H I LLÏ NG UIT HAARLEM WEE f Beethoven-cyclus Kamermuziek. Röntgenkwartet. ,De extra göed bezette concertzaal voor het optreden van het Röntgen-Kwartet leverde 't bewijs, dat Haarlem heel wat muzikale fijn proevers telt, die den hoogsten, meest geraf- fineerden vorm van musciseeren weten op prijx te stellen. Bij alle verheugenis om het feit. dat deze verfijnde en intieme kunst in den breede uitgedragen wordt en daar ook weer klank vindt, moet het ons echter van het hart. dat het karakter dezer kamermuziek (dit geldt ook voor de vioolsonaten) geweld aangedaan wordt, door ze in een ruimte te laten klinken waarvoor ze niet berekend is. Een uitgebreid publiek ten dienste zijn is een mooie zaak. maar de kunst alle égards betoonen waar zij recht op heeft, is nog meer verheven. Waarmee ik maar zeggen wil, dat het m.i. in de toekomst de voorkeur zou verdienen derge lijke kamermuziek-séances niet meer in de Concertzaal, maar in den Schouwburg te ge ven, desnoods met herhaling om aan de groote belangstelling tegemoet te komen. De verhoog de kosten van explThtatie, die dit ongetwijfeld moet meebrengen, kunnen niet opwegen tegen den dienst die er- aan de kunst en tevens aan het publiek alsmede aan de executanten door zou betoond worden. Joachim Röntgen, -Piet Nijland. Wim de Zoete en Cornelis Préuyt, het viertal dat het Röntgen-Kwartet vormt, bracht ons drie kwar tetten van Beethoven die evenzooveel étappes beteekenen in de evolutie "van zijn kunst: G gr. t. op. 18 no. 2 (het z.g. Komplimentier- Kwartet). vriendelijke afschaduwing van den jongen componist die nog dicht bij zijn voor gangers staat, vooral bij Haydn, want Mozart had reeds diepere bronnen aangeboord; daar na een der Rasoumoffsky-kwartetten. op. 59 no. 2. in e kl. t., waarin de meester zijn eigen uitdrukkingsmiddelen gevonden heeft en be wust nieuwe banen betreedt, een passielooze. verinnigde hymne vermag te zingen en een geestig spel weet te drijven met de rhythmen van zijn Scherzo, een Russisch thema (dat later ook Moussorgskv aangewend heeft) interes eant doorvoert en zijn humor loslaat in een alia Zingarese-finale. En ten slotte Op. 127 (Es gr. t.) dat als- de aanloop mag gelden tot Beethoven's hyper-individueele periode der laatste kwartetten: heerlijk stuk, waarin ethe xische vreugde, diepe gemoedsrust en speel sere lust op zeer persoonlijke wijze tot uiting komen; een wonderwerk van muzikale com plexiteit, dat in zijn nauwkeurige sam^^oe ging niet laat vermoeden hoe de componist met de materie gevochten heeft, eer hij tot dit prachtige resultaat kwam. Als wij het uit zijn schetsboeken niet wisten, zouden we kun nen denken aan bovenaardsche inspiratie; maar uit deze getuigstukken blijkt wat de hoogste spanning van het mensehelijk willen bereiken kon bij een wilskrachtig genie ais Beethoven. Over de uitvoering van het Föntgen-kwarlet kan ik bezwaarlijk in bijzonderheden treden; uit den aanloop van dit artikel zal men het waarom daarvan begrijpen. Het moet voor de executanten ook niet prettig zijn als verloren in de ruimte te moeten spelen en te weten dat de finesses van hun spel verloren gaan. Maar het publiek heeft het hun aan bijval toch niet laten ontbreken. JOS. DE KLERK. De Klokken van Corneville. Zondagavond vierde de dilettanten-ver eeniging „Nederlandsch Operettegezelschap" haar eerste lustrum met een opvoering van de romantische operette van Planquette „De Klokken van Corneville". Ziedaar een zeer geschikte opgave voor een dilettanten ensemble, vooral als men (zooals