KEG USUI PR0D CUSTARD Dat smaakt naar meer Dat maakt c; Verduisteren van: 21.45 tot 5.50 uur W.A. SCIIOLTEX j In DELFT -Nieraeijer's tandpasta met dispergon tegen tandsteen VRedameteekenen kunt U thuis leeren met de schriftelijke lessen van ABC, Tevens cursussen vrij-teekenen en mode-teekenen Vraag inlichtingen door bon in te zenden. m Gaarne ontving ik ln£ per», protptcinHo ca i vaam - bteaa t_ PLA.X T£_ g| LBBFTI/v. Cuuw N* VOORBURGWAL 112A-34 AMSTERDAM-C TELEF. 31749 IJMUIDEN Collecte blinden. Aan de Vereeniging tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden te Amsterdam is op dezelfde voorwaarden als voorheen toegestaan haar collecten te houden. De op brengst komt geheel ten goede aan de blin den, die in de bekende inrichting aan de Plantage Middenlaan te Amsterdam zijn .te werkgesteld. Het doel van de vereeniging is blinden, ongeacht plaats van herkomst, door werk zoovgel mogelijk in hun onderhoud te doen voorzien. Op deze wijze behoeft op de offervaardigheid der gemeenschap zoo wei nig mogelijk een beroep te worden gedaan en zijn de blinden tevens nuttig bezig. Daar de opbrengst van hun arbeid echter niet voldoende is om hiervan de loonen te beta len. die zij voor het onderhoud van hun ge zinnen noodig hebben, vraagt de vereeni ging ieders hulp. Volgende week zal daarom in de gemeente Velsen een collecte worden gehouden, die in aller aandacht wordt aan bevolen. EBB t pakje a 2 ent 2 vermlcell ZUUUsp st£K(\!C Ongewenscht cafébezoek. Aan de Bik en Arnoldkade in Oud-lJmui- den staat-een café, dat blijkbaar geregeld de aandacht trekt van lieden, die het met de eerlijkheid niet nauw nemen. Onlangs heb ben onbekenden er ingebroken en zich van flinke buit. waartoe alcoholhoudende dran ken behoorden, meester gemaakt. Er werd aangifte bij de politie gedaan, maar tot dus ver is het niet gelukt de daders op te sporen. Dezer dagen is er opnieuw ongewenscht bezoek aan het café gebracht. Hoogstwaar schijnlijk was er ditmaal niet zooveel weg te halen als de vorige maal. maar de onbe kende dieven slaagden er toch in hun moeite te beloorjen. Zijn namen vitrage- an overgordijnen roede. Ook van het ontvreem den hiervan is de politie op de hoogte ge steld. De diefstal wordt nog onderzocht. Gereedschappen ontvreemd. Dezer dagen hebben onbekenden een aan de Zuidzijde der Visschershnven staande fa briek met een bezoek vereerd. Zonder te worden opgemerkt wisten zij zich van ge reedschappen meester te maken. Van dezen diefstal is aangifte bij de politie gedaan. Er wordt eep onderzoek ingesteld. Dief van tuingereedschap gevat. Dezer dagen is de politie er»in geslaagd een diefstal van tuingereedschap te Sant poort op te helderen. Zij had een inwoner van bedoelde plaats in verhoor, die stevig aan den tand werd gevoeld. De man beken de ongeveer een maand geleden het tuin gereedschap te hebben ontv reemd. Hij werd in het hoofdbureau van politie te IJnTuiden- Oost opgesloten. Bijeenkomst De Stormvogels. De I.Tmuider Wandelsportvereeniging De Stormvogels heeft in de bovenzaal van hotel Vreeburg te Bloemendaal een ledenvergade ring gehouden, tijdens welke onder meer enkele aantrekkelijke plannen voor de ko mende maanden werden besproke.i. Bij zijn inleidende woorden vestigde de heer Joh. Rademakers, voorzitter, de aandacht