a 8 01 Pt 0 W5 8 •8 8 Ï5T Pt X w H O 36 0 s x pt 0 <y •«4 fa w 8 X *8 8 8 IM fa P w 8 8 «4 8 IJMUIDEN Stormvogels 2 dingt verder om promotie. Gelijk spel tegen De Kennemers 2. Gisteren ontmoetten de reserve-elftallen van Stormvogels en Kennemers elkaar voor de vijfde maal in dit seizoen voor de compe titie. Dit mag zeker een unicum genoemd wor den Hoe dit mogelijk was? Eerst werdén de twee wedstrijden voor de gewone competitie seizoen 1943-1944 gespeeld. Daarna volgden twee ontmoetingen, waarin uitgemaakt-moest worden, welke club zich. algemeen kampioen over de seizoenen 1942-1943 en 1943-1944 mocht noemen. Zooals bekend, eindigde de eerste dezer beslissingswedstrijd in een 4-3 overwin ning der Vogels, terwijl op het Terrasvogels- terrein de punten gedeeld werden (1-1), door dat Stormvogels in de laatste seconden, nog gelijk wist te maken. Dit beteekende. dat Stormvogels zich algemeen kampioen mocht noemen en promotie-wedstrijden met 't Gooi 2 en D.O.S. 2 mocht spelen. Zooals bekend, werd de ontmoeting Stormvogels 2't Gooi 2 reeds gehouden. Inmiddels was gebleken, dat Stormvogels 2 in de ontmoeting Stormvogels 2Kennemers 2 door een vergissing met een ongerechtigd speler was uitgekomen. Op deze gronden vroeg Kennemers overspelen van dezen wedstrijd aan. De N.V.B. stemde hierin toe en stelde de ontmoeting opnieuw vast doch op 't terrein der Kennemers. Zoo stonden dus gisteren de ploegen ten vijfden male tegenover elkaar; zij hebben in dit vijfde treffen bewezen, wat wi.i herhaaldelijk beweerden,, n.l. dat zij aan elkaar gewaagd zijn: Ten derden male werd gelijk ge speeld, terwijl de beide andere wedstrijden resp. door Kennemers 2 en Stormvogels 2 met één doelpunt versfhil gewonnen werden. Karei Haak en Prins Beide ploegen verschenen met een sterk elfT tal. Bij de Kennemers zagen we o m. Six, Al- bers en Bosman opgesteld, terwijl bij de Storm vogels Toon Prins en na de rust Karèl Haak medespeeldén. Aan spanning heeft het ook nu weer niet ontbroken, en evenmin aan sensatie: Een Stormvogels-doelpunt, dat werd afgekeurd, gaf nog al stof tot besprekingen en een tweetal toegekende strafschoppen aan elke partij één deden ook de harten sneller klogpen. De Kennemers waren zoo verstandig den bal in het net te plaatsen, doch Snoeks bracht het bij Stormvogels zoover niet. Beide partijen hebben eenmaal de vreugde van een voorsprong gekend, doch eerst moest Stormvogels en daarna Kennemers deze weer afstaan. Met de rust leidde Kennemers met 2-1, doch nh de rust zag Stormvogels toch weer kans gelijk te maken (2-2). Beide keepers hebben in deze ontmoeting hun talenten kunnen toonen en het dient ge zegd, dat zij een paar maal in bepaald moei lijke gevallen de situatie kranig oplosten. Bij één der Kennemers-doelpunten stak de Storm vogels-doelman echter geen hand uit. Blijkbaar verkeerde hij in de veronderstelling, dat een overtreding was begaan. Dit gelijke spel beteekent voor Stormvogels, dat zij haar promotie-wedstrijden mag voort zetten. Politiesportvereeniging. Nu de voetbalcompetitie is beëindigd en het seizoen weldra als gesloten moet worden beschouwd, gaat de aandacht van de actieve Politiesportvereeniging Velsen zich meer op andere takken van sport richten. Het zwem men wordt hierbij niet vergeten. In het begin van Juni zullen er te Haar lem politie-zwemwedstrijden worden gehou den, waarvoor veel belangstelling mag wor den verwacht. Van Velsen zullen v. d. Bos en Braun deelnemen. Ninaber is als reserve voor het Neder- landsch Politie-elftal aangewezen. Deze ploeg speelt binnenkort in Tiel tegen het Tielsch elftal. N.G.V.