LHRNS PRODUCTEN Als een stoel keept DUC u W.A.SCHOt«N's SCHUUR POEDER 'n ERDAL'PRODUCT X stcu*£ IJMUIDEN Eindexamen Rijks H.B.S. Voor het eindexamen der afdeeling A zijn de volgende leerlingen van de Rijks H.B.S. te Velsen geslaagd: K. Douma, IJmuiden-Oost; mej. N. C. Korff, Amsterdam; mej. W. J. Min- nis, IJmuidenrOost en mej. M. D. Wiersma, IJmuiden-Oost. GESLAAGD Bij te 's Gravenhage gehouden notarieele examens slaagde de heer J. G. Bergsma te IJmuiden voor het eerste gedeelte. Sport in Kennemeriand. Aan de heerschappij van Koning Voetbal is door de sluiting van het seizoen voorloopig een einde gekomen. De trouwe onderdanen hebben dus gelegenheid na te gaan wat er in de afgeloopen maanden zooal is geschied en zullen daarbij ongetwijfeld goede herinnerin gen kunnen ophalen. De clubs hebben het wer kelijk niet gemakkelijk gehad, niet alleen wat het aantal beschikbare spelers betreft, doch ook door de moeilijkheden met de terreinen. Over het algemeen is het echter gelukt een bevredigende oplossing te vinden, zoodat er toch nog behoorlijk kon worden „gewerkt". Het seizoen is door interessante sportgebeur tenissen uitgeluid. Onder meer is de aandacht gevraagd voor het Adrichem-t-purnooi te Be verwijk, het Santpoorts Bloei-tournooi en den sportdag te Santpoort, tijdens welken een goe de plaats aan voetbal was ingeruimd. He pro- motiestrijd van de Stormvogels-reserves heeft nog-gedurende eenigen tijd voor spanning ge zorgd. En thans is het wachten op de inluiding van het nieuwe seizoen, met 'voor deze streek als inzet het Midden-Kennemerland-tournooi te Beverwijk. Intusschen zal er voldoende gelegenheid zijn om de belangstelling op andere takken van sport te richten. Daar is athletiek, op welk ge bied in deze streek steeds betere resultaten worden geboekt. De competitie om het kam pioenschap van Kennemeriand is begonnen en belooft zeer interessant te worden, een junio- renstrijd is eveneens aan den gang, de dames zullen zich ook al in een competitie weren en bovendien wordt er aan talrijke andere wed strijden deelgenomen. Veel belangstelling zal de tweekamp SuomiD.E.M. trekken, welke hoogstwaarschijnlijk in Juli te Beverwijk zal plaats hebben. En dan is er honkbal, welke tak van sport ook geleidelijk meer belangstelling ondervindt. De competitie gaat gekegeld door. Zoowel Be verwijk als Strawberries weren zich hiervoor. En zoo zijn er meer spelen te noemen, die zich goed voor dit tijdvak leenen. Het is verheugend op te merken, dat de ver- eenigingen weer flink aan den slag zijn en daardoor aan zeer velen een gezonde ont spanning verschaffen. kunt U zien, of U zich iets goeds aanschaft. Aan verpakte levens» middelen kunt U niets zien. Let dan cp den naam W. A. SCHOLTEN Een kwaliteitsgarantie, voorko mend o.a. op W. A. SCHOLTBN'S Albumona, Butaroma, Transpa- ranta, Sago en verpakt Aardap* pctmeel. Uitreiking „Ausweise". De inwoners van IJmuiden-Oost en Driehuis die hun nieuwen „Ausweis" nog niet hebben afgehaald, krijgen hiervoor Zaterdag 17 Juni alsnog gelegenheid. Zij moeten zich dan ver voegen in het perceel Kerkweg 6, tegenover het Raadhuis te Velsen, waar zij van half negen tot twaalf uur 's morgens terecht kun nen. Degenen, die buiten de versperde gebieden wonen en zelfstandig (dus niet in een bedrijf) daarin werkzaam zijn, kunnen hun