op een sportdag, die Zondag 11 Juni te Sant poort wordt gehouden en waartoe door De Stormvogels het initiatief is genomen. Spre ker wekte de leden op de commissie zooveel mogelijk medewerking te verleenen, aan gezien de organisatie hooge eischen zal blij ken te stellen. De wandelaars zullen zich verdienstelijk maken door de helpende hand te bieden bij de regelingen op het terrein, om een ordelijk verloop te waar borgen en tevens bij de controle behulp zaam te zijn, Medegedeeld werd, dat ook de jeugd groep van De Stormvogels veel aandacht voor den dag toont: een aantal jongens zal zich dan ook bij de behendigheidswedstrij den-voor de jeugd weren. De heer L. Bakker, secretaris, memo reerde het succes, dat onlangs met het Lentefeest te Bloemendaal- is geboekt, en toonde vervolgens den groepsprijs, dien De Stormvogels tijdens de Pinksterdagen te Alkmaar heeft behaald; hij herinnerde er aan. dat de vereeniging de meeste inschrij vingen had, hetgeen te begrijpen is, omdat zij sinds de vorming van de jeugdgroep een dér grootste wandelsportclubs van Noord- Holland is.' Met voldoening werd kennis genomen van het feit. dat een ontwerp voor een nieuwe clubvlag gereed is. Tevens werd medege deeld. dat enkele heerenleden 25 Juni aan een tocht van 25 kilometer met een heuvel achtig parcours te Heerlen zullen deelne men. Verder wordt de mogelijkheid onder zocht om in Augustus een weekeinde op de Velmve te houden. De sportdag op 11 Juni. In De Weyman te Santpoort is de com missie voor het houden van een sportdag doo/de clubs in de gemeente Velsen in v er gadering bijeengekomen. Nu dit sportfestijn spoedig, namelijk op Zondag 11 Juni, de aandacht zal vragen, vermeldde de agenda talrijke punten van bespreking. Besloten werd den heer Joh. Rademakers de alge- meene leiding van den dag toe te ver.trou- wen. Het programma werd nogmaals onder de loupe genomen, waarbij nauwkeurig werd nagegaan wat er nog moest worden geregeld. Tenslotte kon de indeeling defi nitief worden vastgesteld, zoodat hierover -poedig mededeelingen zuilen volgen. Heel wat werk heeft de commissie in de afgeloopen weken verzet en ook in de ko mende weken zal zij zich geregeld moeten inspannen. Besloten werd Maandagavond te half acht weer een commissievergadering in De Weyman te Santpoort te doen plaats hebben. Tijdens deze bijeenkomst bleek, dat er naai' wordt gestreefd de samenwerking tus- schen de sportvereenigingeh in de gemeente Velsen te bevorderen en aldus een goede verstandhouding te stimuleeren. Een sport dag leent zich hier goed voor, omdat de clubs daaraan gezamenlijk medewerken. Er is in dit opzicht nog veel te verbeteren, zoo dat de commissie hiertoe het hare zooveel mogelijk wil bijdragen. VELSEN Weer een jubileum. De heer W. J. Kleyn zal Maandag 25 jaar in dienst van de Papierfabriek zijn. Hij werd 25 September 1895 te Beverwijk ge boren. De jubilaris heeft een bijzondere taak bij de afdeeling bouwen. Voor dien tijd had hij verschillende functies, doch sinds vele jaren bedient bij de zandstraal- inrichting, hetgeen uiteraard geen prettige karwei is. De heer Kleyn ziet echter niet tegen wat moeite op. Het zal dezen beschei den jubilaris niet aan belangstelling ont breken. I VISl'Hl'Kl.IZEN VAN DOSBER1IAG. KI tarbot f3,50. SI', griet f5, ki. griet f 