HET BEGIN D. Over enkele dagen is het alweer drie weken geleden, dat de invasie begon en ieder die de berichten volgt zal toestem men, dat het eind van dit begin nog niét in het gezicht is. De strijd om Cherbourg is eergisteren begonnen. Of deze vesting haven zal moeten worden opgegeven weet niemand en zoo ja, wanneer dit zou ge beuren nog minder. Van de Orne tot Ca- rentan golft de strijd op voortdurend wis selende punten en een frontlijn is nog niet aan te geven. Ook daarmede kan niemand weet hoe lange tij: nog gemoeid zijn. Als Cherbourg inderdaad in handen dei- geallieerden zou vallen en'als zij inderdaad de kust der Seinebaai tot laat ons zeggen een diepte van 30 km zouden kunnen be zetten, als dit alles zijn beslag zou hebben gekregen, als we daarmede zeker wederom drie weken verder zouden zijn. dan pas zit het begin er op, een begin, dat zoo ten naastenbij dus zes weken zou hebben ge vergd. Er zijn tot dusver twintig divisies door de geallieer.'en verscheept. Als we vernemen, dat in de afgeloopen weken vijfendertig duizend burgers bij de invasie het leven hebben gelaten kan men gerust aannemen, dat er honderdduizend Engelschen en Ame rikanen in en voor Normandië gesneuveld zijn, zoodat er momenteel een geallieerden troepenmacht van ongeveer 300.000 solda ten op Franschen bodem staat, een verhou dingsgewijs gering aantal tegenover den tegenstand, die hun te wachten staat. Ei- zal' dus aanvoer en ontscheping, opstelling en groepeering van verdere invasietroepen noodig zijn, waarmede wel weer een paar weken zullen heen gaan. We zijn dan zoo aan de twe"ë maanden na het begin. Wat er dan volgt is een zaak van de toe komst. Ket zou een opmarsch kunnen wor den van Normandië uit. Waarschijnlijker is, dat de Geallieerden elders invasies zouden beproeven. Hoe het zij, vast staat, dat twee maanden na den 6en Juni het Normandisch invasieterrein nog steeds oorlogsgebied zal zijn en zonder eenigen twijfel nog lang oor logsgebied zal blijven. Dit is een onomstop- telijk feit. In dit nummer vindt men een paar plaat jes, die het gebeuren in Normandië in beeld brengen. Het eerste vertoont een landweg, waarlangs de vluchtelingen trekken met het vooruitzicht zie boven maandenlang van huis en haard verwijderd te zullen blij ven. De andere afbeelding toont, wat zij zullen vinden, als zij te eenigertijd terug Zullen keeren, te weten puin, puin en nog eens puin. Dit alles kan leerzaam zijn voor hen, die wonen in streken, die voor nieuwe invasies in aanmerking komen en in het verleden hun hoGp en vertrouwer^pp de komst van een geallieerd landingsleger hebben gesteld. Zij hebben de illusie gekoesterd, dat inva sie een kwestie van een paar dagen is, dat invasie zich voltrekt practisch zonder eeni gen last voor de burgerbevolking, dat inva sie het begin is van een stroom van lang ontbeerde voei'ings- en genotmiddelen, dat invasie eigenlijk een soort hemel op aarde is. Zij hebben gebeden en gesmeekt om een landingsleger en verlangend uitgezien naar de eerste teekenen van de komst er van in den vorm van bommenwerpers. En nog kan men heden ten dage genoeg tweebeenige ezels ontmoeten, die niet begrijpen, dat de botsing, die in haar allereerste begin Nor mandië heeft vermorzeld en verbrand, van nog veel fataler uitwerking zou zijn in het gebie:. dat zij bewonen. Want als in een schraal bevolkt land als West-Frankrijk de verwoestingen reeds een omvang aannemen als waarvan de berichten gewagen en de foto's getuigenis afleggen, wat zal het lot zijn van een gebied, waar de honderddui zend-zielen-steden practisch aan elkaar ge bouwd zijn en we hebben er de treurige ervaring van vrijwel iedere bom uit de lucht en iedere granaat