I3MUIDEN Politie won van Bloemendaai. In den wedstrijd tegen de Bloemendaai- sche politie heeft het voetbalelftal der Poli- tiesportvereeniging Velsen duidelijk zijn meerderheid getoond. Voor de rust wisten de Velsenaren reeds een 03 voorsprong te veroveren; in de tweede helft redde Bloe mendaai de eer, maar het einde kwam toch met 14. Velsen ondernam direct eenige aanvallen en ondervond hierbij, dat de Bloemendalers in Kluit van Haarlem een goeden doelman hadden. Toch was ér een goal vop komst en deze ontstond inderdaad na ongeveer een kwartier. Spil Van Oostenbruggen zette voor, de bal kwam binnen het bereik van Wielinga en deze kopte het leer tusschen de handen van Kluit door in het Bloemendaal- sche net (01). Van Oostenbruggen en Wielinga brachten den stand op 03 en na de hervatting redde Bloémendaal de eer. De Velseparen bouwden hierna vele mooie aanvallen op en daarom was het jammer, dat Wielinga nogal eens te egois- tisch speelde. Toch gelukte het dezen na ongeveer vijf-en-twintig minuten zijn der de en dus Velsens vierde doelpunt te ma ken Cl4). In den resteerenden tijd nam het spel hoofdzakelijk het middenveld in beslag. Aan weerskanten was het 'plaatsen slecht en doelpunten ontstonden er dan ook niet meer. Zooals we hebben medegedeeld zou Vel sen Dinsdag een vriendschappelijke ont moeting met Heemstede hebben. Deze gaat echter niet door. Stormvogels-reserves uitgeschakeld. Het Stormvogels 2-promotielied is uit. Met 10 moesten de blauw-witten giste ren wederom de meerderheid van 't Gooi 2 erkennen. De wedstrijd werd onder moei lijke omstandigheden gehouden. Bovendien speelden de Hilversummers -allerminst, of zij kansloos waren, integendeel zij speel den, alsof ze met het winnen van deze ont moeting-hun promotie nog konden bewerk stelligen. De Stormvogels-voorhoede heeft de kan sen, om het winnende punt te maken onge twijfeld gehad, doch ze niet benut. De verdediging der blauw-witten, met name Haak en Keemink, heeft zich uitste kend geweerd. 'Pas toen Martens door te fel aanvallen een overtreding beging, moest Keemink voor den toegekenden strafschop zwichten (10)."DOS 2 promoveert dus naar de Reserve le klas. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: J. Gieliam, Bloemertsteeg 5, Haarlem, en P. P. de Zwarte, Doodweg 37, Velsen-N. Toek. adres: s Gravenhage. M. G. Kind, Verlaat 103, Oude-Niedorp en A. C. de Ruiter, Ger. Doustraat 21, IJmui- den, Toek. adres onbekend. Gehuwd: J. Zonneveld en D. Luit, Utin- geradeel. Akkrum, Oldeboornscheweg 28. E. van Duivenboden en S. Sweeris, Velsen- Noord, Geelvinckstraat 29. J. Huisman en H. Post, Santpoort, Brederoodscheweg 89; J. Dolen J. Schipper, Saptpoort, Hoofd straat 95. Bevallen: A. Bakker, d. De Ruyterstraat 99, IJmuiden; J. H. J. M. v. Schie, d., Ter- rasweg 27. Santpoort: P. J. J. Redeker, d., Engelmundusweg 73, IJmuiden; P. J. v. Nie- kerken, d. Heidestraat 22. IJmuiden: J. T. J. v. d. Velde, z., Kalverstraat 96. IJmuiden; J. Visser, d.. Heirweg 31, Velsen-N.; D. Tjeerds d., Willebrordstraat 16, IJmuiden; C. S. Ste vens, z., Fr. Naereboutstraat llrd, IJmui den; B. E. Brussen, z.. Fazantenlaan 33, IJmuiden: A. Iskes, d., Planciusdwarsstraat 13, IJmuiden. Overleden: P. F. Verschoor. 