nieuwen „Ausweis" op 21, 22 en 23 Juni afhalen. Zij dienen zich van half negen tot twaalf uur of van één tot vier uur in het perceel Kerkweg te vervoegen. Hondendressuur. Tot de bezigheden, waarop slechts in weinige gevallen de aandacht wordt gericht, behoort, hondendressuur. Toch mag de waarde hier van niet worden ontkend. Onlangs hebben we geschreven over de examens van den Bond voor den Diensthond, welke zich in een goede belangstelling mochten verheugen en den vlot ten gang van zaken aantoonden. Ook de ver- eeniging Kent U Zelf, welke een toepasselijke naam draagt, is nog gerégeld actief. Te Sant poort wordt steeds 's Zondagsmorgens ge oefend. Dit gebeurt niet voor toeschouwers en toch is het interessant er op te letten. Het is kenmerkend welk een geduldde dierenlief hebbers aan d'en dag leggen. Men ziet hoe de honden aan orde worden gewend en voor ver schillende doeleinden worden afgericht. Vooral het nemen van hindernissen mag interessant worden genoemd. Het is een verheugend ver schijnsel, dat de dierenliefhebbers hun belang stelling niet laten verslappen en er naar blij ven streven om hun honden aan de eischen te doen- beantwoorden. Oogst van de straat Het wordt dikwijls gezegd, dat men tegen woordig niets meer kan missen en daarom wekt het wel eens verwondering» dat de „oogst van de straat" toch geregeld flink is. Elke week toont het staatje der gevonden voor werpen, dat men vaak onachtzaam is. Het publiek verliest allerlei eigendommen. Er moge wel eens aan worden getwijfeld, dikwijls blijkt toch, dat er nog altijd eerlijke vinders zijn. De politie Ontfermt zich over het geen deze op straat hebben aangetroffen en probeert de eigenaars op te sporen. Over het algemeen komt echter tot uiting, dat het pu bliek minder van de gelegenheid om het ver lorene terug te krijgen, gebruik maakt, dan men zou verwachten. Vandaar, dat er heel wat is in te schrijven en te bewaren. Het pu bliek doet er evenwel goed aan de afdeeling gevonden voorwerpen niet te vergeten, vooral nu vele goederen schaarsch zijn. Inlichtingen 6ver gevonden voorwerpen kan men steeds aan het hoofdbureau van politie te IJmuiden-Oost verkrijgen. Men kan er voor deze aangelegenheid op alle werkdagen van elf tot twaalf uur en van vier tot vijf uur terecht, 's Zaterdagsmiddags uitgezonderd. VELSEN- Jaarvergadering „Kinheimi". De Voetbalvereeniging Kinheim hield Donderdag in Café Centraal aan den Wij- kerstraatweg haar jaarvergadering. De heer P. Kok hanteerde hierbij de voorzittersha mer en constateerde, dat de opkomst der le den grooter had kunnen zijn. Spr. uitte zijn voldoening over de prestaties der elftallen. Voorts werd dank gebracht- aan de firma Van Gelder, welke bij de oplossing der terreinmoeilijkheden haar medewerking verleende. Verder memoreerde de heer Kok terloops de bezwaren, waarmede Kinheim heeft te kampen. Nadat de notulen in dank waren aan vaard, kwam het jaarverslag van den heer J. Wartenhorst aan de orde. Dit overzicht bevatte diverse bijzonderheden over de ont moetingen voor het Midden Kennemerland- en het Adrichem tournooi. Er werd vaak met succes gespeeld. Kinheim I behaalde een derde plaats. De resultaten werden ver der beïnvloed door de afwezigheid van som mige spelers. Spr. herinnerde voorts aan de goede samenwerking met IEV, de lastige taak der