mm PRODUCTEN 1JMUIDEN Portefeuille verdwenen. Het komt nogal eens voor. dat huismoeders bij het winkelen zooveel aandacht aan de zor gen van eiken dag wijden, dat zij haar eigen dommen op een toonbank laten liggen. Het .gebeurt nogal eens, dat een eerlijke vinder deze terugbezorgt, maar het komt meer voor, dat een onbekende er de hand op legt en niet aan teruggeven denkt. Dezer dagen liet weer een dame een porte feuille met geld en bescheiden op de toonbank van een winkel achter. Toen zij het voorwerp vermiste en om inlichtingen vroeg, bleek een onbekende er zich meester van te hebben ge maakt. Er is aangifte bij de politie gedaan, die een onderzoek instelt. Dit voorval bewijs in- tusschen opnieuw hoe voorzichtig men steeds moet zijn. Kruimeldieven weerden zich. Telktens weer maakt het politierapport van het optreden van kruimeldieven melding. Deze lieden maken van alle gelegenheden tot diefstal een dankbaar gebruik en over het algemeen is het moeilijk hen te achterhalen. Een inwoner van Santpoort deed dezer dagen aangifte van het Ontvreemden van een étui met geld en bescheiden, waartoe een „Aus- weis" voor het betreden en verlaten van de versperde gebieden in de gemeente Velsen behoorde. Een inwoner van Velsen-Noord meldde de politie, dat een onbekende uft een schuur achter zijn huis onderdeglen van een fiets' had weggenomen. In béide gevallen wordt een onderzoek ingesteld. Spaart het natuurschoon. Velsen behoort gelukkig tot de gemeenten, die geen gebrek aan natuurschoon h'ebben. Voor het in stand houden moeten ook hier de noodige moeite en uitgaven worden gedaan, doch men heeft dit er gaarne voor over. Daar om is het jammer, dat de jeugd zich zoo nu en dan aan vernielingen schuldig maakt. Zoo merkten wij dezer dagen weer op, dat jongens enkele langs een laan te Santpoort staande hoornen hadden ontveld. Het mag bekend wor den geacht, dat hierdoor veel schade wordt berokkend. Over het algemeen is er in de gemeente Velsen weinig reden tot klagen, en daarofii verdient het aanbeveling de uitwassen tegen te gaan. Ouders en omwonenden kunnen hier toe het, hunne bijdragen. Van een hangslot tot een trajectkaart. Wat er werd gevonden. In het tijdvak van 18 tot en met 25 Mei werd bij de politie aangifte van de volgende gevon den voorwerpen gedaan: een hangslot, een blauwe gebreide kindermuts, groentenbonnen, een bruine schoen, een portemonnaie, een zwarte strik, een blauwe ceintuur, een grijze ceintuur, een levensmiddelenkaart, een me daillon met foto, een aktentasch. een toeslag- kaart voor zware arbeid, een gymnastiek schoen met eeo sok. een gevlekte vulpen, een trajectkaart (Haarlem-IJmuiden). Aan het hoofdbureau van politie, Tiberius- plein te IJmuiden-Oost, zijn eiken werkdag van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur inlichtingen te bekomen, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd. Clubavond Terrasvogels. Het bestuur van de sportvergeniging Ter rasvogels hecht veel waarde aan het houden van clubavonden, hetgeen geen verwonde ring behoeft te verwekken, aangezien de leden er een -groote belangstelling voor aan den dag leggen en er ontegenzeggelijk een goede invloed, van uitgaat. Het aantal leden blijkt geregeld toe te nemen, terwijl er ook steeds weer donateurs kunnen worden inge schreven. Als vanzelfsprekend wordt dit door de Vogels zooveel mogelijk bevorderd, aangezien