uit het geschut raak is? Na drie weken invasie staat er aan de Normandirehe kust ter diepte van ten minste 20 K.M. practisch geen steen meer op den anderen. En nu zijn het daar over fret algemeen kleine dorpjes en de eenige stad, Caen. haalt nauwelijks de 50.000 in woners. Hoe zal het er uitzien na drie weken invasie in een gebied met groote steden en een bevolking van eenige mil- ■lioenen? Wat nog maar een begin van invasie be- teekent, men ziet het thans in Normandië. De invasie-roepers zien thans - als ze ten minste willen zien wat ze verlangd, waarom ze gebeden en gesmeekt hebben. En nu ligt niets minder in mijn bedoeling dan onrust wekken en ongemotiveerde vrees 'ot uiting brengen. Maar zoo de loop der r,'-"°n ook ons land den weedom van een l"--1 mocht brengen weten onze Ned;-'- be invasie-propagandisten al vast, iv?' de eerste drie weken hun land en hun volk zullen brengen. Uitreikina distributiebescheiden. Voor de uitreiking van distributiebeschei den is het morgen Zaterdag de beurt nan de letters Knie t/m. Kost. Nieuwe stamkaart met inlegvel en oude stamkaart mede brengen. MOEDER VERKOCHT VIJFTIEN LEVENSMIDDELENKAARTEN. Een Haarlemsche moeder verkocht de levens middelenkaarten van haar uit vijftien personen bestaand gezin aan een stadgenoot, die ze weer aan vijf anderen verkocht. In verband hier mee heeft de economische afdeeling der re cherche proces-verbaal opgemaakt tegen de zeven personen, die.de kaarten verhandeld hebben. Twee andere personen zijn bekeurd, omdat zij een schoenenbon hadden verkocht of ge kocht. Hoofdredacteur: F. C. Derks, Haarlem, Chef van Dienst en Binnenland: S. R. Kuiper, Haarlem Sport en Stad: Overmeer, H'stede Buiten land: J. c. van der Laag, H'stede. Nieuws en reportage voor Velsen en omgeving: J. J. E. van Baarsel, Santpoort. Verantwoordelijk voor de advertentie-rubriek: W. van Ommen, H'stede. Landbouwer voor 1000. opgelicht. Utrechtenaar gaf zich uit voor politieman. Door bemiddeling van een Amsterdamsche juf frouw was de negen-en-twintig-jarige slager J. V. uit Utrecht in connectie gekomen met der twee-en-veertig-jarigen chauffeur J. J. B. uit Koog aan de Zaan. Op 13 April).1. deed de chauf feur aan den Utrechtenaar mededeelingen ovei den landbouwer Y., die in de omgeving van het station te Koog aan de Zaan woont. Deze zou zich bezig houden met clandestien slachten en als J. V. daarheen ging. om' zich als politieman voor te doen, dan kon hij succes boeken. V. was in het bezit van een kaart van een Schutzkom- mando en had haar voorzien van een foto, waar op hij stond in een soort militaire uniform. Hij begaf zich naar de boerderij en deelde mee, een onderzoek 1e moeten instellen namens den Si- cherheltsdienst. De boer kreeg o.a. te hooren, dat er kans was voor concentratiekamp enz. V. was berei<L de zaak te laten loopen. als hij f 2000 ontving; tenslotte was hij met f 1000 tevreden. De chauffeur ontving een bedrag van f 200 als belooning. Het tweetal werd enkele weken later gearresteerd. Bij het overbrengen van V. naar het 1-Iuls van Bewaring slaagde hij er in te ontvluch ten, doch later is hij weer aangehouden. Don derdag stond V. voo:r de Haarlemsche rechtbank terecht wegens oplichting en B. wegens heling. V. legde een volledige bekentenis af, doch de ander ontkende; hij verklaarde V. nooit, gezien te hebben en 'niemand iets verteld te hebben over de boerderij. De officier van justitie eischte tegen beiden een gevangenisstraf van drie ,iaar. H.O. ZOMER CONCERT. Het eerste Zomerconcert dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging in dit seizoen geeft, zal op Dinsdagavond docr het Rotterdamsch Phiihar- monisch Orkest verzorgd worden in de Ge