IMS PRODUCTEN Als u een jurk koopi (ASTfLLA I3MUIDEN v Teraardebestelling G. y. Roozendaai. Zeer velen waren Maandagmiddag naar Vv'esterveld gekomen om de teraardebestelling bij te wonen van het stoffelijk overschot van den heer G. J. Roozendaai, lid van het Velser politiecorps, die in het begin van de vorige week op 41-jarigen leeftijd te IJmuiden-Oost om het leven is gekomen. Er waren talrijke Nederlandsche en ook enkele Duitsche aulori teiten. Van het Velser politiecorps waren de waarnemend corpscomm'andant. kapitein Tuin- stra, en vele andere leden aanwezig. Bij de baar werd het eerst gesproken door overste Van Hilten. namens het directoraat- generaal van politie. Roozendaai is gevallen bij de uitoefening van zijn plicht, zeide deze, en daarom rijst de vraag of het Nederlandsche volk zoo verworden is. Wij kunnen echter ge tuigen, dat dit voik in wezen, in aard en kern goed is; het zijn de uitwassen der politieke onderwereld, waardoor de beste zonen van dit volk worden gedood, zoo vervolgde spr., die er aan toevoegde, dat dergelijke daden de politie niet van de vervulling van haar plicht kunnen terughouden. Spr. besloot met de woorden: ..Namens het directoraat-generaal dank ik je voor wat je in je jonge leven voor de politie en daardoor voor ons Nederlandsche volk hebt gedaan." De burgemeester van Velsen, de heer v. d. Weide, schetste den overledene als een besten, braven kameraad, die niemand iets kwaads gunde. Het heeft ons verbaasd, aldus spr,, dat men juist hem heeft gezocht. „Wij, overge blevenen, zullen niet minder hard, maar har der worden om uw dood te wreken." Mede namens de gemeente Velsen bracht de heer v. d. Weide dank voor de goede kameraadschap, terwijl hij den nabestaanden bijstand toe zegde. Vervolgens trad kapitein Harrebomée, tot voor kort corpscommandant van de Velser politie, naar voren, die de vraag stelde: „Waar 01# ging hij heen, hij deed toch niet meer dan zijn plicht?" Roozqpdaal was een bescheiden, rustig werker. Namens degenen, die bij de politie nauw met den overledene hebben samengewerkt, sprak de heer A. Visser, die den ontslapene een zeer goed kameraad noemde, welke rustig en kalm zijn werk deed en bereid was een ieder te hel pen. Als gevolmachtigde van den Leider sprak ds. Ouwerkerk, districtleider voor Noord jiol- land. te Amsterdam. Niemand zal ons in on zen opmarseh weerhouden, zeide deze: wij, die zoovele jaren opgetrokken zijn en geleden en geofferd hebben, wij zijn strijders voor een groot ideaal, die ondanks alles voortgaan. Roo zendaai had den moed voor zijn volk en zijn vaderland te strijden en is,- evenals vele an deren, een onbegrepene. Hij behoort tot onze besten, aldus spr., wier nagedachtenis ons hei lig zal zijn. Namens den Lfider getuigde ds. Ouwerkerk van medegevoel1 en dankbaarheid voor bet werk van den ovariedene. Ir. G. E. M. Jansen, kringleider van Keneie- merland-Zuid der N.S.B., zeide tenslotte, dat men zich herchter aaneen zal scharen; alleen door consequent te strijden kan het volk van den ondergang worden gered. Terwijl de organist het Wilhelmus speelde, werd de kist, welke door de N.S.B.