hier in den heer Joop Strengers) over een goede kracht beschikt om de rol van den vrek Gaspard uit te beelden. Er was aan de opvoering veel zorg besteed; de regisseur Jac. Gosen had de actie van het koor goed gedrild en dat werd een levendige omlijsting van het spel der hoofdfiguren. De muzikale leider Frans Pielage had ook voortreffelijk met zijn men schen gewerkt; het moet hem een groote voldoening geweest zijn, dat tal van „open doekjes" de prestaties van solisten en koor (speciaal van de sonore mannenbezetting) waardeerenü onderlijnden. Naast het zeer karakteristieke spel van Joop Strengers (als Gaspard) blonk ook de pittige en kittige vertolking van Tini Zuthem (als Serpolette) uit en viel ook het be schaafde zingen en spelen van Ali van Graas (Germaine) op. De rol van den Markies werd vervuld door Joh. Kiekens, die alle kwali teiten bezit (o m. een bijzonder fraai bari tongeluid) om een voortreffelijke opera zanger te worden, maar die met deze kwali teiten soms nog wat onhandig omspringt, o.m. wandelend een aria zingt en veel over bodige gebaren maakt. Maar in het laatste tafreel begon zijn spel toch imposant te worden. Jac. Gosen speelde op vlotte wijze de Grenicheux-rol; Fyr. van Zijp gaf een karakteristieke uitbeelding van den Baljuw en George Wille, Joop van Zutphem, Wim de Jonge en W. v. d. Heijden vervulden de kleinere rollen naar behooren, terwijl de aanvoersters van het dameskoor vrijmoedig hun mondje wisten te roeren. Het kleine orkest reageerde goed op de directie van Frans Pielage. Een rijke bloemenhulde, speciaal aan het adres van de heeren Gosen en Pielage, accentueerde, het feestelijke karakter van den avond. Ook de zustervereeniging Kenne- mer Operette kwam haar hulde betuigen. Ondertusschen heeft een volle schouwburg weer eens van harte genoten van het sym pathieke zangspel van Planquette. JOS. DE KLERK. Dansschool Yvonne Georgi. Met bewondering, die grootelijks overging in vereering, heeft men aangezeten aan het festijn voor oog er oor, dat Zaterdag in den schouwburg plaats had. Leerlingen waren het, ingedeeld in drie klassen, doch die vol gens het oude gildenstelsel sinds lang hun leerlingentijd achter den rug hadden. Met Brahms (Ballade, Wals), Chopin, Schumann, Mozart, stonden we op eenmaal in de vol maakte kunst van het rythmisch bewegen. Met Ravel (Pavane pour une infante défunte, zooals volledig de titel luidt) kwam een ideaalschoone uitbeelding van Ravel's ver puurde muziek. Bij Liszt werd het de her innering aan Petrarca's „Amor con sue pro messe lusingando" en waarbij de mooi ge zegde verzen van Hendrik Marsman geen explicatie behoefden. Het waren Coca Serban en Pieter v. d. Sloot, om beurten met Ina Bosnia en 'Max Dooyes, die ons van üu.. veelzijdig kunnen blijk gaven. Ook Hans, Tolman's choreografie (bij Debussy) geeft blijk van de alzijdige ontwikkeling, die deze volgelingen van Yvonne Georgi doormaken Ook de hoog ontwikkelde kunst van Ank Fabius vestigde de aandacht op den leergang, die de jongere leerlingen eerst moeten door maken om tot die volmaakte kunst te komen en welke bestaat in het juist aanvoelen van het muziekrythme. Wie nog mocht twijfelen inzake het principe arsis thesis (en in deze opvolging; niet omgekeerd, zooals de oude maatstreepers wel wilden doen gelooven) moet oog en oor eens den kost geven bij een „Spitzenduet" (Schubert's Moment Musical op 94 in f), door de jeugdige élèves Miep Vleugels en Ans v. d. Vliet, of bij een „Pas de trois" (Mozart's finale „a'lla Turca" dei- sonate