48 j., echtgen. v. J. Lindeman, Nachtegaallaan 10, IJm. De Handelsbeurs. Indertijd werd met het oog op de plaat selijke omstandigheden, zooals het van kracht worden der bepalingen, inzake de versperde gebieden, besloten een handels beurs voor winkeliers te stichten. Door de bijzondere maatregelen zou het contact tus schen de neringdoenden en hun leveranciers immers zeer worden bemoeilijkt. Men zag in, dat voor het waarborgen van, een zoo goed mogelijke levensmiddelenvoorziening in de versper-de gebieden en de directe om geving een punt zou moeten worden aange wezen, waarop de betrokkenen elkaar op gezette .tijden zouden kunnen ontmoeten. In dit opzicht is er inder-daad 'n regeling getroffen, welke intusschen duidelijk heeft bewezen aan de eischen te voldoen. Eiken Woensdagmiddag wordt er in het Kenne- mer-Hotel te Beverwijk een handelsbeurs gehouden, waarvan veel werk wordt ge maakt. Het contact tusschen neringdoenden en hun leveranciers is hierdoor goed geble ven en kan ook vlot blijven. De beurs ver dient daarom de belangstelling van alle be trokkenen. Hoogovenschaakclub. De vorige week gespeelde partijen had den het volgende resultaat: Groep A: J. A. StalsP. Lanser afgebr. P. de BoerJ. G. Don 01; J. v. Stekelen- bugrhW. 't Hart 0—1; J. G. Don—P. de Boer afgebr. Broep B: A. SchelvisJ. Ringer 10; P. ZeilstraA. Kistemaker afgebr. H. Büchi- J. IToogzaad 10. Groep C: L. SpaansS. Kistemaker afgebr. J. LazaronE. Luikman 10. AGENDA MAANDAG 5 JUNI. SANTPOORT. De Weyman: Bijeenkomst Commissie Sport dag, 7.30 uur. DINSDAG 6 JUNI. BEVERWIJK Ken- nemer-Theater: Uitvoering Nieuw-Leven met „Silvia Silombra", 7 uur. Bijeenkomst Centraal Drankweer Comité. De zes aangesloten organisaties van het Centraal Drankweer-Comité te Velsen heb ben Zaterdag weer eens bewezen, dat er door samenwerking gunstige resultaten worden verkregen. Er was in de groote zaal van het Vereeni- gingsgebouw te IJmuiden-Oost vrijwel geen plaatsje onbezet toen de heer R. A. Willem- sen voorzitter de C. D. C.-bijeenkomst in leidde. Deze constateerde, dat trots de be perkingen de activiteit kon worden behou den. Hoewel de traditioneele „Blauwe Week" reeds tot het verleden behoort, heeft men toch gemeend het streven naar voren te brengen. In het bijzonder richtte de heer Willemsen zich tot de jeugd waarvan er velen aanwezig waren. Spr. wekte hen op om aan het drankbestrijdingswerk deel te nemen. Evenals te Santpoort verleenden de leden van alle Velser geheelonthoudersvereeni- gingen ook ditmaal hun medewerking. In een nieuw afwisselend programma brachten zij enkele uurtjes ontspanning. Zoo werden er bijvoorbeeld een aantal nummers piano- en vioolmuziek gespeeld, waarvan o.a. het Largo van Handel kon worden vermeld. Er bestond groote aapdacht voor de declamatie van mej. W. Geiteman. De gedichten Mor gen. Najaarslaan. Droeve Tijden en De Dood, werden duidelijk gezegd. Een waar dig besluit was Avondliedeken. waarmede zij een verdiend applaus oogstte. Bij een ge ïmproviseerd kampvuur gaven enkele jon gelui met gitaren pittige liedjes ten beste. Hun optreden werd telkens een succes. Het actueele relaas der bandenmisère en de we derwaardigheden dei' twee muzikanten ver oorzaakten vroolijkheid. De jongens waren zelfs genoodzaakt om hun jodelliedje te herhalen. In kernachtige woorden wees de heer