-proeven begonnen. Binnenkort ook de H.L.Ö.-proeven. Ook dit jaar zal veler aandacht paar de vaardigheidsproeven uitgaan. Zooals men weet worden deze door den heer P. Dijkstras- den gemeentelijken ambtenaar voor de licha melijke opvoeding en de sport, krachtig ge^ stimuleerd. Verleden jaar werd er reeds een bevredigend resultaat geboekt eh thans kan hierop verder worden gebouwd. Vorige week zijn de Nationale Vaardig heidsproeven (N.G.V.) begonnen. Er was, een groote belangstelling voor. Niet minder dan ongeveer honderd adspiranten van de Turn- vereeniging Santpoort kwamen in actie. Zij legden een marsch van tien kilometer af, welke het eerste gedeelte van het examen vormde. Er werd prettig gewandeld. Ook de H. L. O.-proeven vragen weer de aandacht. De heer Dijkstra heeft hiervoor veel voorbereidend weid verricht. Er komerf gefeidelijk opgaven binnen, die aantoonen, dat het nut steeds meer wordt ingezien. De R.K. Sportvereeniging O.IV. te IJmui- den gaf vijftien gegadigden op, de leerlingen van' de Gemeentelijke Visscherijschool wor den er eveneens voor opgeleid en bovendien heeft zich een groot aantal dames van de gvmnastiekvereeniging Gratia Plato aange meld Men kan zich alsnog bij den heer Dijk stra opgeven. Sportdag op 11 Juni? Naar wij vernemen wordt de mogelijkheid onderzocht om den sportdag te Santpoort,daar Tervasvogels nu voor den N.V.B.-beker is uit gespeeld, op Zondag y Juni te doen plaats hebben. Zooals men zal weten was het eerst de bedoeling dit evenement Zaterdag 3 Juni te houden. Donderdagavond half acht zal er in De Weij- man te Santpoort een vergadering voor de afgevaardigden der deelnemende v.ereenigin- gen worden belegd. Over de vaststelling van den juisten datum zal dan alsnog overleg wor den gepleegd. Kruimeldief had succes. Een inwoner van Haarlem, die alhier werkzaam is, ondervond dezer dagen, dat de kruimeldieven elke kans weten te gebruiken. Hij had zijn grijze tweedjas, in een verlaten woning in de diffhen te IJmuiden onbeheerd achtergelaten. Bij zijn terugkomst bleek het kleedingstuk te zijn verdwenen. In een der zakken bevond zich een bruinlederen porte feuille inhoudend een persoonsbewijs, een ^.Ausweis" en eeu—stamkaart. Bovendien wordt er een paar grijze stoffen handschoe nen vermist. De politie heeft den diefstal in onderzoek. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: T. Harkema,- Dijkstraat 24? Franeker en G. Harkema, Brederoodsche- weg 96. Santpoort; toek. adres: Franeker, Dijkstraat 24. M. v. d. Boogaard, Öorneo- straat 23, Haarlem en M. Kloosterman, J. P. Cremerlaan'47, Santpoort: toek. adres: Haar lem. Borneostraat 23 E. v. Duivenboden,, Geelvinckstraat 29, Velsen-N. en S. Sweers Ladderbeekstraat 28, Velsen-N.; toek. adres: Velsen-N., Geelvinckstraat 29. J. de Graaf, Bloemendaalscheweg 42, Bloemendaal en A. Dekker, Spaarndammerweg 15, Velsen; toek. adres: Bloemendaal, Bloemendaalscheweg 42. D. Groeneveld. Trompstraat 136, IJmuiden en C. Steenken, WiHebroVdstraat 27, IJmuiden: toek. adres: IJmuiden, Trompstraat136. Gehuwd: F. DeimanA. Wennips, IJmuiden Velserduinweg no. 105. H, ZeeuwS. Otte, IJmuiden. Tuincfersstraat 37 J. de BieE. van der Linde, IJmuiden, JSikenstragJ 36. Geboren: M. Bok, z., Tusschenbeeksweg 18, IJmuiden. E. Kooraen, z., Tusschenbeeksweg 61, IJmuiden.