. J. van Lennep. Deze herdacht de vier in het afgeloopen jaar verscheiden leden prof. Zeeman, prof. Kernkamp, mr. dr. ir. Van Waterschoot van der Gracht en prof. Le Cosquino de Bussy, alsmede mr. Heerkens Thijssen, lid van het directorium. Dr. J. A. Bierens de Haan bracht het jaar verslag uit, waarin hij meedeelde, dat de belangrijkste gebeurtenis in 't 192e levens jaar der maatschappij was het verschijnen van het 21e deel van de Oeuvres complètes van Christiaan Huygens. Dit feit is daarom zoo belangrijk, omdat het grootsche werk, waaronder de maatschappij nu bijna zestig jaar geleden haar schouders zette, met de verschijning practisch'gesproken is voltooid. In de- eerste tien deelen is de geheele cor respondentie van Huygens met tijdgenooten van allerlei aard opgenomen, met uitzonde ring slechts van een tachtigtal brieven, welke later ontdekt zijn en in het komende deel nog opgenomen zullen worden, terwijl al Huygens wetenschappelijk werk op na- tuur- en sterrekundig, op wiskundig en musicologisch gebied inclusief de na zijn dood in 1698 verschenen „Cosmotheoros" opgenomen werden in de elf daarop volgen de deelen. Het laatste deel zal ook bevatten een levensbeschrijving van Huygens en enkele reisbeschrijvingen van zijn hand naar Parijs, Londen en Angers. De secreta ris vervolgde in zijn verslag, dat de werk zaamheden van de bibliotheek den norma len voortgang vonden. De „boekenhonger", welke in deze oorlogstijden in ons"' land woedt, heeft zich ook gestort op de Huy- gens-uitgave. Nog nooit werden zooveel complete series van de Oeuvres verkocht als in het afgeloopen jaar. Dr. Jac. van Ginneken hield een voor dracht over „Het mysterie der menschelijke taal". Tot binnenlandsche leden werden benoemd dr. K. W. Dammerman te Leiden, prof. dr. J. H. F. Umbgrove te Delft en prof. jhr. dr. P. J. van Winter te Groningen. Tenslotte besloot de vergadering ten bate van het Pieter Langerhuizen Lamber- tuszoonfonds voor 1944 aan prof. dr. A. D. Fokker te Haarlem een bedrag toe te ken nen voor den bouw van een Huygens-orgel in het gebouw van Teyler'f Stichting te Haarlem. Geïnterneerde burgers in Ned.-lndië. Het Nederlandsche Roode Kruis ontving wederom opgaven van in Ned.-lndië geïnter neerde burgers van Nederlandsche nationali- l teit. Van de navolgende geïnterneerden kon- den tot op heden de adressen der naaste fa miliebetrekkingen of van andere belangheb benden hier te lande niet worden opgespoord. Comes, J. H. F.. 51, ingenieur of machinist; Diemont, W. K. R., 71, planter; Dierdorp, C., 48, employé bij een Mij.; Dievenbach, J. J. A. A., 18, leerling-, Ditzel, E., 49, gepens.Donk, A. A., 29, werkman; Dorpel, J. B. C. van der, 50, leeraar: Draafsel, G. J.. 51, handelsman; Draanen,' H. N. van, 38, bakker; Driessen, P. H., 61, planter; Droop, j., 62, koopman; Dros, A. D. G., 37, planter; Druppers, W. A„ 19, leerling; Duinen, F. C. van, 18, leerling; Dui nen, R. van, 19, leerling; Duitz, E., 45, electro- techn. ing.Dunki, J. F., 19, tëerling; Durr, L. W., 45. leeraar; Duseljee, F., 40, directeur; Dijk A. J. van, 56, zonder beroep; Dijk, A. P. van, 41, timmerman; Eek, J. R. van, 58, planter: Egmond, M. van, 58, gepens.: Eielts, J. A.. 6iC gepens.; Eikhof, F. van den. 57, gepens.; Ein den, D. van der, 56, inspecteur van politie; Ekkelboom, J., 44, planter; Eibers, H. J., 47, gepens.; Elburg, A.. 43, missionaris: Elenbaas, H. C. A., 62,-gepens.; Elsink, J., 58, zeeman; Emanuels, E. J., 18, leerling; Emmerloot, A. van, 44, zonder beroep; Endert, G. A.; 49, architect; Enthoven, H., 31. koopman; Erven, H. van, 55, koopman; Es, C. van, 54, waker; Esbach, v., 53, leeraar; Esseveld, W. C., 60, electro-techn. ing.; Est, F. J. van, 51, gepens.; Evers, A. H. G., 41, zonder beroep; Eijk, F. van 41, stoker of brandweerman; Eijkelenboom, C. 61, gepens.; Eijspaert, A., 54, zonder beroep; Fahmel, P. J., 57, hoofd-opzichter; Feenstra, H. C., 50, radiotechnisch ing.; Feenstra, J. R. M. E., 22., planter: Fisser, K. E. V., 27, spoor weg-arbeider; Fikke, G. F., 48, directeur van mij.; Filippini, A., 57, gepensioneerd; Flipsen, P., 22, student; Fluiter, J. W. D., 43, inspec teur v. politie; Frank, M. 29, radio-technisch ingenieur; Franken, T. C., 