meentelijke Concertzaal te Haarlem. Het or kest, dat onder leiding staat van Eduard Flipse, opent dit concert met de Hollandsche Rhapsodie over ..Merck toch, hoe sterek" van Theo van der Bijl. Hierna volgt een uitvoering van ..Fontana di Roma" van Ottorino Respi- ghi. Na de pauze wordt de Derde Symphonic in c. kl. terts (met orgel) van C. Sant-Saëns ten gehoore gebracht. Hieraan wordt mede werking verleend door Feike Asma, orgel en Marinus Flipse en Adri Slootmaker, piano. KENEMER LYCEUM Aan het Kennemer Lyceum. MULO-afdeeling zijn geslaagd voor diploma A de dames M. Beek man, M. van der Hell, L. Klatte, E. Lam, M. Schicht, A. Veldhuizen van Zanten. H. Buysma, de heer M. Schendstok en voor diploma B mei. M. Hoesbergen en de heeren E. Breitenstein, R-. Hoesbergen, T. Hofmeester, J. Tijl en C. Wielsma. JUBILEUM M. K. HOEFNAGEL. Woensdag herdacht de heer M. K. Hoefnagel zijn zilveren jubileum bij het P.T.T.-bedrijf. Des morgens werd hij te zijnen huize, Satur- nusstraat 24, door den directeur van het post kantoor, den heer J. C. Smid, gehuldigd, die de plichtsbetrachting en nauwgezetheid releveer de en namens de administratie een geschenk onder enveloppe overhandigde. Daarna sprak de heer J. C. C. Ophuysen, voorzitter van het jubilèumfonds. die de goede verstandhouding tusschen jubilaris en collega's in herinnering bracht en namens het fonds een geschenk aanbood. Ook richtte de heer W. Flooren zich tot den jubilaris en bood zijn ge-, lukwenschen aan als collega, doch tevens als voorzitter van de Cantine Vereeniging „Bal juw", waarvan de heer Hoefnagel bestuurslid is. In den loop van den middag bood de heer G. A. Klunhaar, chef afd. expeditie, zijn geluk- wenschen aan, en vele collega's en vrienden gaven blijk van hun belangstelling. GOEDEREN IN BESLAG GENOMEN. Een particulier was in het bezit van vijftig sigaren en zestien tabletten chocolade. Toen hij deze artikelen wilde verkoopen, kwam de politie er achter, die proces-verbaal opmaakte. De sigaren en de chocolade zijn in beslag ge nomen. Een ander bood een pakje sigaretten tegen een fabelachtig hoogen prijs aan; bij hém zijn tien pakjes in beslag genomen. Ook is proces-verbaal opgemaakt tegen een Haar lemmer, die Belgische shag verkocht. GEIT EEN MUD AARDAPPEI-EN GESTOLEN. Bij de politie is aangifte gedaan van diefstal van een geit en een mud aardappelen uit een schuur aan de Assendelverstraaf Zeer strenge controle op uitvoer naar Duitschland. Nieuwe regeling gaat 1 Juli in. De vSvaardiging en verzending van artike len en andere goederen buiten de grenzen, die getrokken zijn door de overheidsmaatregelen voor het bedrijfsleven, zijn verboden. Ter con troleering van dit verbod zal van 1 Juli 1944 af, alle warenuitvoer naar Duitschland aan een strenge en rigoureuse controle worden onder worpen. - Wie goederen van welken aard ook per spoor, per expediteurs, met vrachtauto's of met sche pen naar Duitschland wil verzenden, moet te voren het bewijs van een speciale vergunning hebben verkregen. Zonder dit bewijs moeten de spoorwegen, de expediteurs of de versche pers het aannemen van de zending weigeren. Ter verkrijging van het bewijs moeten worden overgelegd: a. Voor alle producten op het gebied van de voedselvoorziening en van den landbouw of wel de origineele uitvoervergunning van het mthisterie voor landbouw en visscherij, ofwel, indien de uitvoervergunning niet tijdig kan worden verstrekt, resp. de uitvoer in gedeel telijke zendingen geschiedt, een door den ex porteur uit te schrijven formulier. bl. Voor alle andere fabrikaten, halffabri katen en grondstoffen (behalve kolen en cokes, welke zonder vergunning mogen worden uit gevoerd) een afschrift