Olindd s SE Maatregelen inzake nood-evacuatie. Veertig jaar bestrijding der T.B.C. u X L PALTHE Dr.L.C. Kersbergen jubileert met de Haarlemsche vereeniging. S3 CS M S3 4) »e S3 4» S3 CS w C3 ft CS K H H O eo Gemeent-J.j <e vragenlijsten verzonden. Hoezeer men hopen mag. dat aan ons land de beproeving, invasie-gebied te wor den, zal voorbijgaan, er moet natuurlijk rekening worden gehouden met de moge lijkheid, dat te eeniger tijd ook in onze om geving oorlogshandelingen plaats hebben. Het is niet onmogelijk, ja zelfs waar schijnlijk, dat alsdan van hoogerhand tot nood-evacuatie zal worden besloten, een maatregel, die vanzelfsprekend slqphts sla gen kan wanneer hij behoorlijk is voor bereid. 1 Nood-evacuatie beteekent het op korten termijn wegvoeren van een deel der burger bevolking naar veiliger oorden, waar tijde lijke woongelegenheid en verzorging tér be schikking staat. Bij dit vervoer en wat er verband mede houdt is leiding natuurlijk noodzakelijk. Deze leiding berust bij de gemeente besturen, die zich daarbij de assistentie verzekeren van particulieren, die zich de zorg van een deel der gemeente toegewe zen zien en op hun beurt aangewezen zijn op de hulp van medewerkers. Ook in de gemeente Haarlem heeft men dit svsteem gevolgd. De stad is verdeeld in een 'aantal secties, aan welker hoofd van gemeentewege een sectie-commandant is benoemd. Zulk een sectie is verdeeld in buurten en iedere buurt weer in groepen. Een groep omvat 25 woningen. Naar wij vernemen heeft Zaterdag ten Raadhuize een vergadering plaats_ gehad onder leiding van wethouder Dr. Hïddema van de sectie-commandanten. Hier is het plan van nood-evacuatie besproken en zijn c'.e diverse moeilijkheden, die zich voor doen, onder het oog gezien. Het spreekt vanzelf, dat de sectie-com mandanten op de hoogte moeten zijn van hét aantal der straks aan hun hoede toe vertrouwde personen, 'doch eveneens met hun omstandigheden. Immers, beteekent evacuatie voor sommigen niet meer dan celeer ongemak, anderen zitten met moei lijkheden die het vervoer van zieken, ouden van dagen, aanstaande moeders enz. mede brengen. Ten einde van deze omstandigheden op de hoogte te zijn, ontvangt ieder gezinshoofd dezer dagen dus een formulier, waarop een aantal inlichtingen dienen te worden inge vuld. Aan de hand van deze inlichtingen zullen alsdan die maatregelen worden ge troffen. die tot een zoo vlot mogelijk ver loop van een nood-evacuatie kun^n bij dragen. Daartoe dient een krachtig beroep te worden gedaan op de medewerking van de burgerij. Onder deze omstandigheden is iedere dag er een en hoe vlugger de uitge reikte biljetten zijn ingevuld en ingeleverd, hoe meer gelegenheid er is, de noodige maatregelen te treffen. Ieder beijvpre zich daarom, zijn burgerplicht in dezen te ver vullen en elke onnoodige stagnatie te ver mijden. Er is nog iets anders. Reeds eemgen tijd geleien is een beroep op^de mannelijke in gezetenen gedaan, zich beschikbaar te stel len als buurt- of groepsleider. Laatstge noemden worden, als gezegd, met de zorg voor 25 gezinnen, d.i. dus ongeveer 100 per sonen, belast. De buuitleiders vormen het contact tusschen een aantal groepsleiders en den sectorcommandant. Het spreekt, dat voor een nuttig functioneeren van een en ander .alle posten bezet moeten zijn en daarom pnttrekke zich niemand aan zijn taak. als hem een verzoek om als groeps- of buurtleider Op te treden bereikt. Velen zijn reeds aangesteld, maar voldoen de is het aantal nog niet. Moge ieders ge voel voor gemeenschapszin in deze dagen hier den weg wijzen! De organisatie van dezen gemeentelijken