de vereeniging juist thans op een hecht clubverband moet kunnen bogen. De ontspanningsgroep onder leiding van den heer Blankemeijer verdient in dit op zicht zeker een woord van lof. Nog niet zoo lang geleden werd zij gevormd, maar in- tusschen heeft zij reeds overduidelijk bewe zen bestaansreden te hebben. Tweemaal heeft zij in intiemen kring een programma tijdens clubavonden verzorgd en beide kee- ren was het Vogelkamp er zeer tevreden over. De heer Blankemeijer weet 'zijn men- schen tot goede prestaties te brengen, waar bij er telkens weer vorderingen worden ge boekt. Verheugend is, dat de groep het streven van de vereeniging tot het hare heeft gemaakt; zij denkt er niet aan platgetreden wegen af te gaan, doch werkt origineele denkbeelden uit. Bovendien is de.leiding vakbekwaam, zoodat er vlot wordt gewerkt. De verdere verrichtingen worden met be langstelling tegemoet gezien. Zooals men weet heeft Terrasvogels een uitstekend geslaagd clublied gekregen, waar voor de muziek door Louis Noiret. word ver zorgd, terwijl Jack Bess de tekst* voor zijn rekening nam. Op een gramofoonplaat is het clublied, gezongen door den welbekenden Louis Noiret, nu vastgelegd. Ook hierdoor toonen/de Vogels hun voortvarendheid! Het bestuur heeft'besloten gelegenheid te geven over een dergelijke plaat de beschikking te verkrijgen. VitesseStormvogels. Stormvogels was niet van zins met de nog resteerendo wedstrijden in dit seizoen te vol staan en trok daarom Tweeden Pinksterdag naar Arnhem om Vitesse paptij te geven. Vi tesse is ook hier een bekende ploeg en er was voor deze ontmoeting derhalve de noodige be langstelling, te meer, omdat de Arnhemmers den laatsten tijd door hun aanspraken op het kampioenschap hunner afdeeling de aandacht hebben getrokken. De omstandigheden maakten geen goed voet bal mogelijk, maar desondanks verliep de wed strijd in de juiste verstandhouding. De club van Schoorl scoorde eenmaal, doch ook de IJmuidenaren wisten een keer het net te vin den, zoodat het einde een gelijk «spel (1-1) bracht. Politiesportvereeniging. De resteerende tijd van het voetbalseizoen wordt door het elftal van de actieve Politie sportvereeniging Velsen goed gebruikt. Het ligt in de bedoeling Vrijdagmiddag ie drie uur op het terrein aan den Zeeweg te Bloemen- daal een vriendschappclijken wedstrijd tegen de politie te Bloemendaal te spelen. De op stelling der Velsenaren is als volgt: doel; Best; achter: Wittebrood en Dekker; midden: Hamers, Godfriedt en Kolk; voor: Kamerbeek II, Bakker, Wielinga, v. d. Leur en Ninaber. Reserves zijn Kamerbeek I, Verwoerd en Groot. Gelijk spel van Stormvogels- reserves. Eersten Pinksterdag zijn de reserves van Stormvogels voor de tweede maart voor de* promotie naar de reserve eerste klasse i-n actie geweest en wel te Utrecht tegen DOS 2 Zooals men weet kregen de IJmuidenaren te Santpoort van 't Gooi 2 een nederlaag te in- casseéren en aangezien de Hilversummers reeds hun heide ontmoetingen tegen DOS 2 hadden verloren, konden de Vogels geen re den Vóór veel optimisme hebben. Desondanks zijn de IJmuidenaren er in geslaagd een goed resultaat te boeken door een gelijk spel te bewerkstelligen. Het heeft zelfs niet veel gescheeld of zij hadden op beide punten beslag gelegd. Antoon Prins had er voor gezorgd dat de rust met een 01 voorsprong inging en deze stand bleef tot kort voor het