- L. J. Fonteijne, z., Leeuwerik laan 46, IJmuiden. C. Blok. z., Rijksweg 440, Santpoort. G. Smit. z., Ruysdaelstraat no. 43, IJmuiden. H. Klinkenberg d., R Cl.aessens straat 10, IJmuiden. Overleden: H. E. Buyek, 1 j.,'z. v. E. Buyck en M. M. Beliën, Fr. Naereboutstraat no. 23. IJmuiden. Lentefeest De Stormvogels. Het lentefeest dat Zondagmiddag door de IJmuider wa- -portvereeniging De Storm vogels in hotei Vreeburg te Bloemendaal is gehouden, mag ongetwijfeld als geslaagd wor den beschouwd. Er waren zeer vele belang stellenden, die van. een afwisselend program ma hebben genoten. Heel wat komt er tegenwoordig voor het organiseeren van een feestmiddag kijken, doch De Stormvogels had zich van de medewerking van den heer F. Hunsche verzekerd, die weer eei« heeft bewezen goede resultaten te kun nen bereiken. Onder zijn regie werd et vlot en in een flink tempo gespeeld, waardoor het uitgebreide programma goed tot zijn recht kwam. Een aantal leden van De Stormvogels weer de zich in 'korte schetsen, zooals ..Arnor op reis". ..Tante Betje", ,,Het oolijke dievenpaar" en „Trijn laat zich pedicuren". Over het alge meen waren de spelenden debutanten, maar gezegd kan worden, dat zij met genoegen op hun verrichtingen kunnen terugzien; wanneer de groep wordt gehandhaafd, zullen er zeker geregeld vorderingen worden gemaakt. Ook de „dames" Storm en Vogel brachten de lach spieren in werking. De zustervereeniging De Kennemer Jagers werkte mede door het opvoeren van de schet sen ,,'t Komt in orde", „De zwaarmoedige" en. „Beroepskeuze", die evenals bij dé uitvoering van deze club te Beverwijk uitstekend in den smaak vielen. Conferencier was Antoon Nieret, die de nummers vlot aankondigde en zelf eenige pret tige liedjes ten beste gaf. waarbij hij toonde veel aandacht aan zijn mimiek te besteden. Hij werd vaardig begeleid door den pianist Thijs Kaan, die ook alleen optrad en daarbij het publiek van harte liet mee7.in.gen: hetzelfde veroorzaakte een zingende Stormvogel met een vreemden naam, maar Hollandsche tek sten. De muziek was in handen van het dans- en amusementsorkest De Sprinkhanen onder lei ding van Chr. Steenbakker, bestaande uit enthousiaste jongeluj, die veel geluid uit hun instrumenten weten te halen eneen pittig rhythme hebben, al kan er aan dit jonge or kest natuurlijk nog heel wat worden bijge schaafd; met genoegen luisterden we naar den refreinzanger, die een pluimpje voor zijn werk verdient. Steenbakker gaf afzonderlijk eenige aecordeon-soli ten beste. De bezoekers werden welkom geheeten door den heer Joh. Rademakers, voorzitter van De Stormvogels. De heer L. Bakker, secretaris der vereeniging, sprak een propaganda-woord. ZEGE VAN HONKBALLEND STRAWBERRIES. Zondag werd de eerste competitie-wed strijd door honkballend Strawberries ge speeld, nl. Strawberries 2Schoten 5, welke een kleine overwinning voor de thuisclub werd (1413). De Schotenaren waren het eerst aan slag en mede door fouten in het veld zagen zij kans een voorsprong van liefst twaalf punten te nemen. De gasten dachten de overwinning reeds in den zak te hebben. Toen Strawberries aan slag kwam, werd in de eerste inning tot 126 opge haald. De volgende slagbeurt voor Schoten leverde niets op en de Aardbeien konden vervolgens hun achterstand tot 129 ver kleinen. Het werd intusschen bepaald spannend, te meer daar werper P. Duinker er (lang zamerhand) steeds