nood-evacuatiedienst bedient zich van den Nederlandschen Volks Dienst, niet uit over weging. welke dan ook, van politieleen aardl, ''och uitsluitend omdat de N.V.D. door haar inwendige organisatie daartoe voor alles in aanmerking komt en in staat is. En ten slotte zij er hier met nadruk op gewezen, dat een en ander slechts preven tieve beteekenis heeft. Er zijn momenteel geen teekenen, die er op wijzen, dat het hier op korten termijn tot evacuatie zou komen; de maatregelen, die getroffen wor- Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad' A. Overmeer, H'stede. Buiten land: J. C. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel. Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede punten o) vergunning) Voor meisjes en kinderen wordt het n Paltlie-zomer 1 Wij Imprimeeren op lakensot witte lap pen moderne kleurechte (lndanthren «essins voor meisjes en kinderjurken. Ook uaat damesjapoHHen, schotten etc. den, beteekenen slechts een voorzorg, die intusschen niet nagelaten mag worden. Teraardebestelling P. Faber. Velen waren Zaterdagmiddag op de Alge- meene begraafplaats te Heemstede hijeen- gekomen, om de laatste eer te bewijzen aan het stoffelijk overschot van wijlen den heer P. Faber, die dezer dagen in den ouderdom van 55 jaar is overleden. De belangstelling was bijzonder groot uit de kringen der N. S. B. en die der nevenorganisaties. Ook waren aanwezig dr. Ch. A. Götte, cje Orts- gruppenleiter der N.S.D.A.P., de heer Max Gerisch, de heer J. C. Cosse als vertegen woordiger van het Gemeentebestuur van Haarlem en de heer J. H. van Riesen, bur gemeester van Heemstede. Een schat van bloemstukken werden in den stoet mee gedragen. Bij het graf was de eere-wacht betrokken. Eerste spreker was de heer G. M. Jans sen, waarnemend kringleider van Kenne- merland-Zuid. „Weer staan we aan het iraf van iemand, die als offer is gevallen xfoor moordenaarshand aldus spr. We weten, dat ons volk niet begrijpen wil, welk ideaal ons bezielt, doch we weten ook, dat het toch eens zal geschieden en dat het zal waar- deeren, dat er bloedoffers gevallen zijn. Op het oogenblik terroriseert een kleine groep en die is verantwoordelijk voor de daden van geweld, welke niet in den aard van ons volk liggen. Eens zal een ieder zich met af schuw afwenden van de daden van sluip moord. Thans heeft het noodlot het zoo ge wild voor kameraad Faber. Deze is nu uit de rijen getreden, doch de rijen sluiten zich weer aaneen en we gaan met verbetenheid door, om het volk vrij te maken. Spreker noemde den overledene een groot strijder, die vele jaren met hart en ziel de groote idee was toegedaan. In Haarlem werd nooit vergeefs een beroep op hem gedaan. Dat is bij de laatste propaganda-actie ook ge bleken. Namens den Kring Kennemerland- Zuid riep spr. den doode toe „Rust zacht, wij gaan verder met den strijd en als het volk nationaal socialistisch is geworden, zal het Uw naam en werk waardeeren". De heer H. Ouwerkerk, gewestelijk gemachtigde van den Leider, zeide, dat er zich eindeloos graven langs den weg rijen De eene kameraad na den ander valt in den grooten strijd, sommigen aan het front, als soldaat van den Führer, anderen als soldaat van den Leider. Het gevolg is, dat wij ons dichter aaneen sluiten, vervolgde spr. en dat wij onverzettelijk voortmarcheeren voor het zelfde doel Dat doen we, omdat we idealisten zijn, strijders voor ons volk Spr getuigde namens den Leider diens hooge waardeering, voor hetgeen zijn medestrijder, gedurende vele jaren, heeft gedaan in dienst der beweging, in dienst voor volk en vader land. Tenslotte legde spr. namens den Leider een