einde gehandhaafd. Tenslotte wisten de Utrechtenaren echter nog gelijk te maken, zoodat met 11 het einde kwam. Bij de Vogels speelde Karei Haak weer mede. IJmuidenaren bij wandelfestijn. Nog steeds zullen er menschen zijn, die zich de bekoring van de wandelsport-, niet kunnen voorstellen. Oppervlakkig bezien lijkt zij erg primitief te zijn en geen stimulans te bezitten. Het tegendeel is echter het geval. In de eerste plaats is het wandelen een sport, die zeer gezond is, daarbij komt, dat zij attracties inhoudt, die allerminst mogen worden onderschat. Door de goede zorgen van de IJmuider vereeniging De Stormvogels hebben wij tij dens de Pinksterdagen met de opgewekte IJmuidenaren in Alkmaar de beenen gestrekt. Uit geheel Nederland waren de tippelaars naar de kaasstad gekomen voor den Eieren- trip en de Bondsreunie. De organisatie was in handen van de Alkmaarsehe vereeniging S. A. V., die een zeer bijzondere prestatie heeft geleverd. Want wat hier gepresteerd werd was werkelijk het neusje van de zalm. Daarom was het zoo verheugend, dat de IJmuider clubs zoo sterk waren vertegen woordigd: De Stormvogels had zelfs de meeste inschrijvingen! Het fraaie palcours leidde langs mooie landwegen en door prachtige bosschen, waar het doel van den docht ten volle tot zijn recht kwam. Op origineele wijze werden bij de vijf controleposten, dank zij de medewerking van Jan P. Strijbos, bijzonderheden over vogels medegedeeld. Alles vlotte uitstekend, aangezien de organisatie van a tot z. klopte. En na afloop van den tocht, die door de IJmuidenaren in een behoorlijk tempo werd volbracht, kwamen allen in het Gulden Vlies te Alkmaar bijeen. Daar werd een revue vertoond, die van de bovenste plank was. Hiepdoor werd ook de middag zeer bijzonder en zal deze werkelijk niet spoedig worden vergeten. Dat d?" belangstelling voor de wandelsport den laatsten tijd ook in de gemeente Velsen belangrijk is toegenomen, kwam ook tijdens dezen tocht tot uiting. Behalve De Storm vogels en De Kennemer Jagers was name lijk de jeugdgroep van eerstbedoelde ver eeniging in grooten getale present. We merk ten den oud-IJmuidenaar den heer Baak. vroeger bestuurslid van De Kennemer Ja gers. op. Het wandelfestijn is een krachtige propaganda voor deze sport 'geweest. Het heeft de mogelijkheden er van bewezen op een manier, waarvoor slechts lof kan wor den gebracht. VELSEN V.V.B.'ERS WONNEN TE UTRECHT. Maandag was de Voet'oalvereen. „Breesaap" onderafdeeling van Hpogoveh-Staten.met twee elftallen de gast van P.V.D.. de onderafdeeling voetbal van de Personeelvereeniging Demka van de Muinck Keizers Staalfabrieken te Utrecht. Eerst ontmoetten de reserve-elftallen elkan der en de gasten wonnen met 1-0 door toedoen van v. Leeuwen. Vóór de ontmoeting van de eerste elftallen bood de voorzitter van V.V.B. den aanvoerder van P.V.D. in verband met het behaalde kam pioenschap bloemen aan. De wedstrijd had een spannend verloop, waarin de Velsenaren door invallers met een geheel gewijzigde opstelling uitkwamen. De bezoekers namen door Stek de leiding. Na de rust waren de aanvallen van V.V.B. gevaarlijk en vooral Stek als rechts binnen gaf zijn medespelers prachtige kansen. Uit één hiervan sdhoot Zandbergen hard in; de doelman kon den bal niet klemyast krij gen en dé toeloopende invaller v. Leeuwen zorgde voor een onhoudbaar tweede doelpunt, waarmede het