beter inkwam en vele keeren drie slag genoteerd kon worden: zoodoende leverde een aantal slagbeurten voor Schoten niets op. Het werd 1310, toen 1313 met de sJ' curt voor de Aard beien. Een goede tik n B. Vriends bracht het veertiende punt van Strawberries bin nen. Er werden zever) innings gespeeld.' SPORTTERREIN RIJKS H. B. S. Pen laatsten tijd kwam het nogal eens voor, dat kinderen op het sportterrein van de Rijks H. B. S. speelden, terwijl ook oude ren zich er ophielden. Het betreden van dit veld is echter nog steeds verboden, zooals nu ook tér plaatse door borden is bekend gemaakt. De oogst van de straat Bij de politie werd van de volgende, in het .tijdperk van 11 tot en met 18 Mei gevon den, voorwerpen aangifte gedaan: een jon gensjas, een windjack, een zwarte bruiri gevlamde vulpen, een rose slobbroekje, een zwarte rozenkrans, een autoband, een trap. een portemonnaie, een food-bruin gebreid schoentje, een sleutel, een ring met sleutels, een Lipssleutel, een dames- en een heeren schoen, een dop van een benzinereservoir en een rose sokje. Aan het hoofdbureau van politie Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te verkrijgen, 's Zaterdags middags uitgezonderd. BANKBILJETTEN GEVONDEN Er zijn nog steeds eerlijke vinders: bij de politie werd aangifte gedaan, dat er op straat een bankbiljet van f 25 en één van f 10 waren aangetroffen. Degenen, die deze hebben verloren, kunnen zich aan het hoofd bureau van politie te IJmuiden-Oost ver voegen. AUTOBAND ONTVREEMD Een inwoner van Volendam deed dezer dagen een onaangename ontdekking. Tus schen Amsterdam en IJmuiden bleek er van zijn vrachtauto een autoband te zijn ont vreemd.Vermoedelijk is de diefstal in de gemeente Velsen gepleegd. Er is aangifte bij de politie-gedaan, die een onderzoek in stelt. v WIE VERMIST EEN "BOK? In de gemeente Velsen is een bok aan getroffen, waarvan de eigenaar onbekend is. Aan het hoofdbureau van politie te IJmui- den-Oost zijn inlichtingen te verkrijgen. VELSEN Watervliet promoveert. WatervlietRhenen is geëindigd in een 31 overwinning voor Watervliet, waar door het naar de tweede klasse promoveert. Rhenen heeft een zeer middelmatige ploeg, en de overwinning is dan ook geen enkel oogenblik in gevaar geweest. Tolk gaf reeds onmiddellijk aan Watervliet de leiding (1-0), terwijl Velthuys nog voor de rust (20) kon maken. Na de rust had Rhenen reeds spoedig suc ces (21). De tweede aanval van Water vliet was uitermate slecht, hoewel er vol doende kansen waren. Toen tenslotte da meshanden 31 hadden gemaakt, was Rhe nen geslagen. Watervliet I promoveerde het vorige jaar naar de derde klasse N.K.B. en reeds dit seizoen werd het daarvan kampioen, met als bekroning door de promotiewedstrijden te winnen, het volgende seizoen in de tweede klasse N.K.B. uit te komen. HET SCHAAKTOERNOOITE BAARN. De heer P. A. Veldheer, toumooileider van de Hoogovenschaakclub heeft in hoofd klasse 4 deelgenomen aan het te Baarn door je Soester Schaakclub georganiseerde tour- nooi. waarin hij zich dit keer met een derde plaats moest tevreden stellen. De eerste partij won hij vlot en ook in de tweede ronde verliep alles naar wensch, totdat zijn tegenstander een pion aanbood, welke Veldheer accepteerde. Hierdoor ver kreeg zijn rivaal he; initiatief; een hevige aanval volgde, die Veldheer echter tijdig wist af te slaan ten koste van een 'stuk. waarvoor hij in ruil 3 pionnen verkreeg. Aanvankelijk leek deze partij op remise te eindigen, doch na een lang eindspel kwam de H.O.S.C.