krans op het graf. Nadat de kist met het stoffelijk overschot in de groeve was neergelaten, dankte de heer J. Nederkoorn, op verzoek van de na bestaande®, voor de blijken van deelneming. DIEFSTAL VAN' EEN COUPON HEERENSTOF. Dezer dagen is uit een confectiebedrijf aan den Kleine Houtweg een coupon heerenstof ge stolen. Naar aanleiding hiervan heeft de recher che den dertig jarigeii hulpperser H., werkzaam aan het bedrijf aangehouden, die bekend heeft zich aan den diefstal te hebben 'Schuldig ge maakt. Uitreiking distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Dinsdag de beurt aan-het restant van de letter G vanaf Gif en Ha t/m. Hars. Voor Spaariroam van 9-12 uur voor de letters A t/m. G en van 14-16.30 voor de letters H tm. N. Nieuwe distributie- tiestamkaart met inlegvel en oude stam kaart medebrengen. CONCERT IN AERDENHOUT. De sopraanzangeres Lola van der Ben en de pianist Johan Otten zullen op Vrijdagavond a.s onder auspiciën van de Haarlemsche Orkest Ver- eeniging, een liederen- en piano-avond geven in 't Gebouw van den Religieuze Kring, Eikenlaan 5 te Aerdenhout. Lola van der Ben zal met pianobegeleiding liederen zingen van Joh. Brahms, G. Fauré, Edv. Grieg, M. Ravel, Fr. Schubert en H. Wolf. Johan Otten zal piano-soli spelen van Joh. Brahms. M. ae Faila en E. Granados. TWEE VAATJES BOTER GESTOLEN. Door aan de achterzijde een deur te forceeren heeft men zich in den nacht van Zaterdag op Zondag toegang verschaft tot eén werkplaats van een koopman aan de Zomervaart. Gestolen zijn twee vaatjes boter, ieder bevattend 50 kg. CABARETAVOND „DE WATERRATTEN". - Vroolijkheid heerschte er Zaterdagavond in hotel „De Leeuwerik", waar de Haarlemsche Zwem- en Poloclub „De Waterratten" een caba retavond voor de leden organiseerde. De leiding berustte bij de pers en propaganda-commissie. De voorzitter hiervan de heer A. H. de Bruijn heet te de gasten welkom, waarna het muziekgezel schap ,,De Narren" ten tooneele verscheen, om met enkele vlotte nummers het publiek in een prettige stemming te brengen. Ook later op den avond lieten de musici zich hooren en bleken goede begeleiders. ..De Muggen" was de tweede groep, welke voor vroolijkheid zorgde. Eenige dames en heeren, onder leiding van Don Rom- bouts, brachten aardige liedjes en enkele sket ches. welke bijzonder in den smaak vielen. Voor al „De reis om de wereld" oogstte grooten bij val. „De Muggen" en „De Narren" hebben „De ratten" een genoeglijken avond bezorgd, welke den clubgeest zeer ten goede gekomen is. TWEE BEVERWIJK ERS GEJXK)D Ongeluk in du in terrein bij Haarlem Op een duin terrein in de omgeeving van Haarlem heeft zich Donderdag een ernstig ongeluk voorgedaan, ten gevolge waarvan twee te Beverwijk woonachtige arbeiders 't leven hebben verloren. Tijdens hun werk zaamheden is een projectiel, dat daar ver moedelijk reeds geruinien tijd onopgemerkt had gelegen, tot ontploffing gekomen, waar door beide mannen op slag zijn gedood. De slachtoffers zijn de 56-jarige H. Sch. en de 40-jarige S. D. Tennis TEN NI SUITS LA GEN VAN ZONDAG. Over- gangsklas: HLTCGroenen daal 5—3, (HLTC kam pioen). Tweede klas: Heemstede—Westrust 2 5—3. Derde klas A: Jatiloo 2—Haarlem 2 -5—2 Duinlust 2—Haarlem 3 1—7. Derde klas'D: Heem stede 3-^-Ballen jagers 62; Havenmeeuwen 2 Jatiloo 4 2—6; Bailenjagers 2—Heemslede 4 0—8 (Heemstede kampioen); Haarlem 4—HLTC 2 5—3 (Haarlem 4 kampioen).» Cricket. DISTRICT HAARLEM X. C. B. Het wedstrijd- programma voor Zaterdag luidt: Bloeinendaal— RCH (terrein Haarlem); Rood en Wit 4—Haar lem 5; Haarlem 4—CVHW 4 (terrein CVHW). De wedstrijd van het district Haarlem tegen de Flamingo's Is niet gespeeld. TECHNISCHE DAG. Het bestuur van den N.C.B. heeft besloten onder den naam r.Techni- sche dag" op Zondag 23 Juli enkele wedstrijden te organiseeren. Het programma luidt: Hermes— NCB-elftal (Schiedam): PW—Amsterdamsch elf tal (Enschedé); Bondselftalelftal van niet eerste klassers (Leiden); District Haarlem—district Am sterdam (terrein CVHW te Heemstede); Oost-Zuid (Arnhem). 