4% UIT HAARLEM Oorlogsschade Stormschade Brandschade V Algem. Onderling Waarborg uenoutsciiap j RENOVATUM Plechtige inwijding van B.D.M.. wimpels te Valkenburg. Toespraken van den Rijkscommissaris en van Reichsreferentin Dr. Jutta Rüdiger Zondagmorgen hebben de Rijkscommis saris, Rijksjniriister Seyss Inquart en de B. D. M.-Reichsreferentin dr. Jutta Rüdiger gesproken tot 3200 Duitsche en Nederland- sche meisjes en jongens, die in het open luchttheater te Valkenburg waren bijeen gekomen ter gelegenheid van de plechtige inwijding van B. D. M.-wimpels en -vanen. In zijn rede zeide de Rijkscommissaris o.a. dat de jeugd zich mede verantwoordelijk moet voelen voor de toekomst van haar volk, een verantwoordelijkheid, die haar niet behoeft terneer te drukken, maar haar mag vervullen met het trotsche gevoel, dat zij zich van een schoone opdracht heeft te kwijten. Sprekend over de bereidheid tot den strijd, welke thans van iederen Duitscher wordt verwacht, zeide de Rijkscommissaris, dat voor meisjes in dit verband aan iets anders wordt gedacht dan aan den strijd, dien de mannen en jongens hebben te voeren. Elders tracht men weliswaar vrouwen en mannen ook op dit gebied gelijk te schakelen, doch hier wordt slechts gedoeld op een innerlijke, blijvende bereidheid tot het brengen van offers, op een soldateske levenshouding dus Voorts wees hij er op, dat de trouw aan het volk, waartoe de wimpëJs oproepen, ook trouw beteekent aan het bloed van dit volk. Vooral de vrouwen en meisjes hebben de bijzondere verplichting hun \'olk vrij te hou den van- vreemde smetten. De jeugd tenslotte vraagt steeds naar het „waarom™ der dingen, zij vraagt naar de waarheid. De Rijkscommissaris kende haar het recht toe zich steeds te herzetten wan neer de vormen dreigen te verstarren en te verworden tot formaliteiten, die niet meer beantwoorden aan den geest. Reichsreferentin dr. Jutta Rüdiger zeide o.a. dat men Duitschland steeds belaagd heeft uit vrees voorbijgestreefd te worden door een tot eenheid gekomen rijk. Thans staat Adolf Hitler als Germaansch Führer aan het hoofd van het rijk en daardoor is voor de tegenstanders de kans op 'n bereiken van hun doel voorgoed verkeken. Zijn leer van het nationale socialisme schrijft een onvoorwaar delijke onderlinge kameraadschap voor aan alle individuen eener gemeenschap Deze. kameraadschap is de garantie voor de zege. Nu dit rijk gewikkeld is in een strijd op leven en dood kunnen velen niet begrijpen hoe gelukkig de Duitsche meisjes zijn daar voor en voor hun Führer te kunnen werken. Spreekster wees er op. dat dit de eerste generatie der Duitsche vrouwelijke jeugd is. welke vrijwillig den „arbeidseinsatz" op zich heeft genomen en daarnaast nog in haar vrijen tijd in de jeugdorganisatie strijdt voor het te bereiken doel. Deze vrouwelijke jeugd heeft bovendien de verplichting op zich ge nomen alle vreemd bloed verre te houden van haar volk. Nadat spreekster den meisjes op het hart had gedrukt, dat haar standplaats in het Westen haar bijzondere verplichtingen op legt, en men aan haar houding het Rijk zal beoordeelen, vroeg zij in het bijzonder den wimpeldraagsters zich zoo te gedragen, dat -de meisjes van latej zich haar ten voor beeld zullen kunnen nemen. Hierop wijdde de Reichsreferentin de wimpels in. De bijeenkomst werd o.m. bijgewoond door Oberdienstleiter Ritterbusch, hoofdstormer Van Geelkerken, S. S.