-er in tempodwang en moest bij den 60en zet opgeven. De derde ronde was zeer 'spannend. Veldheer moest winnen wilde hij voor Ren len of 2en prijs in aanmerking komen. De strijd ging gelijk op, wat zijn tegenstander, die aan remise voldoende'had, aanleiding gaf den Velse- naar remise aan te bieden. Veldheer wei gerde dit aanbod en na een fellén strijd wist zijn rivaal alle gevaren te vermijden. Hij kwam in het voordeel en besliste de partij op fraaie wijze door een torenoffer, waarop Veldheer zijn koning omlegde. OM DEN MYCO-WISSELBEKER. De toumooileider van de Hoogoven- Schaakclub, de heer P. A. Veldheer, zal deelnemen aan het derde schaaktournooi van de Personeelvereehiging van de Leeuwarder Papierfalmek te Leeuwarden, dat van 1 tot en met 10 Juni a.s. wordt ge houden. Onze plaatsgenoot zal uitkomen in den zeskamp om den Myco-wisselbeker, welke thans in het bezit is van den Frie- schen schaker Th. P. van der Tol. BEVERWIJK Athletiekcompetitie voor junioren. Tweehonderd jongens weerden zich. Het organiseeren vaneen wedstrijd, waarop ruim 200 jongens uitkomen, is nu juist geen eenvoudig werkje, De om:(andigr heden waren voor DEM niet erg gunstig; het veld was erg zwaar. Niettemin hebben de deelnemers hun uiterste best gedaan dezen eersten competitiewedstrijd te doen slagen. Zij gaven elkaar de puntjes niet ca deau, en zoo is er spanning gebleven tot het einde toe. Het jonge goed debuteerde in een aantal twee- en driekampen tegen ploegen van LDA. Den Haag, Docos. Leiden; IEV Velsen-N.; Holland, Haarlem en DEM, Be verwijk. Zij, die op dergelijke wedstrijden de be kende „Stadion-sfeër" zouden verwachten, komen bedrogen uit. De jeugd eigen, schept zij zichzelf een sfeer, die door de organisa toren alleen maar in goede banen geleid moet worden. Met dergelijke ontmoetingen groeien zij als 't ware vanzelf naar de z.g. groote wedstrijden toe. In de wijze, waarop gestreden wordt, is een duidelijk verschil tusschen A- en B-junioren waar te nemen. De A-junioren gaven dan ook ondanks de zware baan al aardig athletiek te zien. De ploegen van DEM en van DOCOS de- den het dezen middag al heel erg goed. Efce DEM-ploeg en Docos stonden dan ook met kop en schouder boven de anderen uit. Hei zal een spannende ontmoeting worden wan neer beide ploegen tegen elkaar zullen uit komen. DEM-A won van Holland met 601/2 tegen 37 1/2 punt, Docos 1 won van LDA met 62 tegen 36 punten. Het naburige IEV deed het nog lang niet kwaad tegen Docos 2, maar moest in deze ploeg toch zijn meer dere erkennen. Het zit den IEV'ers dan ook niet erg mee en er behoort moed toe óm on danks tegenslagen door te werken. De jong ste garde de B-junioren deden in pit tigheid en strijdlust voor hun oudere broers niet onder. DEM bracht 2 ploegen in het veld en beide wonnen van de tegen hen in het veld gebrachte ploegen n.l. van IEV 2, DOCOS 2, DOCOS 4 en DOCOS 5 en tel kens met een beduidend aantal punten, IEV 3 won in deze afdeeling van DOCOS 3. Bij de A-junioren vooral' werd, zooals gezegd, aardig werk verricht; opvallende prestaties werden er niet geleverd, maar dit staat nu wel reeds vast, dat de talrijke jonge athleten van deze competitie nog veel genoegen kunnen beleven. 