-vlag was bedekt, grafwaarts gedragen. Aan de groeve werden kransen gelegd namens de Germaan- sche SS in Nederland, het directoraat-gene raal van politie, de gemeente Velsen en den kring Kennemerland-Zuid der N.S.B. De heer A. Visser dankte namens de familie voor het medeleven. De Stormvogels. Na het succesvolle werk gedurende de af- geloopen maanden zullen door de IJmuider wandelsportvereeniging De Stormvogels weer nieuwe, eveneens aantrekkelijke, plannen worden ontworpen Zondagmiddag half drie zal er in het hotel Vreeburg te Bloemendaal een ledenvergadering worden gehouden, tij dens welke enkele belangrijke agendapunten de aandacht zullen vragen. Uitreiking „Ausweise". Morgen, Dondercjag en Vrijdag kunnen de genen, die buiten de versperde gebieden in de gemeente Velsen wonen en daar binnen in een bedrijf werkzaam zijn, hun nieuwen „Ausweis" afhalen Zij moeten zich vervoe gen in het perceel Kerkweg 6, tegenover het Raadhuis te Velsen, waar zij van half negen tot twaalf uur en van één tot vier uur terecht kunnen. graankoninkji Klaar in een wip! VELSEN Inenting tegen pokken. Voor Velsen-Noord is er Woensdag 21 Juni gelegenheid tot kostelooze inenting tegen pokken van kinderen beneden .den leeftijd van twee jaigm. Men moet zich vervoegen in het R.K. Vereenigingsgebouw aan den Wijkerstraatweg te Velsen-Noord, waar men van drie uur tot half vier terecht kan. FRAAIE SUCCESSEN VAN SUOMI TE SCHAGEN. Bij de Zondag door de Ned. Athletiek Unie te Schagen gehouden atletiekwedstrijden voor nieuwelingen hebben de leden van dg H.A.V. „Suomi", prachtige resultaten ge boekt. De prestatie van de 13-jarige Ada v. d. Werf was opmerkelijk goed; zij liep de 80 M. in 10,7 sec. Ook de sprinters waren in goeden vorm Vier van hen plaatsen zich in de final^" 100 M. Een fraaien tijd maakte Ben Beentjes op de 400 M. C. met 55.4 sec., terwijl bij de dames G. C. v. d. Meulen en G. A. Blötevogel de 100 M. C. in 13 sec. af legden De estafetteploegen werden ih serie egrste, doch Suomi II werd gediskwalificeerd. De prestatie van mevr. N. BruningKint, die voor de eerste maal op discuswerpen D uitkwam, was met 27,73 M. eveneens goed. De eerste Suomi-heeren estafetteploeg met J. Welp, P. Bakker, N. de Graaf en J v. d. Heide werd met 49 sec. tweede. De tweede Velser-ploeg 4 maal 100 M. bestond uit: Gé Winkel, J. v. d. Ploeg, B. Beentjes en N. Adelaar. Ook de dames-estafetteploeg Suomi voor de 4 maal 100 M. eindigde met G. A. Blötevogel, G. C. v. d. Meulen, C. de la Bie en J. Jurriëns eveneens als tweede. De overige uitslagen van Suomi waren: Meisjes A.: 80 M. 1. A. P. v. d. Werf, 10.7 sec. 3. J. Grave- maker 11.3 sec. Vèrspringen: 3. J. Grave- maker 4.14 M. Dames: D.-klasse: discuswerpen: 1. N. Bru ningKint, 27.73 M. 100 M.4. J. Jurriëns 14 sdc. C.-klasse: 100 M.1. G. v. d. Meulen 13 sec. 3. G. A. Blötevogel 13 sec. Heeren: 100 M. D.: 1. Peetoom. H. A. V. 11.3. 2. N. de Graaf 11.4. 3. P. L. Bakker 11.7. 4. J. Welp 11.8 en 5. Gé Winkel (allen Suomi) 11.9 sec. 100 M C.: 2. N. Adelaar 11.8 sec. 400 M.D.: 2. W. Beliën 60 sec. 400. M. C.: 1. B. Beentjes 55.4 sec. 800 M. D.: 1. G. Haver 2 min. 17.3 s. 4. G. v. d. Dool 2 min 17.6 sec. 3000 M. D.: 2. W. Kramer 10 min. 4 sec. 3. F. L. v. d. Ree 10 min. 20 sec. 4. J. F. Kooiman en 6. A. van Veen Vèrspringen D.. 1. J. v. d. Heide 5.95'/2 M. 4. N. Adelaar 5.81 M. Hoogspringen D.: 2. J. Adelaar 1.55 M. 3. T. Maussen 1.55 M. Kogel- stooten D.: J. Adelaar 9.60 M. GOUDEN ECHTPAAR. Het