-Standarten-Führer Feldmeyer, de landelijk meisjesleidster op- perzwermleidster C. G. van Eek en Staf leider Quispei van den Jeugdstorm. TE HOOGE PRIJZEN VOOR GEBRUIKTE GOEDEREN. Dé Prysbeheersching grijpt in. Sinds de aankoop van nieuwe goederen op velerlei gebied moeilijk en in verschillende gevallen practisch onmógelijk is geworden, valt er een steeds groeiende belangstelling waar te nemen voor tweedehandsche goede ren. De vraag van het publiek hiernaar heeft de vroeger niet zoo heel dik gezaaide winkels op dit gebied en venduhuizen snel in aantal doen toenemen. De exploitanten hiervan zijn er herhaaldelijk op gewezen, dat het prijs- voorschrift gebruikte goederen voor hun arti kelen slechts prijzen toestaat, die een maxi mum 75 pet. van den prijs van nieuwe, goe deren bedragen Dit heeft evenwel weinig resultaat gehad; in den geheelen tweede- handschen handel bleef men prijzen vragen, die te hoog, niet zeldfen zelfs veel te hoog en soms exorbitant hoog waren. De prijs- beheersching is nu een landelijke controle begonnen, waarbij onmiddellijk krachtig werd doorgetast, waar te hooge prijzen werden gevraag!! en ook waar, ondanks alle waar schuwingen nog niet aan den prijsaandui- dingsplicht was voldaan, werden de voor werpen in beslag genomen. PRIJSAANDUIDING GROENTEN EN FRUIT Tot nu toe werd regelmatig in de dag bladen hekend gemaakt, welke de officieele prijzen waren voor groenten en fruit. Hierin zal binnchkort een verandering komen. In plaats van deze publicaaie wordt de groente handelaar verplicht op de plaats van verkoop op voor het publiek duidelijk zichtbare wijze een officieele prijslijst op te hangen, welke de op het betrokken tijdstip geldende prijzen bevat. Daarnaast blijft de verplichting be staan iedere groentesoort afzonderlijk te prijzen, daar aan de hand van de prijslijst alleen niet kan worden geconstateerd tot welke prijsklasse vle aangeboden groente behoort. AGENDA Maandag 5 Juni: Stadsschouwburg: ..Pyg malion" (Deutsches Theater) 7 uur. Rem brandt: ..Spreek mij niet van liefde" (18 jaar) 2.30, 6 en 8.15 uur. Palace: „Akrobat Schim" (18 jaar) 2 en 8 uur. Luxor: „Circus Renz" (alle leeft.) 2.30 en 8.15 uur. Frans Hals: „Anuschka" (18 jaar) 2.30 en 7.30 uur. Moviac: „Scheppingsdrang" (18 j.) 2.30 en 8 u. Acrdenhout: Gebouw Eikenlaan 5: Concert (zang, viool en piano) 7.30 uur. 1 SLACHTOFFER VAN SLUIPMOORD TER AARDE BESTELD. Zaterdagmiddag is te Arnhem ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den Rijks- duitscher Singenstreu, beheerder van het kin dertehuis De Beele in Voorst, die op 30 Mei uit een hinderlaag doodgeschoten, is aange troffen., Toen zich van Musis Sacrum uit de begra fenisstoet in beweging zette, stond het anders zoo drukke leven in de straat, die naar het Duitsche Kriegerfriedhof leidt, sterk onder den indruk van deze plechtigheid. Onder de klan ken van treurmuziek marcheerden behalve politieke leiders, afdeelingen van de weer macht, van den Rijksarbeidsdienst. van de Reiehsbahn. de posterijen, de Hitler-Jugend en van de B.D.M. Vóór den lijkwagen werden de .vlaggen der partij en .de organisatie gedragen. Vele mannen en vrouwen volgden de baar. Op het kerkhof in het bosch, de laatste rust plaats van vele Duitsche soldaten, was nu ook een graf gedolven voor Richard Singenstreu. Toen de lijkstoet was opgesteld en de kist on der de klanken van het lied der goede kamo raden in het graf was neergelaten, sprak Ober dienstleiter Ritterbusch de volgende afscheids woorden; „Wij willen aan deze open groeve niet klagen, doch den man gedenken, die van zijn prilste jeugd af in trouwe plichtsvervul ling zijn weg is gegaan. Zijn dienst aan het Duitsche vaderland en de hierheen getrokken volksgenooten eischten van hem een arbeid, dien hijj ondanks zijn leeftijd nog in het vol ledige bezit van zijn lichamelijke en geeste lijke spankracht, met vreugde vervulde. Wie zoo met de gemeenschap, waarin de .Schepper hem' geplaatst