IJMUIDEN Tweede distributiestamkaart. De tweede distributiestamkaart is met ingang van 11 Juni bij de uitreiking van de bonkaarten voor de achtste periode in ge bruik genomen. Het is noodzakelijk, dat iedere invyoner van de gemeente Velsen, die thans nog niet in het bezit van een tweede stamkaart is, zich onverwijld schrif telijk tot den leider van den Distributie- dienst te IJmuiden-Oost wendt, met het verzoek er alsnog een te ontvangen. Zooals uit een bekendmaking van den burgemees ter is gebleken worden na 30 Juni onder geen enkele voorwaarde nog tweede distri butiestamkaarten uitgereikt aan personen, die reeds voor dien datum hiervoor in aan merking kwamen. Gevaarlijk gebied. Het is dringend noodzakelijk, dat een ieder goede nota neemt van de waarschu wing inzake het betreden van gevaarlijke gebieden in de gemeente Velsen, in het bij zonder de met draad afgesloten en door „Doodskoppen" en waarschuwingsborden aangeduide terreinen. Ouders en onderwij zers dienen de aan hun toezicht toever trouwde kinderen te waarschuwen en hen tot de grootst mogelijke voorzichtigheid aan te manen. Inenting tegen pokken. Volgende week zal in de gemeente Vel sen weer gelegenheid tot kostelooze inen ting tegen pokken van kinderen beneden den leeftijd van twee jaar worden gegeven. Te Velsen-Noord kan men hiertoe Maandag 19 Juni van twee tot drie uur in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraat weg terecht. Wat IJmuiden betreft moet men zich Woensdag 21 Juni van twee tot drie uur aan het bureau van den Genees kundigen dienst aan de Leeuweriklaan te IJmuiden-Oost vervoegen. De inwoners van Santpoort dienen zich Woensdag 21 Juni tusschen half vier en vier uur naar het bu reau van den Geneeskundigen dienst aan de Wustelaan te begeven. Het is gewenscht voor de inenting den huisarts te raadplegen. Commissie Sportdag. De commissie voor den sportdag zal Za terdagavond nog eenmaal in vergadering bijeenkomen. Daarna zullen de afgevaar digden van de vereenigingen, die hebben medegewerkt, worden uitgenoodigd voor een bijeenkomst, tijdens welke een over zicht zal worden gegeven van hetgeen er is bereikt en tevens de financieele verant woording zal worden afgelegd. Nieuwe „Ausweise". De nieuwe „Ausweise" zullen Donderdag 15 Juni aan de bewoners van de volgende straten worden uitgereikt: Velserduinplein, Velserduinweg, Verlengde Wijk aan Zeeër- weg, Verspreide Woningen, Vlierstraat, Van den Vondellaan, De Weerdstraat, Willebrord straat, Willemsbeek weg. Wijk aan Zeeërweg Zandersstraat, Zeeweg en Zoutmanstraat. Men moet zich vervoegen in de tuinzaal van De Griffioen aan de Frans Naerebout- straat. welke van half negen tot kwart over twaalf en van één uur tot half vijf is ge opend. Geiten ter keuring. Het bestuur van de Geitenfokvereeniging Velsen en omstreken heeft besloten Donder dag 15 Juni een keuring voor het hulp- en fokregister te doen plaats hebben. Deze wordt op het terrein -fan den heer Dienaar aan de Hoofdstraat 245 te Santpoort (in gang Rijksweg) gehouden. Voor de vereeni ging is dit de belangrijkste gebeurtenis van net jaar en het bestuur rekent er dan ook op, dat niemand, die dieren heeft, welke voor opname in aanmerking komen, zal ontbreken. Alle witte