A. Rolloos, voorzitter van den Algemeenen Ne- derlandschen Geheelonthouders Bond op de beteekenis der drankbestrijding. Met di verse voorbeelden illustreerde spr-, de fu neste uitwerking der alcohol op de geeste lijke vermogens. Helaas zijn velen slordig op dit kostbaar persoonlijk bezit. Het mo reel besef vergt dan ook verantwoordelijk heid en nimmer mag de leuze „Breek met de gewoonte" ontbreken. Er werden tenslotte door alle medewer kenden tien treffende tableaux voor het voetlicht gebracht. Deze C. D. C. finale met muziek, zang en declamatie was ontworpen door mevr. H. A. Willemsen-Martinus. VELSEN Afscheid: Ds. Johs. Bronsgeest, Ds. Johs. Bronsgeest, die cjezer dagen naar Duitschland zal vertrekken om als geestelijk verzorger onder de Nederlandsche krijgsge vangenen op te treden, hield Zondagmorgen tijdens de godsdienstoefening der Ned. Herv. Gemeente zijn afscheidspredicatie. Het kerkgebouw aan den Koningsweg bleek bij deze gelegenheid bijna te klein om allen te bevatten. Er werd bij den aanvang door de gemeen te Ps. 93 gezongen. Na het lezen van een ge deelte van Romeinpn 8 ontving een aantal jongeren de H. Doop. Voor en na deze plech tigheid zong men Gezang 149 vers 1 en 3. Ds. Johs. Bronsgeest had tot tekst geko zen: Handelingen 8 vers 39: „Hij reisde zijn weg met blijdschap" en zette uiteen, dat er blijdschap is, als men geheel tot het leven „ja" kan zeggen. Zulk een blijdschap is erg schaarsch en kan slechts door de H. Schrift Worden geschonken. De heiden uit het tekstwoord wordt op wonderlijke wijze ge leid naar 't Jerusalem, dat van boven is. Immers niet door de wet maar door het. Evangelie wil de H. Geest het geloof werken. Door de prediking, die het hart van t Evangelie raakt, treft de prediker het hart van den zondaar. Zoo wordt de zondige ge bondenheid gebroken en de blijdschap der vergeving treedt in. Nu is de H. Geest een leidsman op den weg naar 't eeuwig zalig leven. Ds. Bronsgeest besloot: Gemeente, ga verder met God. Adieu. De heer T. Snoek richtte vervolgens en kele Woorden tot den scheidenden voorgan ger en vergeleek hem als een zwerver op Gods genade (Genesis) Er zijn vele vragen, doch de zekerheid van het burgerschap dei- hemelen geeft rust. De wetenschap van de leiding Gods zal voor de achterblijvenden een troost en een sterkte zijn. In het gebed ligt eveneens een kracht verborgen. Spr. gaf tenslotte met de woorden „De Heer zij met U" aller gevoe lens weer. Hierna werd Gez. 147 vers 2-3 gezongen. Velen namen nog persoonlijk met een hand druk afscheid. Uitreiking distributiebescheiden. De nieuwe distributiebescheiden zullen van Dinsdag 6 Juni tot en met Vrijdag 9 Juni aan de inwoners var) Velsen-Noord worden uitgereikt. Zooals steeds moeten deze zich in het R?K. Vereenigingsgeböïiw aan den Wijkerstraatweg aldaar vervoegen. SANTPOORT Zege der bestuurders. Onder zeer groote belangstelling speelde gisteren in de avonduren een elftal be staande uit bestuurs- en elftalcommissie leden van Terrasvogels tegen een suppor terselftal. Bij eerstgenoemden. die in 't wit speelden, ontdekten we o.m. Van Vliet, Van ■der Sydcn Arpad, Blankemeyer, Wareman, Van Munster en Zaal, bij de supporters Bunschoten, Schoon, Dingerdis, Seegers en Klaver, alle namen, die -herinneringen op wekken. Voor de rust