elftalcommissie en de activiteit der adspiranten- en junioren-leiders.'t Uitvoerig jaarverslag besloot met een opwekking tot aller medewerking en het parool „Opwaarts naar de tweede klasse!" De heer C. W. Boot bewees met talrijke gegevens, dat de financieele positie der ver- eeniging gezond kon worden genoemd. De ontvangsten vermeldden een totaal van f 1839.57, terwijl de uitgaven f 1650.07 be droegen. In tegenstelling met het vorig jaar was er ditmaal een batig saldo van f 80.49. De kascommissie had een gunstig rapport 'ngezonden. De heer Kok dankte beide bestuursleden voor hun belangrijken arbeid. In de kascommissie werden opgenomen de heeren H". J. v. d. Wateren, H. Groene- veld en H, Böhm. De elftalcommissie bleef vrijwel ongewijzigd en zal bestaan uit de heeren H. Reedeker, W. van der Star, J. Stals, H. Groeneveld en N. Ellen. Voor de jeugdcommissie kwamen in aanmerking de heeren W. van der Star, C. W. Boot, P. Bie renbroodspot, F. Cnossen en J. Wartenhorst. De beide periodiek aftredende bestuurs leden P. Kok en J. Wartenhorst werden bij acclamatie herkozen. Een bespreking over de training had tot resultaat, dat er in principe werd besloten om trainingsavonden te organiseeren, waar bij ook voor de jongeren eventueel een re geling zal worden get-offen. Het oprichten van een kleedgelege' r! behoort eveneens tot het programma voer de komende maan den. Het voorstel om met het oefenen voor de „zevenkamp", welke 30 Juli op het RCH- terrein wordt gehouden, te beginnen, had aller instemming. De rondvraag bracht tenslotte een uit voerige gedachtenwisseling. Het 5de lus trum, de training, de propaganda en ver dere plannen weixlen in een uitstekende clubsfeer behandeld. PERSONALIA Onze plaatsgenoot, de heer D. v, d. Brink, werkzaam aan het station te Beverwijk, is bevorderd tot adjunct-commies. SANTPOORT Zilveren Doel voor Santpoort. Kwam Terrasvogels in haar eersten wed strijd om het Zilveren Doel tegen Sant poort verre van volledig uit, in de tweede, Woensdagavond gespeelde ontmoeting was het niet veel beter. Zoo ontbraken ditmaal Douma, Krpak, Rusman, Bunschoten Jr. en De Ruyter, vrijwel $e heele verdediging dus. terwijl van de aanwezige spelers vrijwei niemand op zijn eigen plaats speelde. Sant poort daarentegen was op 'Ninaber na com pleet. Dat het dan ook op een Santpoort- overwinning zou uitloopen, stond daarbij bij voorbaat voor vrijwel iederen vast, doch dat de Terrasvogels zoo'n verpletterende neder laag (80) zouden oploopen, was toch wel een erge teleurstelling. Met de rust zag het daarnaar zeker nog niet uit. Toen toch stond het nog maar 20 voor Santpoort en na de hervatting zou Ter rasvogels den wind in den rug krijgen. De twee doelpunten had Bakkum voor zijn reke ning genomen. Ze waren ontstaan na ont zettend harde schoten, doch dat ze nu direct onhoudbaar waren, zouden we niet voet stoots willen beweren. Het eerste doelpunt ontstond na een kwar tier spelen. Daarvoor had Terrasvogels twee maal de kans gehad om de leiding te nemen. Eerst echter liet Voorting zien. welk een nadeel het is, wanneer je als linksbuiten niet rechts kan schieten en daarna trapte Zaal bij een vrije kans den bal hard en hoog over cfe lat. Hoewel Tèrrasvogels in de eerste helft verre in de minderheid was geweest, waarom aanvoerder De Jonge, die den op goot had