echtpaar Matthijs Zonneveld en Cla- zina ZonneveldHogeduin hoopt Woensdag 28 Juni den dag te herdenken waarop het een halve eeuw geleden in het huwelijk trad. De heer Zonneveld was vele jaren werk zaam bij de Papierfabriek Van Gelder Zonen, waar hij bij de vestiging van het bedrijf te Velsen in 1895 in dienst kwam Gedurende een tiental jaren geniet hij van zijn pen sioen. Het bruidspaar dat te Velsen-Noord goede bekendheid genoot woont thans\f>ron- steeweg 6 te Heemstede. DE VOORZITTER VAN I. E. V. 25 JAAR GETROUWD. De heer W. J. Brantjes, de populaire voor zitter van „I. E. V." zal Zondag 25 Juni zijn zilveren huwelijksfeest vieren. 's-Morgens te half twaalf is er in het R.K. Vereenigings gebouw voor de leden van alle ^fdeelingen van I. E. V. gelegenheid om het bruidspaar geluk te wenschen SANTPOORT Santpoort Bioei-tourneoi. De prijzen ujjgereikt. Tijdens een speciaal daarvoor belegde bij eenkomst in De Weyman zijn de prijzen van het Santpoorts Bloei-tournooi, waarvoor on langs de R.-K. Sportvereeniging Santpoort en de sportclub Terrasvogels tweemaal in actie zijn gekomen, uitgereikt. De inleidende woorden werden gesproken door den heer J. P. Nijssen, voorzitter van de. R.-K. Sportvereeniging Santpoort, die opmerkte, dat er steeds meer verbroedering tusschen de beide aan het.tournooi deelne mende clubs kan worden opgemerkt. Dit is ongetwijfeld een verheugend verschijnsel. Spreker uitte de hoop. dat er volgend jaar voldoende factoren zullen zijn om van een ware krachtmeting te kVanen gewagen. Vervolgens werd het woord gevoerd door den heer Van Beem, voorzitter van de ver- eeniging Santpoorts Bloei, die zich bij het geen de heer Nijssen had opgemerkt aan sloot. Het moest spreker van het hart, dat de vereenigingen den vriendschapsband wel sterker hebben gemaakt, doch dat er nog altijd personen zijn, die niet voldoende inzicht hebben; de supporters moeten be grijpen, dat er tusschen twee vereenigingen in een betrekkelijk kleine plaats als Sant poort geen „oorlog" mag zijn. Spreker hoopt, dat ook bovenbedoelde personen de waarde van sportverbroedering zullen er kennen. Hierna trad de heer F. M. van Vliet, voor zitter van TerrasvogelS. naar voren, welke wenschte. dat er meer medewerking van den „aanhang" zal komen. Er kan in dit ofr- zicht nog heel wat worden verbeterd. Spre ker sloot zich gaarne bij de heeren. Nijssen en Van Beem aan. Met enkele toepasselijke woorden reikte de heer Van Beem de prijzen aan de R.-K. Sportvereeniging Santpoort uit. In zijn sluitingswoord zeide de heer Nijssen nog, dat dit tournooi alleen aan het door Sant poorts Bloei gestelde doel kan beantwoor den, wanneer een ieder zich vrij in zijn be ginselen kan gevoelen. AGENDA Dinsdag 20 Juni: Kennemer-Theater: Leer lingen-uitvoering Jan Vessies, 7.15 uur. Ned Hervormde Kerk: Concert, 8 uur. Terrasvogels. In het kamp van de sportvereeniging Ter rasvogels gaat de aandacht momenteel uit naar den Zevenkampdag, die 30 Juli door de afdeeling Haarlem van den Nederlandschen Voetbalbond op de terreinen van R. C. H (Heemsteedsche Sportpark) zal worden ge houden. Het zal de zesde maal zijn, dat, dit sportgebeuren plaats heeft. Ook nu bestaat het uit tachtig meter hardloopen, vèrsprin gen, doelschieten, inwerpen, vèrtrappen, honderd meter baldribbelen, raak-den-paal