scheen er een bestuurscrisis op handen te .zijn, althans het bestuur was sterk in de minderheid. Doelman Van der Sijden echter had er uitstekend het oog in, koos steeds goed positie en bleek uiterst klemvast. Hij stopte o.m. een door Dingerdis genomen strafschop. Uitnemend wend hij bijgestaan door Van Vliet. Na de rust waren de rollen omgekeerd. Toen was het bestuur vrij wel voortdurend aan het woord. Razend snel waren de aan vallen van Arpad, Wareman en Van Mun ster, zoodat Half en Schoon de grootste moeite h dden zich staande te houden. Doelman Meyer retourneerde een paar door hem als „onbestelbaar" aangemerkte scho ten'met de grootste kalmte, doch hij bofte bepaald, toen tweemaal de lat zijn taak overnam en een door zijn collega Zaal in de brievenbus het doel gedeponeerde bal verkeerd bezorgd bleek te zijn. Ten slotte moest Hij echter zwichten -voor een juist geadresseerd schot van Rusman. Met 10 kwam het bestuur dus in 't bezit van de uitgeloofde medaille en. had voor de zooveelste maal 't laatste woord gehad. Santpoort versloeg Terrasvogels. Santpoorts Bloei-tournooi begonnen. De eerste ontmoeting tusschen Santpoort en Terrasvogels om het zilveren doel van Santpoorts Bloei, welke gisteren ten aan- schouwe van een talrijk publiek op het ter rein van Terrasvogels gespeeld werd, is in een verdiende overwinning voor de tweede klassers geëindigd. We moeten er echter di rect aan toevoegen, dat zij behaald werd op een door een viertal invallers verzwakte Terrasvogelsploeg, terwijl Santpoort „au grand complet" den strijd kon aanbinden. De ontmoeting zelve heeft over 't geheel maar matig kunnen boeien. Vermeld moet echter worden, dat zij gespeeld werd in uiterst goede verstandhouding. Dit moet daarom extra vermeld worden, omdat men uit de drie toegekende strafschoppen wel eens anders zou kunnen concludeeren. De strijd was nog maar eenige minuten oud. toen de doelman der Vogels, die dezen middag niet zoo in vorm was. na een voor zet van Gerrits wat een afgemeten voor zetten gaf deze speler ook dezen middag weer! -den bal leelijk misgreep, waarna Bakkum gemakkelijk kon doelpunten (1-0). Nauwelijks waren de Vogels en hun suppor ters van de schrik bekomen, of na goed werk van Ninaber, die in Akkerman en De Ruyter deze laatste was de beste ver dediger der blauwhemden toch geen ge makkelijke tegenstanders had, kon Bakkum ten tweeden male doelpunten (20). De Terrasvogels gingen thans in de op stelling spelen, waarin zij gezien het spel der betrokken spelers tegen het politie- elftal o.i. hadden moeten starten, n.l. Bun schoten linksachter. Goedhart linksmidden en De Jonge Sr. linksbinnen. Van nu af aan ging het beter in de Terrasvogels-ploeg, ook al bleef Santpoort nog het spel beheer- schen en waren de eigen aanvallen, deels door het negeeren van de buitenspelers Ta- bernal en Voorting en doordat De Jonge Sr. niet zoo op dreef was, voorloopig nog vrij ongevaarlijk. Pas toen Voorting einde lijk den bal eens goed kreeg aangegeven, kon Stet zijn handen warmen aan een gloeienden kogel en dit ging hem goed af. Hoe meer de rust naderde, hoe meer Tromp Jr. c.s. in actie moesten komen en toen Stet bij een door Voorting genomen hoekschop niet krachtig genoeg ingreep, bracht. De Jonge den stand op 21. Terrasvogels bleef