gewonnen, niet met den wind in den rug spelen had gekozen, was ons een raadsel was de toestand met de rust dus zeker nog niet hopeloos. Al gauw echter veranderde de situatie, toen- Bunschoten na een meeningsverschil met zijn medespelers het veld verliet om niet meer terug te kee- ren. Het tiental Terrasvogels, dat herhaal delijk met elkaar van plaats verwisselde, bleek nu nog minder dan voor de rust tegen Santpoort opgewassen. Doelman Stet kreeg dan ook vrijwel niets te doen. Alleen Zaal stelde hem een keer met een vliegend schot op de proef en dat schot keerde hij meester lijk. Heel wat drukker kreeg doelman Van Vliet het Hij deed, wat hij kon, doch was alleen ook niet tegen de overmacht opge wassen, vooral nu bleek, dat Bakkum dezen avond al heel goed op schot was wat schiet deze speler toch buitengewoon gemakkelijk! en Kuypers in letterlijken zin zijn hoofd goed wist te gebruiken. Samen zorgden deze spelers voor nog zes doelpunten, elk drie, zoodat Bakkum er in totaal 5 voor zijn reke ning nam. Door haar twee overwinningen op Terras vogels kwam Santpoort dus weer voor een jaar in 't bezit van het Zilveren Doel. Zon dag vindt in De Weijman de prijsuitreiking olaats. REGIONALE PUBLICATIE van het Plaat selijk Verdeelkantoor van het Bedrijfschap voor Groenten en Fruit te Haarlem. DISTRIBUTIE VAX: Bloemkool le soort. An dijvie, Peulen, Bloemkool afwijkende soorten, Bospeen, Rabarber en Postelei11. Bloemkoolregeling le soort 6e periode klanten binding. Bevoorraad werden op 13 Juni: C. Huyboom met het restant. H. Huyboom t.m. Koster alsmede W. van 't Vlie en D. de Vries geheel. Gedeeltelijk werd bevoorraad Wesselink. Andijvieregeling 6e periode klantenbinding. Bevoorraad werden op 13 Juni: N. P. v. d. Nouwland t.m. A. Terhorst geheel, alsmede Wes- seling gedeeltelijk. Peulenrege!ing 6e periode klantenbinding. Bevoorraad werden op 13 Juni: Wielenga t.m. J. F. de Zwart geheel en gedeeltelijk L. A. de Zwart en- W. de Zwart. Regeling diverse producten 6e periode klan tenbinding. Bospeen of Rabarber op Postelein of afwijkende Bloemkoolsoorten. Afwijkende Bloemkoolsoorten. Bevoorraad werden op 13 Juni: Lammers t.m. J. Meester en Metselaar t.m. Nouwland geheel, alsmede Mertens, Poelmaan. Vlie en Dë Vries ge deeltelijk. Bospeen. Bevoorraad werden op 13 Juni: Mertens met t restant £n B. Nijssen gedeeltelijk. ljgt AFLEVERING CONSUMPTIEMELK AAN VERBRUIKERS. Slijters, zoomede zuivelfabrieken en standaar- disatiebedrijven, welke zich bezig houden mei de aflevering van consumptiemelk aan verbrui kers, zijn verplicht deze aflevering 'eiken dag aan al hun afnemers te doen geschieden. Wan neer een goede melkvoorziening niet wordt ge schaad, kan" het bedrijfschap voor zuivel van deze verplichting echter ontheffing verleenen Verzoeken tot ontheffing moeten. - met redenen omkleed, schriftelijk worden ingediend bij de provinciale afdeelingen, resp. de afdeeling „West" van het bedrijfschap voor zuivel. Bij het aanvragen van ontheffing dient men er rekening mede te houden, dat in ieder geval op de Maan dagen en Zaterdagen alle verbruikers van melk moeten worden voorzien, terwijl bovendien ten minste op nog twee, andere dagen telkens aan alle verbruikers dient te worden afgeleverd, b.v. des Dinsdags en Donderdags of des Woensdags en Vrijdags. Het zal niet worden