ongehoornde geiten, die minstens eenmaal hebben gelamd, en niet in het rechteroor zijn gemerkt, zullen dus aan de keuring worden onderworpen VELSEN ,,„SUOMI"-SUCCESSEN TE KROMMENIE Tijdens den tweekamp tusschen de dames athleten van de A. V. Lycurgus te Krom menie en de H. A. V. ,,Suomi" bestond voor de vrije inschrijving bij verschillende num mers eveneens een flinke belangstelling. De Velser dames en meisjes boekten ook hierbij weer eenige aardige resultaten, die zelfs eerste plaatsen opleverden. De uitsla gen waren: Meisjes: 80 M.: 2. M. Taag, 11,8; 3. H. M. Otte 11,8; 4. A. Koster 11,9 sec. Vèrspringen: 1. J. Gravemaker 3.72 M.: 2. A. Streefland 3.67 M.: 3. A. Koster 3.47 M. Hoogspringen: 1. A. Klinkenberg 1,25 M. 3. H. M. Otte 1.20 M. Dames. 100 M.: 1. A. M. Palmen 14,3; 3. C. de la Bie 14,4; 4. J. Jurriëns 14,7 sec. Vèrspringen: 1. A. M. Palmen 4.03 M.; 2. J. Jurriëns 3,96 M.; 4. G. C. v. d. Meulen 3.89 M. Kogelstooten N. Gravemaker 6.51 M. Voor den tjveekamp was de uitslag discus werpen dames: 1. T. Martens-v. Leeuwen, 30.53 M.: 4. N. Gravemaker, 22.35 Mi, waar door Suomi 5 punten voor de telling kreeg toegewezen. SCHOLIEREN NIET OP DE PLANKEN. De uitvoeringen der openbare lagere school 7 aan den Wijkerstraatweg, tijdens welke dooi de leerlingen der hoogste klassen de kinder operette „Goudmuiltje" van iBrandts Buys zou worden opgevoerd, zijn definitief afgelast. laarvergadering Kinheim. De voetbalvereeniging Kinheim zal Don derdagavond te 7.15 uur in café Centraal aan den Wijkerstraatweg haar door de om standigheden uitgestelde jaarvergadering houden onder leiding van den heer P. Kok. De agenda omvat behalve de jaarverslagen van den secretaris en den penningmeester, verslag en benoeming van de kascommissie. Vervolgens hebben •verkiezingen plaats van de elftal- en jeugdcommissies. Bij de bestuursverkiezing zijn aftredend de hee- ren P. Kok, voorzitter en J. Wartenhorst, tweede secretaris, die zich herkiesbaar stel den. Voorts zal het bestuur aan het slot belangrijke mededeelingen doen. Inenting. Donderdag 15-Juni zal in de R.-K. Jon gensschool aan de Corverslaan te Velsen- Noord. evenals op 29 Juni en 13 Juli, gele genheid tot inenting tegen diphterie en roodvonk worden gegeven voor de leerlin gen van de volgende scholen: 2 uur: R.K. Jongensschool, 2.15 uur R.K. Meisjesschool. 2.30 uur R.K. Bewaarschool. 2.45 uur open bare lagere school 7 en Christelijke school aan de Langeveldstraat, 3 uur Hervormde Bewaarschool. 3.15 uur M. C. Fröbelschool, 3.30 uur Da Costaschool en 3.45 uur voor niet-schoolgaönden te Velsen-Noord. Alleen zij kunnen worden ingeënt, die voor 30 Mei daarvoor zijn opgegeven. Extra uitkeering Papierfabriek. De extra-uitkeering wegens bijzondere omstandigheden, welke door de directie der Papierfabrieken aan haar personeel op week loon in het vooruitzicht is gesteld, zal voor mannelijk- en vrouwelijk personeel boven 25 jaar, alsmede voor gehuwde mannen en kostwinners(sters) 20.voor personen van 21 tot 25 jaar 13.50. van 18 tot 21 jaar 6.50, van 16 tot 18 jaar 4.en voor personeel onder 16 jaar 2.bedragen. De uitbetaling zal Maandag 19 Juni plaats vinden, terwijl de over deze bijdragen ver schuldigde loonbelasting en ziekenfonds