heeft, verbonden is en in deze gemeenschap werkt, die vervult de goddelijke wet. Het leven van dezen waren strijder moet ons een lichtend voorbeeld zijn- Met zijn naam zal zijn geest in ons voortleven." Nadat Oberdienstleiter Ritterbusch den dank en de groeten van den Führer had overge bracht, legden de Rijkscommissaris, Rijksmi nister Seyss Inquart, SS Obergruppenführer en General der Polizei Rauter, de Beauftragte voor de provincie Gelderland, dr. Schneider. Kreisleiter Wunderlich, de Ortskommandant. kameraden der N.S.B. en vele anderen kran sen neer op het graf. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan het restant van de letter S vanaf Spru en Ta t/m. Truf. CONCERT CORRY KOPPEN EN JAN HOEBEN. JJet concert dat de pianiste Corry Koppen en de violist Jan Hqeben op 26 April j.l. te Haarlem zouden geven, doch dat wegens ernstige ongesteldheid van Jan Hoeben moest worden uitgesteld, zal thans worden gegeven op Donderdag 8 Juni a.s. in de tuinzaal van het Gem. Concertgebouw. Er zullen werken worden uitgevoerd van A. Corelli, A. Dvorak, Edv. Grieg, W'. A. Mozart en 16 variaties van Jan Hoeben op het „Follia'-thema van A. Corelli." orgelbespeling. In de Groote- of St. Bavokerk wordt Dinsdag 6 Juni 's avonds van 89 uur door den Stadsorganist George Robert een orgel concert gegeven. Het programma vermeldt werken van J. S. Bach en wel: 1. Preludium en Fuga a kl. t. 2 Koraal en voorspel, a. Kyrie. Gott Vater in Êwigkeit. b. Christe, aller Welt Trost. c. Kyrie, Gott heiliger Geist. 3. Dorische Toccata en van César Franck: Grande Pièce Symphonique. JUBILEUM W. VOOGD. Vrijdag was het 25 jaar geleden, dat de heer W. Voogd bij A. G. Geerts Boekbinderij en ICan- (dorboekenfabriek. Nassaulaan 9 in dienst trad Op waardeerende wijze heeft de heer A. G. Geerts Jr., den jubilaris toegesproken en bood een geschenk onder enveloppe aan. tevens bloe men. Namens de N.V. Uitgev. Mij. ..Focus" te Bloemendaal sprak de heer D. Boer eenige woor den van hulde en overhandigde een plaquette met inscriptie. Van het personeel ontving de heer Voogd een mooi tegel-tableau: een schil derij. voorstellende een stilleven alsmede een bouquet bloemen welke de heer E. A. J. van dei- Horst overhandigde. WERK VAN DE BRANDWEER. Dinsdagavond 23 Mei om even 'half twaalf werd een uitslaande brand gemeld aan het Zuider Buiten Spaarne 100. waarin het suikerwerkfa briekje der firma Smits is gevestigd. Spoedig rukte de Staatsbrandweerpolitie onder bével van den hoofdwachtmeester v. d. Wetering uit. Ook de commandant majoor Huysse was spoedig ter plaatse. Bij aankomst „viel de omvang van den brand nogal mee en kon men spoedig overgaan tot de nablusschingswerkzaamheden. De brand was ontstaan doordat er brandende kolen luit de kachel gevallen waren. Veel grondstoffen gingen verloren. Woensdagavond 24 Mei werd uitgerukt naar de Paul Krugerkade waar' vuil in een schuit brand de. Spoedig was het vuur gebluscht. Zaterdagmiddag 27 Mei werd een stroobrand op het terrein van Ifet goederenstation gemeld. Ook hier was het vuur met 3 stralen spoedig' ge bluscht. He nabiusschen nam echter nog ver scheidene uren in beslag, daar al het. stroo ui elkaar moest worden gehaald. Het vuur was ont staan door een. vohk uit de pijp van een Iqco- motief. Den zelfden avond om 12.20 uur werd de hulp der brandweer ingeroepen om een verpleeg ster van het Diaconessenhuis, die opgesloten was in een badcel op de derde verdieping, uit. dit minder geschikte nachtverblijf te verlossen. •Op Tweeden Pinksterdag toog de brandweer weer eens naar het goedei enstat.ion waar ditmaal kolen van de firma van Staveren aan het smeu len waren. Dien zelfden middag werd ook de hulp dei- brandweer ingeroepen bij het in een korf bren gen van een bijenzwerm. Deze zwerm had zich n.l. in de Deckerstraat aan een boom vast gezet. Na een klimpartij kon de pl.m. 15.000 leden tel lende bijènfamilie in haar nieuwe woning wor den ondergebracht. HOOFDPRIJZEN STAATSLOTERIJ. 