Sportdag trok veel belangstelling. Dt A A s s s «3 8 X 2 m 8 X S 8 8 Talrijke takken van sport naar voren gebracht 8 O fa fa A 8 O M IM f* 8 IP| •M 0» «tn% H O 8 8 *4 Er bestond een zeer groote belangstelling voor den grootsch opgezetten sportdag, die Zondag te Santpoort werd gehouden. Reeds in de morgenuren waren er vele toeschouwers en 's middags werden de verwachtingen nog overtroffen. Ongetwijfeld is er reden om met genoegen op dit evenement terng te zien. Talrijke takken van sport zijn onder de aan dacht gebracht, de beoefenaars hebben elkaar beter leeren kennen en van deze factoren zal de goede invloed zeker niet uitblijven. Zooals de heer P. Dijkstra, de Gemeentelijke ambtenaar voor de lichamelijke opvoeding en de sport in de- gemeente -Velsen, bij zijn in leidende woorden memoreerde was het de bedoeling het publiek gelegenheid te geven met tot dusver minder populaire takken van sporten "kennis te maken en het op te wekken deze te gaan beoefenen. Bovendien werd een steentje tot de sportverbroedering bijgedragen. Spr. dankte het bestuur van Terrasvogels voor het beschikbaar stellen van zijn ter reinen. Allereerst ging de aandacht tfit naar een gecostumeerden voetbalwedstrijd tusschen een elftal van de Gemeentelijke Visscherijschool en een ploeg van de wandelsportvereenigin- gen De Stormvogels en De Kennemer Jagers. De lachspieren werden geregeld in werking gesteld, aangezien de kleeding over het alge meen allerzonderlingst was en de heer F. Hunsche grime en kapwerk goed had ver zorgd Het einde kwam, dank zij ook de lei ding van den veldwachter-scheidsrechter, met 55. Het bestuur van de sportvereeniging der Visscherijschool kende twee prijzen voor de meest komische „uitrusting" van zijn spe lers toe, namelijk aan Van Gameren en Van Dalen. Vervolgens legden behendigheidswedstrijden voor de jeugd beslag op de belangstelling. Ook deze vielen in den smaak. Tegelijkertijd gaven dames van Strawberries een hockey- demonstratie, welke zeker interessant kan worden genoemd. Strawberries 1 won met 40 van Strawberries 2. Ook het honkballen werd door Strawberries verzorgd en terecht hield dit de aandacht vast. Strawberries 1 verloor met 412 van Strawberries 2, maar hieraan moet worden toegevoegd, dat de reserves waren versterkt met leden van Strawberries, die wel voor hun club hockeyen, maar bij andere vereenigingen honkballen. Wegens het tussghenvoegen van den voetbal wedstrijd Stormvogels 2D. O. S. 2 moest de handbalwedstrijd van IJmond tegen het Haar- lemsche Concordia op het zijterrein worden gespeeld. Dit was een tegenslag, maar des ondanks heeft IJmond zoo goed mogelijk tot het welslagen van den sportdag meegewerkt. Na Stormvogels 2 betraden weer de heeren der Aardbeienclub het v-eld, nu voor een pit tige hockeydemonstratie. Strawberries 1 weer de zich tegen Strawberries 2 en boekte- een gelijk spel (22). Bijzonder interessant was het handboog- schieten door V. Z. O. S;. dit 'werd door de vele kijkers werkelijk als een attractie be schouwd. Het zelfde gold voor de gymnastiek- demonstratie van Gratia-Plato tijdens de rust van den voetbalwedstrijd Terrasvogels Stormvogels. Een woord van lof voor het vlotte tempo in het programma is op zijn plaats: er werd „op de klok" gewerkt. Hieruit blijkt, dat de orga nisatie goed was. Ook de toelichtingen en reportages via de microfoon waren het beluis teren waard. Na afloop kwam men bijeen in Zomerlust, waar de heer Joh. Rademakers, voorzitter der sportcommissie, welke de algemeene leiding van den dag had, het inleidend woord sprak. De heer P. Dijkstra