in t). Pas heeft de voet het steunpunt bereikt of ze vergaart nieuwe energie voor het volgend maatdeel, dat dus aanvangt met de energische opveering, waardoor die con tinuïteit van het rythme ontstaat,' die be wogenheid geeft aan muziek en aan dans. En aan den vleugel verstond Peter Keilen bach 1 uitnemend deze kunst van musiceeren, waarom wij hem den heelen avond bewon derden, en waarvoor hij ten leste op het podium werd geroepen. Bij Bartok en Mostaso vonden we de veelbelovende be ginners, bij Brahms (Hong, dansen) de „Apo theose van den dans" waarbij tenslotte Yvonne Georgi nolens volens ten tooneele verscheen. Een avond, die rijke vreugde bracht. G. J. KALT. NED. MIJ. TOT HET VERRICHTEN VAN MIJNBOUWKUNDIGE WERKEN N.V. In de te Haarlem gehouden algemeene vergadering van de Nederlandsche Maat schappij tot het verrichten van Mijnbouw- kuhdige werken N.V. is het voorstel tot het verleenen van uitstel voor het indienen dei- jaarstukken over het boekjaar 1943 aange nomen. Prof. dr. L. Rutten werd tot lid van den Raad van Commissarissen herkozen. SPORT EN WEDSTRIJDEN Voetbal De Volewijckers kampioen van Nederland. Tweeden Pinksterdag werd voor de Am sterdam sche vo et baJgem eenschap een feest dag. De Vole\vijokers, de jongste hoofdste delijke eerste-klasser behaalde door een 4-1 overwinning op Heeren veen heit kampioen schap van Nederland. Deze voükselub uit Aimsterdam-Noord, welke drie jaar geleden nog in de derde klasse speelde. boekje in haar tweede jaar in de eerste klasse van den N. V. B. den grootsten triomf, welken onze voetbalwereld kent: den nat ionalen titel. Daarmede was zij na R. A. P. en Ajax de derde Amsterdamsche vereeniging voor wie dit was weggelegd. Heerenveen heeft inderdaad aille mogelijke moeite gedaan om de Vo'lewijekers die voor de Hagenaars noodfige nederlaag toe te bren gen. doch het mocht den stoeren Friezen niet gelukken. Zij boden tot ver in de tweede helft een prachtigen tegenstand, maar wa ren tenslotte niet meer opgewassen tegen de hoofdstedeiingen, die met 41 wonnen, na dat de rust met blanken stand was ingegaan. Voor de rust waren de Friezen zeker niet de minderen. Steeds zetten de krant ge ach terspelers Van der Laan en Jan Lenstra met spil De Jong hun tegenstanders den voet dwars, prachtig gesteund door kanthalfs met goede kwaliteiten. Met lange passen, harde trappen naar voren zetten zij tevens hun voor waartsen aan het werk. In die vuurlinie speelde Abe Lenstra linksbinnen op een wijze zooals wei mi gen het slechts kunnen. In de tweede helft trachtte de Vole wijckers op andere wijze tot doelpunten te komen en met succes. Het werd 2,0, 21 en tenslotte 41 Den nieuwen kampioenen wachtte terstond na afloop op het middenveld een warme huldiging. Des avonds vierde de groen-witte familie het. eerste feest ter gelegenheid van deze historische gebeurtenis. Hier was o.m. aanwezig de voorzitter van den N. V. B., de heer K. J. J. Lot.sy. In Almelo won Longa, met 62 van Hera cles. De eindstand der kaïmpio-enscompetitie luidt: gespgew .gelv er>1p n tv-1 Wij kelners wereo al niet beter, „twee thee"' is twee maal Nettie. Maar wij weten <joJc: wanneer er Jatêr weer thee wordt besteld, zal hei steeds zijij; VAN Volewijckers V. u. c. Longa Heerenveen Heracles G 4 '4 2» 0 12 30 9 6 3 311 1 1 71 5 1 917 1 023 92G Rotterdam heeft de primeur van een ge heel nieuwe functie bij het trambedrijf, nl. de zgn. trampolitie, wier taak het is het publiek tot volmaakte trampassagiers op te voeden. Haar leden, die aangesteld worden in den rang van controleur, zijn kenbaar aan een letter P. in een driehoek op den linker revers. (C.N.F.