2000: 4538 f 1000: 1698 3847 14030 18335 f 4O0: 2710 9361 10177 11456 12035 13401 24145 24600 f 200: 4390 8087 13132 18723 100: 1793 4047 7905 8625 8870 9654 11Ö92 12808 14790 18484 18060 28775 23204 24636 24536 24666 25680. De heer A. F. Kremer t Op 20 Mei j.l., twee dagen na het bereiken van zijn zeventigsten verjaardag, is in -Ascona (Zw.) overleden de neer A. F.Kremer, president-com- msisaris vari de N.V. Kremer's Koffie- en Thee handel te dezer slede en oudlid van den gemeen teraad van Bloemendaal. De overledene was vele jaren eigenaar van den koffie- en theehandel aan de Zijlstraat, welke aan het einde van de acht tiende eeuw gesticht is en waarin hij het vierde geslacht vertegenwoordigde. De heer Kremer heeft het bedrijf groot gemaakt en op moöèrne wegen- gebracht. Als importeur van koffie en thee nam de overledene destijds een belangrijke plaats in. In 1931 weid een naamlooze vennoot schap gesticht, waarvan de heer Kremer presi- den-commissaris werd. Uit de dagelijksche lei ding trok hij zich terug. In 1934 vertrok de heer Kremer naar Zwitserland, waar hij zich om ge zondheidsredenen vestigde. Ir. het openbare le ven van Bloemendaal heeft de overledéneeen belangrijke plaats ingenomen. Van 3 September 1923*tot 14 Maart 1933 maakte hij deel uit van den gemeenteraad en enkele maanden van 8 Juni 1932 tot 17 November was hij wethouder. In Lugano is zijn stoffelijk overschot yeraschl INBRAAK. Onbekende personen verschaften zich toegang tot een perceel aan de Diezestraat. Het gelukte hen om een metalen geldkistje inhoudende een spaarbankboekje met f 1200 en een geldbedrag van f50 te ontvreemden. Bovendien wordt er nog f 23 vermist. KOFFER GESTOLEN. De serveerster M. te Leiden deed bij de politie aangifte, dat haar koffer, welke huishoudelijke artikelen, kleedingstukekn en 15 gramofoonpla- ten bevatte, was gestolen. Door een wacht mees ter der politie werd een treinreiziger met de be wuste koffer aangehouden. De man is ingesloten. LEZING DR. A. V. tl. BOOM. Dr. A. v. d. Boom zal Woensdag 7 Juni a.s. in de muizekzaal van Brinkmann een lezing hou den over het onderwerp: „Het Louvre als mu seum". DE HEER P. WIT SR. In Spaarndam is overleden de heer P. Wit Sr.. die veel heeft gedaan voor het plaatselijk fan fare-corps „Kunstkring". Hij was de oprichter, leidde het eenige jaren, waarna hij benoemd werd tot eere-dingent. Later nam de heer Wit het voorzitterschap waar. De teraardebestelling is bepaald op Woensdag 7 Juni om kwart voor vier op de Noorderbegraafplaats. HET LIED VAN DEN TOREN. De stadsbeiaardier, de heer .Jacq Vermaak, bespeelt Woensdagavond van acht uur tot kwart voor negen den beiaard van den St. Bavo. Hij brengt het volgende programma ten gehoore: 1. Prelude van W. de Vries; 2 Giga van Couperin: 3. Menuet van Baus- tetter; 4 a. Den Uyl, b. Reuzelied. c. Ic seg adieu; 5. Fantasia van Staf Nees; 6: Andante van C. F. E. Bach. Het programma voor Zaterdagavond, even eens van acht uur tot kwart voor negen, luidt: 1. Caecilia. lied met variaties, van Adolf Denijn; 2. Tempo di Gavotta van W. de Fesch: 3. Sonate van G. van Hoev, 4 a. Liedje van den smid van An- clelhof. b. Klokke Roeland, c. 