20 Juni 1904 .is een belangrijke dag voor de stad geworden. Toen werd immers de Haar lemsche Vereeniging tot bestrijding der Tuber culose opgericht, zoodat deze vereeniging, die in zoo ruime mate de sympathie van de stad- genooten be^it, Dinsdag a.s. veertig jaar be staat. Gedurende die jaren heeft dr. L. C. Kersbergen het voorzitterschap vervuld. Een dubbel jubileum dus, dat echter niet,gevierd zal worden. Er is wel reden aan deze feiten eenige aan dacht te schenken, omdat er in den loop der jaren zooveel gedaan is om het leed te ver zachten en getracht is het sterftecijfer, ver oorzaakt door de gevreesde tuberculose, te doen terugloopen. In de maand Mei 1904 be stonden er reeds plannen de bestrijding der t.b.c. ter hand te nemen. In een vergadering van de afdeeling Haarlem en omstreken der Ned. Maatschappij tot be^brdering der genees kunst mocht het idee. om meer aandacht aan het vraagstuk te besteden, grooten bijval on dervinden, zoodat men reeds verzekerd was van de medewerking der medici. De sympathie breidde zich snel uit en op 20 Juni van dat jaar werd tot stichting van de Haarlemsche vereeniging ter bestrijding der t.b.c. besloten. Bij de voorbereiding verleende o.a. wijlen dr. Bijleveld groote medewerking. Besloten werd dr. L. C. Kersbergen te benoemen tot voorzit ter, een besluit, dat nooit betreurd is gewor den, want gebleken is, dat deze de juiste man was voor deze belangrijke functie. „Ik heb daar nooit spijt van gehad", ver klaarde dr. Kersbergen. „Immers, is er wel een vereeniging in den iande, die als de onze zooveel te danken heeft aan den weldadig heidszin van de geheele burgerij. En vraagt men mij, hoe het ons gelukt is, de volksziel te treffen, dan antwoord ik zonder eenige aarze ling: door het volk juist datgene van de be strijding te laten zien, wat vooral tot zijn ver beelding spreekt, dat het treft en meesleept en eveneens tot daden van financieeien steun, hoe bescheiden ook, drijft". Hiermee heeft dr, Kersbergen verschillende gebeurtenissen bedoeld. In de eerste plaats de stichting van een dagverblijf, dat eerst in Haariem, later Schoten en tenslotte in Bloe- mendaal tot stand kwam. Honderden stadge- nooten hebben daar vertoefd en het resultaat is dikwijls geweest, dat zij genezen hun werk zaamheden hebben kunnen hervatten. Van bijzonder groot belang is het werk op 't Consultatiebureau aan de Ged. Oude Gracht geweest, waar tallooze patiënten onderzocht zijn. Aanvankelijk namen eenige doktoren bij toerbeurten de werkzaamheden waar, totdat wijlen de heer P. W. Peereboom als vast ge neesheer aan het bureau verbonden werd. Na zijn dood in 1914 heeft de arts S. J. van Slooten hem na een korte onderbreking opgevolgd en den arbeid op lofwaardige wijze voortgezet. Als administrateur was de heer Th. Limperg werkzaam. Deze was -.een uit nemend propagandist, stichtte in 1907 het Lighalfonds. organiseerde op bijzondere wijze de Emmabloemcollecte en met den heer A. J. Meyerink gaf hij zijn kracht aan de jaarlijksche gymnastiekuitvoeringen. Na zijn dood in 1925 werd de heer G. van Waard aangesteld, die êen waardig opvolger is geble ken. Vele malen is getracht verbetering in de huisvesting te