11 Juni gaat men naar Leiden voor een bezoek aan de sintelbaan. Dit zal voor de talrijke jongens een aparte sensatie zijn, uit te komen in het geëigende domein varf de „hoogere" ath letiek. Tenslotte volgt hier de competitie-stand van de A-junioren: D. E. M. 1 1 0 0 2 pnt. (60 1/2) D. O. C. O. S. 1 1 1 0 0 2 pnt. (62 i D O. C. O. S. 2 1 1 0 0 2 pnt. (53 Holland 10 0 1 0 pnt. (37 1/2 L. D. A. 10 0 10 pnt. (36 I. E. V. 10 0 10 pnt. (45 f SANTPOORT T.V.S.-tucnster eerste. Bij den nationalen invitatiewedstrijd, die door den Kennemer Turnkring was uitge schreven en Zondag in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem werd gehouden, slaagde mej. A. Nol van de Turnvereeniging Santpoort er in een uitstekend resultaat te boeken. Zij kwam met 79 punten als num mer één uit het strijdperk. Bijeenkomst Centraal Drankweer Comité. Hoewel er ditmaal gedurende de tradi- tioneele „Blauwe Week" slechts een be perkte activiteit kan worden ontwikkeld, heeft het^Centraal Drankweer Comité te Velsen niet geaarzeld om énkele bijeenkom sten te organiseeren. Tijdens den eersten propaganda-avond hadden zich Zaterdag vele drankbestrijders en belangstellenden in de zaal van het Jeugdhuis aan de Enschedélaan te Sant- pport verzameld. Bij de opening herinnerde ded heer R. A. Willemsen, voorzitter, aan de beteekenis der Blauwe Week-actie, welke tusschen Hemelvaartsdag en Pink steren wordt.gehouden. Het Centraal Drank weer Comité liet in de achterliggende pe riode weinig van zijn aanwezigheid blijken, doch dank zij de uitstekende' samenwerking der zes Velser drankbestrijdingsorganisaties werd er besloten om meer intensief het streven naar voren te brengen. Hierbij wees spr. op de taak der jongeren om in de toe komst aan den strijd tegen het drankmis bruik deel te nemen Door een Haarlemsch Mandolinegezel schap onder leiding van den heer Th. Dam- miaans werd allelreerst 'n afwisselend mu ziekprogramma uitgevoerd. Allen toonden hun instemming met het gebodene, hetgeen telkens tot uiting kwam in het welverdiend applaus. Bij het verde.e gedeelte van den avond verleenden de leden der aangesloten vereenigingen hun medewerking. Een der dames declameerde 'n reeks ge dichten, waarbij ,.De Lentedag", „De merel zingt" en „De Prunis" niet onvermeld mo gen blijven. Het optreden van een zangeres had aller aandacht. De liederen „Madonna kindje" en „Le Rossignol" werden aardig weergegeven. De hèer A. Rolloos voorzitter van den Al- gemeenen Nederlandschen Geheelonthou ders Bond jichtte zich tot de aanwezigen met de vraag: Is de drankbestrijding nood zakelijk? Spr. constateerde, dat het alco holgebruik ontwrichtend werkt, zoowel voor het individu als voor de gemeenschap. Het kon niet worden ontkend, d>t de dronk aard een lager levenspeil bereikt. Door het hersenVergift werd reeds veel feed veroor zaakt en méfaig gezinsgeluk verwoest. De geheelonthouding is dan ook geen liefheb berij! De sterken hebben de plicht om de nadeelige gewoonte te bestrijden. Bij het verkeer en voor het ontstaan van piekten is de uitwerking der alcohol steeds funest. De drankbestrijders zullen in de komende periode met toewijding door woord en ge schrift hun beginsel uitdragen. Als waardig besluit werd er een aantal treffende tableaux voör het voetlicht ge bracht. Bij deze finale vormde de Blauwe Week-gedachte het hoofdmotief. Declama tie, koorzang en muziek begeleidden het geheel. Het C. D. C., vertegenwoordigende de Velt er geheelonthouders, kan met voldoe ning op ziin arbeid terugzien. ..- t

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3