't Is stille van J. van Hoof: 5. Petit Suite van G. Clement; a. Rigaudon, b Pavane, c. Menuet. Burgerlijke Stand. HAARLEM 5 Juni 1944. BEVALLEN: 1 Juni. J, A. M. van Opzeeland— Brantjes. d.; 2 Juni. B. warmerdam-Zimmerer, d C. Zieltjensvan Zeeland, d.; 3 Juni. C. M. J. RheeRoozen. d.; P. A. Buitenhuis—Meegdes, a. en z.: Th. C. Warmerdam—Gielen. z,; C. A. JansenLasschuit, z.; A. Verpoorten—OloL, 7..: 4 Juni. J. van der KorfAafjes. 7..: J. K. van dei- VoornSnnd, z.; 5 Juni. N. de KlerkRinkel, z.\ A M ten Bosch—Bi rk«, z. O VÉRLEDEN: 2 Juni, A. J. Waalewijn, 68 j.. Esschilderstraat; C. C. van Dijk—van den Braas- sem. 76 j., Kleine Houtweg; 4 Juni, P. Wit, 71 j., Westkoik. HEEMSTEDE LEVENSMIDDELEN GESTOLEN. Onbevoegden hebben zich door het verwij deren van een rooster en ijzergaas toegang verschaft tot den kelder van een woning aan de Molenlaan en een hoeveelheid levens middelen ontvreemd. rpgt opgave der lage tarieven °OOR aan het Leidscheplein 29, Amsterdam-C. GROOTE PARTIJ LEVENSMIDDELEN LATEN BEDERVEN Ambtenaren van de Prijsbeheersching heb ben in een pand aan het Oude Delft, te Delft, een partij goederen aangetroffen, die zoowel wat hoeveelheid als de toestand, waarin zij voor een deel verkeerden, elke beschrijving tart. Het gebouw, dat een oppervlakte heeft van 25 bij 8 meter, was volgepropt met meu belen. Men trof er aan tientallen kisten met tegels, stoelen, tafels, kapstokken, hedstellen, vloerkleeden, een vleeschmachine, electri- sche koffiemolens, een partij graslinnen, een volledige cafetaria-inventaris, enz. Toen de deur naar de afdeeling levensmiddelen Werd geopend, vloog een zwerm'motten op. Er werden gevonden bussen met bedorven knak worstjes, havermout, waarin de motten za ten; beschimmelde cacao en verder rozijnen, krenten, gedroogde pruimen en leverpastei, alles onbruikbaar geworden voor de con sumptie. De goederen waren het eigendom van J. van der K. uit Delft, die officieel te boek staat als handelaar in tweedehandsch inven tarissen voor cafés. Van der K. had ook nog een opslagplaats op de Korenmarkt, waar twee zolders propvol met meubels stonden. RADIO-PROGRAMMA DINSDAG 6 JUNI J94i„ HILVERSUM I. 414.4 M. 6.45 Ochtendmelodiek. 7.00 BNO Nieuw 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Ochtendmelodiek. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 15 Frissche oohtendklanken. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 3.00 Instrumentale en vocale so listen. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Pianovoordr. 10.45 Orkest Willy Kok. 11.15 Schoon zijn de wouden, voordr. 11.30 Orkest Willy Kok. 12.00 Almanak. 12.15 Müziek van drie „Vroolijke Fransen 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt. 13.05 Melodisien en solist, 14.00 Het voortgezet lager onderwijs II. 14.15 Composities van Michael Jary. 14.45 SoiistenconcerW 15.30 Voor de zieken. 16.00 Haydn-Mozartconcert. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 Cabaret ..Nederlandsch fabrikaat 18.00 BNO Binnenlandsch gesproken overzicht. 18.05 Bel lij nsch Philharmonisch Orkest. 18.45 Jeugdstorm- uitz. 18.55 spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beseh 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.00 BNO .Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio-Centrales. 22.15 Mariö Traversa, viool. 22.30 Be dans In veierl»i vorm. 23.30—24.00 Liefdesnacht. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Pianovoordr.' 17.30 Soldateniur.k ..Nord- West" 18.30 Omroep Salonoi k. .19,00 BNO Nieuws en act. beseh. 19.15 Voor de jeugd. 19.20 Orkest concert. 20 15 Duitsche taalcursus. 20.40 Gram.- muz 20.45 qJach-Reger-concert. 