premie op het 21 Juni uit te betalen loon in mindering zullen worden gebracht. SCHAAKTOI RNOOI TE LEEUWARDEN. De laatste ronde van het prachtig georga niseerde schaaktouniooi van de Leeuwarder Papierfabriek te Leeuwarden, waaraan de heer P. A. Veldheer, tournooileider van de H.O.S.C., als eenige Hollander deelnam, heeft voor den zeskamp een uiterst span nend verloop gehad. Daar Kramer in een Siciliaansche partij van den HoogSvenman Veldheer won, moest de bekerhouder v. d. Tol van Waling Dijk stra winnen. Deze speelde met Kramer remise en behaalde ook dit resultaat tegen v. d. Tol na 5 Vi uur, waardoor Tn. P. v. d. Tol en W. Kramer met 4 punten gelijk ein digden. Eerstgenoemde verwierf na loting voor de tweede maal den Myco-wisselbeker. Kramer bezette de tweede plaats. 3. Vel- linga 3 p.; 4. Waling Dijkstra 2)4 p.; 5. P. A. Veldheer 1 p.: 6. Smedema V-> p. Veldheer stelde qua spelgehalte niet te leur. Vooral zijn partijen tegen Waling Dijkstra, Vellinga en Mulder v. Leens Dijk stra waren opwindend en goed. Zijn winst partij tegen Smedema was in het eindspel taktisch, waardoor de Fries langzaam maar zeker verloor. Na de prijsuitreiking ontvingen alle deel nemers een fraaie ets. Een waardig slot vormde een,.intiem diner, aangeboden dooi de directie der L.P.F., waaraan deelnamen de heeren H. Landstra, directeur L.P.F., Waling Dijkstra, voorzitter van den Frie- schen Schaakbond, J. Bergenia, wedstrijd leider, enkele bestuursleden van de Perso- neelvereeniging der L.P.F. en de heer P. A. Veldheer. De heer Landstra overhandigde hierbij den Hoogovenman een mooie vaas van Delftsch biauw, daarbij schetsende hoe het Hoogoven-tournooi een unieke schaak gebeurtenis in Nederland is geworden. Opk de L.P.F. heeft groote plannen en daartoe deed spr. een beroep op den heer Veldheer, die. na voor het. geschenk en de gastvrijheid zijn erkentelijkheid te hebben weergegeven, gaarne bereid was bij een eventueel grooter opgezet L.P.F.-tournooi advies te geven. Onze plaatsgenoot hoopte zelfs dat een wedstrijd tusschen beide tour- nooien zou ontstaan met betrekking tot de belangrijkheid hiervan in ons land. Na de geschiedenis van het Hoogoventournooi schetste spr. de doelstellingen van Hoog- oven-Staten en den onmiskenbaren invloed van het Staten werk ..op het Hoogoventour nooi en zijn vriendschappelijke sfeer. De heer Waling Dijkstra typeerde in enkele in drukken eveneens het Hoogoven-tournooi. Nadat de wedstrijdleider en bestuursleden het woord hadden gevoerd, hoopte de heer Landstra den Hoogovenman volgend jaar weer op het L.P.F.-tournooi te ontmasten. Hoewel bescheiden van opzet zal dit tour nooi door voortreffelijke organisatie een goede toekomst tegemoet gaan. Door het deelnemen van den heer Veld heer is dit schaakevenement een machtig stuk propaganda in Friesland geworden voor het Hoogoven-tournooi. Vele Friezen gaven het voornemen te kennen naar Be verwijk te komen, vooral indien de omstan digheden dit zullen toelaten. Ongetwijfeld is dit 10-daagsch tournooi voor den heer Veldheer een prachtige her innering. AGENDA WOENSDAG 14 JUNI. BEVERWIJK Kennemer-Theater: Uitvoering Kindergeluk DONDERDAG 15 JUNI. VELSEN- NOORD. Centraal: Jaarvergadering V. V. Kinheim. 