en vier maal honderd meter vereenigingsT estafette. Inschrijvingen kunnen tot en met 16 Juli geschiedèn. De leden van Terras vogels kunnen zich bij hun secretariaat op geven. BEVERWIJK 1 Windhondenrennen. Binnenkort zullen de Beverwijkers kun nen kennismaken met een voor deze plaats nieuwen tak van sport. Het bestuur der af deeling Beverwijk en Omstreken der Ver- eeniging voor Vreemdelingenverkeer heeft namelijk het initiatief genomen om op Zon dag 16 Juli in het Beverwijksche sportpark windhondenrennen te organiseeren. Stellig zal voor dit nieuwe sportevenement een flinke animo bestaan. HENGELAARSVER. DE IJZEREN VOORN. De Visschersclub van Hoogoven Staten Dc IJzeren Voorn zal Zondag 2 Juli met haar leden naar Akersloot -trekken, a*ls oefening voor het groote hengelaarsconcours, dat op 9 Juli tel Akersloot door de Visschergvereeni- ging De Sander wordt gèorganiseerd. Aan het cohcours nemen vereenigingen uit de gèheele omgeving deel. D. IJ. V. zal den in haar bezit zijnden wisselprijs moeten ver dedigen. GEVOX DEN VOORWERPEN Een broche, fietssleuteltje, ijzeren autoped met rubberbanden, blauwe alpinomuts, blauwe wollen handschoen met grijze streep jes. zwart kinderschoentje, zwarte herders hond met halsband en penning no. 77 (ren), zilveren kinderschakelarmband, bankbiljet van f 10, gymschoenvulpen» jongens wind jack, groote grijze hond, boekje van Duitsche Weermacht, vier witte boorden, roodbruin kindertaschje, 2 zilveren damesarmbanden. wit wollen kindermutsje, beige bruine kin- derportemonnaie. huissleutel, alpacca rozen krans met kokertje waarin Mariabeeld je. De jeugd en het Rijk. Onder het motto ,,De Jeugd en het Rijk" zijn 'Zaterdag en Zondag te Amsterdam en te 's Gravenhage groote vergaderingen ge houden, waarin oud en jong getuigde van 't geloof in het komende Germaansche rijk In Amsterdam luisterde een stampvol concert gebouw, waar het blauw van den jeugd storm, het groen van den Arbeidsdienst en het bruin van de .Hitler jugend domineerden, met intense belangstelling naai- het bezie lende woord van den voorman del' Ger maansche S. S. in Nederland en naar de muziek, den zang en de.spreukeji van de leerlingen der Reichsschule Valkenburg. Te 's Gravenhage sprak Feldmeyer' in de groote zaal van den Dierentuin, in ongeveer dezelfde bewoordingen als te Amsterdam. Onder leiding van den Führer, zoo zeide hij, jaan we het Germaansche rijk tegemoet. Dit rijk is geen optelsom van staten, geen hersenconstructie, het is iets nieuws. De revolutionnaire jeugd van heden is er van overtuigd, dat het zal komen. Zij wil nu reeds getuigen, zij wil de bouwsteenen aan dragen voor het fundament. Zij beleeft het rijk reeds in een directe verhouding van vólgmanschap tot den Führer Daarom werpt de jeugd, die in den Führer gelooft, zich overal, waar «ij de kans krijgt, in den strijd. De nieuwe frontgeneratie, die thans groeit, zorgt er voor, dat Nederland niet als een protectoraat behandeld kan worden en dat het Nederlandsche karakter behouden blijft in het Germaansche rijk. De Rijkscommissaris woonde de bijeen komst in Den Haag bij. BEROEPINGSWERK. Ned. Herv. Kerk: Beroepen te Rotterdam- Vreewijk (3e en 4e pred. pi.) A. J. de Rhijn te Vlaardingen en C. J. Lambour te Lage- Zwaluwe; te Wilnis (toez.) A. de Zeeuw, cand. en