zeide, dat de sportdag schitterend geslaagd is en bracht dank aan de IJ. W. S. V. De Stormvogels voor haar initiatief, in het bijzonder aan de heeren Rademakers, voorzitter en L. Bakker, secre taris hiervan. Er is veel werk verzet en moei lijkheden zijn niet uitgebleven. Ook de com missies en allen deelnemers en deelneemsters werd dank gebracht, evenals controleurs en ordebewaarders en microfoonsprekers, in het bijzonder den heer P. Swier. De heer Rade- makers schetste de verdiensten van den heer Dijkstra, die tenslotte aan alle deelnemende vereenigingen een fraaie oorkonde uitreikte. Stormvogels bleef Terrasvogels de baas. DE TRACTATIE VAN DE. ZONDAG li> HET KOPJE KOFFIE .WIEPJE^ EN WlNCj KREKjEN IEDER EEN KOPJE MET VÉÉL MELKEN SUIKER.VADER DRINKTZ'JN KOFFIE HÉÉL STERK EN MOEDER BEWOON". ALLE VIER ZITTEN ZE LEKKER TE EjENIETEN WIEP ENWINQ.YEKKERHÉ?" ME ENEN VADER EN MOEDE DA JA .DIE IOFFIEEON IS qOED BESTEED ffJSIMQN PEWIT 1" In het kader van den Santpoortschen Sport dag speelden Terrasvogels en Stormvogels een vriendschappelijken wedstrijd. Spannend en boeiend is de ontmoeting niet geweest, daarvoor verkregen de Stormvogels al te gauw een beduidenden voorsprong en was het vertoonde van te middelmatige kwali teit, maar het dient erkend, dat de Terrasvo gels zich tot het eind krachtig geweerd heb ben. Hun voorhoede was echter ondanks de energieke pogingen van De Jonge Jr. en Van Gelder niet tegen de Stormvogels-defensie op gewassen en zag maar zeer zelden kans Kraak nu eens gevaarlijk aan den tand te voelen. Dat Stormvogels, welker vo'orhoede toch niet om haar productiviteit bekend satat, het tot 5 doelpunten bracht, kan heel moeilijk op reke ning van den weer aanwezigen Ab Kraak ge schreven worden, daar hij een zeer kolide par tij speelde. Den anderen „„crack" uit dejer- rasvogels-verdediging, De Ruyter, vonder we echter minder goed dan gewoonlijk en de nieu we doelman, die tegen het politie-elftal zoo goed debuteerde maakte thans een paar kost bare fouten, die twee doelpunten aan Storm vogels opleverden. Daardoor konden, nadat Van Opbergen eerst uit een strafschop zijn club de leiding had gegeven, Van der Kuil en Appel.het tweede en derde doelpunt noteeren. Na de rust liet de Terrasvogels-doelman echter zien, dat hij zijn vak toch wel bleek te verstaan, want toen hield hij er een aantal goede schoten en kopballen, o.a. van Appel, heel goed uit. Na de rust wendde Terrasvogels, zelfs toen Appel deri stand op 4-0 had gebracht, ener gieke pogingen aan, om althans de 'eer te red- dèn. De Jonge Jr. hield echter den bal te lang bij zich en ook zijn beide binnenspelers leden aan dit euvel. Tenslotte echter had Tabernal, die daarvoor een vliegend schot van zijn voet door den snel reageerenden Kraak gestopt had gezien, succes. Hierbij dachten we echter ten opzichte van den Stormvogels-doelman even aan de bekende breister en den al even bekenden steek, welke ze wel eens liet vallen (4-1). Tenslotte bracht Van Opbergen den stand op 5-1. Van de nieuwelingen in den Stormvogels- aanval ontbrak Wielinga. Roelofs leek ons een pittige rechtsbuiten en ook van Appel, die aarzelend begon, doch steeds beter op dreef kwam, is wel wat te maken. Zij tenslotte nog vermeld, dat v. d. Kuil een ^eer behoorlijke partij linksbuiten speelde. Groote zege van Vogels-reserves. De Stormvogels-reserves hebben tegen D. O. S. 2 geen halve maatregelen genomen. Met niet minder dan een 7-1 nederlaag worden de Utrechtenaren naar hun Domstad teruggezon den. Het spreekt van zelf, dat den blauw-witten de overwinning toekwam, maar