7.15 uur. —BEVERWIJK. Ken nemer-Theater: Concert Beverwijksche Har momekapel, 7.15 uur. GEVONDEN VOORWERPEN. Een rijwielsleuteltje, zwart potlood, melk bus met melk en een maat, zilveren rozen krans, persoonsbewijs en lidmaatschaps kaarten, vier pasfoto's, een militaire veld- flesch, wit kindersokje, pop, postcheque,, een damesbeursje, een ring met 3 sleutels. BEVERWIJK HET WITTE KRUIS. Het Witte Kruis-Badhuis aan de Baanstraat werd gedurende het -tijdvak van 3 tot en met 10 Juni door 435 personen bezocht. Het aantal stortbaden bedroeg 278, terwijl 161 kinderen van de inrichting gebruik maakten. Honkballers verloren onverdiend. Van een wedstrijd, die 3 uur duurde.... Toen de stand na twee uur 2019 in het voordeel van Beverwijk was, bleek de scheidsrechter van oordeel te zijn. dat nog twintig minuten gespeeld moest worden. Geheel Beverwijk protesteerde, maar er werd nog drie kwartier gehonkbald &r> het gevolg was, dat een vermoeide Beverwijk werper geen kans zag E. H. S zonder pun ten uit te krijgen. De Haarlemmers liepen den achterstand in en namen zelfs een voorsprong. die voor Beverwijk te groot bleek te zijn. Beverwijk is nu tweemaal de dupe geworden van foutieve beslissingen en beide maiên zou een overwinning ten volle verdiend zijn geweest. Het begin was sensationeel. Vele fouten in het veldwerk bij Beverwijk waren oor zaak. dat E. H. S reeds in de eerste inning een 100 voorsprong wist te behalen. Men verwachtte een groote nederlaag, temeer, daar de rood-witten in de zelfde inning slechts vier punten wisten te boeken De kansen keerden echter plotseling. Op uitste kende wijze werd Wezenaar door zijn velders gesteund en E. H. S. ging eenige innings voor nul aan den kant. Daar de rood-witten het slaghout er flink-oplegden was de achter stand in weinige minuten ingeloopen en in een 1911 voorsprong omgezet. Langzamer hand liep E. H. S. den achterstand in Onder groote spanning verstreek de tijd en toen de stand 2019 in het voordeel van Bever wijk was, was men algemeen van meening dat de wedstrijd ten einde was. In de laatste innings wist E. H S. door flink slaan het Beverwijk-veld terdege in de war te brengen. De animo was er bij de rood-witten volkomen uit en het was een opluchting' toen na een kleine drie uur spe len het einde kwam. De uitslag luidde E. H. S. 101002428 27 Beverwijk 4267If105 25 A.N.G.O.B. De Beverwijksche schooljeugd heeft met enthousiasme deelgenomen aan de prijs vraag der afdeeling Beverwijk van den Alg Ned. Geheelonthouders Bond. De opgave was niet gemakkelijk, doch desondanks wer den er niet minder dan 431 goede inzendin gen ontvangen. Een aantal prijzen bestaande uit: boeken, legpuzzles, houtsnijwerk en der gelijke werden onder de jongeren verdeeld. De uitslag luidt: Vondelschool: Annie Berg huis: Annie Strikker en Paula Spendelaar: Juliana van StolbergschoolWilly Oosterom. Kees van Dam. Gré Oosterom en Bep .Buy: Zeewijkschool: Lena Bruyns, K. Schoon, B. Blom en Siaantje van Leer: Noorderschool: Wim Bos. Frans van Galen, Johan Ketting en A. Bijl: Opleidingsschool Wijk aan Zee: Attie v. d. Adel, Jopie Ledder, Chris Rum- mei en Joop van Tilburg; R.K. H.H. School: Theo Vink. Gerard Klaus, G. Adrichem en Jack Jansen: R.K. Meisjesschool: Rietje van Eerden, Annie Winder, Betje Niesten en Lena van Dessel; Chr. School, Noorderweg: Annie den Adel, Theo v. d. Outenaar. Corrie Kerk hof en Rie de Laleyne: School Meerenstein- straaU Willem van Dijk: Centrale School: Kees Berghuis, Henny v. d: Mey, Riet Pret en Neeltje Tromp: Ulo-school. Baanstraat: Henk Boi, K. Vellekoop, F. Polder en Henny Haartman: R.K. Jongensschool, Hobbema- straat: J Scholten. J. de Ruiter. Leo Gaal en W. Bakkem; R.K. Meisjesschool: Lena Kuyl, Aaf de Goede; R.K Leerschool: Siem Appel. L. Smit. Kees Hoogeboom en Arnold Verduit. 1. Katers jubileerde. Onder groote belangstelling heeft de heer J. Katers zijn 25-jarig dienstverband bij de Pa pierfabriek Van Geldd9 Zonen herdacht. Des morgens werd de huldiging bijgewoond door ir. T. F. Hubrecht, ir. A. J. Allan, W. J. Wii- lems en J. Grinwis. De heer J. Smit, procuratie houder, richtte hierbij waardeerende woorden tqt den jubilaris. Voorts werd de gebruikelijke enveloppe met inhoud aangeboden, evenals een brief van de directie. Ir. T. F. Hubrecht vertolkte de gevoelens van het personeel. Zijn felicitatie ging vergezeld van een fraai bloem stuk. De heer Kraaver zorgde als accordeon- nist voor een vrooiijk intermezzo, waarmede de collega's door hun gezang spontaan in stemden. De heer Katers mocht verder in zijn woning aan den Arendsweg 160 nog veel bloemen en attenties van talrijke vrienden ontvangen. LEERLINGENU1TYOERING JAN VKSSIES. Voor de leerlingenuitvoering van Jan Vessies. welke Dinsdag 20 Juni in het Ken- nemer Theater zal worden gegeven, is een aantrekkelijk programma samengesteld. De gevorderde leerlingen spelen'o.m.: Spaansche dans van Granados. Mazurka in bes van Cho pin, Arabesque van Debussy en Pianoconcert d moll (eerste en laatste deel) van Mozart. De heer Vessies brengt o.m. Impromptu es dur van Schubert ten gehoore. Er wordt mede werking verleend door den heer P. Maas. welke aria's uit bekende Italiaansche opera's zingt. PLANTSOEN IS GEEN VOETPAD. Het gebeurt nogal eens, dat men zich niet de moeite getroost even om te loopen en daar om het grasveld voor het hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein te IJmuiden-Oost betreedt."Als vanzelfsprekend is dit zeer on- gewenseht. aangezien er op deze wijze schade wordt aangebracht. Om onaangenaamheden te voorkomen, dient het publiek dus het grasland te ontzien. PHILATELIE. De postzegelvereeniging IJmuiden en Omstr organiseert Vrijdag 16 Juni weer één van haar bekende ruilavonden. Deze wordt speciaal georganiseerd voor de vele postzegelverzame laars in het versperde gebied en wordt gehou den in een zaal van het St. Fidelisgebouw, in gang Willemsbeekweg te IJmuiden-Oost. begin 7 uur precies. Ongetwijfeld zullen heel wat verzamelaars van deze gelegenheid gebruik maken om het contact met elkaar te bewaren en hun verzamelingen op deze wijze belang rijk uit te breiden. Van Leer's Personeelvereeniging. Het bestuur der Van Leer's Personeelvereeni ging heeft besloten om de boottocht, welke Zondag 25 Juni zou worden gehouden, wegens omstandigheden tot nader order uit te stellen. Inbraak. Een schuur naast een verlaten perceel aan de Verlengde Voorstraat te Wijk aan Zee bleek dézer dagen het doelwit te zijn