3.50, gr. tong f 7. kl. tong f 5.30—f 2,50, kabeljauw f 2, gr. gul f 1.50. wijting f o.BO. poontjes f 0.00, roode poon f3, middelschol f3. kl. middelschol f2.50, kl. schol £2, idem 3e srt. f 0,80, Idem 4e srt. f0.50, kl. schar f 0,30, vischpuf f o.io, bol f 1, alles p. kg. SANTPOORT Santpoorts Bloei-tournooi begint Zondag. Zooals we hebben medegedeeld hadden de besturen van Santpoort en Terr as vogels besloten alles in het werk te stellen om het Santpoorts Bloeitournooi te doen plaats hebben. Ieder jaar wordt hiervoor de aan dacht gevraagd en steeds kan het publiek van spannende wedstrijden genieten, met het Zilveren Doel. beschikbaar gesteld door Santpoorts Bloei, als inzet. Aangezien er niet om het kampioenschap van Haarlem zal worden gespeeld is er nu gelegenheid de ploegen in actie te doen komen. Zondag zal dan ook de wedstrijd SantpoortTerrasvogels worden gespeeld, welke te half drie zal beginnen. De ontmoe ting heeft op het terrein van Terrasvogels plaats. Bovendien ontvangen de Santpoort- junioren Zondag te één uur de Terrasvogels junioren, terwijl de San t poort-a cl spiranten Zaterdagmiddag viêr uur .-tegen de Terras- vogels-adspiranten uitkomen. Ook deze ont moetingen worden aan den Terrasweg ge speeld. BESTUURDERS TEGEN SUPPORTERS. Het Terrasvogels-wereldje zal Zondag worden omgekeerd: de spelers zullen gaan kijken naar een wedstrijd tusschen hun be stuurders en supporters! Dat wordt een interessante ontmoeting, die ongetwijfeld ook vele andere toeschouwers zal trekken. De spelers van beide bijzondere ploegen zijn vijfhonderd jaar oud, maar men kan er van op aan, dat het gezegde „de oudjes doen het nog best" ook ditmaal van toepassing zal zijn. De wedstrijd heeft plaats op het Ter- rasvogelsterrein en begint Zondagavond te half acht. T.V.S.-ERS NAAR DEN HAAG. De leden der Turnvereeniging Santpoort toonen een groote interesse voor de wed strijden om de Nederlandsche Turnkam- pioenschappen, welke Zondag 18 Juni te 's-Gravenhage zullen worden gehouden. Ruim veertig T.V.S.-ers zuilen dit turn- evenement bijwonen en mej. A. Nol aan moedigen. BEVERWIJK Hist. Genootschap Midden-Kennemerland. Excursie naar Alkmaar. Door het Historisch Genootschap Midden- Kennemerland zal Dinsdag 27 Juni voor leden en belangstellenden een excursie naar Alkmaar worden georganiseerd. Vooraf zal de heer H. P. Wortel, archi varis, een uiteenzetting geven, waarna de bezoekers 's middags de oude gebouwen en andere bezienswaardigheden der stad zullen bezichtigen. Leerlingenuitvoering Jan Vessies. De pjanoleeraar Jan Vessies zal Dinsdag 20 Juni in het KennemeiTTheater een leer lingenavond doen plaats hebben! Er is een aantrekkelijk programma samengesteld. Medewerking verleent de heer P. Maas, tenor, terwijl de heer Vessies zich afzonder lijk aan de piano zal laten hooren. Uitvoering: Kindergeluk. De geheelonthouders Kinderclub Kinder geluk gaf Donderdagavond in het Kenne mer Theater haar tweede uitvoering van dit seizoen, waarvoor zuoals gewoonlijk een flinke belangstelling bestond. Bij de opening merkte de heer G. Berg huis op, dat men de voorstellingen aanvan kelijk eerder had willen organiseeren. doch de plannen moesten worden gewijzigd. Onder leiding van mevrouw E. Berghuis- De Greef bracht de jongeren-al'deeling ver volgens