-Hof Pax c) Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland. S. R. Kuiper, Haarlem/ Sport en Stad: A. Overmeer, Hstede. Buiten land, J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J J E van BaarseJ, Santpoort. Advertenties: W. van Ommen, Heemstede. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Woensdag de beurt aan het restant van de letter M vanaf Mey en N. Heemsteedsche winkeliers beboet. Door bominslag gedupeerde inwoners van Heemstede hadden dringend vitrage-stof noodig. Zij ontvingen speciale vergunningen van den distributiedienst en met deze kost bare papieren gewapend gingen zij naar ver schillende plaatselijke winkels om hun nij pend tekort aan te zuiveren. Inderdaad kre gen zij hetgeen zij vroegen doch, naar achter af bleek, tegen te hooge prijzen. Een en ander ontsnapte niet aan de aandacht van den Opsporingsdienst der Prijsbeheersching. met het gevolg, dat de leveranciers zich voor den Inspecteur voor de Prijsbeheersching moesten verantwoorden. Deze deelde de vol gende straffen uit: H. P. de Rijk. Binnenweg 95, 4000 boete en verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen; A. P. Verbeek. Binnenweg 69, 1000 boete en verbeurd verklaring der in beslag genomen goederen; v. o. f. Woninginrichting „Van Bakel". Bin nenweg 41. 700 boete en verbeurdverklaring der in beslag genomen goederen. Onderwicht in kruideniersbedrijf. Opsporingsambtenaren der Prijsbeheer sching constateerden in het groote kruide niersbedrijf van J. H. te Haarlem, met vijf filialen, een aanzienlijk onderwicht op alle losse artikelen. Een proces-verbaal volgde. PERSONALIA. .Te 's-Gravenhage is geslaagd voor het theV-iretisch gedeelte van het examen voor tweedy stuurman de heer "W, J. Verbooy te HaarlemT IN MEMORIAM BAS TIMMERMAN. Maan dag was het vijf jaar geleden, dat de jeugdige Bas Timmerman tijdens een promotiewedstrijd in het Noorder Sportpark overleed. Zijn gedach tenis wordt bij het bestuur en spelers van EDO in hooge eere gehouden en Maandagmorgen waren velen op de Algemeene Begraafplaats te Heemstede bijeen gekomen, om enkele oogen- blikken bij zijn graf te vertoeven. Namens" be stuur en leden werd een krans neergelegd. Honkbal FRAAIE H.H.C.-ZEGE OP HAARLEM. E.D.O. struikelde tegen Ajax. De plaatselijke ontmoeting van de oude honk baltegenstanders H.Iï.C. en Haarlem is geëin- ding in een eclatante 196 overwinning voor de rood-witten, die zich aan slag bijzonder onder scheidden. Na twee innings had H.H.C. reeds een 60 voorsprong. Profiteerend van een tweetal fouten van Hoogenbos en Mulder liep Haarlem grootendeels den achterstand in, maar daarna slaagde Ferment er niet meer in de tegenstan ders aan slag in bedwang te houden. Het scheen, dat Mulder, die de zevende slagbeurt met een prachtigen driehonkslag opende, zijn clubgenoo- ten nu eerst goed tot groote daden inspireerde: nog vier flonkslagen volgden en in déze innings alleen al werden niet minder dan zeven punten aan het totaal toegevoegd. Mulder maakte de fout, die hij in het begin van den wedstrijd maakte, goed, met een tweeden driehonkslag in de laatste innings, waardoor nog" vier punten aan het totaal konden worden toegevoegd. On derstaande inningscijfers en werpers-resuitatën spreken overigens duidelijk genoeg: H.H.C.0—5—1—0—1—1—7—4 19 Haarlem: 00130—0—2—00 6 Van Holst: 15 maal 3-slag; vijf maal 4-wijd; 5 honkslagen tegen. Ferment: 9 maal 3-slag; 9 maal 4-wijd; 12 honk slagen tegen. Ajax heeft met een 85 overwinning op E.D. O., dat i.n Amsterdam te gast was, de competitie ingezet. Gei uimen tijd ging de strijd aardig ge lijk op: tot de zevende innings was de stand 33. Toen echter leverden fouten van Van der Born en Odenthal Ajax vijf punten op, vooral dank zij een honkslag van Ter Heyden en een ürie-honkslag van Bloem. In de laatste twee slag- beurten bracht E.D O. 