van de order-vergun ning van de Zentral-Auftragsstelle. b 2. Voor zendingen met een goederenwaar- de beneden 500.en voor zendingen van Duitsche particulieren Ier dekking van hun persoonlijke behoefte een speciale uitvoersver- klaring, voor zoover niet de Zentral-Auftrags stelle oni speciale reden een uitvoervergunning heeft verstrekt. (Voor reisbagage is geen ver gunning vereischt.) „Stormeiland" Opvoering door T.O.NJE.V.O. i Bij het beroepstooneel ging Bob Bertini's tooneelspel „Stormeilind" destijds onder den naam van „De verloren zoon"; het vond veel bijval en ook nu TONEVO het .voor haar uitvoering gekozen had. bleek weer, dat dit spél uit het Hollandsche zeemans leven tal van sterke momenten en mooie speelscènes heeft. „Stormeiland" .weet de aandacht vast te houden, bevat geen onlogi sche of dik-tragische scènes en is vlot ge schreven. In het gezin van Dekker, een eerzame vuurtorenwachter op een der Hollandsche eilanden waar hij jaar in jaar uit de sche pen ziet passeeren en waar de schepen op de gevaarlijke banken en door de wilde bran ding steeds dreigen te stranden, is, evenals het voorgeslacht der Dekkers, zoon Jan (J. Prang) een kerel van de zee. De ons voor gestelde Jan kon mij maar matig bekoren. De kerel-uit-een-stuk, die hij moet zijn, veranderde hier in een snauwende, grau wende figuur, die hoe langer hoe onsympa thieker aandeed. De vele tegenslagen, die Jan in zijn jonge leven reeds gehad heeft, hebben hem weliswaar bitter en hard ge maakt (zijn vrouw Anna-Liese is jong ge storven), maar het markante van een op vatting zit 'm niet in 't bulderen. Ook in zijn z.g. gevoelige momenten bleef dit zoo en overtuigde hij niet. Jan klampt zich vast aan de herinnering van zijn groote liefde, zelfs wanneer er weer een vrouw in zijn leven komt. Moeder Dekker tracht hem tot andere gedachten te brengen en houdt hem steeds voor, dat het leven nog voor hem open ligt. Mevr. van Kouteren gaf deze vriendelijke rol een nog overtuigender klank door de moederlijk- sympathieke wijze van zeggen. Kristien, de vrouw, die Jan een nieuw leven tegemoet leiden wil. vraagt qua ver tolking 'n sterk speelster. Mevr. J. de Vos Jacobs, de regisseuse heeft met haar creatie van vrouwelijke hoofdpersoon duidelijk be wezen. dat zij de beste uit dezen werkenden kring is. Vooral aan het einde van 2 be- heerschte zij de handeling en wist door sterk spel een fraaie climax te bereiken in de dramatische scène der twee broers met de aangebeden Kristien als derde. Broer Arie, de mededinger naar Kristien's hahd, kreeg van den heer Th. v. d. Hulst een vlotte, fleurige typeering mee. Zijn spreken was vaak te rad en daarmee niet al te duidelijk, maar zijn spel als de einde lijk gebrevetteerde vlieger met zijn af schuw voor de zee overtuigend. Een aardig gespeelde rol was die van de kleine Han- neke; onbevangen en natuurlijk spéélde C. Jore het jonge zusje, dat tusschen twee aan bidders mocht kiezen. Een daarvan was Thijs (J. Zwart), de vriend van Jan. Hij was vrijwel onverstaanbaar; ook hier was het euvel te snel spreken. Oom Leo is in het spel zoo'n man-op-den-achtergrond. Hij staat het wel en wee der anderen gade en geeft op tijd zijn goeden raad met vaderlijk gebaar. De heer C. Kroese zag hem als een vriendelijke, gevoelige, menscheliike figuur en speelde hem dan ook als zoodanig zeer verdienstelijk. De tekst deed hem kunst schilder zijn, het costuum wekte deze illusie eveneens, maar op de planken van den Stadsschouwburg wandelde daarmee toch nog geen bohemien. doch oen eerzaam huis vader vol vaderlijke zorg voor het levens geluk van twee, die hem na aan 't hart liggen De heer L. Meijer gaf als torenwachter Dekker mede zijn beste