nu het spél eenigen tijd in handen houden. Eens trapte Niissen bijna in het door Stet verlaten doel. Kort hierna kreeg De Jonge een strafschop te nemen voor een overtreding van Meyer o.i. een te zware straf en hij maakte geen fout. Nadat Bakkum nog écns rake lings had maast „geschuiverd". brak met 22 de rust aan. Na de rust is Santpoort bijna voortdu rend aan 't woord geweest en moesten De Ruyter c.s. steeds weer in actie komen, zoo zelfs, dat de middenlinie, waarin de spil nog lang niet de oude bleek te zijn. aan het steunen der voorhoede vrijwel niet toe kwam. Al gauw moest de doelman der Vogels bij een paar vliegende schoten van Bakkum in actie komen en dit deed hij werkelijk goed. Voorts redde Akkerman eens een zeker doelpunt. De druk werd echter steeds sterkei- en tenslotte doelpuntte de Santpoort-linksbin nen. al was het dan ook in buitenspelposi tie (3—2). En toen Bunschoten vrij spoedig hierna den bal met. de handen bewerkte en Bakkum den toegekenden strafschop be nutte, was de strijd beslist (42). Daarin kon het door De Jonge, eveneens uit een strafschop gemaakte doelpunt (4—-3), geen verandering brengen, want Santpoort bleef de lakens uitdeelen. De Terrasvogels-keeper liet een ver schot van Wijker glippen (5-3), een door den Santpoort-linksbinnen ge maakt doelpunt werd geannuleerd, en Bak kum noteerde zijn vierde doelpunt (63). Daar tegenover stelde Terrasvogels' slechts een schot tegen de lat van Voorting. UITSLAGEN VOETBALJEUGD. Santpoort-adsp.Terrasvogels-adsp. 22 Santpoort-jun.Terrasvógels-jun. 53 BEVERWIJK KINbERMIDDAG: HOOGOVEN-STA TEN. Voor een geheel uitverkocht huis werd Zaterdag in het Kennemer Theater in aan sluiting op het 15-jarig bestaan van de Ver- eeniging „Hoogoven-Staten" een zeer ge slaagden kindermiddag gehouden, waarvan de algemeene leiding berustte bij den heer .1. Reinders, algemeen jeugdleider van H. S De ruim 500 aanwezige kinderen maakten deel uit van de bij H. S. aangesloten jeugd afdeelingen. In,zijn opening herinnerde de heer Reinders aan het derde lustrum van Hoogoven Staten en hoewel de omstandig heden een feest niet toe lieten, meende men dezen kindermiddag wel te houden. Het uitgebreide programma werd geheel door eigen krachten verzorgd Reeds direct liet de nieuwste aanwinst van de jeugdafdee- lingen, de mondorgelclub onder leiding van den heer W. van Leusden zich hooren met een aantal populaire liedjes. Een tweede op treden van het gezelschap had eveneens succes. Op geestige wijze gas een amateur goochelaar zijn zwarte kunst ten beste, waar- bij het appalus nimmer ontbrak. De geraf fineerde trucs en bovenal de manier, waarop deze goochelaar met eenvlot en geestig praatje zijn jeugdige toeschouwers boeide, verdienden ongetwijfeld de waardeering ook van „de grooten". Het 12-jarige lid Hennie v. d. Meij, gaf in een tweetal tap-dansen een staaltje van haar kunnen. Interessante slotnummers vormden enkede sportfilms, die de jeugd een blik gaven op het gebied van de lichaamsontwik keling. De fraaie rolprenten hadden aller belangstelling en droegen eveneens bij tot het welslagen van dezen kindermiddag. A.D.O. won het Adrichemutournooi. De R.