verkrijgen, waarvoor plannen werden gemaakt en gelden werden beschik baar gesteld, doch het bestuur is er nfet in geslaagd een beter gebouw te openen. Als de tijden gunstiger zijn, kan wellicht de bouw spoedig tegemoet worden gezien. Vele stadgenooten hebben zich verdienste lijk gemaakt voor de vereeniging, doch ze al len te noemen, zou ons te ver voeren. Een uit zondering willen we evenwel maken voor dr. A. A. G. Land, die in 1908 tot secretaris weid gekozen. Op voortreffelijke wijze vervulde hij deze functie. In 1942 werd zijn arbeid van huis arts aan „Brederodeduin" met dien van secre taris niet vereenigbaar geacht. Dr. Land legde het secretariaat neer en werd benoemd tot lid van verdienste. Het spreekt vanzelf, dat de Vereeniging den druk der tijden ondervindt, doch vergeten wordt zij niet. En zoo is er alle aanleiding voor het vertrouwen, dat het de Vereeniging gegeven moge zijn, nog lang haar mensch- lievenden arbeid voort te zetten in den strijd tegen de ziekte, die zooveel lichamelijk lijden en maatschappelijke» nood veroorzaakt. Honkbal H.H.C. en E.D.O. nemen de leiding. Ondanks het feit dat De Mon de H.H.C. slag- formatie zoodanig in bedwang had, dat slechts drie honkslagen o-p zijn geraffineerd weipen wer den geleverd en hitters van naam als Mulder, Noordhoff, Waanders en Duinker maar heel wei nig presteerden, hebben de rood-witten met een 3—2 zege beslag gelegd op de punten. Schoten be gon met een score van twee punten. In de zesde innings eerst slaagden de rood-witten er in den achterstand in te loopen. Waanders kwam mei een goeden slag op het eerste Honk en werd ge volgd door Duinker, .dank zij het feit, dat Van Leeuwen een weliswaar moeilijke vangkans miste. Op een fraaien stootslag van Hoogenbos kon Waanders binnenkomen en Mulder bracht Duinker met een tactischen korten slag' over den thuisplaat (22). De kans om direct daarna de leiding te nemen ontging H.H.C., toen Hoogenbos bij vergissing het derde honk verliet en uit ging. Van Holst maakte in de laatste innings korte metten met zijn tegenstanders en H.H.C. zag in in de achtste slagbeurt kans om den stand op 32 te brengen, louter en alleen dank zij ge waagd en doortastend honkloopen van Noord hoff. De werpers-resultaten waren: Van Holst: 13 maal drie-slag; 5 maal vier-wijd; 4 honkslagen tegen. De Mon: 19 maal drie-slag; 1 maal vier- wijd; 3 honkslagen tegen. Hoewel in de derde innings de kans op eer np-hit-zege verloren ging en in de zevende in nings ook een no-run-zege niet. mogelijk bleek toen Van Parreeren van een foutje van Van Leu ven kon profiteeren en over de thuisplaat kwam, heeft E.D.O. Quick op overtuigende wijze mei 101 de zesde nederlaag in successie kunnen toe brengen. In het veld was bij de Amsterdammers vooral Van Parreeren zeer zwak. Van der Velde deed als werper verdienstelijk werk (10 maal 3- slag; 6 maal vier-wijd), al sloegen Schijvenaar, KI. Zandstra, Perukel. Joppe en Van Leuven flink op hem en al kreeg hij een lesje van Schijvenaar, die 13 maal drie-slag gaf, twee maa: vier-wijd en slechts twee honkslagen tegen Haarlem, met Ferment op de plaat, heeft zich in Amsterdam kranig gehouden tegen Blauw Wit, Tot de zevende innings was de stand nog 2—2, Toen echter leverden De Bruijn. Van Heeswijk en Koekoek honkslagen, die drie punten ople verden en een 52 overwinning brachten. Met een benauwde 21 zege bleef Ajax V.V. G.A. de baas. De overige wedstrijdresultaten waren: Overgangsklasser H.C.K.H.H.C. 2 144; Haar lem 2—E.D.O. 2 4—10; T.Y.B.B.