krachten aan deze opvoering. Bij volgende uitvoeringen bedenke men eens, dat een tooneel, behalve een linker hoek, oök nog een midden en een rechter- plan heeft. Vrijwel alle scènes speelden zich in het uiterste linkerhoekje af. Een soort „horror vacui" of plankenvrees? Daar is T.O.N.E.V.O. toch al lang overheen? Voor de dames en in 't bijzonder voor 'de spelleidster waren er aan het slot fraaie bloemen als welverdiende hulde voor aller werk en toewijding. A. J. VAN DER WEIJDEN. Voor zoover de afzender zelf de formulieren invult, neemt hij de volle verantwoordelijkheid op zich voor de juistheid en volledigheid der verstrekte gegevens. Onjuiste of onvolledige gegevens1 worden zeer streng gestraft.In zwaar aan te rekenen gevallen kan gezien de huidige situatie in het op arglistige wijze verkrijgen van transportmiddelen voor niet voor den oor log van belang zijnde goederen, zelfs een daad van sabotage worden gezien. Op de geheele regeling bestaan slechts twee uitzonderingen, waarbij goederen zonder sac— ciale Vergunning uitgevoerd worden, n.l.: a. kolen en cokes; b. goederen die tot de reis bagage behooren en als reisbagage worden opgegeven. De nieuwe regeling is zoo eenvoudig dat zij voor alle hierbij betrokken zijnde verkeersin- richtingen zonder een aanzienlijke uitbreiding der werkzaamheden aan de hand der duide lijke en overzichtelijke formulieren kan wor den doorgevoerd. Desondanks vindt nog een aanvullende controle plaats door de douane beambten. Tot .dat doel moeten de bewijsstuk ken inzake den toegestanen uitvoer bij de ver- zendpapieren worden gevoegd. Deze worden bij het overschrijden van de grens door de douane in ontvangst genomen en onder bijvoe ging van eventueele noodzakelijke opmerkin gen aan de betreffende instanties doorgezon den. Hier vindt een nieuw onderzoek plaats, zoodat iedere vervalsehing of ook slechts een poging tot ontduiking onmiddellijk kan wor den vastgesteld en everftueel kan worden be straft. Het goederentransport zelf ondergaat hierdoor geen vertraging. Goederen door de verkeersinrichtingen aangenomen, worden in ieder geval vervoerd. De formulieren voor den uitvoer van goede ren, vallende onder het ressort van de instan ties voor den landbouw en de voedselvoorzie ning, worden op de reeds gebruikelijke wijze HUWELIJKSBEMIDDELING Waarom wendt U zich niet tot een werke lijk bona-fide bureau? U voorkomt dan door grondige, betrouwbare oriëntatie on- noodige teleurstellingen. Discretie is voor ons een persoonlijke eerezaak. Alle ge- wenschte inlichtingen worden U geheel vryblyvend toegezonden, in blanco couvert door Bureau SUCCOUR", Agathastraat 145 Den Haag, Telef. (2 lijnen): 770754—770713. Kantooruren 109 uur. Wielrennen Van Vliet helpt Schutte aan een kampioenschap. Teun Ooms bezet de derde plaats. Voor de derde maal in successie en daarmede sinds de instelling van dezen wedstrijd als on derdeel der nationale baankampioenschappen heeft Schulte op de Stadionbaan te Amsterdam beslag gelegd op het persoonlijk kampioenschap 50 K.M. De* wedstrijd verliep weer op interessan te wijze. Het was daarom een bittere teleurstel ling'. dat het einde even onaangenaam als on regelmatig werd, Arie van Vliet was de hoofdschuldige van dit incident. Er was zoo ongeveer een 30 K.M. gereden, toen de Woerde naar een lekken band kreeg. Hij kwam weer in de baan en voegde zich doodleuk in een klein groepje renners, dat uit het peloton weggevlucht was achter de kopgroep, bestaande uit Schulte, Evers, Ooms, Van Amsterdam. Reuter en Boeyen, aanjoeg. Van Vliet kreeg dé mededeeling. dat hij zich in. het peloton moest laten terugzakken, doch hieraan stoorde hij zich niet. waarom de sportcommissie