-K. Sportvereeniging DEM, welke Zondag voor de derde maal het Adrichem- voetbaltournooi op Hofland organiseerde kan met voldoening op dezen geslaagden sportdag terugzien. Het hoogtepunt was de spannende wedstrijd tusschen de winnende club van verleden jaar, de nieuwe derde klasser ADO uit Heemskerk en IEV uit Velsen-Noord, waarbij ten slotte straf schoppen in het voordeel van ADO beslis ten, dat deze ploeg opnieuw en voor de tweede maal bekerhoudster werd. Vóór den aanvang yan de ontmoeting DEMADO wenschte de voorzitter van DEM, de heer W. Geldermans, de Heeras- kerkers met het derde klasserschap geiuk en herinnerde aan den tijd dat beide ploe gen oude bekenden waren. Thans zijn de mogelijkheden er weer elkander opnieuw in de competitie te ontmoeten. Namens de scheidsrechtercommissie wenschte arbiter F. Hoiogewocink, die deze ontmoeting leid den, ADO geluk. De wedstrijd DEMADO gaf geen mooi voetbal te zien, te meer daar DEM veel in vallers. had en ADO het blijkbaar makke- opnam. Doelpunten werden niet gemaakt. ADO benutte de vijf strafschoppen en DEM miste er één. zoodat de - Heemskerkers wonnen. IEVKinheim was mooier om te zien. Er ontwikkelde zich een snel spel, waardoor een aardige strijd ontstond. Beide ploegen gaven elkander weinig toe, hoewel over 't algemeen Kinheim, ook technisch, beter was. Een doorbraak van Schovemaker uit- het midden had succes doog. een mooi doel- punt (10). De Kinheim linksbinnen bracht na de rust den bal goed op en een fout in de IEV-verdediging strafte deze spe ler kalm af (11). Ondanks stevige meer derheid in het veld moest Kinheim toezien, dat het na eenige vergeefsche doch goede aanvallen van Schoorl den stand op 3—1 te brengen. De verliezersronde. DEM—Kinheim won Kinheim met 73. De eindstrijd ADOIEV was van het be gin af zeer spannend, door een energieken strijd van beide kanten, hoewel ook niet mooi. Een mooie voorzet van Stokman zette Nieuwenhuizen met een fraaien kopbal in een doelpunt om ("01). ADO stuikelde op de hechte IEV-verdediging, waarin Van Tunen uitblonk. De Heemskerkers moesten het met hun spel over een anderen boeg gooien, doch IEV's voorhoede bleef gevaar lijker, vooral daar Schavemaker met een mooi schot en Nieuwenhuizen met een goe den kopbal de lat in den weg vonden. Hier na ontsnapte het IEV-doel aan gevaar, doch dit was uitstel. Een fout in de achterhoede stelde de linksbinnen in staat te schieten. Vallend stompte Van Tunen den bal in zijn doel (11). Nu ontstond een geweldige spanning, doch gedoelpunt werd er niet meer. Strafschoppen moesten beslissen en de eerste maal misten beide clubs er één, zoodat het spel nog eens begon. In deze uiterst spannende serie was ADO, evenals vorig jaar, opnieuw de gelukkige hoewel Van Tunen (IEV) meesterlijk een aantal ballen had gestopt. Burgerlijke Stand. HAARLEM 3 Juni 1944. BEVALLEN: 1 Juni, O. Verweij—Soldat, z.; 2 Juin, M. W. FrankfortTichelaar, z.; J. C. Kink houwersKoster, d.; T. A. M. v. d. VossenKos ter, 2 d.; S. E. SprengersOverdijk, d.; 3 Juni, R. G. Vossende Fauw, z.; M. BouwensAair dérs, d.; J. M. G. Verhoef—Groes, z. OVERLEDEN: 31 Mei. E.. 15 mnd.. z. v. A. H. Ko'rthuis, Leidschovaart; 1 Juni, J. W. Minjon, 34 j.. v. d. Meerstr. R. T. J.. 6 j., z. v. A. H_ GeerIs, Brouwersvaart: 2 Juni. P. J. Vester, 73 j., Brou werstraat; C. T. de Vogel, 71 Mrt. v. Heems kerkstraat.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3