pleit was beslecht. De return-wedstrijden zullen vermoedelijk 11 Juni te Beverwijk plaats vinden, teneinde vast te stellen, welke club dit jaar in het bezit komt van den door de directie der Hoog ovens uitgeloofden permanenten wisselbeker. HET GEVAAR VAN MEERIJDEN Maandagmorgen om half tien reed op den Nieuwe Weg een vraobtauto, welke tot twee hoog was beladen met ledige melkbussen. Hierop troonden een viertal jonge „blinde" passagiers. De ledige bussen sloegen van den wagen, daarbij de knapen in den val mee nemend, zoodat deze zeer onzacht niet het plaveisel in aanraking kwamen. Eén dei- jongens werd aan een been gewond. De an dere liepen slechts licht letsel op. Hieruit blijkt weer eens opnieuw dat niet voldoende kan worden gewaarschuwd om vrachtauto's ale speelgoed te bezigen. FRAAIE SUCCESSEN VAN WATERVLIET. Op de Maandag door de Haagsche korfbal- vereeniging A.L.O. gehouden seriewedstrij- den te Voorburg, boekten het le en 2e twaalf tal van Watervliet fraaie successen. Het 1ste twaalftal behaalde den len prijs in de 2e afdeeling, terwijl de reserves in de 3c afdeeling beslag legden op den 3en prijs. Deze resultaten zijn des te opmerkelijker daar het 1ste twaalftal niet minder dan 7 in- vallers(sters) telde, hetgeen natuurlijk een even groote onvolledigheid voor het 2de be- teekende. De uitslagen waren: Watervliet 1Fortuna 1 2—2; Watervliet l—H.K.V. 2 1—1: Water vliet 1Vic. Orientas 3 20; Watervliet 1— Z.K.V. 2 50; Watervliet 1—Olympiaan 1 3—0. Watervliet 2—Ons Huis 2 1—0: Water vliet 2—T. H. B. 2 0—0; Watervliet 2—Aurora 2 11; Watervliet 2H.K.V.-com. 00; Wa tervliet 2—R.O.D.A. 2 1—1. Zondag verwierven de adspiranten te Oost- zaan in de serie-wedstrijden van Roda den tweeden prijs, waarbij de uitslagen waren: Watervliet cHaarlem e 10; Watervliet b— Oosthoek a 21. Watervliet 4Oosthoek 3 21 (competitie). SANTPOORT 28 Personen geverbaliseerd. Talrijke inwoners gedragen zich nog steeds alsof er geen luchtbeschermingsvoor schriften bestaan. Daar er reeds herhaalde lijk is gewaarschuwd, wordt er door de po litie streng tegen hen opgetreden. Tijdens de beide Pinksterdagen werden er 20 personen bekeurd, terwijl Maandagmorgen acht inwo ners een procesverbaal kregen, Stellig zullen de straffen niet licht zijn. Men vestigt er nogmaals de aandacht op, dat men tijdens luchtalarm binnen de wo ningen moet blijven. Het schuilen in portieken is dus niet ge oorloofd! Dezelfde bepaling geldt wanneer er wordt geschoten (ook aids er geen luchtalarm ge geven). Drukte in Santpoort. De opening van het natuurbad Veiserend was blijkbaar voor velen ee^ aangename verrassing, want gedurende de beide Pink sterdagen maakten duizenden van de inrich ting gebruik. Maandag bereikte de drukte reeds een hoogtepunt, hetgeen blijkt uit het feit. dat er alleen dien dag ongeveer 8000 toegangsbewijzen werden verstrekt. Het per soneel, dat inmiddels was uitgebreid, zag zich voor een moeilijke taak-geplaatst. Dank zij de noodige voorbereidingen konden de tal rijke strand- en badgasten ongestoord ge nieten. Helaas deed de baldadigheid der jeugd weer eens haar invloed gelden. De roekeloosheid mei het schaarsche glaswerk maakte het den leden van het personeel niet gemakkelijk. Desondanks werd het seizoen goe-d ingezet. In de komende maanden zal het natuurbad, door velen als ontspanningsoord worden ge bezigd. DE L AG EDE ELFTATXEN