hem gelastte de baan te verlaten. Ook dit bevel volgde Arie niet op. Hij bleef rus tig zijn rondjes draaien enverknoeide ten slotte zeer veel. Het gelukte de sterke kopgroep 8.5 K.M. voor-het einde alle overige renners in »te loopen. Dit beteekende, dat Schulte, Van Am sterdam, Boeyen, Evers en Ooms een ronde voorsprong op hen hadden. Zij moesten dus met elkander uitmaken, voor wien het kampioenschap zou zijn. Schulte was niet weg te slaan bij het wieltje vanArie van Vliet. Onverwacht reed hij weg en trok Schulte prachtig mee. Op 200 M. voor de eindstreep' vlak achter Van Am sterdam gekomen, ging Schulte over zijn dienst knecht heen en zoo frisoh als een hoentje had deze er gèen moeite mee óm eerst Van Am sterdam te passeei'en en daarna als eerste over de eindstreep te gaan. Af te keuren is de hou ding van Van Vliet. Die was waarlijk een kam pioen onwaardig. De sportcommissie van de N W. U. was hierover ook zeer verbolgen en zij zal naar men ons mededeelde met haar straf niet zuinig zijn.' De uitslag luidde: 1. en nationaal kampioen 1944 G. Schulte, Den Bosch, in 1 u. 6 min. 36 2 5 sec.: 2. G. Boeyen, Os; 3. T. Ooms. Haarlem; 4. A. van Amsterdam, Princenhage; 5. P. Evers. Wor- merveer; op een ronde: 6. B. J. v. d. Voort; 7. Th. Middelkamp; 8. Kees Bakker. Assendelft; 9. J. van Swelm, Nijmegen; L. Motke. - ARIE VAN VLIET GESCHORST Naar wy van de sportcommissie der N. W. U. vernemen, is Arie van Vliet met ingang van he den voor een maand geschorst, in verband met% zijn optreden tijdens de baankampioenschappen' op Donderdag j.I. te Amsterdam. Dit beteekent dus, dat Van Vliet van verdere deelneming aan de nationale kampioenschappen is uitgesloten. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 24 JUNI 1944. HILVERSUM I, 414.4 M, 6.45 Zuid-Afrikaansche liedjes. 7.00 BNO Nieuws. 7.00 Ochtendgymnastiek. 7.15 Gram.muz. 7.40 Sportnieuws. 7.50 Progr. overzicht. 8.00 BNO Nieuws. 8.15 Morgenconcert. (Van 8.458.50 Voor de huisvrouw). 9.00 Symphonisch concert. 9.45 Godsd. uitz. 30.00 Septet Ombach en gram.muz. 10.45 Voor de jeugd. 11.00 Orkest Malando en gram.muz. 12.00 Almanak. 12.15 Zuid-Afrikaan sche liedjes. 3 2.45 BNO Nieuws. 13.00 Musette- orkest en soliste. 13.25 De wekeiijksehe wande ling. 13.35 Johan Jong. orgel. 13.55 Wenken voor volkstuinders. 14.00 Rotterdamsch Philharmo- nisch Orkest- en Vrouwenkoor en solisten. 15.00 Muzikaal variété. 16.45 BNO Nieuws. 17.00 BNO Uitzending voor Nederlandscbe zeelieden. 17.20 Orkest Gerard van Krevelen. 18.00 BNO Politiek weekoverzicht. 18.10 Septet Ombach en soliste. 18.45 Hier W.A. 18.55 Spiegel van den dag. 19.00 BNO Nieuws en act. besch. 19.15 Gram.muz. 19.30 ,,De gemaskerde", luisterspel (slot). 20.00 Omroep orkest en solisten. 20.45 Neerlandsuiieuwskroniek. 21.00 Om- en omprogramma. 22.00 BNO Nieuws- en cult. ber. Van 22.15 af alleen voor de Radio- Centrales. 22.15 Gram.muz. 22.30 Dierenparade 23.1524.00 Dansrhyfhmen. door de Nederlandsche marktorganisaties uit gegeven. De formulieren voor alle overige goederen kunnen bij alle spoorwegstations, bij alle ex pediteurs en bij de drukkerij Elco in Amster dam als in den handel zijnd drukwerk worden verkregen. Alle instanties en ondernemingen, welke be trekken zijn bij den warenuitvoer naar Duitseh land, wordt dringend aangeraden zich tijdig in te stellen op de hierboveiy uiteengezette wijziging en zich eenige dagen vóór 1 Juli a.s. in het bezit te stellen van de noodzakelijke vergunningen en van de hiertoe vereischte formulieren. Verduisteren: van 22.00 tot 5.15 uur 24 Juni: zon op 5.17, onder 22.07 uur Uit vooffoad leverbaar door« UWi«J9 A6ÜÜWÜ1ÖANUU? BlOtMtNOAA»

Haarlemsche Courant | 1944 | | pagina 2