60, gepensioneerd; Franssen, K. W., 53, ambtenaar; Fransz, A. R., 24, student; Franzen, R. H., 57, invoerder; Frelier, A., 65, zonder beroep; Frowein, J. G, 49, gepensioneerd; Gaarkeuken, M., 36, koop man; Ganswijk, C. van, 50, zonder beroep; Gee, A. F. de, 59, gepensioneerd: Geesink, A. H., 55, werktuigk. ingenieur; Gelder, J. van. 51, leeraar: Geldereh, C. J. A. van, 26, politieagent; Gelderen, J. van 58, gepensio neerd; Gerding, H., 30,-scheepsbouwer; Ger ming, F., 54, zeeman; Geus, H. de, 33, werk- zaam bij scheepv. mij.; Gevaerts, O., 59, ad vocaat; Geytenbeek, J., 45, gepensioneerd; Giebels, P. G. H., 37, klerk; Giesen, H., 53, electro-teehnisch ingenieur: Gilhuys, J. A., 55, planter; Gilles, L. M., 55, gepensioneerd; Glas, A. van der, 36, werkz. in boekwinkel; Glavismans, P., 60, gepensioneerd; /Goede, J. de, 61, gepensioneerd; Goorberg, P. M. van de, 51, gepensioneerd; Goote, m, 36, koop man; Gootjes, P., 37, werkman; Gorkum, T. H. van, 56, plante*; Goselings, F. F. W. L., 57, civiel-ambtenaar; Gotze, J. G., 62, koop man; Goyen, J. H., 59, gepensioneerd; Graaf, L. de, 58, planter; Grader, H. J. L., 24. stu dent; Gravenmaker, W., 18, student; Greeven, L., 52, leeraar; Greuve, F. C. gie, 60, gepen- sioneerd; Greve, H. H. W„ 5Ï, politieagent; 1 Griep, A. 52, gepensioneerd; Grip, J. de 57, koopman; Grobben, W., 51, planter: Groene- veld, W.. 20, planter; Groot, P.NJ51, schilder;' Groot, A. F. de, 60, werkz. op postkantoor; Groot, C. de, 39, „arsenaal"; Hennephof, G. J- 51, makelaar; Weers, J. W., 53, klerk. Belanghebbenden gelieven zich ter verkrij ging van nadere inlichtingen te wenden tot de 5e afdeeling van het informatiebureau van het Nederlandsche Roode Kruis, Dr. Kuyper- j straat 9 te 's-Gravenbage, onder opgave van zoo volledig mogelijke gegevens omtrent 1 naam, voornamen, geboortedatum, beroep, werkgevers en laatst bekende adres der ge- interneerden. y GENEESKUNDIGE BEHANDELING VAN LEDEN DER DUITSCHE WEERMACHT In het verordeningenblad is opgenomen een verordening van den Rijkscommissaris betref fende de geneeskundige behandeling van le den van de Duitsche weermacht. Daarin wordk_met ingang van 18 Mei het geven van medische adviezen aan eq de ge neeskundige behandeling van de leden der Duitsche weermacht, alsmede van de leden g, van het personeel van de Duitsche weermacht, die van Duitsche nationaliteit zijn, door artsen j of andere personen, die zich op eenigerlei wijze met de geneeskunde bezighouden (heil- personen), die niet behooren tot de Duitsche weermacht, de Waffen-SS, de Duitsche politie of den Rijksarbeïllsdienst, verboden. Dit ver bod is niet van toepassing indien de genees kundige door 'n bevoegden officier van gezond heid is belast met het geven van medische J adviezen of met de geneeskundige behandeling Voorts geldt het verbod niet ingeval van hulp bij dringende noodzaak. De art^«is in dit geval verplicht hiervan onverwijld, onder vermel ding van persoonlijke gegevens van den in behandeling genomen persoon, de plaats, waar de hulp bij dringende noodzaak is verleend, en de vastgestelde diagnose, aan den Weerm^chts- 9 bevelhebber in Nederland mededeeling te doen PRIJSVRAAG VOOR FILMSCENARIO, f Met de bedoeling te voorzien in de be- hoelte aan een goede Nederlandsche film, C welke speciaal geschikt is voor kindervoor- C stellingen, heeft het Departement van g Volksvoorlichting en Kunsten een prijs- C vraag uitgescheven voor de vervaardiging van een scenario voor een speelfilm, ge- 9 schikt voor kindervoorstellingen. Bij de sa- 0 menstelling van het scenario moet er to kening mee gehouden worden, dat de film een vertooningsduur moet hebben van circa I.15 uur. Er worden een eerste prijs van u 1.000,een tweede prijs van 500, en vijf aanmoedigingsprijzen van 100, beschikbaar gesteld. Inzending onder schuilnaam van scena- rio's in drievoud, vergezeld van een geslo ten enveloppe, met den schuilnaam van den- l inzender, welke een briefje bevat met vol- m ledigen naam en adres van den inzender, kunnen geschieden tot 1 October 1944 aan het departement van Volksvoorlichting en Kunsten, afdeeling filmzaken, Fl'kisesse- gracht 21 te 's-Gravenhage.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2