Met vier invallers bond Terrasvogels 2 in Gouda den strijd tegen het tweede elftal van CiSV aan. Al spoedig kon men vaststellen, dat het een flauwe vertooning zou worden. Binnen een half uur stonden de Santpoor ters met 03 achter, waaruit blijkt, dat do menschen van Gouda probeerden voor de in Santpoort geleden nederlaag revanche te nemen. Zaal redde voor de Vogels de eer en toen maakte Joop Heeres er weldra 32 vanHeeres viel als middenvoor van Terras- vogels 3 in en verkreeg dit doelpunt door flink doorzetten. Wanneer hij goed wordt ge traind zal hij een aanwinst voor het eerste elftal zijn. De Vogels waren in het veld ster ker dan de tegenpartij, doch aangezien beide ploegen nog eenmaal scoorden kwam het einde met 43. De Terrasvogels-adspiranten c ontvingen Santpoort c en wonnen met 42. GYMN ASTTEK AFDEEDIXG SANTPOORT Voor de onlangs gevormde gymnastiekaf- deeling der R.-K. Sport vereeniging Sant poort wordt steeds meer belangstelling aan den dag gelegd.' De besturen zijn druk be zig met het nemen van de voorbereidende maatregelen. Hun activiteit blijkt uit het feit, dat de oefentijden reeds zijn vastgesteld. Deze zijn als volgt: heerenafdeeling 's Vrij dagsavonds van half acht tot half negen voor de junioren én van half negen tot tien uur voor de senioren; damesafdeeling des Woensdagsavonds van half acht tot half ne gen voor de meisjes en van half negen tot kwart voor tien voor de dames. De vrouwelijke leden zullen onder leiding van den heer Vreeswijk oefenen, terwijl de he eren, tot er een leeraar is gevonden, .onder leiding van de heeren J. Post en A. Westerop zullen bijeenkomen. De oefeningen beginnen Vrijdag 2 Juni voor de heeTen en Woensdag h Juni voor de dames, waarvoor men zToh alsnog aan het secretariaat, Hoofdstraat 100. kan opgeven. BEVERWIJK VEREEN VAN VRIJZINNIG H limOliMDHN Mej. ds. A. Blom ie Wier, welke in ver band met bet vertrek van ds. J. TIanneman van Uitgeest, die ais catecheet, te Beverwijk optrad voor de, Vereeniginfj van Vrijzinnig Hervormden, beroepen was en verleden week Zondag in den dienst der 'gemeente voorging heeft dit beroep aangenomen. SUCCESSEN VOOR LEDEN DER K. P. V. Tijdens de zomertentoonstelüng voor pluim vee te Leiden, die gedurende de Pinksterdagen is gehouden, slaagden een tweetal leden van dc Kennemer Pluimveevereeniging er in, mooie resultaten met hun inzendingen te be halen. De heer H. J. Calf legde met zijn vier inzendingen Hollanders beslag op twee eerste en twee tweede prijzen, alsmede op den eere- prijs. Twee - inzendingen van den heer K. Stiemer, die uitkwam met Viaamsche Reifs. haaskleur, verwierf een eereten en. een twee den prijs. Klaar in een ivip! Gevarieerd concert. Het Beverwijksche Mannenkoor Zang-lust, onder leiding van den heer H. van Dijk, geeft Donderdagavond om 7 uur een geva rieerd concert, waarbij de Beverwijksche Harmoniekapel onder- leiding van den heer II. W. EI of i neester haar medewerking ver leent. Het programma vermeldt onder meer de wals Rozen uit het Zuiden, van tttraus voor koor en prkest. De uitvoering wordt uitsluitend georganiseerd voor de dorfateurs en leden der vereenigingen. HET WITTE KRUIS Gedurende het tijdvak van 20 tot en met 27 Mei werden er in het Witte Kruis Badhuis aan de Baanstraat 1215 baden verstrekt. De inrichting bood aan 861 personen gelegen heid tot het nemen van een stortbad, terwijl 351 