de eerlijkheid gebiedt te zeggen, dat het hun dezen middag wondergoed „lukte" ook. Stormvogels beschikte over een goed elftal. De kern vormden de „oudjes" Haak Sr.. Prins, Van Pel, die niet alleen hun mannetje nog best stonden, doch ook blijkbaar een goede steun waren voor de jongeren. Bij D.O.S. vielen de links-achter èn links buiten het meest op. De doelman echter was vrij zwak: Hij had tenminste wel enkele doel punten op zijn geweten. Alvorens Martens met een ver schot zijn club de leiding gaf, had de linksbuiten der be zoekers, die zich zelf daartoe door handig spel de kans had verschaft, de gelegenheid daar voor voorbij laten gaan. Een ontzettend hard Schot van Snoeks stopte de D.O.S.-doelman prachtig, doch toen hij bij een schot .van De Boer den bal liet vallen, maakte Prins er 2-0 van. Bij hierop volgende D.O.S.-aanvallen bleek Keemink er heel wat beter het oog in te heb. ben dan zijn collega. Kort voor de rust no teerde Veldman 3-0. Na de rust was D.O.S. aanvankelijk sterk in de meerderheid en kregen Haak c.s. het zwaar te verantwoorden: Soms stonden 10 D.O.S.'ers op de Stormvogels-helft. Nadat Keemink en Ermshaus .elk een vrij zeker doelpunt hadden voorkomen, doelpuntte de Utrechtsche rechts binnen met een schitterend schot (3-1). Nu begon het geducht te spannen. Nóg ster ker drong D.O.S. op en dit werd jdist haar ongeluk, want het trio Van PelPrinsVeld man kreeg nu vrijheid van handelen. En het profiteerde er van: Nadat een buitenspel-1' doelpunt van Van Pel was geannuleerd, tipte Prins een voorzet van Van Pel langs den ver bluften doelman (4-1). Hierna zorgde Van Pel zelf voor een doelpunt (5-1), om daarna Veld man in de gelegenheid te stellen een buiten spel-doelpunt te maken. Dit werd door den goed leidenden fluitist geannuleerd, doch een doelpunt van Prins was weer „raak" (6-1). In z'n eentje bracht Veldman den stand op 7-1. Uitreiking „Ausweise". De nieuwe „Ausweise" zullen Dinsdag 13 Juni aan de inwoners van de volgende stra ten worden uitgereikt: Heerenduinweg, Heide straat, v. d. Helststraat, Hobbemastraat, H. van Alphenlaan, Iepenstraat, J. Catslaan, J. P. Coenstraat,, Kalverstraat, Kastanjestraat, Kie- witlaan, Koekoekstraat, Kortenaerstraat, K. Zegelstraat, Lagersstraat, Leeuweriklaan, Le Mairestraat, Lindenstraat, Lorentzstraat, De Lumeystraat, Lijsterlaan, Marnixlaan, Meeu wenlaan, Meidoornstraat, Merellaan, Nachte gaallaan, Oosterduinplein, Oosterduinweg,Van Ostadestraat, Palmenstraat, P. Potterstraat, P. C. Hooftlaan, Piet Heinstraat,' P. J. Troelstra- weg, Planciusdwarsstraal en Planciusstraat. Men moet zich vervoegen in de tuinzaal van De Griffioen aan de Frans Naereboutstfaat, welke van half negen tot kwart over twaalf en van één uur tot half vijf is geopend. Denzelfd'en dag geschiedt de uitreiking in het perceel Kerkweg 6 te Velsen en wel van half negen tot twaalf uur aan de bewoners van: Velsen-Noord: Nieuwe Schulpweg, Roos- wijk en Velserbosch. Velsen-Zuid: Dood- of Nieuweweg, Driehuizerkerkweg, Waterland weg, Duin- en Kruidbergerweg, J. Kastelijk- laan, Kerkplein, Stationsweg, Meervlietstraat, Rijksweg, Velserbeek, Verloren van Themaat- laan, JVijk aan ZeeërVoetpad, De Savornin Lohmanlaan, Dr. Kuyperlaan, Zeeweg, IJmui- derstraatweg en Kennemerlaan. Rijkspostspaarbank. Aan de kantoren van de Rijkspostspaar bank in de gemeenten Velsen en Beverwijk werden gedurende de maand Mei de vol gende bedragen respectievelijk ingelegd en terugbetaald: Beverwijk f 118.446,53 en f 60.495,65; IJmuiden f 48.399,97 en f 21.290,61; IJmuiden-Oost f 28.508,20 en f 14.510,28; Santpoort-Dorp