van leden van het dievengilde. De buit was gering en bestond slechts uit een houweel, enkele emmers, sloop- ijzers en gereedschap. Er wordt door de politie een onderzoek in gesteld. Kerkconcert. Dinsdag 20 Juni,- om acht uur, geeft de heer G. Moed zijn tweede orgelconcert van dit seizoen in de Nederlandsch Hervormde Keek. Als solisten verleenen hierbij Annie Schoen, sopraan en Lida Langenveld, viool hun medewerking. BIJ VERMISSING VAN PERSOONSBEWIJS. Voor een goeden gang van zaken herinneren wij er aan, dat het publiek voor het aangeven van vermissing van een persoonsbewijs steeds tusschen vijf en zes uur aan het hoofdbureau van politie aan het Tiberiusplein te IJmuiden- Oost terecht kan. Op denzelfden tijd is aldaar gelegenheid aangifte van vermissing van het contrölezegel op het persoonsbewijs te doen. HANDEL IN DURE GROENTEN LEVERDE f 4000 BOETE OP Eenigen tijd geleden verkocht de Bever wijksche groente- en bloemenhandelaar C. de Reus, Tulpenlaan 24. verschillende par tijen. meerendeels door hemzelf geteelde en verwerkte, gezouten groenten tegen te hooge prijzen. Voor 27 vaten pronksnijboo- nen en 8 vaten spercieboonen vroeg hij f 115 per vat. De Opsporingsdienst van de Prijs- beheersching achterhaalde echter een en ander, zoodat De Reus zich voor den Inspec teur voor de Prijsbeheersching moest ver antwoorden. Hij werd tot f 4000 boete ver oordeeld. SANTPOORT GELEGENHEIDSVERHUIZER VROEG TE VEEL In hooger beroep is de brandstoïfenhan- delaar C. Moot. Santpoort, Sinneveltlaan 20, veroordeeld tot een boete van f 1500 en tot terugbetaling van een bedrag van f. 1009 aan den Gemeentelijken Dienst van Maat schappelijk Hulpbetoon te Velsen. Deze dienst had destijds voor diverse evacué's verhuiskosten betaald. Latei' bleek, dat Moot. die zich ter gelegenheid van de eva cuatie op het uitvoeren van verhuizingen was gaan toeleggen, veel te hooge prijzen had berekend, hetgeen ingrijpen van de zijde der Prijsbeheersching met zich bracht. HEEMSKERK PERSONALIA De Haarlemsche Rechtbank heeft be- eedigd tot Ambtenaar van den Burgerlijken stand te Heemskerk den heer K. F. ter Punt. Burgerlijke Stand HAARLEM 12 Juni 1944. BEVALLEN: 9 Juni, E. ScholteUbink, d 10 Juni. C. KaterBerg, d.; A. van Bakel—de Leeuw, z.: M. van der PlasNies. z.; 11 Juni, A. J. van VuurenSleeman. d.: J. Schuiten— Goijaerts, d. OVERLEDEN: 10 Juni, W. J. de Vleeschouwer —van 4Iaanen, 74 j„ Koninginneweg. ONDERTROUWD: 9 Juni, C. C Bosman en M. W van Strien. HAARLEM 13 Juni 1944. BEVALLEN: 10 Juni, G. E. Spaargaren—Kaptijn, z.: E. C Hoenderdos—Witteman, cl.; M. Braai]— van dei- Plas, d.; 11 Juni, D. van der Let—Leeu- wenburgh, d.; M. A. Hoomans-^Vogel, d.; J. K. KuilmanJagtman, d.; W. WolvekampHop- man, k.; E. A. Schqorl—Sterkenburg, z.; 12 Juni, G. H. Menkevan Woerkom, z.; A. J. van Ne- derpeltKuntze, z.; 13 Juni, P. M. Hoogland Buijs. d. L van der LaakenNooriand, d. OVERLEDEN: 10 Juiri, W. van Wijk, 80' J„ itamperlaan; S. van der Werff. 84 j„ Scboter- singel; tl Juni, F. Ort, 87 Ursulastraat; J.' H. Terbach, 76 j., Spaame; 12 Juni. D Brunt, 75 Zijlweg 55. ONDERTROUWD: 12 Juni, B. G. Balm en I, Woord GEHUWD: 12 Juni, B, G. Balm en I. WoomL

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3