Het zangspel „Piet de Smeerpoes" van E. Heijmans van Beek en Attie Dyse- rinck voor het voetlicht. In deze geschiede nis vertolkte Gitta Brasser als Piet de hoofd rol, terwijl vele anderen aan de vroolijke tafereelen medewerkten. De diverse figu ren zooals mevrouw Handdoek en meneer Boender werden aardig weergegeven. Het luide applaus bewees duidelijk de waardee ring der aanwezigen voor dit onderdeel. Door de oudere leden werd „Kinderleed en Kindervreugd" een zangspel in vijf be drijven van G. Berghuis opgevoerd. Met fantasie waren hierbij de scènes tot een bont geheel verwerkt. Diverse groepen zoo als de nevelmeisjes, de lichtkevertjes, de bloemen, de danseresjes en de vlinders brachten steeds weer afwisseling. Het trio Levenslust (Tea Kamminga), Zonneschijn (Cobi van Dorp) en Vroolijk- heid (Tini David on) gaven een aantal dansjes ten beste. Het tafereel, waarin de boeren en boerinnen het oogstlied zongen mag niet onvermeld blijven. Door Nelly. (Annie Versluys) en Lize (Aukje Weze man) werd het kinderleed als ernstig inter mezzo uitgebeeld. Verder waren er de vroo lijke jongens, het rietvinkje (Annie de Ligt) en anderen, die in het succes der uitvoering deelden. Mej. B. Schelvis begeleidde de tal rijke medespelenden aan de piano. De dames en heeren. die de voorbereidin gen troffen kunnen thans met voldoening op hun arbeid terugzien. KINDERMIDDAG HOOGOVEN-STATEN. In aansluiting aan de door de Vereeniging Hoogoven-Staten georganiseerde ontspannings avonden ter gelegenheid van haar derde lustrum, welke echter voor onbepaalden tijd zijn opgeschort, wordt Zaterdagmiddag in het Kennemer Theater een kindermiddag gehou den. Boe herkent V de toedi nf(H tv a a rrfe Dat is de goede naam van dengen e, die Uw voedings middelen verzorgt! Daarom is de naam W. A. Schollen op een verpakking van zulk een waarde. Zuiverheid, voedzaamheid en fijne smaak vindt U gegaran deerd in \V. A. Scholten's Albumona, Butaroma, sago, - Transparants, verpakt aard appelmeel etc. Aardappelmeelfabrieken GEVONDEN VOORWERPEN Gladharige fox. huissleutel, rood kinder sokje, kinderwantje, tube velpon,- ring met 4 sleutels, zilverbon a f 1, een paar beige kleurige kinderschoentjes, klein wit geitje, zilveren dubbeltjes armband, damesarm band horlogè, rieten boodschappentasch inh. roode portemorrnaie met f 6.40 en een rood gebloemde hoofddoek, damesschoen, étui met 10 photo's, donkergrijs kinderwind- jack, vlaggenstok, zwart lederen ceintuur, kousje, damesparapluie, papieren zakje inh. zeepbonnen en wat geld, slangenmodel arm band en portemonnaie's. AGENDA VRIJDAG 2 JUNI. IJMUIDEN. St. Fi- delisgebouw: Bijeenkomst Postzegelvereni ging' IJmuiden en omstreken, 7 uur. BE VERWIJK. Veilinggebouw Kennemerland: Bijeenkomst aardbeienkweekers, 8 uur. ZATERDAG 3 JUNI. IJMUIDEN. Ver- eenigingsgebouw. Kal verstraatPropagan- da-avond Centraal Drankweer Comité, 7.30 uur. BEVERWIJK. Kennemer Theater: Jeugdmiddag Hoogovenstaten, 3 uur. markeert de slanke toren van de Nieuwe Kerk het stadsbeeld. Delft zonder Nieuwe Kerk ware als de Nederlander zonder zijn geurig bakje troost. En het is juist zoo prettig dat we daarvan oojt na nog dagelijks genieten kunnen, dank zij kofiiesurrogaat PALM NEDERLANDSCH FABRIKAAT P 174

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3