'het nog tot 5 honkslagen. doch door goed veldwerk van Ajax resulteerden deze in slechts twee runs. Schoten, dat op Klooster na volledig was, heeft het tegen V.V.G.A. niet zoo gemakkelijk gehad. Zandstra leverde zijn ploeg een 10 voorsprong, doch de Amsterdammers zetten den achterstand dank zij een goeden slag van Smit in een 31 voorsprong om. Daarna diende Schoten aan slag Notlrot van repliek en wel zoo dat tenslotte mei een 63 de punten mee haar Haarlem gingen. •Blauw-Wit won mei 5—4 van Quick. In dè overgangsklasse toonden de E.D.O.- reserves zich inet 7—5 de meerderen van H.C.K. en T.Y.B.B. zorgde voor een verrassing door D.W.S. met 43 te kloppen. De H.F.C. Haarlem maakte in de ontmoeting met H.H.C. 3 kennis met het curve-werpen van PijnacTter en moest na spannenden strijd met 87 de vlag strijken. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasse: E.D.O. 2 H.C.K. 7—5; Haar lem 2—H.H.C. 2 5—3; Zeeburgia—O.V.V.O. 7—3; Spartaan—Blauw-Wit 2 10—6; D.W.S—T.Y.B.B. 3—4; D.O.S.Hilversum 1011; A.F.C.Ajax 2 11—7. Tweede klasse: H.F.C. Haarlem—H.H.C. 3 7—8; Beverwijk—Schoten 2 11—16; T.H.B.—H.F.C. Haarlem 2 108; HavenmeeuwenE.H.S. 1527. Cricket. HOOD EN WITHAARLEM. Gewon nen door Rood en Wit met 51 runè op de eere te innings, Rood en Wit J3G runs voor 5 wickets, waarvan W. Kramer J3, R. Kramer 19, A. van dei- Togt GO. P. C. Hagenaar 12, P« C, van ZevhinU 11 n.o, Bowlingcijfers Haarlem: W. Peschar 0 voor 39, O. Abenda- non 229, Han Boeree 12 7, Hub. Boeree 222. J. Fortgens 018, Haarlem maakte 8 5 runs, waarvan H. Peschar 11, en Han Boeree 11. Bowlingcijfers Rood en tVit: P. C. Hagenaar 216, J. Nijhuis 2:15, P. Lig- tenstein 19, D. Bijleveld 324 en A. van der Togt 14. OVERIGE WEDSTRIJDEN. Rood en Wit 2 verloor op eigen terrein met 24 runs op de eerste inings van LMCC. De thuisclub scoorde 59 runs i en de Leidenaren 83 runs; Haarlem 2 kreeg Zon- 1 dag bezoek van het derde elftal en won met 114 runs op de eerste innings; Haarlem 2 187 en Haai- 1 lem 3 73 runs. Maandag was Ajax (L.) te gast en nu verloor Haarlem^ 2 (77) met 32 runs; Ajax i maakte 109 runs. In hei district Haarlem won Bloemendaal (127) t' van CVHW 3 (104) met 23 runs op de eerste in nings; Haarlem 4 (103)RCH (85 voor 8) eindigde onbeslist; Rood en Wit 5 (60) won met 8 runs van Rood en Wit 4 (52). In dezen we'dstrijd nam J. P. f' van Baasbank zijn 100e wicket; zijn gemiddelde is 8.41. In de adspiranten-competitie won Haar- 1 iem (137) met 126 runs op de eerste inning van CVHW (21). Voor Zaterdag a.s. luidt het pro- gramma: Rood en Wit 5RCH; Haarlem 5CVHW 3; CVHW 4—Rood en Wit 4. Korfbal GOED GESLAAGD JT XIORENTOER NOOI VAN O O STERK W ARTIERMaan dag organiseerde Oosterkwartier wedstrij den voor Juniores en ad spirant en van ver- eenigingen aangesloten bij heit Speeltuin- verbond. Er werd in drie afdeelingen ge speeld en wel in A met drie deelnemende ploegen, in afdeeling" B met vijf piloegen en I in afdeeling C met vier ploegen (voor S. V. W. A.. dat niet kon komen, kwam Ooster kwartier D in de plaats). Over het algemeen werd zeer behoorlijk gespeeld, soms zelfs heel goed. De wappe rende vlaggen gaven aan het O. K.