f 48.537,92 en 17.410,79: Santpoort-Station f 24.817.67 f 13.871,95; Velsen-Noord f 12.573,86 en f 7.845,63. De volgende aantallen nieuwe boekjes werden uitgegeven: Beverwijk 131, IJmui- den58, IJmuiden-Oost 44, Santpoort-Dorp 86, Santpoort-Station 16, Velsen-Noord 22. Hoogovenschaakclub. De uitslagen van de vorige week voor de onderlinge competitie der Hoogovenschaak club gespeelde partij én luiden als volgt: Groep A: A. v. Niekerken-J. G. Don 0-1, G. van Alïen-J. Hillecamp 0-1, J. G. Don- A. van Niekerken 1-0, J. Stals-P. de Boer 1-0 en P. de Boer-P. Lansen afgebroken. Groep B: L. Roseboom-H. Büchi 0-1, P. Zeilstra-A. Kistemaker 1-0, J. v. d. Gaag- J. Verschoor 0-1, J. Ringers-A. Schelvis 1-0 en P. Zeilstra-J. Hoogzaad 1-0. Groep C: J. Lazaron-E. Luikman 1-0 en S, Kistemaker-J. Spaans 1-0. Geslaagden Visscherijschool. Bij de te Amsterdam gehouden examens voor landmachinist motorbedrijf slaagde F. A. Kist de Ruijter, leerling van de Ge meentelijke Visscherijschool. Op het examen te 's-Gravenhage behaal den twee leerlingen van deze school een diploma, namelijk P. J. van der Linden het voorloopige diploma als scheepswerktuig- kundige en A. Booker het diploma motor drijver ter koopvaardij. Ds. L. LAGERWEIJ. Ds. L. Lagerweij heeft bedankt voor het beroep naar Alblasserdam. Thans heeft de NederL Hervormde gemeente te Dordrecht ds. Lagerweij op een drietal geplaatst. VELSEN Na-uitreiking distributiebescheiden De na-uitreiking van distributiebescheiden aan de inwoners van Velsen-Noord zal Dins dag 13 Juni geschieden. Zooals steeds moet men zich in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg vervoegen. SCHAAKTOURNOOI TE LEEUWARDEN. Bij het deze week door de Leeuwarder Papierwarenfabriek te Leeuwarden georga niseerde schaaktournooi, waarana ook onze plaatsgenoot, de heer P. A. Veldheer, tour- nooileider van de Hoogoven-Schaakclub, deelneemt, is thans de stand na de vierde ronde bekend geworden. De bekende Friesche schaker K. D. Mul der v. Leens Dijkstra is wegens ziekte ver vangen door Vellinga. De bekerhouder Th. P. van den Tol speelde uitstekend én heeft slechts één partij remise. W. J. Kramer, de andere Friesche favo riet, viel in zijn spel tegen en Smedema wist zoowel tegen dezen schaker als tegen Waling Dijkstra remisekansen te scheppen. De heer Veldheer heeft ondanks zijn zeer goed gespeelde partijen tegen v. d. Tol een slecht figuur geslagen, daar hij reeds in de opening een groven blunder maakte. Van daag wordt de laatste ronde ingezet met de partijen: Veldheer—Kramer, Vellinga Smedema en Waling Dijkstrav. d. Tol. De stand na de 4e ronde was: Th. P. v. d. Tol 3l/z P-; W. J. Kramer 2 p. en 1 afgebr. partij; Waling Dijkstra \y2 p. en 2 afgebr. p.; Vellinga 1 p. en 1 afgebr. p.; Veldheer 1 p. en Smedema 0 p. en 2 afgebr. partijen. ERNSTIG VERKEERSONGEVAL. Vrijdagmorgén heeft op den hoek van den Koningsweg en de Noorderlaan, bij de halte Hoogovens een ernstig verkeersongeval plaats gehad, waarbij de ruim veertigjarige mej. De H. en haar 7-jarig dichtje De H., beide wonende in de Meerweidenlaan zware verwondingen opliepen. Een met gascylin- ders beladen vrachtauto kwam van de Hoogovens over den Koningsweg, terwijl op hetzelfde tijdstip een vrachtauto uit de rich ting Noor'derlaan naderde. Daar eerstge noemde auto blijkbaar geen voorrang ver leende moest deze zoodanig uithalen, dat het (trottoir niet kon worden vermeden. Hier bèvonden zich beide genoemde personen, die bekneld raakten. Vooral mej. De H. kreeg diepe verwondingen en inwendige <^Taar blijft, bij alle groote gebeurtenissen in de wereld, toch niets belang rijkere dan uw eigen kleine jongen, - wien Nutricia nog altijd de bescherming ver schaft van rijke, goede en zuivere voeding. 