hulppred. te Boskoop, die ook een beroep ontving als hulppred. te Hilversum; téMtfieuwland N. Kleermaker, cand. en hulp pred. te Delft; te Haren (Gron.) (toez.) X Vinkenborg te Huissen; te Oosterwijtwerd S. Riemanes te Willemsoord; te Vlaardingen (5e en 6e pred. pl.) T. H. Oostenbrug" te Öroot- Ammers en. C. Aalders te Wommels. Bedankt voor Schoonhoven J. van Slie- dregt te Bleskensgraafvoor Zuidlaren (Evang.) H. J. Meijer, cand. en hulppred. te Amsterdam; voor Nieuwkoop (toez.) E. Kem penaar, cand. en hulppred. te Vlaard.ingen; voor Purmer J. van Dijk te 's-Gravenzande (nadere beslissing). Benoemd tot hulppred. te Dieren J. v. d. Marei, cand. te Pijnacker: te Huizen (N.H.) J. J. de Heer, cand. te Utrecht; te Lijnden (Haarlemmermeer) E. de Kempenaar, cand. en hulppred. te Vlaardingen: te Spijkenisse zendeling L. Boer, te Vlaardingen: te Was senaar L. Brink, cand. te Utréeht (verb, ber.); tot hulppred. te Rotterdam-Feijenoord M. H. Knijff, pred. te Zierikzee. Geref. Kerken: Aangenomen de ben. tot hulppred. te Sliedrecht E. J. Nijhuis, .cand. te Amsterdam; naar 's-Gravenmoer Th. Oestra, cand. en hulppred. te Zutphen: naar Harmeien F. H. von JMeyenfeldt, cand. en hulppred. te Delft, die bedankte voor Lei- muiden; Beroepen te Beekbergen J. C. Seegers, De Glind; Drietal te Heer-Hugowaard W. M. v. Asperen, cand. en hulppred. te Amsterdam, W. C. Hutsmans, id. te Kampen en C. van Rij, id. te Amsterdam; tweetal te Alkmaar (2e pred. pl.) K. Dronkert te Woubrugge en dr. A. D. R. Polman te Bolsward. Bedankt voor Wormerveer C. v. Ommen te Maastricht kunt U zelf de stof keuren. Bij verpakte .levensmiddelen kunt U niets keuren. G3 dan af op den naam w. a. SCHOLTEN. Een kwa liteitsgarantie, die o.a. voorkomt op w. a. SCHOLTEN'S Albumona, Butaroma, Transparanta, Sago en verpakt Aardappelmeel. DE TAAK VAN HET „DEUTSCHE THEATER". Cultureele verzorging van leden der weermacht. Het Deutsche Theater in den Niederlan- den, dat sedert zijn oprichting in de cultu reele verzorging^van de in Nederland lig gende Duitsche soldaten een van zijn voor naamste taken ziet, zal zich, rekening hou dende met de gegeven omstandigheden, voor de rest van den speeltijd uitsluitend aan deze taak wijden. Afstand doende van het geven van opera's, operettes en groote tooneelstukken, zullen de kunstenaars zich geheel wijden aan tie cultureele verzorging van de leden der weermacht met kleine en groote bonte programma's die zoowel in de steden als ook in de stellingen als zooge naamde „bunkerprogramma's" gegeven zul len worden. Het Deutsche Theater heeft Zondagmid dag in den Stadsschouwburg te Den Haag met een grooten „bonten middag"' voor een geheel bezette zaal een begin gemaakt met deze taak. Voor zoover het de taak van de cultureele verzorging van de leden der weer macht toelaat, zal ook het publiek in de verschillende steden in de gelegenheid ge steld worden dit en de volgende program ma's van het Duitsche Theater te zien. KORT NIEUWS Door,een nachtwaker van de Ned. Spoor wegen weiden op het stationsemplacement te Delft een 17-jarige en twee 16-jarige jongens op heeterdaad betrapt, toen zij uit een wagon een hoeveelheid gedistilleerd, schoensmeer en suikerwerk stalen. Het drietal is in arrest gesteld.

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 3