-terrein een fleurigen aanblik. De heerW. J. v. d. Lin den was met de algemeene leiding belast en deed het tot ieders voldoening. Na afloop reikte de heer Dinkelberg, voor zitter van O. K. de prijzen uit. In afdeeling A de Nuso-Beker als eerste prijs aan O. K. A, de tweede prijs aan K. CL O. a, in afdee ling B als eerste prijs de U. L. Klaare-Be- ker aan A'mum A. als tweede prijs eeri me daille aan O. K. b en in afdeeling C ging 0. K. c met den eersten prijs strijken; de tweede prijs werd overhandigd aan K.C.O. c. Zwemmen ZWEMMENDE POLITIEMANNEN. Donder- f dag 1 Juni des morgens om 9 uur, worden in het Sportfonsenbad, de Districtszwemwedstrijden gehouden, georganiseerd door de Politie- f gehouden en zijn georganiseerd door de Politie- sportvereeniging „Haarlem". Behalve diverse wedstrijdnummers, waaraan prominente zwem mers, als Seton, Jongejan, Steehouwer deelne men, wordt een polowedstrijd tusschen een Haarlemsch zevental en het Gewestelijk Politie- ze ven tal gespeeld. SPORT-ALLERLEI. Door den beslissingswedstrijd met 41 te Winnen van Z. K. C. komt Het Zuiden in de kampioensfinale korfbal tegen Wester kwartier. VOETBAL-ALLERLEI. Den promotiewedstrijd VFCVOC hebben de oud-eerste klassers met 4l verloren. 1 Tweeden Pinksterdag heeft DIO een zeer ge slaagden sportdag gehouden. DIO ontving van A.V.T.T. een herinneringsvaantje. De uitslagen waren als volgt, DIO adsp. wonnen met 5—0, DIO veteranen met 61, het tweede speelde 2—2, .het eerste boekte een 52 overwinning. A.V.T.T. 2 won van DIO 2 met strafschoppen, zoodat DIO in het geheel op 3 prijzen als herinnering beslag legde. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 31 MEI 1934. HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Opstaan met muziek. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Opstaan met muziek. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws,- 8.10 Tango-foxtrot en wals. (Van 8.45 8.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Operettefragmenten. 9.45 Godsd. uitz 10.00 Ork. Francis Keth. 10.45 Voor de vrouw., 11.00 Melodisten. 11.30 Clarinet en piano. 12.00 Almanak. 12.15 Nederlandsch pro- gramma. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt. 13.10 Ork. Gerard van Krevelen en so- i liste. 13.45 Voor de jeugd. 14.00 Kerkorgelconcert. 14.30 Zang en piano. lo.OO Godsd. uitz. 15.15 Half- I weg. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Voor .jonge men sehen. 18.00 Brabantsch praatje. 18.03 Amuse- mentsork. en soliste. 18.45 Waarom? Omdat wij sterk gelooven. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Omroep Symphonie Orkest en Alb. Dank-, meyer, piano. 19.45 Per treib door de taal. 20.15 Omroep Symphonie Ork. 21.00 Uit het jonge hart. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Adolf Wolff, orgel. 22.3024.00 Van de eene melodie in de ff andere. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Dansérk. Michael Jary. 17.30 Soldaten funk ,,Nord-West". 18.30 Lichte orkestsuites. 19.00 BN O Nieuws én abt. besch. 19.35 Voor de jeugd. 4 19.20 Fragmenten uit komische opera's. 20.15 Wat dunkt U ervan? 20.30 Lichte melodieën. 21.15 Klassieke kwartetten. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum 1. 22.30 De stem van het Rijk. Verduisteren van: 21.45 tot 5.50 uur 31 Meizon op 5.24, onder 21.52 uur maan onder 3.19, op 14.29 uur 1 Juni zon op 5.23, onder 21.53 uur maan onder 3.38, op 15.35 uur

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2