300 tNEOERlANDSCM FABRIKAAT kneuzingen. Het meisje bekwam ernstig let sel aan haar gelaat. Dr. De Groot van de Hoogovens verleende de eerste hulp, waarna de beide slachtoffers in den spoorwegwoning van de fam. H. wer den binnengedragen om vandaar naar het Roode Kruis Ziekenhuis te Beverwijk te worden vervoerd. De politie maakte van het ongeval proces verbaal op. BLOEMENDAAL POLITIENIEUWS. De Bloemendaalsche politie hield den 25-jarigen O. uit Beverwijk aan, die bekende een motor van een waschmachine te hebben gestolen. In arrest werden gesteld de 28-jarige vrouw N. K; en G. G., beiden uit Utrecht, verdacht van- diefstal van een jas. Tenslotte werd de 15-jarige J. K. uit Haarlem aangehouden, die uit een kleedhokje in Stoop's Bad in Overveen een portefeuille met f 30 had ontvreemd. Verschillende aangiften kwamen nog binnen van diefstal Van rijwielen, vier konijnen en een geit. Verduisteren: van 22.00 tot 5.15 uur 13 Juni: zon op 5.17, onder 22.03 uur maan op 2.15, onder 12.59 uur (17.56 uur L.K.) REGIONALE PUBLICATIE von het Plaat selijk Verdeelingskantoor van het Bedrijf schap voor Groenten en Fruit te Beverwijk ToewÜzing ZIEKENRANTSOENEN. Deze week worden ziekenleveranciers bevoor raad met: sla, andijvie, spinazie en indien moge lijk wordt als fruit aardbeien verstrekt. Voor de prijzen, zie de publicaties van den Ge machtigde voor de Prijzen. DISTRIBUTIE VAN BESCHUIT. De plaatselijke distributiediensten reiken bij de inlevering van de bonnen ,,26 Beschuit" van 12 tot en met 16 Juni, van 19 tot en niet 24 Juni en van 26 tot en met 30 Juni a.s, naar keuze van den detaillist toewijzingen rijst, havermout of gort uit. De detaillist dient er rekening mede te hou den, dat de bon ,,26 Beschuit" de waarde van een kwart rantsoen heeft, zoodat deze bon met een minimum \*n 40 stuks moet worden ingele verd. Van 26 tot en met 30 Juni '44 mogen de detaillisten een restant van de bonnen ,,26 Be schuit" tezamen van ten hoogste 30 stuks met de in bedoeld tijdvak voor inlevering in aanmer king komende rijst- (kindermeel) of gortbonnen inleveren. Toewijzingen rijst geven recht op het koopen van kindeimeel of voedingssuiker: de toewijzingen havermout en gort geven, behalve op het koopen van de artikelen, welke tot deze groep behooren, eveneens recht op het koopen van voedingssuiker en wel van 250 gram voe dingssuiker per rantsoen. GRUTTERSWAREN. De plaatselijke distributiediensten reiken van 12 tot en met 16 Juni a.s. bij de inlevering' van, de bonnen Algemeen 138" voor de helft van het aantal ingeleverde bonnen een toewijzing gort uit en voor de andere helft een toewijzing ge mengd meel. Deze laatste toewijzingen zijn toe wijzingen gort, w*aarvan de linkerbovenhoek is afgeknipt. Tezamen met de bonnen „Algemeen 138" kan een restant worden ingeleverd van ten hoogste negen bonnen „Algemeen 123". OFF. PUBLIC. VAN DE ONDER VAK VAKGROEP SUIKERWERKÏNDU STRIE DISTRIBUTIE VAN DROP, HOE START IK ELEN, ENZ. In overleg met het rijksbureau voor genees- en verbandmiddelen zijn voor de periode van 12 Juni t.m. 8 Juli 1944 geldig verklaard de bonnen van serie L van de aankoopvergunning voor drop, hoestartikelen, calciumpepermunt en anijsta- bletten. De eenheid is bepaald op 1 kg. De bonnen van serie M blijven geldig tot 24 Juni 1944, Het is verboden niet geldig verklaarde bonnen in ontvangst te nemen.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3