21.45 Avondwij ding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22 15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van he» R k Gevr. te Aerdenhout, flink net dagmeisje, van 8-5 q., in kl. gezin. Mevr. P. Menten, Westerlaan 26, Aerdenhout. dienstmeisje gevraagd v. halve of geh. dagen door Mevr. Bloemsma, Schouw burgstraat 43. Gevraagd net meisje voor d. en n. Goed loon, goede behandeling: Mevr. Rompel- man. Laan v. Boreel 18, bij Station Bloemendaal. Gevr,: net jong meisje v. heele of halve d:, als hulp v. de huisvr., 3 x p. w. hulp v. Werkster aanw. Aanmelden: Mevr. Koot, Zijlweg 57, Hrl Sanatorium vraagt v. direct TWEE DIENSTMEISJES. Sanatorium, „Zonliahtheide", Gennep. Welk besoh. jong meisje of jonge vrouw wil \ry gezin met 3 kl. kind. in Santp. de huis vrouw behulpzaam zijn de geheele week of gedeeltelijk? In- of extern. Hulp v. werk ster aanw. A. E. J. MENSjD- VAN DEN BERG, Willem de Zwijgeiiaan 23. Gevr. beschT hu lp~ ïn de huish. v. d. dag. Meerdere hulp aanw. Tev. Huisnaaister 1 x per 14 dagen. REZEL MAN, Byzantiumstraat 11. JOH. ENSCHEDé ZN., Graf. Inr. N.V. vraagt eenige vr. kantoor bedienden voor haar Af deeling Bedrijfs-boekhouding. Mulo-dipl. en goed hand schrift vereiseht. natuurbad velserend, Santpoort, vr. Buffetjuffr.; Huisknecht; Cabine juffrou wen. Jachthavenbedrijf .JCUDEL- STAART", Aalsmeer, vraagt voor 't zomerseizoen in het restaurant beseh. meisje, P.G. Bekendh. met 't w,erk geen vereischte. gemeente" beverwijk Bij den DistributiediensCte Beverwijk kunnen eenige VROl welijkekantoor- bedienden worden gepl. Brieven met opgave van' leeftijd, genoten onderwijs onz. aan den Burgemeester Bezoek eerst na oproeping. Confectiebedrijf te Haarlem zoekt voor spoedig een ad ministratieve kracht. manl. of vr.. leeft, liefst niet ben. 24 j. Voor eenv. boek houding cn fabrieks-admini- stratie. Moet zelfst. kunn. werken. Br. rri. uitv. inl. en verl. salaris onder no. 2417. Aan flinken jongen, m. gevoel voor ingewikkelde machines, wordt de gelegenh. geboden een goed vak gron dig te leeren. Na gebleken fesC'hikth. leerl.-contract v. jaar. Boekbinderij DE VOS, Klein Heiligland 77. Levensverzekering Mij. vr. voor bestaand Agentschap, Haarlem en Omstreken een ACTIEF PERSOON, op af sluit- en incassoprovisie. Br,: letter D, Advert. Bur. de Brakke Grond, Nes 53, A "dam Jong ambten, gezin, 2 pers-, zoekt 2 KAMERS m. keuken of gebr. v. keuken in H'meer, H'stede of Aalsmeer. Br no. 2610 Bur. van dit blad. Gevr. door oude Dame een gestoft. ZIT-SLAAPK., omtr. Mr. Cornelisstr.. Kleverpark. Br. onder no. 2609. Te huur gevr. frisch slaap kamertje v. Heer, i cen trum). Br. onder no. 2506. Jongelui* reeds ondertr., z. kamers met keuken in Haarlem of omg. Br. onder no. 2504 Bur, van dit blad. Jong gehuwd ambten, echtp. zoekt zit- en sl.kamer m. vrije keuken of suite in Hrl. of omstr. Br. lett. N I,.. Bkh. v. Mourik, Heemstede. Bej. Dame vraagt te Heem stede, gem. zit-slaapk. m. pens. of midd.m., tegen 15 Juli. (Ook rusthuis). Br. no, 2608 Bureau van dit blad. Spoed. Gedeelte van Woning of 2 ongem. kamers met keuken gevr. te Hrl.. door Dame, pl.m. 30 jaar. Brieven met inlicht, aan STEVENS, Delftlaari 7. Haarlem. KAMER te huur gevraagd. Bej. edhtp., gepens., vr. een kamer, gestoff., met stonk en kookgel.b., prijs f 30 p. m, n. t. b. g. Br. onder no. 2510. In rust. nette omgeving zit- en slaapk. te huur aange boden. Gestoff. of gemsub., zonder pens. Engelszstr. 17. REM. KAMERS gevr., met gebr. van keuken, voor man, vr. en kinderen v. 0, en 4 j. Br. onder no. 2613. Te huur gevr.: vrije etage of Woning, teg. goeden prijs. Br. onder no. 2419. Gevr. door net bej. echtpaar GEMEUB. ZIT- EN SL.K. met warmen maaltijd, in Hrl. of omg. Br. onder no. 2513. Agb. op geg. stand KAMER en SLAAPK. met gebr. van keuken, bergpl. v. fietsen. Br.: Pijnboomstraat 51.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3