kinderen het badhuis bezochten. BOOTTOCHT VAN LEER's PERSONEEL VEREENIGING. De boottocht op den Tweeden Pinksterdag gehouden door de Van Leer's Personeelver eeniging en waaraan niet minder dan ruim 600 personen deelnamen, is opnieuw een succes geworden. Te 7.15 uur vertrok de „IJselstroom" van den steiger der Alkmaar Packet te Veisen en direct was er, dank zij de medewerking van een tweetal muziekgezelschappen, de juiste stemming, welke tijdens de vaart via het Noordzeekanaal, de Zaan, het Alkmaarder meer en het Noord-Hollandsch Kanaal, naar Purmerend nog door den aanblik van ettelijke zeilbootjes werd verhoogd. Tijdens het oponthoud aldaar deden het dames- en het kinderkoor onder leiding van Ben Nuyen zich hooren, wat, evenals tijdens den boottocht, groote waardeerin.g ondervond. Van Leer's voetbalelftal „Valewa" speelde een vriendschappelijken wedstrijd tegen de derde klasser „Purmersteyn", die een flinke belangstelling trok en een 7-3 nederlaag voor de gasten werd, waardoor de medaille, door het bestuur van de V.L.P. beschikbaar gesteld, in Purmerend bleef. Te half vijf voer het groote gezelschap weer af. De belangstelling voor dezen tocht was zoo overweldigend, dat velen moesten worden te leurgesteld. Daarom heeft het bestuur beslo ten om een herhaling hiervan te doen plaats hebben op Zondag 25 Juni of 2 Juli. UITSTEKEND HONKBAL AAN DEN ST. A AGTEN"DUIK Hoewel Beverwijk haar tweede ontmoe ting met een nederlaag moest beëindigen, was het spel van een zoodanig gehalte, dat gesproken kan worden van eerste klasse honkbal. Indien Beverwijk, nu zij daartoe weer in de gelegenheid is, regelmatig oefent zijn wij ervan overtuigd, dat zij een ge duchte tegenstandster voor de ploegen, die kanrpioens aspiraties koesteren, zal wor den. Een kleine inzinking van Wezenaar in de twee laatste innings bracht de Schoten- ploeg in veiligheid. In de overige innings werd hij uitstekend door zijn velders ge steund, waarbij in het bijzonder het spel van Cnossen en J, van Roon genoemd moet worden. De hooge ballen die in het verre veld verdwenen, waren voor Cnossen een gemakkelijke prooi. Na een afwezigheid van een vijftal jaren deed Sluiters zijn rentré in de honkbalsport en reeds spoedig bleek dat zijn medespelen voor de rood-witten een geduchte versterking beteekende. De uitslag luidde: Beverwijk 130001105=: 11 Schoten'2 5.'2 0 0 0 2 0 3 4 16 Wezenaar: 11x3 slag; 2x4 wijd 7 honk- slagen. Sanders; 16 x 3 slag; 5x4 wijd, 5 honk- slagen. Het tweede negental der rood-witten peelde een aantrekkelijken wedstrijd tegen HFC Haarlem 3 en verloor met 1413. Plooy deed op de werpplaat goed werk, doch werd in de moeilijke situatie- slecht door zijn velders gesteund. Haarlem had op het werpen van Plooy weinig vat, doch be reikte de overwinning door de vele fouten van de Beverwijksche velders. FAILLISSEMENTEN Door het verbindend worden der uitdee- lingslijst is geëindigd het faillissement van wijlen Joh. Verdegaal, in leven landbouwer te Aalsmeer, Zwarteweg' no. 78. Curator Mr. J. Verlooy, te Haarlem. Bij arrest van het Gerechtshof te Amster dam d.d. 23 Mei 1944 is vernietigd het von nis der Arr. Rechtbank te Haarlem d.d. 11 April 1944 waarbij C. G. M. van 't Hoff, sla ger, wonende te Beverwijk in staat van fail lissement is verklaard. Curator Mr. E. van Tuinen, te Beverwijk.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3