—R.C.H. 8—9; Blauw Wit 2Ajax 2 74; ZeeburgiaD.O.S. 1020; O.V.V.O.Hilversum 313; SpartaanA. H.C. 2-^. Tweede klas: E.H.S.Schoten 2 918. TWEEDE NEDERLAAGWEDSTRIJD H. F. C. HAARLEM". De tweede nederlaagwedstrijd van HFC Haarlem" is vastgesteld op Dinsdag avond om halfacht tegen HHC. Athletiek GOEDE PRESTATIES IN DE DAMESCOMPE TITIE. Op het gemeentelijk sportterrein aan de Kleverlaan zijn Zondagmiddag vereenigings- athletiekwedstrijden voor' dames gehouden, ge organiseerd door de Haarlemsche dajnes-athle- tiekvereeniging G.I.T.A. Ook deze competitie wedstrijden der H.A.C. hadden een vlot verloop. Concordia gaf G.I.T.A. op enkele nummers goed partij, doch moest met 3121 de overwinning aan G.I.T.A. laten. Een sprekender overwinning boekte Turnlust op B.G.V. 2. De dames van G.I.T.A. 2 zegevierden zoowel over B.G.V. 1 als over Concordia 2, respectievelijk met 2825 en met 33—20. De belangrijkste persoonlijke wedstrijdresulta ten waren: 100 m hardioopen: l. R. de Goede (Gita) in 13,9 sec.; 2. E. Stouten (Gita) in 14.1 sec.; 3. J. Sloof (Tumlust) in 14.4 sec. Kogelstooten: I. C. Arnoud de Calevon (Turnlust) met 8.57 m; 2. E. M. Hagens (Concordia) met 8.53 m; 3. M. M Bakker (BGV) met 8.49 m. Hoogspringen: 1. L van Waard (BGV), T. van Gog (Gita) en D. Hurk mans (Gita) met 1.49 m.; 2. mevr. StoutenMes (Gita) en M. Luitinga (BGV) met 1.40 m; 3. N Verkerke (Gita), C. Hop (Cone.), H. Buma (Cone.) en S. Jager (BGV) 1.35 m. Discuswerpen: l. C. Stammes (Conc.) met 30 m; 2. M. Bakker (BGV) met 27.67 rp; 3. A. van den Aardweg (Gita> met 25.28 m. Vèrspringen: 1. E. Stouten (Gita) met 4.93 m: 2. R.Lanöweer (Turnlust) met 4.78 m; 3. D. Hurkmans (Gita) met 4.75 m. Estafette 4 maal 100 m: 1. Gita in 54,3 sec.; 2. Turnlust in 57,3 sec.; 3. iGta 2 in 57,5 sec De uitslagen van de vereenigings-tweekampen werden: Gita 1- Concordia 31—21; Gita 2—BGV 28—25; BGV 1— Concordia 2 3320; TurnlustBGV 2, 3419; Gita 2—Concordia 2. 33—20. RADIO.PROGRAMMA DINSDAG 20 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M. 6.45 Lichte ochtendklanken. 7.00 BNO Nieuws. 7.10 Ochtendgymnastiek. 7.15 Lichte ochtendklan ken. 7.40 Sporthieuws. 7.50 Progr. overz. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Gevarieerd morgenconcert. (Van 8.45 —8.50 Voor de huisvrouw). -9.00 Gram.muz. 9.45 Godsd. uitz. 10.15 Herman van Roon, piano. 10.45 Fred. Wolfers. cinema-orgel. 11.15 iJslandsche reisnotities. 11.30 Trio André de Raaff. 12.00 Al manak. 12.15 Zang en piano. 12.45 BNO Nieuws. 13.00 Land en volk brengt13.05 MelQdisten, solist en gram.muz. 14.00 De Nederlandsche ge meente en de Kunst. 14.15 Ork. Malando. 15.00 Omroepork. en gram.muz. 15.30 Voor de zieken 16.00 Klassiek Kamerorkestconcert. 6.45 BNO Nieuws. 17.00 Orkest Gerard van Krevelen en soliste. 17.30 Theo Uden Masman. 78.00 BNO Bin- nenlandsch gesproken overzicht. 18.05 Omroep orkest. 18.45 Jeugdstormuitzending. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. beseh. 19.15 Bonte verscheidenheid. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.30 Muziek, muziek, muziek. 23.3024.00 Avondkoorzang. HILVERSUM II, 301.5 M. 17.00 Sonate voor viool en piano van Franck. 17.30 Soldatenfunk ,,Nord~West". 18.30 Musette en zang. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 39.15 Voor de jeugd. \19.20 Licht orkestconcert. 20.15 Duitsche taalcursus. 20.40 Lezing. 20.45 Vier-han- dige pianocomposities van Schubert. 21.05 Re quiem van Gabr. Fauré. 21.45 Avondwijding. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. 22.15 Zie progr. H'sum I. 22.30 De stem van het Rijk. «rtmoOOBHSCW MtSSIk- Ik SlMiCS.IklkBM» 4> ft ft <9 S3 X ft O 0) 4> 0) 4> IP4 TÖ U O r 41 09 n)

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2