toegestaan, dat de verbruikers op twee achtereenvolgende dagen geen melk ontvangen. Wanneer het in bepaalde gebieden regel is, dat slijters op Maandag en Za terdag al hun afnemers bedienen en b.v. op Dinsdag en Donderdag en Woensdag en Vrijdag telkens de helft (zoodat 'geen enkele afnemer gedurende twee achtereenvolgende dagen van melk verstoken blijft), zal bij de beoordeeling van een aanvrage om ontheffing met zoodanige omstandigheden zooveel mogelijk rekening wor den gehouden, indien althans van de zijde der consumenten over de melkvoorziening geen klachten zijn ingekomen. Ook in deze gevallen moet bij het bedrijfschap steeds ontheffing wor den aangevraagd. De Provinciale Voedselcommissaris voor Noord Holland deelt aan de telers van vlas het volgen de mede. In het tijdvak van 19 Juni t.m. 30 Sep tember 1944 zal de teler met inachtneming van de gestelde regelen het vlas te velde dan wel reeds geo«tfisX vlas vrij mogen verkoopen. Ook is toe- Klaar in een wip! gestaan dat in deze periode op deze wijze wordt verkocht, terwijl de levering pas na 30 Septem ber 1944 zal plaats vinden. De teler, zoowel als de kooper zullen er rekening mee dienen te hou den, dat zij het vlas verkoopen resp. koopen ten hoogste tegen een prijs, berekend op basis van een bedrag van 13 K' ct. per kg. voor gerepeld vlas van goede middenkwaliteit. Taxatie vindt plaats van alle partijen, welke na 30 September 1944 worden verkocht. De uit te reiken aankoop- verguriningen zijn slechts geldig tot 1 Januari 1945. Na dien datum zal het vlas op andere wijze door het Bedrijfschap voor Vlas en Hennep worden gedistribueerd onder diegenen, die nog niet in de gelegenheid waren hun aankoopver gunning vol te koopen. Er wordt nog eens op gewezen, dat het verkoopbriefje zoo spoedig mogelijk, doch uiterlijk binnen 5 dagen na ver koop iu viervoud (dus niet zooals voorheen in tweevoud) door kooper en verkooper geteekend ingezonden dient te worden bij mijn bureau. Het aanvragen van een vervoerbewijs dient evenals vorige jaren door den afzender te ge schieden bij den desbetreffende P.B.H. Het ver voeren zonder vervoerbewijs is op» grond van de Vlasverordening 1942 strafbaar. Het vervoerbe wijs zal echter alleen worden uitgereikt indien het verkoopbriefje door den teler aaiT mijn bureau is ingezonden. Het vervoer van het land naar de bedrijfsgebouwen is vrij, mits de afstand van het land naar de bedrijfsgebouwen niet meer bedraagt dan 10 km. Indien de afstand meer bedraagt 'moet h.et vervoer door een ver voerbewijs zijn gedekt. Verder is bepaald, dat het in verband'met de groote verkeersmoeilijk heden verboden is om het stroovlas, hetwelk door telers, die in Zeeuwsch-Vlaanderen zijn geves tigd, in dat gebied is geteeld te verkoopen aan bedrijven, welke buiten Zeeuwsch-Vlaanderen zijn gevestigd. Ingeschreven als Persbericht No. 214. AUSWEISE. Aan landbouwer» en dorpsambachtslieden voor wie in April of Mei 1943 door den P.B.H. een Ausweis is uitgeschreven, kunnen deze Ausweise thans uitgereikt worden, waartoe zij zich bij den P.B.H. dienen te vervoegen. 15 CT.- NEDERLANDSCH FABRIKAAT jÉ Onze ruim 50-jarige erva- P ring op het gebied van p Kindervoeding staat U borg voor de uitstekende kwaliteit van dit nieuwe Molenaars Kindervoedsel. I

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3